Agenda TRIUMPH «a» |i Stad m Omgeving. FIJNSTE TABAKKEN ZELDZAME MELANGE EXTRA ROOKGENOT Jttouwdaal Uiemas TOCH SLECHTS 1 CENT Jiezk Schoot if9Jk i& $Ce me., gie nidi!" Luchtaanvallen! „OM DE TOEKOMST IN EUROPA". Rede dr. Garmt Stuiveling. EGMOND AAN ZEE DE RIJP ZUIDSCHARWOUDE HEERHUGOWAARD KALENDERS. EGMOND AAN ZEE OUDKARSPEL HOORN STOMPETOREN Geschermt U tegen de gevolgen van Gij neemt vooizorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen» Waarom dan niet tegen het 2ooveei ernstiger gevaar uit de lucht? Doe het nogl EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 21 Januari zal de apotheek van „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. BLIJFT DE VORST? Gisteravond en in den afgeloopen nacht- beeft het stevig gevroren. Vanmorgen, hoe wel de .temperatuur nog beneden het vries punt was, vertoonde de lucht een eigenaar dige werking, die deed vermoeden, dat er verandering op til is. Velen verwachten opnieuw sneeuwbuien, anderen weer dooi. De kans, dat de Zondag, zooals wij dit reeds eenige weken gewoon zijn, geen echte ijs- Zondag zal worden, bestaat. Thans geldt in derdaad: „het kan dooien of vriezen". Voor den „Ijsbond Hollands Noorderkwar tier", die morgen vanuit Enkhuizen een West-Friesland-tocht organiseert en zich groote offers heeft getroost om een 50 K.M. baan in orde te brengen, hopen wij, dat het morgen nog een vorstdag zal zijn, al begrij pen wij, dat het grootste deel van de bevol king van harte wenscht, dat wij van de vorstperiode verlost worden. TOCHTEN PER SCHAATS. Het weerbericht voor morgen verwacht nog geen dooi. Voorspeld wordt, een matige tot krachtige Oostelijke-Noordelijke wind en een matige tot lichte vorst, met waarschijn lijk eenige sneeuw. Er zal dus gereden kun nen worden. De liefhebbers van de schaat- sensport in onze omgeving zullen zich daar voor tot de banen op de Singels, de Quint, de Ijsbanen te Heiloo en Bergen en de baan aan de Nicolaas Beetskade moeten beper ken. Met behulp van een groot aantal tewerk- gestelden is het aan het bestuur van de Ber ger IJssportver. gister en heden nog gelukt de ijsbaan in orde te brengen, zoodat ook daar vanaf vanmiddag gereden kan worden. Wie een tocht wil maken zal zich echter als deelnemer aan de West-Friesland-tocht. van de IJ.H.N. naar Enkhuizen moeten be geven. Een tocht van Monnikendam of Vo- lendam naar Marken is ook mogelijk. Van Monnikendam kan men ook naar Edam en verder door naar Oosthuizen en Hoorn, ter wijl het traject Monnikendam-Ilpendam-den Ilp-Oostzaan-Zaandam voor het publiek te berijden zal zijn. Een totaal .afstand van 150 K.M. is in anderhalven dag geveegd; met de 50 K.M. van den toeristentocht in West-Friesland, die Zondag onder auspiciën van de IJ.H.N. wordt gehouden, komt dit dus neer op 200 K.M. ijs, dat in Noordholland is geveegd. De Zaansche V.V.V. organiseert evenals vorigen Zondag morgen weer een molen- en merentocht. HET GECOSTUMEERDE IJSFEEST. Tot teleurstelling van velen heeft gister avond het door de Burger IJsclub op de Oudegracht te organiseeren gecostumeerde ij sfeest niet plaats gehad. Ter wille van het mooie doel; „de nooddruftigen tot steun te zijn", plaatsten wij een opwekkend woord, om als toeschouwer dezen wedstrijd, waar van de secr. ons mededeeling had gedaan, dat hij om 7 uur zou aanvangen, bij te wonen. Honderden stadgenooten gaven daaraan gevolg, doch moesten, evenals wij, ervaren, dat het bestuur besloten had het gecostu meerde ijsfeest, tot Maandagavond uit te stellen. Wij kunnen ons voor stellen dat 't be stuur, gezien den arbeid die noodig was om de baan sneeuwvrij te maken, daartoe moest besluiten, doch oordeelen het een tekortko ming, dat het verzuimd heeft ons daarvan mededeeling te doen, waardoor voorkomen had kunnen worden, dat honderden noode loos naar de Oudegracht togen. In het be lang van de nooddruftigen hopen wij, dat dit verzuim Maandagavond geen nadeeligen invloed zal hebben en dat het feest in alle opzichten zal slagen. DE HULPKISTEN BIJ ONGEVALLEN In aansluiting op ons bericht over het plaatsen van 16 verbandkisten ten dienste van ongevallen door de R. K. E. H. B. O in Alkmaar deelen wij thans mede, dat deze verbandtrommels bij de volgende adressen geplaatst zijn: A. Blom Verbrug, Laat 186. Eerw. Broeders, Nassaulaan 30. Rijkenberg, Verdronkenoord 22. P. Bloothoofd, café Muizenvreugd, Frie- schebrug. Bruin, Helderscheweg, nabij kantoor Lichtbedrijven. W. Kos, tegenover de Ambachtsschool Bergerweg. Politiebureau. Molenkamp, café Sportlust, Westerweg. Shell-station Kennemerstraatweg nabij Vierstaten. Haring, café Willebrord, Oudegracht 130 Bilars, Voormeer 12a. Boon, Vondelstraat 10. G. "v. 't Hoff, Kennemerstraatweg' 3 de Heilooërbrug. Beelenkamp de Wit, Heiligeland 40, de Vlotbrug. Steeman, St. Jozefstraat 1. Dr. Sluijmer, Emmastraat 36. Zooals wij gister reeds mededeelden, mogen de verbandtrommels bij ongevallen door een ieder gebruikt worden, die in het bezit is van een diploma voor eerste hulp bij ongevallen. nabij nabij BENOEMD. Mej. W. Kaan alhier is benoemd tot locale kracht aan het postkantoor te Noordschar- woude. Gisteravond sprak in de Rustende Jager te Bergen voor de afdeeling van den Alge- meenen Nederlandschen Vrouwen Vrede bond dr. Garmt Stuiveling over het onder werp: „Om de toekomst van Euivpa", Aan het betoog van dr. Stuiveling ontleenen we het volgende: De Nederlandsche pacifisten kunnen in dezen oorlogstijd niet blind zijn voor het feit, dat zij een verlies hebben geleden. Daar naast echter bestaat de nood-zaak om in het raam van de practische feiten naar een nieu we instelling en argumentatie te zoeken. In het huidige conflict staan tegenover twee dictatuurlanden twee min of meer democfatische landen. Dit kan echter niet doen vergeten, dat de scheidingslijn scheef loopt: Polen, aan democratische zijde, was een autoritaire staat en het dictatoriale Italië houdt zich neutraal. Het is merkwaardig met hoeveel sympathie tegenwoordig het fascis tische Italië door de democratieën bij zijn daden beoordeeld worden. Toch was het Italië, dat de reeks van agressies in de laat ste jaren inzette, met den aanval op Abes- sinië. Deze feiten verontrusten. Ze doen twijfelen aan de leuzen waaronder de oorlog wordt gevoeld'. Ze doen ook twijfelen aan de positieve mogelijkheden, bij welke overwinning ook. Tot het wezen der democratie behooren de beginselen van de menschelijke gelijk heid en vrijheid, aldus wordt verklaard, in overeenstemming met de idealen der Fran- sche revolutie. Evenwel: De vrijheid in elk regeerings- systeem moet beperkt zijn. De menschelijke gelijkheid bestaat niet en heeft krachtens het wezen van den mensch ook geen reden van bestaan. De menschen zijn evenmin gelijk waardig. De vrijheid en de gelijkheid zijn daarom geen wezenlijke typeering voor de democratie. De prineipiëele grondslag der democratie, aldus spr., kan men beter noemen die der argumentatie: de dictatuur argu menteert niet maar legt op. Hier staat argu ment tegenover dreigement. De discussie, de redelijke menschelijke gedachte is de basis van de wezenlijke democratie. Het is dus noodzakelijk zichzelf te we2en, zichzelf een bepaalde, welgeftmderde meening te vormen. De democratieën zijn in de laatste decennia gedwongen geweest de democratie met anti democratische middelen te verdedigen: het militarisme, dat psychologisch verwant is aan de dictatuur. De dictatuur, die den staat verheerlijkt, den leider vergoddelijkt. Steeds meer heeft men de neiging het voor te stel len of aan den staat, de overheid of den dictator geoorloofd is wat den mensch per soonlijk niet mag. Toch is de staat niet an ders dan een instrument, ondergeschikt aan de menschen, een organisatie, waarvoor de menschen zelf verantwoordelijk zijn, geen doel maar hulpmid d^e 1. De successen van een dictatuur moeten de grootheid van den staat bewijzen. Al deze dingen vallen echter weg tegenover de wer kelijke menschelijk belangen, die men niet collectief kan zien en die door de successen van den staat niet gediend worden. Geen enkel menschelijk doel wordt ge diend met het heil en de grootheid van den staat, die door de eerzuchtige, naar boven gevallen groep aan de macht door middel van het militaire apparaat worden nage jaagd. Dit apparaat kan alleen destructief wer ken. De beslissing over Europa ligt dan ook alleen bij de dènkende menschen, die den geest laten zegevieren. In ons land bestaat de kans nog om de menschelijke idealen te bewaren en op te bouwen en de democratie opnieuw de bezieling te geven, die ze verlo ren heeft. Een democratie kan allen func- tionneeren met menschen, die in den geest wenschen mee te werken. De taak van ons moet zijn thans reeds ons erop voor te bereiden den vrede te win nen. Wij zullen moeten bewaren wat in de democratische' landen door den oor log verloren moet gaan op den duur: de es- sentieele menschelijke levenswaarden, de leuzen waaronder de oorlog zelf wordt ge voerd. Wanneer men niet bereid zal zijn in West-Europa tot samenwerking te komen, niet wil trachten om door praten een oplos sing te zoeken, om vast te houden aan de idee, dat het op deze aarde in de allereerste om menschel ij ke waarden gaan dan is de cultuur in ons werelddeel in ernstig gevaar. In de dagelijksche practijk van het leven zal ieder moeten trachten de menschelijke levenswaarden te behouden en te verwezen lijken teneinde waar te maken het woord van Henriëtte Roland Holst,: „de zachte krachten zullen 't winnen aan het end". Nadat dr. Stuiveling vervolgens nog in 't kort een paar vragen had beahtwoord, sloot de voorzitster, mevr. Ponstijn mét een woord van dank aan den spreker de bijeen komst. Bioscopen. Harmonie-theater, van Zondag af, 's av. half 8, hoofdnummer Getuigen spreken (rom.- dram.); hoofdrollen Charles Vanel, Tania Fédor en Suzy Prim. Toegang boven 18 jaar. Woensdag- en Donderdagav. geen voor stelling. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Sweetheards (rom. revue- en zangfilm); hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De voortrekkers van Dodge City (rom.-avont.); hoofdrollen Errol Flynn, Olivia de Havilland en Ann Sheridan. Toegang boven 14 jaar. Zondag nm 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 20 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, feestavond Alkm. roei- en zeilvereeniging. Maandag 22 Januari. 7 uur, Oudegracht, gecostumeerd ijsfeest Burger IJsclub. In ons blad van Zaterdag j.l. werd ver meld, dat alhier een vierde cantine voor protestantsche militairen is opengesteld. Men doet ons opmerken, dat het woord „cantine' onjuist is en moet zijn: protestantsch mili tair tehuis. Loop der bevolking over 1939, De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1939 698 m. en 640 vr., totaal 1338. Zij vermeer derden door geboorte met 10 m. en 19 vr. samen 29, en door vestiging met 43 m. en 30 vr., samen 73; totale vermeerdering alzoo 102. Zij verminderde door overlijden met m. en 14 vr., samen 20, en door vertrek met 31 m. en 44 vr.,' samen 75, totaal 95. Op 31 Dec. 1939 bestond de bevolking dezer ge meente dus uit 714 m. en 631 vr., samen 1345. Het aantal huwelijken was 7; één hu welijk werd ontbonden. IJsclub „Ons Genoegen' Vrijdagavond hield de ijsclub „Ons genoegen" de alg. jaarvergadering ten huize van den heer Th. Rijper. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz. memoreerde bij de opening, dat er al heel wat door de ijsclub is gedaan. Hij had het als een leemte gevoeld, dat hij persoon lijk niet aan den bestuursarbeid bij de wedstrijden kon deelnemen en had daar om besloten, als bestuurslid te bedanken hoewel het hem speet, dit besluit te moe> HET COLLECTIEF CONTRACT VOOR HET VISSCHERSBEDRIJF. Hoewel het oude collectief contract voor het visscherijbedrijf per 1 Januari 1940 is opgezegd, zijn partijen tot nu toe nog niet tot overeenstemming gekomen inzake een nieuw collectief contract. Er zijn dan ook nog geen trawlers in het nieuwe jaar ter visscherij uitgevaren, behalve de Petten IJM 19, die met een gedeeltelijk nieuwe beman ning in zee ging. In verband met het groote risico aan de visscherij verbonden wegens het mijnenge vaar eischen de opvarenden, dat naast de verhooging van de vaste gage met 50 pCt, die reeds in October 1939 werd toegestaan voor den duur van het loopende contract, thans ook het percentage der besomming, dat de bemanning ontvangt, met 50 pCt. ver hoogd wordt. Vooralsnog weigeren de ree- ders aan dezen eisch toe te geven. Zij zijn van meening, dat dit gedeelte der belooning reeds automatisch hooger geworden is door de hoogere besommingen. Niettemin hebben zij zich bereid verklaard op het percentage der besomming, dat de bemanning ontvangt, een toeslag van 10 pCt. te geven. Verder wenschen zij in geen geval te gaan en met name zijn zij niet bereid de verlangde 50 pCt. toeslag te geven, omdat al hun onkos ten, als kolen, olie, ijs, molestverzekering, ongevallenverzekering enz., ook reeds be langrijk gestegen zijn. Er zijn thans nog zeven trawlers op zee, die vandaag en Maandag worden terugver wacht. Daarna zal de visscherij stil liggen. Het ziet er vooralsnog niet naar uit, dat bij dit verschil van meening, waardoor de vischaanvoer geheel stilstaat, een oplossing gevonden kan worden, hetgeen niet alleen voor reeders en opvarenden, maar ook voor de nevenbedrijven, vischhandel e.d. groote schade beteekent. .Vele vischhandelaren kun nen hun bedrijf thans slechts met moeite gaande houden door aankoop van buiten- landsche visch. GROOT WERK GEGUND. Aan N. V. P. Daalder's aanneembedrijf, Emmastraat, Alkmaar, is voor een bedrag van 142.200 door de directie van de Zuiderzeewerken gegund: het onderhou den gedurende het jaar 1940 van: de opgeleverde of in den loop van 1940 op te leveren gedeelten van den Meerdijk van den noordoostelijken polder met bijko mende werken; de opgeleverde of in den loop van 1940 op te leveren gedeelten van het in aanleg zijnde kanaal BlokzijlKa- doelen en de daarlangs gelegen kade met aansluitende werken; de op de opslag terreinen te Lemmer en Urk aanwezige rijkswoningen; het uitvoeren van bijko mende werken; het leveren van directie behoeften. 10 Jan. vond van dit werk te 's-Gra- venhage de aanbesteding plaats, waarbij de gunning werd aangehouden en voor noemde N. V. laagste inschrijfster was. ten nemen. Intusschen dankte hij voor het ondervonden vertrouwen. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde dat het ledental 83 is. De secretaris deelde mede, dat het uit sluiten van de kinderen van menschen, die wel het lidmaatschap kunnen betalen, dit jaar is toegepast. De namen der uitge- slotenen werden bekend gemaakt. De vergadering was van oordeel, dat de rege ling goed werd toegepast. De betrokkenen werden financiëel wel in staat geacht lid te zijn. Het bleek uit de besprekingen, dat de betrokkenen wel bezocht werden met verzoek lid te worden. Medegedeeld werd, dat op de Schager- sloot weer een baan is aangelegd, welke voor leden vrij toegankelijk is; van niet leden zal entree gevraagd worden. Het werd niet juist gevonden dat een paar bestuursleden besloten hadden om ook personen van buiten de gemeente aan den wedstrijd schoonrijden te laten deel nemen. De wenschelijkheid werd uitgesproken, dat degenen, die bij een ijsloozen winter bedanken, een volgend jaar bij toetreden dubbel geld moeten betalen. Hierop zal nader teruggekomen worden. De rekening van den penningmeester, den heer C. de Boer Cz., werd hierna be handeld. Ontvangen was, met inbegrip van het aanvangssaldo, 323.77. De uit gaven waren 163.86, het voordeelig saldo was 159.91. Betreurd werd, dat zoo weinigen ver zekerd zijn tegen ongevallen op het ijs. De rekening werd goedgekeurd. De voorzitter stelde voor een bedrag beschikbaar te stellen om een wedstrijd te houden voor de arme menschen; de ge trouwde mannen zullen hiervoor rijden. Allen konden zich hiermede vereenigen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren J. Kramer en H. Met selaar herkozen. In de vacature S. de Boer werd de heer A. Tuinman gekozen. Allen namen hun benoeming aan. De heer de Boer werd benoemd tot eere voorzitter. Na de rondvraag, waarbij eenige inter ne aangelegenheden werden besproken, heeft de vice-voorzitter den heer S. de Boer hartelijk toegesproken bij zijn aftre den als voorzitter en hem bedankt voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. DE VERGETEN BRIEVENBUS. Het gebeurde in Heerhugowaard dat men bij het ter post brengen tot de ont dekking kwam dat de brievenbus weiger de de stukken in ontvangst te nemen, welke wanhopige pogingen ook werden aangewend. Wat lag er in deze vorstperiode meer voor de hand dan te veronderstellen dat de brievenbus bevroren was? En wat bleek, toen bevoegden een onderzoek instelden? Dat de bus boordevol post zat! De oorzaak? Door de gladheid van den weg, die al z'n aandacht scheen noodig te hebben, had de chauffeur van de post auto deze brievenbus enkele malen ver geten te lichten. Zand strooien. In een ten huize van den Dijkgraaf ge houden bijeenkomst van de dagelijksche be sturen van gemeente en polder, onder voor zitterschap van -den loco-burgemeester, den heer Tromp, tevens dijkgraaf, waarbij ook de heer Minderhoud als vertegenwoordiger der provincie tegenwoordig was, werd beslo ten, dat gemeente en polder ieder de helft van de kosten van het zandstrooien op de wegen zouden dragen. De provincie zegde alle mogelijke mede werking toe, zoodat we, blijft het tegen woordige weer aanhouden, weer spoedig de zandstrooiers aan het werk zullen zien. Intusschen bleef de toegangsweg tot het station Heerhugowaard zeer gevaarlijk. De Friesche Coöperatieve Zuivel-Export- Vereeniging (Frico) zond ons nog de door haar uitgegeven maandkalender met vele nuttige gegevens. Elk maandblad is ver sierd met een specifiek Friesche teekening, waaronder zeer geslaagde. De Frico werd opgericht in 1898 en heeft thans reeds 41 Coöp. Zuivelfabrieken als deelgenoot. Pet dag wordt meer dan 1 millioen 1. melk verwerkt. Werkloosheidsuitgaven. De werkloosheidsuitgaven (steun en werkverschaffing) der gemeente, bedroegen in 1939 niet minder dan 87.000, tegen het vorige jaar 57.000. Het Centraal Genootschap in 1939. Het aantal verpleegdagen in de kolonie huizen van het Centraal Genootschap voor Kinderhers tellings- en Vacantiekolonies daalde in 1939 ten opzichte van 1938 van 306.428 tot 280.721. Deze achteruitgang van 2507 dagen is geheel te wijten aan de slui ting der tehuizen op het einde van het jaar wegens den internationalen toestand. Tot 1 October was het aantal verpleegdagen reeds bijna 8000 hooger dan in de eerste 9 maan den van 1938. Werkverschaffing, Naar wij vernémen, heeft de minister van sociale zaken goedkeuring verleend aan de werkverschaffingsobjecten baggeren en lossen van specie over landerijen en ver beteren van slooten, tot en met 31 Dec. 1940. De voorwaarden, onder welke de werk- loozen in bovenvermelde objecten kunnen worden geplaatst, zijn voor de tuinbouwers dezlfde als vorig jaar. Het ligt in de bedoeling van B. en W., zoo dra het open water is, en bij voldoende deelname, met deze werkverschaffing aan te vangen. Vuurwapenen in beslag genomen. Door de politie alhier zijn bij verschil lende ingezetenen geweren, revolvers en pa tronen in beslag genomen, omdat de betrok kenen niet de vereischte machtiging voor het in bezit hebben van vuurwapenen kon den overleggen. Hardrijden. Vrijdagmiddag werden schoolwedstrij- den op de sloot bij het schoolgebouw ge houden, georganiserd door het onderwijzend personeel. Geen wonder dat er groote span ning was, het ging om de kampioenstitel. Deze werd, na een feilen strijd met no. 2 behaal ddoor Cees Renses te Stompetoren. Prijswinnaars waren: Jongens a: 1 Cees Renses, 2 Jan Stekel bos, 3 Jan Ens, 4 Nico Muntjewerf; jongens b: 1 H. Wagenaar, 2 A. Muntjewerf, 3 J. Kalverdijk, 4 M. Speur; jongens o: 1 O. de Vries, 2 A. Plevier, 3 A. Tijssen; jongens d: 1 G. Harskamp, 2 F. Harskamp, 3 K. Bleeker, 4 P. Buis. Met de prikslee: 1 R. Hiemstra, 2 A. Ste kelbos, 3 J. Muntjewerf, 4 J. Ykel. Meisjes a: 1 Sientje Wagenaar, 2 C. Kam- steeg, 3 W. Verweel, 4 W. Weshof; meis jes b: 1 A., Leegwater, 2 J. de Geus, 3 B. Koopmans, 4 J. Wolthuizen; meisjes c: J. Muntjewerf, 2 M. Kieft, 3 H. Veenstra, 4 M. van Boven; meisjes d: 1 Trientje Wonder, 2 M. Posch, 3 C. Plevier, 4 R. Vierstra. In het geheel zijn 36 prijzen uitgedeeld, allen deelnemers kregen een versnapering. Een woord van hulde voor de onderwijzers en de burgers die tot het succes hebben bij gedragen, is zeer zeker verdiend. Tot ouderling bij de herv. kerk te De Rijp is gekozen de heer A. Pilkes; tot diake nen de heeren J. Dalenberg en M. van Tiel. De heer A. Kalis heeft zijn benoeming als godsdienstonderwijzer voor de gecombi neerde gemeenten Anna Paulowna en Wie- ringerwaard aangenomen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 JANUARI 1940. ALKMAAR. Remonstrantsche geref. kerk, 10.30 uur, ds. Rappold. UIT DE OMGEVING. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. WEST-GRAFTDIJK, dienst te Oost- Graf tdijk. DRIEHUIZEN, geen dienst. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. Boeren- donk. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 20 Jan. 1940. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 220.000 stuks eiereen aangevoerd, prijs 3.90 5, kleine 3.70—3.85. Geen wonder, want het gordijntje zit voor uw auto-achterruit! Maar als de politie ziet, dat u niets ziet, dan zult u nog eens wat anders zien Slechts ter voorkoming van verblinding mag dat gordijntje dicht! Daarna moet het uitzicht weer onbelemmerd zijn (tenzij u een buitenspiegel aan uw wagen hebt).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2