Collecte. Necrologie. Personalia. Ongevallen. Branden. Vereenigingen. Sport. 2 16 Jan. A. Roggeveen, oud-burgemees- ter van Opperdoes, in Westerlicht te Alkmaar overleden. 19 Jan. A. Vrij te Heiloo, lid hoofdbe- stuur I. O. G. T. 24 Jan. C. Bosman Gz., oud-directeur zoutziederij, meer dan 25 jaren commis- saris der Nutsspaarbank, van 19071922 lid der K. v. K. en voorts lid van het bestuur van verschillende andere orga- nisaties. I Febr. C. F. G. Zijlstra te De Bilt, oud- tandarts te Alkmaar. 3 Febr. J. Admiraal Nz. te Heiloo, sinds 20 jaar voorz. van de veiling St.-Willi- brordus aldaar. 7 Febr. G. G. Vonk, te Den Haag, oud- gemeente-ontvanger te Alkmaar. 10 Febr. Jb. Berkhout, dir. coop, boe- renleenbank I te Zuidscharwoude en ge- durende 40 jaar kerkvoogd herv. gem. II Febr. J. Mooy te Amsterdam, oud- burgemeester en oud-gemeentesecretaris van Castricum. 14 Febr. Jb. Kooy Kz. te Nieuwe-Nie- dorp, voorz. dijkgraaf Heemraadschap der Strijkmolens van de Niedorper Kogge. 23 Febr. C. Boendermaker, eertijds bouwondernemer te Amsterdam en Heem- stede. 6 Mrt. C. Hartog, h. d. openb. school II te Heerhugowaard. 14 Mrt. P. Klant te Warmenhuizen, seer, van de Centrale Veilingsvereeniging en van de Prov. Comm. uit de veilingen. 13 Mrt. J. E. van Niftrik, gep. architect van het Hoogheemraadschap van de Uit- waterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland. 16 Mrt. M. Vries, lid van den gemeen- teraad en bestuurslid van verschillende organisaties in Callantsoog, 21 Maart. K. Ruyterman, gep. school- hoofd te Hauwert. 25 Mrt. Dr. J. Formijne te Baarn, tot 16 Mei 1931 geneesheer te Alkmaar. 27 Mrt. P. Brouwer te Bergen. 27 Mrt. G. Klomp te Alkmaar. 31 Mrt. P. Botter, een der oud-redders te Den Helder. 6 April. Zuster J. J. E. de Looper, wijk- verpleegster in Schoorl, Warmenhuizen en Koedijk van de Vereen. voor Gezins- verpleging, te Schoorl overleden. 9 April. P. Twisk, dir. coop, boeren- leenbank te Castricum; was gedurende 30 jaar raadslid en heeft nimmer een raads- vergadering verzuimd. 11 April. Willem de Boer, een der oude zeeridders te Den Helder. 14 April. D. Brander, oud-burgemees- ter van Hoogkarspel. 24 April. H. Hoekmeijer, procuratie- houder Noordholl. levensverz. Mij. van 1891. 12 Mei. R. P. Keyser, oud-wethouder van Texel. 18 Mei. J. Blaauw Pz. te Obdam, voorz. v. d. polder Weel en Braken, pres.- kerkvoogd herv. gem., dir. boerenleen- bank. 18 Mei. P. Schuurman te Graft, bekend oudheidkundige in Westfriesland. 22 Mei. G. de Rie, bekend vogelvriend. 27 Mei. De heer E. P. Rengs. 29 Mei. J. Apeldoorn, weth. der ge- meente Egmond-Binnen, sinds 5 Sept. 1899 lid van den raad aldaar. 4 Juni. J. Teensma te Schiermonnik- oog, oud-dir. Pr. Hendrikstichting te Eg- mond aan Zee. 8 Juni. W. de Boer, oud-schoolhoofd en oud-wethouder te Den Helder. 13 Juni. A. J. C. Maas Geesteranus, oud-raadslid en oud-wethouder van Hei loo. 11 Juni. Notaris A. E. ter Horst te Purmerend. 15 Juni. J. van Albada te Alkmaar, gepensionneerd onderwijzer te Oterleek. 17 Juni. A. Burger, oud-secr. Han- deldr. en ind. middenstand en bestuurslid van verschillende andere organisaties. 18 Juni. J. Zaal Cz., oud-hoofd open- bare school te Broek op Langendyk. 4 Juli. Dr. G. C. van Balen Blanken te Bovenkarspel. 5 Juli. Mevr. Wed. Tjadenvan der Vlies (Enka) te Bergen. 9 Juli. G. Buis, te Egmond aan Zee, van 19051932 badagent aldaar. 19 Juli. Te 's-Gravenhage onze oud- stadgenoote mejuffrouw Hermina Anna Siebert Coster. 21 Juli. C. Kriller te Schoorl. 12 Aug. J. J. Vollering, pastoor sinds 20 jaar te Waarland, gem. Harenkarspel. 18 Aug. De heer J. Boon, rector vande St. Willibrordusstichting te Heiloo. 5 Sept. W. Koeman te Zuidscharwou de, magazijnmeester Witte Kruis en be stuurslid van verschillende andere ver- eenigingen. 13 Sept. Mej. G. H. Pronk, oud-onder- wijzeres te Alkmaar. 17 Sept. J. Burger, bekende figuur in de arbeidersbeweging te Nieuwe-Niedorp, overleden in militairen dienst te Den Helder. 30 Sept. De heer H. Zijp, sinds 1923 raadslid te Hoorn. 5 Oct. P. de Jong, oudste inwoner der stad, in de Piusstichting overleden, 94 jaar oud. 8 Oct. K. Hart Szn., leeraar moderne talen. 11 Oct. H. Moes, em.-pastoor van Zwaagdijk, wonende te Alkmaar. 15 Oct. J. J. Krijns te Amsterdam, voorheen te Alkmaar, waar hij o. a. een groote stuwkracht was voor de vrijz.- herv. richting. 18 Oct. J. Visser, sinds 1919 dir. boe- renleenbank te Oudkarspel. 16 Oct. Jb. Boldewijn, oud-gem.- ontvanger van Koedijk. 19 Oct. W. van der Snel, gep. chef drukkerij Alkm. Crt. 21 Oct. C. J. Reiziger, oud-hoofd der meisjesschool te Alkmaar. 26 Oct. S. Boersma, oud-commies dir. belastingen te Bergen. 1. Nov. L. Monnier, vooraanstaande figuur in het vereenigingsleven te Bergen. 29 Nov. S. Schuitemaker te Noord- scharwoude, oud-secr. Ambacht van Westfriesland en jaren lang bestuurslid van verschillende andere vereenigingen. 27 Nov. Mej. A. W. Boeles, oud-onder- wijzeres aan de vroegere meisjesschool aan de Oudegracht. 18 Dec. De industrieel M. L. van Gel- deren te Enschcde. C. J. Posthuma te Aerdenhout, die in de cricketwereld een vooraanstaande plaats innam. J. M. H. van OostromSoede, be kend zwemmer en waterpolospeler te Amsterdam. 24 Dec. Ant. Fokker, vliegtuigbouwer, in New-York overleden. 14 Dec. Pastoor H. C. Maat. gedurende 30 jaren herder van de parochie Oudorp. 28 Dec. De heer A. van Lienen, oud- weth. van Schoorl. 1. Jan. De heer C. D. Breebaart te Oos- terblokker benoemd tot notaris te Hoorn. 29 Jan. Ds. van Poelgeest te Castricum gaat met emeritaat. 4 Febr. Onze oud-stpdgenoot ds. K. O. Finkensieper benoemd tot directeur der Heldringgestichten. 9 Febr. Mr. v. d. Loos als rechter gei'n- stalleerd. 10 Maart. Benoemd tot notaris te Hoorn de heer J. Kerkhoven te Bloemendaal. 8 April. De oud-burgemeester van Ber gen, de heer J. van Reenen, op grootsche wijze gehuldigd bij zijn 80sten verjaardag. 20 Mei. Benoemd tot dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor- derkwartier de heer D. Kooiman te Purmerend. 31 Mei. Benoemd tot predikant bij de Ned. herv. gemeente te Alkmaar ds. Prins van Wijngaarden te Bergen op Zoom. 13 Juni. Benoemd tot deken te Alkmaar de heer J. Th. Jacobs, deken te Wervershoof. 29 Juni. Ds. Nell te Jouwerd benoemd tot predikant te Oudkarspel en Noordschar- woude. Benoemd tot notaris te Bergen de heer C. Kwak te Apeldoorn. 1 Juli. Jhr. mr. F. H. van Kinschot, bur- gemeester van Alkmaar, in het kasteel „Doorwerth" tot rechtsridder bevorderd. 2 Juli. Ds. van Dop te Alkmaar beroepen tot predikant te Voorthuizen (Geld.) 30 Sept. Ds. v. d. Andel te St. Pancras neemt het beroep aan tot predikant te Oost en West Souburg (Walcheren). 31 October. Benoemd tot notaris te Oos- terblokker de heer J. Klaassen te Hulst. 1 November. Bij Kon. besluit op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan mr. E. H. Hijmansj officier van justitie te Alkmaar. 31 Augustus werd mr. Hijmans benoemd tot ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. 21 Dec. De heer jhr. mr. F. H. van Kinschot herbenoemd tot burgemeester van Alkmaar. OMGEVING. 21 Dec. De heer G. G. Loggers herbe noemd tot burgemeester van Barsinger- horn. 21 Dec. In de gehouden raadsvergade- ring van de gemeente Oterleek werd be- sloten tot verbouw van het raadhuis over te gaan. De architect zal zijn ir. C. Kees- man te Alkmaar. 21 Dec. De gemeenteraad van Schoorl stelt de begrooting vast met een tekort van ruim 18671, waarvoor dekking van het Rijk zal worden gevraagd. De ge meente wordt daardoor weer noodlijdend. 27 Dec. De gemeenteraad van Sint- Pancras benoemt tot ontvanger den heer F. N. Spaan, zulks tegen den wil van Ged. Staten, die den heer H. van Zuylen, ge- meente-ontvanger te Broek op Langen- dijk, wilden zien benoemd, opdat beide functies in een hand vereenigd zouden zijn. In het voorbije jaar bleven Alkmaar en Omgeving niet voor ongevallen gespaard. Het aantal slachtoffers door het moderne verkeer, neemt toe, ondanks het feit( dat de wegen meer aan dat verkeer worden aange- past. In 1939 werden in Alkmaar en omgeving 30 menschen bij verkeersongevallen gedood, terwijl er elf bijna alien kinderen door verdrinking om het leven kwamen. Het aantal ernstig gewonden was stellig tweemaal zoo hoog. Deze cijfers leeren wel de noodzakelijk- heid om vooral op de scholen het onderwijs in de verkeersvoorschriften grondig te lee ren. Te vaak zien wij nog menschen die verzuimen de drukke verkeerswegen recht over te steken. Wij laten hier de belangrijkste ongeval len volgen waarvan wij in 1939 melding hebben gemaakt. 12 Jan. Mevr. de Wed. S. te Oudkarspel door kolendampbedwelming om het leven gekomen. 22 Jan. De heer J. Geuzenbroek te Heer hugowaard dermate door een auto aangere- den, dat hij maanden lang in het ziekenhuis verpleegd moest worden. 3 Febr. Bij een autobotsing te Heerhugo waard is de heer V. uit Alkmaar ernstig verwond. 7 Febr. Het 2<4-jarig zoontje van den heer A. de Ridder te Texel door auto ge dood. 8 Febr. De heer F. Wezel te Koedijk door auto dermate gekwetst, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. 21 Febr. Het 5U-jarig dochtertje van een lijnwerker te Egmondbinnen door autobus gegrepen en gedood. 27 Febr. Te Blokker de 67-jarige heer v. d. Laan door passeerende auto gegrepen en op slag gedood. 3 Maart. De arbeider Mol alhier in pak- huis door een baal kunstmest getroffen, met het eevolg, dat hij den volgenden dag overleed. 11 Maart. De heer K. Kossen te War menhuizen zakt door den zolder en wordt met schedelfractuur en hoofdwonden naar het ziekenhuis vervoerd. 27 Maart. Bij autobotsing te Heiloo den heer J. A. Mors uit Tuitjenhorn gedood en pastoor Linthorst uit die gemeente emstig gewond. 2 April. Te Nibbixwoud het 4-ia,-'g kind van den heer Mink door auto gedood. Te Oostwoud het 5-jarig zoontje van den heer Metselaar verdronken. 4 April. De heer S. Westra uit Alkmaar te Santpoort by verkeersongeval dermate gewond, dat hij den volgenden dag overleed. 10 Mei. Te Bergen het 3-jarig dochtertje van den heer S. door boerenwagen over- reden en gedood. 13 Mei. Kind van den heer Broekhuis te Hoorn op onbewaakten overweg door trein gedood. 20 Mei. De 19-jarige chauffeur Castri cum uit Bakkum te Heiloo op onbewaakten overweg door trein gedood. 23 Mei. De 36-jarige motorrijder C. Overing op den Velserweg bij botsing met vrachtauto gedood. 30 Mei. Het 3-jarig zoontje van den heer C. te Beverwijk bij brand in rook gestikt. 2 Juni. Te Burgerbrug het 5-jarig zoontje van den heer de Leeuw verdronken. 5 Juni. De 48-jarige machinist P. van Diest op het station te Uitgeest door trein gedood. 6 Juni. 4-jarig kind van de familie Prins te Limmen verdronken. 8 Juni. Het 2>^-jarig dochtertje van den heer de Lange te de Rijp door auto gedood. 17 Juni. Het 2-jarig zoontje van den heer Blankendaal te Alkmaar op den Kennemer- straatweg door auto aangereden, met het ge- volg dat het kind 3 dagen later overleed. 6 Juli. Kind van de fam. Hartland te Middenmeer verdronken. 20 Juli. 3-jarig kind van de fam. v. Gidik te Zwaagdijk verdronken. 2 Juli. De 23-jarige motorrijder Wiedijk te Aartswoud bij ongeval gedood. 7 Juli. Op den onbewaakten overweg van de Zevenhuizerlaan wordt de auto van den heer S. de Vries uit Leeuwarden door snel- trein gegrepen. De auto werd vernield, doch de heer V. kwam er met een hoofdwonde af. 15 Juli. Te St. Pancras worden de 11-jarige Destree en de 7-jarige Nico Kersten op een onbewaakten overweg aldaar door een trein gegrepen en gedood. 16 Juli. Te Westwoud, bij auto-ongeval, de heer P. Jong uit Bangert overleden, twee inzittenden ernstig en twee andere inzitten- den minder ernstig gewond. 16 Juli. Tengevolge van weifelend over- steken op de Emmabrug alhier bekomt de motorrijder P. een zware hersenschudding, zyn duo-passagier en de 69-jarige mevr. H. M.R. verwondingen. 22 Juli. De 70-jarige heer Wortel alhier bij het Gerechtsgebouw door vrachtauto aan gereden en gedood. 24 Juli. De 55-jarige landbouwer A. Groot te Ursem tengevolge van een val overleden. 30 Juli. Aan het strand te Bakkum vier Amsterdamsche meisjes van 1618 jaar, die zich te ver in zee hadden gewaagd, verdron ken. Te Huisduinen een 16-jarige jongen uit den Haag bij het baden in zee verdronken. 30 Juli. De heer Rood en zijn verloofde op den Friescheweg door een onder de in- vloed van sterken drank verkeerende motor rijder dermate aangereden, dat zy met em- stige verwondingen naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. 2 Aug. Te 't Zand de 59-jarige oud- postbode Schouten door auto aangereden en spoedig daarna overleden. 9 Aug. Het 3-jarig dochtertje van den heer D. te Zuidscharwoude verdronken. 21 Aug. De 37-vrige echtgenoote van den heer Mienes, moeder van drie kinderen, in de Zuidervaart in de Schermer verdronken. 31 Aug. Te Oudorp een baby van 13 maanden verdronken. 8 Sept. Het 2-jarig zoontje van de fam. Smit te Oudkarspel door driewielige kar overreden en gedood. 17 Sept. De 84-jarige heer W. Hoijer te Bergen van zijn rijwiel gevallen en over leden. 23 Sept. Te Oudesluis een auto met 5 in zittenden door trein gegrepen, met het ge- volg, dat de bestuurdeT de 37-jarige Jacob Kuyt uit Wieringen, werd gedood. 29 Sept. De landbouwer H. van Hekeren aan den Westdyk, in de weide, door jong paard gedood. 7 October. De 16-jarige Chr. P. Kruk uit Heiloo, die eenige dagen te voren te Bergen door een auto werd aangereden, in het zie kenhuis overleden. 24 Oct. Op de onbewaakte overweg te Bakkum een taxi door trein gegrepen. De inzittende dame mevr. Gortman uit den Haag ernstig gewond. 25 Oct. Te Ursem de 37-jarige mevrouw BlankOud uit Avenhorn door vrachtauto aangereden en gedood. 27 Oct. De 18-jarige wielrijder Pater uit Heiloo op den Westerweg te Alkmaar door auto aangereden en met een hersenschud ding naar het ziekenhuis vervoerd. 27 Oct. Het 7-jarig zoontje van de fam. Eriks te Anna-Paulowna van auto gevallen en op slag gedood. 31 Oct. De 42-jarige venter L. te Bever wijk op den Alkmaarschenweg aldaar door auto aangereden en gedood. 2 Nov. De motorrijder H. Bakker te Hoorn bij verkeersongeval aldaar om het leven gekomen. 10 Nov. De 69-jarige heer Kruit uit Alk maar op den onbewaakten overweg by de Kerkelaan te Heiloo door trein gegrepen en gedood. 14 Nov. Te 't Zand een 8-jarig jongetje in het N.H.-kanaal verdronken. 16 Nov. De dienstplichtige J. Klaver uit Beverwijk te Limmen bij een auto-ongeval om het leven gekomen. Drie inzittenden ernstig gewond. 27 Dec. In de Brink bij De Koog op Texel een driejarig kind verdronken van H. Wuis. Branden van importantie hadden in Alkmaar en omgeving in 1939 niet plaats. Wij maakten melding van het achttiental hieronder volgende branden: 17 Jan. Het manufacturenmagazijn van de firma CouwenhovenGoes te Enkhui- zen uitgebrand. 3 Febr. Schoenmakerij en bovenwoning van den heer S. J. van der Mey te Bever wijk een prooi der vlammen. 1 Maart. De Visschersmolen in de Eg- mondermeer door den bliksem getroffen en afgebrand. 31 Maart. Garage van W. Jonker te Wognum door brand verwoest. 2 April. Te Nieuwe-Niedorp gaat het woonhuis met schoenwinkel van den heer C. Dekker door brand verloren. 10 April wordt in Texel een schuur met strandtenten en stoelen van den heer R. Daalder door brand vernietigd. 12 April. Met lucifers spelende kinderen zijn oorzaak, dat te H.-Hugowaard een hooiberg van den heer Stet in vlammen opgaat. 28 April verbrandt te N.-Scharwoude een dubbel woonhuis. 3 Mei. De chemische fabriek van den heer F. Torenbeek, van der Kaaystraat, alhier, in vlammen opgegaan. 25 Mei brandde te Beverwijk de boven woning van den heer Modderman uit. 14 Juni. Boerderij aan den Kerkedijk te Bergen door brand vernietigd. 29 Juni. Te Hoogwoud bakkerij en drie woonhuizen in de asch gelegd. 31 Juli. Boerderij van den heer J. Lont te H.-Hugowaard tot den grond afge brand. 18 Aug. 70 ha heide te Texel door brand verwoest. 20 Aug. Te Petten gaat een houten loods met materialen door brand verloren. 7 Sept. Bakkerij van Jb. Ruiter te Zij- dewind uitgebrand. 22 Sept. Vijf stroo- en rietschelven, benevens vijf lorries, te 't Zand, in de vlammen vernietigd. Een 20-jarige inwo ner van Petten had den brand gesticht en bekende tevens, eerder plaats gehad heb- bende branden te Petten te hebben aan- gestoken. 21 Oct. Een groote landbouwschuur te Wieringerwaard, waarin de opbrengst tarwe van 8 ha was geborgen, werd door brand vernietigd. Oorzaak spelende kin deren met lucifers. Een zeldzaam jubileum beleefde de too- neelvereeniging „Aurora" te Stomp*toren, die 11 November haar 75-jarig be6taan vierde. De afd. Alkmaar van het „Witte Kruis" in onze veste, die haar prachtig werk nog steeds zonder overheidssubsidie verricht, vierde 25 April haar 50-jarig bestaan. Hun 40-jarig bestaan vierden een drietal vereenigingen en wel op 25 Januari de Geref. Jongelingsvereeniging „Soli Deo Gloria" te Broek op Langendijk, 1 Febr. de vereeni- ging „Tuinbouwbelang" te Broek op Langen dijk en 4e Febr. de gymnastiekvereeniging „De Halter" te Alkmaar. Een 16-tal vereenigingen herdachten hun 25-jarig bestaan. Dit gebeurde in de hier aangegeven volgorde: 7 Jan. De zuivelfabriek ,,De Goede Ver- wachting te Bobeldijk. 19 Jan. De tooneelvereeniging „De Mas- kerspelers" te Bergen. I Febr. De cooperatieve zuivelfabriek „Auiora" te Opmeer. 20 Febr. Het R.K. Fanfarecorps te Zwaag. 21 Febr. De begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" te Broek op Langendijk. 20 Maart. De Armenraad te Alkmaar. 25 Maart. De Soc. Dem. Vrouwenclub. 15 April. De afd. Schagen van den Ned. Bond van Overheidspersoneel. 19 April. De Broodbakkerspatroonsver- eeniging. II Mei. De Piusstichting onder de leiding van de Zusters Augustinessen. 11 Juni. De Arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks". 17 Juni. De schippersvereeniging „Schut- tevaer" te Broek op Langendijk. 18 Juni. De afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegperjoneel. 14 Augustus. De Smeden vereeniging aan den Langendijk. 30 October. Kindervoeding. 9 December. De Transportcolonne van de afd. Alkmaar van het „Roode Kruis". Opgericht werden een twaalftal nieuwe vereenigingen. 17 Jan. De afd. Alkmaar van de Alg. Ven ters, Markt- en Standplaatshouders Bond. 1 Februari. De afd. Alkmaar van de Troel- stra Beweging.. I Febr. De Commissie voor Auto- en Mo- torsport in West-Friesland. 3 Febr. Het Comite voor Geestelijke en Moreele Herbewapening. 3 Maart. De Commissie tot leniging van bijzondere nooden voor te Alkmaar ge'in- stalleerden. 20 Maart. De Bloemisten Patroonsvereeni- ging „Alkmaar en Omstreke l". 21 Mei. De Plaatselijke Vereeniging voor Veilig Verkeer. 23 Mei. De V.V.V. te Broek op Langen dijk. 23 Mei. De Veteranenclub te Heiloo. 15 Augustus. De Vereeniging voor vracht- vaarders „De Vriendschap" te Broek op Lan- dendijk. 18 Augustus. De Afd. Egmond aan Zee van het „Roode Kruis". II Sept. De pluimveevereeniging „Plu- tovo". Opgeheven werd: 1 Maart. De Afd. N.H. van de Vrijwillige Verkeersinspectie. 9 Dec. Viering 25-jarig bestaan trans portcolonne Roode Kruis met dito jubi leum van de heeren Stoutjesdijk, Jim- mink, van der Meulen en Admiraal als leden en groepscommandanten en van den heer Zwakman 1214-jarig jubileum als secretaris. 10 Dec. Gouden jubileum gymnastiek vereeniging Olympia te Wieringerwaard. Eenige belangrijke sportgebeurtenissen uit het afgeloopen jaar mogen thans nog wel even onder de aandacht worden gebracht. Januari. Er komen 23 van de 27 Nederlandsche deelnemers aan de Sterrit te Monte Carlo aan. Nederlanders bezetten de 3e, 5e, 6e en 7e plaats. Van Viiet wordt Ned. Biljartkampioen cadre 45/2. Budge wint zijn eersten profwedetrijd tegen Vines in 3 sets. De Hongaar Szabo wint het schaaktour- nooi te Hastings. Euwe 2de. Flohr wint het schaaktournooi te Moekou. Februari. Nederland wint met 32 de voetbalwed- strijd tegen Hongarije in het Feijenoord- Stadion te Rotterdam. Smitshuysen brengt het Europ. record 400 en 500 m. schoolslag op zijn naam. Het Canadeesche team wint te Bazel het wereldkampioenschap ijshockey. Joseph Bradl en Birger Vasenius winnen het wereldkampioenschap skispringen en schaatsenrijden te Zakopane en Helsinki. Ragnhild Hveger verbetert het wereld- record 100 yards borstcrawl, Het Belgische koppel BuysseBiiliet wint de Zesdaagsohe te Antwerpen. Maart. Antwerpen wint met 43 den wedstrijd AntwerpenRotterdam. Amsterdam wint met 21 den wedstrijd AmsterdamBrussel. Belgie wint den voetbalwedstrijd tegen Nederland met 54. P. de Leeuw wordt Ned. Kampioen biljar- ten cadre 75/2. De Belgische biljarter Gabriels wint voor de vierde maal het wereldkampioenschap cadre 45/2. April. Keres wint het schaaktournooi te Margate. Engeland wint den hockey-wedstrijd tegen Nederland met 30. Nederland wint den voetbalwedstrijd tegen Belgie met 32. Mei. Venlo wint het hockey-kampioenschap van Nederland. In den Daviscup wedstrijd Polen-—Neder land verliest ons land met 41. Duitschland wint den damesgolf wedstrijd van Nederland met 62. Juni. Te Amsterdam wordt de Zevende Olym- pische Dag gehouden. Nederland wint den voetbalwedstrijd tegen Joego-Slavie met 41. Ajax wordt voetbalkampioen van Neder land. Joe Louis slaat Tony Galento door k.o. in de vierde ronde. Juli. Te Nijrnegen wordt het groote Goffert- Stadion geopend. Bij de Ned. Wielerkampioenschappen wordt van Vliet prof sprintkampioen, Derksen amateur sprintkampioen en Klink kampioen in de aohtervolging. Jopie Waalberg verbeterd het wereld- record zwemmen over 200 yards schoolslag. Augustus. Duitschland wint het waterpolo-tournooi om de Horthy-Beker, in ons land te Doeti- chem gehouden. Doortje Heeselaars verbetert te Rotterdam het wereldrecord 100 yards schoolslag. Het „IJ" waterpolokampioen van Neder land. De Belg Sylvere Maes wint de Tour de France. De Belgische B-ploeg wint in het landenklassement. October. Dr. Euwe haiidhaaft zijn positie als Ned. schaakkampioen. December. De K.N.V.B. herdenkt zijn Gouden Jubi leum. Receptie in den Haag. Jubileum wed strijd te Rotterdam. Het Ned. Elftal wint met 52 van Belgie. 15 Dec. De ijizpmeling voor het Alge- meen Steuncomite bracht f 1460,02 op.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 22