jemeentecadeti Tledecland Dampo bij Hoofd-, Neus-, Keel- en Borstverkoudheid. Zaandijk I— Alcm. Victrix I 2-7. Alkm. Boys—Succes 3-0. NOORDSCHARWOUDE Een gehucht verdween in den grond. 8 8 I gemeentelijke radiodistributie. p;f téss. fes p~ DERDE BLAD Wonderlijk zooals dat helpt zoowel by kinderen als volwassenen. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Cijfers die eéh duidelijke taal spreken! Een eenigszins gehavend Alcm.-elftal met invallers voor Schaaper en Rampen (waar voor resp. Badenhuyzen en Stadegaard in vielen) heeft gisteren aan de Zaan tegen Zaandijk I geen halve maatregelen genomen, door deze ploeg met sprekende cijfers te slaan. Eerlijkheidshalve moeten wij echter be kennen, dat Zaandijk ons als ploeg geweldig tegengevallen is. Daar het zeer zware, doch vrij droge terrein aan alle spelers hooge eischen stelde, traden al spoedig de tech nische tekortkomingen der Zaandijkers aan het licht, die door hun grooten ijver niet voldoende konden worden gecompenseerd, en toen de ruststand dan ook met 40 in het voordeel voor Alcmaria was ingegaan, was het alleen nog maar de vraag met hoeveel onze stadgenooten zoud enwinnen. Het is tenslotte 7—2 geworden, een uitslag die voldoende aanwijzing geeft omtrent de krachtsverhouding der beide elftallen. De wedstrijd. Alcmaria wint de toss en Zaandijk trapt af. Van meet af aan neemt Alcmaria het spel in handen en zit al direct gevaarlijk voor het Zaandijk-doel, waarin de keeper eenige felle schoten van Hamstra en v. d. Pol naar behooren weet te verwerken. Dan kan ook Zaandijk eenige aanvallen ondernemen, die echter door de Alcmaria. verdediging in de kiem worden gesmoord. Er volgt een aanval van Alcmaria en het is v. d. Pol die, na een keurige combi natie met Hamstra, den Zaandijk-doelman na 10 minuten spelen het nakijken geeft, 01. Alcmaria Victrix blijft sterker en het duurt dan ook niet lang of de voor sprong wordt vergroot, thans is het de Grand die, naar voren gekomen, zijn effect vol schot via den paal in het doel ziet ver dwijnen, 02. Geenszins ontmoedigt hou den de gastheeren vol en zij zien kans een paar maal in het doelgebied door te dringen, doch de aanvallen worden veel te slordig afgewerkt om eenig effect te kunnen heb ben. Toch ontstaat voor het Alcm.-doel een gevaarlijk moment als de backs niet voldoende kunnen wegwerken en de rechts buiten een schietkans krijgt, die hy echter jammerlijk verknoeit. Aan den ande ren kant gaat het beter. Hamstra komt in het bezit van de bal, passeert eenige tegen standers en geeft dan keurig af aan Baden huyzen, die slechts voor 't inschieten heeft, hetgeen hy dan ook doet, 03. Even later herhaalt zich precies hetzelfde spelletje en het is wederom Badenhuizen, die den hem geboden kans dankbaar accepteert 04, met welken stand de ri st ingaat. Na de rust. Aanvankelijk ly1-4 het er op, dat de thuisclub, gesteund loor den wind, zich eenigszins zal herstellen. Zij weten al thans het eerst eenige aanvallen op te zetten, die niet geheel van gevaar ontbloot zijn. Uit een dezer aanvallen lost de links binnen een hard schot, dat Duiveman wel klemvast vangt, maar hij kan zijn evenwicht niet bewaren, zoodat de middenvoor hem met bal en al in het doel kan werken, 14. Er is dan 6 minuten gespeeld en Zaandijk behoudt daarna nog een korten tijd het initiatief, doch dan neemt Alcmaria dit weer over en worden de gastheeren geheel in de verdediging teruggedrongen. Het is vooral Hamstra die daar nogal eens verwarring sticht en een doelpunt laat dan ook niet lang op zich wachten, als hij een keurige pass van v. d. Pel benut, 1—5. Alcmaria slaat nu een compleet beleg voor het Zaan- dijkdoel, wat voor van Wieringen eenige scoringskansen opleveren, die echter verlo ren gaan. Het is weer Hamstra, die bij een A.-aanval den linksback en keeper volko men verrast, door een pass van Badenhuy zen met een mooie schijnbeweging te laten doorloopen, waardoor het leer langs den ont hutsten Zaandijkverdediger in het doel ver dwijnt, 16. Zaandijk geeft zich echter niet gewon nen en doet wanhopige pogingen zich aan den klemmenden greep der gasten te ont worstelen, doch hun voorhoede, waarin eigenlijk alleen de linksbuiten gevaarlijk is, is niet bij machte zich ernstige scorings kansen te scheppen. Niettemin moet Duive man een paar maal handelend optreden als Zaandijk tot tweemaal toe even buiten het strafschopgebied een vrijen schop krijgt toegewezen, doch hij weet de harde scho ten uitstekend te keeren. Meteen daarop onderneemt Alcmaria weer een aanval, die een schietkans biedt voor Teilegen en met een goed doelpunt is de stand 17. Het spelpeil zakt thans bedenkelijk en 't eenige vermeldenswaardige van het laattse deel van deze match is nog, dat vlak voor het einde Stadegaard bij een Zaan dijk-uitval, de bal zoo ongelukkig op z'n schoen krijgt, dat het lec* langs de tever geefs grijpende Duiveman in eigen doel beland, 2—7 waar na het einde aanbreekt zonder eenige wijzing. Nabeschouwing. In de A.-achterhoede heeft de invaller Stadegaard Rampen op goede wyze ver vangen. De halflinie had door het zwakke aanvalsspel der gastheeren geen al te moeilijke taak, waardoor zy zich bijna uit sluitend vooral na de rust aan haar aanvallende taak kon wijden. De voorhoede had vandaag een produc tieve bui en er werd keurig gecombineerd, van Wieringen echter hebben we wel eens actiever gezien. Het Zaandijk-elftal bestaat uit harde werkers, doch zooals gezegd, in technisch opzicht ontbrak er nog al het een en an der aan. Ondanks de vele tegenpunten lijkt ons de verdediging het sterkste deel, terwyl in de halfilinie de spil geen onverdienste lijke party speelde. De voorhoede is verre weg het zwakste deel, waarvan totaal geen kracht uitgaat. De linksbuiten was goed. De scheidsrechter maakte geen al te sterken indruk. Van een pittige eerste en.... slechte tweede helft. Verdiende Alkmaarsche zege. We kunnen de ontmoeting van gis teren, van de Alkmaarsche Boys tegen Succes, zuiver in twee helften splitsen; de eerste was aantrekkelijk en pittig en leverde een drietal doelpunten op, iets, wat het publiek nu eenmaal graag ziet. De tweede werd naar mate de tijd verstreek, precies het tegenovergestel de. Het spelpeil zakte bedenkelijk en toen doelpunten uit bleven, verlieten reeds vele toeschouwers mede door den kouden wind ver voor tijd het terrein; men kon zich aan den wed strijd nu eenmaal niet „verwarmen". Reeds dadelijk kunnen we vaststellen, dat dit treffen van een heel wat minder gehalte was, dan dat van precies een week geleden in Purmerend; nog wel op een slecht terrein gespeeld. Niet dat de verdediging zwakker speel de dan vorige week, of dat de halflinie in kracht had ingeboet; maar het geheel was niet zoo gaaf en vooral het plaatsen was soms slordig. De rechtervleugel was ook nu het beste deel en de nieuwe midvoor die vaak verdienstelijke dingen deed sloot zich hier goed by aan. Minder goed zijn we echter te spreken over de linkerwing. Hier werd soms te veel van plaats verwisseld, terwijl het spel werkelijk peuterig was en vooral na de rust toen men hier toch het windvoordeel had, is nagenoeg geen be hoorlijke voorzet gegeven, waarvan zoo als maar al te vaak gebleken is, de naar binnen zwenkende Goudsblom, zoo prach tig profiteeren kon. Enfin,we weten dat de geblokten het beter kunnen; moge lijk „ligt het spel der Wieringers hun niet voldoende. En Succes? Het is een hardwerkende ploeg, die over een zeer goeden doelman beschikt. Andere uitblinkers hebben we niet bepaald gezien; midvoor Schmidt zelfs heeft wel eens ander werk laten zien. Het kwam ons voor, dat de blauw zwarten na de thee het plan hadden opgevat, de nederlaag zoo klein mogelijk te houden en met snelle uitvallen te trachten den ach terstand in te loopen. Uit den wedstrijd zelf de volgende grepen: de Boys verschenen in de opstelling, zooals we die j.L Zaterdag hadden gepubliceerd, behoudens, dat ook nu van Orden weer de midvoorplaats be zette. Het begin laat eenige wederzijdsche aanvallen zien, waarbij aanvankelijk de Boys het initiatief nemen. Er zijn nog nau welijks 5 minuten gespeeld als de gasten een overtreding begaan, juist buiten het beruchte gebied. Van Orden plaatst zich achter den bal en met een harden schuiver hebben de Boys de leiding, 10. De Boys blijken ook nu weer schotvaar dig te zijn en vele schoten worden inge zonden, die echter over of naast gaan of door den keeper die 'n goede partij laat zien, worden gestopt. Plotseling breekt Succes op links door, een scherpen voorzet volgt, die Schmidt keurig inkopt, doch door v. d. Horst inbe- rispelijk wordt gestopt. Meteen zendt van Orden een hoog strak schot in, doch ook hier is de doelman op zijn qui vive. Zeer goed werk van de gebroeders Pater en spil Hartog voorkomt erger. Er volgt een uitval van Goudsblom, die vervolgens van zeer dicht bij juist in de handen van den doelman schiet. Dan weer is het Hartog, die Schmidt weet te bedwingen. Opnieuw krijgt Goudsblom bij een pass van A. Indri, een kans en een schot volt, dat weer op keurige wyze onschadelijk wordt gemaakt. 35 minuten zijn reeds verstreken als de voorsprong wordt vergroot. Brouwer brengt goed op en geeft naar Goudsblom over; een scherpen voorzet volgt en het is van Orden, die van dicht bij geen fout maakt, 20. En geen minuut daarna mag van Orden nogmaals een vrijen schop nemen. Hard wordt het leder ingeschoten, het stuit te rug en nu is het Appel, die handig van de gelegenheid profiteert, 30. Wederzijdsche aanvallen volgen en na dat v. d. Horst eerst goed weet in te grij pen, ontkomt het Succes-doel aan een doorboring. Nogmaals geeft van Orden een mooie pass aan Appel, doch het schot gaat juist naast. Na de thee hebben we niet veel moois te zien gekre gen. Aanvankelijk ging het nog, maar het spelpeil daalde voortdurend. By een scherp schot van van Orden maakt de keeper een fout, doch hy her stelt zich spoedig. Een scherpen voorzet van Goudsblom heeft tot resultaat, dat de bal tweemaal op de lat komt en ten slotte door den doelwachter kan worden wegge werkt. Nog verricht van der Horst uitloopend een safe by een doorbraak van Schmidt en verwerkt Hartog een corner op rechts goed, teTwijl van Orden eerst naast en dan hoog inschiet; het einde komt ech ter zonder verandering. Athletiek NIEUW WERELDRECORD HOOG SPRINGEN MET AANLOOP. Het wereldrecord hoogspringen met aan loop, dat op 27 Aug. 1937 te Stockholm door den Amerikaanschen athleet Meivin Walker werd gevestigd met een sprong van 2 M. 9 c.M. is thans, dus na ruim twee jaar, offi cieel erkend. Het oude record was 2.077 M. DE OLYMPISCHE SPELEN 1940. Volgens den voorzitter van het Int. Olymp. Comité, graaf de Baillet Latour, is het nog niet definitief, dat de Olympische Spelen 1940 in Helsinki niet zullen door gaan. Finland blijft hope en er wordt aan de voorbereidingen nog steeds gewerkt. Hockey ALKMAAR I—STRAWBERRIES I 1—2. Hoewel Alkmaar gedurende den geheelen wedstrijd en zeker in de eerste helft iets sterker was, heeft zy toch verloren. Er werd te hard gespeeld en met te weinig overleg. Men kan nu eenmaal niet door een steeds goed uitloapenden keeper heen spelen, de bal moet er omheen gaan. Strawberries wist voor de rust te doelpunten uit een strafcor- ner, 01. Deze voorsprong werd na de rust nog ver groot door een tweede doelpunt, dat in bui tenspel-positie met den voet werd getrapt, maar het ontging den scheidsrechter, 02. Tenslotte wist Alkmaar's voorhoede de eer te redden door een goed schot van den rechtsbuiten (12). Doelman v. d. Bliek wist voor Beverwijk een gelijk spel te voor komen. AMSTERDAM VI—ALKMAAR II 2—2. De Alkmaarsche reserves hebben het gis teren niet verder weten te brengen, dan een gelijk spel tegen Amsterdam VI, een resultaat dat zeker beter had kunnen zijn, als men het zwakke spel van de tegenstan ders in aanmerking neemt. Het feit, dat Alk maar bijna den geheelen speeltijd een van haar aanvallers moest missen, had geen be letsel behoeven te zijn voor een betere prestatie dan gisteren tegen Amsterdam VI werd geleverd. Alkmaar II zal in deze com- petitie-afd. beter moeten aanpakken. H.B.S.—ALKMAAR (dames) 8—1. Gisteren speelden de dames een uitwed strijd tegen haar sterkste tegenstandsters. De uitslag bewijst ook wel, dat H.B.S. veel beter was. Toch werd er niet onverdienste lijk gespeeld, vooral in de eerste helft. H.B.S. scoorde en Alkmaar maakte gelijk. Rust 21 voor H.B.S. Na de rust kwam het overwicht duidelijk uit. Uit de vele straf- corners die er genomen moesten worden, werden nog zes doelpunten gemaakt. Tafeltennis TAFELTENNISVEREENIGING LUTO. Men schrijft ons: Ondanks de ongunstige omstandigheden, waardoor enkele leden onder de wapenen werden geroepen, heeft de tafeltennisveree- niging Luto besloten dit seizoen op gewone wijze door te spelen en sedert eenige weken wordt op Maandagavond in het Sportge bouw te Heiloo weer met veel animo ge oefend. Een vriendschappelijke ontmoeting tegen de gemobiliseerden kon reeds plaatsvinden en meerdere zullen volgen. De onderlinge clubcompetitie en ladderwedstrijden zijn weer begonnen. Aan de noodcompetitie van den Ned. Tafeltennisbond zal door één da- mes- en één heerenteam worden deelgeno men, beide ingedeeld bij de afd. Haarlem. Het damesteam is als volgt samengesteld: M. Pie (aanvoerdster^ L. Reuling en G. v. d. Pol, res. mej. A. Dijksen; het heeren team speelt in de volgende opstelling: H. O. de Lange (aanvoerder), J. Brandse en H. Lamar; res. A. Bruin. Wy hebben het volste vertrouwen in beide teams en twijfelen er niet aan, dat de prestaties van verleden jaar verbeterd worden. Vrijdag begint de competitie voor de teams en wel met uitwedstrijden. Het da mesteam speelt tegen het pasopgerichte Oos terkwartier. Een overwinning van Luto ligt in de lyn der verwachtingen. De heeren spelen tegen Shot (Bloemendaal). Verleden jaar werd hiervan gemakkelijk gewonnen. Shot komt echter dit jaar met een veel ster ker team op, zoodat opgepast moet worden. ?aPi's en.^T^vL Wordt eenU 2°°<> k^vigkfe^&Öit ™U hier' mCVj van 2000 IS! ovei. Wielrennen A. S. V. VICTRIX. Zondag werd een trainingsrit gehouden over 20 K.M. voor A- en B-klas en voor de C-klas en de Junioren 16 K.M. By alle klassen werden premies uitgeloofd, omdat het den laatsten wedstrijd op den weg was. De uitslag is als volgt: A- en B-klasse: 1. Jan Ottenbros, 2. J. Lute, 3. P. Wante; C-klasse: 1. C. Con stant, 2. N. Constant; junioren: 1. J. Wante; 2. Th. Pronk. Verschillende renners hadden opgegeven wegens de koude. R. V. ALCMARIA. Ook Alcmaria heeft gister het wegseizoen besloten met een klassement wedstrijd over 4 ronden voor A-, B- en Cklasse. De Junio ren reden twee ronden met klassementen. De uitslagen zijn als volgt: A-klasse: 1. Jn. Groot 15 p., 2. Pool 13 pt., 3. L. Ekkers 6 pt.; B-klasse: 1. W. Visser 15 p., 2. G. Schou ten 12 pt., 3. Jn. Schouten 8 pt., 4. Groot 5 pt.; C-klasse: 1. Wayering 16 pt., 2. Pater 12 pt., 3. Langeberg 6 pt. Junioren: 1. Ton 8 pt., 2. P. de Boer 6 pt., 3. C. Meijer 3 pt., 4. Schel 3 pt. Tennis HELEN WILLS HERTROUWD. De bekende Amerikaansche tennisspeel ster Helen Wills is te Las Vegas in den staat Nevada in het huwelijk getreden met den eveneens bekenden Ierschen polospelcr Aidan Roark. Paarden COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses waren als volgt: Madeleine-prys: 1. Diana Norton (eig. J. van Miltenburg te Zeist) in 1.37.1. Marguerite-prijs: 1. Alcala (eig. mr. G. L. Kepper) met 1H lengte. Mignon-prys: 1. Diana Norton (eig. J. van Miltenburg te Zeist) in 1.34.3. Mercedes-prys: 1. Janicule (eig. F. J. Fro- wein te Oosterbeek) met vele lengten. Mimosa-prijs: 1. Job (eig. G. J. v. d. Els- hout te 's-Gravenhage) in 1.29. Minerva-prijs: 1. Zoon van David Guy (eig. stal Hollandia te Naarden) in 1.29.1, Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdagavond ten gemeentehuize, on der leiding van den burgemeester. De voorzitter deelde mede, dat de heer Kliffen wegens ziekte verhinderd is, deze vergadering bij te wonen. Spr. hoopte, dat deze spoedig hersteld mag zijn. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De heer J. Ootjers betuigde dank voor de hem verleende medaille. Het bestuur van de kleuterschool van Volksonderwijs verzocht voor 1940 een subsidie te mogen ontvangen. Op voorstel van B. en W. zal dit verzoek bij de be grooting 1940 worden behandeld. Besloten werd om voor 1940 een reke ning-courantovereenkomst aan te gaan met de N. V. Bank voor Nederlandsche gemeenten tot een maximumbedrag van 20.000. Het door het Prov. Electriciteitsbedrijf gewijzigde contract voor de straatverlich ting werd goedgekeurd. Het zal eerst in 1942 van belang worden voor deze ge meente. Aangezien de prijs per K.W.U. verlaagd is, beteekent dit nieuwe contract geen nadeel voor de gemeente. De rekening 1938 van het Maatschappe lijk Hulpbetoon sloot met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van 12252,87 en een nadeelig saldo van 1415,85. De gemeenterekening sloot in ont vangsten op 140566,28, uitgaven 139.522,68, batig saldo 1043.60. De voorzitter heeft naar aanleiding van de gemeenterekening de opmerking ge maakt, dat het aanvangssaldo van 1938 3031,28 was, terwijl tevens een bijdrage van het P. E. N. voor het overgedragen G. E. B. in deze rekening is opgenomen. Er is dus wel een batig saldo, maar men moet voorzichtig blijven. Deze rekeningen werden goedgekeurd, evenals die van het gasbedrijf, welke sloot met een nadeelig saldo van 233,44. Dit verslag gaf echter volgens den ac countant een te gunstig beeld van den toestand. De accountant kwam tot een nadeelig saldo van tenminste 1348,07, aangezien eenige posten te hoog zijn ge taxeerd. De accountant meende aan deze jaarrekening zijn goedkeuring te moeten onthouden. Ook maakte de accountant nog eenige opmerkingen omtrent de nood zakelijkheid een studie te wijden aan de toekomstige ontwikkeling van het bedrijf. Daartoe is volgens het rapport alle aan leiding, waarbij dan niet alleen de tech nische, maar vooral de huishoudkundige zijde van het vraagstuk moet worden on derzocht en de economische toestand van de bevolking de aandacht vraagt. De hulp van een accountant zal daarbij niet kun nen worden gemist. Op het verzoek van Maatschappelijk Hulpbetoon stelden B. en W. voor, een extra subsidie aan deze instelling te verleenen van maximum 3000, op te nemen naar behoefte. Dit is noodig, door dat de kosten der ziekenhuizen hoog waren. Goedgekeurd. Na een opmerking van den heer Hee- ringa over het te laat ontvangen van het verslag van het gasbedrijf, hetgeen op een misverstand bleek te berusten, volgde sluiting der openbare vergadering en ging de raad in comité. paarden, 70 s laatste aantal als we wat daad men nouc Niettemin lykt dreven. Een feit is: kwyt. Ze b alles is wat Dan verteg een sapi en krijgt ook de. De vri. zegt: er is moest, kan niets meer. De Een redacteur van de „Locomotief" heeft een tocht naar 't Dieng-plateau ge maakt, waar onlangs een gehucht door de aarde verzwolgen is. Hij vertelt het vol gende: Bij een warong, op 200 meter van den uitersten Lahar-rand stoppen we. De paarden kunnen hier niet verder. De waronghoudster is natuurlijk volledig op de hoogte. De aarde scheurt. Zij vertelt: Vrijdagmiddag begon de aarde te schudden. Eerst zachtjes, toen al harder en harder. Tenslotte werden de menschen als kegels heen en weer ge gooid. In Timbang, waar de schokken het hevigst waren, vluchtte een deel der be volking. Toen scheurde de aarde. Midden in Timbang baanden de ontzettende krachten, opgesloten in het binnenste der aarde zich een uitweg en met donderend geweld stortte de gloeiende modder zich over de menschen, over de huizen over vee en huisraad. Twee groote gaten ontstonden op de plaats waar eens Timbang was en geweldige steenen werden uit het inwen dige der aarde omhoog geslingerd. Enorme rookzuilen verhieven zich. Ieder vluchtte in den alles overheen schen drang naar lijfsbehoud. Moeders grepen hun kinderen en snelden weg. Niemand had tijd naar anderen om te zien. Het was een „sauve qui peut". De menschen van Timbang vluchtten, in de meest letterlijken beteekenis, met den dood op de hielen. Eerst in Batoer kwam de vlucht tot staan en toen kon men de balans gaan opmaken. Een twintigtal personen werd aanvankelijk vermist, maar lang zamerhand kwamen er nog geredden op dagen en zoo slonk het aantal menschen waarvan men kan aannemen dat het dood is tot negen. Waar en hoe ze egdood zijn weet nie mand. Niemand heeft althans iets gezien omdat iedereen genoeg had aan zichzelf. Enkelen waren vermoedelijk op hun akkers aan het werk op de plaats waar nu de kraters zijn. Dan zijn ze verzwolgen door de aarde. Anderen zullen gegrepen zijn door den gloeienden stroom en er onder bedolven zijn. Twee kinderen en zeven volwassenen worden vermist of drie kindéren en zeven volwassenen en voorts is de veestapel vrü wel omgekomen. Men vertelt ons van 35 is wat men heeft H vertegenwoordigen »pi en een paard het vrouw nu «iet Veeien al] n heeft dan t uma!»r ordigen een *el vJ Paard het u paar mzaligste fr1* -v°elt zich raad vi*5 lobang en anS". ei» Zii De gevluchte bevolkin zorgT momernee? HILVERSS:'1,3,1, l u.iz., 8— ANP-ber AV™- Morgenwijding, lois'n pL l0~ 10.30 Voor de °rgelco^rt l* tot J vrouw. 10,35 gr.PL 2.45 3-45 Avro. uitz.) 8ANP.k„. 'AVRO. >1. li toom Ensemble Jetty Cantor'^T' 1, Huish. wenken), n,, orkest. (12.45—1ANP?mroep- gr-pl.) 1.45 Gr.pL 2- en vrouw. 2.10 VioolvoordrachT de pianobegeleiding en S? T. Kmp- en naaicursus. Amus.-orkest. 4.30 Kind^-i" Kinderhalfuur. 5.30 Avrn-A^'v orkest en solist. (6.30 RVU - r f' "W,»r ik Voor de kmderen. 7 05 7,n „ti. v^tS- Hierna causerie De beweeeliiu reld 8.35 Bonte mobS' 4 mo k?L 10'30 Verv- van 8.35 11 ANP-ber., hierna Avro-dansork«t 11.40-12.- Gramofoonplaten HILVERSUM, 1875 en 4144 M (KRO-uitz.) 8.- ANP-ber 80!U 9.15 en 10.- Gr.pl. n.30 Godsd halfuur. 12.- Ber. 12.15 KRo' orkest. (12.45-1.10 ANP-ber. en gr.pL) 2.Vrouwenuur. 3.— Mode cursus. 4.— Gr.pL 4.15 KRO-orkest" 5.KRO-melodisten en solist. (545 —6.05 Felicitaties). 6.35 Sportpr. 7.— Ber. 7.15 Causerie: Het godsd leven in het nabije Oosten (II). 735 Gr.pl. 7.40 Rep. 8.— ANP-ber, me- dedeelingen. 8.15 KRO-Symph.- orkest. 9.— Allerheiligen Aller, zielen, causerie. 9.20 KRO-Symph,- orkest. 10.05 De Meesterzangers. (10.15—10.20 Gr.pL 10.30 ANP-ber. 10.40 B. van Dinteren en zijn orkest. 11.05 Het Rococo-octet. 11.3012. Gramofoonplaten. ENGELAND, 391 en 449 M. 10.05— 10.20 Variété. 11.20 Ber. 11.35 Blaas- orkest en solist. 12.20 Optreden van een solist(e). 12.501.20 Variété 2.20 Kampconcert. 2.50 Dansorkest. 3.20 Ber. 3.35 Causerie. 3.50 Lichte muziek. 4.20 Kinderhalfuur. 4.50 Variété. 5.20 Ber. 5.35 Causerie. 5.50 Orkestconcert. 6.20 Variété. 6.50 Mededeelingen. 7.20 Gev. progr. 7.50 Variété. 8.20 Ber. 8.35 Act. causerie. 8.50 BBC-Theaterorkest. 9.20 Korte avondwijding. 9.35 Orkestconcert. 10.20 RadiotooneeL 10.50 Dans orkest. 11.20—11.35 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. Geen op gave ontvangen. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 7.40 L. Eysoldt's kleinorkest. 9.50 De „Drei Musikanten". 11.20 Concert. 12.20 Gr.pL 1.35 Populair concert. 3.20 Concert. 4.30 Jeugdconcert 5.- Gr.pl. 5.20 Omroe;okleinorkest. —12.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 en 12.30-1.20 Gr.pl. 4.20 Om- roepsymph.-orkest 5.50 en pi. 7.20 Ontspannigsprogr. voor s - daten. 7.50 Radiotooneel metgr.p. 9.30—10.20 Gr.pL 484 M.: 1L35 Om roepdansorkest. 11.50 en Radio-orkest. 12.501.20 Om dansorkest. 4.20 Omroepkoor 9.30—10.20 Omroepdansorkes DEUTSCHLANDSENDER. mu; 7.35 Veldpostprogr. f-05Mj ziek. 8.20 Radiotooneel met m 9.20 Ber. 9.50 O. Dobn dt 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 n concert. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. o 1(120 D.sender Lijn 3: Keulen 8.-1J,3.20 ,0.20-11.20, Brussel VI. R, Keulen 13.20 14. .- jq16.20, 14—15.50, Keulen Keulen Brussel VL 1 vl' ,8 20—l8-50 .20—24.—- „0 £nge- i 4: Brussel VL 8. 'n.20— Engeland l2'rT„land 22.: 19.20- 21.20, der Lijn land 12.20, Radio 16.20, land —18.20, tala 18 20.20, Fr, 20 21.30, rence —23.20, Lijn 14.20, Engeiao" B kiel F, V» 20—17-35. M- 17. 0. Engeland 23-20— ijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10