Agenda |i Stadm Omgeuittq. i| lUeec&ericht jBucgedijke Stand IV DIT WAS DE EERSTE NIEUWJAARS- WENSCH, DIE GEPLAATST WERD IN DE ALKMAARSCHE COURANT van 1871: OOK IN ONS NUMMER VAN 30 DEC. A.S. IS WEDER GELEGENHEID OM UW NIEUWJAARSGROET TE PLAATSEN. 7" m' mmBi Bf rnaa De positie der vrouw in de Arabische landen. CABARETREVUE „DE SPIJSKAART". Ter vervanging van Visitekaartjes Van 1-5 regelsf 0.50 Over 2 kolom 2 X 5regels f 1. ALKMAARSCHE COURANT. BERGEN EGMOND AAN ZEE EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag AANRIJDING. Gistermorgen omstreeks 12 uur reed J. J., wonende te Heiloo, als bestuurder van een bestelauto over de Frieschebrug rechts af naar de Kanaalkade. Achter deze bestelauic. werd een luxe auto door middel van een 5 meter lang touw voortgetrokken, walk laatste motorrijtuig werd bestuurd door A. S., wonende te Castricum. Op het moment dat voormelde voertuigen de wending naar rechts maakten naderde uit tegenovergestel- de iichting een met een paard bespannen vierwielig voertuig bestuurd door N. B., wonende te Alkmaar. Ongeveer ter hooate van de Kooltuinbrug schrok het paard en sprong plotseling op zijde naar links, waat- bij het dier met de voorpooten op de motor- kap van het gesleept wordende motorrijtuig terecht kwam. Het paard sprong vervolgens van de auto en rende terug in de richting van het Texelschehek, doch de bestuurder wist het later tot stilstand te brengen. De motor- kap werd beschadigd, voorruit vernield en het linkerspatbord ingedeukt, terwijl het paard een kleine wonde aan den rechterpoot bekwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. KERSTMIDDAG NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Zeer veel dames waren gistermiddag in het Gulden Vlies bijeengekomen om geza- menlijk den Kerstmiddag van de Ned. Ver. van Huisvrouwen te vieren. Het was in de- zen donkeren, somberen tijd een verade- ming een middagje te vertoeven in de met frisch groen, zilveren kerstklokjes en fel- roode bloempotjes versierde zaal temidden van goed-willende en prettig-gestemde da mes. En deze middag, gevuld door voor- drachten van mevr. W. BoschJesse en zang van het dameskoor Accordando, onder leiding van den heer Corn. Jonker, mag dan ook zeker als geslaagd worden beschouwd. Om half drie opende mevr. van Sonsbeek de bijeenkomst. Zij heette in het bizonder de eere-presidente mevr. van Kinschot en het eere-lid mevr. Eyma welkom, alsmede de spreekster van dezen middag en het dames- koortje met haar leider. Zij dankte beken- de- en onbekende geefsters van de kerst- pakketten en memoreerde de Iroeve om- standigheden, waaronder het feest van licht en liefde thans gevierd wordt, omstandig- heden waaraan wij alien, in kleine of groo- te dingen, schuld hebben. Hierna droeg mevr. BoschJesse twee schetsen voor: „Het schot in den nacht" door N. FaberMeynen en „Het oude ver- haal" door RenesBolding, beide uit den bundel „Blijde Lichten" van Anne de Vries. Het eerste verhaal is de geschiedenis van een armen werklooze, die door uitersten nood tot stroopen komt, door zijn vriend den jachtopziener Evers in het duister be- schoten wordt en daarna door hem en zijn vrouw liefderijk verpleegd en vooruitge- holpen wordt, waardoor de werklooze en zijn gezin een gelukkig Kerstfeest kunnen vieren. De geschiedenis dus van een rade- looze, die weer mensch wordt. De tweede schets is een Zweedsch ver haal. Een boer komt met zijn met pakjes beladen arreslee uit de stad om met de zij - nen een heerlijk Kerstfeest te vieren. In het al schemerende bosch ontmoet hij een oud vrouwtjes dat graag mee wil rijden. De ge- dachte aan het Kerstfeest brengt hem ertoe terug te keeren en het vrouwtje mee te ne- men. Zij worden echter later door wolven achtervolgd en als alles is geprobeerd, denkt de boer er in zijn wanhoop een oogen- blik aan het vrouwtje te offeren. De ge- dachte aan Kerstmis brengt hem er echter toe zelf de slee te verlaten en het vrouwtje door te laten gaan. Een groote, omgekeer- de regenton brengt op het laatste moment uitkomst en ook de boer wordt gered. De zin van deze geschiedenis is, dat het le- ven den dood overwint, want „wie gehoor- zaamt tot den dood zal de heerlijkheid Gods zien". Allebei deze schetsen werden met klare, vaste stem en warme voordracht door mevr. Bosch gelezen. Het dameskoor vertolkte daarna zeer verdienstelyk een viertal kerstliederen, te weten: Nu z}jt wellekome, Ich wollt meine Lieb ergosse sich van Mendelssohn, Stern lein am Himmel en Adeste van Wiertz. Na de gezellige pause, tijdens welke de op de tafeltjes staande, bloeiende plantjes nog onder de aanwezige dames waren verloot, vertelde mevr. Bosch nog het mooie kerst- sprookje „De bloedende Zwaan" van Jeanne Otterdahl. Dit sprookje behelst de geschie denis van een armen, jongen ridder die een tot zwaan omgetooverde prins wil bevrij- den. Hij moet daartoe drie dingen overwin- nen n.l. de vrees, den twijfel en het egoi'sme Driemaal mislukken zijn pogingen om met Kerstmis den prins te bevrijden, maar als hij in die drie jaar tijds geleerd heeft zoowel twijfel, vrees als egoi'sme te over- winnen, gelukt het hem den vierden keer. De diepere zin van dit sprookje is de strijd die in alle menschen wordt gevoerd tus- schen het stoffelijke en geestelijke, waarbij het geestelijk meestal slechts met groote moeite kan overwinnen. Tot slot van dezen mooien en ook leer- zamen middag wenschte mevr. van Sons- beek alien een prettig Kerstfeest toe. HET ALKMAARSCH TOONEEL. Het Alkmaarsch Tooneel geeft Zondag a.s. haar eerste uitvoering in dit seizoen. Wat het op te voeren stuk betreft is de keuze dit- maal gevallen op de alleraardigste comedie van Henk Bakker en J. W. van der Heiden „Vrijdag, de dertiende", waarin op komische wijze wordt aangetoond tot welke dwaas- vermakeliike situaties een in alien ernst ge- meende bijgeloovigheid aanleiding kan ger ven, hoe sommige lieden hierop speeuleeren en er goede munt uit trachten te slaan. Dit inderdaad echt vroolijke stuk verdient de voile belangstelling. Voor militairen gelden afzonderlijke entreeprijzen. Wie jarenlang als journalist Arabie heeft doorgereisd weet natuurlijk tal van interes- sante bizonderheden over dit land te vertel len. Gisteravond heeft de heer Joh. H. Doom voor het Nut alhier over zijn wederwaardig- heden bij zijn reizen in dit gebied gespro ken en meer in't bizonder over de positie die de vrouw in deze Arabische landen inneemt. Deze is, aldus vertelde de spreker, on- danks de zwakke pogingen tot emancipatie. tot nu toe, weinig verbeterd. Ook de hard handige methoden van Kemal Ataturk heb ben hier nog weinig invloed gehad. De Arabische volksvrouw is nog vrijwel altijd het onmisbsar werkdier van den man, die, mijmerend onder een palmboom over de zwarigheden van het leven, toeziet of het zijn taak wel naar behooren vervult. Bij de „betere" standen in de Arabische wereld is de toestand niet vee1 beter. De man, die zich een harem kan permitteeren schaft zich bij v. een viertal vrouwen aan, waarvan een hem *och allicht zal bevallen, terwijl de drie anderen het werk kunnen doen. Het zoeken en trouwen van een vrouw is overigens alles behalve een gemakkelijke bezigheid. De jongeman is n.l. niet zelf in de gelegenheid zijn keus te bepalen. Neen, dat gebeurt door de moeder en de zusters van den huwbaren jongeman, die via de noodige koffie-visites bij families-met-huw- bare-dochters (minstens 12 jaar oud) de ge- gevens opdoen om de toekomstige echtge- noote te kunnen uitzoeken. Bij deze bezoe- ken, die met de noodige typisch-Oostersche plichtplegingen en beleefdheids-frasen ge- paard gaan is het lang uitblijven van de koffie een gunstig teeken wordt ze daar- entegen direct geschonken dan weten de be- zoekers, dat het maar het beste is zoo gauw mogelyk te vertrekken i.e. naar het vol- gende adres, dat op de lijst met huwelijks- candidaten vermeld staat. (Reden waarom de voorzitter, naar hij «aan het slot van den avond verklaarde, zich bezorgd had afge- vraagd of de kof'e voor den spreker in de pauze niet te vroeg gekomen was!) Is in de familieraad de keuze bepaald, dan wordt deze den vader medegedeeld, die zich er ver volgens van op de hoogte stelt of het huwe- lijk voordeelig genoeg is. Blijkt dit het geval. dan gaat de vader in gezelschap van den priester naar den vader van de bruid, de priester vraagt diens toestemming en dan pas komt de door de jongeman met spanning verwachte ontsluiering. En daarmee tege- lijkertijd natuurlijk maar al te vaak de te- leurstelling. Geen nood scheiden is ge- makkelijker dan trouwen: de man, die zich ..bekocht" waant zegt driemaal luidop „ik verlaat je" en het huwelijk is ontbonden. Waarbij echter aan de voorwaarde, dat de huwelijksgift weer geheel moet worden mee teruggegeven, moet zijn void aan. Vandaar, dat in de Orient scheiding zelden voorkomt! Nog tal van andere onderwerpen passeer- den de revue. We noemen: de naar het schijnt ontzettend vervelende „jours" van de deftige Arabische vrouwen; het bygeloof en het fatalisme van den Oosterling; het thans verboden feest van het „trouwen" van den Nijl een jong meisje werd, om den Nijl gunstig te stemmen en hem te vragen zijn vruchtbaar slib op de landen achter te laten, op een bepaalde plaats in den Nijl verdron- ken): het kinderoffer, dat nog zeer zelden voorkomt; de beteekenis van en de strijd tegen de sluier en de fez; het langzame doordringen van de Europeesche ideeen; de beleefdheidsfraseologie, „waar de heele Orient mank aan gaat"; de meesterlijke be- driegerskunsten van de Oostersche handela- ren en nog veel meer we deden maar een greep uit al de onderwerpen, die door den spreker werden aangeroerd. Een aantal lichtbeelden verduidelijkte het gesproken woord. De voorzitter van het Nut, de heer Mas- sink, dankte tenslotte den heer Doom voor zijn causerie. Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Een moeder zonder weerga (rom.-dram.); hoofd rollen Barbara Stanwyck, John Boles en Anne Shirley. Toegang boven 14 jaar Roxy-theater, half 8, hoofdrol Meisjes ach ter tralies (rom.-sens.); hoofdrol Corinne Luchaire. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, half 8, Boefje (Ned film); hoofdrol Annie van Ees. Toegang bo> ven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Tar zan's verbanning (avont.); hoofdrollen Johnny Weismuller, Maureen O'Sullivan en Tarzan Jr. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Vrijdag 22 December. 8.15 uur, doopsgez. kerk a. d. Koningsweg Kerstwijdingsdienst, spreker ds. Hugenholtz. Op het gebied van goede, vroolijke en toch beschaafde cabaretkunst wordt op Za- terdag in 't Gulden Vlies iets zeer bijzon- ders geboden. Tobi's Cabaret zal van bovenvermelde revue van den Nederlandschen journalist Luc Willink, na hiervan met een zeer groot succes een reeks van meer dan 90 voorstel- lingen in het Amsterdamsche Leidscheplein- theater gegeven te hebben, thans de lOOste opvoering geven. Behalve een keur van Nederlandsche Kleinkunst-artisten, als: Mardel, Barger, Jes van Marie, Louis Zegwaard, Katinka Kuster, Charles Heynen, Vera van Haeften, Carl Tobi, zal ook de vermaarde Chechische ca- baretiere Olga Rinnebacht in deze voorstel- ling optreden. OPHALEN VAN HUISVUIL. De directeur van de gemeentereiniging verzoekt ons mede te deelen, dat inplaats van Maandag 25 Dec. (leKerstdag) het huis- vuil zal worden opgehaald op Zaterdag 23 December des voormiddags, en inplaats van Dinsdag 26 (2e Kerstdag) op Woensdag 27 December d.a.v. DIERENBESCHERMING. Zwervend aangetroffen op de van Houtenkade een zwarte poes met witte pootjes en wit borstje. Ook op de Laat was een zwart beestje zijn huis kwyt. Gisteravond vond men onder een auto zittend een aardig bruin hondje van het vrouwelijk geslacht pl.m. 4 maanden oud, voorzien van een halsbandje. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich ver- voegen tusschen 6.30-7.30 uur (niet later) bij den heer C. Verwer, inspecteur Dieren- bescherming, Baanstraat. HET KAMPIOENSCHAP VAN N. H. De door de K. N. S B. uitgestelde wed strijd hardrijden om het kampioenschap voor N. H., welke gister wegens ingevallen dooi werd afgelast, wordt thans, ijs en we der-dienende Maandag 25 December (le Kerstdag) op de baan van de Berger-IJs sportvereeniging aan den Kerkedijk gehou- den. Er wordt gereden over afstanden van 500, 1500 en 5000 M. Des morgens wordt de 1500 M. afstand gereden, des middags de beide andere af standen. Nu het, tegen de verwachting in, van nacht heeft gevroren, is het toch jammer, dat de voor heden aangekondigde wedstrijd werd afgelast. Vandaag zou het een bij uit- stek mooie ijssportdag zijn geweest. De baan was vanmorgen prachtig en is weer, ook voor vanavond, open gesteld. Morgen wordt in Groningen het Provin- ciaal Kampioenschap voor Groningen verre- den, terwijl Zaterdag en Zondag aldaar de rijders om het Nationale Kampioenschap zullen strijden. Maandag worden in Heeren- veen de Kampioenschappen voor Friesland gehouden, terwijl den tweeden Kerstdag de Bond van Hardrijders op de schaats te Am sterdam wedstrijden houdt. Van korte-baanwedstrijden is in N. H. nog geen sprake. In Friesland is daarvoor meer belangstelling, daar houden vandaag 17 ijsclubs een dergelijken wedstrijd, terwijl er voor Vrijdag al een vijftal zijn aangekon- digd. Het water is in Friesland sneller bevroren dan in N. H Dit geeft de ijssport daar een voorsprong. Dit neemt niet weg, dat het echte ijs-enthousiasme in onze N. H.-dorpen ontbreekt. In het organiseeren voor onder- linge wedstrijden is men vrij. Dinsdag wa ren de vaarten voldoende sterk. Het staat wel vast, dat ook de West-Frie- zen niet zoo snel reageeren als de Friezen. Men kijkt hier te graag de kat uit den boom, derhalve: „de winter kan nog lang duren, wij moeten niet te hard van stapel loopen". Gister werd op de Hoevervaart, de Hout- vaart en de vaart langs de Jan van Scorel- kade nog druk gereden. De vaart langs de Jan van Scorelkade bleef het langst ge- schikt, doch 's middags zag de politie zich met het oog op de veiligheid, (er reden een zestig kinderen), de baan te ontruimen. Werpen wij een blik op het weerbericht, dan kunnen wij slechts constateeren, dat dit voor de ijssportliefhebbers niet hoopvol is. De verwachting luidt tot morgenavond 7 uur om het vriespunt, daarna natte sneeuw of regen. Liefhebbers van de schaats zullen dus verstandig doenf vandaag en morgen hun hart op te halen. VEREENIGING VOOR VOLKSHUIS- VESTING. In de gisteravond in het cafe Central ge houden buitengewone algemeene vergade- ring van leden en aandeelhouders van de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alk- maar" werd met algemeene stemmen be- sloten het dagelijksch bestuur te machtigen tot het aangaan van leeningen, voorzoover die benoodigd zullen blijken te zijn, voor de financiering van de woning-verbeteringen zooals die zijn beschreven in het recon- structie-plan van 4 Maart 1938. Voor het oogenblik gaat het om een lee- ning groot f 1550.27 ter financiering van de automatisch- electrische draineerings-instal- latie voor het verlagen van het grondwater- peil bij de eerste en tweede Landdwars- straten, waaraan de bouwblokken VI (en IV) gebouwd zijn. KERSTBAL IN 'T GULDEN VLIES. Der traditie getrouw zal er dit jaar op den Tweeden Kestdag in 't Gulden Vlies een speciale feestavond georganiseerd worden. De geheel zaal wordt ook nu weer met een bijzondere Kestversiering tot een sprookjes- achtig geheel omgetooverd, terwijl natuur lijk een zeer goede band zal optreden. Dit dansorkest, „The Swing Papas" geheeten heeft een uitstekende reputatie, speelde o.m. in Zurich, Parijs en Brussel en was boven de prijswinnaar van internationale jazz- concoursen. Een charmante lady crooner zal't geheel met fraaien zang opluisteren. Matinee van half vier tot zes uur, terwijl het avondfeest om 8 uur aanvangt en 's nachts 2 uur ein- digt. RAAD VAN BEROEP VOOR DIRECTS BELASTINGEN. Bij Kon. besluit van 16 Dec. is benoemd tot (tweeden) secre+aris van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Alk maar, de heer mr. A. Prins, advocaat en procureur alhier. DE SAMENSTELLING VAN HET BESTUUR VAN M. H. Aan den Raad der Gemeente is het volgende adres gezonden: De vier gezamenlijke Vakcentralen, te weten: de Alkmaarsche Bestuurdersbond de afd. Alkmaar van den Nederl. R. K. Volksbond; de Christelijke Besturenbond en de Bestuurdersbond „Alkmaar" van de N. V. C., domicilie kiezende ten huize van den heer H. Habiecht, Rochdalestraat 11, alhier, zijn van oordeel, dat de verte- brengt de ondergeteekende langs dezen weg zijn welgemeenden NIEUWJAARS- GROET aan al zijne vrienden en be- kenden. Alkmaar, 1 Jan. 1871. P. SPANJAARDT. genwoordiging door een lid in het bestuur der gemeentelijke instelling voor Maat- schappelijk Hulpbetoon, niet in verhou- ding is tot de belangrijke plaats, welke de vier vakcentralen bij de arbeiders in- nemen. Zij zouden daarom den Raad willen verzoeken te besluiten, dat met ingang van 1 Januari 1940 wordt overgegaan tot de benoeming van 4 afgevaardigden, n.l. van elke Vakcentrale een in bovengemeld bestuur. Volgen onderteekeningen. VERBOUW RAADHUIS TE OTERLEEK. In de heden gehouden raadsvergadering van de gemeente Oterleek is besloten tot ver- bouw van het raadhuis over te gaan. De architect zal zijn ir. C. Keesman. EEN LICHTSCHIJN UIT DEN VORIGEN OORLOG. Schadevergoeding voor omgeko- men visschers. De Duitsche regeering heeft de Neder landsche regeering in staat gesteld tot betaling van schadevergoeding aan de fa- milie van Nederlandsche zeelieden, die als opvarenden van een Nederlandsch schip tijdens den wereldoorlog van 19141918 om het leven kwamen. Onze regeering heeft deze zaak ter afwikkeling in handen gesteld van de Vereeniging Zeerisico te Amsterdam. Zoodoende kon deze een belangrijk bedrag ter uitbetaling in handen stellen van den burgemeester van Egmond aan Zee. De schadevergoeding is toegekend, alleen aan de familie van opvarenden van de treilers Nora IJm. 178, Ena IJm. M. 65, Juno IJm. 285 en Lisa IJm. 207, van welke schepen is vastgesteld, dat ze door een oorlogs- oorzaak zijn te gronde gegaan. Terwijl we dus alweer een nieuwen wereldoorlog beleven, roept deze schade vergoeding, die meer dan 20 jaar na het vergaan der schepen thans geheel betaald wordt, herinneringen op aan den vorigen oorlog, toen meer dan 100 Egmondsche visschers hun leven lieten doordat hun schip op een mijn liep. Het visschersmo- nument op het duin bij de begraafplaats te Egmond aan Zee houdt de herinnering aan deze heiden der zee, die vielen als slachtoffer van hun gevaarlijk beroep, levendig. Ongetwijfeld strekt het tot voldoening, dat, zij het ook na zoo langen tijd, aan de nabestaanden de schadevergoeding ten voile wordt uitgekeerd. Velen hebben er nooit meer op gerekend. Naast deze vol doening staat, vooral in den huidigen tijd, waarin alles weder zoo levendig in herin nering komt, ongetwijfeld de weemoed van de schrijnende herinnering, die thans weder wordt opgewekt. Bitter is dit alles tenslotte voor de ve len, die nooit eenige schadevergoeding ge- kregen hebben of zullen krijgen, omdat nooit kon worden vastgesteld door welke oorzaak het schip verging, waarop hun vader of hun zoon voer, van wie nooit meer eenig teeken werd vernomen AANBESTEDINGEN ZUIDERZEEWERKEN. De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat, belast met de uitvoering van den dienst der zuiderzeewerken, heeft aanbesteed het onderhoud, gedurende het jaar 1940 van: la. den afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Wieringen en de Friesche kust nabij Zurig, met bijbehoo- rend hoofd, aansluitende terreinen, ha vens en havendammen te Kornwerder- zand, Breezand en Den Oever, en van de aanwezige rijksgebouwen met bijkomende werken; lb. de kunstwerken in den afsluitdijk te Den Oever en Kornwerder- zand met bijkomende werken; 2. het op den afsluitdijk gelegen gedeelte van rijks- weg no. 9. Laagste inschrijfster was de firma J. G. en M. J. van Oordt te Utrecht en Wer- kendam, in massa voor f 210.461. Voorts werd aanbesteed het onderhoud gedurende 1940 van: 1. de rijkszeewerken op Wieringen; 2. de noorder- en zuiderha- ven nabij Den Oever en andere voltooide zuiderzeewerken aldaar, de nieuwe haven te De Houkes. alsmede verschillende grond- en kunstwerken, behoorende tot den Amsteldiepdijk, den Balgzanddijk en tot het Balgzandkanaal tusschen van Ewijcksluis en Oostoever; 3. de rijksha- venwerken op Wieringen, den rijksweg VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk or»i het vriespunt, later stij- gende temperatuur zwaarbewolkt tot be- trokken, later natte sneeuw of regen, tot krachtig toenemende en naar west of noord- west ruimende wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Een afzonderlijk gebied van hoogen lucht- druk, dat gisteren bij de Faroer lag, doch waarvan de berichten toen ontbraken, ver- plaatste zich snel naar het zuidoosten en trok met luchtdrukwaarden van omstreeks 1030 mbar over ons land. Onder invloed van dit gebied klaarde de lucht in den afgeloo- pen nacht op, nam de windkracht tot wind- stilte af en daalde de temperatuur vooral in het oosten sterk. In Twente vroor het zelfs 10 graden. Het gebied van hoogen luchtdruk met maximale waarden van omstreeks 1030 mbar over de Britsche eilanden bleef zich handhaven. De depressie, welke gisteren IJsland genaderd was, trok snel naar het oosten en nam daarbij tot 980 mbar in diepte toe. Zij veroorzaakt op de Noorsche kust hevige stormen uit het zuidwesten en op het middendeel ook sneeuwval. Achter deze depressie breidt het hooge drukgebied over oost-Groenland zich weer krachtig zuid- waarts uit. Over het westelijk deel van de Poolzee is het luchtdrukverval groot en koude arctische luchtmassa's worden snel naar het zuiden getransporteerd. De depres sie over Italie verplaatste zich met lucht- drukwaarden van 1002 mbar naar den Bal kan. Zij veroorzaakte in Italie en op de Dal- matische kust plaatselijk zwaren regenval. Bij Portugal ligt een minimum van 1010 mbar, dat daar eveneens veel regen brengt. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.18 tot 7.38 uur licht op. ALKMAAR. GETROUWD: Sijbe Muurlink en Guurtje D. Schotvan- ger. Dirk Koeman en Trijr.tje de Jong. Jan de Boer en Willy F. Willemse. OVERLEDEN: Reinoutje Visser, wed. H. Eijssen, 52 jaar. Johanna Th. M. Aghina, wed. W. J. B. Keuss, 92 jaar. ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI A.S. OP DIT BLAD ABON- NEEREN ONTVANGEN DE TOT D1EN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. Brievenbus. Binnenkort zal aan den Meerweg hoek MiddenGeestweg vanwege de posteryen een brievenbus worden geplaatst, waarme- de de in die omgeving wonenden zeker zeer ingenomen zullen zijn. Kerstgave. Het Gasthuisfonds reiki als Kerstgava deze week aan daarvoor in aanmerking ko- mende behoeftigen 600 pond accijnsvrij vet uit. Bovendien ontvangt ieder gezin een mud eierkolen. 10a en gedeelten van de rijkswegen no. 7 en 9. Raming: 1. 19.300; 2. f 29.350, en 3. f 17.750. De laagste inschrijfster was de N.V. P. Daalder's aannemersbedrijf te Alkmaar, in massa voor 53.479.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2