Siad en Omgemng, Agenda JMmnieum Sport i Luchtaanvallen ytheepstifdwqm iDeec&edcfil (oP[ Adueeteniiea DEKA TUBE-KOFFIE DEKA TUBE-ROOM Mijn geexplodeerd bij Huisduinen. Groote ravage aangericht. Heden geen Beurs. 300 180 300 295 34 34 30 30 40 18 48 42 8.82 5.29 10.00 9.83 Voor kleine tuinen. Gtimlachje, Beschermt U tegen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelijk als ieder zelf daadwer* kelijk meehelpt EERSTE BLAO Alkmaar, Zaterdag. Vanochtend omstreeks zeven uur is te Huisduinen een mijn tegen den dijk geslagen en geexplodeerd, waardoor een enorme verwoesting is aangericht. De mijn sloeg tegen den dijk, juist voor het badhotel. Hier werden alie ruiten ver- nield, terwijl in het cafe Tiessen eveneens enorme schade werd aangericht. Vele wo- ningen moesten het ook ontgelden. Van tal van huizen zijn de plafonds ingestort en de daken weggeslagen. Dakpannen en puin kwamen op straat terecht. Er hebben zich geen persoonlijke onge- lukken voorgedaan, doch de materieele schade is zeer aanzienlijk. Politie uit den Helder is ter assistentie naar Huisduinen vertrokken. AFSCHEID Mr. HIJMANS. In een buitengewone zitting van de vol- tallige Alkmaarsche Rechtbank, welke zitting ook werd bijgewoond door de le- den van de Alkmaarsche balie en tal van dames, heeft de rechtbank afscheid geno- men van den officier van justitie Mr. Hij- mans. Het woord werd gevoerd door Mr. A. M. Ledeboer, Mr. v. d. Feen de Lille, den Rijksadvocaat en Mr. P. Langeveld. Mr. Hijmans sprak een uitvoerig dank- woord. In het volgend nummer komen wij op dit plechtig afscheid terug. VERZOEK OM UITKEERING VAN B-STEUN. Het bestuur van het P.A.S. heeft onder- staand adres gericht aan B. en W. dezer ge- meente: Het bestuur van het Plaatselijk Arbeids Secretariaat heeft er kennis van genomen, dat in verscheiden gemeenten in Nederland de B-steun is uitgekeerd, zelfs in plaatsen met een grooter zielental dan Alkmaar. Daarom verwondert het P.A.S.-bestuur zich, dat men in deze gemeente nog steeds niet den B-steun heeft gegeven, reden waarom het P.A.S.-bestuur er bij uw geacht college met klem op aandringt, spoed te betrachten met de uitkeering van bovengenoemden steun. In dezen tijd, nu de prijzen der nood- zakelijkste levensbehoeften steeds blijven stijgen, kan de uitkeering van den B-cteun er i e t s toe bijdragen, den ergsten nood te lenigen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 31 Dec. zal de apotheek van Mevr. M. J. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Nieuwjaarsdag, 1 Jan., zal eveneens de apotheek van Mevr. M. J. SchoutenOele, geopend zijn. VERTEGENWOORDIGING DER VAKCENTRALES IN MAAT- SCHAPPELIJK HULPBETOON. Aan B. en W. is door het bestuur van het P.A.S. onderstaand adres verzonden: Vier vakcentrales, t.w. A.B.B., R.K. Volks- bond, Chr. B.B. en B.B. Alkmaar, hebben aan uw geacht college het verzoek gericht, om er toe over te gaan, elke vakcentrale te doen vertegenwoordigen in de commissie van bijstand voor Maatschappelijk Hulpbe- toon. Het bestuur van het Plaatselijk Ar- beids-Secretariaat kan zich met dit voorstel vereenigen met die ristrictie, dat er niet gesproken wordt, van vier, maar van vijf centrales. Want ook het P.A.S. wenscht als vakcentrale een plaats te vervullen en die te blijven vervullen in de Alkmaarsche arbei- dersbeweging. Om welke reden, bovenge- noemde vier vakcentrales het P.A.S. niet ge- kend hebben in dit verzoek aan uw geacht college, is ons niet duidelijk. Te meer ver wondert ons dit, daar men zich sinds 1933 gehouden heeft aan de afspraak, welke met instemming van alle vijf vakcentrales (dus ook het P.A.S.) op een vergadering, gehou den in het gebouw van den R.K. Volksbond aan het Verdronkenoord, is vastgelegd. Daar is besloten, dat om de twee jaar een der vakcentrales een vertegenwoordiger in M.H zouden hebben. De rooster is daar opge- maakt als volgt: eerst een vertegenwoordi ger van den R.K. Volksbond, dan een van den A.B.B., en zoo is voor dit jaar, met de instemming van al de vyf vakcentrales, om- dat dit de afspraak was, een vertegenwoor diger van den B.B. Alkmaar daarvoor aan- gewezen, en zou het P.A.S. in 1941 een ver tegenwoordiger moeten aanwijzen. Het P.A.S.-bestuur meende dit onder de aan- dacht van uw college te moeten brengen, en hoopt dat uw college, volgens recht en billijkheid, bij een eventueele vermeerde- ring van het aantal vertegenwoordigers der vakcentrales, daarnaar zullen handelen. DE UITVOER VAN EIEREN IN HET JAAR 1939. Versche Holl. kipeieren naar Duitsch- land 402.090.000, n. Engeland 823.000.000, naar andere landen 47.000.000; Holl. koelhuiseieren naar Duitschland 49.000.000; Holl. geconserveerde eieren naar Enge land 5.000.000; Holl. eendeieren naar Duitschland 36.000 000, naar Engeland 59.000.000, to- taal 1.417 millioen eieren in 1939 tegen 1.150.230.000 in 1938. Aan de N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar werden in het jaar 1939 aangevoerd 12.600.000 eieren tegen 10.860.000 in 1938. OPENING GROSSIERDERIJ. De oude Alkmaarders herinneren zich nog wel den ouden heer Govers, in zijn ty- pisch 18e eeuwsche kunstenaarswinkel, met een daaraan verbonden zaak in rookartike- len aan de Magdalenenstraat, vroeger Scha- pensteeg geheeten. Twee-en-dertig jaar heeft hij in deze zaak met de ouderwetsche weegschalen zijn clienten bediend en op marktdagen kochten daar de boeren uit de manden de in puntzakken afgeleverde tabak en bewonderden de groote sorteering pijpen en niet het minst de Duitsche met de beschilderde porceleinen koppen, die men ook thans nog in deze winkel geetaleerd vindt. Sinds 1916, toen de zaak in handen kwam van zijn schoonzoon, den heer Geus, heeft deze zaak, die uiterlijk hetzelfde bleef, een groote verandering ondergaan. Langzamer- hand werd het een groothandel in tabaks- artikelen, koffie en thee en nam de zaak een zoo groote vlucht, dat van de Zaanstreek af geheel N.H. en de eilanden Vlieland en fexel bediend werden en het personeel zich uitbreidde tot 24 personen. Men zal zich kunnen voorstellen, dat de heer Geus aan het oude gehecht bleef. Een grossierderij in sigaren, sigaretten, thee en tabak, stelt in onzen tijd echter steeds hoo- ger eischen. Wil een grossier in deze artike- len bijblijven, dan moet hij er van de hon- derden merken groote voorraden op nahou- den om de winkeliers oogenblikkelijk te kunnen bedienen. Daardoor werd het ge- brek aan ruimte zoo groot, dat de heer Geus zich genoodzaakt zag naar een ruim pand om te zien. De gelegenheid daartoe bood zich toen aan de overzijde ongeveer een half jaar een ruim winkelpand, waarin in den glorietijd van de Magdalenenstraat de slagerij van den heer Kuhn gevestigd was, leeg stond. De heer Geus werd eigenaar van dit pand, dat, onder de bekwame leiding van den architect ir. C. Keesman, door de firma Koorn tot een moderne grossierderij ver bouwd werd. Vooraan bevinden zich het prive-kantoor en het administratiekantoor. daarachter een ruimte met moderne vitri- nes voor de clienten, gevolgd door talrijke boxen met de groote voorraden en een ex- peditie-afdeeling, alle voorzien van cen- trale verwarming waarvoor het bureau de Vries voorbeeldig zorg droeg. Een groote daglantaarn maakt de verschillende afdee- lingen overzichtelijk. Boven zijn de afdee- lingen voor de tabak, de koffie en thee on- dergebracht, die op droge doch koelere plaatsen bewaard moeten worden. 2 Januari a.s. wordt deze grossierderij ge opend, waarmede wij den heer Geus, die naar hij ons verzekerde, door de reclame groot is geworden. geluk wenschen. Ook dergelijke zaken dragen er toe bij, dat Alk maar voor het bedrijfsleven centrumge- meente wordt. De oude zaak, al wordt die thans door an- deren geexploiteerd, is echter gebleven, wat zeker de vrienden van oud-Alkmaar tot vreugde zal strekken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Kerkplein alhier, en aldaar te bevragen op Woens- en Zaterdagen van 11 tot 1 uur, de navolgende voorwerpen, als ge- vonden gedeponeerd in het tijdvak van 18 tot en met 26 December 1939: bruinlederen portemonnaie; paar wol- len handschoenen; blauw kinderwantje; paar bruin wollen handschoenen; ijzeren tang; monddeksel; blauw met grijze want; militaire handschoen; rijwielbelas- tingmerk aan speld; wit baby-schoentje; R.-K. kerkboekje; rijwielbelastingmerk in etui; wollen handschoen; gebreide grijze want; bruine want met roode en terra streepen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven in het zelfde tijdvak: blauwe kinderhandschoen, C. Bierman, le Kanaalstraat 5; Rijksdistributiekaart, A. Volkers, Fnidsen 33; blauw met witte kinderwant, R. Klooster, Druivenlaan 25 I; bruinlederen dameshandschoenen, P. Rondeel, Stationstraat 38; bruine da- mesportemonnaie met inhoud, C. Erkamp, Lindenlaan 59; accu van motorrijwiel, W. Pels, Hofplein 37; blauwe wollen shawl, W. Beers, .Heulstr. 2; portemon naie, J. Louw, Uitenboschstraat 90, hand- warmer," Dik, Ritsevoort 38; idem, P. Bos, le Tuindwarsstraat 11; blauw gestreept wantje, D. Erkamp, 2e Landdwarsstraat 17; paar leeren wanten, R. Dijkstra, Nic. Beetskade; paar grijze wanten, C. van der Vaart, v. d. Woudestraat 79; bronzen medaille, adres als voren; ijsmuts, v. d. Brink, Lindenlaan; kindersehaatsen, E. de Jager, Tuinstraat 58; roode hand schoen, T. Kemp, Heul 18; paar glace heerenhandschoenen, Robert, Dr. Schaep- manplein 7; bruinwollen kinderhand schoen, van Peursen, Jan van Scorelkade 56; sleutel no. 206, M. Philips, Lange- straat 7; rijwielbelastingmerk in etui, Stokreef, Bergerweg 24; idem C. Oud- hoff, Ewislaan 17M, Heiloo; bruin vulpot- lood, N. Schellings, Verdronkenoord 87; zak, inhoudende 50 kg. wit meel, G. de Vries, motor-ordonnans, Ambachtsschool; bril in etui, van Zwaanenburg, Kieviet- straat 17, Oudorp; kosteloos rijwielbelas tingmerk, J. Hons, Hofplein 2a; moer van autowiel, S. Joman, Kerkstraat 13; blauw wollen handschoenen, W. van Peursen, Jan van Scorelkade 56; bruine hand schoen, adres als voren; bruin wollen kinderhandschoen, adres als voren; pakje breiwerk, M. Dokter, Karnemelkbuurt 15; blauwe shawl, de Boer, Brouwer- straat 35; portemonnaie met inhoud, Christiaan, Comanstraat 43; paar wollen dameshandschoenen, H. v. d. Vliegen, Blaeustraat 18; zilveren armbandje, P. Sebilla, van Leeuwenhoekstraat 18; hou- ten hamer, N. H. Stoop, Noorderkade 44; Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, Boefje (Ned. film); hoofdrol Annie van Ees. Toegang bo ven 14 jaar. (Geprolongeerd). Zondag en Nieuwjaarsdag van 2 uur af deorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Andy Hardy in het Wilde Westen (avont.); hoofd- rollen Mickey Rooney, Lewis Stone, Cecilia Parker en Fay Holden. Toegang voor alle leeftijden. Zondag en Nieuwjaarsdag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Drie ge- wiekste schatjes worden groot (hum.-rom.); hoofdrollen Deanna Durbin, Nan Grey en Helen Parrish. Toegang boven 14 jaar. (Ge prolongeerd). Zondag en Nieuwjaarsdag om 2, 4.15, 7.30 en 9.45 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 30 December. 7.30 uur, Het Wapen van Heemskerk, bal- muziek van The Georgians. Zondag 31 December. 3.30 uur, Het Wapen van Heemskerk, bal- muziek van The Georgians. Maandag 1 Januari. (Nieuwjaarsdag). 3.30 uur, Het Wapen van Heemskerk, Nieuwjaarsbal; The Georgians. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, derde opvoering van „Ball im Savoy" door Alkm. Operette- en Orkestvereeeniging. Nieuwjaarsbal in de cafe's Renses en Kamsteeg te Stompetoren. kistje mandarijnen, kistje citroenen en een mandje witlof, Rijksveldwacht, Krommenie; grijze bivakmuts, mevr. Groot, Oudegracht 148; consumptiekaart, N. Winder, Geestersingel 42; portemon naie met inhoud, M. Oudes, Payglop 11; actetasch met inhoud, Uitentuis, Ver dronkenoord 45; R.-K. kerkboekje, J. Vogelzang, Vondelstraat 9a; damesarm- bandhorloge, Bep Wagenaar, Broek op Langendijk, Dorpsstraat 251; paar glace heex-enhandschoenen, C. Kap, Boekeler- meer B 114; koperen gewicht van 50 gram, W. F. Arends, Jan van Scorelkade 60; rood kinderhandschoentje, P. Lina, Oudorperdijkje 24; bruin wantje, L. Blankendaal, Nic. Beetskade 10; sleutel „Yale" no. 8591; H. Westerik, Limmer- hoek 12. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men ver- zocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie. BOEFJE. Theater Harmonie. Hoezeer Brusse's boek ook verschillen mag van het daarnaar gemaakte tooneel- stuk en dit weer van de thans vertoonde film, het verschil zit meer in de entou rage dan in de hoofdfiguur. Want het middelpunt van alles is en blijft Boefje, het schooiertje met het hartje, dat zwart geworden was, zoodat men niet meer zag, dat het van goud was. Hoevele van zijn soortgenooten zijn in verloop van jaren niet ondergegaan in misdaad en ellende? Hoevele, opgegroeid aan den schaduwkant van het leven, hebben de warmte der zonnestralen nooit gevoeld en zijn daardoor duistere figuren gebleven, miskend, veracht en vertrapt door alien, die kijken konden en niet zagen. Het was een Brusse gegeven zoo'n schooiertje op zijn pad te vinden. Hij heeft er als journalist uitgehaald wat er inzat, maar hij heeft hem daarna niet aan den kant van den weg laten staan. En hetzij hij nu zijn beschermende hand als journalist, als schrijver of als pastoor, in een boek, een tooneelstuk of een film, op 't hoofd van dezen kleinen verschoppeling gelegd heeft, hetzij Boefje eerst bij de broeders en later in het gevang komt of omgekeerd, hij blijft tenslotte het middel punt van alles wat zich met en om hem afspeelt en Annie van Ees, die hem ontel- bare malen op de planken vertolkte, heeft ook in de film van dit schooiertje een bij- zondere creatie gemaakt. Boefje blyft nog een week in het Thea ter Harmonie en wie hem nog niet gezien heeft, moet een dezer dagen nog even naar hem gaan kijken. Er zijn weinig Hollandsche jongens die zoo algemeen bekend en zoo populair zijn. Brusse als schrijver en schepper, Annie van Ees als vertolkster, zij hebben tesa- men een werk geschapen, dat een der beste Hollandsche films is geworden, die er tot dusver gemaakt zijn. Voox-af: veel nieuws uit binnen- en buitenland en een amusante Popeijefilm, een van die screensongs, die altijd een attractie blijven. DRIE GEWIEKSTE SCHATJES WORDEN GROOTER. City-Theater. De velen, die nog niet in de gelegenheid wax-en om de hoofdfilm in het City- Theater te gaan zien, zullen met genoegen vex-nomen hebben, dat de film van de drie gewiekste schatjes is geprolongeerd. Zij hebben nu nog de gelegenheid om deze bijzonder geslaagde film van Deanna Durbain in deze week een bezoek te brengen. De drie meisjes Craig, die men nog kent uit Drie aardige meisjes, vindt men in deze nieuwe film terug, alleen wat grooter geworden. Alhoewel hun vader heel rijk is, hebben zij toch hun zorgen, vnl; op het gebied van de liefde. Joan geraakt geen- gageerd met Richard, maar Penny, de jongste der zusters bemerkt al gauw, dat Kay ook verliefd is op Richard en zeer veel verdriet heeft. Maar Penny zal wel probeeren om dat zaakje in orde te bren gen. Een nieuwe vriend, Harry, wordt geinviteerd door Penny, z.g. voor Kay, maar Harry schijnt veel meer te gevoelen voor Joan, wat deze niet zoo erg onple- zierig schijnt te vinden. Nu is Penny's plan gemaakt. En ofschoon zij nog heel veel in de war stuurt, en penible situaties schept, weet zij ten slotte haar vader, die nooit tijd heeft voor huiselijke besognes, over te halen haar te helpen en natuurlijk wordt alles O. K. Het charmante spel van Deanna Durbin en haar fraaien zang in diverse nummers zijn al een attractie op zich zelf. Maar daarnaast dienen Nan Grey als Joan en Helen Parrish als Kay ook met lof genoemd, terwijl Charles Winniger als de vader weer bijzonder op dreef is. Men verzuime niet deze Deanna Dur- bin-film, die bovendien uitmunt door op- namen en aankleeding, te gaan zien. Het voorprogramma bracht na het inte- ressante joumaal een paar schitterende dans- en variete-nummers met prima Amerikaansche artisten en een zeer ge slaagde teekenfilm van Walt Disney met een nieuw avontuur van Mickey Mouse. ANDY HARDY IN HET WILDE WESTEN. Victoria-Theater. Wij hebben gisteravond, en de andere tal rijke bezoekers met ons, herhaaldelijk harte- lijk gelachen om Mickey Rooney, die in de thans vertoonde film uit de Hardy-serie, wel allervoortreffelijkst speelt. Wij hebben ech ter niet alleen gelachen, maar ook met het verhaal meegeleefd door het prachtige spel van Lewis Stone, als den uitnemenden Arne- rikaanschen rechter, die zoo uitstekend ver- staat, wat er omgaat in zijn blaag van een over het paard getilden 16-jarigen zoon en zijn romantisch aangelegde 18-jarige dochter, waarvan hfj weet, dat ze innerlijk goed zijn en die hij dan ook door het opdoen van erva- ringen hopeloos vast laat loopen en daardoor terugbrengt tot hetgeen ze zelf krachtens hun innerlijk wezen zijn. Dit is nu eens een echte Amerikaansche film, waarin wij erva- ren, dat de Amerikanen met hun uiterlijk gedoe, hun luxe en hun groote vrijheid voor de jeugd, toch echte menschen zijn, waar van wij moeten houden. Ook om het prachtige ranchleven met zijn groote natuur en zijn ongebonden vrijheid is dit een film, waarin alle leeftijden plezier zullen hebben. Het Wilde Westen met zijn harde, maar natuurlijk leven spreekt ook nog tot den cultuurmensch en het aannemelijke van deze film is, dat ze ons duidelijk maakt, dat de cultuuimensch daarvoor niet meer geschikt is. In het voorprogramma krijgt men iets te zien van het werk der Fransche legerleiding, van het eerste luchtbombardement op Hel sinki, van den wedstrijd HollandBelgie te Rotterdam, van de thans bloeiende klompen- fabrikatie en de vervaardiging van het en- gelenhaar, dat bij den kerstboom zoo'n groote rol speelt. Voorts wordt er een prachtige teekenfilm vertoond van het Kerstmannetje en een leuke film van een voetbal-match met een held, die geen held is. Al met al een pro- gramma, dat een bezoek aan het theater niet doet berouwen. S c h a k e n DE MATCH EUWE—KERES. Vierde partij na 45 zetten afgebroken. De vierde partij van de match Euwe Keres is na 45 zetten afgebroken in mate- rieel gelijke stelling. B il j ar ten B. C. JAVA—Z.E.K.Z. ALKMAAR. Donderdagavond heeft de Alkmaarsche biljartclub Z.E.K.Z.? een bezoek gebracht aan de B C. Java te Amstei'dam, tot het spe- len van den return wedstrijd. De Amster- dammers zijn er in geslaagd revanche te nemen voor de in Alkmaar geleden neder- laag, zij wisten alle drie partij en te win- nen. Direct moet echter erkend worden, dat de Z.E.K.Z.'ers slechts met gering ver schil verloren. Z.E.K.Z.? heeft thans vier wedstrijden gespeeld en de eerste ronde is hiermede be- eindigd. Zij wist in totaal een gemiddelde van 93.96 te behalen. Het is thans wel zoo goed als zeker, dat Z.E.K.Z.? in de tweede ronde komt voor de finale. Het resultaat van den wedstrijd te Am sterdam was: Monne 300 54 30 5.55 Surig 172 54 18 3.20 Ohms Ludeke Groeneveld De Wit ALS HET NIET VRIEST. Hoewel de dagen al weer lengen, kunnen we nog best een stevig wintertje voor den boeg hebben. Zoo'n plotselinge kou als half December is ingetreden, heeft ineens alien tuinarbeid verlamd. De grond ineens kei- hard, en met den besten wil van de wereld kon er geen bolletje meer geplant en geen plant meer verzet worden, en wie dus een beetje aan de late kant was met de win- tervoorbereidingen, wordt daar nu zelf de dupe van. Wanneer het echter niet vriest, kunnen we in Januari heel goed door gaan met het scheuren van vaste planten, speciaal krach- tig groeiende soorten als Herfstasters, Hele- niums, Helianthus en Phloxen. Ze worden uitgegraven en alleen de buitenste stukken planten we opnieuw, de kern is in den regel verzwakt en daarom gooien we die maar liever weg. Het spreekt wel van zelf dat de EEN HEERLIJKE KOP KOFFI VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Krachtige tot matige, westelijke tot noord- westelijke of noordelijke wind, wisselende bewolking. enkele buien vooral in de kust- strook, temperaturen om het vriespunt, in het binnenland des nachts lichte vorst. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen motorrijtuigen en andere voexrtuigen van 16.25 tot 7.41 uur licht op. Kijk mevrouw, nu vind ik ein- delijk de sleutel terug, waamaar ik zoolang tevergeefs gezocht heb. grond waarin de planten komen, eerst flink gespit en gemest moet worden om ze in het voorjaar zoo snel mogelijk aan den groei te krijgen. Meestal komen we er in den zomer pas achter, dat ons gazon noodig eens verzor- ging behoeft, en we kunnen dan wel van tijd tot tijd met A. S. F. korrels werken, maar het resultaat kan onmogelijk zoo gun- stig zijn, als wanneer we in Januari wat oude bagger gestrooid zouden hebben. De ze laten we eerst gewoon in kluiten liggen, hetgeen weliswaar geen fraai gezicht is, maar wel een behoud voor ons grastapijt beteekent. Als de vorst er flink overeen ge- gaan is, harken we het pas fijn, zoodat het door het gras opgenomen kan worden. Vooral nog geen graszaad strooien, al ont- dekken we kale plekken, daar is het nog veel te koud voor, we kunnen wel de plek ken vast open harken om er in Maart of April, bij groeizaam weer pas zaad in te brengen. Verwaarloosde vruchtboomen moeten we voor 15 Januari een bespuiting geven met 10 pet. vruchtboomcarbolineum, om de dierlijke parasieten en de korstmossen te verdelgen. Voor onderhouden boomen, is een 7 yt pet. oplossing voldoende, die we tusschen November en half Maart kunnen toepassen. Allen bloedluis, spint en wants worden door deze bespuiting niet volkomen verdelgd, warxneer we daar dus bang voor zijn, kunnen we eind Februari een bespui ting met minerale olien toepassen, na de gewone winterbespuiting. We kunnen deze eerste echter ook overslaan en bespuiten met een mengsel van carbolineum met mi nerale olien, dat onze leverancier voor ons gereed kan maken. A. C. MULLERIDZERDA. SCHEEPVAARTLIJNEN. Stoomvaart mij. Nederland. Madoera S.J.P.L. te Los Angeles 28 Dec. Bintang thuisr. te Amsterdam 29 Dec. Enggano thuisr. te Amsterdam 30 Dec. Verloofd A. VISSER en C. A. CUYPERS. Alkmaar, 30 December 1939. Prinses Julianalaan 14. Bisschop Bottemannestraat 23. Geen ontvangdag. Inplaats van kaarten. Verloofd: TINI C. KWELDAM en GERARD D. MEULDIJK. Ewislaan 7, Heiloo. Stationsweg 7, Heiloo. 1 Januari 1940.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2