8 8 8 t 8 8 8 8 8 Inventarisatie-misere. PUR0L yicouuiclaal Tiieuws Tuxdiopco gcatutna Ruwe, Roode Handen Rechtszaken Ondeskundige jongelui, die bovendien niet serieus werkten. De noodlottige aanrijding te Ursem. SCHOORL Tegen dienstweigeraar 2jaar geeischt. G'imlachie. AKVXO MPLBIN jURSTCjK' DGRDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 DECEMBER 1930. Een handteekening brengt ver- antwoordelijkheid mee. Zooals de laatste weken de gewoonte is geworden kreeg de Alkmaarsche recht- bank Dinsdag weer eenige zaken te be- handelen betreffende het niet opgeven van voorraden veevoeder bij de jongste inven- tarisatie ten behoeve van de voedsel- distributie. De eerste die terecht stond was de vee- houder E. uit Heerhugowaard, wiens zaak reeds eerder door de rechtbank was be- handeld maar voor een nader onderzoek was aangehouden. Hij was indertijd door den kantonrechter veroordeeld tot 400 of 40 dagen met verbeurdverklaring van 5000 kg .krachtvoer ter waarde van ruim 400, zulks, omdat hij op 30 Augustus aan den teller van den betreffenden over- heidsdienst dien voorraad voer niet had opgegeven. De man was in hooger beroep gekomen, omdat hij zich onschuldig voelde. Op 30 Augustus wist hij niet, dat voorraden krachtvoeder moesten worden opgegeven en de teller, die op dien dag kwam inven- tariseeren, had er niet naar gevraagd. Op 1 September waren eenige andere ambte- naren komen controleeren en die hoteer- den een kleinen voorraad en toen des avonds de heeren nog eens terug kwamen had verdachte vrijwillig alles opgegeven, omdat hij bedacht had, dat zulks waar schijnlijk de bedoeling was. De officier, mr. G. v. d. Feen de Lille, betoogde, dat verdachte op den dag dat de teller kwam en een lijst opmaakte, had moeten uitkijken, toen hij zijn handteeke ning plaatste op het formulier, dat door den teller onjuist was ingevuld. Wie zijn handteekening zet, draagt daarvan de ge- volgen. De officier vroeg bevestiging van het vor.nis van den kantonrechter. De verdediger, dr. mr. Buiskool uit Schagen, bracht in het midden, dat de datum van 30 Augustus niet in het geding kon komen, omdat was komen vast te staan, dat verdachte door den teller niets over krachtvoer was gevraagd. Op 1 Sep tember had verdachte aan de andere ambtenaren wel zijn voorraad opgegeven en of dat nu met of zonder aarzelen was gebeurd, deed er niet toe. De fout, die op een of andere manier op 30 Augustus was gemaakt, werd door verdachte niet besten- digd. Overigens had verdachte nog de bekende 14 dagen speling om zijn voor raad aan den voedselcommisaris op te geven. Inderdaad ging het om groote na- tionale belangen bij de inventarisatie maar dan mocht men ook verlangen, dat de ambtenaren met zorg te werk gingen en er niet maar wat van maakten. Pleiter vroeg vrijspraak. Een ondeskundige teller. De veehouder W. uit Oudendijk stond in hooger beroep voor een soortgelijk geval terecht. Hij had 3000 kg krachtvoer ver- zwegen en tevens verzuimd een kalf op te geven, toen men bij hem kwam hventari- seeren. Hij had van den kantonrechter f 350 hoete gehad met verbeurdverklaring van het voer. W. beriep zich er op, dat hij bij de in ventarisatie, toen hem door den teller naar de aanwezigheid van krachtvoer was ge vraagd hetgeen bij nog geen enkele inventarisatie in het verleden was geschied had opgegeven: „het gewone kwan- tum", daarmee bedoelende, wat hij voor een seizoen in huis noodig had. De teller, die tegen de voorschriften in zelf de- inventarisatielijst invulde, had toen niets opgeschreven. De teller, als getuige gehoord (het was de 22-jarige tuinder v. D.), gaf toe den boer niet gevraagd te hebben, hoe groot het kwantum was, dat deze bedoelde en ook maar niets ingevuld te hebben. Hij dacht, dat de boer bedoelde, voor een week voorraad te hebben. Van de veehouderij bleek deze getuige niet het minste verstand te hebben en hij had van den president een geduchte schrobbeering in ontvangst te nemen over zijn verregaande slordig- heid, door den veehouder niet in te lich- ten, niets anders te vragen en door maar gemakshalve niets te noteeren, aldus de oorzaak wordende van veel moeilijk heden. De officier laakte het zeer, dat men voor het verai.twoordelijk werk van in ventariseeren jongelui aanstelde van 20 a 22 jaar, die nergens verstand van bleken te hebben en er maar zoo'n beetje met de pet naar gooiden en aldus de boeren er in lieten vliegen. Spreker achtte den vee houder niet strafbaar, omdat de man in zijn eenvoudige, voor vakmenschen ver- staanbere bewoordingen, wel degelijk op- gave had gedaan van zijn voorraad. Hij vroeg daarom ontslag van rechtsvervol- ging. Alleen ten aanzien van het kalf, waarmee inderdaad iets niet in orde was geweest, vorderde spr. 50 of 25 dagen. De verdediger, mr. Winkel uit Hoorn, conformeerde zich aan het requisitoir van den officier. Niet naar krachtvoer gevraagd, zei verdachte. De derde in de rij was de veehouder A uit de Wieringermeer, die 6000 kg veevoer niet had opgegeven. Hij was door den kantonrechter tot 150 of 60 dagen ver oordeeld en tot verbeurdverklaring van het voer, dat een waarde had van f 570. A. zei onschuldig te zijn, omdat de tel ler hem niets omtrent het voer had ge vraagd. Hij had alles omtrent zijn bedrijf nauwkeurig opgegeven. gelijk hij dat bij de inventarisaties, die al zeven jaar lang gehouden worden, had gedaan. Ook had hii nog gevraagd aan den jeugdigen tel ler, die languit bij hem in het gras was In korten tijd weer gaaf, zachten blank do or gaan liggen, waarvoor deze inventarisa tie was, maar daarop had hij geen ant- woord gekregen. Wel was hem nog naar tarwe en bconen gevraagd, maar daarop had verdachte geantwoord, dat hij geen landbouwbedrijf had. Verdachte had altijd denzelfden voorraad voer en hij dacht er geen oogenblik aan, dat hij dien voorraad nu ineens moest opgeven. Had hij het ge- weten, dan zou hij het zeker gedaan heb ben, omdat hij gaarne de regeering in haar taak steunde. De teller, H. S., kennelijk zeer nerveus, beweerde wel naai krachtvoer te hebben gevraagd met de woorden: „graan en krachtvoer?" Verdachte: Hij heeft het pertinent niet gevraagd. De officier gewaagde nogmaals van het gebrek aan ernst, bij de inventarisatie door de jonge tellers betracht. Als alles met de noodige zorg was gedaan, was veel na- righeid bespaard gebltven. De vraag om trent krachtvoer was verdachte echter, blijkens de getuigenverklaring, gesteld en daarom vroeg spr. bevestiging van het vonnis. Dr. mr. Buiskool, die als specialist in deigelijke aangelegenheden, ook deze zaak verdedigde, betoogde, dat hij bij den kan tonrechter vijf andere boeren als getuigen a decharge had gehad, die alien zeiden, dat deze teller nooit naar krachtvoer vroeg. En gevraagd. Het hinderde hun nie*, omdat ze het niet hadden. Pleiter zou gemakkelijk twintig boeren kunnen laten getuigen, dat deze teller nooit naar k acht vroeg. En nu nu zou hij het juist wel aan A. hebben ge vraagd? Bovendien had de teller, die in het veebedrijf zit, moeten weten, dat A., die een zeer grooten veestapel heeft, kracht voer in huis had en dus een mogelijke ontkenning van A. niet mogen aanvaar- den. Pleiter betoogde, dat A., die een recht- schapen man is, zich zeer bezwaard gevoelt door de moreele veroordeeling, welke hij heeft ondergaan. Pleiter vroeg vrijspraak. Noodlottige aanrijding te Ursem. De reiziger C. v. R. uit Haarlemmer- meer moest terecht staan, omdat hij met zijn auto op 25 October op den hoek Rus- tenburgerweg-Ursemmerweg te Ursem een van rechts komende jonge vrouw, die op de fiets was, had doodgereden. De man ontkende eenige schuld aan het ongeval te hebben, omdat de juffrouw bij het kruispunt aarzelde, waaruit hij meen- de te mogen opmaken, dat zij hem den voorrang gaf. Onder de getuigen bevond zich ook een zekere G., die als getuige a decharge moest fungeeren, maar, volgens het oordeel van den president, een getuige a charge werd, omdat hij verklaarde, in strijd met de bewering van verdachte, dat de juffrouw zich al midden op den weg van verdachte bevond, toen ze werd aangereden, waar- door dus van een voorrang geven door haar geen sprake zou zijn geweest. De officier achtte vooral deze getuigen verklaring belastend. Wegens grove schuld aan het ongeval vorderde hij tegen den verdachte 50 of 25 dagen en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. De verdediger, mr. P. Verdam uit Am sterdam, meende op grond van verschil- lende gegevens, dat-verdachte terecht door het slachtoffer in de waan was gebracht, dat hij den voorang had. Pleiter meende daarom, dat van grove schuld geen sprake was. Een geldboete achtte hij niet onrede- lijk, maar hij vroeg het rijbewi's van ver dachte niet in te trekken, omdat het mans brood beteekende. In den proeftijd van die voorwaardelijke veroordeeling pleegde verdachte rustig de verduisteringen. Spreker, die verdachte rondweg een bedrieger noemde, vorderde twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, dr. mr. Buiskool uit Schagen, stelde de moeilijkheden en den innerlijken strijd, dien verdachte heeft ge had, in het licht en betoogde, dat de man sterk uit zijn evenwicht was geraakt en al lang zwaar gebukt ging onder het kwaad, dat hij steeds maar weer bedreef, maar waar hij niet door een rouwmoedige be- kentenis van los kon komen. Voor het hoog militair gerechtshof wer- den Dinsdag drie gevallen van dienstweige- ring behandeld. In alle drie gevallen ont- leenden de beklaagden hun argumenten voor hun handelen aan den godsdienst. De eerste die terecht moest staan, de 35- jarige M. van H., was wel voor de eerste oefening, zelfs ook voor de herhalingsoefe- ningen opgekomen. Toen hij een oproep kreeg voor de mobilisatie, heeft hij daaraan echter geen gehoor gegeven. Hij werd door een rechercheur gehaald, doch weigerde in dienst zijn militaire kleeding aan te trek ken. Hij stelde zich op het standpunt, dat men zijn medemensch niet in een oorlog mag dooden en zich evenmin daarop mag voorbereiden. De krijgsraad had hem een gevangenisstraf van anderhalf jaar opge- legd, met ontslag uit den militairen dienst, zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De auditeur-militair had van dit vonnis geappelleerd en bij de behandeling in hoo ger beroep bleek, dat beklaagde een beroep op de dienstweigeringswet had gedaan. Hij had een invulformulier gekregen, doch had dit niet opgezonden. De verdediger, mr. G. J. L. Mens Fiers Smeding, verklaarde dit aldus, dat beklaagde als schipperskind slecht kon schrijven en daarom wachtte op een oproeping om mondeling zijn standpunt voor de dienstweigeringscommissie uiteen van het Een spaarkas benadeeld. In de middagzitting had zich te verant- woorden de 60-jarige van R. uit Den Helder, die als agent van eer. Heldersche spaarkas zich schuldig gemaakt had aan oplichting. Gedurende 'n groot aantal ja- ren had hij gelden van de spaarkas ver- duisterd. De ontstane tekorten trachtte hij door allerlei kunstgrepen te verbergen, totdat hij heelemaal vast liep. 'loen liet hij bij een bekende Amsterda.nsche drukkerij valsche spaarzegels vervaardif-en, die in totaal een bedrag van 8000 vertegen- woordigden. Deze zegels bracht hij de laatste twee jaar in omloop en omdat ze zeer goed geleken op de echte zegels van de spaarkas, werden ze ook als echt door winkeliers en klanten aanvaard. De man. die bekende, beweerde uit ar- moe te hebben gehandeld, omdat hij maar 17 a 18 per week kon verdienen voor zijn gezin van zes personen. De penningmeester van de spaarvereeni- ging, de winkelier H. uit Den Helder, ver- telde echter, dat verdachte, di. wel wat meer vertrouwen genoot dan een ander, omdat hij opnchter was geweest van een inmiddels overgenomen andere spaarkas, gemiddeld 800 per jaar had verdiend aan de spaarkas en daarnaast een pensioen had en verschilende bijverdiensten. Den laat- sten tijd verdiende verdachte, door een andere regeling, aan de spaarkas ongeveer 25 per week. Verdachte moest erkennen, dat hij thans wel een behoorlijk inkomen had, maar hij bleef volhouden, dat hij het voorheen arm had. De penningmeester kon niet opgeven, hoe groot de schade was, die de spaarver- eeniging heeft geleden omdat het aantal in omloop zijnde valsche zegels niet kon worden vastgesteld. Hij had al lang ver- moeden van de fraude, welke hij had ont- dekt door zijn berekeningen i- de boeken der vereeniging, maar ondanks de geregel- de controle viel de dader moeilijk te ont- dekken, totdat v. R. door een ongenum- merde zegel werd verraden. De officier herinnerde er aan, dat v. R. al twee keer wecen® on^erliikbf *d wa® ver oordeeld, vijf jaar geleden voorwaardelijk. te zetten. Die oproeping was evenwel niet gekomen. De advocaat-fiscaal geloofde dat beklaag de wel een oproeping had gekregen, doch daaraan niet had voldaan. De opgelegde straf achtte spr. te laag en eischte verhooging tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. Deze eerste beklaagde was geen lid van een politieke of godsdienstige vereeniging. De twee volgenden wel; zij behoorden tot de groep van „Jehova's getuigen", die echter een zeer los organisatorisch verband heb ben. De 28-jarige D. J. de S. had ook reeds zijn eerste oefening vervuld, doch bij de mobi lisatie geweigerd actief aan den dienst deel te nemen. Hij was wel voor de dienstwei geringscommissie verschenen, doch zijn ver- zoek om burgerlijke diensten te mogen ver- richten was afgewezen. De krijgsraad had dezen beklaagde een jaar en zes maanden gevangenisstraf opge- legd, van welk vonnis de advocaat-fiscaal bevestiging vorderde. De 20-jarige G J. V. was op 29 Augustus voor eerste oefening opgekomen en had aanvankelijk gewoon met den dienst meegedaan. Doch zijn plan om dienst te weigeren stond al vast. Trou- wens ook hij was voor de commissie ver schenen en ook zijn verzoek om burger lijke diensten was afgewezen. Hij had ge woon aan den dienst medegewerkt, doch toen hij een geweer moest hanteeren, had hij dit geweigerd. Hem was een gevangenis straf van twee jaar en zes maanden opge- legd, doch de advocaat-fiscaal vond deze straf te hoog gewezen en vorderde vermin dering tot twee jaar. Mr. Mens Fiers Smeding hield in deze twee zaken een pleidooi van dezelfde strek- king als in de eerste zaak en deelde nog mede, dat de commissie de bezwaren van andere leden van de groep, waartoe deze beklaagden behooren, wel had aanvaard. Ruitengewone leden vergadering Witte Kruis. Dr. Heringa leider van het con- sultatiebureau. Maandagavond vond onder overweldi- gende belangstelling de buitengewone leden- vergadering van de afd. Schoorl van het Witte Kruis plaats in de groote zaal van hotel de Roode Leeuw te Schoorl. De be langstelling was van dien aard, dat vele leden zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Ingekomen was een schrijven van den heer Joh. Tromp, secretaris, waarin hij me- dedeelde te bedanken als lid van het be- stuur, omdat zijn herverkiezing in de vorige vergadering toch van dien aard was, dat hij by nader inzien geen prijs stelde op een be- stuursfunctie, temeer waar deze geheele zaak een voor hem onsmakelijken politie- ken achtergrond had. De voorzitter, baron van Fridagh, zeide, dat het bestuur dit besluit betreurt, daar de heer Tromp steeds naar beste krachten het belang van he Witte Kruis had gediend. Een hartelijk applaus onderstreepte de woor den van den voorzitter. Hierna kwam in behandeling de hoofd- schotel van deze bijeenkomst, de kwestie van de leiding van het consultatiebureau. Ingediend was een voorstel door een aantal leden, dat de afdeeling zou oprich- ten een consultatiebureau voor zuigelingen met als deskundig leider dr. Heringa en als vergoeding een bedrag van f 100 per jaar aan dezen toe te kennen. Het bestuur adviseerde afwijzend en stel de voor om voor de Prov. Commissie voor Zuigelingen een lokaal beschikbaar te stel len. De leiding zou dan door de P. C. v. Z. worden opgedragen aan een kinderarts, ge- heel buiten bezwaar van de financien van de afd. Schoorl van het Witte Kruis. Het bestuur was namelijk van meening, dat zij, die dr. Heringa niet als huisarts hebben, het consultatiebureau ook niet zul- len bezoeken. De heer Schermer gaf een uitvoerig en uitstekend gedocumenteerd overzicht van doel en werkwijze der Prov. Commissie, waaruit bleek, dat het geenszins het doel dier commissie is de leiding der consulta- tiebureaux uitsluitend op te dragen aan kin derartsen. Spr. toonde aan, dat in slechts 30 gemeen- ten de leiding bij kinderartsen berust, ter- wijl in de overige gemeenten de leiding aan de huisartsen is opgedragen, waarbij spr. eveneens opmerkte, dat in het verslag der commissie staat vermeld, dat te Schoorl een officieel consultatiebureau is gevestigd. waarvan de leiding berust bijdr. He ringa. Afgaande op de officieele gegevens van de Provinciale Commissie, aldus de heer Scher mer, kan men oordeelen, dat deze vergade ring. overbodig was. De heeren Grasseren Willemse onderschreven het betoog van den heer Schermer, terwij' zij het bestuur verzochten than® eens duidelijk te maken het fabeltje, dat dr. Heringa een moeder, patient van een anderen huisarts, met haar kind consults'iebureau had gezonden. De heer Zuuvbier (bestuur) deelde mede, dat in 1936 een 26-tal moeders aan het Witte Kruis hebben verzocht ook een consultatiebureau onder leiding van dr. van Hesteren te stichten. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat dit is geschied op aanwijzing van dien dok- ter zelf en van enkele medestanders, maar dat. dan nog niet het feit bewezen is, dat dr. Heringa een patientje heeft weggezonden, De vergadering werd nu zeer rumoerig. De heer Schermer wees erop, dat deze onverkwikkelijke zaak een gevolg is van misplaatste animositeit van de zijde van het bestuur, terwijl met juist overleg zeer veel te bereiken was geweest. Dr. Heringa zette hiema de geschie- denis van het consultatiebureau uiteen, waaruit bleek, dat spr. sinds vele jaren een bureau leidt, dat door hem zelf is gesticht en waarvoor hij geen enkele vergoeding ontvangt. Men verwijt mij van bestuurszijde, dat ik wel bereid ben een bureau te leiden, indien ik daarvoor f 100 ontvang, maar het is toch niet juist, dat ik op mijn bureau patienten zou helpen voor niets, van wie ik de huis arts niet ben. Het niet behandelen van patienten van andere huisartsen, aldus dr. Heringa, heb ik gedaan op verzoek van dr. ten Bruggenca'e, secretaris der Prov. Commissie, die daarvan moeilijkheden vreesde. Voorts verweet dr. Heringa het bestuur groote geheimzinnigheid inzake de kwestie der consulatiebureaux. De voorzitter zeide dan, dat geheim- houding aan het bestuur was opgedragen. Dr. Heringa repliceerde, dat een eer- ljjke zaak, bij behandeling zooals in de ver- schillende vergaderingen heeft plaats ge- vonden, best publciteit kan verdragen, De heer K o s merkte op, dat het bestuur nimmer een juiste houding heeft aangeno- men en steeds te veel personen voor zaken liet gaan en daarmee het belang van het Witte Kruis niet heeft gediend. De heer Grasser betoogde, dat het per centage dergenen die een consulatiebureau van dr. van Hesteren wenschen, in geen en kele verhouding staat tot hen, die dr. Heringa als leider wenschen. De heer Mich els (lid van het hoofdbe- stuur) zegde zeer neutraal te staan en stel de zich geen partij. Toch wilde hij het voor stel der leden bestrijden en wel omdat het financieel niet te verantwoorden is, dat het Witte Kruis een uitgave van 100 ter zake doet en in de tweede plaats, dat het Witte Kruis door zelf een bureau te stichten zich onttrekt aan een algemeene leiding en voorlichting, waarmee het algemeen belang niet gediend is. Het is de wensch van het hoofdbestuur van het Witte Kruis door middel van de P. C. de kinderhygiene in Noordholland te centraliseeren. Spr. was van oordeel, dat het niet belang- rijk is wie de leider van het consultatiebu reau is, maar wel of het consultatiebureau alien bereikt en dat is hier naar spr.'s mee ning niet te verwachten. Indien dr. Heringa de leiding van dit Bu reau wordt opgedragen, kan men dr. van Hesteren niet verbieden een bureau op te HOOFDONDERWIJZER VEROORDEELD. Conform den eisch van den officier van justitie veroordeelde de Amsterdamsche rechtbank gisteren een 37-jarigen, thans ontslagen hoofdonderwijzer van een chris- telijke school te Uithoorn tot een jaar ge vangenisstraf, met aftrek van de voorloo- pige hechtenis, wegens verduistering en op lichting. Verdachte had ruim 143 gulden aan salaris van een onderwijzeres, 68 gul den aan salaris van een kweekeling en 58 gulden schoolgeld verduisterd. Bovendien had hij door een bedriegelijk verhaal een winkelier tot afgifte van 25 gulden bewo- gen. Bij den oogarts: Kijkt U me nu eens recht in de oogen en vertel me eens, waarom U de rekening over het vorig jaar nog niet betaald heeft. Vrijdag 15 December. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—12.— 4.7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.4.— en de VPRO van 7.30—9.—).8.— ANP-ber., gr.pl. 10.VPRO-morgenwijding. 10.20 Gr.pl. 10.30 Zang, orgel en gr.pl. ll.— Decl. 11.15 VARA-orkest. 12.— De Palladians. 12.45 ANP-ber., gr pi 1.Avro-Amus.-orkest en soliste (opn.) 1.45 Gr.pl. 2.Voor de huisvrouw. 2.10 Disco-causerie. 3 Pianovoordr. 3.30 Avro-dans- orkest. 4.Gr.pl. met toelichting. 4.30 Clavecymbelvoordr. 5.Decl. 5.30 Gr.pl. 6.-6.25 De Ramblers. 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 Zang met pianobegeleiding. 7.De grondslagen van het democratisch socialisme, lezing. 7.18 ANP-ber. 7.30 Weer kinderpostzcgels, toe- spraak. Hierna ber. 7.35 Cyclus ,.De boeken van den Eijbel". 8.A Cap- pel] a-koor van het Collegium Musi- cum „D. F. Scheurleer8.30 Het ontwaken van he* platteland, cy cles. 9.Radio*ooneel. 9.20 VARA- orkest. 10.Hammond-orgelspel. 10.10 Gr.pL 10.40 VPRO-avondwij- ding. 11.— ANP-ber. 11.10 Jazzmu- ziek (gr.pl.) 11.40—12.— Zang en orgel. HILVERSUM, 187f en 414,4 M. Alg. progr. NCRV). 8.— ANP-ber. 8.05 Schriftlezirg, meditatie. 8.20 Gr.pl. (9.30—9.45 Gelukwenschen). 1G.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 12.— Ber. 12.15 Gr.pl. (12.30 ANP-ber.) 12.45 Een woord voor U, toespraak. 12.55 Orgelconcert. 1.45 Christ, meisjeskoor „Vocina" met pianobegeleiding n gr.pl. 2.252.55 Christ, lectuur. 3.— Fluit en piano. 3.45 Gr.pl. 4.30 Kerstversiering, cau- serie. 5.Consonanten en gr.pl. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.Ber. 7.15 Lit. halfuur. 7.45 ANP- en herh. SOS-ber. 8.Acis und Galathea, opera. 9.45 Gr,pl. 10.— ANP-ber. 10.05 Ons gezin in de crisis, cause- rie. 10.35 All Round-sextet. 11.35 Gr.pl. Ca. 11.50—12.— Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Henry Hall en zijn orkest. 1.05 Causerie. 1.20 Ber. 1.302.20 BBC- Schotsch orkest. 3.203.55 Het Kenilworth octet. 4.20 Ber. 4.35 Ba lalaika en gitaar. 5.20 Kinderhalf- uur. 5.50 Pianovoordr. 6.20 Ber. 6.35 Act. uitz. 7.05 Fransch progr. 7.20 Mededeelingen. 7.40 Callender's orkest. 8.20 Causerie. 8.35 Revue- progr. 9.20 Ber. 9.35 Radiotooneel. 10.35 Radiotooneel met muziek. 11.05 BBC-orkest en solist. 11.50 B. Ternent en zijn orkest. 12.2012.35 Berichten. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 7.40— 8.50 Amus.-sextet. 9.3010.en 10.45 Gr.pL 11.— Lit.-muz. progr. 11.20 Concert. 12.20 Omroeporkest en solist. 1.35 Populair concert. 2.20 Zang. 2.50 Concert. 3.50 Bont progr. 4.30 Lit.-muz. progr. 4.50 Folkloris- tisch progr. 5.10 Studenten-orkest. 6.20 Otto Dobrindt's orkest. 7.35 Zie Deutschlandsender. 9.50 Nachtcon- cert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Gr.pL 12.51 en 1.30 Omroep- dansorkest. 1.50--°.20 Gr.pL 5.20 Zang. 5.50 Jazzmuziek (gr.pl.) 6.35 Vioolvoordr. 7.20 '-:n 7.45 Gr.pl. 8.20 Uitz. voor soldaten. 8.50 en 10.30 Omroepsymph.-orke en solist. 10.50—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.502.20, 5.20 en 6.35 Gr.pL 8.29 Uitz. voor soldaten. 8.50 en 9.35 Radio-orkest en soliste. 10.3011.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Folkloristisch progr. 8.05 Om roeporkest. 9.20 Ber. 9.50 H. Busch' orkest. 10.20 Politiek overzicht. Hierna kamermuziek en zang. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.—Hamburg 10.11.20, Keulen 11.2012.20, Brussel VI. 12.20—14.20, D.sender 14.20—17.20, Brussel Fr. 17.20 19.20, VI .19.20—20.20, Fr. 20.20— 21.20, Keulen 21.20—21.35, Brussel Fr. 21.35—22.20, VI. 22.20—23.20, D. sender 23.2024. Lijn 4: Brussel VL 8.8.20, Enge- land 8.208.30, Brussel VL 8.30 9.20, Engeland 9.2011.20, Dan- marks Radio 11.20—12.20, Engeland 12.2013.05, Brussel Fr. 13.05 13.20, Engeland 13.20—13.50, Parijs Radio 13.5014.20, Danmarks Radio 14.2015.50, Keulen 15.5016.20, Engeland 16.20—17.20, Boedapest 17.2017.50, Brussel VL 17.50 18.05, Parijs P. P. 18.0518.20, En geland 18.20—18.35, Brussel VI. 18.3519.05, Engeland 19.0519.20, Keulen 19.20—19.35, Engeland 19.35 —21.35, Boedapest 21.35—22.20, Pa rijs Radio 22.20—22.40, Boedapest 22.4023.20, Engeland 23.2024. Lijn 5: Diversen

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9