Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. Buitenland Rede van Chamberlain in Mansion House. Het Fransche parlement weer bijeen. De Dunbar Castle op een mijn geloopen. De besprekingen tusschen Csaky en Ciano. SLAAP UW VERKOUDHEID WES De toestand in 't geteisterde Turkije. TWEEDE BLAD -concert. 5.20 Radio- -uitz. 9.50 en 10.20 Radiotooneel. 11.35 dichte muziek. 50 Omroeporkest en Pianovoordr. 9.50 dt's orkest en soliste. (1. 1.35 Populair con- 3.35 Omroeporkest ;n piano. *.50 Folklo- .pl. 6.20 O. Dobrindt's g: Zie D.sender. I M. 322 M.: 12.20 en Radiotooneel. 6.50 en r soldaten. 8.50 en 11.20 Omroepdaps- Gr.pl. 12.50 en 1.30 !0 Gr.pl. 5.">0 Radio- rdracht. 6.55 en 7.35 ten. 8.50 en 9.35 Om- nroepkoor en solist, p. Hierna tot 11.20 OER, 1571 M. 7.35 8.05 Progr. om de 20 Ber. 9.50 Omroep politiek overzicht. Ber. Hierna tot 12.20 ADIODÏSTRÏBUTIE 5.20, Engeland 8.20 .50, D.sender 9.50 -11.20, Keulen 11.20 .2014.20, Danmarks arijs R. 15.5016.20, (.sender 16.3017.20, (.sender 18.2019.05, Keulen 19.20—19.30, 1.30—21.20, Keulen t 21.3522.20, Brus- i.sender 23.20—24. 8.9.20, Engeland Radio 11.20—13.20, Parijs Radio 13.50 5.05, Hamburg 15.05 5.20—16.35, Keulen 16.50—17.20, Brus- ageland 17.50—18.35, 0, VI. 19.20—20.20, geland 21.20—21.35, 0, Parijs Radio 22.20 5—24.—. T VAN TJRK. uur zjjn vier bewo- js naar Lemmer ver- 'leesch te halen. Zij gebruik gemaakt van ijs op het IJselmeer er het algemeen nog mannen hebben hun ezocht. Gisteravond g verwacht. maal in dezen win- ijn toevlucht heeft vleeschvoorziening len. nis, die David in de mnen voorzien en de grootste ver- leel, dat Bloomer in Iwijning moest heb- lie gedachte werd ijn vrees voor Judy zoo spoedig moge- e zien. n en keek den man 3. ngzaam op en keek Een vreemde ver- r in zijn met olie l. sergeant Bloomer iij herkende, zoodra Empress hotel aan- vreemde afwezige achten bij heel an- dan ook inderdaad en twintig jaar ge- oede positie op een Op zekeren dag s ingebroken, maar it de heeleboel ver- iakje van binnenuit, snd van het perso- apt. Verder was er itie aangevallen en ien met de details u ook niet probee- i onschuldig ben, ik allen schijn te- ïis genomen en heb tgediend". (Wordt vervolgd) „Het lot der beschaving is verbonden met ons succes." In een rede in het Mansion House heeft minister-president Chamberlain gister o.m. het volgende gezegd: Sedert de oorlog verklaard werd, zijn mijn gedachten en handelingen slechts op één doel gericht geweest alles te doen wat den oorlog tot een goed einde zou kunnen brengen. Aan dit doel maak ik al het andere ondergeschikt. Dit nieuwe jaar, dat waarschijnlijk rijk aan historische gebeurtenissen zal zijn, is rustig begonnen, doch het is de rust van de kalmte voor den storm. Tot dusver is er geen algemeen treffen geweest. Wij we ten niet hoe lang dit zal duren. Op zee zien wij het duidelijkst het ver loop der vijandelijkheden in de eerste vier maanden van den oorlog. Ik geloof, dat wij kunnen zeggen, dat het resultaat niet onbevredigend is. Sprekend over den strijd in Finland zeide Chamberlain: de Finnen kunnen er zeker van zijn, dat ons antwoord op de te Genève aangenomen resolutie niet slechts een formaliteit zal zijn. Voortgaande zeide de ministerpresident: Wij moeten wel opmerken, hoe snel de kwade dingen, waarover ik gesproken heb, zich zouden voorbereiden, tenzij er paal en perk aan wordt gesteld. Thans is het de beurt van Finland, te worden aangevallen door een mogendheid, waarmede Duitschland een onzalig pact heeft gesloten. Finland vecht thans tegen de macht van onnadenkend geweld, zoo als wij zelf vechten. Finlands schitterende successen vervul len ons met bewondering voor zijn held haftigheid. Na woorden van medegevoel te hebben gewijd aan de aardbevings- en overstroo- mingsrampen in Turkije, vervolgde Cham berlain: Niets zou meer de taak van een vrëed- zamen wederopbouw vergemakkelijken dan uitbreiding van de Britsch-Finsche financieele en economische samenwerking j tot andere naties in Europa en misschien 1 de geheele wereld. Chamberlain vervolgde: De mobilisatie van het menschenmateriaal voor militaire doeleinden in dit land geschiedt reeds op uitgebreide schaal. Ik ben ei zeker van, dat ons volk één is in den vasten wil, den oorlog te winnen, doch niet zoo zeker, dat het begrijpt, waarvoor het gesteld is. Wij mceten het stellen zonder vele dingen, die wij zeer zullen missen. Steeds meer men- schen schakelen wij in in de productie van oorlogsmateriaal. Ik zeg niet, zoo vervolgde de premier, drt wij het toppunt bereikt hebben van onze eischen aan de rijkere klassen, doch naar levensstandaard is reeds merkbaar lager geworden. Ik wil niet zeggen, dat er geen loonsverhoogingen moeten zijn, doch he' zou een fout zijn, de loonen te verbin den met de kosten van levensonderhoud. Wij moeten sparen, wij moeten den in voer controleeren, wij moeten het stellen zonder onnoodige artikelen. Wij aarzelen niet, iets aan de rantsoeneeringslijst toe te voegen, wanneer de noodzakelijkheid hier van zich opdringt. Het Duitsche volk moet, naar Chamber lain verder zeide, beseffen, dat de verant woordelijkheid voor het voortduren van den oorlog en al het lijden, dat het komende jaar nog met zich mee zou kun nen brengen bij hen ligt, evenals bij de ty- rannen, die boven hen staan. De premier besloot met de woorden: Wij worden gesteund door de volken van het imperium, door de macht en de vastbera denheid var. onzen grooten er moedigen bondgenoot Frankrijk en door de moreele goedkeuring van allen, die beseffen, dat het lot der beschaving verbonden is met ons succes. Tegen zulk een combinatie zullen de machten van het kwade vergeefs vechten. VERTREK VAN TIF BEMANNING VAN DE „COLUMBUS". De leden van de bemanning van de „Co lumbus" die den dienstplichtigen leeftijd heb ben zullen naar de „Herald Tribune" bericht. Zondag naar San Francisco vertrekken, van waar zij met een buitenla'ndsch schip naar Duitschland zullen gaan. Zij, die niet dienst plichtig zijn, zullen op Ellis Island blijven tot hun reis aan boord van neutrale schepen zal zijn geregeld. Van de 575 opvarenden zijn 400 dienstplichtig. Het Amerikaansche ministerie van buiten landsche zaken heeft verklaard, dat deze Duitsche zeelieden door de Ver. Staten als schipbreukelingen worden beschouwd. Herriot tot voorzitter herkozen. Gistermiddag is het parlement voor het eerst in 1940 bijeengekomen. De zitting van den senaat werd geopend onder voorzitter schap van het oudste lid Damecour, die de gebruikelijke openingsrede uitsprak. Hij wees erop, dat Frankrijk en Engeland zoo zeer vereend zijn, dat men zou kunnen zeg gen, dat zij slechts één natie vormen. Zij zijn vastbesloten den totalen oorlog te voe ren en zullen tot de overwinning stand houden. Damecour eindigde met hulde te brengen aan de geallieerde legers en regeeringshoof- den. De opening van de Kamerzitting. De Kamer is geopend onder voorzitter schip van het oudste lid, Levy Alphandery. De meeste ministers zaten in de regeerings- bank en de opkomst der afgevaardigden was groot. Onmiddellijk in den aanvang deed zich een incident voor, veroorzaakt door de aan wezigheid van zeven gemobiliseerde commu nistische afgevaardigden. Na een korte schor sing werd besloten, dat hun geval bestu deerd zou worden door het voorloopjge bureau. Dit bureau besliste, dat de kwestie zal worden voorgelegd aan de Kamer, onmid dellijk na de installatie van het definitieve bureau. Bij de hervatting der zitting sprak Levy Alphandery zijn openingsrede uit, waarin hij, na hulde gebracht te hebben aan de Britsche en Fransche troepen o.m. zeide, dat het geen enkel Franschman, op straffe van verraad te plegen meer veroorloofd is on wetend te zijn omtrent den zin en den ver- schrikkelijken inzet van den strijd. Het gaat om slavernij of herstel van den eerbied voor de menschelijke vrijheid en veiligheid. Er wordt gestreden tegen een vijand, wiens militaire kracht nog onaangetast is en het zou een illusie en een onvoorzichtigheid zijn te gelooven, dat de vijand reeds bij voor baat is verslagen. Laten wij, zoo eindigde spr. Opnieuw aan het werk gaan met dezelf de bewustheid van onze plichten en hetzelf de hooge gevoel voor onze verantwoordelijk heden. Tijdens de rede van Alphandery deed zich wederom een incident voor door de communisten. Na de passage, waarin Al phandery hulde bracht aan het leger, ston den alle afgevaardigden op met uitzondering van de communisten. De vergadering gaf krachtig uitdrukking aan haar verontwaar diging en op voorstel van Alphandery werd een motie van afkeuring aangenomen en be sloten deze leden te verwijderen. De com munistische afgevaardigden werden daarop naar buiten geleid. De achtergebleven Ka merleden zongen daarop eensgezind de Mar seillaise en Alphandery zette zijn rede voort, Na zijn rede las hij een schrijven voor van Daladier, die zich verontschuldigde in ver band met het hem overkomen ongeval niet aanwezig te kunnen zijn. De Kamer ging vervolgens over tot de ver kiezing, van een president en van de andere leden van het bureau. Na hun uitsluiting vertrokken vier afge vaardigden uit het parlementsgebouw na hun militaire uniformen te hebben aange trokken. De twee andere communistische afgevaardigden, Dewez en Parsal, die zich aangesloten hadden bij de hulde aan de ge- mobiliseerden en een derde, Benenson, die op dat oogenblik niet in de zaal aanwezig was, waren niet betrokken bij het incident, dat de tijdelijke uitsluiting der vier andere communisten ten gevolge had. Herriot tot Kamervoorzitter herkozen. In de wandelgangen van de Kamer wordt medegedeeld, dat Herriot tot voorzitter der Kamer is herkozen met 350 van de 424 uit gebrachte stemmen. FRANSCH SCHIP MOET VERLOREN GEACHT WORDEN. Naar gister bekend is geworden, is het Fransche patrouillevaartuig Barsac (1.049 ton) Zaterdag tijdens een zwaren storm ter hoogte van Vigeo aan den grond geloopen. Het schip moet als volkomen verloren worden beschouwd. Men gelooft, dat om streeks 10 opvarenden om het leven geko men zijn. 45 Overlevenden zijn door een Spaansch vaartuig te Vigo aan land gezet. DE POSTVERBINDING MET AMELAND. Gistermiddag is het K.L.M.-vliegtuig „Xema", piloot Parmentier, welk toestel vanochtend om kwart over elf van Schiphol is vertrokken en om 13 uur van Eelde zou vertrekken, op het noorderstrand te Hollum, Ameland, geland. Het vliegtuig had twee passagiers en post van vier dagen aan boord. Op de terugreis heeft de „Xema" even eens de post van vier dagen meegenomen. Er hadden echter geen passagiers voor deze reis geboekt. CONFERENTIE VAN DE BALKAN ENTENTE. Officieel wordt uit Boekarest medegedeeld dat op 2, 3 en 4 Febr. te Belgrado een bij eenkomst zal worden gehouden van de mi nisters van buitenlandsche zaken van Tur kije, Griekenland, Roemenië en Zuidslavié. Te Boekarest acht men deze bijeenkomst volgende op de besprekingen van Csaky en Ciano te Venetië, van groot belang. Men veronderstelt dat op de conferentie de vraagstukken van de verdere ontwikkeling van de betrekkingen tusschen Balkanstaten en Italië en Hongarije zal worden bespro ken, alsmede de hulp, welke aan Roemenië kan worden gegeven, wanneer zijn grenzen worden aangevallen. De geruchten over een Balkanverbond worden noch bevestigd noch tegengespro ken Roemenië blijft evenwel pogen de be trekkingen tot Bulgarije te verbeteren. In een toespraak tot den Bulgaarschen gezant die van Boekarest naar Ankara vertrekt, heeft Gefencu gewezen op de noodzakelijk heid de bestaande vriendschappelijke be trekkingen tusschen beide landen te ver- grooten. Hij verklaarde verder vertrouwen te hebben in een vreedzame ontwikkeling van de betrekkingen. De Bulgaarsche minis ter van financiën die een bezoek heeft ge bracht aan Moskou, heeft op zijn terugkeer twee dagen te Boekarest doorgebracht om besprekingen te voeren met zijn Roemeen- schen collega. Binnenkort zullen handelsbe sprekingen tusschen beide landen beginnen. DIT JAAR GEEN CARNAVALSVIERING IN DUITSCHLAND. Met het oog op den ernst der tijden zal dit jaar in Duitschland geen openbare car navalsviering plaats vinden. In plaats daarvan zuilen talrijke vroolijke amusementsavonden voor de bevolking en de weermacht georganiseerd worden. DE LUCHTVERBINDING MOSKOU— BERLIJN. Het eerste Sowjet-Russische Verkeers vliegtuig is gistermiddag in Berlijn aange komen. Het was volgens program op zijn vlucht gelai.d geland in Minsk. Bialystok en Koningsbergen. Heden vertrekt het toestel weer naar Moskou. De gezagvoerder om het leven gekomen. De Dunbar Castle (10.000 ton) van de Union Castle Lijn, is gistermiddag aan de zuidoostkust van Engeland op een mijn ge loopen. Mannen, vrouwen en kinderen wer den opgepikt en aan land gebracht. De Dunbar Castle was op weg van Kaap stad en had aan boord ongeveer 48 passa giers 8 eerste klas passagiers, 31 toeristen en 9 kinderen. De passagiers, die in twee reddingbooten var. het schip rondzwalkten, werden opge pikt door een motorbarkas van de kustwacht, welke hen aan wal heeft gebracht. Voor zoover bekend werden alle passa giers gered. Zij hadden de beide redding booten van het schip gebruikt en dreven daarmede op "het Kanaal rond totdat zij door een motorbarkas werden gezien en opgepikt. De geredden zeggen, dat toen zij zich van de Dunbar Castle verwijderden, dit schip snel zonk. Een der geredden zeide: „Wij wa ren zoowat klaar met de lunch toen een hevige ontploffing het schip van voor tot achter deed schudden. Alle lichten gingen onmiddellijk uit". Gemeld wordt, dat de andere geredden door verschillende schepen zijn opgepikt. Men gelooft evenwel, dat twee magazijn meesters vermist worden. Na de landing hebben 72 personen, die ongedeerd waren zich naar een hotel begeven. Men gelooft dat de gezagvoerder Causton om het leven is gekomen. Gisteravond laat zijn eenige leden der bemanning te Londen aangekomen. Schip in half uur gezonken. Een der geredden heeft nog gezegd, dat het schip spoedig na de ontploffing begon te zinken en in ongeveer een half uur is onder gegaan. De Dunbar Castle werd in 1930 te Glasgow gebouwd. Het schip had accomodatie voor 200 passagiers eerste klasse, 260 derde klasse en verder ruimte voor ongeveer 100 tus- scb endekpassagiers. De lijken van den gezagvoerder, den ma gazijnmeester van de machinekamer en een matroos zijn aan land gebracht in een haven aan de zuidoostkust. Een geredde heeft gezegd, dat kort nadat de opvarenden het schip hadden verlaten zij zagen, dat dit in tweeën brak. Vijftien minuten nadat het schip op een mijn was geloopen bevonden alle passagier' en leden der bemanning zich in de booten. De koks behoorden tot degenen, die het het meest onder de ontploffing te lijden hebben gehad daar vet en olie overal rond- spatten en onmiddellijk vlamvatten. Toen zij aan dek gerend kwamen vertoonden hun kleeren brandgaten. Sommigen hunner wa ren nogal erg getroffen. De bemanning harerzijds heeft hulde ge bracht aan de kalmte en het flinke gedrag van de passagiers in het bijzonder aan de moeders met jonge kinderen. Een lid der be manning zei: 2 meisjes van drie en vijf jaar die met hun moeder met mij in dezelfde red dingboot waren, hebben zich buitengewoon gedragen. Een andere man heeft nog gezegd, dat de bemanning uit 208 personen had be staan. De geredden in een ziekenhuis. De geredden van de Dunbar Castle die in een ziekenhuis zijn opgenomen, zijn niet ernstig gewond. Volgens een lid der beman ning was de gezagvoerder van het schip dood voor de deur van zijn hut aangetroffen, welke hij naar het schijnt had probeeren te bereiken toen de brug instortte. De eerste officier, Robertson, die het bevel overnam, was de laatste die het schip verliet. Een opvarende zei, dat ze hem aan boord van een der reddingbooten hadden moeten trekken. Volgens een ander was de voor mast bij de ontploffing vrijwel uit de boot geslagen. De passagiers waren vol hulde en lof over de bedrevenheid, moed en discipline der bemanning. Een der geredde passagiers zeide, dat een zeeman, die zelf aan het hoofd gewond was, een zuigeling in een van de booten heeft verzorgd. Dit kindje was een van de twee, die nog niet konden loopen. Tot de gewonden behoort de kwartier meester, een Scandinaviër, Larsen geheeten. die bewusteloos was, toen hij van het schip werd gehaald. De geredden zeiden, dat alle booten met moeite konden worden neergela ten met het oog op de sterke zuiging van het water. DE ONDERGANG VAN DE BARSAC. Uit Madrid wordt thans gemeld, dat achttien leden der bemanning van de Bar sac, het vergane Fransche patrouillevaar tuig, vermist worden. In welingelichte Italiaansche kringen hecht men weinig geloof aan de geruchten, dat te Venetië bij de besprekingen tusschen de ministers van buitenlandsche zaken van Italië en Hongarije, besloten zou zijn tot het sluiten van een militair verdrag. Wel wordt toegegeven, dat een dergelijk verdrag een deel van het Italiaansche plan tot het opbouwen van een anti-bolsjewistisch bol werk in den Balkan zou kunnen worden ge noemd, doch in de onderhandelingen over een Italiaansch-Hongaarsch verdrag zou toch ook Zuidslavië moeten meespreken en op het oogenblik is Zuidslavië niet bereid in onderhandeling te treden over een der gelijk plan. Eenigen tijd geleden heeft Itailë gepolst over de vorming van een klein blok, be staande uit Italië, Albanië, Zuidslavië en Hongarije. Hierbij werd de mogelijkheid overwogen, dat Roemenië zich erbij zou aansluiten. Ook is gesproken over de moge lijkheid, dat Belgrado zou toestaan, dat Ita liaansche troepen over Zuidslavisch gebied zouden trekken, indien Hongarije zou wor den aangevallen door Rusland, doch slechts weinigen veronderstellen, dat een dergelijk voorstel officieel door de Italiaansche re geering aan de regeering van Zuidslavië is voorgelegd. Een telegram van Csaky aan Ciano. De Hongaarsche minister van buitenland sche zaken, Csaky, heeft uit Posthumia aan den Italiaanschen minister van buitenland sche zaken Ciano een telegram gericht, waarin hij zegt: Ik wil Italië niet verlaten zonder u dank te zeggen voor de vriend schap, die gij Hongarije en mij hebt bewe zen. In het bijzonder verheug ik mij over de constateering der volstrekte overeen stemming der opvattingen, die ons naast onze persoonlijke vriendschap in den moei lijken, maar geduldig ten uitvoer gelegden arbeid vereenigt om den vrede, die gegrond vest is op rechtvaardigheid vol inzicht en op het bewustzijn van de eigen macht, op den Balkan en in het Donmibekken te bewaren. Csaky weer naar Italië? Naar de „Giornale d'Italia" uit Boedapest verneemt, houdt men in de Hongaarsche hoofdstad rekening met de mogelijkheid van een nieuwe reis van Csaky naar Italië om de overeenstemming in opvattingen der beide landen vast te leggen in een politiek nstrument. Ook snreekt men van de moge lijkheid van een later bezoek van graaf Ciano aan Boedapest. In Italiaansche politieke kringen legt men er opnieuw den nadruk op, dat Italië en Hongarije gekant zijn tegen een uitbreiding van het conflict. De Italiaansche richtlijnen zijn ook jegens Rusland niet ingegeven door agressieve plannen. Graaf Csaky brengt verslag uit. Graaf Csaky, de Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken, heeft gisteroch tend aan premier graaf Teleki verslag uit- gebracht over de besprekingen te Venetië. Rijksbestuurder Horthy heeft achtereen volgens graaf Csaky en graaf Teleki in audiëntie ontvangen. De besprekingen duurden drie kwartier en betroffen de ont moeting te Genève. Dinsdagmiddag heeft graaf Csaky deel genomen aan de bijeenkomst van den eco- nomischen raad van het kabinet, bestaande uit de ministers der economische departe menten. Wrijf rug en borst in met Dampo. Darw *bentU den volgenden morgen beter!) Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ctl De aardschokken in Izmir, Bolou, Dikili, Pargamon, hebben geen schade aangericht of slachtoffers geëischt. Er blijft overvloedig sneeuw vallen in Ankara, maar vooral in Erzeroem, waar de telegraaf-, telefoon- en spoorwegverbindingen verbroken zijn. Naar vernomen wordt zal de schade, aangericht door de recente aardschokken, niet verhin deren de uitvoering voort te zetten van het spoorwegprogram, dat in 1930 aangevangen werd. Gevechten met wolven. De evacuatie der gewonden en andere overlevenden uit Erzindjan en andere ge troffen gebieden in het noorden wordt met de grootste snelheid voortgezet. Thans komt aan den dag hoe de afgelegen, ver spreide dorpen in het Achterland van Erzindjan er aan toe zijn. De overlevenden verhalen dat zij niet alleen te kampen hadden tegen honger en koude, maar ook tegen groote troepen wolven. Verwoede gevechten moesten geleverd worden door de uitgeputte dorpelingen tegen de uitge hongerde wolven. Vooral de mannen, die bezig waren met het begraven van slacht offers hadden het zwaar te verduren. De verscheurende dieren vielen hen aan, ter wijl zjj de dooden begroeven. De troepen zetten hun heldhaftige hulpwerk voort, terwijl de sneeuw vier voet hoog ligt. Dagelijks komt hulp uit het buitenland: aan. Hulp uit Palestina. Uit Jeruzalem wordt gefmeld: Het ver zenden van sanitair materieel dat door Joodsche instellingen is verzameld tot hulp aan de slachtoffers van de natuur rampen in Turkije, is gisteren aanleiding geweest tot een kleine plechtigheid, welke werd bijgewoond door een vertegenwoor diger van het Joodsche agentschap, den Turkschen consul en anderen. De vracht auto met het materieel is naar Aleandret- te vertrokken. Uit alle deelen van Palestina blijven de giften naar het Turksche consulaat stroo men. Nieuwe aardschokken. Gisterochtend hebben zich nieuwe aard schokken voorgedaan in het Oosten van Turkije, vooral te Isparta, Akhisar, Char- kika-Rahisar, Bayindir, Gumuchane, Smyrna, Dikili en Burdur. Materieele schade werd niet aangericht en slachtoffers zijn niet gevallen. DUITSCHE VLIEGTUIGAANVALLEN OP OORLOGSSCHEPEN HADDEN GERING SUCCES. Van Britsche gezaghebbende zijde wordt medegedeeld, dat vijandelijke vlieg tuigen sedert het uitbreken van den oor log slechts dr,emaal een Britsch oorlogs schip met bommen hebben kunnen treffen. Deze drie door Duitsche bommen getroffen oorlogsbodems zijn de Iron Duke, die als oefenschip dienst doet, de torpedojager Monawk en de kruiser Southampton. In 't geval van de Iron Duke en dat van de Mo hawk troffen de bommen niet rechtstreeks doel, doch vielen zij wel zoo dichtbij, dat de bomsplinters schade konden aanrich ten. Er wordt op gewezen, dat het vlieg kampschip Ark Royal zelfs niet beschadigd is. In talrijke duels met Duitsche vliegtui gen, zoo besluit men, hebben de Britsche oc'ogsschepen steeds gezegevierd. IN BELGIE DUITSCH BLAD VERBODEN. Bij ministerieel besluit is in België de pu blicatie verboden van het blad „Junges Volk in Eupen en Malmèdy". ANDERSON WAARSCHUWT TEGEN ONGERECHTVAARDIGD OPTIMISME. De Britsche minister van binnenlandsche zaken en binnenlandsche veiligheid Ander son heeft te Edinburg een rede gehouden, waarin hij o.m. zeide: Het is voor mij een reden voor ernstige bezorgdheid, dat in zulk een geringe mate gehandeld is in overeen stemming met het evacuatieplan der regee ring en nog meer voel ik mij verontrust, wanneer ik eraan denk, dat zulk een groot aantal kinderen reeds weder naar de steden teruggebracht is. Anderson waarschuwde het publiek tegen gevoelens van valsch vertrouwen of opti misme, slechts gebaseerd op het feit, dat de verwachte luchtaanvallen tot dusver zijn uitgebleven, en hij voegde hieraan toe: de groote luchtmacht van den vijand is nog steeds intact en ofschoon hij haar nog niet ir een geconcentreerden aanval tegen ons heeft gericht, is er niets geschied, dat de veronderstelling wettigt, dat zij niet ge bruikt zal worden voor een krachtigen aan val op Engeland, wanneer dit in de strategie van den vijand te pas komt. SNEEUWSTORM VEROORZAAKT RAVAGE. Uit Toyama (Japan) wordt gemeld: Te Asogahara in de provincie Toyama heeft een lawine een groot gebouw van een elec- trische Japansche electriciteitsmaatschappij verwoest. Na den hevigen sneeuwval kwam een cycloon. Het overgebleven deel van het gebouw vatte vlam en werd geheel in de asch gelegd. 54 van de ongeveer 500 "in- ployes werden ernstig gewond en 24 wor den vermist. Men verkeert in zorgen voor hun lot. 65. „O, dat is onze vader, komt Myra ga hem goeden dag zeggen". „Dag Vader, wij hebben een nieuwe huis genoot, kijk, een elfje uit het Zuiden". „Hoe kom jij hier", zegt de Eskimo verwonderd. „Akita heeft haar gevonden", roepen de kleintjes. „Zo, zo, dat is aardig". „Zeg Akita, vandaag ga ik op zeehondenjacht en ji.i moet mee om me te helpen". Even later staat de hele familie, ook Myra, buiten de hut om ze een goede reis toe te wensen naar de ijsschotsen. 66. Maar o wee, wat gebeurt er tegen de middag? De lucht wordt donkergrijs en 't duurt niet lang of er valt een dik pak sneeuw. Het stormt er zelfs bij. „O, o, als vader en Akita nu maar niet verdwalen en op een losse ijsschots raken", jammert de Eskimovrouw. „Weet u wat, ik zal met de hondenslee er op uitgaan om ze te zoeken", biedt Myra aan. Ze is blij, dat ze deze vrouw, die zo goed voor haar is, kan helpen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7