Agenda |i Stad m Omgevingi| fxoimdaal7Uaa»L. Mijnen aan onze kust. dieren-jambo'rÈp Door nu te bestellen voorkomt tt 37060 De geredden van de „Simon Bolivar" uit Alkmaar en Omgeving weer thuis. Angstige avonturen. NIEUWE NIEDOBP^ Alkmaar, Dinsdag. Vier mijnen bij Schoorl. Gistermiddag zijn onder de gemeente Schoorl bij paal 26 twee Engelsche mijnen aangespoeld, welke om ongeveer 5 uur door de marine tot ontploffing zijn gebracht. He dennacht zijn terzelfder plaatse weer twee mijnen aangespoeld, eveneens Engelsche. Behalve deze twee zijn vannacht nog meer mijnen aan onze kust aangespoeld, n.1. twee te Egmond aan Zee, twee te Bergen aan Zee, nabij Wijk aan Zee, vier tusschen Bloe- mendaal en IJmuiden. Eén van deze laatste ligt dicht bij de Zuiderpier. Tusschen Noordwijk en Zandvoort spoel den nacht van deze gevaarlijke projectielen aan. De kustwacht heeft alle maatregelen genomen om de mijnen onschadelijk te ma ken. Gevaar voor het badhotel te Castricum. Er zijn drie mijnen van buitenlandsch fa brikaat aangespoeld by Castricum. Terwijl de mijnen gisteren op het strandgedeelte ten Z. van Castricum werden geworpen, vond dit nu op het noordelijk deel plaats. Een der my'nen van Engelsch fabrikaat met een doorsnee van ruim 1 meter, ligt slechts 10 meter van het badpaviljoen „Ameria". De militairen die aan de kust liggen, hebben een angstigen nacht doorge bracht, want het was zeer goed mogelijk geweest dat deze mijn tot explosie was ge komen. Was dit gebeurd, dan was er noch van Ameria, noch van het groote badpavil joen een steen op den andere blijven staan. De mijn die vlak bij het badpaviljoen ligt, kon niet tot explosie gebracht worden en zal worden gedemonteerd, terwijl de twee an dere my'nen, die bij explosie geen schade konden aanrichten, wel tot ontploffing kon den worden gebracht. Mijnen en wrakhout langs het strand op Texel. Bij den jongsten storm is aan de westzijde van het eiland Texel een groot aantal mij nen aangespoeld. Met schat het aantal langs het geheele strand, pl.m. 30 K.M., op onge veer twintig stuks. Ook op het Marsdiep worden herhaaldelijk drijvende my'nen aan getroffen. De bewoners, die hun huizen langs den dyk hebben, maken zich by den aan houdenden westenwind, ernstig ongerust, omdat de mijnen bij ontploffing zulk een geweldige kracht ontwikkelen. By de Kaap te Oosterend werd in den nacht van Zater dag op Zondag j.1. een huis, dat op ongeveer zestig meter van den dijk was gelegen, bij een ontploffing geheel ontzet. Aan de westzijde van Texel spoelt thans veel hout aan, vooral wrakhout, afkomstig van verongelukte schepen. Het is aan par ticulieren verboden op het strand te komen. Eenige jutters, die zich gisteren toch aan het strand waagden, werden, nadat er door de kustwacht op hen geschoten was, aangenou- den. Mijnen op Texel. Uit De Cocksdorp wordt gemeld, dat tus schen twee palen alle telefoondraden zijn vernield. Men vermoedt, dat dit op rekening moet worden geschreven van een door den storm voortgedreven kabelballon. Het tele foonverkeer met den vasten wal was hier door verbroken. Rectificatie. In ons gister over aangespoelde mynen gepubliceerde bericht is boven de laatste alinea weggevallen de aanduiding, dat de daar bedoelde mijnen zijn aangespoeld on der de gemeente Castricum. VAN EEN DAK GEVALLEN. Gistermiddag is de heer M. Homma, loodgieter alhier, te Heiloo bij den aan bouw van de St. Willibrordusstichting, van het dak gevallen. De man, die klaag de over pijn in den rug is naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerd, waar hij ter observatie is 'opgenomen. Vandaag was de rugpijn nog niet geweken. de sluis aan de Zes Wielen zal kunnen ver vallen, terwijl de slechte toestand van de sluis te Broek op Langendijk spoedig ingrij pen noodzakelijk maakt, heeft het gemeente bestuur de plannen opnieuw ter hand geno men en zich beraden of niet tot den bouw van een geheel nieuwe (grootere) sluis, kan worden overgegaan. Op verzoek van B. en W. heeft de Provin ciale Waterstaat zich belast met het opma ken van een plan met begrooting. Daartoe bestond te gereeder aanleiding, omdat als gevolg van de uitvoering van dit werk, de door de provincie naby Broek op Langendijk te maken kanaalwerken eenigszins gewijzigd zullen moeten worden en beide werken in elkaar grijpen. Het plan voor een geheel nieuwe sluis, ontworpen op ongeveer 200 M. Oostelijk van de bestaande, met aansluitend vaartgedeelte, losplaats en parkeerplaats is gereed en de kosten worden op 122.800 geraamd. De doorvaartwijdte zal 6 meter bedragen, de drempeldiepte 2.90 m.-N.A.P. aan de zijde van den Schemerboezem en 3.70 m.-A.N.P. aan de zijde van den polder. De lengte van de beide schutkolken bedraagt 25 m. De wegencommissie heeft verklaard zich met het voorstel van Ged. Staten te kunnen vereenigen. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Naar het huis van bewaring aan den Geestersingel is overgebracht N. K. uit Hoorn, die gearresteerd werd als verdacht van het plegen van malversaties ten na- deele van de N. V. Waco, bij welke hij werkzaam was. De verduisteringen waren door de vervalsching van de boeken een paar jaren lang niet ontdekt kunnen worden. EEN NIEUWE SLUIS TE BROEK OP LANGENDIJK. Ged. Staten stellen voor 12.500 bij te dragen. Ged. Staten dezer provincie geven de Prov. Staten in overweging voor den bouw van een nieuwe sluis met aansluitend vaartgedeeltc, losplaats en parkeerplaats, te Broek op Lan gendijk, uit de provinciale middelen een be drag van 12.500 beschikbaar te stellen. Reeds langen tijd koesterde het gemeente bestuur van Broek op Langendijk den wensch de bestaande sluis, welke toegang geeft tot de veiling en de verdere vaart in het Geestmerambacht, door een grootere te vervangen. Tot dusverre is dit echter steeds afgestuit op de hooge kosten en op het feit, dat de sluis aan de Zes Wielen, die te Alk maar de verbinding tusschen Schemerboezem en Raaksmaatsboezem vormt, geen scheper, van groote afmeting toelaat. Nu echter door de uitvoering van het Westfriesche kanalenplan een ruimere scheepvaartweg van den Langendijk naar het Noordhollandsch kanaal zal worden ver kregen en door het gelykleggen der boezems STENOGRAFIE EN MACHINE- SCHRIJVEN. Geslaagd. Bij de examens voor stenografie en machineschrijven, gehouden op 27 Nov. te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper den heer A. W. Groote, slaag den: voor kantoorstenograaf 130 letter grepen per minuut, de dames: M. v. Gor- kum en N. Beekman te Alkmaar. Voor machineschrijven de dames: A. de Groot te Bergen met een snelheid van 247 letteraanslagen per minuut, E. Smit te Alkmaar met 271, C. de Vos Burchart te Heiloo met 250, M. Bart m. 270, H. Schaap met 263, T. Lakeman met 203, R. Schouten met 197, W. de Vries met 207, N. Mulder met 198 en H. Hoekmeijer met 252 letter aanslagen per minuut, allen te Alkmaar. Voorts slaagden voor hetzelfde diploma de heeren: J. Woldendorp met 258 letter aanslagen per min., J. Swager met 237, P. Bak met 231 en R. v. Vliet, allen te Alk maar, met 270; D. Brommer te Bergen met 232, J. Selhorst met 208 en D. Beeldman met 272, beiden te Schoorl. Voor de vereeniging van leeraren te Amsterdam slaagde op 20 October mej. B. Bijl te Alkmaar voor vergadering-tacho- graaf met 200 lettergrepen per minuut. (Zie verder elders in dit blad.) Bioscopen. Koxj-theater, half 8, hoofdnummer De geest van den zwarten piraat (sens.); hoofd rollen Don Terry, Gwen Gaze en Grant Wi- thers. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer t/m Woensdag, Hotel Imperial (spionnage film); hoofdrollen Isa Miranda en Ray Mil- land. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De tragedie van een keizerrijk (hist.-rom.); hoofdrollen Harry Baur, Marcelle Chantal en Pierre Richard Willm. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Penny brengt uitkomst (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 28 November. 8 uur, de Unie, jaarvergadering Ijsbaan Heiloo. overtreft VERZENDING POSTPAKKETTEN ST. NICOLAAS. In verband met de drukte in den pakket postdienst vóór en tijdens het a.s. St. Nico- laasfeest brengt de directeur van het Post en Telegraafkantoor het navolgende onder de aandacht: Op Zaterdag 2 December a.s. wordt te Alkmaar aan het postkantoor mede van 1618 uur gelegenheid gegeven tot het aan bieden ter verzending van postpakketten; in de plaatsen, waar hulppostkantoren zijn ge vestigd, zullen de pakketten mede van 1718 uur ter verzending kunnen worden aangeboden. Een vereischte is, dat de pakketten stevig worden verpakt door gebruikmaking van pakpapier van goede hoedanigheid en sterk touw. Het adres moet behalve op de adreslabel ook op het pakket zelf worden vermeld. Vermelding van het volledige adres, (naam, straat en huisnummer) van den afzender, ook op het pakket zelf, verdient aanbeveling I aanwezigen hebben hun enthou."7 in verband met de mogelijkheid, dat het wel tot uitdrukking gebracht pakket onbestelbaar is en de label niet aan- wezig. Veiligheidshalve dient een 2e adres in het pakket te worden gesloten. Het is gewenscht, dat pakketten zoo vroeg mogelijk ter verzending aan te bieden. groote teleurstelling dat het 80 met me®r in Uw bezit kan U Prijs slechts 35 cent. franco (storting op N.V. v.h. Herin. Costet w 6 6cuiacni- Wy wanhopen evenwel nog niet aar, muzikaliteit van Alkmaar en sprekSV' wensch uit, dat wy het paar Nobel binnen niet al te langen t«d weerzien voor een volle zaaL mogen VOLKSUNIVERSITEIT. Volksliederenavond. Men schrijft ons: Het is niet onze gewoonte om na te kaar- INGEKOMEN PERSONEN. i Heerden, geleidster, N.H., van Hel- lendoorn naar Kennemerpark 10 w a P. Levendig, N.H., van Schoorl' rtaft* gestraat 1. V. Hoorns, N.H., naar Corfstraat 15. Echtg." J^uEr ten, doch de ervaring, gisteren opgedaan bij R.K., van Koedijk naar Gashouderstraat n' /Inn I fr.1 lgrl itnrtrn'nn Vtot I TT. W n T inn «Ji den Volksliederenavond, gegeven door het internationaal bekende kunstenaarspaar van Oss en de Nobel, dwingt ons tot de opmer king, dat het met de muzikale belangstelling hier ter stede toch wel pover is gesteld. Twintig hoorders, welgeteld, waren aan wezig en hebben genoten van Kunst. De goed-ronde Nederlandsche liedjes, de stugge Schotsche en Iersche, de fijn gevoe lige Jiddische, de geestig tintelende Fran- sche, de schilderachtige Duitsche, de kin- derlijk-geloovige negro's-spirituals, ze wer den ten gehoore gebracht, als het ware omrankt door fijn en suggestieve vleugelbe geleiding, op een meesterlijke wyze. Het was in één woord af, en de enkele Uit de verhalen van den ondergang van de „Simon Bolivar" heeft men kunnen lezen, dat onder de geredden ook behoor den de kok F. B. de Swart uit Alkmaar, de assistent-machinist A. v. Setten v. d. Meer uit Schermerhorn, de koksmaat Nico de Vrij uit Egmond aan Zee en de heer en mevrouw de Jong uit Alkmaar, welke beide laatste als passagiers op weg waren naar Curagao, waar de heer De Jong als employé van een petroleummaatschappij te werk was gesteld. i Nu zij Zaterdag weer behouden bij hun familie zijn teruggekeerd, hebben wij met hen eens een praatje gemaakt over hun individueele belevenissen. Die van kok de Swart waren wel het meest inte ressant en daarom geven wij zijn verhaal het uitvoerigst. Voorop stellen wij vast, dat allen de hulpvaardigheid en mensch- lievendheid der Engelschen in hooge mate roemden. De heer de Swart is ongetwijfeld bij vele lezers bekend, aangezien hij ook nog eenige jaren kellner in hotel Toelast is geweest. Aangezien ik, zoo vertelde hij, van be roep kok ben, besloot ik vóór 3 jaar tot een verbintenis als kok op de groote vaart. Voor de maatschappij zou ik permanent op West-Indië varen. Dit lokte mij niet bijzonder, 2oodat werd goedgevonden, dat een ander, wanneer ik die kon vinden, mijn plaats zou innemen. De kok van de „Simon Bolivar" was daartoe bereid en ik nam zijn plaats in op dezen Oceaan- stoomer. De mogelijkheid bestond, dat wij 1K jaar zouden wegblijven, doch dat had ik maar voor mijn vrouw verzwegen, omdat er kans was, dat wij spoediger terugkeer den en omdat ik haar, die met de kinde ren achterbleef, wat gerust wilde stellen. Per slot van rekening gaat het om de boterham van het gezin. De explosie. Wij waren met 5 koks en 2 koksmaats in de passagiers-afdeeling. Ik bevond mij in de kombuis. Het was 10 voor 12 en wij waren werkzaam aan de verzorging van de kindertafel. Mijn werkzaamheden verrichtte ik aan de kachel, doch op het moment van de ontploffing bevond ik mij in een hoek van de kombuis in conferentie met den chef kok. Dat is mijn behoud geweest. Toen de met niets te vergelijken ont ploffing plaats had, zag ik dat de groote kachel, een baas van 7 M. lengte, tegen het plafond werd geslingerd. Alles wat er op stond werd eraf geslingerd en de kok die op mijn plaats stond, kreeg een groote ketel met soep over zich heen. De man is later aan de gevolgen overleden. Onmid dellijk na de ontploffing ging het licht tttl: iiif on rlon dienstgang in, met het doel onze zwem vesten te halen, doch de weg werd ons afgesneden door den stoom, aangezien de dienstleidingen waren gesprongen. Ten gevolge van den luchtdruk, ontstaan door de ontploffing, liepen velen met bebloede ooren en neuzen. De noodige hulpkreten slakende bereik ten wy langs een smal trapje het le dek. Ik begaf mij naar mijn eigen sloep, doch constateerde, dat deze tengevolge van den klap onklaar was geraakt en rende naar den anderen kant en sprong in een reeds dalende sloep, waarin 40 man zaten. Een tweede explosie nam de boot me ters hoog op. de boot sloeg tegen het schip aan splinters en alle inzittenden vielen in zee. Ik had geen zwemvest en kon niet zwemmen, doch wist gelukkig een touw te grijpen en op het wrak te klimmen. Wild van angst liep ik naar den anderen kant van het wrak, waar weer een sloep werd gestreken en waar ik in wist te komen. Door de tweede explosie was het wrak als een sardineblikje gescheurd. Bij het zakken van de sloep sneed een uitsteken de plaat dwars door de sloep. De boot kapseisde en weer lagen wij in het water. De olietanks waren aan deze zijde van het schip leeg geloopen. De olie sloot onze lichamen af voor de koude, maar bemoei lijkte ook onze redding. Vier mannen waren noodig om één drenkeling in een reddingssloep te trekken. In de sloep, waarvan de bemanning mij redde zaten 8 man. Deze sloep was zinkende, doch bleef op de luchtkisten drijven. Wij wisten er nog 7 menschen op te trekken w.o. epn moeder met een 12-jarig dochtertje en een baby van 7 maanden. Door de olie en de emotie wat wij om ons zagen is niet te beschrijven ge voelden wij niets van de koude. Met geen mogelijkheid konden wij in de boot be weging krijgen. Wij lagen aan den kant van de boot waar de reddingbooten niet kwamen. Wy zagen anderen gered worden en onze groote angst was, dat wij, wanneer het wrak zonk, zouden worden meege zogen. Ons behoud is geweest dat het schip op een zandbank zat en niet geheel zonk. De redding. Het begon reeds donker te worden en het was vreeselijk ontmoedigend, dat wij de eene reddingboot na de andere zagen verdwijnen. Eindelijk draaide een ferryboot om het wrak heen. Wij schreeuwden uit alle macht en hoewel een van ons raadde dit i na te laten, omdat de wind het niet moge- I lijk maakte, dat ons geschreeuw gehoord zou worden en wij de te verspelen energie nog te zeer noodig zouden hebben, ver klaarde later de kapitein van de boot, dat hü Ans nipt had vp7.ien. doch wel od het I geschreeuw was afgekomen. Wij zagen nog een man krankzinnig zich de haren uit het hoofd trekkende, op het wrak heen en weer loopen en kinderen en vrouwen in het water \erdrinken. Tooneelen om nooit te vergeten. De ontvangst op de ferryboot was er een om nooit te vergeten. De kapitein, de stuurman en de leden van de bemanning trokken spontaan hun kleeren uit om die aan ons te verstrekken. Twee dagen heb ik geloopen in de uniform van den len stuurman. Met petro leum en warm water reinigde men ons van de olie en inwendig versterkte men ons met koffie en bitters. Toen wij in Harwich aankwamen, waar ambulances en doktoren gereed stonden, moesten wij, vanwege een gesignaleerden luchtaanval nog een half uur in een schuilkelder. De verzorging die wij van de Engelschen, zoowel in Harwich als in Londen onder vonden, aldus de heer de Swart, kan niet genoeg worden geroemd. Daarover heeft men inmiddels veel kunnen lezen. Wij volstaan met te vermelden, dat de hotel houder in Londen, de heer Damland en zijn echtgenoote, een Hollandsch echtpaar en de heer Dokter uit Beverwijk, voor alles wat zij deden, bijzonderen dank verdienen. Weer naar zee. Op onze vraag of de heer de Zwart weer naar zee durfde, zeide de heer de Zwart: Och het gaat om het brood voor mijn ge zin en persoonlijk heb ik geen bezwaar te gaan varen. Liever werd ik kok in het leger, maar daar zal ik wel de man is n.b. 35 jaar te oud voor zijn. Voorloopig ga ik echter nog niet. Mijn vrouw heeft een zwaren atac gekregen en moet daar eerst overheen. Overigens zal het wel moeten want recht op eenige gage van de maatschappij hebben wij niet. Van Zeerisico zullen wij onze verloren gegane bullen wel vergoed krijgen, doch dit geld hebben wij noodig voor nieuwe bullen. Hiermede namen wij afscheid van het, thans gelukkige echtpaar in hun vriende lijke woning aan de Bisschop Bottemanne- straat 52. Nico de Vrij vertelt. De 24-jarige koksmaat Nico de Vry, het type van een echten zeeman, met wien wij ten huize van zijn moeder aan de Voor straat te Egmond aan Zee, een onderhoud hadden, vertelde ons, dat hij, tijdens de ca tastrofe in het magazijn was, een paar malen werd heen en weer geslingerd, naar 't sloe- pendek snelde en van de bemanning 'n ma troos aantrof. Wij lieten de sloep tot 't pro menadedek zakken, waar de sloep zich in paniek met passagiers vulde. Ik zag, aldus de Vrij, toen wij op het water lagen, de baas timmerman verwond op het dek liggen en heb die toen nog in de sloep geholpen. Toen weer in de sloep was, hoorde ik een pantryman, die zijn been had verloren. r een patrijspoort om hulp roepen. Ook hem heb ik toen nog in de sloep gehaald. E H. G. Lina, dienstbode, R~K.7ïan Haarlem naar Oudorperdykje 24. y/ Cnossen, pikeur, N.H., van Zoetermeer naar Heemraadstraat 2. - A. A. J. Raat, onder- wijzeres, R.K., van Egmond aan Zee naar Prins Hendrikstraat 30. J. A. de Geus dienstbode, R.K., van Egmond aan Zee naar Langestraat 2. S. C. Visser, chauffeur, geen, van Heiloo naar Reekerstraat 32. -! E. Vonk, winkelbediende, R.K., van Zwolle r.. Verdronkenoord 74. S. Boerma, kan toorbediende, N.H., van Assen naar Snaar- manslaan 99. A. W. Hendrix, huisknecht, R.K., van Tegelen naar Langestraat 70. C. G. R. A. de Boorder, dienstbode, GJC, m Harderwijk naar Eikelenbergstraat 39a. - C. Bakker, schrijver by de politie, N.H.,van Zundert naar Houtweg 3. A, Ootjers, z.b., N.H., en echtg., van Oudkarspel naar Stationsweg 176. J. J. Schoonewil, opper man, N.H., en gezin, van Hoogwoud naar Reekerstraat 38. Echtg. F. S. P. J. van Buchem, R.K., v. Arnhem. J. H. Jacques, h.i.d.h., geen, van Egmond-Binnen naar Em- mastraat 89a. M. A. Imming, z.b., R.K, van Bergen naar Spoorstraat 40. F. J. E Barendregt, vrachtrijder, N.H., van Scher merhorn naar Reekerstraat 26. T. Cnos sen, dienstbode, N.H., van Bergen naar Wil- helminalaan 11. M. C. Schaefer, hoofd van de keuken, N.H., van Haarlem naar Wilhelminalaan 11. C. L. Meijer, reh- gieuse, R.K., van Bergen naar van Everdin- genstraat 18. A. T. Bos, orgelbouwer, R.K., van Beverwijk naar Lindenlaan 82a. - echtg. van v, Van de vier missie-zusters hadden wy er drie in de sloep. Misschien hadden wy de vierde ook nog kunnen meenemen, waarop de zusters aandrongen, doch wij moesten afstooten, om te voorkomen, dat er te veel menschen in de sloep kwamen en allen zon ken. Roeien konden wij niet, omdat wij slechts met twee leden van de bemanning in de bcot waren. By de tweede explosie zagen wy nog een sloep met 60 man kantelen, doch wy konden niets doen. Na drie kwar tier werden wij opgepikt door een Engelsche boot. Wy hadden veel gewonden, die liefde rijk werden verzorgd. Ook de heer de Vrij was vol lof over de verzorging en de hulp- I vaardigheid door de Engelschen betoond. „Voorloopig ga ik niet meer naar zee. Het J. C. Langedijk, dienstbode, R.K., van v liefst zag ik mij in de werkverschaffing ge- horn naar Payglop 23. A. van Leeuw plaatst, doch daar zal wel niets van kunnen kantoorbediende, C.G., en echtg., ëeen' komen, omdat ik bij mijn ouders thuis ben. Zaandam naar Ferd. Bolstraat 8. De boterham moet van zee komen. Ook Amsterdam, controleur bij V vader vaart als kok en komt half December thuis. Ook ik zal wel weer naar zee gaan, doch voorloopig zit de schrik er in De heer van Setten van der Meer vertelt. De 24-j. A. van Setten van der Meer, I zoon van het schoolhoofd te Schermerhorn, die als assistent-machinist de reis mede- maakte en als oud-leerling van de Alkmaar- sche Ambachtsschool voor velen van onze lezers geen onbekende is, vertelde ons, dat hy tijdens de catastrofe in zijn hut lag te y,no*.j naar veraronKenw»« _.r rusten. Door de slag stond hij recht overeind - ccr p K, van Heerhugowaard te midden van een ruïne. Zijn hut bevond oorstraat 10 H. Dröge, R-K-> va ziel: op het sioependek. Van een machinist langestraat 73. - A. vernam hy, dat het schip getorpedeerd reich bakkeri R.K., van Berge" assi5tente was. De machinekamer stond vol stoom, Dmmmer. men: liep op het dek ontdaan heen en weer en ik ging naar mijn hut, trok mijn schoenen aan en deed mijn zwemvest om, waarna ik mij naar myn sloep begaf. De sloep hing onbruikbaar langs het schip. Ik wist niet wat te doen, ging aan het loopen en werd in een andere sloep geduwd, waar ik verder inkroop. Op het promenadedek werden zoveel mogelijk passagiers ingela- ten. Nadat wij op het water waren gezakt en los hadden gemaakt, kwam de tweede ont ploffing. Onze boot werd omhoog gewor-1 pen. Hoe hoog de golven wel waren, weet ik niet. Wij bleven behouden en voerden naar een sleepboot, die ons opnam. De hulp die de Engelschen ons verleenden, was schitterend. 7 vuns. vc.il Rotterdam naar Laat 227. C. d. Meulen, dienstbode, G.K., van Has land (Joure) naar Oudegracht 227. - dc Boer, dienstbode, RK„ van Spanbmek naar Boomkampstraat 18. aar monteur, geen, en gezin, van JutphaasnM Wollebrandtstraat 10. M. Timmer, WoiieDranaisiiaci - inq bode, R.K., van Bergen naar Fnidsen W. Spierings, z.b., R-K-, v.®n. Be g stbode. Nassauplein 11. H. Kapi em' t aat 6, Sint Maarten naar Koorstra geen, D. van i bint ma«. wprvers- de Wit, kapelaan, R.K., van hoofd naar Verdronkenoord 78. i andersingel 70 -Gees- in de huish., N.H, va" Berg van tersingel 53. H. J. w- _'q Rovers, Bergen naar Ridderstraat 1 Bergen adj. comm. ter secretarie, Rem-, naar Jan van Scorelkade - Afscheid de gym"-1 uitvoe- Zondag heeft av tste Hebe in de Prins-Maunts d van ring gegeven ond"dbeate kennen) Ma^en (zooals wij haar he v00r d BegrijpeUjkew«ze ®ytelling( de zaal Voor ik weer varen ga, zal er nog wel een avond zeer vee den aanvang der tijdje verloopen, aldus de heer v. Sctten van geheel 8ev^ld;,_^ „amens het bfaflpb0(jen der Meer. Als je iets dergelijks htb meege maakt wat ik zag is niet te vertellen dan wacht je liever minder gevaarlijke tijden af. Het echtpaar de Jong, dat thans ten huize van de moeder van de echtgenoote in de v. den heer Wilken namens b?den vereeniging een blcr.™gr en mev" en bloemen van den de afv Hierna werd aangevang mtoder waS van he^ogramma^a^n^iging «van toesprak van net heëinaig"'» - n nummers bevatte. de heer Wi e„ Leeuwenhoekstraat vertoeft," wenschte over I wederom het woo Martien toesp ge„ de verschrikkingen die het doorleefd 'had, zichtbaar de ,-;amesafde bloe- liever niet te praten. Mevr. de Jong was nog allereerst namen- tie gevüldZ verfete dermate overspannen, dat ze het niet kon tinnen vaas me namens een verdragen de doorgestane ellende weer op men aanbood®dercn en adsp'" Verder te rakelen. Wij hebben dit kunnen begrij-1 afdeelinge"i k 0verhanEig pen. l mooie l'Ö"" i koekkoekkick

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2