AMSTERDAMSCHE BEURS GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. ^fcheefiMiidmoen £uaL<Ue Aedchten ZWEEDSCH SCHIP AAN DEN GROND. LANGENDIJK HEILOO Nederl Ford Lever Bros toy, TWEEDE BLAD 3 De raad kwam hedenmiddag ten 1 ure, onder voorzitterschap van mr. van Kin- schot, bijeen. Afwezig mej. Carels, wegens ziekte. De voorzitter zeide het op prijs te zullen stellen als de noodige kortheid werd betracht en stelde, onder instemming der vergadering, voor mej. Carels een bloe- menmand te zenden, met de beste wen- schen voor herstel. De notulen werden hierna goedgekeurd. Ingekomen waren: a. Een brief d.d. 25 November 1939, van den Minister van Binnenlandsche Za- ken, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 9 November 1939, tot regeling van net radiotarief vooi 1940. Aaiw jmen voor kennisgeving. b. Len brief d.d. 22 November j.l. van Gedeputeerde S la ten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 November 1939 tot ver- koop van grond aan de Zaagmolenstraat. Als voren. c Een brief d.d. 22 November j.l. van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 No vember 1939 tot verkoop van grond aan de Reekerstraat Als voren. d. Eei brief d.d. 22 November j.l. van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 No vember 1939 tot verhuring van landelijke eigendomm-n der gemeente. Als voren. e. *en brief d.d. 22 November j.l. van hetzelfde college, ten geleide an het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 No vember 1939, tot verhuring van het per- ceel Appelsteeg nr. 2. Als voren. f. Een brief d.d. 22 November j.l. van hetzelfde college, berichtende de ontvangst van het Raadsbesluit van 9 November 1939 waarbij is vastgesteld: a. een 'verordening tot wijziging van het Reglement van orde voor de vergade ring var den Raad der gemeente Alkmaar; b. een verordening tot wijziging van de Verordening betreffende de instelling en den werkkring eener vaste commissie tot de verordeningen, tegen welker overtre- ding straffen zijn bepaald: c. een verordening, egelende den verkkring en de san enstell ng van de comnmssies van bijstand, bedoeld in artikel 6b, 2e lid, der Gemeentewet. Als voren. g. Een brief d.d. 22 November j.l. van hetzelfde college, ten geleide vc n het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 2 Maart 1939 tot wijziging van de gemeentebe- grooting voor 1938. Als voren. h. Een brief d.d. 22 November j.l. van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 No vember 1939 tot wijziging van de gemeen- tebegrooting voor 1938. Als voren. i. Een brief d.d. 15 November 1939 van hetzelfde coilige. houdende ir.ededeeling, dat dit college geen bezwaar heeft tegen de bij raadsbesluit van 5 October 1939 vastgestelde wijziging van de begrooting van het gasbedrijf voor 1939. Als voren. j. Een brief d.d. 5 December j.l. van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 November 1939 tot wij ziging van het raadsbesluit van 27 Januari 1938 inzake ruiling van grond met de provincie. Als voren. k. Een brief d.d. 6 December j.l. van hetzelfde college, ten geie'de van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 No vember 1939 tot verlenging van den ter- mijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning Lindenlaan nr. 56. Als v ren. 1. Een brief 3e afd. A.d.d. 22/11 1939, van hetzelfde college, inhoudendt het ver- zoek om de maximum-rente voor kasgeld- leeningen in het raadsbesluit van 9 No vember j.l. te wijzigen in 1 boven' het promessen-disconto van de Nedeylandsche Bank. Het raadsbesluit volgens den wensch van Gedeputeerde Staten gewijzigd en bericht, dat de door het college bedoel- de aanvullende regeling geen oplossing brengt. m. Een brief d.d. 22/11 1939 3e afd. A van hetzelfde college, verzoekende in het raadsbesluit van 9 November j 1. de mini mum-rente, waartegen de gelden zullen worden belegd, te vermelden. Aan he' verzoek wordt voldaan door vermelding van de hoogste aanbieding. n. Een afschrift van een brief d.d. 30 November 1939 van Burgemeester en Wet- houders aan den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht te 's-Gravenhage in zake het vaststellen door dezen opperbe velhebber van een verordening nopens de hulp, die de bevolking in de militaire werkzaamheden zal hebben te verleenen. Deze brief wordt bekrachtigd. Op een vraag van den heer v. d. Vail zeide de voorzitter, dat hij van oor- deel was, dat bespreking geen nut had. De heer v. d. Vail wilde alleen be zwaar maken tegen het werkverschaffings- plan. De voorzitter zou daarmee reke- ning houden. o. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Ge- meenten, van de opneming van kas en boeken op 25 en 27 October en 1, 14 en 20 November j.l., resp. van het Slachthuis- bedrijf, het Grondbedrijf, het Reinigings- bedrijf, den Gemeente-ontvanger en de Gas-, Electriciteits- en Radiodistributiebe- drijven. Aangenomen voor kennisgeving. p. Een brief d.d. 17 November 1939, van het Bestuur der Alkmaarsche IJsclun, verzoekende ten behoeve van het gereed- maken van ijsbanen, een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Het gevraagde subsidie verleend tot een bedrag van 100 per dag bij goedgekeurd ijs tot een maximum van 14 dagen en on der de gebruikelijke voorwaarden. De heer v. d. Vail was voor subsidie voor de baan, doch niet voor de Quint, die een particuliere baan is. De heer Venneker vond een subsi die van 100 per dag thans niet verant- woora. De heer S i e t s m a vroeg ot gesteunden van M. H. het werk niet kumon doen. Weth. v. Slingerland: Het staat in de begrooting. Men kan het afstemmen. Spr. meende dat gesteunden van M. H. het werk niet kunnen doen. q. Een brief d.d. 19 November 1939, van het Bestuur der IJsclub Omval, ver zoekende ten behoeve van het gereedma- ken van ijsbanen op de Noordervaart, respectievelijk op de Quint, een subsidie uit de gemeentekas te .mogen ontvangen. Te behandelen bij de gemeentebegroo- ting 1940. De heei Vennekei wilde 5 p<m dag toekennen. De heer Bonsema steunde dit voor- stel, dat door B. en W. werd overgenomen, waarop het z. h. s. werd aan ger omen Besloten werd nog nader ingekomen adressen bij de begrooting 1940 te be handelen. r. Een brief d.d. 29 Novemberl939, van het Dagelijksch Bestuur der Koninklijke Nederlandsche Motorrijwielrijders Ver eeniging, waarbij adhaesie wordt betuigd met het door Alcmaria V.V.V. aan den Raad gedaan verzoek d.d. 6 November 1939, om voor 1940 het Sportpark weder- om in huur te geven voor het houden van motorsnelheidswedstrijden. Te behandelen bij de begrooting 1940. s. Een brief d.d. 30 November 1939, van den heer D. Gerritsma, alhier, ver zoekende hem ontslag tc verleenen als onderwijzer aan de Tesselschadeschool. Het gevraagde ontslag verleend met in- gang van een nader door B. en W. te be- palen datum. t. Een brief d.d. 4 December 1939, van den heer J. de Lange, alhier, verzoekende hem ontslag te verleenen als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Het gevraagde ontslag eervol verleend. Benoeming tijdclijk leeraar Gem. Avondschool. Voorgesteld werd voor het tijdvak 1 Jan.30 Sept. 1940 tot tijdelijk leeraar in vaktheorie boekdrukken aan de Ge- meentelijke Avondschool voor nijverheids- onderwijs te benoemen de heer J. Ver- meulen te Hoorn en tot tijdelijk leeraar in de wiskunde, voor hetzelfde tijdvak, de heer H. B. Helleman alhier. Op een vraag van den heer Grondsma antwoordde de voorzitter, dat voor de functie van de eerstvoorgedragene geen geschikten in Alkmaar woonachtig waren, waarop de heer Vermeulen met algemeene stemmen werd benoemd. Dit was ook het geval met den heer Helleman. Benoeming onderwijzer. Voorgesteld werd voor de benoeming tot onderwijzer aan de school voor buiten- gewoon lager onderwijs uit de volgende voordracht een keuze te doen: 1. N. de Jong te 's-Gravenhage; 2. A. Brev te Rotterdam. Benoemd de heer de Jong met alge meene stemmen Benoeming tijdelijk leeraar Handels- school en Gymnasium. B. en W. boden den raad voor de benoe ming van tijdelijk leeraar in lichamelijke oefening aan de Handelsschool en het Gym nasium de volgende voordracht aan: 1. W. J. Bruinvis te Alkmaar; 2. M. M. Kuiper te Amsterdam; 3. H. J. Dobbenga te Amsterdam. Benoemd de heer Bruinvis met algemeene stemmen. Benoeming directeur gemeentescholen voor lager nijverheidsonderwijs. De voordracht luidde als volgt: 1. J. Arnoldus te Zaandam; 2. S. van Otterloo te Almelo; 3. M. M. Schipper te Hoogeveen. Benoemd de heer Arnoldus met algemee ne stemmen. Benoeming directeur nijverheids- onderwijs. Voor de benoeming van directeur van de Gemeentelijke Avondschool voor lager nij- verheidsonderwijs, die tevens door het be stuur van de Ambachtsschool tot directeur aan die school zal worden benoemd, boderi B. en W. den raad de volgende voordracht aan: 1. J. Arnoldus, directeur Ambachtsschool te Zaandam; 2. S Otterloo, directeur Ambachtsschool te Almelo; 3. M. M. Schipper, directeur Ambachts school te Hoogeveen. De heer E r i k s oordeelde, dat de avond- cursussen te veel aanleiding geven tot cu- mulatie van functies. Misschien is dit finan- cieel niet te vermijden, maar, aldus vroeg spr., eischt de functie van directeur van een Ambachtsschool met 500 leerlingen niet de voile mensch? De voorzitter oordeelde, dat beide functies ten voile door een functionnaris tot tevredenheid van de gemeente en het be stuur kunnen worden waargenomen. Dit was ook het geval met den heer Fledderus. Benoemd werd de heer Arnoldus met al gemeene stemmen. Het scheidsgerecht. B. en W. stelden den raad voor de Mrs. P. Langeveld en P. van Sonsbeek te herbenoemen tot voorzitter en plaatsver- vangend voorzitter van het scheidsgerecht. Met -algemeene stemmen werden beide heeren benoemd. Commissie wering van schoolverzuim. Voorgesteld werd in de vacature-D. J. Scheffel uit de volgende aanbeveling tot lid van de commissie tot wering van school verzuim een keuze te doen: 1. J. H. de Haas; 2. Sj. Marwitz; en in de vacature-mr. G. C. B. van der Feen de Lille een benoeming te doen uit de vol gende aanbeveling: 1. Sj. Marwitz; 2. mr. J. Belonje. Benoemd de beiden onder nr. 1 voorge- aragenen met algemeene stemmen. Aan de orde was hierop de benoeming en aanvulling van commissies en besturen, als- mede de verdeeling van den raad in afdee- lingen. De uitslag hiervan volgt. De raad werd hierna verdeeld in afdeelingen. De wethouders kunnen straks paartjes trouwen. B. en W. stelden den raad voor het aan- tal bezoldigde ambtenaren van den burger lijken stand (er zijn er 5) t te breiden met drie onbezoldigde en daarvoor de wet houders te benoemen, opdat ook deze de be- voegdheid bezitten huwelijken te kunnen voltrekken. De raad gunde de heeren het genoegen en benoemde de voorgedragenen met alge meene stemmen. Drie stemmen waren bianco. De heer S i e t s m a bracht hen nog dank voor de beschikbaarstelling. De heer H o ij t i n k verzocht B. en W. een onderzoek naar de verhouding in de sala- rieering van de tegenwoordige ambtenaren. De heer S i e t s m a herinnerde er aan. dat voorheen de heer Schipper 500 genoot en oordeelde een andere verdeeling van het bedrag gewenscht. De voorzitter zeide, dat het veelvul- dig voorkomt, dat plaatsvervangers optre- den en zegde toe, dat het college een andere verdeeling zal overwegen Herziening uitbreidingsplan „Overdie en Achtermeer". Oin den bouw van 11 arbeiderswoningen aan de Uitenboschstraat te bevorderen stelden B. en W. den raad voor het uit breidingsplan van de „Overdie en Achter meer" zoodanig te herzien, dat het moge- lijk wordt daar woningen va.i 215 M3. in- houd L bouwen. Conform besloten. Bezoldiging personele luchtbescheming. B. en W. herhalen hui. voorstel om het sa'aris van het hoofd der luchtbescher- mingsdienst op 1000 te bepalen en doen tevens het voorstel om aan het bureau een administratieve kracht aan te stellen op een salaris van 20 per week. De heer v. d. Vail stelde behandeling bij de begrooting voor. Conform besloten. Verkoop grond. B. en W. stelden voor aan het Bouwbe- dnjf Gebr. D. en D. Schoonewii en C. Jon- ker te Alkmaar een perceel bouwterrein groot 1158 M2, gelegen aan de Reeker straat te verkoopen voor 8685, teneinde daarop 11 woningen te bouwen. Als voren. Verhuur grond. Voorgesteld werd aan de Alkmaarsche Exportveiling wederom eenige perceelen grond aan den Helderschenweg te verhu- ren voor 410 per jaar. Conform besloten. Voorts werd voorgesteld aan de N.V. Kaashandel Maatschappij „Gouda" weder om drie perceelen van het speelterrein van de Keetkolkschool te verhuren voor 150, 50 en 75 per jaar. Als voren. Wijziging politieverordening. Voorgesteld werd de politieverordening zoodanig te wijzigen, dat de uitzonderings- bepaling voor ontsierende reclame „voor zaken, die worden vervaardigd op of in het onroerende goed" komt te vervallen. De heer E r i k s vroeg wie de aangelegen- heid beoordeelt en of er beroep is. De voorzitter: Dit doen B. en W. Be roep is niet mogelijk. Conform besloten. Aanvaarding geschenk. Mr. J. Westerman Holstijn te Amster dam biedt de gemeente het door haar dochter geschilderde portret aan van wij- len mevrouw M. R. Kruzeman van Ellen Westerman Holstijn. Het museum is reeds in het bezit van het door dezelfde kunstenares geschilder de portret van haar vader, destijds een bekende Alkmaarsche kunstschilder, waar- om B. en W. voorstellen, met erkentelijk- heid het geschenk te aanvaarden. De voorzitter uitte den wensch, dat dit tot navolging mag dienen. Als voren. De vleeschkeuringsdienst. Voorgesteld werd de gemeenschappelijke vleeschkeuringsdienst met 'n aantal buiten- gemeenten in overeenstemming te brengen met de nieuwe bepalingen. Conform besloten. Taxi-verordening. Voorgesteld werd een taxi-verordening in het leven te roepen waarin de voorwaar den geregeld worden waaraan taxi-onder- nemers moeten voldoen om, met toestem- ming van B. en W. een standplaats in te nemen. Mr. Leesberg oordeelde het wensche- Hjk ook iets over de tarieven op te nemen. De voorzitter: De toekomst zal uit- maken of dit noodig is. Er zitten veel haken en oogen aan. Als het noodig is kunnen B. en W. voorwaarden stellen. Conform besloten. (De zitting duurt voort). SCHEEPVAARLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Ameland 20 Dec. 8 uur van Port Said, van Batavia naar Genua. Slamat 21 Dec. 7 uur te Genua verwacht. HollandAmerika-Lijn. Leerdam 20 Dec. v.m. te Havana. Zaandam 20 Dec. n.m. te New York. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak uitr. 20 Dec. 6 uur pass. Point de Galles. Kota Agoeng u'tr. 20 Dec. 6 u. pass Perim. Brastdgi J.N L 21 Dec. te Singapore. Bengalen thuisr. 21 Dec. van Batavia. HITLER FELICITEERX STALIN. Hitler heeft aan Stalin, ter gelegenheid van diens zestigsten verjaardag, het vol gende gelukwensch-telegram gezonden: „Op Uw zestigsten verjaardag gelieve U mijn meest oprechte gelukwenschen te aanvaar den. Ik verbind hiermede mijn beste wen- schen voor Uw persoonlijk welzijn alsmede voor een gelukkige toekomst der volkeren van de bevriende Sovjet-Unie. Adolf Hitler". Ook Von Ribbentrop zond een geluk- wensch. VREEMDE VLIEGTUIGEN BOVEN ONS LAND. De R. P. D. meldt: Hedenc chtend, kort na 11 uur is een drie- tal vreemde vliegtuigen boven de Veluwe waargenomen. Deze zijn van den grond af bescheten en door patrnuilles jachtvliegtui- gen achtervolgd waama zij ons rechtsge- bied hebben verlaten. FINLAND ZOEKT EEN LEENING. Van welingelichte zijde wordt vemomen, dat Finland poogt een leening van 50 mil- lioen dollar te sluiten bij de regeering van de Vereenigde Staten voor het koopen van oorlogsmaterieel. De leiders van het congres worden gepolst, nu de Finsche regeering er niet in is geslaagd in Wallstreet een leening te sluiten. In congreskringen wordt ver- klaard, dat de leening de goedkeuring van het congres behoeft. BETOOGING VOOR FINLAND. Onder leiding van den Amerikaanschen oud-president Hoover en den New Yorkschen burgemeester La Guarda is gisteravond in Madison Square een betooging gehouden ten gunste van Finland, waaraan ongeveer 10.000 personen deelnamen. Ook de Finsche gezant te Washington Hjalmar Procope was aanwezig. KERSTFEESTVIERING VAN HET PKINSELIJK PAAR MET HET PERSONEEL. Radio-uitzending. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van prinses Juliana en van prins Bernhard, dat de Kerstfeestviermg met het personeel ten paleize Noordeinde te 's-Gravenhage op den eersten Kerstdag om 4 uur nam. door de radio wordt uitge- zonden, in het bijzonder voor de gemobi- liseerden te land en ter zee, die de Kerst- dagen niet in huiselijken kring kunnen doorbrengen. DE INTERNEERING BEMANNING DER GRAF SPEE. De regeering van Argentinie heeft een de creet gepubliceerd inzake de interneering van de bemanning van de ..Admiral Grai Spee". De Duitsche regeering heeft tegen dit decreet formeel geprotesteerd en gewezen op het feit, dat schip'creukeiingen, welke een neutraal land bere>ken, niet geinter- neerd worden, zooals ook de Nederlandsche regeering de bemanning van de kruisers Abukir, Hogue en Cressy niet heeft geinter- neerd, doch onrrriddellijk vrij liet. (De hierboven gcnoemde Engelsche oor- logsschepen werden op 22 September 1914 op 30 mijl uit de kust door Nederlandsche handelsvaartuigan gevunden en te IJmui- den binnengebracht. De schepen waren ge- torpedeerd door den Duitschen onderzeeer U 9. Inderdaad zijn toen de bemanningen niet geintemeerd. Over deze kwestie is toen eenige gedachtenwisseling geweest tusschen de Nederlandsche en de Duitsche regeering. Het verloop daarvan kan men lezen in het in Juli 1916 verschenen Oranjeboek). ZWEEDSCH VRIJWILLIGERSCORPS VOOR FINLAND. In een door de pers op opvallende wijze gepubliceerd communique deelt het Zweed- sche Comite voor Finland mede, dat de kwestie der vorming van een Zweedsch vrijwilligerscorps voor Finland thans rijp is om uitgevoerd te worden. Het corps vrijwil- ligers zal onder bevel staan van den luite- nant-generaal in het Finsche leger, Ernst Linder. Een voldeend aantal officieren en onder-officieren zal tot het corps toetreden. Dezen zouden dan hun ontslag nemen uit Zweedschen dienst. Vannacht is op d» Westergronden het Zweedsche, met bout geladen stoomschip „Vega" groot 1073 ton, gestrand. Het schip is in 1912 gebouwd en behoort thuis te Stock holm. De motorreddingboot is vanochtend vroeg uitgevaren. Zi: keerde om half twaalf ir de haven terug. Men had niemand meer aan boord getroffen. Het schip heeft ver- moedelijk een aanvaring gehad. De beman ning zal waarschijnlijk de boot in eigen sloepen hebben verlaten en zijn opgenomen door een nog onhekend schip. AUTO-BOTSING TE HOEVELAKEN. Drie gewonden, van wie twee ernstig. Op de grens van Hoevelaken en Amers- foort is vanochtend een militaire personen- auto gebotst tegen een treiler van het expe- ditiebedrijf Beverdam uit Almel, welke ge laden was met zakken zout. De botsing was hevig. De chauffeur van de militaire auto liep een zware hersenschudding op en werd naar het militaire hospitaal te Amersfoort overgebracht. De drie andere inzittenden, of ficieren, kwamen met den schrik vrij. De bestuurder van den trailer, E. Akkerhuis uit Almelo, werd eveneens ernstig gewond. De heer B. Jansen, die naast den chauffeur zat, werd licht gewond aan handen en knieen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Oude-Niedorp. Mr. H. de Boer, candidaat-notaris te Hoogwoud, het kantoor waarnemende van notaris H. de Boer, verkocht 18 December in het cafe van den heer Visser aldaar ten verzoeke van den heer F. Blaauboer een landbouwbedrijf, bestaande uit huis met erf, schuur'en eenige perceelen bouwland aa nde Langereis te Oude-Niedorp, groot 4.08.90ha. Nadat het geheel was opgebo- den tot 6307 werd door notaris de Boer op 10 gemijnd. Adres Bestuurdersbond. De Langendijker Bestuurdersbond heeft een adres gericht tot B. en W.'s van de Lan gendijker gemeenten en Sint Pancras, waar in gevraagd wordt, maatregelen te willen nemen, dat aan ondersteunde werkloozen, met het oog op de a.s. feestdagen, op de beide Zaterdagen resp. 23 en 30 December a.s. een voorschot op hun steunbedrag wordt uitbetaald, opdat deze gezinnen tij- dens de feestdagen niet van geldelijke mid- delen verstoken zullen zijn. Weer opgeheven. De Centrale Werkgeversvereeniging Lan- gendijk en Omstr., welke eenigen tijd gele- den is opgericht, heeft niet lang bestaan. In een dezer dagen gehouden led en vergadering is besloten. de vereeniging op te heffen. Het ledental bedroeg slechts 31. Het werd wel het beste geoordeeld. dat de led en zich aan- sloten bij een der standsorganisaties. Wijdingsavond in de Witte Kerk. De Witte Kerk was Dinsdagavond tegen achten geheel bezet. Het roode licht straalde uit de bovenramen. De kerkklokken luidden. en binner. de kerk was het siemmig en stiL Rustig brandden de vele kaarsen. Een de vote Kerststemming. Votum, gebed en orgel- spel wisselden elkander af. Dan volgde het zingen van het kerkkoor: Kerstklokken en Kerstwiegelied. De gemeente zong, peri- copen werden gelezen, adventsgedichten voorgedragen. Nadat het koor nogmaals had gezongen volgde een kerstverhaal, verteld op een wijze, waarvan de eminente-voorganger, ds. Bloemhoff, het geheim bezit. En stil ging de gemeente huiswaarts. na in den kerstpot een offertje te hebben gestort. Houtveiling. De houtveiling in het bosch van Natuur- monumenten had als alle houtveilingen in de gemeente wederom groote belangstel- ling bij de tuinders. Rijshout, vooral zwaar, was allerminst goedkoop. Het koopen op cre- diet bevordert in niet geringe mate de koopr lust. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAARSCHE C OURANT TEL. 3320. BURGEMEESTERSBENOEMINGEPL Bij K. B. van 20 December zijn opnieuw benoemd: met ingang van 15 Januari 1940, tot burgemeester der gemeente Alkmaar, jhr. mr. F. H. van Kinschot; met ingang van 15 Januari 1940, tot burgemeester der gemeente Barsingerhom, G G. Loggers, OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW'CREDIET N.V. van Donderdag 21 December 1939. M5-3.00 Vor-k ST AATSLEENINGEN. 33'/2 Nederl. 1938 3 Ned-Indie 1937 554 Duitscbl 30 m verkL ll5/g BANK-INSTELIINGEN. Amiterd Bank 88 Handel Mij Cert. v. 250 841/, Kolomale Bank163Va Ned Ind Haridelsbank 104 INDUSTR. OND B1NNENL. Ala Kunstzijde Unie Calve Delft Cert. Philips Gloeil. Gem Bezit INDUSTR OND. BU1TENL 84 803/4 37'/, 62 323 94 1301/, Am Smelting 0 0 393/, 24'/, Anaconda 0 24% 61 «/i« 61% Cities Service 0 4>/l6 41/l6 General Motors 0 40% 408/g Kennecott Copper 0 0 307% 30'/, North American Rayon 0 0 2l5/s 22'/, Republic Steel 0 18%, 18i%6 Standard Brands 0 0 4>/s 4%« Steel comm 0 0 493/, 50%, -? U S Leather 0 S'/s 58/s CULTUUR MAATSCH. H V A 0 3971/, 399-400 Java Cultuur 0 0 24 r 247 Ned Ind Suiker Unie 0 239 2393/, Verg Vorstenlanden 0 0 104'/, 106 M1JNBOUW Alg Explor Mij. 58% 58'/, 100 100 PETROLEUM. 20z>/,-3 Dordtsche Petr. 242% 25S% 260%-1 Phillips Oil 0 23'/, 29 9'/, 91%,-10 Tide Water 0 0 8% 8V.-9/]« RUBBERS. 1993/, 2013/,-3 Amsterd Rubber 0 Deli Bat Rubber 0 164% 163 Hessa Rubber 0 112 1133/, Oostkust 0 131% 130 Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi 0 0 0 107 Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAroerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 4Vir 931/, 1131/, 108 108 12U/, Oude Deli 167 134 196/g >0s/i« i4yls Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka a 19S/g Illinois Central lOVu Southern Pacific 12 Southern Railw. 14'/, Union Pacific?67/g Can Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 23/«, heden 2'I, WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 83'/, 80% 12 88% 84 V, 1643/, 106 383/,-7/g 6374 3223/, 95-'/, 130*-1 4J/.-Vl6 94 1141/, 108'/, 1083/, 119 1621/, 135 Vorige koers heden New-York 1.88'/, 1.88%, Londen 7.43 H 7.43 Berlijn 75.60 75.55 Par ijs 4.21 4.21% Brussel (Belga) 31.36 31.34 Zurich 42.25 42.24 K Kopenhagen 36.40 36.37)4 Stockholm 44.87)4 44.90 Oslo 42.80 42.80

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7