AMSTERDAMSCIE1EURS zuidscmarwoude oterleek stompetoren burgerbrug schermerhorn texel uitgeest wieringerwaard !Rechts^akm £xudstz Aecichten HEILOO Alkmaarsche Politierechter IJswedstrijden uit de omgeving. 3 den. In 1916 brachten de groote dijkdoor braken rampen over een belangrijk deel van het Noorderkwartier. Met groote energie heeft baron Röell het lenigen van de ont stane nooden aangegrepen. Het was den jubilaris gegeven vele wer ken onder zijn leiding tot stand te zien ko men. De provincie is dankbaar voor dit be leidvol en zaakkundig beheer. Als stoffelijk blijk van de erkentelijkheid der provincie bood spreker den heer Röell een door den kunstenaar van Reyn vervaar digd marmeren borstbeeld aan, er de hoop bij uitsprekend, dat het den jubilaris zou mogen behagen aan dit gedenkteeken een bestemming te willen verleenen, waardoor het in het midden der Staten zou kunnen bliiven. Hierna verzocht spr. aan freule Röell het borstbeeld te willen onthullen. Rede van den heer Van der Wal. Vervolgens sprak de heer L. van der Wal, als voorzitter der grootste fractie in de Sta ten den jubileerenden commissaris toe. Hij'bracht namens de Statenleden den jubi leerenden commissaris hulde voor de wijze, waarop deze vijf-en-twintig jaar lang als voorzitter van het college van Gedeputeer den zijn taak heeft vervuld. Wanneer baron Röell al eens moest ingrijpen in de discus sies, omdat een spreker te ver ging, dan was' een korte opmerking zijnerzijds vol doende. De persoonlijkheid van den commissaris wordt afgeteekend in diens werk in de sta ten, maar ook in de onderlinge verstand houding, welke het bestuur van deze pro vincie kenmerkt. De leden van de Staten hebben van deze gelegenheid gebruik willen maken, om hun dankbaarheid in het openbaar tot uiting te brengen en tevens in een blijvend aanden ken in herinnering te brengen. Uit de bij dragen van de leden is een gouden gedenk penning geslagen. Op de eene zijde is het wapen van de provincie aangebracht, aan de andere zijde staat het opschrift: „Aan mr. dr. A. baron Röell als blijk van hulde aangeboden door de leden van de Provin ciale Staten van Noordholland, ter gelegen heid van zijn 25-jarig ambtsjubileum als commissaris der koningin, 1915-16 Januari- 1940". Spr. hoopte, dat dit aandenken den com missaris steeds zal herinneren aan de aan gename verhouding in de Staten onder zijn leiding, ook wanneer baron Röell eenmaal zijn ambt zal hebben neergelegd. Tenslotte heeft baron Röell een dank woord gesproken. Hij verklaarde, dat hij niet meer dan zijn plicht heeft gedaan. Hij aanvaardde dank baar het borstbeeld, dat een plaats zal krij gen in het gouvernementsgebouw. Huldiging ambtenaren Provinciale Griffie. Vanmiddag is mr. dr. A. baron Röell door de ambtenaren der Provinciale Griffie ge huldigd. De administrateur, mr. dr. F. S. Witte- veen, voerde het woord, mede namens het personeel van het oureau van den econo misch-technologischen dienst. Spreker zeide o.a., dat nog nimmer een zelfde persoon 25 jaar lang aan het hoofd van dit belangrijke gewest heeft gestaan. Hij dankte den jubilaris voor diens krachti- gen steun bij het tot stand brengen van een zeer gunstige regeling van de rechtspositie der ambtenaren. Namens de ambtenaren overhandigde spr. den commissaris een zilveren sigarettendoos en een bloemstuk. Baron Röell dankte voor dit geschenk en voor de wijze, waarop de ambtenaren steeds hun taak hebben vervuld. Ongeval, dat goed afliep. Maandagmiddag is te Zuidscharwoude een ongeval gebeurd, dat wondergoed is af- geloopen. De heer J. K. zou met paard en wagen op de Dorpsstraat keeren. Het paard gehoorzaamde niet aan de teugels, met ge volg, dat paard en wagen door een hek aan den slootkant reden en op het ijs in de Voor burggracht terecht kwamen. Hierbij bleef het paard op de smalle ijsstrook naast de juist gehakte vaargeul staan, zoodat erger voorkomen werd. Men slaagde er in, paard en wagen weer op den beganer grond te brengen. Loop der bevolking in 1939. De bevolking bedroeg op 1 Januari 419 m. en 383 vr., totaal 802. Toename door vestiging 34 m. en 29 vr., door ge boorten 11 m. ei. 6 vr., totale vermeerde ring 45 m. en 35 vr. Vermindering door vertrek 39 m. en 34 vr., door overlijden 2 m. en 2 vr., totaal 41 m. en 36 vr., zoodat op 1 Jan. 1940 ue bevolking bestond uit 423 m. en 382 vr., totaal 305 personen. Er werden 9 huwe lijken voltrokken. Ongeluk. Zondag kwam mevr. J. O. zoodanig te vallen dat zij haar been brak. De gladde wegen die hier echter goed worden be handeld met zout en zand vormen nog een blijvend gevaar Behalve het genoemde geval hebben de vorige week tientallen ge vallen van uitglijden plaats gehad, met het gevolg, dat zich 3 personen onder genees kundige behandeling moesten stellen. Benoemd. Als sécretaris-penningmeester van den polder de Boekelermeer is in de vacature- J. Schuijt (die door drukke werkzaamheden heeft bedankt) benoemd de heer C. Ven- nik Czn. Propaganda voor het G.E.B. Evenals het vorig jaar, heeft'het G.E.B. een avond gehouden in de Rustende Jager, waar de zaal tot de laatste plaats was be zet. In zijn openingsspeech heeft de direc teur, de heer H. Wolzak, allen welkom gc- heeten, inzonderheid het college van B. en W., den gemeente-secretaris en de commis sie van het G.E.B. In een geestige speech heeft spr. de voordeelen van electriciteit ge noemd, waar volgens hem allen nog niet ter. volle van overtuigd zijn. Hierna werden een paar films vertoond: „Van bliksemlicht tot televisie" en „Vreug de bij het werk", alsmede de klucht „Hou je bedaard" en een interessante film van het Zwarte Woud. Een beambte van het bedrijf, de heer J. ter Buurkes, heeft aan de hand van lichtbeelden een kijkje gegeven in de ouderwetsche keuken en daarna in de gloednieuwe electrische, zooals het G.E. B. door zijn erkende installateurs levert. Hierbij werd aanschouwelijk voorgesteld, dat zelfs een kind electrisch kan bakken en koken. In de pauze kon men deelnemen aan een gratis verloting, welke aller belang stelling had. Geslaagd. Geslaagd is voor 't diploma Mercurius En- gelsche handelscorrespondentie mej. G. B. de Vries, alhier. Vertrek van mej. Noorman. Naar wij vernemen heeft mej. Noor man, onderwijzeres aan de openbare school, met ingang van Maart haar ontslag aangevraagd, wegens haar a.s. huwelijk. Met mej. Noorman gaat een verdienste lijke leerkracht het onderwijs verlaten. Uit een geslacht van onderwijzers gebo ren, was het werk voor haar als geknipt. Acht en een half jaar lang heeft zij haar kracht in dienst van het onderwijs alhier gegeven, eerst in de oude school, met den heer Zwiep als hoofd, later in de nieuwe school met den heer P. Köhne, thans in de verbouwde school met den heer Lang horst. Motorrijwiel verbrand. De motorfiets van den heer P. V., welke zich in een schilderswerkplaats bevond, geraakte bij het aantrappen in brand. In allerijl werd het brandende vehikel naar buiten gesleept, waarbij een hoeveel heid benzine op den grond in de schilders werkplaats terecht kwam. Hierdoor ont stond een begin van brand in deze werk plaats. Met moeite slaagde men er in de vlammen te blusschen. Het motorrijwiel verbrandde totaal. De bevolking in 1939. De bevolking bestond op 31 Dec. 1938 uit 588 m. en 565 vr., totaal 1153. Er wer den in 1939 geboren 12 m. en 10 vr.', inge komen 31 m., 26 vr., totale vermeerdering 43 m„ 36 vr. Vermindering door overlijden 5 m. en 6 vr., door vertrek 44 m. en 31 vr., totaal 49 m. en 37 vr., zoodat'de bevolking op 31 Dec. 1.1. bestond uit 582 m. en 564 vr., totaal 1146. Er werden 6 huwelijken vol trokken. Miltvuur. Ook in deze gemeente is een koe aan miltvuur gestorven bij den veehouder J. Bisschop. Dit is het eerste geval in deze gemeente. De bootdienst. De bootdienst van Texel naar Den Helder, die de vorige week tengevolge van den winter zeer' beperkt was, is Maandag weer geheel normaal geweest. Vanaf Dinsdag zal de dienst nu een wei nig veranderd worden. De laatste dienst, zoowel van Texel als van Den Helder, die tot nu toe om 3 uur ging, zal vanaf 16 Januari nu van beide kanten 3.30 uur vertrekken. Hierdoor zal het mogelijk zijn Texel des avonds nog te bereiken, na aankomst van den trein van 3.06 te Den Helder. Loop der bevolking gedurende '-et jaar 1939. Per 1 Januari 1939 2055 m. en 1899 vr., samen 3954. Geboren 42 m. en 39 vr., sa men 81. Geveotigd 107 m. en 125 vr., samen 232. Vermindering door overlijden met 21 ma °ii 15 vr., samen 36 an door vertrek met 116 m. en 138 vr„ samen 254. -* Na tellin_, der persoonskaarten kwamen er nog bij 11 ma. en 9 vr., samen 20, zoo dat het totaal der bevolking op 1 Januari 1940 bedroeg 2078 m. en 1910 vr., samen 3997. Vara-avond. Het was Zondagavond bij den heer R. Breed voor een volle zaal, dat de afd. Wie- ringerwaard van de Vara een propaganda- avond heeft gehouden, waarop ze met groote voldoening kan terugzien. Na een welkoms woord van den heer C. Wit kwam direct onze Daan voor het voetlicht, die met een geestig praatje het publiek al dadelijk te pakken had. Het was nu de 19e maal, dat hij in Wieringerwaard optrad, doch nu niet meer alleen, maar met een gezelschap van totaal vijf personen. Na het eerste gedeelte van het gezelschap Pool werd door den heer Swierstra uit Hoorn een duidelijke propagandarede voor de Vara gehouden. Na de pauze gaf het gezelschap Pool liet tweede deel van zijn programma en ook hiermee werd veel succes geoogst. Vermelden we nog, dat de prachtige décors en costumes veel hebben bijgedragen tot het welslagen van dezen avond. Het da verend applaus was dubbel verdiend. Bond voor Staatspensionneering. De vergadering van de afd. Wieringer waard van de B. v. S., welke Zaterdag onder presidium van den heer H. Limpers werd gehouden, was door 16 leden bezocht. Mede gedeeld werd niet zal worden overgegaan tot reglcmenthcrziening terzake herkiesbaar heid van bestuursleden. Het blijft dus zoo dat aftredende bestuursleden niet herkies baar zijn, uitgezonderd de voorzitter, secre taris en penningmeester. De beer A. C. Woestenburg gaf een uitge breid jaarverslag. De afdeeling telt 226 le^ den, met welk getal we aan den top staan van alle afdeelingen in Noordholland. Voor de reis met ouden van dagen waren de ontvangsten 341.07, de uitgaven 315.11, 't batig saldo dus 25.96. De rekening van de afdeeling gaf aan als ontvangst 308.01, uitgaaf 296.40, saldo 11.61. Als bestuursleden in plaats van de heeren Chr. v. d. Kolk en P Harder (niet herkies baar) werden gekozen de heeren P. Wou denberg en Cor Bakker; de heer Limpers werd bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de algemeene vergadering werden ge> kozen de heeren C. H. Limpers en P. Wow donberg. Voor de federatievergadering de heeren P. Woudenberg en F. v. d. Ham. Zitting van Maandag 15 Jan. Burentwist. Het geval van den ruim veertigjarigen man uit Zuid- en Noord-Schermer, die Maandagmiddag bij den Alkmaarsche poli tierechter op het matje der zondaars moest komen, was heelemaal niet belangrijk en het zou verdiend hebben met zoovele andere zaakjes in het knekelhuis der vergetelheid te worden opgeborgen, indien deze ver dachte niet wat merkwaardig was opgetre den. Het feit, waarvan hij werd beticht, was het uitschelden van zijn buurman voor leelijke, gemeene bochel. Dit misdrijf ont kende hij, al gaf hij toe niet in vrede te le ven met zijn buurman, die recht van over pad o.ver zijn erf heeft. De buurman en diens vrouw, die als ge tuigen waren opgeroepen, zeiden natuurlijk, dat de verdachte wel gescholden had. De verdachte: Ik verzoek aanteekening van die verklaring. De rechter: Dat is niet noodig. Mijnheer de griffier teekent alles aan. De officier vroeg 14 boete of 7 dagen hechtenis. De verdachte vroeg een oogenblikje tijd, hetwelk hij kreeg. Hij vroeg toen nietig verklaring van de dagvaarding, omdat die was gedateerd op Januari 1939 inplaats van Januari 1940. (Blijkbaar kon de ambtenaar die het ding geschreven had er nog niet aan wennen, dat het geen 1939 meer was). De officier reageerde daarop mét de ver zekering, dat de origineele dagvaarding verdachte had slechts een afschrift den juisten datum droeg en bovendien: door het verschijnen van verdachte ter terechtzitting was alles automatisch in orde gekomen. Verdachte, die het den officier niet lastig wilde maken met die dagvaarding, ging vervolgens over tot de verdediging en be weerde, dat de buren hem erg plaagden. „Ik weet niet, hoe de officier er over denkt", zei hij, „maar als iemand in zijn tuintje trapt, zal hij toch ook wel zeggen: hé, schiet eens op". De rechter: al die omstandigheden doen niets ter zake. Verdachte: Die doen wel degelijk ter zake. De rechter: Als U een zakelijk verschil van meening heefi of schadevergoeding venscht, moet u zich tot een advocaat wen den. Verdachte: Die moet er eerst wat aan verdienen. De rechter: Die is tegenwoordig heel bil lijk. Maar overigens: je bent al eens eerder veroordeeld en wel wegens mishandeling. Je was toen erg driftig. Verdachte:. Ja, je kunt wel ens een keer driftig worden, nietwaar? Maar ik heb kort geleden ook eert klacht ingediend. Komt daar nie^s van? De rechter: Daarvoor moet je niet bij mij zijn. Bij wie heb je de klacht gedaan? Bij den burgemeester van Zuid- en Noor.dschermer, was het antwoord. Schrijf dan maar eens aan den officier, zei de rechter weer op zijn beurt, waarop verdachte weer repliceerde met :..Ja, dat schijnt wel noodig te zijn. De rechter velde vervolgens zijn vonnis veroordeelde den man tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. Verdachte zei daarop: Ja edelachtbare, ik kan daar niet mee accoord gaan. Daar kan ik niet aan doen. Dat is uw recht, zei de rechter. De tegeltjes van den molen. Twee Alkmaarsche arbeiders hadden in Augustus uit een molen, toebehoorende aan het waterschap De Schermeer en welke be stemd was voor de afbraak, een muurtje gezien, waartegen aardige blauwe tegeltjes waren gemetseld. Ze konden de verleiding niet weerstaan, werkten de tegeltjes (een kleine vijftig) los, namens ze mee en ver kochten het zaakje voor 2.25, niettegen staande de werkelijke waarde engeveer 12 bedroeg. Toen de rechter hun vroeg, waarom ze hadden gestolen antwoordde de een, die blijkbaar de aanvoerder was: Niet voor de lol. Dat antwoord smaakte den rechter na tuurlijk niet, hetgeen hij wel liet blijken. De heeren beriepen zich er tenslotte op. dat ze in de veronderstelling hadden ver keerd, dat die tegeltjes bij het sloopen van den molen toch kapot zouden worden ge slagen, maar deze redeneering werd al heel gauw omvergeworpen door den aannemer van de slooperij, die vertelde, dat oude te geltjes altijd heel voorzichtig worden be handeld, omdat ze een tamelijke waarde hebben. De officier was niet best te spreken over den woordvoerder van het tweetal, die hij den kwaden genius vond. Omdat die mart al elf keer tot zware straffen was veroor deeld, vroeg de officier nu drie maanden gevangenisstraf en tegen den ander, die een blanco strafregister had, 30 boete of 15 dagen hechtenis. Eerstgenoemde verdachte betoonde zich erg verbaasd. Hij was heelemaal niet elf keer veroordeeld, maar hoogstens twee of drie keer en dan nog alleen maal tot geld boeten. Men trok achter de groene tafel toen ook een vreemd gezicht. Het strafblad werd aan een nauwkeurige inspectie onderworpen en inderdaad bleek de man gelijk te hebben. Het strafblad was van een ander, die den zelfden naam droeg als de verdachte. De officier moest toen zijn requisitoir in trekken en om aanhouding vragen, teneinde de gemaakte fout te doen herstellen. Tot die aanhouding werd besloten. Na reclasseeringsrapport oordeel gewijzigd. Eenigen tijd geleden, het was in Novem ber, had terecht gestaan een 52-jarige broodbezorger, die voorheen aan den Langendijk woonde en in betrekking was bij de coöperatie te Zuidscharwoude. Ten nadeele van deze instelling had hij ruim 200 verduisterd, door geknoei met de be- stelboekjes der klanten. De zaak was toen op verzoek van den verdediger, mr. C. Smal, aangehouden voor een voorlichtings rapport over den verdachte. Dat rapport werd thans door den heer Wiggers uitgebracht. Het luidde niet on verdeeld gunstig, wat betrof 's mans eer lijkheid, maar de hier Wiggers voelde niet temin wel iets voor een voorwaarde1!) <e veroordeeling. De officier, die den eersten keer drie maanden gevangenisstraf had gevraagd, vroeg nu dezelfde straf, maar voorwaarde lijk met 3 proefjaren, een eisch, waarmee mr Smal zich wel kon vereenigen. Het vonnis was conform. (Ongecorrigeerd.) MIJNWERKER VERONGELUKT. Zaterdagavond is in de staatsmijn „Wil- helmina" te Terwinselen de gehuwde hou wer J. Tiemens uit Terwinselen in den steengang tusschen den zijwand en een loco motief bekneld geraakt en ernstig aan de borst gewond. Het slachtoffer is naar het St. Jozef-ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar de man vanochtend is overleden. HET TORPEDEEREN VAN DE „ARENDSKERK". Regeeringsstandpunt nog niet bepaald. Naar wij vernemen heeft de Ne- derlandsche regeering haar houding ten aanzien van de torpedeering van de „Arendskerk" nog niet be paald. Zij kan dit eerst doen, wan neer zij op de hoogte is van alle hierbij betrokken feiten. Voor zoover bekend is alle aan boord van het getorpedeerde schip aanwezige post ver loren. Aan boord van dit schip bevond zich uit sluitend briefpost dus geen pakketpost voor de Unie van Zuid-Afrika en Mosambi- que. Deze post omvat in het algemeen alle correspondentie voor deze bestemmingen, hier te lande ter post bezorgd tusschen 5 en 11 Januari. VROUW DOOD IN HAAR WONING GEVONDEN. Vermoedelijk kolendampvergiftiging. Vannacht is te Hilversum een twintig jarige vrouw levenloos aangetroffen in haar wonig aan de De Bazelstraat. Vermoedelijk is de vrouw door kolen damp-vergiftiging om het leven gekomen, daar de haard nog geheel gevuld was, ter wijl het vuur was uitgedoofd en de haard- sleutel naar beneden gedrukt was. Op de voormat in den gang lagen eenige brieven, gedateerd 13 Jan. In verband daarmede achtte de dokter het waarschijnlijk, aat de vrouw Zaterdagavond is overleden. DE TOCHT VAN DE „REIGER". Een nader radiobericht van boord van de „Reiger" meldt, dat het toestel om 7.5Ü uur (A.T.) te Luxor is geland en daar is geble ven tot 9.40 uur (A.T.) Tijdens dit opont houd brachten de luchtreizigers een bezoek aan den beroemden tempel in de omgeving van de stad. -Het toestel volgde af en toe den Nijl. Men kon o.a. de stuwdammen zien. Om 11.30 arriveerde de Reiger op het vliegveld van Wadi Haifa. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. Het Fransche legerbericht van hedenoch tend luidt: Niets te melden. TREILER DOOR VLIEGTUIG BESCH07 EN. De Britsche treiler Ivery is op de Noord zee door een Heinkel-bommenwerper aan gevallen. De uit negen personen bestaande be manning is in een Schotsche haven aan land gegaan. Schaken DE MATCH EUWE—-KERES. De veertiende en laatste partij van de match EuweKeres, die Zondag werd afge broken en gistermiddag in het Amsterdam- sche Schaakhuis werd voortgezet, is na 61 zetten door dr. Euwe gewonnen. Het eindresultaat is dus: Keres 7)4 punt, dr. Euwe 6 4 punt. IJswedsUijd te Heerhugowaard. Zondagmiddag j.l. werden er aan de Draai op de ringvaart wederom wedstrijden op hét ijs gehouden, ditmaal in het hard- prikken, waarvan de uitslag was 'als. volgt: 1. De Beers, 2. C. Visser, 3. P. Snoek. Er waren niet minder dan 36 deelnemers, terwijl de belangstelling, het dooiweer in aanmerking genomen, ook groot genoemd kon worden. De uitgeschreven ringrijderij ging niet door Hardprikken voor dames te Schager- brug. Uitgaande van de ijsclub „De Eendracht" werd Zaterdagavond een wedstrijd in hard prikken voor dames gehouden. De uitslag was als volgt: 1. mevr. de Lange, 2. mej. S. Ligthart, 3. mevr. Kleibroek, 4. mevr. Keppel. Hardprikken te Wieringerwaard. De Nieuwesluizers laten het er niet bij zitten. Zondagmiddag werd wederom een wedstrijd gehouden in het hardprikken, waaraan door 28 personen werd deelgeno men. De le pr. werd gewonnen door Jb. Slikker, 2. P. Braaf, 3. H. Hendriks, 4. J. Raven, 5. J. Meeldijk, 6. P. Kleen en 7. A. de Vries. De prijzen bestonden uit sigaren, spek, tul band, metworst, enz. Hardrijden met hindernissen te Oterleek. Zaterdag werden te Oterleek wedstrijden gehouden voor paren. De uitslag was als volgt: 1. Jb. Zwaan en A. ZwaanLudeke, 2. P. Plevier en K. PlevierNatzijl, 3. C. Ooms en S. WagenaarFritzen, 4. P. Wartenhorst en T. Govers. Wedstrijd aan den Omval. Men schrijit ons: Dank zij de financiëele hulp van de be woners van den Omval, Noordervaart, Westdijk en Schermerweg die door inteeke ning o" onze circuleerende lijsten allen blijk van medeleven nebben getoond (waarvoor onzen hartelijken dank) wa ren wij in de gelegenheid Zaterdag middag bij prachtig winterweer een wed strijd te houden in hardrijden op schaat sen voor onze leden. Veel belangstellend publiek en een twintigtal deelnemers stel den ons in de gelegenheid om ongeveer 2 uur een aanvang te maken met dezen zeei gezelligen wedstrijd. De deelnemers toonden onze zaak zeer goed te begrijpen want er werd gereden voor behoeftigen en zieken uit onze directe omgeving, aan wie dan nog 'n aardige prijs ter hand kon wor den gesteld. De rijders zelf moesten zich met 'n klein prijsje tevreden stellen maar dit was geen bezwaar w.ant er werd zeer goed gereden en vol ambitie wed er ge kampt om het eerst aan 't eindpunt te komen. De eerste prijs werd gewonnen door Karei Koopmans, de tweede prijs door P. Koopmans en de derde prijs door G. Koopmans. PPGAVE AMSTERDAMSCHE SANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Dinsdag 16 Januari 1940. STAATSLEENINGEN. 3—3J4 Nederl. 1938 3 Ned-lndië 1937 5)4 Duitschl 30 m verkl. BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Vor.k. 85 833/ 123/4 88«/« 81 1621/4 10 U/4 Alg Kunstzijde Unie 353/, Calvé Delft Cert. t f 59-/4 Nederl. Ford e 320 Lever Bros 94V, Philips Gloeil. Gem. Bezit 1253/4 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 3511/ie Anaconda f 217, Betbleh. Steel, 543/, Cities Service 374 General Motors 1 P 38-/4 Kennecott Copper 2 <7, North American Rayon 13 Republic Steel 157/s Standard Brands 5 Steel comm 433/4 U. S Leather 0 4"/]i CULTUUR MAATSCH. H. V. A 3881/, Java Cultuur 217 Ned Ind. Suiker Unie p 225 Verg Vorstenlanden IOI-/4 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 571/4 100 Redjang Lebong PETROLEUM. Dordt9che Petr Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubier Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Dcli Batavia HO Oude Heli '67 Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac §Noteering per 50. tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 23/i, heder. 2^ WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 243 257-/4 28W1(, 91 87/i, 1953/4 15ö'/s 101 1201/4 551/i 9 8 3>/4 93 'll'/s 1053/4 1043/4 1 37I/9 18 ys/s 103/, '4%, 71-/2 2.45-3.L0 85% 83'/, 12'%, 871/, 80 163 IO41/5 16'/, 322 95% 125Vs-6 36%, 22-%6 55%, 53A 2'5/l6 lt% ie-%, 447,-V, 40/1, 310 240 228 102'/, 100 258-/, 9Vi,-7, 8%, 1951/5-6 160 102% 121 551/, 31-'%, 93-/4 112-'/, lt;4V, 1033/4 168 138 H'/S 13 72 x) ex-coupon Vorige koers heden New-York 1.873/4 1.88'/, Londen 7.45 7,47 Berlijn 75.30 75.35 Parijs 4.22 'A 4.23 Brussel (Belgaj 31.57 31.63K Zurich 42.10 42.17 Yl Kopenhagen 36.27 'A 36.32 Stockholm 44.72 4 44.85 Oslo 42.70 42.75

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3