(Rochtszakm JCeckói School Jjjdschtifleti tweede blad - nrp0baal wegens moedig optreden bevorderd. ernstig fabrieksongeval te dongen. gasradiator ontplofte. motorrijder botst tegen verhuiswagen. Zaterdagavond is de 18-jarige motorrij- er K-, uit Hoogewaarde met groote snel- te Kloosterzande (Z. Bev.) tegen een s aanden verhuiswagen opgereden. R. die aaii 6en zwaro hersenschudding opliep, is, 0 hij niet vervoerd mocht worden, GEMENGD NIEUWS. Glimlachje. dienstplichtige korporaal Bart van De met groot gevaar voor eigen een aantal voor een munitiewagen leven en op hol geslagen paarden tot *eS wist te brengen, terwijl de projec- staan ^.en wagen stuk voor stuk ont- tie'f.nn en die op deze wijze wellicht een p heeft voorkomen, is Zaterdag door ramp'iaDire autoriteiten daarvoor op wel- de ^lèndè wijze onderscheiden. Zaterdagmiddag te ruim twee uur heeft het front van den troep waarbij van rrk is ingedeeld, de tweede afdeeling van t le regiment-artillerie, ergens in de rincie "utrecht de regimentscomman- Pr0. juitenant-kolonel P. H. Schoute na- dan den minister van defensie aan van nHk medegedeeld dat de ministor zijn npdie gedrag bewondert en hem als blijk van waardeering een gratificatie van 50 ♦«*kent .zoomede twee dagen uitzonde- tagsverlof op 19 en 20 November. Daar- 11 heeft de regiments-commandant een Zer van den commandant van het 0 Idjgger, lt.-generaal J. J. G. baron van Voorst tót Voorst, voorgelezen, blijkens welke korporaal van Dijk werd bevorderd tot dienstplichtig wachtmeester. De 15-jarige Z. uit Oosterhout werd Zaterdag, vermoedelijk door eigen onvoor zichtigheid, op de lederfabriek an de N.V. Frans van den Assum te Dongen zeer ernstig gewond. Nadat hij een partij leer, welke naar boven n oest worden vervoerd op de lift had gelegd, wilde hij op de reeds in beweging zijnde lift springen. Hierbij gleed de jongen uit. Hij ging met het leer naar boven, waardoor boven slechts een ruimte van ongeveer 4 c.m. overbleef voor zij lichaam. Gelukkig liep toen de riem van de lift af. Op het hevig gegil van den jongen kwamen terstond verscheidene personen toesnellen. Zij kon den hem terstond bevrijden. De jongen bleek leelijk in dt knel te hebben gezeten. Hij werd met ernstige inwendige kneu zingen in levensgevaarlijken toestand over gebracht naar het St. Ignatius-ziekenhuis le Breda. Hevige brand te Coevorden. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in de villa „Sondervank", bewoond door de weduwe J. Bulthuis, aan het van Heutz- jark te Coevorden. De villa, welke met Sn rieten dak was afgedekt, stond direct a het uitbreken van den brand in lichter laaie, zoodat het werk van de uitgerukte gemeente-brandweer zich slechts beperk te tot het nathouden van het dak van het belendende perceel, daar de brandende villa toch verloren was. Slechts enkele meubelen konden worden gered. De oorzaak van den brand is vermoede lijk gelegen in een explosie van een gas- radiator, welke in de badkamer stond op gesteld. BF ^EDIGING VAN HET OPENBAAR GEZAG? Tegen ds. J. B. Th. Huge'nholz, secreta ris der vereeniging „Kerk ei. Vrede" te Ammerstol is door den officier van justi tie te Rotterdam, op grond van art. 137a wetboek van strafrecht, een vervolging ingesteld. In een uitlating in een door ds. Hugen holtz geschreven brochure der vereeniging „Kerk en Vrede" zou deze n.1. het open baar gezag hebben beleedigd. Op 24 Octo- her 1.1. is de aanwezige voorraad der bro chure, waarin de gewraakte zinsnede voorkomt, ten huize van ds. Hugenholtz door het parket van Rotterdam in beslae genomen. Op Vrijdag 1 December des na- m'ddags te 2 uur zal ds. Hugenholtz 'e- recht staan voor de arronuissements- nechtbank te Rotterdam. bm"1 advies het café van den heer Mei Verp®n®ehracht, alwaar hij thans nog wordt DE HANDELSKAMER JUBILEERT. Zaterdagmiddag heeft de Coöperatieve groothandels-vereeniging „De Handelska- ü'vf j rc'am 'n jubileumbijeenkomst gehouden ter herdenking van het vijf-en- wintig jarig bestaan der vereeniging. an hun belangstelling deden o.a. blij ken: oud-miniser mr. J. A. de Wilde in zijn noecianigheid van voorzitter van de Neder- '"Vche Bakkerijstichting en minister prof. ^- Gerbrandy, oud-voorzitter van die stichting. Verder was er een groot aantal a gevaardigden van diverse vereenigingen zooals de diverse vakvereenigingen, den nat. coop. raad, den N.K.B., den Ned. grossiersbond en van de grootwinkelbedrij ven. Verder waren aanwezig talrijke bestu ren van aangesloten coöperaties en verte genwoordigers van de coöperatieve produc tiebedrijven. De bijeenkomst werd geopend door den heer J. A. Kolkman, president-commissa ris van de Haka. Hij gaf de verzekering, dat cie Haka als sociaal-economische vereeni ging steeds het doel zal blijven nastreven, dat zij zich gesteld heeft: het dienen van de belangen van het Nederlandsche volk. Na dat een aantal telegrammen, o.a. van dr. J. van den Tempel, minister van sociale za ken, was voorgelezen, gaf de heer J. War- molts, directeur van de Haka, een historisch overzicht van den groei dier vereeniging. Oud-minister mr. J. A. de Wilde, wees op de diensten, die zoowel de middenstand als de coöperatie aan het Ned. volk bewij zen. Door den huidigen oorlogstoestand zal er veel worden gevergd van de leiding van de Haka. Met den wensch, dat zij erin moge slagen tot het heil van het Nederlandsche volk, besloot spr. zijn rede. Ook minister prof. P. S. Gerbrandy wees op den invloed van den arbeid van de Haka op. het Nederlandsche bedrijfsleven. NIEUW MATERIEEL VOOR DE K. N. I. L. M. Vier amphibie-vliegtuigen aangeschaft. De koninklijke Nederland-Indi sche luchtvaart maatschappij heeft door aankoop van vier vliegtuigen haar luchtvloot met modern ma terieel uitgebreid. Zooals bekend is, stellen de Nederlandsch- Indische regeering en de K. N. I. L. M. er prijs op spoedig verschillende luchtverbin- dingen in de groote Oost tot stand te brengen. Na overleg met de Nederlandsch-Indische regeering heeft de K. N. I. L. M. besloten een viertal amphibie vliegtuigen voor dat doel aan te schaffen. De keuze is hierbij gevallen op vliegtuigen, waarvan, doordat zij reeds geruimen tijd bij verschillende instellingen in gebruik zijn, de eigenscnappen in de praktijk voldoende bekend zijn om tegen vallers bij het gebruik door de K.N.I.L.M. uit te schakelen. Tevens hebben deze vlieg tuigen het voordeel adt zij, doordat zij in series gebouwd worden, binnen betrekkelijk korten tijd geleverd kunnen worden. De be doelde vliegtuigen zijn de Grumman G. 21 en' Sikorsky S. 43. Van elk dezer worden twee toestellen aangeschaft. De Grumman is een vliegtuig voor ongeveer 6 passagiers. Het behoort dus tot de kleinere soort vlieg tuigen. De Sikorsky S. 43 is een toestel van onge veer de grootte van de reeds vele jaren bij de K. N. I. L. M. in dienst zijnde Douglas D C.-2 vliegtuig en, d. w. z. geschikt voor het vervoer van ongeveer 14 passagiers. DE STRANDING VAN DE „JEANNETTE". Nog geen verandering. Omtrent de positie van 't een week geleden op de Vliehorst bij Terschelling gestrande Nederlandsche vrachtscheepje „Jeannette" valt niets nieuws te melden. Het schip zit nog steeds hoog op het strand en de zee blijft ruw, zoodat geen verbinding met sleepbooten gemaakt kan worden en de la ding niet kan worden gelost. De sleepbooten wachten in de haven van Terschelling op wind uit zuidelijke richtingen, waardoor de zee kalmer zou worden. De angst dat de Jeannette niet tegen het geweld der golven, die tijdens vloed over het schip heen slaan, bestand zou zijn, blijken voorshands nog on gegrond. FRAUDE MET NEDERLANDSCHE UNIFORMEN. N. S. B.-er aangehouden te Doesburg. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Doe- tinchem: Vrijdagmiddag hebben twee recher cheurs in de bus van de Geldersche Tramwegen te Doesburg een zekeren W. uit Doetinchem genoodzaakt uit te stap pen. Bij onderzoek bleek, dat hij onder zijn burgerkleeding een soldatenuniform aan had. Hij werd gearresteerd. Hij is lid van den N. S. B. Het nieuwe gebouw van de rijksverzeke- BANK OFFICIEEL GEOPEND. Het ineuwe gebouw van de rijksverzeke ringsbank aan de Apollolaan te Amsterdam is hedenmorgen onder zeer groote belang stelling door den minister van sociale za ken, Z. Exc. dr. J. van den Tempel, officieel geopend. Onder de zeer veel aanwezigen bevonden zich, behalve de minister van sociale zaken, de oud-ministers mr. M. Slingenberg en prof. mr. C. P. M. Romme, de commissaris der koningin in de pro vincie Noordholland, mr. dr. Aa baron Röell en burgemeester en wethouders van Am sterdam. Na het welkomstwoord van den voorzitter van het bestuur der bank dr. H. L. van Duyl, nam dr. J. van den Tempel, de minister van sociale zaken, het woord. Hij wees op het groote belang van het tot stand gekomen werk, dat een sym bool is van den ontwikkelingsgang van de sociale verzekering, een der loffelijkste vruchten van het groote groeiproces, dat zich in de jongste halve eeuw in het maat schappelijke leven en de sociale verhou dingen vertrok. Na hem spraken nog mr. M. Lutterveld, de voorzitter van den raad van toezicht op de R. V. B., en dr. E. B. F. F. baron Wittert van Hoogland. KANTOORBEDIENDEN DRINGEN AAN OP SALARIS VERHOOGING. De nationale bond van handels- en kan toorbedienden, „Mercurius" heeft zich in een schrijven gewend tot de werkgevers in Nederland, teneinde een dringend beroep op de ondernemers te doen om, door het geven van een salarisverhooging per 1 Januari a.s., mede te werken aan een behoorlijke voor ziening in de nooden, waaronder vele kan toorbedienden thans gebukt gaan. De sala rissen van deze groep werknemers zijn in het algemeen zoo laag, dat een niet onbe langrijk aantal gehuwde kantoorbedienden op den rand van het bestaansniveau leeft. Daardoor is het hen niet mogelijk de huidi ge stijging der prijzen op te vangen. Door verhooging der salarissen en loonen zou een prijsstijging het hoofd kunnen worden ge boden. Voorts wordt de werkgevers verzocht de laagst bezoldigden reeds nu een toeslag op hun thans geldend salaris te verleer en. VOOR IFDÈRE HAND EN IEDERE BEURS OrunM/dUu^itflf UITVOER VAN EIEREN EN PLUIMVEE. Uitvoerverbod slechts admi nistratieve maatregel. De minister van economische zaken maakt het volgende bekend. Van enkele zijden hebben het departe ment vragen bereikt over den aard van het uitvoerverbod voor eieren en pluim vee, dat Woensdag j.1. is afgekondigd. Ter vermijding van misverstand wordt met nadruk nogmaals medegedeeld, dat' dit z.g. uitvoerverbod slechts een admi nistratieve maatregel is, welke dient ter aanvulling van het uitvoermonopolie dat begin September voor alle crisisproduc ten, w.o. eieren en pluimvee, is ingesteld. Gelijk bekend berust het monopolie voor eieren en pluimvee bij de Neder landsche centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen. Deze centrale geeft op de gebruikelijke wijze aan de exporteurs de uitvoermachtiging af. Deze uitvoermach- tiging dient tevens als dispensatie van het uitvoerverbod, zoodat geen bijzondere formaliteiten ter verkrijging van deze dispensatie behoeven te worden vervuld. De uitvoer kan dus geheel op de normale wijze worden voortgezet. VERLAGING MINIMUM VOOR NATIONALE TELEGRAMMEN. Het ingang van 1 December a.s. zal het minimum aantal woorden voor nationale telegrammen (met betaalde dienstaanwij zing „nat.") in het verkeer met Neder- landsch-Indië, Suriname en Curagao (met inbegrip van Aruba, Bonaire, Saba, St.-Eustatius en St.-Maarten) worden worden verlaagd van 20 tot 10 woorden, waardoor dus het minimum-tarief van 4.tot 2.wordt teruggebracht. De verzending geschiedt uitsluitend „via Hollandradio", d. w. z. over de na tionale radioverbindingen. De aflevering blijft ongewijzigd, n.1. op den tweeden dag volgende op dien van aanbieding. In ver band met deze verlaging zal de gelegen heid tot het verzenden van goedkoope Kerst- en Nieuwjaarstelegrammen in bovengenoemd verkeer komen te ver vallen. 285. Voor 't laatste was de arena die avond vol. Er Waren nu alleen maar padvinders. Weer lag een grote, hoge stapel hout klaar en evenals de vorige keer staken Vler i°ngens die in brand. 286. Het hout was kurkdroog, dus vatte het spoedig vlam. Zoo zag je een paar kleine aarzelende vlammetjes aan de hoeken en zo was de stapel een en al vlam. Het brandde helder, zonder rook en kraakte en knetteide geducht. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Wielewaal te Bandoeng, Pelikaan te Jodphur; thuisreis: Oehoe te Basrah. Veldpostzendingen voor Duitschland. - Van de Duitsche postadministratie is be richt ontvangen, dat verzending van veld postpakketten, bestemd voor Duitsche mili tairen, is verboden. Briefpostzendingen met genoemde bestemming zijn tot een gewicht van 250 gram toegelaten. Het gewicht van veldpostpakjes mag niet meer dan 1 kg. be dragen. Dienst op Engeland stopgezet. - De directie van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" heeft besloten den geregelden dienst op Engeland voorloopig tot nader order stop te zetten. De laatste boot van Vlissingen naar Engeland is Zaterdagmorgen vertrokken en zal morgen van Tilbury terug- keeren. Wilelm Mengelberg onderscheiden. - De paus heeft aan prof. dr. Willem Mengelberg een schrijven doen toekomen, waarin hij zijn waardeering uitspreekt voor het vele, dat door hem voor de muziek is verricht. Het heeft hem behaagd prof. dr. Willem Mengel berg op te nemen in de orde van St. Grego- rius de Groote, onder gelijktijdige benoeming tot grootofficier in deze orde. De paus schenkt den nieuwen benoemden groot offi cier den apostolischen zegen. Militaire auto reed wielrijder aan. - Op den Middenweg te Amsterdam is Zaterdag middag een wielrijder, die zonder op het achter hem naderende verkeer acht te slaan, den rijweg overstak door een militaire vrachtwagen gegrepen. De man sloeg tegen den grond en kreeg een schedelfrac tuur, alsmede een hoofdwonde. In zorgwek- kenden toestand is naar het O.L.V. gasthuis overgebracht. DE RAMP VAN DE „BINNENDIJK". Maatregelen van den kapitein geroemd. De raad voor de scheepvaart heeft Zater dag uitspraak gedaan inzake het stoomschip „Binnendijk", dat op 7 Oct. 1939 onder de zuidkust van Engeland nabij het lichtschip „Shambles" door een ontploffing werd ge troffen. De raad is van oordeel, dat het stoom schip „Binnendijk" is verloren gegaan ten gevolge van een voorval komende van bui ten boord. Hij is voorts van oordeel, dat hier met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid moeten worden aangenomen, dat de eerste ontploffing is veroorzaakt door een mijn. De vraag of er, uit een oogpunt van na vigatie, aan de „Binnendijk" eenig verwijt van kan worden gemaakt, dat zij zich in ge vaarlijk gebied heeft begeven, beantwoordt de raad ontkennend. Het was n.1. aan den kapitein niet bekend, dat bij de „Shambles" mijnengevaar aanwezig was. Dit kon hem ook niet bekend zijn. De maatregelen na de ontploffing getrof fen, worden ten zeerste geroemd. De kapi tein en de officieren hebben alles gedaan wat mogelijk was om het schip te behouden. Het machinekamerpersoneel onder leiding van den hoofdmachinist heeft zich zeer on derscheiden en al het mogelijke gedaan om het schip te behouden. Daartoe in staat gesteld door de giften van belangstellende gemeenteleden konden enkele dames van den zusterkring „Odith" te Heerhugowaard er toe overgaan een or geltje aan te schaffen, hetwelk ten dienste zal staan aan het kerkelijk werk, dat in do consistoriekamer geschiedt. Bij de Zondag te Heerhugowaard gehou den verkiezing van twee notabelen bij de herv. gemeente, wegens aftreden van de heeren K. Bobeldijk en P. Ploeger, welke laatste tevens tot kerkvoogd was benoemd, werd de heer Bobeldijk herkozen, terwijl gekozen werd de heer J. Groot Cz. „In Weer en Wind". „In Weer en Wind" opent met de mede- deeling van redactie en uitgevers (W. L. en J. Brusse te Rotterdam), dat zij in staat zijn den lezers een drievoudige verrassing aan te kondigen. In de eerste plaats doet de kleuren-reproductie haar intrede in het maandschrift en naar de in dit nummer voorkomende foto van C. A. den Oudsten bewijst, voldoet deze uitstekend. In de twee de plaats is de omvang van het tijdschrift vergroot en last not least heeft de redactie een uitbreiding ondergaan: de bekende vo gelkenner Jan P. Strijbos zal er voortaan deel van uitmaken. Degenen, die het werk van zijn hand kennen of op een praatavond met hem de natuur ingetrokken zijn, zullen beseffen, hoeveel het tijdschrift door zijn bijdragen in waarde stijgt. Deze aflevering bevat o.m. artikelen over de Engelsche vo gelrotsen, onze hunebedden, vlinders, de gekraagde aardster en het sterrebeeld de Zwaan. Deze korte opsomming zij voldoen de om de veelzijdigheid van dit uitstekend geïllustreerd nummer aan te toonen. SCHEEPVAARTLIJNEN. Maatschappij Nederland. Joh. van Oldenbarnevelt thuisreis van Batavia 18 November. Jagersfontein uitreis van Kaapstad 18 Nov. Johan de Witt te Lissabon 19 Nov. Sembilan, thuisreis van Port Said 18 Nov. Ja, wat moesten we anders doen, nu het beest de kano heeft in geslikt? Dinsdag 21 November. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.ANP-ber., gr.pl. 8.30 Or gelspel. 8.50 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11. Huish. wenken. 11.30 Orgelconcert en zang. 12.15 Puszta-orkest. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.Omroeporkest. 2.Voor de vrouw. 2.10 Omroep orkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Het Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.Kinderhalfuur. 5.306.27 Om roeporkest. (6.30 RVU.: Cyclus „Waar moet ik het zoeken?"), 7. Voor de kinderen. 7.05 Pianovoor dracht. 7.30 Engelsche les. 8.ANP- ber., mededeelingen. Hierna cause rie „De bewegelijke wereld". 8.30 Bcnte Mobilisatietrein. 9.45 Gr.pl. 10.35 Filmpr. 11.ANP-ber. Hier na Jetty Cantor's ensemble. 11.40 12.Gramofoonplaten. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) (4.--5.— HIRO). 8.— ANP-ber. 8.05—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 1-1.45 ANP-ber., gr.pl. 1.10 Rococo-octet. 1.40 Gr.pL 2. Vrouwenuurtje. 3.Modecursus. 4.Gr.pl. 4.05 Causerie „De econo mische ontwikkeling van de laatste 10 jaren en de reactie daarop van de wetenschap". 4.20 Gr.pl. 4.25 „Iedere weg leidt tot het doel", cau serie. 4.40 Gr.pl. 4.45 Ber. 4.50 Gr.pl. 4.55 Causerie „Zij, die roepen". 5.10 KRO-melodisten en solist. (5.45 6.05 Felicitaties). 6.35 Sporthalf- uur. 7.Ber. 7.15 Causerie „De ac tie naar de nieuwe Gemeenschap thans meer dan ooit noodzaak". 7.35 Rep. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 KRO-Kamerorkest en solist. 9.Gr.pl. 9.20 KRC-Kamerorkest. 10.Gr.pl. 10.10 Berltus van Dinte- ren en zijn Tzigane-orkest. 10.30 ANP-ber. 10.40 KRO-Boys en solist. In de pauze gr.pl. 11.2012.Gr.pl. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Orkestconcert. 12.50 De strijkers van het Televisie-orkest en solisten. 1.20 Ber. 1.30 Filmpraatje. 1.45 2.20 Koor en orkest nmv. solisten. 3.20 Orkest van de luchtmacht. 4. Vioolvoordr. 4.20 Ber. 4.35 De Ca sino Players. 5.-- Radiotooneel. 5.20 Kinderuurtje. 5.50 BBC-zan- gers. 6.20 Ber. 6.35 Journ. overzicht. 6.50 Orgelspel. 7.10 Orkestconcert mmv. soliste. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Revue-progr. 8.50 RadiotoneeL 9.20 Ber. 9.35 Act. causerie. 9.50 Radio tooneel met muziek. 10.35 Avond wijding. 10.50 Het Reg. Paul-kwar- tet en solist. 11.25 Dansmuziek. 12. Deel. 12.20—12.35 Berichten. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 7.40— 8.50 L. Eysoldt's orkest. 11.20 Om roeporkest en -koor en solist. 1.35 Populair concert. 2.55 Progr. ten bate van het Oorlogs-WHW. 4.30 Jeugdconcert. 5.Folkloristisch programma. 5.20 Otto Dobrindt's orkest. 7.3512.20 Zie Deutschland- sender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest en gr.pl. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Ontspan- ningsprogr. voor soldaten. 8.50 Radiotooneel met muziek. 10.30 11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Radio-orkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Orgelspel. 6.35 Gr.pl. 6.50 Cello voordracht. 7.35 Gr.pl. 8.20 Uitz. voor soldaten. 8.50 Radiotooneel. 10.50—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Folkloristisch progr. 8.05 Popu lair concert. 9.20 Ber. 9.50 Kamer muziek. 10.20 Concert. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.Ham burg 10.—11.20, Keulen 11.20—12.20 Brussel VI. 12.20—14.20, Keulen 14.20—16.50, D.sender 16.50—17.20, Brussel VI. 17.2018.50, Boedapest 18.5019.20, Brussel VI. 19.20 23.20, D.sender 23.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Enge land 9.2011.20, Danmarks Radio 11.20—12.20, Engeiand 12.20—13.30, Brussel Fr. 13.30—13.50, Danmarks Radio 13.50—15.20, Engeland 15.20— 17.20, Brussel Fr. 17.2C—17.50, En geland 17.50—18.35, Brussel Fr. 18.35—19.20, Keulen 19.20—19.30, Beromünster 19.30—21.20, Engeland 21.20—21.35, Boedapest 21.35—22.20, Breslau 22.2022.40, Boedapest 22.40—23.25, Engeland 23.25—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7