PUROL Wat op 9 November aan de grens bij Venlo gebeurde. Nederlandsch officier gedood. Groote brand te Zwolle. Drie perceelen in de asch gelegd. Nederland protesteert tegen Engelsche maatregelen. Centrale der I.S. in ons land Kamerlid stelt vragen. PARLEMENT Begrooting van Binnenlandsche Zaken aangenomen. De Kamer heeft vertrouwen in minister Van den Tempel. COURANT VAN VRIJDAG 24 NOVEMBER 1939. Over den overval op vier personen voor een café nabij de Duitsche grens, welke op 9 November j L is geschied, zijn nog de vol gende bijzonderheden te Venlo bekend ge worden In de door de overvallers bescho ten auto waarmee de vier personen aan de grens waren gearriveerd, zaten, behalve de chauffeur, twee Engelschen, die zich hadden gele gitimeerd als zijnde belast met be sprekingen met Duitschers tot onderzoek van de mogelijkheid van eventueele vredes-onderhandelingen een een Nederlandsch officier van de inlichtingendienst, die opdracht van zijn chef had, in het belang onzer onzijdigheid daarbij toezicht te houden. Een vorige ontmoeting. Naar thans gebleken is, was aan de bij eenkomst in 't grenscafé van den heer Bak kes den vorigen dag een ontmoeting vooraf gegaan, waarbij vijf personen tegenwoordig waren. Het waren de heeren Best, Stevens en Klop en twee onbekende Duitschers. Bij deze bijeenkomst was uitsluitend gesproken over de mogelijkheid van vredesonderhan delingen. Naar buurtbewoners beweren, is ook de chauffeur Lemmers meermalen ter plaatse geweest. Op den noodlottigen negenden November kwam een Nederlandsche auto, gemerkt H. Z., waarin de vier personen, die later het slachtoffer der ontvoering zouden worden, waren gezeten, voor het grenscafé aanrijden en zwenkte den weg naar de achtertuin in, die langs het café loopt. Deze plaats is zeker meer dan 20 meter van de Duitsche grens verwijderd. Van wat er daarna gebeurde be staan tegenstrijdige getuigenverklaringen. Oorspronkelijk heeft het verhaal de ronde gedaan, dat na het stilstaan van den auto Duitoche militairen op het café zouden zijn afgekomen. Dit verhaal is bij later onder zoek niet bevestigd, degenen die de overval hebben gepleegd waren in burger gekleed. De overval. Na het stoppen van de auto zijn twee per sonen uitgestapt, men weet niet met zeker heid wie. Men mag wel aannemen dat de chauffeur de eerste was, die den wagen ver liet en verschillende getuigen hebben dit ook verklaard. De uitstappenden werden be groet door twee voor het café staande man nen, die beleefd hun hoed afnamen en een buiging maakten in de richting van het ar- riveerende gezelschap. Plotseling kwamen toen om het huis heen zes mannen aanstormen, die in het wilde weg schoten losten uit automatische vuurwapenen. De twee uitgestapte personen wankel den en zakten ineen. Een hunner naar men aanneemt de officier Klop zou op slag gedood zijn, terwijl de chauffeur, volgens oogge tuigenverklaringen, eveneens met een schotwond op het gras naast de oprijlaan viel. De twee mannen, die reeds ter plaatse aanwezig waren en de aankomende door hoed af nemen hadden begroet, wendden zich tot de toeschietende omwonen den, roepende: „Herein, herein", daarbij met pistolen dreigende. De zes anderen hebben den dooden en den gewonden man in de Neder landsche auto gelegd. Intusschen was van de Duitsche grens een Duitsche auto achteruitrijdende ko men aanrijden, waaraan de Neder landsche auto werd vastgekoppeld waarna de overvallers met de beide auto's en hun vier slachtoffers over de grens verdwenen. Binnen drie minuten had het drama zich afge speeld. Nauwkeurig voorbereide hinderlaag. Niemand had kunnen ingrijpen, daar de gene, die zich ook maar voor een raam ver toonde, terstond met een vuurwapen werd bedreigd en in bedwang gehouden. De vlot heid, waarmede de overval van stapel liep, wekte den indruk, dat men hier met een nauwkeurig voorbereide hinderlaag te doen heeft gehad. Aangezien het grenscafé een eind vóór de Nederlandsche militaire grenswachten ligt, kon ook van die zijde niet tijdig worden in gegrepen. De marechaussee en de politie zijn, na het vertrek der Duitschers, terstond gewaar schuwd, doch verschenen uit den aard der zaak te laat. Zij vonden op de plaats van het misdrijf een opvallend groot aantal ledige hulzen, welke erop wijzen, dat de aanval lers, toen zij te voorschijn schoten, in snel tempo vele schoten moeten hebben gelost. Op het gras naast de oprijlaan werd een plas bloed gevonden, terwijl de caféhouder even na het gebeurde, een revolver heeft opgeraapt. Het parket van Roermond kwam des avonds ter plaatse voor het onderzoek. Een duister punt. Het is niet zeker, dat de beide personen, die op 9 November voor het café de Neder landsche auto stonden op te wachten en die zoo beleefd hun hoed afnamen, wel dezelfde personen zijn geweest als degenen, die reeds vroeger met de beide Engelschen in onder handeling waren geweest. Uit mededeelingen van Duitsche zijde zou men moeten opma ken, dat ook bij het vorige onderhoud ge sproken is met leden van den S. S. Sicher- heitsdienst. Dan zou men dus met een wel zeer zorgvuldig voorbereide val te doen hebben. Uit getuigenverklaringen is echter niet komen vast te staan, zoo vernemen we, of de beide Duitschers reeds eerder in het café waern geweest. Enorme schade. Gistermiddag heeft te Zwolle een felle brand gewoed, welke drie perceelen heeft aangetast en voor honderdduizenden guldens schade heeft aangericht. De brand is ontstaan in de fabriek van schoenmakérsfournituren der firma Vecht en Co. aan de Thorbeckegracht. Terstond na het eerste alarm verschenen de politie en de brandweer ter plaatse, doch op dat moment stond het vier verdiepingen hooge gebouw reeds in lichter laaie, hetgeen „een verwondering mag wekken, aange zien in het perceel zooveel brandbaar materiaal was opgeslagen. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat er onder het personeel een ware paniek ontstond. Ongeveer vijftig meisjes werken op deze fabriek. Zij konden met achterlating van al hun bezittingen zich slechts in veiligheid stellen door naar de eerste verdieping te vluchten, waar een nooddeur is, welke toegang geeft tot de woning der familie Koetsier aan de Spin- huisbreehoek. welke woning gelegen is boven een schilderswerkplaats. Het for- ceeren van deze deur en de invasie van de luid gillende meisjes veroorzaakten bij de bewoners van dit huis groote ontsteltenis, welke er niet minder op werl, toen men zich hier het gevaar, dat d eigde, bewust werd. Bovendien moest men ernstig reke ning houden met de veiligheid van mej. Koetsier, die ziek te bed lag. De huisge- nooten hebben de zieke onmiddellijk in dekens gewikkeld en naar familie in de buurt gebracht. Het was op dat moment de hoogste tijd, want de vlammen hadden reeds ook dit perceel aangetast en hun weg vervolgd naar de aan den Spinhuis wal gelegen specerijenmalerij en verffa- briek der N.V. A. J. ten Doeschate, welke eveneens een prooi van het alles vernieti gende vuur werd. De brand nam in korten tijd zulke groote afmetingen aan, doordat behalve het gevaar, dat de groote hoeveel heden brandbare stoffen, welke in de aan getaste perceelen waren opgeslagen, vormde, er een krachtige zuid-oosten wind stond, die de vlammen fel aanwakkerde. Een dichte vonkenregen verspreidde zich over de omgeving, waardoor de in de onmiddellijke nabijheid staande gasfabriek en het huis van bewaring ernstig gevaar liepen, aan het energieke optreden van de brandweer was het echter te danken dat het vuur voor het nog grooter onheil had kunnen aanrichten, bedwongen kon wor den. Men heeft echter niet kunnen voor komen, dat de perceelen, waar het vuur gewoed heeft, totaal zijn uitgebrand en dat enkele woningen en winkels, die door de brandende perceelen werden ingesloten, veel waterschade hebben gekregen. Zoo wel bij de firma Vecht als bij de N.V. ten Doesschate en de familie Koetsier is alles verloren gegaan. Een jongen kon zich slechts redden door uit een venster te springen. Hij liep bloe- 'ij KllftlS va» solide 'HSgS kleding, die U menig laar (m<" ere>.f mef'is COSTUMES WINT EB JASSEN - REGENKLEDING '-GRAVENHAGE, 23 Nov. De regeeringspersdienst meldt: De Nederlandsche regeering heeft officieel door Hr. Ms. gezant te Londen ernstig verzet aange- teekend tegen represaile-niaatre- gelen, die de Britsche regeering meent te moeten nemen tegen haar tegenstanders, doch waar door de onzijdige mogendheden, zoowel zij, die Duitsche goederen plegen te ontvangen, als zij, die Duitsche goederen vervoeren, in bijzondere mate zullen worden getroffen. De aandacht is er op gevestigd, dat de voorgenomen Liitsche represaile-maatregelen ten aan zien van Nederland een bijzonder onaangenaam karakter d-agen, aangezien zij genomen heeten te zijn naar aanleiding van eenige scheepsrampen, waarvan de on dergang van een groot Neder landsch passagiersschip verre weg de voornaamste is. Het lid der Tweede Kamer, de heer Wijnkoop (c. p. n.) heeft aan den minis ter van justitie de volgende vragen ge steld: Is het juist dat er in Den Haag een centrale van de Britsche Intelligence Service voor West-Europa bestaat of iets dergelijks, gelijk van buitenlandsche zijde wordt beweerd? Zoo ja, wat is de regeering van plan te doen of wat heeft zij reeds gedaan om hieraan onmiddellijk en voorgoed een einde te maken? Zoo neen, verdient het dan naar de meening der regeering geen aanbeveling daaromtrent direct een precieze openbare mededeeling te doen? BRAND IN ZUIVELFABRIEK TE 'S HEERENBERG. Aanzienlijke schade. Gisteren brak brand uit in de zuivelfa briek Azewijn te 's Heerenberg. Het vuur sloeg van de fabriek op de directeurswoning over. De brandweer van 's Heerenberg wist de fabriek gedeeltelijk te sparen. De direc teurswoning. brandde geheel af. De schade is vrij groot. De oorzaak van den brand is onbekend. dende wonden aan het gelaat op en moest door een geneesheer verbonden worden. Honderdduizenden schade. De schade loopt in de honderd duizenden guldens. Vooral de firma Ten Doesschate i£ ernstig gedupeerd, daar haar geheele voorraad specerijen is verloren gegaan en de invoer van dit soort artikelen, welke voornamelijk uit Amerika, afkomstig zijn, op het oogenblik met groote moeilijk heden gepaard gaat. Voorts zijn tal van machines door het vuur vernield. Alle firma's zijn tegen brandschade ver zekerd. De N.V. ten Doesschate echter niet tegen bedrijfsschade. De oorzaak van den brand is niet bekend. OPLICHTER TE ROTTERDAM AANGEHOUDEN. De Rotterdamsche politie heeft den 43- jarigen knoopenmaker S. L. aangehouden, die zich aan oplichting heeft schuldig ge maakt. Hij kreeg op 1 Sept. kennis aan een meisje, waarmede hij voorgaf zich te willen verloven. Het was hem echter veel meer te doen om het geld van haar broer, wien hij allerlei fantastische verhalen deed over handeldrijven in gasmaskers, slaolie enz. Deze ging erop in en fourneerde in totaal een bedrag van 695 waarvan hij echter niets terug zag. Toen hij eindelijk argwaan ging koesteren en wilde hebben, dat L., die zich als H. van O. bekend had gemaakt, een schuldbekentenis teekende, verdween de man plotseling. In Amsterdam is hij tenslot te aangehouden. De officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank aldaar heeft juist dezer dagen wegens een ander delict twee jaar gevangenisstraf tegen hem ge- eischt. AFLEVERING VAN SUIKERBIETEN. Een onjuiste speculatie. Het is gebleken, dat sommige telers van suikerbieten een gedeelte der bieten, welke zij beschikbaar hebben boven de hoeveel heid waarvoor hun garantie werd verstrekt, niet aan een suikerfabriek wenschen te leveren, in de verwachting, dat in de toe komst het verbod tot vervoeren en afleveren van suikerbieten, anders dan aan suikerfa brieken, zal worden ingetrokken. Van officieele zijde wordt er de aandacht van belanghebbenden op gevestigd, dat een opheffing van dat verbod niet in het voor nemen der regeering ligt. lederen teler wordt dus aangeraden de door hem geteelde suikerbieten, voorzoover die niet bestemd zijn voor vervoedering in eigen bedrijf aan een suikerfabriek te leveren. Binnenkort voorstellen inzake de versnelde krot opruiming. (Van onzen parlementairen medewerker). Ziezoo, eindelijk is de begrooting van Binnenlandsche Zaken afgedaan. Na een tamelijk tam debat over de afdeeling arm wezen, mocht de discussie over de afdee ling volkshuisvesting beslist geanimeerd heeten, al hoorden we van diverse sprekers ook hetzelfde. Minister van Boeijen beantwoordde eerst de sprekers bij de eerstgenoemde afdee ling, waarbij het vluchtelingenkamp bij Westerbork in Drente ter sprake was ge komen. Hij vertelde, dat de kwestie van legalisatie van de z.g.n. illegale vluchtelingen bij Justitie berust, die al enkele vluchtelingen „legaal heeft gemaakt. Voor de jongeren zal in het kamp zooveel mogelijk voor ambachtsonderwijs worden ge zorgd. Afgezien van de kosten van den aanleg der centrale verwarming, die door stijging van de ijzerprijzen duurder is uitgevallen, wordt de raming van de inrichting van het kamp niet overschreden. Wanneer het kamp opgeheven kan worden, wordt voor de ge touwen gemakkelijk een andere bestem ming gevonden. De minister was ervan ovei- tuigd, dat het Joodsche comité het als een eerezaak zal beschouwen de kosten voo. deze vluchtelingen zoo lang mogelijk zelf te aragen. Wat de hulp aan kleine zelfstandigen be treft, zeide hij te vertrouwen, dat het Alge meen Steuncomtié, het Nationaal fonds vooi bijzondere nooden en de Koninklijke veree- niging tot steun aan miliciens voldoende m den nood dezer menschen zullen kunnen voorzien. Voor het overige moet het rappoi der commissie-Fockema Andreae worden afgewacht. Volkshuisvesting. Er waren weer vele sprekers bij de afdee ling volkshuisvesting, n.1. de heeren Bom- mer Isd wiens maidenspeech het was Tjalma (ei', van der Zaal (a.r.), Steinmetz (r.k.), Ruyter (r.k.), dr. Vos (lib.), Andries- sen (r.k.), van Lienden (s.d.), Bijlstra (v. d.), Posthuma (c.d.u.) en mevr. Mackay Katz (c.h.) Enkelen van hen behandelden speciale punten op dit terrein, zich overi gens voor de hoofdpunten aansluitende bij geestverwanten. Mevr. Mackay bleek het vrijwel geheel met het beleid van den minister eens te zijn, het standpunt van de anti-revolution- nairen en liberalen week slechts weinig daarvan af; iets verder gingen de katholie ken, het verst de sociaal-democraten en we! voornamelijk wat de verleening van voor schotten aan woningbouwvereenigingen ter bevordering van den arbeiderswoningbouw in het bijzonder betreft. Zij zijn het ook die van den particulieren ondernemer te dezen aanzien niet veel verwachten, terwijl de an deren het particulier initiatief niet willen uitschakelen. Algemeen werd de regeering te gen een herhaling van de fouten van jaren 1914-1918 gewaarschuwu, toen er veel te lang is gewacht met ingrijpen in de woningvoorziening, waardoor de woningnood en het tijdperk van de hooge huren, die met allerlei middelen tot zekere (en noodgedwongen nog hooge) normen teruggedrongen moesten worden, zijn ontstaan. Men juichte het toe dat het kabinet met de krotoprui ming wil doorgaan; er zijn nog, naar schatting 70.000 krotten in ons land, waarvan het platteland een belangrijk deel oplevert. Juist nu, zoolang de prijzen van de bouw materialen nog niet hooger zijn (al zijn ze ai gestegen) moet de woningvoorziening doorgaan. Dat de regeering een urgentieplan voor de distributie van bouwmaterialen voorbe reidt, vond eveneens algemeen instemming. Dat zij een taak heeft met betrekking tot den arbeiderswoningbouw en de krotcprui- ming, welke bovendien belangrijk kunnen bijdragen in de werkverruiming, werd door niemand ontkend. De heer van der Zaal (a.r.), later daarin bijgevallen door den heei Posthuma (c.d.u.), hield den minister vooi, dat, wanneer zich woningnood voordoet, niet toegelaten mag worden, dat de men schen in woonwagens en -schepen trekken. Daarvan zijn er toch al te veel, die tezamen een vraagstuk op zich zelf vormen. De heer Bijlstra (v.d.) sprak in het bij zonder over woningtoestand in Friesland en bepleitte in verband daarmede versnelling van het tempo der krotopruiming. Huurstijging niet verontrustend. Minister van Boeijen meende, dat het vraagstuk van de woonwagens en -scnepen vooral locaal moet worden benaderd; cen tralisatie (wensch van den heer van der Zaal) is hier minder op haar plaats. De huurstijging is nog niet verontrustend; dit verschijnsel doet zich in één gemeente en wel bij één huizeneigenaar voor; de regee ring houdt dit verschijnsel echter in het oog, om zoo noodig in te grijpen. De minis ter moest den heer Bijlstra toegeven, dat bij de woningvoorziening op het platteland meer aandacht gewijd kan worden aan de bepalingen van de landarbeiderswet. Men heeft te veel voorbij gezien, dat er bij elk arbeidershuisje een behoorlijk stuk grond moet zijn, dat kan worden bebouwd. Ook de minister zag hier een mogelijkheic; om de woningvoorziening op het platteland aan trekkelijker te maken. Wanneer de desbe treffende staatscommissie haar rapport heeft uitgebracht over de woningvoorziening, zal cok de vraag aan de orde kunnen worden gesteld, of er, en zooja, wanneer een natio nale instantie aan het werk moet worden gezet, die, zooals met streekplannen gebeurt, dan woningbouw in een groot verband be schouwt. Aldus luidde het antwoord op eer: vraag van mevr. Mackay, die geporteerd schijnt voor een nationaal plan. Wat den woningbouw in 't algemeen aan gaat, staan we er nu veel beter voor dan 25 jaar geleden, daar de woningvoorraad voor normale omstandigheden voldoende moei worden geacht. De minister kon niet nala ten den sociaal-democraten voor te houden, dat dit resultaat toch wel aan maatregelen van de opeenvolgende regeeringen is te danken. Ook deze regeering is doorgegaan met de verleening van voorschottende maatregel van het vorige kabinet om bij dragen te verleenen voor woningverbete ring heeft tot resultaat gehad dat meer dan 2000 woningen aan den voorraad zijn toege voegd. Verschillende woningbouw vereemg'ngen hebben in September en October in verband met den oorlogstoestand een afwachtende houding aangenomen; ook binnenlandsche zaken moest de zaak eens even bezien, maar de minister had nu persoonlijk den indruk, dat de cijfers van den woningbouw weer gauw zullen gaan stijgen, als tenminste de voorraad van bouwmaterialen ons niet uit de hand geslagen wordt. In de eerstvolgende maanden zal de regeering met het verlee nen van voorschotten blijven doorgaan, ten einde den woningvoorraad binnen redelijke grenzen te vergrooten. Als de prijsstijging niet verder voortschrijdt, kan nog vee! worden bereikt. Reden voor pessimisme is er op het oogenblik niet. Voor het particu lier initiatief is er op het terrein van den arbeiderswoningbouw ook plaats, getuige de 900 woningen van gemiddeld 5 gulden per week, die in Rotterdam gereed komen en door particuliere ondernemers zijn ge bouwd. Het vorige kabinet had maatrege len voor de krotopruiming uitge werkt; de regeering heeft deze be zien en getoetst aan de financieele mogelijkheden. Uiterlijk binnen 14 dagen aldus de minister zullen de voorstellen welke de regeering voor de versnelde krotopruiming zal doen, kunnen worden gepubli ceerd. De regeering wil verder ernstig overwe gen de vraag of de inspectie van de volks gezondheid voor de uitvoering van deze taak eenigermate moet worden versterkt. Tegen te sterke decentralisatie bij den volkswoningbouw moet worden gewaakt. De begrooting werd daarna z.h.st. goed gekeurd. Sociale zaken. Hoewel het een stuk over vijven was, liet de voorzitter nog beginnen met de be grooting van Sociale Zaken voor 1940, het geen tevens het treden van minister van den Tempel voor het front beteekende. De algemeene beschouwingen duurden slechts kort het belangrijkste valt te doen bij de afdeelingen der begrooting en beston den hoofdzakelijk uit een positiekiezen ten aanzien van dezen eersten socialistischen minister van Sociale Zaken. Welnu, dit is zeer gunstig voor den minister uitgevallen. We mogen zelfs wel zeggen, dat de Kamer dr. van den Tempel met sympathie heeft ontvangen, waartoe in niet ge ringe mate heeft bijgedragen het fr'\ dat men hem in een jarenlange p jtijk als Kamerlid heeft leeren kennen als een bekwaam, eerlijk man, die groot realiteitsbesef heeft. De anti-revolutionnairen maakten in zoo ver een uitzondering, dat zij feitelijk zwe gen over den persoon van den minister, na dat bij het algemeen begrootingsdebat door den fractieleider was gezegd, dat de a.r. principieel tegen sociaal-democraten in de regeering zijn, maar dat zij voor de perso nen van de twee waardeering hadden. De heer Smeenk (a.r.) scheen zich wat bezorgd te maken over nieu&e inspecteurs bij de werkverschaffing en den B-steun en vroeg of er door wat concentratie van de controle niet wat meer bezuinigd had kunnen wor den. De heer Krol (c.h.) wees dit denkbeeld ook niet af, maar was overigens heel vrien delijk tegen den minister, in wien zijn frac tie, na de memorie van antwoord, waarin zijn plannen werden aangekondigd, haast nog meer vertrouwen stelt. Zoo stond het ook met den heer Kupers (s.d.), van wien men weinig anders zou hebben verwacht; des te objectiever deed het aan, toen hij aan- Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent Bij Apoth. en Drogist. kondigde bij de onderafdeelingen den strijd te moeten aanbinden tegen denbewinds man, een strijd, welken deze gelaten en met gerustheid afwacht. Dr. Vos (lib.) begroette den minister ook met sympathie, omdat hij van verschillende mededeelingen met voldoening had kennis genomen, o.a. dat ten aanzien van den arbeid van de gehuwde vrouw geen discriminatie zal worden toegepast en dat aan de bedrijfs- raden geen verordenende bevoegdheid zal worden toegekend. Uiteraard komen de voor stellen van den minister, zooals de wettelijke vacantie, bij de onderafdeelingen uitvoeriger ter sprake. De begroeting door dr. Kortenhorst (r.k.) namens de katholieke fractie was even origi neel als vindingrijk. Deze zeide openlijk, dat hij gezocht had naar een middel om aan deze voor de katholieken zoo moeilijke kwestie een draai te geven, die, zonder dat men zijn teleurstelling over het verdwijnen van prof. Romme onder stoelen of banken behoefde te steken, toch aan den persoon van den nieu- den bewindsman alle recht deed wedervaren. Hij zeide hem vertrouwen van de katho lieke fractie toe, ook wat zijn jongste voor nemens betreft. Ziet men af van het nalaten van maatregelen ten aanzien van vrouwen en meisjes in fabrieken, dan zou de memorie van antwoord evengoed door mi nister Romme kunnen zijn onderteekend! De katholieken beschouwen dezen sociaal-demo- cratischen minister als een van de beste representanten der gematigde socialisten; de principieele verschillen blijven niettemin tusschen hem en de katholieken bestaan. Maar de katholieken aanvaarden de reis en hopen behouden weer thuis te komen, voegde dr. Kortenhorst er ondeugend aan toe. De Kamer kon dit speechje wel apprecieeren. En de minister ook, maar hij liet niet na dr. Kortenhorst erop te wijzen, dat men een evolutie zooals die bij de sociaal-democraten ook van een ander gezichtspunt kan bezien, maar daarover wilde hij niet verder theoretiseeren. Maar wel wilde hij nog even zeggen, dat hij als socialistisch minister in dit kabinet zich toch sociaal-democraat voelt en dit ook blijft! Korting spoorwegpensioen opgeheven. De andere socialistische minister in het kabinet, ir. Albarda, had even eens een goeden middag. In den aan vang der vergadering werd hem veel lof toegezwaaid wegens de opheffing met 1 Jan. a.s. van de korting op de spoorwegpensioenen, welke hij had bevorderd. Het wetje werd z.h.s. goedgekeurd.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 5