...z66 zult ge U weer voelen! Heiloo had een gunstig jaar 1939. VRAAG EN AANBOD GEMEENTERADEN. Er is een batig saldo van ruim f 6000, terwijl 1938 eindigde met een tekort van ruim f 2000. Geen be'astingverlaging. NOOROSCHARWOUDE Baadt met WOENSDAGS en ZATERDA6B. 35 cent per vijf regels, TWEEDE 8LAD In de gisteravond gehouden vol- tallige raadsvergadering heeft de gemeenteraad de begrooting voor 1940 behandeld en goedgekeurd. Er Is wel over zeer veel punten gespro- ken, maar slechts weinig verande- ringen werden aangebracht. Zij sluit voor den gewonen dienst op f 369396 en voor den kapitaaldienst op f 286338. Voor meer uitvoerige me- dedeelingen verwijzen we naar bet desbetreffende overzicht in ons no. van 13 Dec. j.l. De raadsvergadering van gisteravond werd door alle leden bijgewoond. Voorzitter was de burgemeester, jhr. N. van Foreest. De ingekomen stukken werden voor ken- nisgeving aangenomen. Daaronder waren een paar goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten en de mededeeling, dat de uitkeering uit het rijkswegenfonds over 1938 zal bedra- gen f 8300. Aan mej. M. C. Bakker, die met ingang van 1 Jan. 1940 is benoemd tot gemeente- ontvanger, werd op haar verzoek eervol ont- slag verleend als waarnemend gemeente- secretaris en als ambtenaar van den burger- lijken stand, welke functies niet vereenig- baar zyn met het nieuwe aan haar opge- dragen ambt. Het gevraagde ontslag werd verleend onder dankbetuiging voor de vele diensten, aan de gemecnte bewezen, zoowel als ambtenaar ter secretarie als gedurende de drie maanden, dat zij den secretaris had moeten vervangen tijdens diens ziekte. Zij werd terstond na dh ontslag beeedigd als ontvanger. Als waarnemend gemeente-secretaris werd hierop benoemd de heer W. van de Vail, die met ingang van 1 Jan. bevorderd was tot eersten ambtenaar ter secretarie. De voorzitter feliciteerde onder in- stemming van den raad beide functionna- rissen met de eervolle benoeming en sprak als zijn overtuiging uit, dat zij tot aller tevredenheid en tot eigen voldoening in hun nieuwe ambt werkzaam zullen zijn. Hierop kwam de begrooting aan de orde. In een korte toelichting zei de voor zitter o.a., dat het spook van noodlijdend- heid der gemeente verder verwijderd is dan het vorige jaar, ondanks het feit, dat voor ir.koop van electrischen stroom, tengevolge van de toepassing van het tarief-van Swaay, veel meer moet worden 'oetaald dan toen. Spr. wees er nog op, dat de druk der tijden "ook in deze begrooting wel merkbaar is: de armenzorg, steunverleening en distribute vragen groote offers en zullen die voorloo- pig nog blijven eischen, evenals overal elders. Hij vond het jammer, dat nog geen voorstel kan worden gedaan tot belasting- verlaging, maar meende, dat, indien ook de volgende begrooting zooveel perspectief biedt als die voor 1940, een dergelijk voor- stel kan worden tegemoet gezien. Algemeende beschouwingen. De heer Rus was de eenige die prijs stelde op het houden van algemeene be- schouwingen, maar in zijn rede vonden meerdere heeren aanleiding om ook het woord te vragen. De heer Rus gaf te kennen, dat samen- werking is geboden, maar dat hij toch critiek niet zal achterwege laten, als hij die noodig acht. Hij waarschuwde tegen een te hoog aanslaan van de aantrekkelijkheid van Hei loo voor de vestiging van nieuwe inwoners. Daarom spoorde hij aan tot zuinig financieel beheer en zoo mogelijk verlaging van perso- neele belasting. Z.i. is er in de laatste jaren te weinig gelet op de belangen ook van de belastingbetalers, als het gold de steunuit- keeringen enz. Spr. keurde het optreden van weth. Ak- kerman volkomen goed en verdedigde hem tegen aanvallen van de zijde der soc.-demo- cratische leden van den raad. De uitbreidingsplannen eischen de voile aandacht, zei spr., omdat zij ook werkgele- genheid bieden. Er wordt niet met voldoen- den ijver voor die plannen gewerkt, waar- mee de arbeidersbelangen slecht gediend zijn. Nu de omstandigheden ongunstig zijn geworden, wilde spr. niet meer zoo erg op spoed aandringen. Spr. vroeg naar de plannen van bebou- wing van den Zeeweg, die 365.000 gekost heeft. De opzet van dezen weg was te grootsch en de entree is verprutst. Bouw- terreinen aldaar dienen niet te worden ver- kocht zonder dat de bouwplannen te voren zijn goedgekeurd. Er dienen betere, mooiere woningen te worden gebouwd, niet alleen aan dien weg, maar in de heele gemeente. Veel waardeering had spr. voor den bouw- en woningdienst, al had hij ookbezwaren. Van verschillende woningen zijn de schoor steenen niet hoog genoeg geweest, zoodat later dat euvel moest worden verholpen, waardoor het uiterlijk werd ontsierd. Dit komt voor aan den Rijksstraatweg en op andere punten in de gemeente. Het aantal van die verlengde schoorsteer.en is zeer groot blijkbaar heeft de woningdienst wel- eens een oog (of beide oogen) dicht gekne- pen. Spr. drong erop aan, om, waar de dien sten der gemeente geen voldoende voor- schriften geven, het gezond verstand te ge- bruiken. Den politiedienst achtte spr. onvoldoende; den eenigen agent dient alleen te worden opgedragen datgene, waarvoor hij is aange- steld. Spr. wilde zich nog onthouden van het doen van een voorstel tot het benoemen van een tweeden veldwachter. Voorts drong spr. erop aan. dat de over- schrijving van verschillende perceelen grond welke reeds lang geleden aan de ge meente werden aangeboden, eindelijk zal nlaats hphben. Aan de V.V.V. wilde spr. een subsidie van 1 f 150 zien gegeven (thans 100), met recht voor de gemeente om een lid in het bestuur te benoemen. Het bestaan van deze vereeni- ging achtte hij een noodzaak en als er geen gedelegeerde van de gemeente in het be stuur zit, zal men het weer beleven, dat er meerdere torpedeerlngen in dat college plaats hebben. Voor het werk van het college van B. en W. had spr. veel waardeering en hij prees den voorzitter gelukkig, dat hij in zijn laat ste periode als burgemeester weer de beide beproefde wethouders aan zijn ziide heeft. Protest van den heer Greeuw. De heer Greeuw ontkende tegenover den heer Rus, dat de raad geen voldoend oog heeft gehad voor de belangen der belastingbetalers. Er is integendeel zeer veel over gesproken; een fout is geweest, dat in 1932 een voorste'-Keesman is afge- stemd om Heiloo te plaatsen in de 4e in palats van 7e klasse voor de personeele belasting. Spr. waardeerde den heer Akkerman als wethouder, maar stelde vast, dat deze als enkeling der v. d. toch niets kon doen zon der medewerking van den heelen raad. Er is zei spr. een tijd geweest, waar- in het vrij uit spreken niet best mogelijk was. Thans hoopt men weer een raad te hebben, die de politieke verschillen ter zij de stelt en naar goede samenwerking streeft. Allen, die de belangen van Heiloo zien, zullen blii zijn ovr h^t tot stand komen van den Zeeweg. Er zijn fouten gemaakt, dat zal wel zoo z"'n, mnar dat zou dan be- treffen de plantsoenstrooken, waarop de heer Akkerman nog wel had kunnen bezui- nigen. Dat zulks niet gebeurde, wilde spr hem niet verw'iten. omdat werd m't^evoerd het eenmaal vastgestelde plan. Het speet spr., dat de Zeeweg nu weer ter sprake was gebracht, dit was niet in het belang der gemeente. Wat de schoorsteenen betreft, merkte spr. op, dat de woningen waarvan de heer Rus foto's in den raad deed circuleeren, ge- bouwd zijn voor er in Heiloo een gemeen- telijke bouwkundige was aan,gesteld. Was het de bedoeling van den heer Rus om een actie te ontketenen te«eo den bouwonder- nemer den heer Opdam? De heer Rus heeft ook wel eens ge- zondigd. De heer Rus hield zich aanbevolen voor ODmerkingen van den heer Greeuw over zijn optreden als aannemer. Hij verzeker- de. dat hij niet had gedacht aan een actie tegen een bepaalden aannemer; de door spr. bedoelde woningen vindt men in de heele gemeente en sor. wilde aandringen op een verbod van het veriengen van de schoorsteenen op alle mogelijke willekeu- rige wijzen, want daaruit kan groot gevaar voortvloeien. Spr. was zich bewust ook weleens gezondigd te hebben tegen het domssohoon van Heiloo. De heer Opdam meende dat er tijd ge noeg is geweest om de kosten van den Zee weg te berekenen en deze te stellen tegen over de baten. Snr. ging na hoeveel er z.i. verprutst is aan den weg, 60 a 70.000. Als men nagaat hoeveel de weg nu nog per jaar kost. zal de heer Rus daar nooit meer over spreken. Als er welstandseischen waren gesteld, zooals de heer Rus zou willen, zou in Hei loo niet zoo zijn gebouwd als thans. De schoorsteenenkwestie had de heer Rus ach terwege moeten laten. de schoonheid van het doro hpnot niet af van een schoorsteen De heer Rus bleef bi.j zijn onmerkingen over de schoorsteenen. Met heel geringe kosten had men die goed kunnen maken. De voorzitter verdedigt zich tegen de critiek. De voorzitter dankte den heer Rus voor zijn lof voor het college van B. en W. aan het eind van zijn opbouwende critiek Met deze critiek was spr. het lang niet in alle onzichten eens. en zeker niet met die over den Zeeweg. Spr. wees op de hooge ontvangsten voor dien weg uit het wegen- fonds. Op verlangen van hoogerhand was het Dlap uit"ebre:d nm hooker uitkeering te krijgen. Ook de Kanaalweg werd door spr. verdedigd, deze was eveneens een prachtig werkverschaffings-object, waar voor de rente ook voor een aroot deel wordf betaald van de bijdrage uit het Wegen- fonds. Wat de beide wegen indirect opbrengen, is niet in cijfers uit te drukken, maar de belangen ervan zijn zeer groot (korte af- stand van zee en goede losplaats aan het Noordholl. Kanaal). Wat het uitbreidingso'an betreft. merk te snr. op, dat het aantal te bouwen hujzen is vastgesteld en dat leelijke bouw zal wor den tegengegaan. Intusschen is het begrip „leelijk" zeer persoonljik. De schoonheids- commissie is daar om de bouwplannen te beoordeelen. Dat het afwerken van het uit- breidinvsplan niet vlugger gaat, is al even- min tot spr.'s tevredenheid, maar men ver- gete niet, dat velen daarover hebben te oordeelen. Spr. meende reden te hebben om te hopen, dat de zaak nu spoedig klaar za) zijn. Ten aanzien van de V. V. V. zei spr., dat naar zjjn meening deze vereeniging nu in betere banen geleid wordt, zoodat er meer actie van zal kunnen uitgaan. Spr. zou gaarne willen dat de subsidie zou kunnen worden verhoogd. Tot den heer Opdam zei spr., dat het plantsoen aan den Zeeweg deskundig is aangelegd en geen plaatswerk mag wor den genoemd. De beplanting is zeer mooi geworden. De heer Opdam zei, dat er zeer veel werk overbodig is gedaan en den architect eigenlijk onwaardig. Hierop werd overgegaan tot de eigen- lijke Behandeling van de begrooting. De secretaris las de in de com - missie voor het nazien gedane vragen en de antwoorden van B. en W. daar- op. Van de debatten vermeldden we: De rioleering. De heer Greeuw had liever gezien dat de uitbreiding van de rioleering niet in werkverschaffing wordt uitgevoerd en be- rekende dat dit slechts f 9000 duurder zou zijn geweest. Zou het werk niet nog tegen normaal loon kunnen worden uitgevoerd? Spr. meende dat er in Den Haag iets aan de hand is ten aanzien van de loonregelingen en gaf in overweging om nog een poging te doen tot uitvoering als normaal werk. Spr. verzocht prijsstijging van de mate- rialen niet te ondervangen door wjjziging van het object. De voorzitter deelde de voorgeschie- denis van het aanhangige deel van het rio- leeringsplan mede: vanwege het Werk- fonds was gevraagd of er geen groote wer- ken waren uit te voeren en toen was dit plan gekomen. Zonder het Werkfonds, dat goedko.op geld geeft, zou men er niet aan gedacht hebben. Het geeft Heiloosche ar- beiders geleCTenheid om in de eigen gemeen te werk te vinden en men zal hun geen dienst bewijzen door hen naar de Dieps- meer of Waard en Groet te sturen. Er zal zoo spoedig mogelijk met het werk wor den begonnen. De heer Opdam vroeg of men niet al leen met het Werkfonds in'zee kan gaan zonder ook tevens het Werkloosheidssubsi- diefonds in te schakelen. De voorzitter en wethouder Barn- h o o r n antwoordden ontkennend. Wethouder Akkerman ontkende op een vraag van den heer Greeuw, dat de loonen bij het rioleeringsplan verhoogd zouden kunnen worden. Det wethouders krijgen meer. Bij den po-t ...Taarwedden wethouders". waarbij werd verlangd dat die met f 200 zouden worden verhoogd zeiden B. en W. dat deze verhooging de salarissen. die reeds jaren lang te laag zijn, niet op peil brengt. Zij behonrden minstens 5 a 600 te zijn (thans geldt nog 't in 1928 vastgestelde sa- laris, toen de gemeente slechts half zooveel inwoners had als thans. Intusschen hebben B. en W. geen bezwaar de gevraagde ver- hooging aan te brengen. Ged. Staten zullen er nu wel geen bezwaar tegen maken, zoo als allicht verleden jaar wel het geval zou zijn geweest. De heer Greeuw wilde graag meewer- ken tot het op peil brengen der salarissen. De heer D e k k e r merkte op, dat ook de jaarwedden van de ambtenaren op peil be- hooren te worden gebracht De heer S c h u y t wilde de salarissen van wethouders en ambtenaren niet aan t-lkaar koppelen. De heer Keesman erkende dat f 200 verhooging te gering is en stelde voor er f 400 van te maken, eventueele verwijten van socialistische royalifeit ten spijt. De salarissen zouden dam*5?# 500 voor elken wethouder .worden. De heer Kant wilde minder royaal zijn en zou stemmen voor verhooging met ,f 200 toteal, Als men de salarissen der wethou ders op peil wil brengen, zouden zij wel f 1000 moeten worden. Het voorstel-Keesman werd door dezen ten slotte ingetrokken, in de hoop dat het volgend jaar. als de begrooting w66r gun stig is, een voorstel van B. en W. zal ko men tot verhooging. Tot verhooging van den post met f 200 werd hierop besloten. Weer presentiegeld voor commissie- vergaderingen. De heer Greeuw wenschte weder een presentiegeld voor commissie-vergaderingen van den raad in te stellen en wilde, omdat de Segoba-commissie daarbuiten zal vallen, voor haar f 25 op de begrooting plaatsen. B. en W. verzetten zich niet tegen een presentiegeld van f 1.50 per vergadering en evenmin tegen het toekennen van f 25 sub sidie voor het Segoba-werk. Aldus werd beslcten z. h. s. Eveneens werd goedgekeurd het kopje thee in de vergaderingen der commissies weer in eere te herstellen, waarvoor f 50 op de begrooting werd gebrachn. De post voor toezicht in het gemeente- bosch werd door verschillende heeren besprcken. De een achtte hem veel te laag, de ander vond hem overbodig. De voorzitter pleitte voor hand- having van de uitgetrokken 50. De heer H e 1 1 i n g a handhaafde zijn voorstel tot verdubbeling. T gen waren de heeren Greeuw, Kees man, Kant, Opdam, Akkerman, Barnhoorn; voor de andere vijf leden; zoodat de post onveranderd bleef. Nog geen subsidie voor Herwonnen Levenskracht. De heer D e k k e r pleitte voor het toekennen van subsidie van f 50 aan Her wonnen Levenskracht naast de subsidie van het Wit-Gele Kruis. De voorzitter zei, dat deze laatst- genoemde is bepaald in verband met het feit dat Herwonnen Levenskracht geen subsidie kreeg. Spr. was er ook niet voor om de subsidie te splitsen. Dr. Barnhoorn stelde vast, dat de gemeente reeds groote bedragen uitgeeft voor t.b.c.-bestrijding en meende, dat meer ordening op dit terrein noodig is: er zijn te veel organisaties voor t.b.c-bestrijding. Nu de aanvrage om subsidie voor H. L. pas dezer dagen is binnengekomen en dien- tengevolge werd afgewezen, zou spr. daarop het volgende jaar willen terugkomen, mits dan een begrooting e.d. stukken door het bestuur dier vereeniging worden overge- legd. In dien zin werd besloten. De subsidie voor V.V.V. Terzake de subsidie van V.V.V. stelde de heer Rus voor om f 50 meer te geven, onder voorwaarde dat een raadslid gedele- geerd commissaris zal worden. Het voorstel verwierf slechts de stem van den voorsteller en is dus verworpen. Een zwempraatje. Ten einde de mogelijkheid te onderzoeken van het inriehten van een zvvemgelegenheid, stelde de heer Greeuw voor om een commissie daarvoor aan te wijzen. De voorzitter merkte op, dat, in dien de gemeente een zwemgelegenheid sanctionneert, zij moet instaar. voor tal van zaken, en die risico is vooralsnog niet te ncmen, Het scheppen van een zwemgele genheid is eigenlijk een particuliere zaak en initiatief van die zijde moet worden af- gewacht; misschien kan dan subsidie wor den verleend. Een moeilijkheid kan nog zijn, dat Waterstaat zich verzet tegen het stichten van een zweminrichting aan het kanaal. Kan men tot oprichting ervan komen, dan zou spr. gaarne daaraan steun willen ver- leenen, Handel in grafsteenen. Aan den doodgraver zal het verkoopen van grafsteenen e.d. blijven verboden, maar wel zal hij grafsteenen mogen onderhouden in het belang van een goed onderhoud van de begraafplaats. De heer Rus had ervoor gepleit om hem genoemden verkoop wel toe te staan. Weth. Barnhoorn betoogde, dat het salaris van den doodgraver thans zoodanig is gesteld, dat hij zonder dien verkoop een voldoend inkomen heeft en dus onafhanke- lijk kan staan tegenover leveranciers van de steenen. De heer H e ij n e was ook tegen het idee-Rus, nu de jaarwedde is verhoogd met circa 500. De heer Kant wilde de gegadigden voor een grafsteen vrij laten van wien zij willen koopen. De begrooting van de gemeente, het burgerlijk armbestuur en het G.E.B. werden hierop vastgesteld. Het restant van de agenda. Het restant van de agenda was al heel spoedig afgehandeld: een wjjziging van for- meelen aard werd in de leges-verordening aangebracht; de belastingverordening werd weer onveranderd vastgesteld; de kosten per leerling van de openbare school werden berekend op f 9.52 per leerling: alles zonder eenige bespreking. De gemeenteraad kwam Vrijdagavond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer jhr. A. L. van Spengler, bur gemeester. Wegens ziekte van den secretaris was de heer Verduin wn. secretaris. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Ook de begrootjng 1940 van de gemeen- schappelijke gasfabriek van de Langendij- ker gemeenten en Sint Pancras werd voor kennisgeving aangenomen. Van den opperbevelhebber van land- en zeemacht was de bekende verordening ont- vangen betreffende het verleenen van per- soonlijke diensten door burgers. De voorzit ter merkte op, dat deze verordening inmid- dels is afgekondigd en dat met de gemaak- te opmerkingen rekening is gehouden. Aan de vereeniging „Zorg voor de leer- 1 in gen en oijd-leerlingen der school voor buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar, werd overeenkomstig een voorstel van B. en W. f 50 subsidie toegekend voor P. Koop- man. De heer Van den Abeele hed voorgesteld er f 100 van te maken. Van het bestuur der kleuterscholen was een verzoek ontvangen om een subsidie voor het jaar 1940 beschikbaar te stellen. Op voorstel van B. en W. zal d't verzoek bij de begrooting 1940 worden behandeld Mevr. de wed. K. Langedijk verzocht de kosten van vervoer van haar zoontje naar Alkmaar voor het bezoeken van de school voor buitengewoon lager onderwijs, voor re kening van de gemeente te nemen. B. en W. stelden voor, aan dit verzoek te voldoen met ingang van 1 December j.l. Goedge keurd. De gemeente-opzichter gaat heen. De heer J. Oosterlee vroeg ontslag als ge meente-opzichter, met ingang van 1 Januari a.s. B. en W. stelden voor, dit ontslag eervol te verleenen. In verband met dit ontslag stelden B. en W. voor, den heer Oosterlee tijdelijk te belasten met het opzichterschap in verband met het voornemen van Ged. Sta ten om het woningtoezicht kringsgewjjs *e doen geschieden. Een en ander is in vocr- bereiding, zoodat het gewenscht is, voorloo- pig tijdelijk in deze vacature te voorzien. Ook vroeg de heer Oosterlee eervol ont slag als agent der arbeidsbemiddeling als ambtenaar belast met de uitvoering van de steunverleening en werkverschaffing en als secretaris van de commissie voor den steun aan kleine tuinbouwers; B. en W. stelden voor, ook dit ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 Januari 1940. De voorzitter heeft hierbjj gewezen op de groote verdiensten, welke de heei Oosterlee voor de gemeente heeft gehad als gemeente-opzichter gedurende een dienst- tijd van ruim dertig jaren. B. en W. stelden voor, den heer Oosterlee een blijvend aan- denken te schenken, hetgeen aangenomen werd. Ook ten aanzien van de vervulling van zijn werkzaamheden als ambtenaar der steunverleening en agent van de arbeids bemiddeling waren B. en W. vol lof. Hij zal tot de indiensttreding van zijn opvolger in dienst blijven. De vergoedingen voor de bijzondere scho- len werden als volgt vastgesteld: r.k. scho- len te zamen 4047.82, school met den Bij- bel 458.62. De regeling voor de gemeensch. gasfabriek van de Langendijker gemeenten en Sint Prancras word zoodanig gewijzigd, dat aan dc leden van het dag. bestuur een presentie geld van f 2.50 per vergadering wordt ver leend. B. en W. stelden voor, de jaarwedde van den ambtenaar ter ^ecretarie met ingang van 1 Januari 1940 te brengen op 800. Hierbij werden gewezen op de steeds toenemende werkzaamheden ter secretarie. B. en W. zijn van,,plan, om in den loop van 1940, als de ambtenaar zijn diploma ge- haald heeft, een nf.dere -egeling te treffen. De heer Van den Abeele, die vond. dat deze zaak te veel van de zijde van den Heerlijk en heilzaam is dat Badzo- badkoolzuurhoudend, naar dennen geurend: een weldadig, heilzaam zoutwaterbad, dat zorgt voor 'n betere huidfunctie, 'n beteren bloedsomloop. Een weldaad voor wintervoeten, verkoudheden en Rheumathiek! Vraagt onzt brocburt! 1 K.G. pakken voor voetbaden 20 cts. Voordeeliger en tevens voor kuipbaden: 5 K.G. pakken 45 cts. Verkrijgbaar bij Apothekers en erkende Drogisten. N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO persoon van den ambtenaar werd be- schouwd, stelde voor, ongeacht den tegen- woordigen functionnaris, een salaris vast te stellen van f 1000 tot f 1200 voor een ambte naar ter secretarie, van welk bedrag f 200 per aar zou worden afgetrokken, wanneer de betrokkene geen diploma heeft. De voorzitter merkte op, dat wel degelijk de belangen der gemeente bij deze zaak zijn betrokken en noemde het voorstel van den heer Van den Abeele een lapmiddel. Na nog eenige besprekir.gen in tweede en derde instantie werd het voorstel van B. W. tenslotte z. h. st.- aangenomen. Wegens het bedu ken van den heer H. Bekker als lid van het Maatsch. Hulpbetoon diende een r ieuw lid voor dit college be noemd te worden. De voordracht luidde: 1. G Duyves, 2. G. Nijman. De heer G. Duyves werd met algemeene stemmen benoemd. B. en W. boden de gemeentebegrooting 1940 aan. Na eenige discussie of het gewenscht was. dat deze door een commissie uit den raad of door de raadsleden behalve de wethouders zou worden nagezien, waarbij de voorz. zich deed kennen als ^en voorstander van het on- derzoek door een commissie, werd het voor stel van den heer Van den Abeele, om de raadsleden behalve de wethouders met het ondffrzoek te belasten, aangenomen. De heer K 1 i f f e n wees op het veelvul- dig laden en lossen van auto's bij het z.g. Gorterdiepje, hetgeen spr. afkeurde, daar het de straat niet ten goede komt en het ver- kepr in gevaar brengt. De voorzitter zegde toe, hierop de aandacht van de politic te zullen vestigen. Daarna sluiting. AU*6n 2de handsch goederen. uitslultend a contanl °Dinsdags eo Vrijdaga lniend«n* Te koop: Antieke eiken lambrizeering, wagenschot, 6 paneelen, 3.16 x 1.33. Brieven letter Z 648 bur. v. d. blad. Wegens overcompleet mooie groote huiskamertafel te koop. Mevr. EVELEIN, Nieuwpoortslaan 2 tegenover Vierstaten. Naaimachines te koop: pracht Singer- handnaaimachine (koopje), Prima trapmachine f 17.50. Handnaaima- chine, werkt voor- en achteruit. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: eenige Heerenrijwielen v.af 5, Jpngensrijwiel 7.50, eenige Damesr. waarbij 1 laag model vanaf 7.50, Home-Trainer f 5. Te bevr. bij JAAP SCHIPPER, Hekelstraat 28. Te koop uit netten inboedel: pracht veerenbed (koopje), Gemakskoffer met pot, Closetstoel, Fornuis, Ledi- kanten, enz. DEKKER, bpoorstraat 5. Ink. van inooedels, Naaimach., enz. Te koop: 1 Salamanderkachel No. 4, mooie vulkachel. S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan a. d. Kennemerstraatweg Alkmaar. Groote Antieke Meubelen gevraagd, zooals Wortelnoten of Mahonie Kabi- netten, Eiken kasten met bolpooten of kleiner soort gevraagd. Beschadigd geen bezwaar. Ook 6 mooie antieke stoelen gevraagd. Brieven onder let ter R 571 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6