Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS |i Stad m Omgeving, i| Weec&ecicht hf £aatste AedcfUen Jicovittdaai 1lieiuas GEEN VENTEN MET MELK OP EERSTEN KERSTDAG. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. BOUW VAN RAADHUIS TE MEDEMBLIK. BROEK OP LANGENDUK ST. PANCRAS GROOTSCHERMER EGMOND A. D. HOEF ZUIDSCHARWOUDE OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Oostkust 13u Rotterdam Tapanoeli fOVj Serbadiadi 107% Vorige koers heden New-York 1.88%, 1.88'/, Londen 7.43 7.43 Berlijn 75.55 75.55 Parijs 4.21'/, 4.2154 Brussel (Belga) 31.34 31.38 Zurich 42.2454 42.25 Kopenhagen 36 37 54 36.37 Yt Stockholm 44.50 44.85 Oslo 42.80 42.80 EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. BURGEMEESTER VAN KINSCHOT HERBENOEMD. Zooals wij gister reeds in het kort heb- ben gemeld, is met ingang van 15 Januari a.s. de heer jhr. mr. F. H. van Kinschot herbenoemd tot burgemeester van Alk maar. Het is een simpel bericht, dat geen ver- wondering behoeft te wekken omdat alle burgemeesters in zooverre de regee- ring deze wenscht te handhaven om de zes jaren een herbenoeming krijgen. Maar het is toch een benoeming welke ons een ongezochte gelegeiiheid geeft er op te wijzen, dat de heer Van Kinschot als burgemeester van Alkmaar getoond heeft de juiste man op de rechte plaats te zijn. In dit zesjarig tydperk heeft de burge meester zich volkomen in de zaken der gemeente en in alles wat voor onze stad van beteekenis is, ingewerkt. Daarvan getuigt niet alleen zijn uitstekend en zeer deskundig optreden als voorzitter van den Raad, maar ook zijn groote belang stelling in het maatschappelijk leven van stad en omgeving. Er is geen belangrijke gebeurtenis waar de burgemeester daarbij zeer vaak vergezeld van mevrouw Van Kinschot, die wij mede gaarne in deze huldebetuiging betrekken niet aanwezig is, er is geen actie voor een lof felijk doel, dat niet op krachtige wijze door den heer Van Kinschot gesteund wordt. Zijn persoonlijke en hartelijke be- langstelling voor veler lief en leed hebben dezen burgemeester de algemeene achting en waardeering der Alkmaarsche burgers verzekerd. Mpge deze courant nog vele malen van zijn herbenoeming melding kunnen ma- ken. DE GEZONKEN WOONSCHUIT. In ons blad van Dinsdag 19 dezer werd een beroep gedaan op de milddadigheid der burgerij ten behoeve van Van der Kloot, die zijn woonschuitje met 55 konijnen zag zinken en verloren gaan. De opbrengst der konijnen had moeten dienen, om hem de moeilijke wintermaan- den door te helpen. Bijdragen om v. d. Kloot zooveel mogelijk in de geleden schade tegemoet te komen, worden gaarne ingewacht bij den secretaris van den Armenraad, Langestraat 87 (giro no. 171250). Reeds kwam voor dit doel binnen van Mevr. v. B. f 2.50 N. N. f 1.00 Wij willen stadgenooten gaarne opwek- ken aan deze inzameling wat grooter steun te verleenen. Toen het woonschuitje van dezen man zonk is heel zijn schamel bezit in het water verdwenen en was hij van al zijn aardsche bezittingen beroofd. Hij heeft geen huisje, geen meubels en geen kleeren meer. Wie zijn milde kerstgedachten door een goede daad wil bekrachtigen gedenke dezen gedupeerden medeburger, opdat hij met den bouw van een nieuw schuitje zal kunnen beginnen. EEN VROOLIJK KERSTFEEST. Onder dit motto heeft de heer Th. v. Gijzen Zondag a.s. en de beide Kerstdagen een groot Kerstbal georganiseerd. ,,Het wapen van Heemskerk" is op artistieke wijze van een feestelijke Kerstversiering voorzien. Het alom bekende dansorkest „The Georgians" is met enkele prominen- te krachten uitgebreid tot 10 man. Hetty O'Rally, de bekende lady crooner, die men natuurlijk kent van de radio, zingt haar gevoelige songs. Rien van de Broek, de trompettist van Trabsky's band uit Carl ton speelde ook meerdere malen met het A.v.r.o.-dansorkest en Jac Mossel de crooner-saxofonist van den K. R. O., alien krachten die voldoende reputatie genieten en de bezoekers een paar dagen genoege- lijke uren zullen bezorgen. ,,Het wapen van Heemskerk" zal stellig weer een brandpunt zijn voor hen die houden van artistiek dansgenot. KERSTMUZIEK „SOLI DEO GLORIA". Van de zijde dezer vereeniging schrijft men ons: Zeer tot onzen spijt zijn wij genoodzaakt om onze traditioneele kerstuitvoering, op den molen van Piet en bij het ziekenhuis niet te laten doorgaan. Oorzaak daarvan is o.a. het onder de wa- penen zijn van enkele onmisbare krachten. De gelederen dienen noodzakelijk aange- vuld te worden. Gaarne maken wij de lezers attent op het besluit van den gecombineerden melkhan- del alhier om op den lsten Kerstdag niet te venten. Dien dag zijn de winkels geoper.d tot 12 uur. EEN KERSTBOODSCHAP. De Nederlandsche Vegetariersbond afd Alkmaar en omstreken verzoekt ons op- name van het volgende: Wanneer wij in den advent van dit donkere oorlogsjaar ons denken doen ver- wijlen bij de mystiek van Kerstmis en wij er aan indachtig zijn hoe Johannes de Dooper den Christus aandiende als het Licht dot door de duistemis (van den stof- fclijken zin) niet begrepen wordt, wan neer wij overwegen hoe het nederige kind in den voederbak. dat eenzelvig is met den Verlosser, toen hij later eens tot zijn toe hoorders zeide: „Ik verlarig barmhartigheid en niet offerande" nauwkeurig uitsprak wat hij wenschte; wanneer wij ons realiseeren hoe de christenen, demonstreeren, dat hun godsdienst het heidendom nog niet ver- drongen heeft, de geboorte .van den Vre- devorst vieren met het verorberen van de lichamen van millioenen speciaal daarvoor gemeste dieren, waardoor in den Heiligen Nacht voor den cosmischen luisteraar het angstgeschrei van het vertrapte schepsel de menschelijke vredeszangen overtreft, dan wordt het ons duidelijk, dat de chris ten verlost moet worden van een verkeerd begrip omtrent den vrede en van den waan, dat hij door het sluiten van interna- tionale overeenkomsten den oorlog uit kan bannen en den vrede voor zichzelf verzekeren kan. Vrede, het Kerstverhaal verklaart het ons, woont bij nederigheid, reinheid en on- derworpenheid aan den wil des Heeren, waardoor het contact met de hemelen wordt gemaakt; en de aanwezigheid der dieren rond het Kind, draagt niet weinig bij aan den luister van het Kerstgebeuren. In Vrede's velden, waar de leeuw stroo eet met den os en het kind zich vermaakt in het hoi van den adder, kent men geen slacht- mes, jachtgeweer en nauwe vunzige hok- ken, waarin het van nature reine dier in de onmiddellijke nabijheid van zijn uitwerp- selen, met een overvoerd lichaam zijn ge- vangenisleven slijt, noch treft men daar klemmen, waaraan, dm de smul- en pronk- zucht van den mensch, het wild zich in doodsangst de pooten van het lichaam tracht te rukken. De christen, die, volgens zijn bestemming, door de oppermachtige wet der liefde, waar aan hij in eerste en laatste instantie onder- worpen is, een edel vorst behoorde te zijn, heeft door het hoogmoedig uitleven van zijn ikzucht zijn hooge waardigheid onteerd en is geworden een meedoogenlooze meester over het lagere schepsel, die echter, daar hij de wet der barmhartigheid schond, zelf geslagen wordt met onbarmhartigheden. Steeds dieper gezonken is de stoffelijkheid heeft hij ver loren zijn innerlijke visie, waardoor hij, ge- lijk als de wolken dampen zijn die opgaand van de aarde de zon bedekken, door zijn on- gerechtigheden zichzelf van het Licht, den Vrede, gescheiden heeft. Stof-gerichtheid is geestelijke blindheid, welke niet kan zien, dat al wat leeft, door denzelfden Geest doorademd wordt; daar- om is de mentaliteit, die de geboorte van het kind Jezus met bloedig feestmaal vie ren doet, men moge er zich niet van bewust zijn of zelfs van het tegendeel overtuigd. dezelfde mentaliteit, die den man Jezus ten kruisdood doemde. Zonder transformatie en transmutatie van het christelijk denken, zal er nooit vrede zijn. Vrede heeft geen lust aan dierenoffer en er behoeft ook niet reikhalzend, als naar een onbereikbaar ideaal naar hem te wojrden uitgezien, dOch hij is, hier en nu, het deei, de vrucht: het overwinningsteeken van hem, die zichzelf te offer enweet. In het bloedige oorlogsiaar 1939, waarin gestreden wordt voor vrijheid van gedachte, boodschapt de Heilige Geboorte ons: Slechts door waarachtig zelfbestuur van den individu komt cc ware democratic die on'verwinlijk is. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het examen apothekers-assistente mej. H. A. Soecker, alhier. RIJTIJDENWET 1936. De Commissaris van Politie te Alkmaar brengst belanghebbenden voorzoover noodig in herinnering, dat met ingang van 1 Ja nuari alle uitgereikte werkboekjes ingevol- ge de Rijtijdenwet 1936, hun geldigheid verliezen. Met nadruk wordt er op gewezen dat ook de nog van een aantal ongebruikte bladzij- den voorziene werkboekjes met ingang van 1 Januari 1940 vervallen. De vervallen boekjes moeten nog gedurende de eerste 14 dagen in het jaar 1940 worden bewaard en op aanvrage getoond. Het aanvragen van een nieu v werkboek- je geldig voor het jaar 1940, hetgeen vanaf heden aan het Bureau van Politie alhier kan geschieden, stelle men niet tot den laatsten dag uit, hetgeen een vlotte uitrei- king ten goede zal komen. Ieder belanghebbende moet op 1 Januari 1940 in het bezit van een nieuw werkboek- je zijn. Alkmaar, 21 December 1939. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN OVERDIE EN ACHTF.RMEER. Het hoofd van he gemeentebestuur van Alkmaar brengt *cr algemeene kennis, dat van 27 December 1939 tot en met 9 Januari 1940 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd het besluit van den gemeenteraad van 21 December 1939, nr. 10, tot herziening van het uitbreidings- plan ..Overdie en Achtermeer", met de daar bij behoorende kaart en toelichtende be- schrijving. Alkmaar, 22 December 1939. Het hoofd van het gemeentebestuur voor- noemd, F. H. VAN KINSCHOT. Bioscopen. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De dorps- detective (klucht) hoofdrol Joe Brown. Toe gang boven 14 jaar. Zondag en de beide Kerstdagen voorstel ling om 2, 4.15, 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, half 8, Boefje (Ned. film); hoofdrol Annie van Ees. Toegang bo ven 14 jaar. (Geprolongeerd). Zondag en beide Kerstdagen van 2 uur af doorloopende voorstelling. Beide Kerstdagen 2 avondvoorstellingen, 7.15 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Kermis der dwaasheid (rom.); hoofdrollen Norma Shearer en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Zondag en beide Kerstdagen van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Drie ge- wiekste schatjes worden groot (hum.-rom.); hoofdrollen Deanna Durbin, Nan Gray en Helen Parrish. Toegang boven 14 jaar. Zondag en de beide Kerstdagen om 4.15, 7.30 en 9.45 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 22 December. 8.15 uur, doopsgez. kerk a. d. Koningsweg, Kerstwijdingsdienst, spreker ds. Hugenholtz. Zondag 24 December. 3.30 uur, in Het Wapen van Heemskerk, dansorkest The Georgians. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Vrijdag, de Dertiende", door Het Alk- maarsch Tooneel. Maandag 25 December. (Eerste Kerstdag). 3.30 en 8 uur, Rustende Jager te Bergen, dans- en jazzwedstrijden. 3.30 uur, in Het Wapen van Heemskerk, dansorkest The Georgians. Dinsdag 26 December. (Tweede Kerstdag). 3.30 uur, in Het Wapen van Heemskerk, dansorkest The Georgians. 3.30 en 8 uur, 't Gulden Vlies, „The Swinging Papas". 3.30 en 8 uur, Rustende Jager te Bergen, dans- en jazzwedstrijden. Bij K.B. van 19 Dec. is asm den heer F. H. Maschhaupt te Alkmaar op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks hoogere burgerscholen te Alkmaar en Enkhuizen. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Langestraat 85. Nieuwe aanwinsten 2 suppl. lijst 44. Kunst. 750B77b Botticelli. 780S70 Smits van Waesberghe. Muziek- geschiedenis der Middeleeuwen. 782K85 Kracauer. Jacques Offenbach und das Paris seiner Zeit. 784C32 Coers Frzn. Studentenliederboek van Groot-Nederland; tekst. (g) 792C15 Capek. Hoe een tooneelstuk ont- staat. 795G82 Grissemann. Ik bouw mijn speel- goed zelf! 795H84 Houtman. Wat met triplex alzoo te maken is. 796W96 Wijnand. Tempo, tempo! (j). Reisbeschrijvingen; geschiedenis. 910.2B17 Baien, van. De gelukzalige eilanden: Madeira, de Canarische eilanden en de Azoren. 910.8L591w Lindbergh. Luister! De wind. 914.1W513 Werumeus Buning. Ik zie, lk zie wat gij niet ziet. Dl. 3. 914.9G95 Guiton. La Suisse. Dl. 1. La Suisse Romande. 915M82 Morton. In de voetstappen van Paulus. 915M82v Morton. In de voetstappen van den Meester. 915C35 Cordes. Peking, de stad van den verlaten troon. 920M47 Menschen in de schaduw. 940F29 Fisher. Geschiedenis van Europa. 940.4B60 Blankenstein, van. Het jaar 1938., 941R65e3 Romein, en RomeinVerschoor. Erflaters van onze beschaving. Dl. 3. Naslagbibliotheek. Stz Verschueren. Ned. bibliographisch woordenboek. Stz Publicaties van het Centraal bureau voor de statistiek. Stz Hoop, van der., en KrabbeLely. Boekengids; 1000 boeken over kinderver- zorging en opvoeding. Stz Mameren, van. Leidraad bij beroeps- keuze voor jongens en meisjes. 8e dr. '38 Stz Musea, De Nederlandsche. Stz Viotta. Lexicon der toonkunst. 3 din. (g> g is geschenk. j is ook voor jongeren. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein, alhier en aldaar te bevragen op Woensdagen en Zaterdagen van 11 tot 1 uur, de navolgende vorrwerpen, als gevonden ge- deponeerd in het tijdvak van 6 tot 12 Dec.: wit kinderwantje. sleutel, handschoen, zak- doek, portemonnaie inh. eenig geld en papie- ren, bruine mantelceintuur, steel van zilve- ren lepeltje, groen met blauwe kinderhand- schoen, portemonnaie inh. geld en huissleu- tel, grijze wollen handschoen, bril met hoor- nen montuur, wit kinderwantje, Engelsche sleutel, glace heerenhandschoen, papieren zak inh. heerendassen, rozenkrans in leeren taschje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven in het zelfde tijd vak: paar glace darr.eshandschoenen, S. Groot, Tuinstraat 51; handwarmer, C. Groen, Friescheweg 39; gouden armbandhorloge, G. J. de Jong, Stationsstraat 90; zaklantaam, S. Agricola, Kennemersingel 28 I; ijzeren kg- gewicht, A. Nauta. Spoorstraat 8; een paar regenpijpen, W. v. d. Berg, Kennemerstraat- weg 64; dameshorloge, N. Veldhuis, Dr. Schaepmanstraat 5; imitatie gouden ringetje, P. de Boer, Wildemanstraat 7; dameshand- VERW ACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het noordwesten: Temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi, meest zwaar- bewolkt, plaatselijk mist, geen neerslag van beteekenis, zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Voor het zuidoosten: Des nachts matige tot lichte vorst, overdag temperatuur om het vriespunt, mistig of nevelig tot gedeeltelijk bewolkt, geen neerslag van beteekenis, zwakke wind. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.18 tot 7.38 uur licht op. scboen met kap, H. Smit, Wildemanstraat 9; glace heerenhandschoen met kap, J. Stoop, Uitenboschstraat 18; glace heerenhand schoen, W. Dekkinga, Stationsstraat 76; blauwe want, J. de Wart, Bisschop Botte- mannestraat 42; bruine handtasch, R. Kra mer, Forestusstraat 26; grijze jekker, W. Neefkens, Jaagpad 30; actetasch met bus- kaarten enz., C. Jansen, L.U.A. Ambachts- school, kamer 25; paar grijszwarte jongens- wanten, Bierman, Eendrachtstraat 14; Noor- sche dameswant, E. Oudhoff, le Kabelstraat 29; bruin met blauwe handschoen, mevr. Moolhuizen, Geesterweg 11; zwarte dames- portemonnaie met inhoud, K. Eeken, Kwee- renpad 21; zwarte tasch inhoudende papie ren, Engeln, Laat 114; beige met oranje dameswant, J. Kwak, Richard Cobdenstraat 8; damespolshorloge met bandje, H. de Munck, Ritsevoort 58a; gymnastiekschoen, Geels, Verl. Stuartstraat 86; verm, zilveren broche, L. v. d. Berg, Lyceumstraat 40; paar gebreide jongenshandschoenen, L. Wiersma, K. v. 't Veerstraat 46; paar dameshandschoe- nen. J. de Jong, Nieuwpoortslaan 34; Bako- sleutel, Hoppe, Noorderkade 1: R.K. kruis aan penning, J. Veldnoven, Oudegracht D no. 9; kinderportemonnaie, G. Buijer, Mid- denstraat 11; gebreide kinderhandschoenen, E. Zwart, le Tuindwarsstraat 25; lichtbruine skisokjes, J. Erkamp, Popelmanslaan 9. Indien men weder in het bezit is van het gevonden voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. ONTWERP KINDERBIJSLAGREGELING AANGENOMEN. De Eerste Kamer heeft vanmiddag het ontwerp wettelijke regelen inzake kinder- bijslagverzekering aangenomen met 27 tegen 7 stemmen. Tegen stemden drie so- ciaal-democratische leden, nl. de heeren Moltmaker, Vijlbrief en van de Bilt, drie christelijk-historische leden, de heeren Pollema, ter Haai en de Vos van Steenwijk en een liberaal lid, de heer van Rappard. DE FRANSCHE VERLIEZEN. In de Fransche Kamer heeft minister- president Daladier medegedeeld, dat tot 30 November het Fransche leger 1136 ge- sneuvelden telde, de Fransche vloot 260 en de luchtmacht 42. BE- EN VERWERKING VAN STROO. Naar wij vernemen heeft thans de minis ter van economische zaken eenige maatre- gelen getroffen met betrekking tot verschil- lende stroosoorten. Bij Kon Besluit is het bewerken, doen bewerken, verwerken en doen verwerken van haverstroo en zomer- gerststroo verboden. Van deze verbodsbepa- lingen zal alleen ontheffing worden ver leend voor partijen haverstroo en zomer- gerststroo, welke ongeschikt zijn om tot vee- voeder te dienen. De ontheffing zal worden verleend door den centralen crisis-controle dienst van het departement van economi sche zaken. Voorts is de uitvoer van alle stroosoorten verboden. Dnor deze maatregelen zal alle hier te lande aanwezige stroo, voor zoover daarvoor geschikt, gereserveerd blijven voor voeder- doeleinden. Gezien de beschikbare hoeveel- heid, kan daardoor worden verwacht, zoo meldt men ons, dat de prijzen voor het voe- derstroo wederom op een redelijk peil zul len komen. Het gemeentebestuur van Medembhk heeft gister aanbesteed het bouwen van een raadhuis. Hiervoor waren 26 inschrijvingen binnengekomen. Laagste inschrijver was: L. Buter te Andijk met f 59.810. Geschorst. Een tuinbouwer, opgenomen ifi de steunregeling voor kleine tuinders, is acht weken geschorst, doordat hij gezinsin- komsten had verzwegen bij zijn opgave. Er komen te weinig wagons. Door de vrij groote vraag naar de verschillende grove tuinbouwproducten uit Duitschland is er de laatste dagen heel wat te verladen aan de laadplaats der Ned. Spoorwegen. Het verladen vlot ech ter niet best, daar er te weinig spoorwa- gjns beschikbaar worden gesteld. Soms krijgt men slechts een derde gedeelte van het benoodigde aantal toegewezen. Dat is wel jammer, want het geeft een onge- wenschte ophooping. De vaart open. Door de meerdere vraag naar winter- kool is door den IJsboeier de vaart achter de huizen opengebroken om de producten naar de markt te vervoeren. Er is nu weer een prachtige vaargeul ontstaan; het ijs was nog dun. Wedstrijd op de Kerkesloot. Door de IJsclub werd Donderdagmid- dag een behendigheidswedstrijd voor heeren gehouden, voor behoeftige gezinnen. Win- naars werden de heeren: 1. P. Groen, 2. P. Koning, 3. S. Kloosterboer, 4. M. Schuit, 5. M. Hoogland. Verpachting grasgewas. Bij de verpachting van het grasgewas van weiland en dijken en wegen van het hoogheemraadschap „de Eilandspolder" was de opbrengst pl.m. 25 pet. hooger dan het vorige jaar. Bevorderd. De rijksveldwachter-brigadier-titulair G. Minnee alhier is bevorderd tot briga dier en zal in dien rang overgeplaatst worden naar de gemeente Velsen. Gesleagd. Op de examens, welke gehouden wor den van 11 t/m. 23 Dec. te Rotterdam, uitgaande van de vereeniging van mode- vakscholen in Nederland, slaagde voor leerares mej. C. Moolhuyzen alhier. Rotterdamsche Lloyd. Siantar J.N.L. 21 Dec. van Kaapstad. Soekaboemi J.N.L. 21 Dec. 12 u. van St. Vincent. Japara J.N.L. 21 Dec. van Singapore. Kota Gedeh J.N.L. 21 Dec. te Boston. Garoet uitr. 22 Dec. 17 u. te Belawan. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Obdam, Ten overstaan van notaris Hilbrand is publiek verkocht een perceel weiland, af- komstig van de plaats „De Zonnewijzer" in den polder en gemeente Obdam en ter grootte van 1.00.80 ha, eigendom van den heer D. Ursem. Kooper werd de heer Wijpker te Zandwerven (gem. Spanbroek) voor f 2547.50. van Vrydag 22 December 1939. Vor.k ST AATSLEEN1NGEN. 3—3 54 NederL 1938 81% 3 Ned -Indie 1937 80% 554 Duitschl. '30 m verkl. 12 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank88% Handel Mij Cert. v. 250 84% Koloniale Bank164% Ned lad Handelsbank 10b INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Ume 38% Calve Delft Cert 63% Nederl. lord 322% Lever Bros95% Philips Gloeil. Gem. Bezit 130% INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 40% Anaconda 24% Bethleh. Steel, 01% Cities Service 4%g General Motors 40% Kennecott Copper 3u% North American Rayon 22% Republic Steel 18v/ie Standard Brands 4%, Steel comm 50%, U. S Leather 5% CULTUUR MAATSCH. H V. A399% Java Cultuur 24' Ned Ind Suiker Unie 239% Verg Vorstenlanden 106 MIJNBOUW Alg Explor. Mij. 58'/, Redjang Lebong 104 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 246% Kon Petr 2C0% Phillips Oil i i 29 Shell Union 916/16 Tide Water 8% RUBBERS. Amsterd Rubber i 202% Deli Bat Rubter 113 Hessa Rubber 113% Interc Rubber 4% SCHEEPVAARTEN. HollandAroerika lijn 94 JavaChinaJapan lijn 114% Kon Ned Stoomboot. 10 Scheepvaart Unie 108% TABAKKEN. Deli Balavia 1'9 Oude Deli 162% Senembab 135 AMER SPOORWEGEN. AtchisoD lopeka 19% Illinois Central107/ie Southern Pacific 11"*'' Southern Railw. 14l8/]6 Union Pacific 7?% Can Pac §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 2%, heden 2% WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFIC1EEL. z.45-3.00 83% 80% 12 88% 85 165% 107% 39%-% 65 324 98-% 131-% 397/., 24i«/16 61% 40% 30%6-f. ^2% 50V,-% 5%, 403 247 240 58% 100 265% 29% 8 %-%« 20 -4 166 128 4% 94% 115 109% 123 168 138-40 19% 14',

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2