Agenda AMSTERDAMSCRE BEURS Luchtaanvallen LAATSTE BERICHTEN. Nieuwjaarsrede van minister-president De Geer. gecompliceerde aanrijding. NOORDSCHARWOUDE 2 |i Slad en Omgemtg, i| »jj t Alkmaar, Woensdag. Gistermorgen omstreeks 10.55 uur, reed E. M., alhier, met een militaire auto over de Kanaalkade, alhier, komende uit de richting van de Frieschebrug en gaande in de richting van het Texelsche hek. Plotse ling stak een wielrijdster ter plaatse den rij weg over zonder voldoende op het verkeer te letten en zonder naar de gegeven signa len te luisteren. De voormelde autobestuur der was daardoor genoodzaakt om krachtig te remmen, teneinde een aanrijding te voorkomen en naar rechts uit te wijken. Door de gladheid van den weg werkten de remmen niet voldoende en het gevolg hier van was dat een voor de auto uitrijdenden wielrijder, zekere C. B. te Heiloo werd ge grepen en kwam te vallen. Bedoelde wielrijder werd hierdoor boven zijn rechteroog bloedend verwond, terwijl zijn rijwiel tegen een boom werd gedrukt en vrijwel geheel vernield werd. De auto kwam tegen een boom tot stilstand. Boven' dien werd een aldaar staand ijzeren bekje beschadigd. De auto bekwam geen schade, De politie heeft den wielrijder verbonden, waarna deze ter observatie naar het Cen traal Ziekenhuis alhier is vervoerd. Een na' der onderzoek omtrent de schuldvraag wordt ingesteld. HET GEZONKEN WOONSCHUITJE. De secretaris van den Armenraad deelt ons mede, dat voor F. van der Kloot, de vroegere eigenaar van het aan het Kwakel- pad gezonken woonschuitje, thans een be drag van totaal 20 is ingekomen. Met bijzondere dankbaarheid maakt de Armenraad melding van een ingekomen gift van 1, met het bijschrift: „voor den man, die van alles beroofd is en zoo weinig mede leven ontmoet, van een huisvrouw die het niet breed heeft, maar hoopt, dat er ande ren zijn, die haar voorbeeld willen volgen". De heeren C. de Graaf en Th. Heifrich, alhier, hebben ons medegedeeld, dat zij be reid zijn materiaal beschikbaar te stellen om te trachten het schuitje weer uit het water te halen en daarbij hulp te verleenen. ALKMAAR IN 1939. In het overzicht over het gebeuren, in Alkmaar, opgenomen in ons nummer van Zaterdag, hebben wij o.a. medegedeeld, dat de collecten voor liefdadige doeleinden 14000 opbrachten. Een vriendelijke lezer maakt ons erop attent, dat wij ongetwijfeld de opbrengst van eenige inzamelingen ver zuimden mee te tellen, want dat het totaal circa 22000 bedroeg, terwijl daarnaast (iets wat wij zeker niet kunnen weten) door vereenigingen en particulieren groote be dragen zijn geofferd, totaal zeker niet min der dan 170.000. Hierdoor komt liefdadig Alkmaar in een heel wat gunstiger licht dan uit onze aanvankelijke mededeeling zou zijn af te leiden. Verder komen wij tot de ontdekking dat wij onder jubilea van vereenigingen heb ben vergeten melding te maken van de vie ring van het 25-jarig bestaan van den Ar menraad op 20 Maart en van de brandweer, waarvan de grootsche viering in verband met de toen afgekondigde mobilisatie werd afgelast en werd omgezet in een meer in tiem feest. „ZEEMANSVROUWEN" IN HET GULDEN VLIES. Het ensemble Herman Bouber zal a.s. Zondagavond in het Gulden Vlies een enkele opvoering geven van het bekende stuk „Zeemansvrouwen" van den auteur Herman Bouber. Het is een boeiend volks stuk met zang en dans en werd in Amster dam en tal van andere plaatsen van ons land reeds vele malen met groot succes opgevoerd. Men kent het bijzondere spel van het Ensemble Bouber in dit genre stukken. Van de medewerkenden noemen wij o.m. Riek Berkhout, Riek Kloppenburg, Netty- Hart, Tonny Foletta, Heddy Bouber en Willem Kremer. Wij twijfelen niet of het stuk zal hier ook groote belangstelling vinden. HUISELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Evenals de drie voorgaande jaren zal het Witte Kruis voor vrouwelijke huisgenoo- ten der leden een cursus geven in huise lijke ziekenverpleging, onder leiding van zuster Drentje. Nog steeds is de toestand dreigend en weten wij niet wat de tijd voor ons land brengen zal. Mochten ook wij in den oorlog worden meegesleept, dan is er zeker een tekort aan ziekenhuisruimte en geschoolde verpleegsters. Daarom is het nu meer dan ooit dringend noodig dat iedere vrouw of meisje een eenvoudige verzorging van zieken in het huisgezin op zich kan nemen. Dat leert men in den cursus voor huise lijke ziekenverpleging. IS IJSTOERISME MOGELIJK? Het bericht, dat de Gouwzee naar Marker, berijdbaar is, heeft zeker bij vele jjssport- liefhebbers groote verwondering gewekt, om dat dit zeker nog niet gezegd kon worden van de vaarten en sloten in N.H. Het feit is slechts verklaarbaar door het naar boven komen en vastvriezen van het grondijs in de Gouwzee. Op dergelijk ijs ver. dient echter een wandeling van Monniken dam naar Marken en een terugtocht per ijs- schuit de voorkeur boven een tocht per schaats. De hevige vorst in den vóómaeht heeft het ijs in de N.H. ringsloten en vaarten vol doende betrouwbaar gemaakt. Deze vaarten zijn met prachtig glashard ijs bedekt en dank zijn met prachtig, glashard ijs bedekt en dank zij het ontbreken van wind, is het weer voor het ijstoerisme ideaal. Het ijs op het N.H. Kanaal is gister radi caal stukgevaren, zoodat het ook bij voort durende vorst niet mogelijk is, daarop een baan te maken. Men zal het dus op de vaar ten en ringsloten moeten zoeken. De Bergervaart, die men het beste kan be reiken vanaf het eerste bruggetje aan den Helderschen weg voorbij het slachthuis, is prachtig. Ook op de Jan van Scorelkade wordt met genoegen gereden. Een mooie tocht is die langs de Noorder vaart tot Schermerhom, vandaar naar Grootschermer en de Rijp en voorts vandaar langs de ringvaart of door de prachtige bin nenwateren naar Schermerhom, vanwaar men naar Ursem, Avenhom en Hoorn kan rijden. Ook is het mogelijk van Avenhorn over Oudendijk naar Oosthuizen te rijden en vandaar naar Edam en Monnikendam of naar Purmerend, dat men ook vanaf de Rijp langs de ringvaart kan bereiken. Aangezien ook deze ringvaart, alsmede die van de Rijp tot Schermerhorn door motorbooten is stuk- gevaren, doet men verstandig deze ringvaart te mijden. De mooiste tocht dien men van uit Alk maar kan ondernemen, is die vanaf de Om val langs de Noordervaart tot de Schermer ringvaart en langs deze vaart tot Groot schermer, vanwaar men langs prachtige bin nenwateren naar de Rijp krast, om vandaar eveneens langs zeer breede binnenwateren naar Schermerhom te rijden. Langs de ring vaart, die niet is stukgereden, kan men de tocht tot Ursem vervolgen. Van Ursem kan men langs de Hoomsche vaart via Rusten burg en Otefleek, naar de brug bij het Hen- gelaartje schaatsen. De Hoornsche vaart is van Avenhorn tot Rustenburg in het midden door motorschuiten stukgevaren. Deze lig gen thans stil en nu het ijs niet met sneeuw bedekt is, heeft men ook op dit traject vol doende baan om zonderd hinder het ijs toerisme te beoefenen. Bij de brug bij het Hengelaartje slappe men over op de nieuwe vaart-naar den Omval en heeft men het uit gangspunt bereikt. Onder de bruggen in de Noordervaart en die in de Hoornsche vaart bij Oterleek kan gereden worden. Wie dit traject volgt, berijdt zeldzaam mooi ijs en moet aan het einde van de Noordervaart te Grootschermer en de Rijp overstappen, even als bij de brug nabij het Hengelaartje en bij de brug in het nieuwe kanaal OmvalHui- gendijk. De Hoornsche vaart van Alkmaar tot het Hengelaartje is niet berijdbaar, evenmin als de ringslcot van de Heerhugowaard naar Ncordscharwoude. Prachtig is de vaart van Avenhorn naar Oosthuizen. Van Avenhom naar Ursem is het ijs niet stuk gereden. Bij Avenhom is dit wel het geval. In dit ijscentrum vindt men overigens een prachtige ijsbaan voor feestelijkheden. BADHUIS „HET WITTE KRUIS" KWEERENPAD. In het badhuis van „Het Witte Kruis" aan het Kweerenpad werden de navolgen de baden genomen in Decembei 1939: kuipbaden 160, le klas douche 172, 2e klas 581, derde klas 763. Werkloozen en hun gezin kunnen op vertoon van hun stempelkaart een douche bekomen ad 5 cent per persoon, doch uit sluitend de eerste 4 dagen der week. HET KAMPIOENSCHAP VOOR NOORDHOLLAND. Het presidium van den K. N. S. B. heeft als datum voor den wedstrijd om het kampioenschap hardrijden over afstanden van 50-0, 1500 en 5-000 M., Zondag 7 Jan. aangewezen. De wedstrijd wordt, ijs en weder die nende, gehouden op de baan van de Berger IJsport Vereeniging. Met het oog op den wedstrijd, werd deze baan gister slechts voor kinderen opengesteld, waardoor stukrijden werd voorkomen. Nu het in den afgeloopen nacht flihk gevroren heeft, is <Je baan zoo sterk, dat daarop ook een groot aantal bezoekers geen bezwaar meer kan opleveren. De binnenbaan, die voor wedstrijden en hard rijders gereserveerd blijft, is zoo prachtig, dat daarop, wanneer geen weersverande ring optreedt. Zondag recordsnelheden verwacht kunnen worden. KINDERVOEDING. De sympathieke vereeniging Kindervoe ding zet haar zegenrijk werk onvermoeid voort. Op Dinsdag 9 Januari zullen 's avonds van 8 uur tot 8.30 uur in de eetzaal Doelen straat naast de Handelsschool de ouders, die hun kinderen van de dagelijksche war me maaltijden later profiteeren, zich bij het bestuur kunnen aanmelden. GROOT WERK GEGUND. Na aanbesteding op 20 Dec. te 's-Graven- hage, waarbij de gunning was aangehouden, is thans door de directie van de Zuiderzee werken gegund aan de N.V. P. Daalder's aanneembedrijf, alhier, het onderhoud ge durende 1940 van rijkszeewerken op Wie- ringen, de Noorder- en Zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzee werken aldaar, de nieuwe haven te De Hou- kes, alsmede verschillende grond- en kunst werken, behoorende tot den Amsteldiepdijk, den Balgzanddijk en tot het Balgzandkanaal tusschen van Ewijcksluis en Oostoever, rij ksha ven werken op Wieringen, den Rijks weg 10a en gedeelten van de rijkswegen no. 7 en 9. Voornoemde N.V. was laagste inschriifster met 53.479, terwijl de raming 66.400 be droeg. NIET NAAR EEN DINEETJE. In het uitvoerige verslag in ons vorig nummer, betreffende het afscheid van mr. Hijmans, is een zin geslopen, die eenige rectificatie behoeft. Toen mr. Hijmans ver telde hoe deftig het vroeger bij de rechter lijke macht toeging gekleede jas, hooge hoed enz. deelde hij volgens het verslag ook mede, dat wanneer de president of de De minister-president, jhr. mr. D. J. de Geer, heeft hedenmiddag ter gelegenheid van de jaarswisse ling de volgende rede voor de radio gehouden: Waarde luisteraars in Nederland en in de j overzeesche gebiedsdeelen, laat mij beginnen met U namens de regeering veel goeds toe te wenschen in het nieuwe jaar. Zoowel voor Uw persoon als voor Uw gezin en werk. En zoowel in stof felijk als in geestelijk cpzicht. Bovenal in het laatste. Want zonder geestelijke horizon brengt stoffelijk welvaren geen blijvende bevrediging. De jaarswisseling bestormt ons ditmaal meer dan ooit met vragen, waarop wij gaar ne een antwoord zouden hebben, doch het niet ontvangen. Zal de duisternis, die over de wereld gevallen is, zich verdichten en straks ondraaglijk worden? Wij rekenen met de mogelijkheid daarvan. Maar tegelijk klemmen wij ons vast aan ieder symptoom dat van betere dingen spreekt en houden brandende de hoop op een nabij zijnde red ding. Wij weten, dat vele millioenen in alle landen hunkeren naar het oogenblik, waar op de naties, die God in deze wereld tezamen gebracht heeft en die nu in bitteren strijd gewikkeld zijn, elkaar weer zullen begrijpen en vertrouwen. Zij allen strijden voor een betere toe komst en verwachten die van een voorspoe dige oorlogvoering. Gezien de lessen der er varing, moet gevreesd worden, dat die ver wachting niet in vervulling zal gaan. De oorlog is een zichzelf voorttelend kwaad. Hij laat ruïnes achter, ook in de gezindheid der menschen, die geen vruchtbaren bodem vormen voor het opbloeien van een waar- achtigen vrede. Een vrede, als alle bel ligerenten oprechtelijk en vurig nastreven, kan niet een kind zijn van den oorlog, maar slechts de vrucht van goeden wil en begrij pend overleg. Laat ons hopen, dat, voordat het te laat is, dit zal worden ingezien. Wanneer de volken, die thans in oorlog zijn, morgen zouden aankondigen: wij heb ben elkander nu eenigen tijd goed in de oogen gezien, vol haat en vijandschap, maar toch ook met het sluimerend besef van één te zijn in het verlangen naar een welvarend en vreedzaam Europa, een Europa, dat de groote mogelijkheden, die God ons in dezen tijd biedt, wil benutten tot verbetering der levensvoorwaarden van allen, laat ons nu, vóórdat iets onherstel baars gebeurd is, ons aan de conferentie tafel zetten, met het vaste besluit dat wij elkaar moeten vinden, dan zou een zucht van verlichting over de geheele wereld op gaan, dan zouden de dooden, die reeds te betreuren zijn, niet te vergeefs zijn gevallen, en dan zou er een veel grootere kans bestaan op een duurzamen vrede dan wanneer straks een zieltogende overwinnaar, bloe dend uit duizend wonden, zijn zoogenaam- den „vrede" aan den overwonnene oplegt. Als het intredende jaar ons binnenkort dat oogenblik van bevrijding brengt, dan zal 1940 het begin kunnen worden van een vernieuwd Europa. Wat in het tegenovergestelde geval zou ge beuren, kan ons niet anders dan met zeer sombere gedachten vervullen. Stel U voor twee sterke worstelaars, die op een smal pad aan den rand van een af grond elkaar omklemd houden, in de vol strekte verzekerdheid bij elk van beiden, dat het gelukken zal den ander naar beneden te werpen. Voor den objectieven toeschouwer staat het vast, niet alleen, dat elk van beiden 50 pCt. kans loopt zich te vergissen, maar ook dat de grootste van alle kansen is, dat beiden zich vergissen en gemeenschappe lijk het lot zullen ondergaan, hetwelk de een aan den ander had toegedacht. Aldus zie ik het beeld van wat dreigt, in dien de huidige oorlog met de thans be schikbare vernielingsmiddelen tot het bittere einde wordt doorgezet. Het is daarom verheugend, dat verschil lende stemmen, zoowel uit Europa als uit Amerika, opgaan die tot bezinning roepen. Wij mogen onderstellen, dat die stemmen ook in de belligerente landen niet zonder weerklank blijven, al moet men daar, om een indruk van zwakte te vermijden, zich ervoor hoeden hiervan ontijdig te doen blij ken. Ook in die landen moet wel het besef levendig zijn, dat het beter is, onder erken ning van de wederzijds sinds 1918 begane fouten, de handen ineen te slaan, dan een algemeene uitputting en verarming te ris- keeren, die ons werelddeel tot een speelbal zouden maken van duistere machten, welke de beschaving van geen enkel land onaange tast zouden laten. Wat ons land aangaat, wij mogen met dank baarheid gedenken, dat het totdusver voor de oorlogsramp bewaard is gebleven en dat het van de omringende belligerente mo gendheden de verzekering heeft ontvangen, dat ook verder onze neutraliteit zal worden ontzien, indien wij haar zelf zullen hand haven. Dat omtrent dit laatste alle twijfel uitgesloten is, daarvoor staat de onwrik bare wil van regeering en volk borg. Zwaar drukken niettemin ook op ons de gevolgen van den oorlog. Er wordt stoffe lijk geleden en geestelijk door velen een harde strijd doorgemaakt. Een vriendelijken Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, Boefje (Ned. film); hoofdrol Annie van Ees. Toegang bo ven 14 jaar. (Geprolongeerd). Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Andy Hardy in het Wilde Westen (avont.); hoofd rollen Mickey Rooney, Lewis Stone, Cecilia Parker en Fay Holden. Toegang voor alle leeftijden. City-theater, half 8, hoofdnummer Drie ge wiekste schatjes worden groot (hum.-rom.); hoofdrollen Deanna Durbin, Nan Grey en Helen Parrish. Toegang boven 14 jaar. (Ge prolongeerd). provinciaal TlUtms HEERHUGOWAARD Bouw Hensbroekerbrng gegwnd. Bij onderhandsche aanbesteding is aan den heer Bosker te Wieringen gegund de bouw van een nieuwe Hensbroekerbrug, ter vervanging van de bestaande brug, met bij komende werken. groet moge ik hier brengen aan onze gemo- biliseérden en hun gezinnen. Het offer, dat zij brengen, kan ons helpen, de zooveel lich tere lasten, die ons vaak zoo moeilijk te dra gen schijnen, met blijmoedigheid te aan vaarden. De algemeene houding, die aan ons neu trale volk temidden van de heerschende on zekerheden past, is in twee woorden samen te vatten: waakzaamheid en vertrouwen. Wij moeten, zoowel economisch als poli tiek, van dag tot dag op alle eventualiteiten voorbereid zijn, maar tegelijk een kalmen en opgewekten geest bewaren. Een tegen stelling bestaat hiertusschen niet. Dezelfde Schrift, die ons maant: „Weest in geen ding bezorgd" en de vraag stelt: „Wie Uwer kan met bezorgd te zijn één el tot zijn lengte toedoen?" leert ons óók, „voorzigtelijk te wandelen, niet als onwijzen maar als wijzen, den tijd uitkoopende, dewijl de dagen boos zijn". Wij willen zijn paraat en rustig. Zorgend en niet bezorgd. Als in Jozefs dagen het ko ren opleggend voor den kwaden dag, maar tegelijk gehoorzamend het woord: „Zijt niet bezorgd voor den dag van morgen". Onze weermacht stevigend maar in het diepe be sef, dat niet aan „de paarden en wagenen" ook niet in hun modernen vorm het laatste woord is. De bedrijvigheid van een Martha willen wij paren aan de stille over gave van een Maria. Deze paraatheid en gemoedsrust zijn zóó weinig antipoden, dat zij integendeel elkan der stutten. De ervaring immers leert, dat wie in bange uren tot de zwaarste taak ge roepen is, het gemakkelijkst zijn evenwicht pleegt te bewaren. Indien een schip in nood zijn het niet de kapitein en het scheeps volk gespannen op het reddingswerk die het meest vatbaar zijn voor een paniek stemming. In den nood van deze dagen hebben wij allen een taak van redding. In kleinen of in grooten kring. Tegenover eigen omgeving of tegenover het volksgeheel. Wie zich het ijverigst daaraan wijdt, zal het minst gevaar loopen zijn kalmte te verliezen. Ik wensch U allen toe, den zegen hiervan te ervaren. De beste weg daartoe is, U te stellen on der de hoede \an onzen Ilemelschen Vader, die op wondere wijze beproevingen tot ze geningen maakt en die hetzij het dan oor log is of vrede ook in dit jaar bereid is ons te schenken Z ij n vrede, die, naar het Paulimische woord, alle verstand te boven gaat. Uitvoering Hercules en Hygiea. De gymnastiekverenigingen Hercules en Hygiea hebben Nieuwjaarsdag een uit voering gegeven met de non-stop-revue „Je moet er aan wennen", een revue, welke samengesteld is door den directeur der ver eenigingen, den heer K. Boot Jz. Evenals de beide vorige avonden, was er een flinke belangstelling voor deze uitvoering, welke heel goed geslaagd is. Er werden afwisse lend gymnastiek, balletten en korte sket ches vertoond, die samen een aardig geheel vormden. De Vroolijke Vinken zorgden voor de muzikale begeleiding. Door de gladheid geslipt en drie hekken omver gereden. Onze plaatsgenoot, de heer A. de G., die op den Prov.weg vanuit de richting Koedijk kwam aanrijden, nam door de duisternis ter plaatse de bocht iets te ruim en zag plotseling door het bevroren ge deelte van zijn voorruit het hek van den heer W. Zeman voor zich. Een botsing kon niet meer worden voorkomen. Door de gladheid slipte de wagen en kwam tegen het hek van de wed. Boeinga, ami de over zijde, terecht. Nogmaals schoof de wagen naar den overkant en ramde het derde hek n.l. dat van den heer T. Kostelijk. Alle drie hekken gingen gedeeltelijk tegen den grond. De auto werd slechts lieht aan de bumpers beschadigd. OPGAVE AMSTERDAMSCHE EANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 3 Januari 1940. STAATSLEEWNGEN. 3—3K NederL 1938 3 Ned.-Indië 1937 5K Duitschl. '30 m verkL BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij. Cert 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR, OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeit. Gem. Bezit Vor.k. 81% 12% 88% 82% 166* 109'/j 39% 65 306 97 126% GIFT AAN TURKSCHE ROODE KRUIS. Het Britsche Roode Kruis heeft aan de I zusterorganisatie in Turkije een bedrag van duizend pond sterling doen toekomen tot eniging van den nood in de door aardschok ken en watersnood geheisterde gebieden. WEDEROM EEN AARDBEVING IN TURKIJE. Gistermiddag zijn tengevolge van een aardbeving te Yozgad en omgeving 184 hui zen ingestort. Tot nu toe is nog geen mel ding gemaakt van verliezen aan menschen- levens. De overstroomingen te Balikesir, Ismidt en Adabazar hebben 336 huizen doen instor ten, 300 werden door het water meegesleurd 662 zijn onbewoonbaar geworden. Talrijke, bruggen zijn ingestort. INDUSTR. OND. BUITENL. 39%* Am. Smelting Anaconda 21% Bethleh. Steel. 60% Cities Service 4 General Motors 40% Kennecott Copper P 29% North American Rayon 20%, Republic Steel 18%, Standard Brands 4% Steel comm. 49%, U. S Leather 5%, CULTUUR MAATSCH. H. V. A 40C% Java Cultuur 253 Ned Ind Suiker Unie 342% Verg Vorstenlanden 105% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 60 100 WEDEROM MUNITIE TERUG GEVONDEN. Belfast, 3 Jan. (Reuter). Te Clar- nagh in het Noord-Iersche graafschap Ar magh is ongeveer twee en een halve ton munitie gevonden, welke uit het arsenaal te Dublin was gestolen. Men heeft thans 23 ton van de gestolen 28 ton teruggevonden. officier naar een dinertje ging, hij in een rijtuig reed met twee paarden er voor. En bovendien nog een politie-agent, die niet als postillon op een der paarden zat maar naast het rijtuig reed. De aldus beschreven plechtige optocht was evenwel niet op weg naar een dinertje maar naar de plaats waar de een of andere misdaad was geschied. Het dinertje was dan al achter den rug of mis schien nog in het vooruitzicht, maar het is te begrijpen, dat de hooge rechterlijke func tionarissen op weg naar een dinertje niet door een politie-agent begeleid werden. En evenmin natuurlijk op den terug tocht. BRITSCH VLIEGTUIG OP BELGISCH GEBIED NEERGESTORT. B r u s s e 1, 3 Januari. (Belga.) - Een Britsche vliegtuig, dat boven Duitsch gebied door een Duitsche patrouille werd achter volgd, is op Belgische grondgebied, nabij de grensplaats Raeren, brandend neergestort. Een der inzittenden wist zich met zijn valscherm te redden. De beide andere leden der bemanning heeft men op tijd uit de wrak stukken van het toestel kunnen redden. Zij hadden slechts lichte brandwonden opge- loopen. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Phillips Oil a Shell Udïoii i Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika Kin JavaChioaJapan lijn Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac §Noteering per 50. ÏExelaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 2*11, heden 2''. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 247% 262% 30% 9% - 8% 203 166 112% 12o 61% 106% 4Vl6 93% 114 10*% 108% 120% 163 13.% 13% 10% 11"» 14% 75 z. 45-3.00 81% 12% 88 84% 164% 109 39%-% 308 97 131 40 24%e 61%-% 40'/, 29%-* 20 1 - Via 4% 50%-J 5% 402 241% 101% 58 265% 10% 8% 206% 112% 62 4%6 94% 114% 108% 106% 118% 166 119 19% 10*-%, 11% 14% 76 x) ex-coupon Beschermt U tegen de gevolgen van Bescherming da riegen isa .een moge.ijk a's ieder z©IS daariwer* kei ijk meehelpt OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.87 1.87%, Londen 7 42% 7.41% Berlijn 75.40 75.37 y, Parijs 4.20% 4.20 y, Brussel (Bel ga) 31.62 H 31.60 Zürich 42.14 42.12 Kopenhagen 36.25 36.25 Stockholm 44.75 44.75 Oslo 42.67 42.65

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2