Aqwda Mijnhardtjes DEKA TUBE-KOFFIE DEKA TUBE-ROOM SCHERMERHORN rrr - EGMOND AAN ZEE HARENKARSPEL BERGEN EERSTE BLAD |i Stad wOmoevittQ i| Alkmaar, Zaterdag. MEJ. A. W. BOELES t Een oud-leerling van de vroegere meis jesschool schrijft ons: Donderdagmiddag is begraven mej. A. W. Boeles, oud-onderwijzeres aan de openbare meisjes-muloschool aan de Oudegracht. Vele oud-leerlingen zullen, bij het bericht van haar overlijden, met mij teruggedacht hebben aan de uitnemende lessen, die we van haar genoten hebben. Zeer ontwikkelde en beschaafde vrouw die ze was, gaf &- ons in die lessen veel, van wat uitgaat boven de schoolsche leer stof. We zullen haar niet licht vergeten. DE ZEE BLIJFT LEVEREN. Nog steeds spoelen op het strand te Eg- mond aan Zee allerlei voorwerpen aan, meest wrakhout, scheepsluiken, scheeps masten, e.d. Ook een zeer breekbare lamp, een marconi-seinlamp, werd ongeschonden op het strand gedeponeerd. HET SINT NICOLAAS-FEEST. Tengevolge van de mobilisatie en wellicht enkele andere redenen kan het muziekge zelschap „Excelsior" dit jaar zijn medewer king bij den optocht niet verleenen. De muziek vervalt dus, docht de optocht gaat indien eeingszins mogelijk door. GUNNINGEN. Van 19 woningen nabij den Friesche- weg in eigen bouw bij de heeren gebr. Schoonewil en Jonker, is het schilder-, glas- en behangwerk gegund aan J. Kreeker en Zn., 't lood-, zink- en sanitairwerk aan S. Er kamp, de electriciteits werken zijn gegund aan A. M. van Laar, stucadoorwerken aan L. de Nijs, allen te Alkmaar. SCHILDERS WERKEN. GYMNASIUM GEGUND. De glas-, verf- en behangwerken van het nieuwe gymnasium met conciërgewoning enz. te Alkmaar zijn door B. en W. na aan besteding per 20 November, waarbij de gun ning was aangehouden, thans gegund aan de laagste inschrijfster fa. S. Koster en Zn., Oudegracht, alhier, die had ingeschreven voor 6600. GESLAAGD. Gister slaagde te Den Haag voor het examen wiskunde M.O. (KI) de heer J. C. Muller, onderwijzer aan de openbare u.l.o. alhier. TOT COMMISSARIS BENOEMD. In de gister gehouden vergadering van de Amsterdamsche Bank is tot commissaris benoemd de heer jhr. H. van Foreest te Heiloo. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 3 December zal de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64 geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. BADHUIS HET WITTE KRUIS. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenbad werden gedurende de maand November de navolgende baden ge nomen: kuipbaden 170, le klasse douche 174, 2e klasse douche 551, 3e klasse douche 736. Werkloozen en hun gezin kunnen op vertoon van hun stempelkaart aan het Badhuis van Het Witte Kruis een douche bekomen ad. 5 cent, doch alleen de eerste 4 dagen per week. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Telefoon 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 leerl.waterbouwkundige, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 1 stratenmaker, 1 stratenma ker-opperman, 1 stucadoors-opperman, 2 tegelzetters, 1 granietwerker, 3 betonwer kers, 4 voegers, 2 stucadoors, 17 opperlieden, 47 schilders, 34 metselaars, 81 grondwer kers, 33 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 afbramers,, 3 bankwerkers, 2 blikslagers, 2 boorders, 1 carrosseriebouwer, 2 electriciens, 1 instru mentmaker, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 2 klinkers, 1 loodgieter, 1 machinist, 1 ma- chineteekenaar, 5 metaaldraaiers, 1 metaal slijper, 4 monteurs, 1 plaatwerker, 3 rijwiel herstellers, 1 scheepsbouwer, 1 scheepstim merman, 7 smeden, 10 stokers, 1 tandtech- niker, 1 tegenhouder, 1 vuurwerker, 1 wa genmaker, 3 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 2 zandvormers. Groep voeding»- en genotmiddelen: 44 siga renmakers, 5 sorteerders, 1 tabaksbewerker, 1 koffiestroopbrander, 6 chocoladebewerkers, 3 zuivelbereiders, 6 bakkers. Groep verkeerswezen: 23 chauffeurs, 11 schippers, 1 kapt. binnenvaart, 3 koetsiers, 16 pakhuisknechten, 19 magazijnbedienden! 1 emballeur, 2 kellners, 3 loopknechten. Groep houtbewerking: 6 meubelmakers, 1 stoffeerder, 2 mach.houtbewerkers. Groep handel: 19 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 letter zetter, 2 boekdrukkers, 3 boekbinders. Groep land- en tuinarbeiders: 11 tuinlie den, 15 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 3 wasschers, 1 schoen maker, 2 portiers, 1 verfbereider, 2 kalk branders, 1 huidenzouter, 2 papierbewer kers, 2 verzek. -agenten, 1 incasseerder, 1 be drijfsleider, 1 controleur, 1 leerl.landmeter, 1 reclameteekenaar, 1 boekhouder, 6 kan toorbedienden, 5 fabrieksopzichters, 163 losse- en 30 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 5, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in verschillende beroepen: 12. Vrouwelijk personeel: 1 huishoudster, 1 fabrieksarbeidster, 1 inpakster, 2 kantoor bedienden. De directeur v.n. v. d. HEUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. J. G. Geuke, R.K., letterzetter, van Pater nosterstraat 5a, naar Haarlem. D. J. Speckmann, geen, kellner, van Groenelaan- tje 14at naar Groningen. Wed. P. Wortel. N.H., z.b., en zoon, van v. d. Kaaijstraat i, naar Hoorn. C. Rood, R.K., dienstbode, van v. Everdingenstraat 7, naar Bovenkar- spel. W. G. Nordemann, Ev.L., kantoor- bed., van Langestr. 58, naar 's-Gravenhage. M. Schats, geen, z.b., van Mr. P. J. Troel- strakade 40, naar Rheden. A. van Wierin- gen, R.K., koopman, van Oudegracht 114, naar Beverwijk. E. C. Arendsen, R.K., z.b., van Bierkade 10, naar Utrecht. A. R. Assies, geen, z.b., en echtgen., van Jan van Scorelkade 36, naar Rotterdam. J. C. Boot, N.H., 1.1. monteur, van Nieuwpoorts- laan 118, naar Schoorl. Wed. KL Jonker, Ger.K., z.b., van Asterstraat 7, naar War- menhuizen. C. M. Wester, R.K., religieuse, van v. Everdingenstr. 18, naar Bergen. J. M. Diependaal, R.K., propagandiste, van Snaarmanslaan 99, naar Haarlem. W. Brakel, geen, dienstbode, van Geest 12, naar Bergen. J. J. Dijkers, R.K., mach. bank werker, van Snaarmanslaan 139, naar Den Helder. P. Knip, geen, z.b., van Oude gracht 72, naar Vlissingen. A. Nagel, HAZEA, dienstbode, van Pr. Julianalaan 14, naar Bergen. M. A. Bergmans, R.K., dienstbode, van v. Everdingenstraat 18, naar Delft. G. Vlottes, geen, bankwerker, van Spoorstraat 56, naar Wormerveer. J. Kloet, N.H., bouwkundige, van Stationsweg 174, naar Bergen. S. Jongert, Ger.K., z.b., van Waerdendelstraat 7, naar Nieuwveen. A. C. van der Stok, N.H., z.b., van van Houtenkade 13, naar Hattem. C. F. M. Bier, N.H., z.b., van Jul. van Stolberglaan 2, naar Amsterdam. F. Nagel, HAZ, z.b., van Julianalaan 14, naar Naarden. J. Boekei, R.K., vulcaniseerder, van Baanpad 35, naar Vlissingen. W. P. H. Groot, R.K., z.b., van Dr. Schaepmanstr. 15, naar Vlis singen. N. Min, R.K., z.b., van Bleekers- laan 5, naar Vlissingen. R. H. van den Berg, Ger.K., dienstbode, van Jul. v. Stol berglaan 2, naar Amsterdam. G. van Ham, geen, z.b., van Varnebroek 1, naar Den Helder. H. C. Boskamp, geen, z.b., van Schoolstraat la, naar Den Helder. M. Dekker, R.K., dienstbode, van v. Everdin genstraat 18, naar Harenkarspel. G. P. Kreijger, geen, electricien, van Mr. P. J. Troelstrakade 94, naar Hillegom. M. Mastemaker, geen, grondwerker, van Kool tuin 13, naar Oudorp. J. J. Glas, R.K., z.b., van Spoorstraat 62a, naar Leiden. W. H. P. Marcelis, R.K., kapelaan, van Nassaulaan 4, naar Rotterdam. J. Bakker, Ger.K., z.b van Pr. Bernhardlaan 11 naar den Helder. Qemeentecaden Vrijdag vergaderde de raad dezer ge meente voltallig, onder voorzitterschap van burgemeester Meindersma. Mededeeling werd gedaan van de na volgende ingekomen stukken: Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op een verzoek van het r.-k. lyceum te Alkmaar om een bijdrage groot 150, aangezien de leerlingen L. en P. Ap pelman deze inrichting bezoeken. Een verzoek om een bijdrage gerekend naar 2 y» ct. per inwoner ten behoeve van de vereeniging Nazorg van de stichting Noordholland voor geesteszieken werd eveneens op advies van B. en W. z. h. s. afgewezen. Van den opperbevelhebber vai land- en zeemacht was een schrijven ingekomen om in oorlogstijd bij ontstane schade persoon lijke diensten te bevorderen van ingezete nen van 18 tot 60 jaar, wat algemeen werd goedgevonden. Van J. J. Dechwitz was een verzoek in gekomen om bij werkeloosheid steun te mogen ontvangen ingevolge de regeling van de bouwvakarbeiders. Werd goedge vonden deze aan te vragen. Een voorstel verhuring landerijen voor onbepaalden tijd en voor 5 jaar werd goedgevonden. Voor de landerijen waarvan de vaststelling der huur moet worden goedgevonden door het pachtbureau werd op voorstel van den heer P. Mantel inge voegd dat de huursom jaarlijks kan wor den herzien. Eervol ontslag gem.-werkman. Nieuwe stemming over voorstel eervol ontslag aan den gemeente-werkman. De voorzitter zei, dat men een ver keerde richting uitgaat door den werkman ontslag te verleenen. De heer M a n t e 1 vond het niet te ver antwoorden een man van dien leeftijd in de palen te doen klimmen. Verschillende sprekers voerden nog hierover het woord, waarna de voorzitter het voorstel in stemming bracht, hetwelk werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen (de Groot, Visser en Oostwouder). Het ontslag zal ingaan 1 Maart 1940. De heer Oostwouder bracht als rapporteur verslag uit namens de commis sie tot onderzoek van de begrootingen 1940 van de gemeente, het G.E.B. en het armbestuur. Hij begon met le zeggen, dat Bioscopen. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer Ik ben Sebastiaan Ott (sens.); hoofdrollen Willi Forst, Trude Marlen en Paul Hörbiger. Toegang boven 18 jasr. Zondagmiddag van uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Fernandel heeft trouwplannen (hum.); hoofdrol Fernandel. Toegang voor alle leef tijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie. matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Ulti matum (rom.-sens.); hoofdrol Erich von Stroheim, Dita Parlo en Abel Jacquin. Toe gang boven 14 jaar. Zondag im 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De geest van den zwarten piraat (sens.); hoofd rollen Don Terry, Gwen Gaze en Grant Wi- thers. (Tweede deel). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag Z December. 3 uur, Het Wapen van Heemskerk, dan sen; The Georgians. Zondag 3 December. 3 uur, lokaal De Wit, Luttik Oudorp, bil jartwedstrijd. 3.30 uur, Het Wapen van Heemskerk, dan sen; The Georgians. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Alkm. Operette- Vereen., opvoering van Ball im Savoy. 3 uur, bal in zaal Renses, Stompetoren. 7.30 uur, zaal Kok te Rustenburg, tooneel- uitvoering. 8 uur, zaal T. Timmerman te Schoorl. concert fanfarecorps De Vriendschap. EEN HEERLIJKE KOP KOFFIE de voorzitter als secretaris de commissie vergadering voor toelichting had behooren bij te wonen. Verschillende wijzigingen waren in de be grooting aangebracht, verband houdende met de wijzigingen in de werkzaamheden ontstaan door het ontslag van den gemeente werkman. De commissie verklaarde zich tegen aanschaffing van een electrische klok, welke van de begrooting werd afgenomen. De heer d e G r o o t zeide, dat op kerk restauratie een restauratie van den toren zal moeten volgen en zou er dan voor zijn een nieuw uurwerk in den toren te plaatsen. Al gemeen achtte men dat beter. De gemeentebegrooting werd vastgesteld met een post 627.05 als onvoorzien. Ook de begrooting van het G.E.B. werd vastgesteld. De begrooting burg. armbestuur sloot op 7120.05 in ontvangsten en uitgaven. Hierbij werd besloten de gemeente-subsidie van 6000 te verlagen tot 5800. Goedgevonden werd het salaris van den secretaris-penningmeester, dat 100 be draagt, te stellen op f 200 en dat van de overige leden onveranderd te laten op f 25. Rondvraag. De heer d e G r o o t vroeg een kast be schikbaar te stellen voor het materieel van de luchtbescherming. Hieraan zal worden voldaan. De heer Barendre gt vroeg inlich tingen omtrent het doen doorplakken van spaarzegels voor Crisis B bij ziekte, welke door weth. Plugboer werden verstrekt. Ook vroeg hij naar 't object voor werkverschaf fing en naar de verkaveling van den Eilands polder. De heer d e G r o o t zeide, dat deze ver kaveling is aangevraagd door de tuinbouw- vereenigingen, maar tot nog toe is daarop geen antv/oord ontvangen. De heer Visser vroeg om het gemeente lokaal voor vergaderingen beschikbaar te stellen, wat werd toegestaan. De heer Oostwouder vroeg een duurtetoeslag voor kleine boeren en kleine tuinders. Weth. Plugboer antwoordde, dat de regeling gunstiger is dan het vorige jaar. Be sloten werd een toeslag aan te vragen. Ook vroeg de heer Oostwouder den werkman, die nu ontslag krijgt, voor te dra gen voor een decoratie. De voorzitter antwoordde, dat dit ontslag met dankbetuiging eervol zal worden verstrekt. v Hierna sluiting. CASTRICUM Raadszitting-s II. „In geval van Oorlog Op de agenda van de op Donderdag 30 No vember gehouden raadszitting te Castricum kwam een punt voor onder no. 3, dat werd omschreven als: Bespreking verordening, be doeld in art. 12 der Oorlogswet. AMe vrije abonnementen aan den burgemeester ten spijt, had geen verslaggever 'n regel ter na dere toelichting op deze geheimzinnige redactie. Dus togen we nieuwsgierig aan het ontleden. Er is dus 'n „oorlogswet". Deze wet heeft 'n artikel 12. Dit artikel 12 spreekt van een verordening en deze verordening zou dus worden besproken als punt 3 op de agenda van de raadsvergadering te Castricum. Dat was duidelijk. De rest werd ook duidelijk! De zaak bleek als volgt: De opperbevelhebber van Nederland heeft een plan gemaakt, dat „Ver ordening" heeft en straks „wet" wordt en waaruit de macht ontstaat om mocht in Nelerland oorlogstoestand ontstaan tot. aan den laatsten gezonden Nederlander, die nog niet „dient" te laten dienen als hulpsol daat voor oprulmingswerk bij bombarde menten en wat verder de pot schaft! En dit plan nu mochten de raadsleden bekijken en van schuchtere bemerkingen voorzien naar hun inzicht zonder redelijke kans overi gens, dat er rekening mee zal worden ge houden. In andere gemeenten gebeurt het zelfde. Vijf sprekers gaven zich op iets van de zaak te willen zeggen. En uit de woorden van deze vijf sprekers, plus de replieken van den voorzitter kregen wij naast de volledige burgerij, wie het aan den lijve aangaat— juist zooveel glimpen uit het plan te zien als er toevallig door de spreker werd aangehaald. Meer niet. De rest, en dus het geheel, bleef duister Het plan op papier bleek reeds lang in handen van de raadsleden. Het was toeval, dat het nog eens gezamenlijk werd be sproken. Ieder resteerend burger komt er door onder beveil van het militaire apparaat. Hij kan worden gedwongen „opgevor derd" heet het officieel tot arbeid voor het land, ongeacht zijn positie, zaak of per soonlijke verplichtingen. H(j wordt ervoor betaald met 30 cent per uur, volgens de grondnorm van de bestaande werkverschaf fing .zonder voedsel of bed. Wordt hij ge commandeerd naar een plek buiten zijn woonplaats, dan zorgt de bevelvoerende offi- sier voor voeding en legering en wat dit kost wordt van de dertig cent per uur afgetrok ken. Zekerheid in sociaal opzicht, ziekte, ïn- validiteits-, pensioen of nabestaande-vergoe ding komt er niet bij te pas. Verlies van maatschappelijken arbeid, derving van in komsten of verdwijnen van zakenwinst is oorlogsrisico voor eigen rekening. Hand-, hoofd- of andere arbeider maakt geen ver schil Het gaat om hulp aan het vaderland zonder verder trammelant! Nu dat is prachtig. De heeren Spaans- sen, De Vries, Berlee cs. deden aan het plan, wat zij meenden te moeten doen. Zij ijverden voor hooger vergoeding, voor in trekking van de terugbetaling, voor de hoo- gere wenschen van de gehuwden, voor meer sociale rechten Van voren naar achteren. Wethouder Hellinga blies hun pogingen omver door te zeggen: Het plan geldt alleen voor oorlogstijd. Dan gelden buitengewone omstandigheden. Dan wordt gerequireerd. Zoo noodig zal de verordening worden ten uitvoer gelegd zooals ze is ongeacht het vriendelijk gebaar om haar nu te mogen lezen De voorzitter deed er nog 'n schepje op. Door zijn opmerking dat ieder ervan kon zeggen wat hij verkoos, maar dat de eindbe slissing toch niet hier zou worden gemaakt, maar elders Schade zou ieder lijden, maar dat was de risico van den oorlog. Ten slotte formuleerde de raad het collec tief bezwaar in een voorstel, dat inhield: Bezwaar tegen den loonnorm op basis van werkverschaffing, bezwaar tegen kostenver haal op noodzakelijke voeding en legering en bezwaar tegen het ontbreken van sociale bepalingen. Hiermee ging het geval door den molen ge lijk de andere punten van de agenda en dreef af naar de vergetelheid, tenzij de opperbevelhebber het te zijner tijd mag ge bruiken als 'n karwats voor non-combattan ten. En hiermee werd weer bewezen, dat de debatten in den Castricumschen raad zooveel diepgang hebben als 'n regenplas in de Burg. Mooystraat. Want niemand sprak ervan, dat dit ont werp dat van direct en hoog belang is voor zevenduizend Castricumsche ingezete nen aan de pers en aan de ingezetenen zelf werd onthouden totdat het misschien eens eenmaal als pistool op de borst gaat dienst doen! Niemand sprak ervan, dat het toch redelijk was alle Nederlanders op de hoogte te brengen met deze beslissing, die over hen geveld wordt. Niemand sprak er van, dat het toch eigenlijk ergerlijk is, dat de Staat altijd maar bij voorbaat met papieren wetten zwaait en zichzelf en niets anders veilig steltNiemand sprak ervan, dat het toch eigenlijk niet het privé-vaderland is van den opperbevelhebber, dat in nood verdedigd en geholpen zal moeten worden, maar ons aller vaderland en dat we dat als de nood er is waarschijnlijk wel zullen doen uit andere motieven, dan dwingelandij op pa pier Niemand sprak ervan, dat het klei neerend is voor den burger en geraffineerd van den Staat om in zoodanige situatie te gewagen van „loon" wanneer het erop zal aankomen vrouwen, kinderen en gewonden te heipén, brokken op te ruimen, eten te geven, den weg te wijzen, hulp te bieden, enfin: samen te werken. Neen niemand in deze raadszaal sprak ervan, dat hier „loon" alle gedachte aan idealisme, hulpvaardigheid en saamhoorig- heid ontkende, terwijl deze factoren en juist deze factoren uiteindelijk redding moe ten brengen, aangezien de „realisten" het juist niet ver gebracht hebben vandaag den dag. Niemand sprak ervan, dat heel Neder land heel Nederland zal moeten bijstaan en een rechtmatig deel zal moeten terugkrij gen van wat er nog over is als vergoeding voor wat hij inschoot! Niemand sprak er nog van, dat de „werkverschaffing" en de „30 centen per uur" en de „bevelvoerenden of ficier" alleen geschikt is voor de lanterfan ters en de hazen onder de Nederlanders, •want dat er altijd nog Nederlanders zijn, die ongevoelig zijn voor drie opperbevelhebbers op 'n rijtje, zoodra ze dreigen, maar die graag de leiding aanvaarden van den eer sten den besten korporaal, die er verstand van heeft, zoodra hij een mensch met een hart blijkt te wezen Van heel de betreurenswaardige overbo digheid dezer verordening op grond van artikel 12 van de oorlogswet sprak nie mand en dat maakte de heele bespreking tot 'n triest half uurtje in de Castricumsche raadszaal voor 'n ideëel mensch, zonder dat een van de vroedere vaderen het snapte f-camtciaat Uieuws HEILOO t~\ Vereen- voor luchtbescherming. De Vereeniging voor Luchtbescherming, de vorige week opgericht, heeft Donderdag avond haar eerste vergadering gehouden in de Rustende Jager, welke door 31 leden werd bijgewoond. De voorzitter van het voor oopig bestuur zeide, dat de taak van het voorloopig bestuur ten einde is en stelde voor een bestuur te benoemen uit 7 leden. Na een korte bespreking werd besloten om het bestuur uit 9 leden te doen bestaan ook al omdat men het noodig oordeelde om de VERWACHTING- Geldig van hedenavond w' ongeveer 19 uur: tijdelijk afnemende westelijke i ,Uchti«e zwaar bewolkt, kans op eeni™„ meest het zuiden, weinig verandering in °k tuur. s m ^mper,. BU.TENLANDSCH Aan de groote depressieactiviteit geen emde gekomen. De baan ut!n°8 ringen volgen, ligt thans noordejkï* dat de grootste regenhoeveeliS '2°°- meer m onze omgeving, maar Scandinavië vallen. Zoo viel te Ril ZUld" huk aan de westkust van DeWa^80*" mm. Voor het zuiden van de Sri u 17 ligt een depressie, die daar vrij grooïl drukdalingen veroorzaakt. In ons lalVuv het zacht weer, en is de temperatuur v, Jljft morgen 7 tot 8 graden boven normaal wyl de minimumtemperatuur van den „f loopen nacht overal ongeveer 19 */rif was. Ten noordoosten van IJslandh?!" depressie van 984 mbar, die opvult. Hol het noorden bij Spitsbergen passeen depressie van ongeveer 990 mbar In 11 oost Groenland blijft de luchtdruk hl boven 1010 mbar. Het maximum over Sp2 en Portugal is in beteekenis afgenomen 1030 mbar. Op de Azoren is deSj gestegen tot 1032 mbar. In Italië is de S meest betrokken met zwakken wind OnT B»lk,n te tal op vete pteateep d,T is het weer mistig. Alleen in het zuiden'van Griekenland is het zoning weer. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.21 tot 7.20 uur licht op. De echte xijn niet rond, maar hartvormig. uitgebreide gemeente te bewerken. De secre taris en penningmeester trokken zich terug. De voorzitter deelde mee, dat er een in- structeurscursus zal worden gehouden. Voor de leden is beschikbaar een maandblad. De heer W. van de Vall Jr. gaf in overweging om den heer Deg. de Jager aan het bestuur toe te voegen. De voorzitter zeide, dat dit de bedoeling is. Hierna werden als bestuursleden gekozen: dr. J. P. de Smet, dr. G. B. van Driel, ir. Th, Arts, H. Keesman, mej. J. E. Koenis, M. van Limburgh, H. B. van Buissel, N. J. Speur, H, Steen en als adviseerend bestuurslid de heer Deg, de Jager. Met 27 van de 31 stemmen werd dr. J. P. de Smet als voorzitter gekozen, H. B. van Brussel werd secretaris en M. van Lim burgh penningmeester. Mooie opdracht. Door B. en W. van Rotterdam is aan den heer C. Feijen, aannemer te Heiloo, opge dragen het bouwen van een dienstgebouw en garages te Rotterdam voor de som van 97.918. Lichtverlei. In verband met de korte dagen zal tot 1 Februari 1940 in de werkverschaffing niet meer dan 45 uur per week gewerkt worden. De 3 uren, waarmede de werktijd wordt ver kort, zullen worden doorbetaald als licht- verlet op basis van 80 pet. van het basis uurloon. Verbreeding Gasthuisstraat. Hotel Zeezicht zal in verband met de verbreeding van de Gasthuisstraat verbouw worden. De schuur acher het hotel zal wor den afgebroken. De straat zal daarna op een breedte van 8 tot 9 M. gebracht worden. Het oude boothuis der Noord- en Zuid-Ho sche Reddingmaatschappij zal over eefflge t(jd ook worden afgebroken. De situatie de Gasthuisstraat zal daardoor voor het keer aanmerkelijk verbeteren. Melkbesluit. -Q pn \V» Naar wij vernemen is door hun besluit van 12 Maart 1980 _wa** 32 van het melkbesluit voor de gemee^ Harenkarspel van toepassing klaard, ingetrokken. dat Dit komt in hoofdzaak hie P of over. bij nieuwe vestiging, verplaa van name van een melkzaak het bouw® een melkwinkel niet meer noodig gemeente. Geslaagd- De heer W. Bakker, ajhier, hinisten- Haag geslaagd voor het examen diploma A. BROEK OP LANGENDIJg Het bleek dat zich een vu brandweer, schoorsteen had ontwikkeld. erin met die spoedig ter plaatse was s dat een slang op de had zich reeds aan het hou gedeeld, te bedwingen. vex0om**-U Er werd veel waterschade v

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2