MATIEK WAARIN ïBae&eH Jieck éi Sxh&ol Weec&edchi Jiucgzcüike Stand SPANNING... EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Vrijdag. KONING WINTER. Onze schooljeugd weet van het dikke witte sneeuwkleed profijt te trekken. Het aan onze singels grenzende bolwerk wordt op verschillende plaatsen, o.a. tegenover het Gerechtsgebouw, bij den molen van Piet en tegenover de Lyceumstraat, benut om van de hellingen op het ijs te glijden. Zoo beleeft de jeugd in ons vlakke land nog een Zwitsersche wintersport. Bestaat er voor de skiclub van de Alkmaarsche reisvereeniging op deze wijze geen mogelijkheid om Alk maar iets van deze sport te zien te geven? De mogelijkheid daartoe, is allicht geschik ter dan het met dennennaalden bedekte oefenterrein achter het Groeter kerkje. De Alkmaarsche IJsclub geeft den moed niet op om de schaatsensport, zij het dan op een niet te lange baan, mogelijk te maken. Een groep baanvegers zwoegt om het ijs op de Singelgracht vanaf de Kneppelbrug tot de Heilooërbrug van de sneeuw te be vrijden. Voor een deel gelukte dit en met voldoening constateerden wij, dat het schaatsenrijden daarop zeer goed mogelijk is. Aangezien dit Singelgedeelte door het G.E.B. van licht voorzien is, zal men daar, nu de vorst vermoedelijk wel zal aanhou den, ook des avonds de schaatsensport kun nen beoefenen. De Burger IJsclub houdt vanavond op de Oudegracht het gecostumcerde ijsfeest en aangezien de te heffen dubbeltjes van de toeschouwers aangewend zullen worden om de nooddruft van Alkmaarsche behoeftigen iets minder groot te maken, hopen wij maar, dat honderden toeschouwers dit gecostu- meerde ijsfeest zullen, volgen. Op de ijsbaan de Quint, die ook des avonds verlicht wordt, kan van heden af weer gereden worden. Men zorgt daar ook voor een stukje muziek, zoodat men zich er gezellig kan vermaken. Met behulp van een sneeuwploeg, getrok ken door een auto, heeft men heden de ijs baan in Heiloo sneeuwvrij gemaakt. Wij hebben ons er persoonlijk van overtuigd, dat dit experiment uitstekend geslaagd is. Het ijs is goed berijdbaar. Reeds hedenavond kan men daar de schaatsensport beoefenen, omdat ook deze baan verlicht is. Ook hier wordt onder het rijden muziek uitgezonden. De Berger ijssportvereeniging, die Maan dag, na den hevigen dooi van Zondag, de baan opnieuw onder water zette, om een prachtig ijsvlak te krijgen, moest ervaren, dat het dikke sneeuwkleed 'n leelijke streep door deze verwachting heeft gebracht. Dins dag had zich boven de oude ijslaag reeds 'n nieuwe ijslaag gevormd, die echter nog niet zoo dik was, dat ze met de oude een een heid was geworden. Het sneeuwdek heeft gemaakt, dat het water tusschen de oude en nieuwe ijslaag vorstvrij bleef, waardoor zich thans onder het sneeuwdek een ijs- koek bevindt, die absoluut onberijdbaar is. Het bestuur heeft nu opnieuw de pomp aangezet om ook de sneeuwlaag onder water te krijgen en hoopt nu maar op een stevige vorst, die het in staat stelt de baan weer in gebruik te nemen. De kans daarop is niet heel groot, doch hieraan valt niets te doen. Voor een paar jaar was het gemeentebe stuur van Bergen (Bergen mist een afd. van den IJ.H.N. die voor het toerisme voor het vegen van de verbindingsijswegen zorgt) zoo actief om werkloozen op de Berger vaart te werk te stellen, waardoor ook daar prach tig gereden kon worden. Nu er in Bergen zooveel militairen gelegerd zijn, die van de ijssport profiteeren, zijn wij er van over tuigd, dat de bevolking het zeer zou waar- deeren, wanneer het college van B. en W. het initiatief nam om, in samenwerking met C. en O., een baan op de Berger vaart tc maken. De Ijsbond Hollands Noorderkwartier, die met den dorpen- en merentocht moest erva ren, dat telkens de opgetreden dooi deze tochten niet tot een onverdeeld genoegen maakte, organiseert voor Zondag (men zie elders in dit nummer) 'n nieuwen tocht en durft het aan over een lengte van 50 K.M. een baan te maken. Alle hulde. Moge dit titanenwerk met het gewenschte succes be kroond worden. De sneeuwopruimers zijn begonnen onze Alkmaarsche straten en pleinen van de losse sneeuw te bevrijden. Met de vorst-blijft het ondoenlijk de vaste laag ook weg te nemen. Het prachtige witte stadsbeeld blijft daar door behouden, evenals in Bergen, waar men gister met behulp van een auto den sneeuwploeg lang de wegen heeft getrok ken. Vanuit de omgeving kwamen enkele bewoners per ar de stad bezoeken, hetgeen een ongewonen aanblik opleverde. Doordat er geen snijdende wind is, bele ven wij thans mooie winterdagen. Aange zien vannacht strenge vorst verwacht wordt, zal men goed doen 's nachts de waterleiding af te sluiten. Men kan zich daardoor veel ongemak besparen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 8-jarige G. Frankfort te Hensbróek had vorige week Donderdag bij 't schaat senrijden aan een hiel een kleine verwon ding opgeloopen. Met hooge koorts is de jongen Maandagavond laat naar 't Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar hij Donderdagmiddag is overleden. BRAND TE AKERSLOOT. Woensdagavond, omstreeks 11 uur, ont stond brand in het perceel Boekei 8, welk perceel in tweeën werd bewoond door P. van Til en D. Rigterink. Het vuur greep snel om zich heen en was ontstaan in het door van Til bewoonde gedeelte. Weldra sloeg het vuur naar het tweede gedeelte over. Een kind kon in veiligheid worden gebracht. Van den inboedel is niets gered. Het perceel brandde tot den grond toe af. De beide inboedels waren verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN DELEGATIE OP HET STADHUIS. Een delegatie van drie bestuursleden van „Eendracht maakt macht", de Alkmaarsche af deeling van den Landelijken Bond van Werkverschaffingsarbeiders, had gistermor gen tegen 11 uur een onderhoud met B. en W. aangevraagd en vele leden der afdee- ling waren naar het stadhuis getrokken om daar te demonstreeren. Het bleek, dat de delegatie niet kon ontvangen worden vóór drie uur, zoodat eerst toen het onderhoud plaats vond in tegenwoordigheid van wet houder van Slingerland en den heer Fels, secretaris van Maatschappelijk Hulpbe toon. (De burgemeester was uitstedig). Gevraagd werd: le. 5 pCt. toeslag voor de armlastigen, wat in uitzicht gesteld was. Toegezegd werd, dat dit zoo spoedig mo gelijk zal gebeuren. 2e. Verhooging van den kolentoeslag van 1.30 op 2.50. Medegedeeld werd, dat men daarover in Alkmaar niet kan beslissen. De belangheb bende organisaties dienen zich daarvoor in Den Haag tot het Rijk te wenden. 3e. In werking stellen van den B-steun (kleeding en dekking). Medegedeeld werd, dat de eerste zending dekens door Defensie in beslag was geno men voor de militairen. De 2e zending is nog niet groot genoeg om met de uitreiking te kunnen beginnen, doch zoo spoedig moge lijk zal daartoe worden overgegaan. Des avonds om 7 uur bracht de delegatie in een geheel gevulde zaal van den heer London op het Verdronkenoord verslag van het resultaat harer bemoeiingen uit. HULPKISTEN GEPLAATST. De R.K. Eerste Hulp bij Ongelukken, een onderafdeeling van het Wit-Gele Kruis, daartoe in staat gesteld door de in November gehouden speltjesdag, heeft heden, in overleg met den burgemeester en den directeur van den geneeskundigen dienst, op een 16 tal plaatsen in de stad hulpkisten met materiaal voor de eerste hulp bij ongelukken geplaatst. Ieder die een diploma voor E.H.B.O. bezit mag van deze kisten voor hulpverleening gebruik maken. Wij hebben heden deze kisten in oogen- schouw genomen en geconstateerd, dat ze uitstekend zijn toegerust. De inhoud is de volgende: 1 fleschje boorwater 160 gr., 1 flacon Mercurochroom, 1 fleschje Hofmandrup pels 10 gi., groen oogglaasje, penseel (in fleschje), pincet, schaar, schaar (knie- vorm), rapportenboekje met bonnen, 10 zwachtels 10 cm, 10 idem 8 cm, 10 id. 6 cm, 10 id. 5 cm, 10 i_. 4 cm, 8 driekante doe ken, waarvan 1 met figuren, 3 pakjes watten van 10 gr., 1 pakje vette watten a 25 gr., 1 pakje steriel gaas (10 st. 16 x 16), 10 snelverbanden I, 2 idem II, 2 idem III, 2 Cambriczwachtels van 8 cm., 2 idem van 5 cm, y« meter Mos. batist, 1 tube hoofd pijntabletten, 1 bismuth brandverband, 2 rollen leukoplast (lxl, 1x2), 1 doosje veiligheidspelden, 1 stuk grijs band, 1 spons, 1 handdoek, 1 exemplaar voorbeel den van verbonden. Bij de kist behooren nog 6 stuks spal ken, 135 x 10 cm, 85 x 10 cm, 50 x 9 cm, 40 x 9 cm, 20 x 9 cm, 75 x 10 cm. NIEUWE EN VERBETERDE PROJECTIE IN HET VICTORIA- THEATER. De heer J. Weber, directeur van het Victoria-Theater heeft weer opnieuw ge toond in alle opzichten met zijn tijd mee te gaan. Er is n.l. een nieuwe lamp, de high- intensity-lamp, die het mogelijk maakt met het toestel Monarc een projectie te verkrij gen, die wat duidelijkheid en helderheid betreft wel heel gunstig afsteekt bij de pro jectie, die men gewend is. Wij waren hedenmorgen in de gelegen heid de beide projecties met elkaar te ver gelijken en waren ten zeerste verrast door de prachtige beelden met het nieuwe toestel verkregen. Vooral bij gekleurde films werkt dit toestel prachtig en de heer Webcr heeft dan ook met de vertooning van de gekleurde film Sweethearts gewacht, tot hij de be schikking had over het nieuwe toestel. Men zal duf reeds hedenavond met de nieuwe projectie kennis kunnen maken. Het Victo ria-Theater is het eenige theater boven het IJ, dat over een dergelijk apparaat beschikt. De heer Weber heeft ondanks de hooge kosten niet geaarzeld om het publiek deze verbetering te brengen, een verbetering, die men zeker zal weten te waardeeren. HET BEVGLKINGSCIJFER. Bevolkingscijfers en gegevens Bur- gelijke Stand over het aar 1939. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1939: 15370 mannen en 16404 vrouwen, totaal 31774 personen. Zij vermeerderde gedurende het afgeloo- pen jaar door vestiging met 2903 personen (1357 mannen en 1546 vrouwen) en door ge boorte met 664 personen (347 mannen en 317 vrouwen), totaal 3567 personen. Zij verminderde door vertrek met 2180 personen (959 mannen en 1221 vrouwen) en door overlijden met 345 personen (174 man nen en 171 vrouwen), totaal 2525 personen en bedroeg op 1 Januari 1940: 32802 personen (15933 mannen en 16869 vrouwen), een ver meerdering derhalve van het aantal inwo ners met 1028 personen. Van de in 1939 alhier geborenen zijn 9 jongens en 2 meisjes buiten huwelijk gebo ren. 57 Jongens en 57 meisjes werden alhier geboren uit elders woonachtige ouders. Als levenloos aangegeven werden inge schreven 23 jongens en 19 meisjes, waarvan 12 jongens en 8 meisjes van elders woon achtige ouders. Overleden zijn 64 ongehuwde mannen, 61 ongehuwde vrouwen, 122 gehuwde mannen, De een krijgt er een vleug van beet in auto of trein, den ander wordt deze gniepige kwaal als het ware thuis gebracht, omdat zijn woning, hoewel soms op zichzelf niet vochtig, op een van nature drassigen bodem staat; ook tochtige deuren en ramen kun nen U parten spelen en oorzaak zijn van al Uw lijden aan Rheumatische pijnen. Maar de eigenlijke oorzaak, die zich doet gelden als de eerste kiemen gelegd zijn, is onzuiver bloed: schadelijke zuren die zich vastzetten en ophoopen in spieren, spier weefsels en gewrichten. Toen de weten schap zóó ver gevorderd was, dat die oor zaak vaststond, was het haar taak, uit te zien naar middelen, die Uw kwaal in haar oorzaak aantastten. En zoo ontstond de wondere samenstelling van Kruschen Salts. Dit unieke middel, da- sinds vele jaren in alle hoeken van de wereld met zooveel succes wordt toegepast bij de be strijding van Rheumatische pijnen, dankt zijn weldadige werking uitsluitend aan de aansporende werking, die de 6 minerale zouten waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, uitoefenen op lever, nieren en ingewanden. Zoodra deze organen, door den activeerenden invloed van Kruschen weer op krachten komen en haar taak verrichten als vroeger, krijgen de schade lijke zuren geen kans meer. Ze worden radicaal verwijderd, uit het bloed gefilterd en afgevoerd langs natuurlijken weg. Scherpe zuren die zich al hebben vastge zet, worden weer in den bloedsomloop op genomen en verlaten op dezelfde wijze het lichaam. Met het wegnemen van de oor zaak, verlost Kruschen U allengs van Uw pijnen, die met het doorwerken van Uw kuur' spoedig tot het verleden gaan be hooren. Wacht toch niet langer! Koop vandaag nog Kruschen Salts en begin morgen bij het opstaan met de be roemde dagelijksche dosis zoovéél als er op een cent gaat. Het zal U zoo goed doen! Krusphen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland) Opgericht 1756. 114 gehuwde vrouwen,, 88 weduwnaars, 82 weduwen, 4 van echt gescheiden mannen en 3 van echt gescheiden vrouwen, totaal 278 mannen en 260 vrouwen, of te zamen 538. 107 Mannen en 93 vrouwen zijn alhier overleden, die elders woonplaats hadden, terwijl 3 mannen en 4 vrouwen, die hier woonachtig waren, elders overleden. Het aantal huwelijken bedroeg 272, te weten 237 tusschen jonkmans en jongedoch- ters, 5 tusschen jonkmans en weduwen, 13 tusschen weduwnaars en jongedochters, 5 tusschen weduwnaars en weduwen, 2 tus schen weduwnaars en van echt gescheiden vrouwen, 5 tusschen. van echt gescheiden mannen en jongedochters, 2 tusschen van echt gescheiden mannen en van echt ge scheiden vrouwen en 3 tusschen jonkmans en van echt gescheiden vrouwen. 13 Echtscheidingen werden ingeschreven. EEN ZWERVELING. Zwervend is aangetroffen een smous- hondje, reu; hedenavond terug te bekomen bij den inspecteur van Dierenbescherming, den heer Verwer, Baanstraat, alhier. STEDENWEDSTRIJD ALKMAAR- HAARLEM. Zondag zal in de Unie het tweede ge deelte plaats hebben van den wedstrijd Alk maarHaarlem. Veertien dagen geleden hebben de Alkmaarders in Haarlem een kleine voorsprong van 22 hout (6748-6726). behaald, 't Zal dus voor de gasten van a.s. Zondag op de Alkmaarsche banen een moei lijke taak worden, 't Wordt een 4 hanen wedstrijd, die om elf uur begint. ONZE TELE! OONNUMMERS. Meerdere malen per dag komt het voor, dat onze redactie wordt opgebeld voor zaken, die tot de administratie-afdeeling behooren. Dit vindt gedeeltelijk zijn oor zaak in de omstandigheid, dat in het tele foonboek vetgedrukt staat Alkmaarsche Courant tweemaal onder elkaar met 3330 voor den eersten naam. Wij vestigen er daarom nog eens den nadruk op, dat voor alle zaken het redac- tioneele gedeelte dér Alkm. Cit. betreffen de het telefoonnummer 3330 is, doch dat men voor wat betreft advertenties, abon nementen, boekhandel en drukwerk dient op te oellen 3320 (Directie en Administra tie). Men besp iart ons en zichzelf veel tijd en moeite door het juiste nummer te draaien. IN TIJDEN VAN is de spanning van uw banden dubbel van belang! Luchtgebrek ver móórdt uw banden en., debandenhan- del ligt aan banden I Parapsychologie en het spiritisme. door Dra. F. C. Huyster. Uitgave N. V. Uitg. Mij. Kosmos, Amsterdam. In de reeks „Weten en kunnen" is een werkje verschenen over parapsychologie, dat volgens den inleider dr. Tenhaeff nog verward wordt met het spiritisme. Om be gripsverwarring te voorkomen en een dui delijker inzicht in het wezen der parapsy chologie, het spiritisme en de verhouding tusschen beide te geven, is dit boekje ge schreven. Van dezelfde schrijfster verscheen in de zelfde reeks het boekje „Rondom de tele pathie", dat men in aansluiting met het vo rige moet lezen. Evenens verscheen bij de N. V. Uitgevers maatschappij Kosmos een werkje over kou de voor- en nagerechten, naar de Zwitser sche uitgave van Madame F. Nietliopack, voor Nederland bewerkt door M. J. Krabbe, leerares aan de Amsterdamsche Huishoud school. Het betreft hier een vierde druk van dit met vele kleur-foto's voorziene boekje waaruit men zeker mag concludeeren dat er belangstelling voor bestaat. De Kerk en de Internationale sa menleving. Voor den wereldbond der Kerken, is door de Uitgeverij en boekhandel Oecamencia te Den Haag een brochure uitgegeven getiteld De Kerk en de internationale samenleving, Het is het rapport samengesteld in opdracht van de Nederlandsche afdeeling van den wereldbond voor internationale vriendschap door de kerken over het vraagstuk van oor log en vrede. De brochure is in den boek handel verkrijgbaar. Bij Van Loghum Steterus' Uitgevers maatschappij N. V. te Arnhem is versche nen het boekje Millioenen-leed van Albert Helman, waarin de tragedie der Joodsche vluchtelingen wordt beschreven. Naar prof. dr. D. Cohen in de inleiding schrijft, is het boekje ontstaan uit den wensch in breede- ren kring iets bekend te maken van het lij den der Joodsche vluchtelingen en het werk van het comité, dat in Nederland voor hen tracht te zorgen. Het boekje geeft een idee van het leed, dat op het oogenblik wordt geleden door menschen, die niets hebben misdreven dan geboren te zijn in 'n land, dat hun geen plaats meer biedt om te leven. Het geeft een schrijnend brokje el lende weer .en doet den lezer beseffen, dat hij den plicht heeft te helpen om in deze tij den van druk en wanhoop iets bij te dra gen om 't leed te verzacthen dat talloozen tot vertwijfeling brengt. L. J. Jordaan heeft het boekske van zeer gevoelige illustraties voorzien. Het wordt ons toegezonden door de fi- nancieele commissie van het comité voor bijzondere Joodsche belangen waarvan het gironummer (postgiro no. 214500 ten name van prof. dr. D. Cohen te Amsterdam) in het boekje vermeld is. Van het secretariaat der Ned. Maatschap pij ter bevordering der Pharmacie ont vingen wij een brochure, getiteld Beslom meringen over de geneesmiddelenvoorzie ning van den heer M. A. J. Jansma. Een en ander is critisch bekeken van het standpunt der N. M. P. met een wederwoord van den heer Jansma. U ook adverteert, wélk ander reclame-middel U ook gebruikt U kunt er «lechti menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben gelezen en ze morgen even zeer zullen lezen Vandaar, dat eourantenreclame on weersprekelijk de basis is van Iedere goede reclame campagne PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 JANARI 1940. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Prins van Wijn gaarden. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners (bedie ning H. Doop)5 uur, ds. H. Bakker, van Amsterdam; av. 7 uur ds. Klein Wassink; Donderdag 12 uur, huwelijksinzegening, door ds. Klein Wassink. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht),, 10.30 uur, ds. v. d. Woude. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, dr. Alb. Vis, van Beverwijk. Geref. Kerk', 10 en 5 uur, de heer A. Plaatsman, car.d. te Den Helder; Donderdag 9.30 uur, ds. Y. v. d. Zee, van Amsterdam (huwelijksbevestiging). Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. The Star of Hope Mission, Vrijdag 26 Jan., av. 8 uur, in Waakt en Bidt, de heer Sevensma, van Amsterdam. Huize Oort, hedenav. 8.30 uur, bijbelcur sus. Vrij Ev. Gem., in de Unie, 10.15 (huwe lijksbevestiging) en 7 uur. ds. Ruys (onder werp „Twijfel"); Donderdagav. 7.30 uur, gedenkdag, Brouwerstraat 31. Ned. chr. Gemeenschaosbond in Waakt en Bidt, heden, Vrijdagav. 8 uur, evangelisatie samenkomst, de heer van Oostveen; Zon dagmiddag 3 uur jongeliedensamenkomst; Maandagav. 8 uur bijbelbespreking man nen, Houtweg 8; Woensdagav. 8 uur bijbei- VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Des nachts en des ochtends plaatselijk zeer strenge vorst, overigens strenge tot matige vorst, nevelig tot helder of halfbewoikt, droogweer, zwakke tot matige zuidooste lijke tot oostelijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De stroom van koude continentale lucht over oost-Europa, die door de ontwikkeling van het minimum voor de zuidkust van Noorwegen en over de Noordzee was onder broken, herstelt zich weer. Het hoogedruk- gebied over de Baltische staten bouwde zich op tot 1030 mbar en de luchtdrukstijging zijn nog niet ten einde. In het Middelland- sche Zee-gebied is de luchtdruk laag. De- pressie's van 1000 mbar liggen over Italië en de Balkan. Zware sneeuw viel in het binnenland van Joego-Slavië en zelfs een station aan de zuidpunt van Sardinië meldde gisteren op het midden van den dag matige sneeuw met een temperatuur nabij het vries punt. Ten westen van Portugal ontwikkelde zich een nieuwe storing, welke oostwaarts doordringt. Zij bracht zware regens aan de kust van het Iberische schiereiland en sneeuw op de hoogvlakten bij lichte tot ma tige vorst. Het arctische maximum over Groenland van 1040 mbar neemt langzaam verder af. Het vlakke minimum over de Noordzee vult verder op. <Een kern van 1010 mbar ligt nog nabij zuid-Noorwegen. Zijn storingsfront is verder naar het oosten ge trokken en gaf gisteren aanleiding tot zware sneeuw over het midden van ons land en hedenmorgen aan de zuidkust van Noorwe gen. Tijdens de nachtelijke opklaringen daalde de temperatuur bij ons boven het dikke sneeuwdek zeer snel. In den Helder was de temperatuur van gisterenavond 0 graden en hedenmorgen -12 graden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.52 tot 7.28 uur licht op. bespreking, vrouwen, Oudegracht 208; Zaterdagav. 8 uur bidstond, Oudegracht 208. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagav. 8 uur openluchtmeeting op de Steenenbrug; Zon dag 7.30 uur v.m. bidstond, 10 uur heilï- gingsdienst, 3.30 uur verblijdingssamen- komst, 8 uur openbare verlossingssamen komst; Maandag 2.30 uur n.m. gezinsbond; Dinsdagav. 8 uur soldatensamenkomst; Don derdagav. 8 uur heiligingsdienst. Alle diens ten staan o. 1. v. kapiteine P. A. Dijkmans. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, av. 7 uur, ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Dun, van Alkmaar. CASTRICUM, 10 uur, ds. Seulijn; tekst 2 Cor. 5 7 en 8a: Onze gang door het leven is in geloof, niet in aanschouwen; maar wij zijn vol goeden moed. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. EGMONDBINNEN, 10 uur, ds. Rasch. GROET, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur Zon dagsschool. GROOTSCHERMER, 's avonds 7 uur, ds. Brinkerink. HEILOO. av. 7 uur, ds. Bloemhoff; tekst Ps. 31 16, onderwerp: „Het lot in Gods hand". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. van Hoogenhuyze, van Amsterdam. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Klein Wassink. NOORDSCHARWOUDE, geen opgaaf ontvangen. OBDAM, 10 uur, ds. Boers. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. de Leeuw. OUDORP, 10 uur, ds. Kastein (bevesti ging kerkeraadsleden). OTERLEEK, 10 uur, ds. Heep. OUDKARSPEL, geen opgaaf ontvangen. SCHAGEN, geref. kerk, 9.30 uur (bedie ning H. A.) en 5 uur (dankz. H. A.), ds. van Leer, van Texel. SCHERMFRHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk (bevestiging kerkeraadsleden). SCHOORL, zie Groet. SINT PANCRAS, 9.30 uur, leesdienst; 3 uur, ds. Krop (Voorb. en Doop). SPANBROEK, 10 uur, ds. Buiskool. STOMPETOREN, geen dienst wegens va caturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer B. Kamies, van Amsterdam. UFSEM, av. 7 uur, ds. Kastein. UITGEEST, 7 uur n.m. ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur it heer A. Besselaar; 11.40 uur Zondagsschool- VEENHUIZEN, 2 uur. ds. Boeke. WARMENHUÏZEN, 10 uur, ds. Krop. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes F.,' z. van Jacob Tol en J- Smit. Albertus J., z. van Jelger Dijkstra en J. A. Vlodder. ONDERTROUWD: Pieter Stokman en Paula M. Hendricks. - Coert van 't Hoff en Hendrika Strang- Gerard van de Kuijt en Antje Schrieken. - Franz F. Sehstedt en Tammigje A. Brante naar. OVERLEDEN: Cornelis Koomen, 22 jaar. Jacob va" Amstel, wedr. van M, Snooij, 90 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2