AMSTERDAMSCHE BEURS £aatste betichten J^coifmciaai Uieuws iJMM&QUW van soc.-dem. iriërs. rost van tonningen veroor deeld. doodelijk ongeval op onbewaakten overweg te delft. bommen op luxemburg. jBncgedijhe Stand WARM EN HUIZEN OBDAM LANGENDUK ST. PANCRAS OUDKARSPEL URSEM BROEK OP LANGENDUK dagbladreclame! De Alkmaarsche Courant BMSTE BLAD tkenden beneden 18 ïeel: 1 fabrieksarbeid- leerl. verkoopster, 1 irecteur voornoemd, v. d. HEUVEL. (Ongecorrigeerd.) eenkomst, waar eenige ngrijke vraagstukken telden. endenhuis te Noord- 40-tal tuinders en een uit 9 provincies, iternaat was de heer ar den Raad van Ar- >prak als inleider ir. stuinbouwconsulent in nogelijkheden van de moral aan het betere warme kas vervroegde ïlijkheden werden ge in g en verdeeling van r langeren duur wer- werden eenige vragen icht en enkele discus- sprak ir. Heemstra, ent te Groningen, over agrarisch bedrijf heeft it alleen behoefte aan be onderlegde vaklui, aische en economisch die in staat zijn over e cultures dan die door hen werden be an goed onderwijs om kwaamheid werd aan- >oral de wenschelijk- i naar voren kwam» agere tuinbouwscholen mogelijk is, de alge- itercursussen, waarbij bedrijfscontrolecursus- aelicht. Tot slot volgde ;e discussie, was inleider de heer van den heer Valstar, Centraal Bureau uit de iden aan de derde af- i zaken over het Vei- uk afzet tuinbouw.) ak den groei van het het begin tot wat het t dit de juiste ma- het product de juiste rkrijgen in vrije con- rp volgde een zeer waarbij men vooral 3er juiste marktwaarde icurrentie veel verschil trd er op gewezen, dat ilzaam ook bij zijn op- :tyd volkomen had ge- op een bepaald tijd ie markt komt, dit nog er een teveel is. Het ilmatig uit de markt n voor conserveering den tuinbouw, welke leider werd behandeld id werd door de orga- ■ing, werd als geheel en als werkende in geschouwd, waarbij het van het saneeringsplan ;esteld. was ir. Freetema, voor- ur „Frico" en thans sd. Coöperatieven Raad, lat aan het hoofd van ïs hier te lande. Hij be- i den groei van het co de agrarische bedrijven instellingen, een en an- grafieken, waarbij sterk irling verschil in de k samenvalt met de lking. Het gevleugelde :n door een landbouwer i boer moet den teugel ;t einde zelf in de hand il in de noordelijke pro- an. sngaan van landbouw- oruikscoöperaties werd aan het vroegere sterk edende arbeidersstand- gewijzigd, maar toch is ring te bespeuren. Het coöperatie bij de tuin- als een groot verzuim ider. len enkele vragen ge- n deze weekbijeenkomst leidingen door den heer derwerpen „De positie ;ch bedrijf", „Het vaste- l „De industriëele ver- iche productie", waarop discussie volgde. Hierbij orgrond de onhoudbaar- te steunverleening, in in den landbouw, waar- •vraagstuk indien op oerd méér nut zou e huidige steun, arwerking werd gezien it productie-apparaat en n te komen van de pro lan geschieden op coöpe- net medewerking van de mmatige ordening in de geving zal dienen te van gedachten van per- ïdrijven met personen hting zal zeer zeker haar 'ordt gefinanceerd door levensverzekering- en Iravenhage en was geor- hstltuut voor Arbeiders- leze bijeenkomst werden /an dank en kameraad- Overeenkomstig de conclusie van den procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft dit college heden het cassatie-beroep verworpen van mr. M. M. Rost van Ton ningen, die door het Haagsche Gerechts hof wegens beleÈdiging van den minister van justitie in een artikel over de zaak Oss in het nationale dagblad is veroor deeld tot een geldboete van 100 gulden. Vanmorgen werd, nabij den onbewaak- ten overweg bij het „Haantje" te Delft, het stoffelijk overschot aangetroffen van den 20-jarigen dienstplichtige B., afkom stig uit Delft, die door een uit de richting Den Haag komenden trein was gedood. De Delftsche politie vervoerde het lijk naar het Oude- en Nieuwe Gasthuis. DE ONTPLOFFING IN GRONINGEN. Nog twee dooden. Omtrent het ongeluk, dat bij een oefening met springmiddelen in het oosten der provincie Groningen is geschied, vernemen wij nader, dat de gewone sergeant en een der ge wonde soldaten later zijn over leden. SCHAATSENRIJDER IN WAK GERAAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is de dertigjarige schaatsen rijder J. W. van Geen uit Alphen aan den Rijn op het Braassemermeer in een wak ge reden en verdronken. De heer van Geen be vond zich alleen op het eenzame gedeelte van de plas, dat door de ijsclubs was afge zet, omdat het ijs daar zwak was. Uit de verte zagen schaatsenrijders de heer van Geen in het wak rijden. Zij waarschuwden de gemeentepolitie van Rijnsaterwoude, die aan het dreggen ging en na twee uur het lijk ophaalde. bij in BESLAG OP SALARIS VAN ONDER OFFICIER GEDEELTELIJK OPGEHEVEN. Gewoon dienstplichtigen gelijk ge steld met beroeps- en reserve- personeel. Op het salaris van een gewoon dienst plichtig sergeant was voor de volle 100 be slag gelegd door een crediteur, hetgeen mo gelijk is, daar voor gewoon dienstplichtigen niet de gunstige uitzondering geldt, dat slechts een vierde gedeelte van het salaris voor beslag vatbaar is tot 2000 en daar boven een derde. Deze bepaling geldt b.v. voor ambtenaren en militairen van het be roeps- en reservepersoneel. De staat heeft is kort geding voor de Haagsche vice-president, mr. A. N. Kulin, geheele, subs, gedeeltelijke opheffing van dit beslag gevraagd, daar dit beslag in strijd zou zijn met het openbaar belang. Art. 479 a Wetb. van burger! rechtsvordering staat zulk een opheffing toe. De Haagsche president deed heden uitspraak en ontzegde de vordering van den staat tot geheele opheffing van het beslag, doch wees de vorde ring tot gedeeltelijke opheffing toe. De president liet het beslag toe, voorzoover dat ook mogelijk is op het salaris van beroeps- en reserve- personeel, dus een vierde tot 2000 en een derde voor de rest. Deze uitspraak werd uitvoerbaar voorraad verklaard en geöaagde werd de kosten veroordeeld. De president overwoog in zijn vonnis o.m.: dat het openbaar belang de geheele op heffing van het beslag niet kan vorderen, omdat de wet de mogelijkheid van beslag op de soldijen enz. van beroeps- en reser vemilitairen beperkt, doch niet uitsluit; dat partijen het erover eens zijn, dat het onbeperkt handhaven van het beslag met het openbaar belang in strijd zou zijn; dat het openbaar belang immers vordert, dat dengene, die door den staat van senig gezag is bekleed een zekere financieele onafhankelijkheid gewaarborgd blijft: dat daarenboven in een geval als het onderhavige, dat belang met het oog op de arbeidsprestatie van den dienstplichtige verbiedt geheel van zijn inkomsten te berooven dat partijen het erover zijn, dat het be slag beperkt behoort te worder, op den voet als voor beroeps- en reservemilitairen geldt; dat deze beperking dan ook als de juiste en eenig in aanmerking komende aanvaard wordt; dat inmiddels gedaagde de kosten van het geding moet dragen; dat gedaagde toch zij het onwetend - een beslag heeft gelegd in strijd met het openbaar belang; dat de onwetendheid van gedaagde nim mer een reden kan zijn, de wederpartij, die terecht gedeeltelijke opheffing heeft gevorderd, met ae door gedaagdes onwe tendheid veroorzaakte kosten te belasten. K. L. M.-VLUCHT NAAR ZUID-AFRIKA BEGONNEN. De vlucht van het K. L. M.-vliegtuig „Reiger uit Napels naar Johannesburg is vanmorgen begonnen. Te tien minuten over zes is de „Reiger" vlot van het vliegveld te Napels gestart Te 9.40 uur Amsterdamsche tijd arriveerde het. toestel te Athene. Hier duurde hel op onthoud 1 uur en 25 minuten. Te vijf over elf vertrok de „Reiger" weer van Athene in Zuidelijke richting voor de vlucht over de Middellandsche Zee naar Caïro. Het reis verloop is normaal en rustig. De passagiers van de „Reiger" genoten op hun vlucht over Italië en Griekenland van de prachtige vergezichten. De bergen waren ook in dit zuidelijk deel van Europa be sneeuwd. DE INBRAAK TE AMSTERDAM. Gearresteerde werd door de politie „evolgd. De te Amsterdam op heeterdaad betrapte inbreker is een goede bekende van de politie. Hij had als inbreker en oplichter het geheele land als werkterrein. De 49-jarige P. de J. werd op 6 Decem ber 1939 uit de gevangenis ontslagen, waar hij reeds verschillende keeren zware straf fen heeft ondergaan wegens het plegen van inbraken. Hij is een der meest beruchte „snijders" van brandkasten in het land. Een dag na het ontslag van de J. uit de gevangenis werd in een fabriek te Kinder dijk een inbraak gepleegd. Het was op een Vrijdag en een groot bedrag aan loonen la gereed voor uitbetaling op Zaterdag. In den nacht verdween deze som van duizenden guldens uit de brandkast. De inbraak kon door de politie niet worden opgelost, doch de manier waarop de inbreker te werk was gegaan, deed denken aan den thans gearres teerde P. de J. De gangen van de J. wer den toen nagegaan. En toen de J. wederom wilde inbreken heeft de recherche gister avond succes gehad. Toen hij zich per auto naar de Nassaulaan begaf, was de politie op haar qui-vive. Het bleek, dat zijn keuze was gevallen op de weduwe Sch. op no. 50. Hij kon vermoe den, dat hij daar een groote Duit zou vinden, want de familie staat als gefortuneerd be kend. De auto werd voor de deur gepar keerd en met drie koffers ging hij naar bin nen. Voor het openen van de deur gebruik te de J. een huissleutel. Toen de J. ver volgens naar buiten kwam met drie welge vulde koffers, werd hij onmiddellijk gear resteerd. Het is waarschijnlijk, den eersten keer dat P. de J. er alleen op uit ging. Hij is door de Amsterdamsche centrale recherche eeni ge jaren geleden overvallen, toen hij met een aantal „collega's" een inbraak pleegde in een bankgebouw te Haarlem. De J. was toen bezig de brandkast vakkundig open te snijden. De J. was een voortreffelijk las- scher. Mogelijk is ook, dat hij zelf de sleutel heeft nagemaakt, welke hein van zooveel nut was, maar tenslotte zijn ongeluk is ge worden. De juiste waarde van de in beslag geno men sieraden bedraagt zeker ongeveer 30.000. GERUCHTEN OVER EEN NATIONAAL- SOCIALISTISCH HOOFDKWARTIER IN MEXICO. Van geloofwaardige zijde wordt medege deeld, dat president Cardenas de geheime politie opdracht gegeven heeft een onder zoek in te stellen naar de geruchten, vol gens welke nationaal-socialistische agenten op Mexicaansch gebied een hoofdkwartier zouden hebben gevestigd om sabotage op het gebied van de Ver. Staten uit te voeren. In de laatste weken zouden verscheidene ma len agenten de grens zijn overgetrokken. Volgens de „Luxemburger Zeitung" zouden eveneens drie of vier bommen Zaterdag zijn neergekomen op het gebied van de Luxemburgsche gemeente Burme- range, behalve de zeven bommen welke op Schengen zijn neergekomen. Een der projectielen zou zelfs een storing in de electriciteitsvoorziening heb ben teweeggebracht. Men heeft niet kun nen vaststellen waar de bommen vandaan kwamen. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: „Geen bijzondere gebeurtenissen." GEWELDIGE BRAND IN JAPANSCHE STAD. De Japansche stad Sjisoeoka, 300 km ten Westen van Tokio, is door een geweldigen brand geteisterd. Ruim 200 huizen, het station ,het postkantoor en de scholen zijn een prooi der vlamm engeworden. Tot dusver is het niet gelukt den brand te beperken. Nadat de brand zeven uur ge duurd had werden reeds driehonderd dooden geteld Het totale aan,.lal slachtof fers zou echter belangrk hoogijer zijn. De aangerichte 'r.aterieele schade is nog niet te overzien. De brand is een der grootste rampep van dezen aard welke .Japan tot dusver gekend heeft BRITSCH VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Britsch vliegtuig, dat naar Alexan- drië en Calcutta zou vertrekken, is, toen het van een nabij Londen gelegen vliegveld opsteeg, verongelukt. Behalve de tweede bestuurder, die lichte snijwonden opliep, werd van de passagiers en bemanning nie mand gedeerd. „Toeristenkampioen". De „Toeristenkampioen" wijdt een hoofd artikel aan het volgen van de sporen van verschillende dieren in de sneeuw, dat met vele mooie winter-foto's van het Veluwe- landschap is verlucht. D. J. van der Ven vertelt van de feesten van de gilden tus- schen Driekoningen en Vastenavond 10 Limburg en Noord-Brabant. Verder bevat het nummer o.m. een bijdrage over de oude studentenherberg „De Bogt van Guné", te Franeker. „Autokampioen" De „Autokampioen" geeft ook ditmaal weer een reeks van bijdragen op technisch en belastinggebied. Onder meer noemen wij voorts het artikel „Gevaarlijk parkee ren", waarin allerlei waardevolle tips wor den gegeven aan automobilisten, dié hun wagens langs grachten moeten parkeeren. In de bijdrage „Automobilisten Service' wordt verteld van goede en mmder goede manieren van het hotelpersoneel, dat den automobilist-toerist ontvangt. Bijzonder aardig is de schets „Eenige verkeersvoor- schriften van 285 jaar geleden. ALKMAAR. GEBOREN: Johanna M., d. van Petrus A. Admiraal en G. Veldman. Peter J., z. van Sjoerd Pas- ma en F. G. M. L. de Koning. Alida en Trijntje, ds. van Jan Kooij en N. de Rooij. Jan, z. van Jan van de Kuijt en N. Tjeertes, Cornelis, z. van Martinus Kaagman en M, Bartniczak. OVERLEDEN: Cornelis Duin, gehuwd met K. Bergman, 67 jaar. Lijntje Leenheer, wed. van J. H, Kraak, 65 jaar. Cornelis van den Tooren, gehuwd met B. Sluis, 66 jaar. Frans C, Mijlhoff, gehuwd met J. van Dok, 75 jaar. Jan Bos, gehuwd met G. Bruin, 69 jaar. Cornelis Dijt, gehuwd met M. Kiebert, 75 jaar. Anna G. Pastor, wed. van Johannes Hofstee, 83 jaar. Cornelis M. Duineveld, wedr. van K. van der Sluijs, 79 jaar. Adrianus.van Kleef, wedr. van N. Wiering, 80 ajar. Atje Sniksma, wed. van J. Molle- vanger, 84 jaar. Betje Vriesman, gehuwd met P. J. Portegijs, 60 jaar. Hendrik Kemps, wed. van H. R. H. Meelis, 62 jaar. (ZUIDSCHARWOUDE (Dec). Geboren: Johanna Catharina, d. v. G. A. Kramer en M. de Ruiter. Nicolaas Philippius en Adrianus Johannes, zoons v. Joh. Broers en J. Schouten. Overleden: C. Bergen, oud 75 jaren A. van Twuyver oud 78 jaren. A. Pop- pes oud 76 jaren en A. Kroon oud 82 jaren. TOESLAGFONDS VOOR HET LAND EN TUINBOUWBEDRIJF IN NOORD HOLLAND. De a.s. uitkceringen In overleg met de plaatselijke commis sies van het Toeslagfonds heeft de Be- drijfsraad bepaald, dat binnenkort een eerste uitkeering over het contract] aar 19391940 zal worden gehouden. Voor uitkeering kunnen in aanmerking komen zij, die in 1939 tenminste 7 weken in dienst waren van een of meerdere aan gesloten werkgevers. Uitkeering wordt toegekend voor elk eigen kind beneden 15 jaar, met dien verstande, dat één dezer kinderen buiten beschouwing blijft en voor elk valide inwonend kind boven 18 jaar één kind beneden 15 jaar minder wordt berekend. Voor de berekening van het aantal kinderen zal de datum van 1 December 1939 worden aangehouden. Om voor uitkeering in aanmerking te komen gelieven rechthebbenden vóór 31 Januari a.s. bij de plaatselijke commissie (waarvan het adres is aangegeven op de verklaringen) een verklaring van hun werkgevers(s) in te leveren, waaruit blijkt, hoelang zij in het kalenderjaar '39 werkzaam waren. Bij de inlevering daar van moet tevens hun trouwboekje, even tueel ook contributieboekje van hun vak bond worden getoond. De hen toekomende uitkeering zal daar na worden vastgesteld en spoedig worden uitbetaald. Opgemerkt zij nog, dat aan de aange sloten patroons de noodige formulieren zijn verstrekt, opdat alle arbeiders zich tijdig om een verklaring bij hun werkge ver^) kunnen vervoegen. Zij, die om bepaalde reden nog geen uitkeering over 1938/1939 ontvingen, kunnen ook ten be hoeve daarvan alsnog de noodige verkla ringen bij de plaatselijke commissie inle veren. Brand bij den heer Beenisterboer. In verband met den brand, die j.l. Zaterdag in het pakhuis van den heer Beemsterboer plaats had en waarvan wij m ons vorig nummer nog melding maak ten, kunnen wij nog mededeelen, dat het begin hiervan ontdekt is omstreeks half elf. De heer Beemsterboer was zelf in Alk maar en zag de brandweer in Alkmaar uitrukken, niet vermoedende, dat dit hem aanging. Toevalligerwijze had hij juist korten tijd daarna een boodschap aan zijn vrouw. Hij belde haar op en vernam toen dat de brand in één van zijn pakhuizen woedde. Met spoed vertrok hij daarop per taxi naar huis. Kort na het uitbreken van den brand waren de autoriteiten ter plaatse aanwe zig', en daar het in de omgeving van het brandende perceel dicht bebouwd is, werd het raadzaam geacht Alkmaar te waarschuwen. Onderwijl werd een slang op de waterleiding geplaatst en na eenige moeilijkheden te hebben overwonnen, gat ook de motorspuit water. In verband met het groote gevaar en den bi'andbaren in ventaris van het pakhuis heeft Alkmaar meegeholpen den brand te blusschen. Een groot geluk was het voor de omlig gende gebouwen, dat er geen sterke oos tenwind was, want anders waren gezien de bebouwing ter plaatse meerdere groote gebouwen een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. dan gewoon tevreden en kon aan alle heeren het diploma toekennen, met de mededeeling dat zij een zeer goed examen hadden afgelegd, met voor alle deelnemers een extra hoog cijfer, zooals slechts wei nig voorkomt in een buitengemeente. Hij complimenteerde dr. Lohman met het behaalde succes. Nadat dr. Dijkhuizen vertrokken was, werd dr. Lohman gehuldigd op het ge meentehuis in intiemen kring, met een hartelijke toespraak van den burgemees ter, namens alle cursisten, waarop de dokter met een geschenk verblijd werd, wat door hem met een hartelijk woord werd aanvaard. De namen der geslaagden luiden: bur gemeester de Boer, E. Theyssen, P. van Diepen, C. Kuipers, J. Hoedjes, G. W. Engel, P. Koenis Jbzn. en S. Dekker Czn. Geslaagd. .De heer P. Borst, ambtenaar ter secre tarie te Obdam, is vorige week geslaagd voor het te Rotterdam gehouden examen voor bevolkingsboekhouden, methode Lau- rillard. E. H. B. O. cursus 'n extra succes! Vrijdagavond j.l. werd door dr. Dijk huizen,. dir. van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, den cursisten van den onder leiding van dr. Lohman gehouden cursus voor E. H. B. O. examen afgenomen in de polderkamer van 't gemeentehuis. In den beginne ving deze cursus met 25 personen aan. Hiervan waren er slechts 8 overgebleven. Dit afnemen van het examen door dr. Dijkhuizen namens ,,'t Oranje Kruis" te 's-Gravenhage was geen kleinigheid; met 't verwerken van 't theoretische en prac- tische gedeelte was de geheele avond tot pl.m. half elf gemoeid. De examinator was na afloop meer Zondagavond werd in „Concordia" te Noordscharwoude een „knalavond" gege ven door het gezelschap van der Maesen De groote zaal van „Concordia" was geheel gevuld, toen de heer Kwadijk na mens het bestuur van het V. A. R. A.- spaarfonds een kort openingswoord sprak Het door het gezelschap uitgevoerde programma viel uitstekend in den smaak De verwachtingen, welke hoog gespannen waren door het optreden van verleden jaar. zijn wel in vervulling gegaan. Er werd veel goeds geboden, op verschillend gebied. Door het ijs gezakt Zaterdagmiddag' geraakte bij het schaat senrijden de heer D. Bruin in een wak in de vaargeul op de Wijde Vaart. Den heer Tromp die spoedig hulp kon verleenen ge lukte het den drenkeling behouden op het droge te trekken. Loop der bevolking 1939, Geboren: 29 jongens, 15 meisjes, to taal 44; gevestigd 37 mannen, 31 vrou wen, totaal 68; geheele vermeerdering 66 mannen en 46 vrouwen, samen 112 per sonen. Overleden 12 mannen, 13 vrouwen, totaal 25; vertrokken 39 mannen 33 vrou wen, totaal 72; geheele vermindering' 51 mannen en 46 vrouwen, samen 97 perso nen. De bevolking was op 31 Dec. 1938: 912 mannen, 827 vrouwen, totaal 1739; op 31 Dec. 1.1. 927 mannen en 827 vrou wen, totaal 1754. Vermeerdering dus 15 personen, allen mannen. Levenloos aangegeven 2 kinderen, hu welijke)} 10 en echtscheidingen 1. Nieuw uitbreidingsplan vastgesteld. De gemeenteraad heeft in zijn heden morgen gehouden vergadering besloten een door ir. Versteeg te Den Haag opge maakt uitbreidingsplan voorloopig vast te stellen. Er zal een terrein van 4 H.A. bouwrijp gemaakt worden, wrardoor aan den nijpender woningnood eer einde zal kunnen worden gemaakt. Door dit plan wordt het stichten van een dorpskern beoogd. De aftredende leden van het Burgerl. Armbestuur de heeren S. de Jongh en C. Pauw werden herkozen. In de plaats van d heer J. Schaap Cz. werd de heer D. Vlaar gekozen. In ons nummer van morgen komen wij hierop nader terug. De veiling en ijsgang. De Ned. Groenten- en Fruit-Centrale heeft aan de veilingen een circulaire gezon den betreffende het veilen van sluitkool bij ijsgang. Hierin wordt medegedeeld, dat, wanneet bij ijsgang de aanvoer aan de veiling niet mogelijk is, er in het vervolg geen bonnen meer mogen worden afgegeven, maar moei illeen zoolang de ijsgang duurt, tot het vei len op monster worden overgegaan. Ten aanzien van dit op monsters veilen gelden de volgende voorschriften: Het monster en de partij moeten voldoen aan de kwaliteitseischen. De veiling zal bij levering de nakoming van deze eischen moe ten controleeren, evenals de afgeleverde hoeveelheid. De geldende ophoudprijzen moeten worden gehandhaafd, terwijl geen vergoedingsprij- zen mogen worden uitbetaald bij door draaien. De betaling moet over de veiling geschieden, terwijl het geldende veilingsper centage in rekening moet worden gebracht. Het op monster veilen zal moeten plaats hebben op vaste dagen en vaste veilings- uren, dus niet op willekeurige dagen en uren. De levering moet geschieden ter plaatse der veiling, tenzij de koopers en de veiling met een andere leveringsplaats genoegen nemen. De levering moet, tenzij anders bepaald, uiterlijk den eerstvolgenden werkdag na den dag der veiling geschieden. De afgifte van de bonnen blijft in het uiterste geval en onder verantwoordelijk heid van het bestuur slechts toegestaan aan die kooplieden, voor wie het, bij overigens voldoende activiteit gedurende de veiling i.iet mogelijk was, de voor directcn export benoodigde hoeveelheid kool op de aanvoer- of monsterveiling te koopen. Deze op bonnen verkochte kool valt onder dezelfde voor schriften als de op monster verkochte. De ruggegraat van elk reclame-plan: "De uien-export toegenomen. De export van de uien was in de afge- loopen maand aanmerkelijk grooter dan in de overeenkomstige maand van 1938. In totaal werd in December 1939 een hoeveel heid van 22.255 ton uien geëxporteerd, tegen 14341 ton in dezelfde maand van 1938, een stijging dus van ruim 50 Engeland, dat in Dec. 1938 12.646 ton im porteerde, welk kwantum ongetwijfeld on gunstig werd beïnvloed door de zeer strenge vorstperiode in Dec. 1938, heeft in Dec. 1939 ongeveer 5200 ton meer afgenomen. Duitschland, dat in Dec. 1938 slechts 2000 kg. uit ons land importeerde, heeft in de af- geloopen maand zijn schade ingehaald door 3177 ton af te nemen. De export naar België en Luxemburg staat vrijwel gelijk. Duizend ton in 1939 tegen 1084 ton in Dec. 1938. De Scandinavische landen hebben, even als verleden jaar, weinig afgenomen. Zwe den kwam tot aan de tien spoorwagons, tegen slechts 8 ton in Dec. 1938. Naar Ierland werden in Dec. 1939 heele- maal geen uien verzonden; in dezelfde maard van 1938 ging er nog 390 ton naar dat land. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARARTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel 3320. Glimlachje. Pardon, kunt U me ook zeggen of ik vooruit of achteruit rijd, want dat kan ik niet verdragen. PPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 15 Januari 1940. Vor.k. 8=3/s 8B/S 131/g 871/, bH/„ 162 1D'V« 36VI6 50'/, 322 951/, 125'/, 378/s 21'/, 553/, 3i%6 38'VM 2 P/a p 18'/, p 103/10 1 5i/16 447, 4'/, 3951/2 p 218 230 1027, 571/, 100 251V, 261'/, 2^1/io t3/io 8"/io 19l8/? 155'/, 1037, 122 55 101 3'Yio 94 1131/9 10 3/, 106 119 165 139 1 V5/s 11.3/, 1 3"/l6 72 2.45-3.00 STAATSLEEN1NGEN. 3—314 Nederl. 1938 3 Ned -lodië 1937 5% Uuitschl 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl bord Lever Bros Philips Gloeil. Gem Bezit 1NDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel. Cities Service General Motors Keuuecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg hxplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM, Uordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Ueli Bat. Kohier Hessa Rubber Oostkust Rotterdam lapanoeli Serhadtadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN Ueli Batavia Oude Ueli Seuembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacitic Southern Ratlw. Union Pacific Can Pac tjNoteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 2' heden 2'<, WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 833/,6 123/, 81 162 10?'/, 35i/s-3/a 320 1253/,-6 W-Vir, 54-V, 38'/, 2?ls/ic 13 15"/le 416/;ii 43V7, 388-9 101 57 100 257 S'?16 S'/is 1051/, 101 121'/, 97'/, 374 93 111-'/, 104'/, 1181/, 16' 13 ti/, 10'/, 123/, Vorige koers heden JMew-York 1.87 1.873/4 Londen 7.41 7.45 Berlijn 75.— 75.30 Parijs 4.20 4.22), Brussel (Belga) 31.50 31.57 Zurich 41.94 42.10 Kopenhagen 36.15 36.27)4 Stockholm 44.57)4 44.72 K Dslo 42.52)4 42.70

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3