Agenda WeetAeucfU £aatste AedctUen !Rucqedifke Stand. ^cheepstiidmqjm flMSTERDAMSCHE BEURS Weer een mijnontploffing te Huisduinen. EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Donderdag. Nog grooter schade dan op 30 Dec. Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond om nalf twaalf is wederom een Nederlandsche mijn, welke door den westerstorm naar de kust was gedreven, vlak voor de Badhuisstraat, die van het dorp uit toegang tot de boulevard geeft, uit elkaar gesprongen. Een gat van acht meter werd hij hoog water in den dijk geslagen. De schade door deze ontploffing ver oorzaakt, is grooter dan die van de ontploffing van 30 Dec., toen de schade op ruim 7000 werd ge schat. Reeds was men in Huisduinen voor de helft gereed met het herstellen van de schade van de vorige ontploffing en was voor duizenden guldens aan nieuw mate riaal verwerkt, toen deze mijn alles weer kwam verwoesten. Daar deze mijn iets zui delijker uit elkaar sprong, werden ditmaal villa's en huizen, welke op 30 Dec. vrijwel gespaard bleven, tot een ruïne gemaakt. Van het hotel, annex paviljoen van de N.V. Zeebad Huisduinen, waarvan men thans bijna alle ruiten, die op 30 December ge sneuveld waren, weer had aangebracht, was nu letterlijk geen ruit meer heel. De groote zaal lag bezaaid met glasscherven. Het meu bilair van het restaurant lag in groote wan orde door elkaar en het ziet er naar uit, dat het hotel voorloopig niet in bedrijf kan worden gesteld. Ruiten en vensters van deuren waren met sponning en al verbrij zeld. Tallooze pannen waren van het dak gerukt en verscheidene daken van huizen in de omgeving ingedrukt. De villa's van de N.V. Zeebad Huisduinen, die eveneens ge deeltelijk hersteld waren, zien er weer even troosteloos en geruïneerd uit, als na de ont ploffing op 30 December. De wind en de sneeuwstorm hadden weer vrij spel. Ook het Roode Kruis-gebouw, dat op den uitersten duinrand staat en een aantal villa's van par ticulieren uit Den Helder, gelegen aan de Kijkduinlaan, bewoond door officieren en hun gezinnen, welke villa's de vorige maal gespaard bleven, werden ditmaal ernstig beschadigd. Niet alleen aan ramen en daken alle ramen waren namelijk verbrijzeld ook aan het inwendige van deze woningen werd groote schade toegebracht. De bewoners zijn nog vannacht naar Den Helder vertrokken, omdat hun huizen onbewoonbaar waren ge worden. Verderop in het dorp hebben win kels en particuliere woningen eveneens weer schade opgeioopen. Voor sommige huizen zaten nog de houten betimmeringen, welke daar op 31 Dec. zijn aangebracht. Van an dere waren de pas-aangebrachte ruiten weer weggeslagen. Niettemin zagen wij voor de ramen van een dezer villa's het bordje „te huur". Het ziet er echter naar uit, dat er geen liefhebbers voor deze villa zullen ko men. Het lijkt erop, dat Huisduinen binnenkort waarschijnlijk ontruimd zal moeten worden. Wij spraken nog met verschillende bewo ners van Huisduinen, die ons verzekerden, dat de schade ditmaal die van 30 Dec. over treft. Bij een kruidenier in de Badhuisstraat vond men een mijnscherf in den suikerpot. Een flesch met lisol was kapot geslagen en had een groote hoeveelheid kruidenierswa ren onverkoopbaar gemaakt. Merkwaardig is, dat tal van ruiten, die met kruisbandjes beplakt waren, gespaard zijn gebleven, of schoon wij ook konden constateeren, dat dit hulpmiddel in vele gevallen niet gebaat had. Onderhoud met den burgemeester van Den Helder. Wij hadden vanochtend nog een onder houd met den burgemeester van Den Hel der, den heer G. Ritmeester, die gisteravond onmiddellijk na de ontploffing een bezoek aan het geteisterde dorp bracht. Hij achtte den toestand van Huisduinen thans vrijwel hopeloos en hij vond het heel begrijpelijk, dat sommige bewoners naar Den Helder waren getrokken. Er is, zoo zeide de burge meester ons, veel meer vernield, dan den vorigen keer. De toestand van het hotel is vrijwel onhoudbaar geworden en wij die nen ons ernstig te beraden, aldus de heer Ritmeester, wat gedaan moet worden voor óe naaste toekomst: de schade herstellen of niet. Wij herinneren er namelijk aan, dat de gemeente de vorige week aan de N.V. Zee bad Huisduinen een renteloos voorschot heeft verstrekt van 7000 gulden om de scha de van de ramp van 30 Dec. te herstellen. Zulks in de hoop, dat het rijk deze schade zal vergoeden, aangezien zij werd veroor zaakt door een Nederlandsche mijn, zooals ook ditmaal het geval is. Deze ontploffing heeft echter de vraag doen rijzen, of het wel raadzaam is, dadelijk aan te vangen met het herstel van de schade, gezien de mogelijk heid, dat zich binnen enkele dagen wéér een ontploffing kan voordoen. Het niet in be drijf brengen van het hotel brengt echter ook schade met zich mee, waarbij de ge meente, welke bij de N.V. Zeebad Huisdui nen geïnteresseerd is, betrokken wordt. Ook het Fonds voor Bijzondere Nooden had tegenover de bewoners van Huisduinen, die zelf niet in staat waren, de schade te her stellen, een tegemoetkomende houding aan genomen en reeds was voor enkele honder den guldens hersteld, toen ook deze wonin gen wederom werden getroffen. Bij deze ramp hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. Naar wij verder vernamen heeft de mari ne gisteravond bij het fort Harssens voor den haveningang een drijvende mijn on schadelijk gemaakt. DE WITTE WERELD. Sinds 17 Dec. zitten wij al in een vorst periode, afgewisseld door enkele dooidagen. Een wit winterpak als wij hedenmorgen tc aanschouwen kregen, beleefden wij dit winterseizoen nog niet. De temperatuur bewoog zich om het vriespunt, zoodat men van de gladheid der wegen nog geen hinder ondervond. Het smettelooze sneeuwkleed over bosch en veld tooverde een winterbeeld van groote schoonheid. Voor de jeugd gaf de sneeuw een dag van heerlijke winterpret. In de speelkwartieren van de scholen was het een gejuich van belang. De meester die het aandurfde om tegen een groep kleintjes een stelling tegen sneeuwbalaanvallen te verdedigen, was in hun oogen de held van den dag en met verhoogde kleuren namen ze, na de heerlijke lichaamsbeweging, weer in de geïmproviseerde schoolbanken plaats. Voor onze gevleugelde vrienden, die het door de vorst toch al zwaar te verantwoor den hebben gekregen, beteekent het witte sneeuwkleed echter een verzwaring van hun ellende. Alles wat hen nog eenigszins tot voedsel kon dienen, is thans door het sneeuwkleed voor hen onzichtbaar gewor den en wij vreezen, dat dit honderden vogels, die door de vorstperiode al veel van hun weerstandsvermogen heb ben verloren, noodlottig zal worden. Met nadruk doen wij een beroep op de vogel vrienden om, door het strooien van voedsel op een geveegde plek en het daar plaatsen van een bakje water, de vogels door de moeilijkste periode heen te helpen. Voor het motorische verkeer leverden de witte wegen, nu de temperatuur zich om het vriespunt beweegt, geen gevaar. Dat komt pas als de dooi optreedt en is dan vooral het geval als daarop onmiddellijk weer een vorstperiode volgt. In onze beschouwing in het nummer van gister noemden wij het van Bergen een tekortkoming, dat de Bergerweg gister niet met zand was bestrooid. Dinsdag heeft men echter op dien weg, evenals in de Dorps straat in die gemeente, voor een 80 zout gestrooid, waardoor bereikt werd, dat de weg gemakkelijk berijdbaar werd. In de Dorpsstraat bleek dit ook na den feilen vorstnacht van Dinsdag op Woensdag 't ge val, zoodat de zandstrooiers niet konden be vroeden, dat dit met den open gelegen Ber gerweg niet het geval was. Zij verzekerden ons, 'dat men in Bergen al 't mogelijke doet om het uitgebreide wegennet voor 't verkeer begaanbaar te houden en wij willen hiervan gaarne melding maken, omdat wij, na deze toelichting, het niet zandstrooien van giste ren op den Bergerweg volkomen begrijpe lijk vinden. Van de schaatsensport kan, met deze weersgesteldheid niet veel komen. Nu het niet voldoende vriest, is het ijs, onder bet sneeuwkleed, na het vegen van de baan, niet veel meer dan een stuk borstplaat. De Alkmaarsche IJsclub had gister met het vegen van de baan op de Singelgracht dan ook weinig succes, doch verdient des ondanks, voor de betoonde activiteit, een woord van hulde. DOOR HET IJS GEZAKT. Vanmiddag is om ongeveer één uur een 9-jarig meisje aan de Zaadmarkt in een bijt gevallen. Onmiddellijk schoot een redder, zekere B., een jongeman van 17 a 18 jaar, te hulp. Het gelukte hem door zijn door tastend optreden inderdaad het kind uit het water te halen, nadat hijbelf echter ook door het ijs was gezakt. Het meisje is daarna onmiddellijk naar huis gebracht. Het had oogenschijnlijk geen schadelijke gevol gen van het onvrijwillig bad ondervonden. AANRIJDING WAAR8IJ VROUW GEWOND WERD. De bestuurder van een militair motorrij tuig, genaamd W. J. Q., alhier, reed gis termorgen omstreeks 9.45 uur over het Groot-Nieuwland in de richting van de Laat. Hij moest een aldaar staande vuilnis wagen passeeren, waarbij hij naar rechts uitweek en afremde. Tengevolge van dit remmen en aoor de gladheid van den weg gleed de achterzijde van het motorrijtuig naar rechts van den rijweg en kwam in aanraking met een aldaar (oopende vrouw, zekere H. V., wonende alhier. Bedoelde vrouw werd hierdoor vrij ernstig aan haar rechterarm verwond, terwijl ook haar hoofd lichtelijk geraakt werd. Zij is ter plaatse door den gemeentelijken genees kundigen dienst verbonden en overge bracht naar het Elisabeth ziekenhuis al hier. Haar toestand is niet ernstig. Aan gezien volger», getuigen gebleken is dat Q. ter plaatse te snel heeft gereden, werd contra hem procesverbaal opgemaakt. EEN HONDERDJARIGE. Zaterdag, 20 Januari, zal het 100 jaar ge leden zijn, dat de Houthandel der fa. G. A. Conijn Zn., aan den Friescheweg alhier, in het bezit kwam der familie Conijn. Adriaan Conijn, grondeigenaar te Edam, kocht voor twee zijner zopen de molens de Hoop en de Simson, beide gebouwd in 1684, zoodat het bedrijf als zoodanig van veel ouder datum is. In 1884 werd het bedrijf gedeeld en de molen de Simsom met bijbehoorende schu ren gesloopt en stichtte een der firmanten in de onmiddellijke nabijheid der stad een stoomzagerij van gelijke naam, welke op haar beurt in de loep van het vorige jaar •gesloopt werd. Het leven van de molen de Hoop eindigde in 1887, toen hij verbrandde en thans is het de moderne electrische zagerij en schaverij, die haar taak heeft overgenomen en nog steeds de oude naam van de Hoop draagt. Het terrein, daarop vroeger de molen de Simson stond, werd weer teruggekocht en zoo staat de tegenwoordige zagerij juist op Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Ver dachte sta op (rom.-sens.); hoofdrollen Do lores del Rio en Douglas Fairbanks Jr. Toe gang boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het is een wonderlijke wereld (hum.-rom.): hoofdrollen Claudette Colbert, James Ste wart. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 18 Januari. Wapen van Heemskerk, dansorkest The Georgians. 8 uur, theater Harmonie, film Kleur en glorie onzer tropen, voor de Volksuniversi teit. Vrijdag 19 Jannari. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „De Schaduw" voor Covoto. 8.15 De Rustende Jager te Bergen, dr. G. Stuiveling over de toekomst van Europa. de plek, waarop laatstgenoemde molen heeft gestaan. Tot 1914 brachten ieder jaar eenige zeil schepen het hout uit Scandinavië aan en geven voor een paar weken Alkmaar het uiterlijk van een zeehaven. Na den oorlog werd nog eenige malen proef genomen met aanvoer per stoomschip direct op Alkmaar, maar de overlading alhier leek te bezwaar lijk, zoodat dit thans te Zaandam of Amster dam plaats vindt en wij dus het tafreel van houtlossende zeeschepen të Alkmaar moeten missen. Dat dit houtbedrijf aan den Friescheweg ongeveer 250 jaren heeft standgehouden, is het bewijs, dat het steeds een gezonde reden van bestaan heeft gehad. Wegens de tijdsomstandigheden zal het jubileum op bescheiden wijze worden ge vierd. Vrienden der firma of der familie Conijn zullen echter welkom zijn, Zaterdag middag a.s. aan de woning Nassaulaan 19 vanaf drie uur. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor het propaed. examen in de geneeskunde de heer L. J. Degenaar. De heer P. Schut alhier is geslaagd voor het Mercuriusdiploma, alsmede voor het examen vanwege de vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen. De heer W. M. J. van Dortrnond be haalde op het Mercurius-examen het diploma Emgelsche handelscorresponden tie. (Verbeterde opgaaf). 8-OCTOBER-VEREENIGING. De Alkmaarsche Ontzetvereeniging heeft wederom een viertal vroolijke avonden voor hare leden georganiseerd en wel op 23 en 24 Jan. en op 31 Jan. en 1 Febr. De kaarten voor één dezer avonden zijn u i t~ sluitend verkrijgbaar op den zittings dag, die Zaterdag 20 'Januari in het Gul den Vlies zal worden gehouden, van 9 tot half één en van 2 tot 5. Diploma's 1940 moeten medegebracht worden. Zij, die dit diploma nog niet hebben, kunnen het op de zittingsdag tegen betaling van hun con tributie bekomen. Ieder lid heeft recht op twee gratis-kaarten. Ingekwartierde mi litairen kunnen ook lid worden. VOGELS. Wilde ganzen. Ongeveer kwart over drie kwam gister uit oostelijke richting een groep van 27 groote wilde ganzen over onze stad. De dieren daalden ter hoogte van de boer derij van den heer Klaver aan den Heilooër- dijk, waar zij op het land blijkbaar een rustpauze hielden. De groote vogels, die met gestrekten hals in een breede lijn vlogen, trokken veler aandacht. Voornamelijk voor de vogels is deze tijd van vorst en sneeuw en felle koude een zeer zware. Een torenvalk. Gistermiddag zagen een paar soldaten, dat op het Waagplein een roofvogel bezig was een spreeuw te verslinden. Zij wisten den moordenaar te grijpen en zouden hem op zijn beurt hebben gedood, als niet de heer Dik van het Hofplein ter plaatse was verschenen, wien op zijn verzoek het dier, dat een torenvalk bleek te zijn, werd over handigd. Hij voorzag het van een ring van het Nederlandsche Ornithologische Veree niging en liet den vogel daarna weer vrjj. Met eenige breede vleugelslagen verdween de vogel spoedig uit het gezicht- Blijkbaar is hij later weer in dezelfde om geving terug gekomen, althans op de Mient is een torenvalk in vermoeiden toestand ge vangen. Dit dier was geringd en is naar Lei den opgestuurd. OM DE TOEKOMST VAN EUROPA- Dr. Stuiveling te Bergen. Voor de afd. Bergen van de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond zal dr. G Stuiveling morgenavond in de Rustende Jager spre ken over: Om de toekomst van Europa. De afd. beschouwt het als een voorrecht, dat de begaafde spreker nogmaals een onder werp voor die vereeniging wil behandelen omdat hij een ernstige studie maakt van de problemen die zich in dezen tijd aan ons voordoen. VOLKSZANG. Gisteravond werd de 4e Volkszangavond gehouden. Bij de opening deelde de voorzit ter mede, dat de heer Stenz, Volkszangleider te den Haag, voor dezen avond bereid was gevonden den heer Brands, die door ziekte verhinderd was, te vervangen. De prettige indruk, dien de heer Stenz na 't vorig jaar een avond geleid te hebben, hier achterliet, is gister bevestigd en versterkt. De aanwezi gen hadden een leerzamen avond en tevens denkende aan de boerenbruiloft een paar leutige uren. Mejuffrouw Brugman, opvolgster van mevrouw Ohlen, verzorgde de piano-bege leiding, waarmee zij een pluimpje van den leider oogstte. Daar de bezoekers nogal goed „gestemd" bleken te zijn, kan Volkszang op een ge slaagden avond terugzien. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor Zuidholland, Zeeland en westelijk Noordbrabant: Betrokken tot zwaar bewolkt en aanvankelijk nog sneeuw, om het vries punt tot lichte vorst, meest zwakke veran derlijke wind. Voor het overige gedeelte van het land: Strenge tot matige vorst, betrokken tot half bewolkt, plaatselijk nog eenige sneeuw, zwakke tot matige zuidelijke tot zuidooste lijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De voornaamste wijzigingen, die zich sinds gisteren in de drukverdeeling voordeden, worden gevormd door een stijging van den luchtdruk in het oosten van ons waarne mingsgebied. Zoo is sinds gisteren de baro meter over de Randstaten 10 mbar gestegen en over Duitschland moet zich een afzonder lijke hooge drukkern van 1020 mbar hebben gevormd. Ook over den Balkan en Scandi navië houdt het rijzen van den barometer aan. Het blijft in het oosten nog buitenge woon koud, zoo werd aan de Finsche Golf vanmorgen nog een temperatuur van -36 graden waargenomen. Ook het oosten van ons land bevindt zich nog in de koude con tinentale luchtstrooming. In het zuidwesten van Nederland was de temperatuur heden morgen echter even boven nul, terwijl de wind daar noordwestelijk was. Langs deze scherpe scheidin.* viel vannacht vrij veei sneeuw, vooral in het midden en noorden van ons land. Over de Noorsche Zee en de Noordzee ligt nog een vlak lage drukgebied, dat vermoedelijk zuidwestwaarts zal trek ken. De arctische hoogedruk over Groen land nam iets in beteekenis af, doch een af zonderlijke hooge drukkern nabij noord- Spanje nam toe. Op den oceaan is nog steeds weinig depressie-activiteit. Over Italië be vindt zich een depressiekern, die plaatselijk zwaren regen en krachtigen wind veroor zaakt. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.-t9 tot 7.30 uur licht op. DE EXPORT VAN EIEREN. Bestemming. In het tijdvak 9 t/m. 15 Jan. '40 zijn voor uitvoer goedgekeurd: Versche Holl. kipeieren voor Duitsch land 6.177.120, voor Engeland 14.787.360, voor andere landen 196.630; versche Holl. eendeieren resp. 825.120, 1184.760 en 15.120, DIERENBESCHERMING. Dierenbescherming heeft ter beschik king.een mooien zwarten 1 !4 -jarigen ge- castreerden kater, een zeer rustig dier. Heden is in uitgeputten toestand op de Mient aangetroffen een torenvalk, geringd en genummerd 135500 Leiden, Nat. Hist. Museum, Holland. Aan Leiden door gegeven. VOLKSUNIVERSITEIT. Voor den filmavond van heden: Kleur en Glorie onzer tropen, zijn alle plaatsen uit verkocht. FEESTAVOND VAN DE ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEILVEREI' NIGING. Zaterdagavond te 8 uur wordt in de Dan cing van de Harmonie een feestavond ge- houd n door de Alkmaarsche Roei- en Zeil- vereeniging. De Keer J. G. Wittpen, propagandist van de Noord- en Zuid-Hollandscbe Reddings maatschappij, zal dan een film vertoonen over het werk dier maatschappij en daarbij een toelichting geven. Een gezellig bal onder de muzikale leiding van de Swing Charmers zal den avond be sluiten. DE VASTGERAAKTE SCHEPEN OP HET IJSELMEER. Contact met Parmentier. Vanochtend tusschen half negen en half elf heeft een Fokker F 7 A van de K.L.M., bestuurd door Parmentier, een retourvlucht naar het eiland Urk gemaakt. Bij zijn terug komst op Schiphol vertelde Parmentier, die opdracht had uit te kijken naar de drie vastgeraakte schepen en de daarheen op weg zijnde ijsbrekers „Wilhelmina Goed koop" en de „Daniël Goedkoop", dat hij ten gevolge van het slechte zicht er woedde een hevige sneeuwjacht de twee laatstge noemde sleepbooten niet heeft kunnen ont dekken. Wel cirkelde hij boven het ingevro ren convooi en wisselde hij seinen met de opvarenden. Deze schreven met kolen op het ijs, dat voedsel noodig was. Vanochtend om kwart over acht is er reeds een ijsvlet uit Elburg met levensmid delen naar de schepen op weg gegaan, zoo dat dit vlet in den vroegen middag daar ver wacht kon worden. Met spanning wacht men thans op berichten over de positie van de ter assistentie uitgezonden ijsbrekers. Par mentier, die om elf uur met een D.C. 3 van Schiphol via Eelde naar Schieroionnikoog en Ameland is vertrokken, voor het over brengen van post, zou opnieuw probeeren de positie der sleepbooten vast te stellen. Ook op Urk tuurt men met verrekijkers de ijsvlakte af om een silhouet van de schepen op te vangen. Daar het zicht den geheelen ochtend slecht was, hoopte men, dat het weer zou opklaren, opdat men zich een beeld van de situatie zou kunnen vormen. TWEE HEVIGE ONTPLOFFINGEN TE LONDEN. Te kwart over tien hedenochtend zijn in de Noordelijke buitenwijken van Londen twee hevige ontploffingen gehoord, bijna tege lijkertijd. De ontploffingen waren zoo hevig, dat verscheidene ruiten werden ingedrukt en een aantal plafonds omlaag vielen. De trillingen werden tot op grooten afstand waargenomen. Tot nu toe is nog niets be kend omtrent de oorzaak van de ontploffin gen. De plaatselijke brandweer en de genees kundige dienst zijn opgeroepen. Na de .ont ploffingen hing voor eenige minuten een dichte rook boven het stadsgedeelte. De ontploffingen hebben zich, naar nader wordt gemeld, voorge daan in een fabriek, verscheidene personen zijn gedood en velen ge wond. Iemand, die op negen mijl van de plaats des onheils woont, heeft medegedeeld, dat zijn huis schokte en dat de gordijnen de ka mer inwaaiden, alsof een stormwind opstak. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Pelikaan met gezagvoerder te Roller Basra en de Wiele waal met gezagvoerder Hondong Singapore. Deze vliegtuigen worden resp. 21 en 18 Jan. te Batavia verwacht. Op de thuisreis landde de Oehoe met ge zagvoerder Viruly te Jodhpur. Deze machine wordt 20 dezer te Napels verwacht. ALKMAAR. GEBOREN: Aart, z. van Gerrit A. Coert en K. Zaal berg van Zeist. Homme A., z. van Corne- lis Timmer en F. Monfrooij. GETROUWD: Willem van 't Voort en Maartje Verhage. OVERLEDEN: Jan Hoogland 72 jaar. Petronella A. Berger 1 jaar. Jan Mosk, wedr. van A. Tjaden, 73 jaar. SCHEEPVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Chr. Huygens thuisr. van Batavia 17 Jan. Saparoea thuisr te Suez 17 Jan. Rottcrdamsche Lloyd. Kota Baroe J.N.L. 17 Jan. van Singapore. Sitoebonod thuisr. 16 Jan. 21 uur passeerde Perim. Garoet thuisr. 18 Jan. van Batavia. OPGAVE AMSTERD AMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 18 Januari 1940. STAATSLEEN1NGEN. 3—3H Nederl. 1938 3 Ned-lodië 1937 554 Duitschl. 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Uuie CaTvê Delft Cert. Nederl bord Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Vor.k. 8 53/f S3Vs 86% bO 161 106 35 »/4 57 319 943/s 1253/4 36% 223/is 551/, Cities Service 3% General Motors i 39 Kennecott Copper 28 277/s North American Rayon lbt/s Republic Steel16 lf>Vl6 Standard Brands 5V< Steel comm 44t>/8 44%, U. S Leather 4% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 393 395 Java Cultuur 242 Ned Ind Suiker Unie 229% 229-% Verg Vorstenlanden 102 101% MIJNBOUW. Alg. Explor.. Mij. 56 56 Rediang Lebong 100 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 240%* 241% Kon Petr. 255 255% Phillips Oil 29% 29 Shell Union 9%, 9'/. Tide Water 8% 81/2 RUBBERS. Amsterd Rubber 195 198 Deli Bat. Rubber 159 160 Hessa Rubber 105 106 Oostkust 121 Rotterdam Tapanoeli 54 Serbadiadi 98% 101 Interc. Rubber 3% 315/, SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 94 93!/2 Java—ChinaJapan lijn. 113 113Vi Kon. Ned Stoomboot. 103% 105% Scheepvaart Unie 105% 105 TABAKKEN. Deli Batavia 1»8% Oude üeli 166'/. 169 Senembab138 139 AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka 18% 18'/. Illinois Central 9% 9 Southern Pacific lb'/. 10s/. Southern Railw. 13 Union Pacific Tl1/. Can Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 2'/., heden 2'', ft WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 2.45-3.0Q 83V, 12 87% 164 35% 320 *3% 125% 22 W-Vis 3'%, Vorige koers neden New-Yark 1.8S'/« l.S8»/i« Londen 7 45»/. 7.43'/. Berlijn 75.45 75.40 Parijs 4.22% 4.21% Brussel (Belga) 31.67 31.64 Zürich 42.20 421.8 Kopenhagen 36.37 H 36.32 Y, Stockholm 44.87)4 44.82 K Oslo 42.77 )4 42.75

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2