Binnenlandsche kaleidoscoop. Luchtaanvallen Wat in het afgeloopen jaar in ons land gebeurde. met Brandbommen Necrologie. Drie kabinetten in een jaar tijds. Wist U, dat bij de best uitgeruste brandweerniet in staat is alle branden tegelijk te blusschen en daarom de ge- heele bevolking moet trachten in eigen huis zelf ieder begin van brand te blusschen Januari. prof. mr. dr. H. W. C. Bordewijk, de Groningsche staathuishoudkundige, over lijdt. De Nederlandsche weermacht viert haar 125-jarig bestaan. Het dagblad de „Telegraaf" beschuldigt wethouder De Miranda en het raadslid Gulden van knoeierijen inzake de uitgifte van erfpachtsgronden. Er wordt een Commissie van onderzoek ingesteld. De Duitsche pers spreekt van „wereld- jodendom", dat Nederland gekozen zou hebben tot terrein om aanslagen te on- dernemen tegen het Duitsche rijk. Dit naar aanleiding van gaatjes in de ruiten der Duitsche legatie in Den Haag en de woning van den consul in Amsterdam, welke gaatjes later veroorzaakt blijken te zijn doorbaldadige straatjeugd. Onderdeelen van de persen van het Na- tionale Dagblad worden in beslag geno- men, wegens het verschijnen van beleedi gende artikelen in verband met de Ossche kwestie. In het Antonie Leeuwenhoek-huis te Amsterdam wordt een nieuwe inrichting voor Rontgen-therapie met extreem- hooge spanningen officieel in gebruik ge- nomen; deze 1.000.000 volt installatie is de sterkste ter wereld. Inbrekers stelen- voor een waarde van 50.000 gulden aan sieraden bij een Haagschen juwelier. Februari. Minister Goseling zet zijn opvatting omtrent de Ossche kwestie uiteen in - een uitvoerige nota van inlichtingen. Sir Henry Deterding overlijdt te St. Moritz op 72-jarigen leeftijd aan hart- verlamming. Anna Sablairolles geeft een afscheids- voorstelling in den Amsterdamschen Stadsschouwburg. Augusta de Wit, de bekende schrijfster, overlijdt op 74-jarigen leeftijd. De literator, journalist en publicist Frank van der Goes wordt gehuldigd ter gelegenheid van zijn 80sten verjaardag. Het noodwetje inzake de wilde bussen wordt aangenomen en treedt in werking; de wilde busdiensten blijven echter rustig doorrijden. De Katholieke Democratische Partij be- sluit op een congres te Utrecht haar ver- eeniging te ontbinden. Pakoe Boewono X, de Soesoehoenan van Soerakarta, overlijdt op 72-jar. leef tijd. De Nederlandsche regeering erkent het bewind van Franco. Jhr. E. von Boninghausen wordt onthe- ven uit zijn functie van burgemeester van Ootmarsum, wegens onnationale uitla- tingen. Maart. De heer Rost van Tonningen wordt we gens ordeverstoring met een zijner par- tijgenooten (N. S. B.) de 2de Kamer uit- gezet tijdens een vergadering. Een groot Utrechtsch warenhuis wordt door brand verwoest. Een nieuw Boei'ng-vliegtuig veronge- lukt bij zijn eerste proefvlucht in Ameri- ka; twee Nederlanders komen hierbij om het leven. April. Tusschen Frankrijk, Belgie en Neder land wordt een accoord gesloten op scheepvaartgebied. In verband met den internationalen toestand worden militaire verloven inge- trokken. Het personeel van de bataljons voor de grensbeveiliging wordt opgeroe- pen. Enkele groot-verloven van reservis- ten zijn ingetrokken. De actrice mevrouw Theo Mann Bouwmeester overlijdt op den ochtend van haar 89sten verjaardag. De verkiezingen voor de Provinciale Staten hebben tot gevolg winst voor de liberalen. en christelijk-historischen, en verlies voor de anti-revolutionairen en de N. S. B. Nederland antwoordt ontkennend op de vraag van Hitler, of ons land zich be- dreigd voelt. Mei. Daan van Ollefen, de bekende Amster- damsche tooneelspeler overlijdt. De baggermolen „Aden" zinkt tijdens een stormweer op de Noordzee; twee mannen verliezen hierbij het leven. Op Timor wordt door noodweer twee millioen gulden schade aangebracht. Te Eerbeek overlijdt de bekende dichter Willem de Merode (eigenlijk W. E. Keu- ning genaamd). De koningin maakt een reis naar Belgie, waar zij o. a. aan kroonprins Boudewijn het Grootkruis van de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw overhandigt. Bij een bezoek aan Luik wordt koningin Wilhel- mina een pop voor Beatrix aangeboden door de Luiksche jeugd. De z.g. „wilde bussen" moeten eindelijk hun diensten staken. Engeland verbiedt den invoer van een deel onzer tuinbouwproducten, met het oog op gevaar voor Colorado-kevers. Generaal C. J. Snijders, oud-opperbe- velhebber van land- en zeemacht, over lijdt op 86-jarigen leeftijd te Hilversum. Dr. J. M. Romein wordt door den Am sterdamschen gemeenteraad benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de vader- landsche geschiedenis. Juni. Een nieuwe K. L. M.-lijn Amsterdam Oslo wordt geopend. De 80-jarige Frank van der Goes over lijdt te Laren. Het optreden van minister Goseling in zake de kwestie-Oss wordt niet gerecht- vaardigd geacht door de Tweede Kamer- commissie. De K. L. M.-luchttaxi „Krekel" stort neer op het Vlissingsche strand; de drie inzittenden komen hierbij om het leven. Ds. A. C. Lingbeek, leider der Herv Staatspartij en oud-lid der Tweede Kamer overlijdt te Voorthuizen. Het rapport der A'damsche raadscom- missie inzake de erfpachtkwestie wijst uit, dat de raadsleden Gulden en Matthijsen ontoelaatbare handelingen hebben bedre- ven, en wethouder de Miranda beleids- fouten heeft gemaakt. De beschuldigingen van corruptieve handelingen blijken ech ter volkomen onjuist. Na de behandeling van de kwestie-Oss aanvaardt de Tweede Kamer het afkeu- rende rapport van de indertijd benoemde commissie voor onderzoek. S. R. de Miranda en J. W. Matthijssen nemen hun herbenoeming tot lid van den Amsterdamschen gemeenteraad niet aan. Het Kabinet treedt af! de Koningin draagt dr. H. Colijn op, een nieutv kabinet te vormen. Juli. Louis Davids overlijdt op 55-jarigen leeftijd te Amsterdam. De K. L. M. opent een luchtlijn op Finland. Dr. A. R. Zimmerman, oud-burgemees- ter van Rotterdam, overlijdt. Dr. Colijn slaagt er niet in, een kabinet samen te stellen; de opdracht wordt thans gegeven aan staatsraad dr. D. A. P. N. Koolen. Mr. dr. Koolen wordt op eigen verzoek ontheven van de opdracht tot vorming van een kabinet, welke wederom aan dr. Colijn wordt gegeven. Te Den Helder wordt het borstbeeld van Dorus Rijkers onthuld. Dr. J. Mendes da Costa, de bekende beeldhouwer, overlijdt op 75-jarigen leeftijd. Dr. Colijn slaagt erin een kabinet sa men te stellen. Dit nieuwe kabinet-Colijn moet echter reeds enkele dagen later weer aftreden. Augustus. In Hengelo wordt een vierling geboren. Jhr. mr. D. J. de Geer aanvaardt de opdracht tot samenstelling van een kabi net. Het heuglijk feit van de geboorte van een nieuw prinsesje wordt door het ge- heele land feestelijk gevierd. De nieuwe prinses ontvangt de namen Irene Emma Elisabeth. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, nestor der Eerste Kamer, overlijdt. Het kabinet-De Geer bestaat uit 2 s.-d., 2 r.-k., 2 c.-h., 1 v.-d., 1 a.-r. en 2 partij- loozen. Jhr. de Geer deelt mede, dat er geen regeeringsverklaring zal worden afgelegd. De zanger Jac. van Kempen overlijdt. Dr. F. Mannheimer, beheerend vennoot der firma Mendelssohn Co te Amster dam, overlijdt te Parijs. Genoemde firma verzoekt om surseance van betaling. De firma Mendelssohn Co. dient een aanvrage tot faillietverklaring van de nalatenschap van wijlen dr. F. Mann heimer in. Nederland neemt de uitnoodiging om deel te nemen aan de samenkomst der Oslo-staten aan. De kleine verloven van land- en zee macht worden ingetrokken. De doopplechtigheid van Prinses Irene wordt bepaald op 14 September in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. (In verband met den politieken toestand zal dit later echter worden uitgesteld). Op den 24sten wordt de voor-mobili- satie afgekondigd; 4 dagen later de alge- meene mobilisatie. Onze grenzen worden gesloten voor uitwijkende vreemdelingen. Het faillissement van de nalatenschap van dr. Mannheimer wordt uitgesproken. Luitenant-generaal I. H. Reijnders wordt benoemd tot opperbevelhebber van de land- en zeemacht, Prins Bernhard tot adjudant in buitengewonen dienst van de Koningin. Koningin Wilhelmina en koning Leopold bieden hun diensten aan teneinde te be- middelen tusschen Duitschland, Italie, Polen, Frankrijk en Engeland. Dit aanbod wordt met sympathie begroet door de verschillende landen. Het hamsteren wordt uitdrukkelijk verboden; de politie in de drie groote steden doet huiszoekingen in verband met overtreding van het hamsterverbod. De hamsteraars worden zwaar gestraft. September. Ons land proclameert zijn neutraliteit; de oorlogvoerende landen zeggen toe, deze te zullen eerbiedigen. Prijsverhooging, welke niet door ver- hooging van den kostprijs is gemotiveerd, is wettelijk verboden. De speciale wegentroepen worden op- geroepen. Overal in den lande zijn rijksdistribu tiekaarten verstrekt, ter voorbereiding van de levensmiddelen-distributie. De mijnenveger Willem van Ewijck" loopt op een mijn; er zijn 30 menschen- levens te betreuren. In de bioscopen worden de oorlogsjour naals verboden. Een Nederlandsch marine-vliegtuig wordt benoorden de Waddeneilanden door een Duitsch militair vliegtuig tot daling gedwongen. De Duitsche regeering biedt excuses en schadevergoeding aan. Bij Ameland landt een Duitsch militair vliegtuig; de bemanning wordt gei'nter neerd. De componi|t en. dirigent Cornelis Dop per overlijdt. Koningin Wilhelmina open de Staten- Generaal. Te Utrecht wordt het honderdjarig be staan van de Nederlandsche Spoorwegen gevierd. Het K. L. M.-vliegtuig „Mees" wordt bij Helgoland door kogels uit een Duitsch vliegtuig getroffen; een Zweedsch inge nieur wordt gedood. Op initiatief wordt een Algemeen Steuncomite 1939 opgericht. De minister van Economische Zaken verbiedt het gebruik van benzine voor particuliere auto's op Zondag. Te Amsterdam wordt een gedenkteeken onthuld voor de feministe Wilhelmina Drucker. October. De mijnenveger „Jan van Gelder loopt bij Terschelling op een mijn; 6 man nen komen hierbij om het leven. De dijk tusschen Lemmer en Urk wordt gesloten, waardoor het eiland met het vasteland is verbonden. Henri Dekking, voorzitter van den Ned. Journalistenkring, overlijdt. De „Binnendijk" loopt op een mijn en zinkt; er zijn geen persoonlijke ongeluk ken te betreuren. De K. L. M. hervat den dienst op En geland met geblindeerde vliegtuigen. De distributie van de suiker neemt een aanvang. Dr. C. J. K. van Aalst, oud-pres. der I od. Har.del-Mij., overlijdt. November. In enkele deelen van ons land wordt de staat van beleg afgekondigd. Men komt een smokkelaffaire van Ne derlandsche uniformen naar Duitschland op het spoor. Twee n. s. b.-ers gearres- teerd. In Indie verongelukt een Glenn Martin, waarbij vijf personen om het leven komen. Koning Leopold van Belgie en minister Spaak brengen laat in den avond een be zoek aan Koningin Wilhelmina en minis- tar Van Kleffens. Koning Leopold en Ko ningin Wilhelmina bieden vervolgens op- nieuwe hun „goede diensten" aan tot vredesbemiddeling. De oud-voorzitter van den Ind. Volks- raad, prof. dr. A. Neytzell de Wilde, over lijdt te 's-Gravenhage. De Tweede Kamer neemt de nieuwe pokkenwet aan. Er gaan geruchten rond over een Duit- schen inval in ons land. De periodieke verloven worden gedureride eenigen tijd ingetrokken. Minister de Geer houdt een geruststel- lende radiorede tot het Ned. volk. De „Simon Bolivar" der K. N. S. M. loopt nabij de Engelsche kust op een mijn; er volgden twee ontploffingen na elkaar. Tientallen personen kwamen hier bij om het leven. Het auto-rijverbod op Zondag wordt weer opgeheven. Bij Roermond wordt een Duitsch mili tair vliegtuig neergeschoten. Een Duitsch vliegtuig boven Schiermonnikoog beant- woordt het Nederlandsch vuren. Bij een grensincident bij Venlo wordt een Nederlandsche luitenant, D. Klop,- door Duitschers gedood. Twee Engelschen worden met geweld van ons grondgebie i ontvoerd. Het motortankschip „Sliedrecht" wordt getorpedeerd door een Duitsche duikboot. Een zware storm heerscht over het land; de rivieren stijgen; vele mijnen spoelen aan. December. Een hoofdambtenaar van Sociale Za ken, zijn echtgenoote en een ambtenaar van Econ. Zaken zijn gearresteerd we gens spionnage. Er wordt bekend gemaakt, dat de mo bilisatie 1.700.000 per dag kost. De oproep van een aantal buitenge- wone dienstplichtigen van de jongste lichtingen ter aflossing der oudste lich- tingen wordt aangekondigd. Prof. dr. Hajo Brugmans overlijdt 71-jarigen leeftijd te Amsterdam. Het vrachtschip „Tajandoen" van Stoomvaartmij. „Nederland" vergaat het Kanaal door een ontploffing. drenkelingen worden opgepikt door Louis Sheid", welke zelf aan den grond loopt. Alle opvarenden worden gered. De Nederlandsche regeering doet stap- pen te Berlijn wegens de torpedeering van de „Sliedrecht" door een Duitsche duikboot. Te 's-Gravenhage worden 27 n.s.b.-ers. ge arresteerd wegens overtreding van het uni- formverbod. Het motorschip Immingham" loopt bij Callantsoog op een mijn; er zijn geen men- schenlevens te betreuren. Er wordt een nieuwe 4 pCt. Nederlandsche Staatsleening van 300 millioen gulden uit- gegeven, waarop sl?chts voor een kleine 100 illioen wordt ingeschreven, voomamelijk door de kleine beleggers. De Tweede Kamer verwgrpt een wijziging van de Woningwet en keurt de begrooting van het Zuiderzeefonds goed. De Eerste Kamer keurt het Pokkenwetje goed. Koningin Wilhelmina houdt een radio- adventrede. op de in De de 4 Jan. Begrafenis van prof. R. N. Ro land Hoist te Bloemendaal, die Oude jaarsdag was overleden. 2 Jan. Ds. C. J. van Paasen te Haar' lem, dir. inrichting voor vallende ziekten. 1 Jan. J. Schendelaar te Den Helder, behoorende tot de garde van Dorus Rij kers. 2 Jan. D. Rempt, arts te Rotterdam, bekend als schrijver van Westfriesche schetsen en vertellingen. 3 Jan. Ds. P. Smit, herv. pred. te Heu- men, o. a. bewaarder van het praalgraf der beide op de Mookerheide gesneuvelde Nassaus' in de kerk te Heumen. 4 Jan. Mevr. kolonel J. Schuurman Kijpers te Amsterdam, een der pionier- officiere nvan het Leger des Heils in Ne- derlan. 4 Jan. Prof. mr. dr. H. W. C. Bordewijk te Groningen. 4 Jan. Luit.-gen. E. F. Insinger te Den Haag. 5 Jan. Mr. J. C. A. Everwijn te Noord- wijk, oud-gezant te Washington en o. a. oud-dir. Ned. Handelmaatschappij. 17 Jan. De dichter G. W. Lovendaal te Grave. 16 Jan. Prof. C. B. v. d. Werfhorst te Vught. 26 Jan. J. Funke, oud-dir. N. v. d. D 29 Jan. Mr. Romme, oud-lid Raad van State te Den Haag. 1 Febr. E. G. Schiirmann, mede-op- richter van den Kon. Ned. Middenstands- bond in 1902 en sinds 1919 voorzitter de- zer organisatie. 10 Febr. De schrijfster Augusta de Wit te Baarn. 15 Febr. Prof. mr. F. G. Scheltema, hoogleeraar te Amsterdam. 18 Febr. Mr. C. D. Asser Jr. te Amster dam, rijksadvocaat. 19 Febr. Dr. J. J. Th. Doyer te Den Haag, hoofdinspecteur van de volksge- zondheid, daatvoor tal van jaren inspec- teur voor de tuberculose en andere be- smettelijke ziekten-bestrijding in Noord- holland. 19 Febr. F. J. Abbing, kweeker en tuinarchitect te Driebergen, ontwerper van het rosarium voor het paleis Soest- dijk. 23 Febr. De kunstschilder A. Briet te Nunspeet. 25 Febr. J. H. Rogge, oud-journalist, voorz. van het Ned. Persmuseum te Am sterdam. 1 Mrt. De schilder A. Coert, oud-dir. v. h. sted. museum „De Lakenhal" te Leiden, overleden te Soussa in Tunis. 3 Mrt. Mr. F. F. baron de Srheth, hof- maarschalk van de Koningin, aan de ge- volgen van een aanrijding te Den Haag overleden. 4 Mrt. Dr. E. Jensema, oud-inspecteur van het middelbaar onderwijs te Gronin gen. 4 Mrt. J. P. de Meijere, oud-secr.-ge- neraal v. h. dept. v. justitie. 10 Mrt. A. van Wezel Errens, kunst schilder te Amersfoort. 10 Mrt. W. Drop, lid der Tweede Ka mer. 10 Mrt. Mr. G. J. Bisschop te Den Haag, oud-burgemeester van Batavia en van Hoorn. 15 Mrt. Prof. ir. J. H. Thai Larsen, hoogleeraar te Wageningen. 18 Mrt. Te Ander in den staat Wash ington (Vereen. Staten) zijn de heeren Guilonard, onderdirecteur der K. L. M. en von Baumhauer, ingenier bij den rijksluchtvaartdienst, om het leven geko- men bij het verongelukken van een nieuw Boei'ngvliegtuig, waarin nog acht andere luchtvaartdeskundigen zaten. 24 Mrt. Prof. dr. W. Nolen te Den Haag, oud-hoogleeraar te Leiden. 26 Mrt. W. D. Nolting, oud-dir.-gene- raal der P. T. T. 27 Mrt. Gep. gen.-maj. Th. L. S. Ne- dermeijer ridder van Rosenthal te Wies baden. 18 April. Mevr. MannBouwmeester te Amsterdam overleden op haar 89en verjaardag. 18 April. De schilder Nic. Bastert te Loenen. 18 April. Dr. v. d. Zande te Bennekom, oud-inspecteur landbouwonderwijs. 18 April. De acteur Willem van Kor- laar Sr. te Amsterdam. 24 April. Jan Grootveld, te Amster dam, tooneelspeler en operette zanger. 26 April. C. C. Kayser, gep. vice-admi- raal, te Den Haag. 3 Mei. Daan van Ollefen, eertijds be kend tooneelspeler te Amsterdam. 4 Mei. Henri Wallig, Amsterdamsch cabaretier, te Antwerpen overleden. 4 Mei. P. Visser, administrateur depar- tement van onderwijs. 13 Mei. De koordirigent C. Galesloot te Utrecht. 22 Mei. De schrijver W. E. Keuning (pseudoniem Willem de Merode) te Eer beek overleden. 22 Mei. De schilder E. R. D. Schaap, 's Graveland. 26 Mei. Generaal C. J. Snijders, -oud- opperbevelhebber. In het Oosten van onzen Archipel (Ter- nate, Menado, Makassar, Gorontalo) worden hevige aardschokken gevoeld. De Eerste Kamer neemt het ontwerp wet- telijke regeling inzake kinderbijslagver- zekering aan. Zes Nederlanders vertrekken als vrijwil- liger naar Finland. De steunuitkeering aan werkloozen en de loonen in de werkverschaffing worden tot 2 Maart verhoogd met 5 De bekende Ned. vliegtuigbouwer Anthony Fokker overlijdt te New-York. 30 Mei. Prof. dr. J. O. F. Pitsch, oud- buitengewoon-hoogleeraar aan landbouw- hoogeschool te Wageningen. I Juni. C. A. M. de Rooy te Venlo, mu- sicus en koordirigent. 5 Juni. Frank v. d. Goes te Laren, be kend litterator en schrijver. II Juni. Gep. gen.-majoor A. Holland te Den Haag. 14 Juni. Ds. C. A. Lingbeek te Voort huizen (Veluwe), em.-predikant en oud- lid der Tweede Kamer, mede-oprichter van de herv. geref. staatspartij. 19 Juni. Prof. dr. W. Schutter, te Gro ningen, oud-hoogleeraar aan de universi- teit aldaar. 26 Juni. De publicist, oudheid- en ge- schiedkundige J. F. L. de Balbian Verster te Amsterdam. 1 Juli. Louis Davids, voordrachtkun- stenaar te Amsterdam. 2 Juli. Dr. A. R. Zimmerman te Velp (G.), oud-burgemeester van Dordrecht en Rotterdam en oud-Volkenbondscommis- saris van Oostenrijk. 9 Juli. Gep. generaal-majoor C. C. de Gelder te Den Haag. 12 Juli. Dr. G. W. S. Lingbeek, Neder landsch medicus te Pretoria. 7 Juli. B. Nierstrasz te Heemstede, oud-lid der Tweede Kamer. 20 Juli. F. Blaauw, directeur van het crematorium te Westerveld. 21 Juli. De nestor der Nederlandsche beeldhouwers, dr. J. Mendes da Costa. 30 Juli. Te Luik (Belgie) overleden ir. A. B. van Hamel, hoofdingenieur rijksnij- verheids-voorlichting en electro-technisch adviseur van den rijksgebouwendienst. 30 Juli. Jhr. L. A. P. Six, gep. kolonel der huzaren te Den Haag. 6 Aug. W. Tuschinski, pionier van de Nederlandsche filmindustrie, te Rotter dam. 6 Aug. Gep. luit.-kolonel De Vulder van Noorden te Den Haag. 7 Aug. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, nestor der Eerste Kamer, voorz. Hooge Raad van Adel, te Interlaken op vacantie overleden. 7 Aug. W. Wemerman, letterkundige te Den Dolder. 8 Aug. De tenorzanger Jac. van Kem pen te Haarlem. 10 Aug. Dr. Mannheimer te Amster dam, bekend financier, beheerend ven noot C. V.Mendelssohn Co aldaar. 20 Aug. J. van Gelderen te Boskoop, oud-voorzitter van den bond van planten- handelaren. 20 Aug. J. M. Meulenhoff, bekend uit- gever te Amsterdam. 20 Aug. J. A. Spoor, gep. kolonel Ned.- Ind. leger, te Den Haag. 21 Aug. J. Kalk, voorz. Raad van Ar- beid te Groningen, die indertijd de eerste soc.-dem. burgemeester was in Friesland. 21 Aug. De musicus Monch te Am sterdam. 21 Aug. De groot-industrieel F. Haze- meijer te Hengelo. 8 Sept. H. C. Oud te Amsterdam, stich- ter van den wijnhandel fa. Oud te Pur- merend, oud-raadslid en oud-weth. al daar. 8 Sept. Prof. C. G. van Riel van het oud-kath. seminarie te Amersfoort, wo- nende te Amsterdam, waar hij ook pastoor was van de oud-katholieken aldaar. 18 Sept. De musicus Cornelis Dopper te Amsterdam. 19 Sept. Prof. dr. A. J. Wensinck te Leiden. 9 Oct. Henri Dekking, journalist en literator te Rotterdam, voorzitter van den Ned. Journalistenkring. 12 Oct. De solo-cellist Frits Gaillard, vroeger verbonden aan het Concertge- bouw-orkest, te Los Angelos overleden, 64 jaar oud. 21 Oct. Dr. ir. H. Wortman te Den Haag, oud-dir.-generaal der Zuiderzee- werken. 23 Oct. J. van Rijzewijk te Tilburg, oud-lid der Tweede Kamer, vooraan- staand lid in de r.-k. arbeidersbeweging. 25 Oct. C. J. K. van Aalst te Hoevela- ken, oud-president Ned. Handelmaat schappij. 25 Oct. H. G. Talens te Apeldoom, op- richter der bekende inktfabrieken. 8 Nov. Prof. dr. A. Neijtzell de Wilde te Den Haag. 8 Nov. A. C. Waller, dir. N. V. Oliefa- brieken Calve te Delft. 12 Nov. Oscar Tourniaire, tooneelspeler te Amsterdam. 13 Noy. F. Ziegler te Den Haag, hof- fotograaf. 13 Nov. J. van der Molen Tz. te Den Haag, oud-hoofd der school te Baflo, oud- schoolopziener, oud-weth. v. Rotterdam, oud-lid der Tweede Kamer, 17 Nov. Piet Ostenburg, oude zeeheld te Den Helder, redder van zeer veel schip- breukelingen. 24 Nov. Baron H. W. Taets van Ame- rongen, van Woudenberg, kamerheer in buitengewonen dienst. 1 Dec. P. Teunissen Sr., bekend jour nalist op tuin- en landbouwgebied te Hilversum. 5 Dec. Prof. dr. H. Brugmans te Am sterdam. 4

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 18