DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Britsche staatslieden becritiseeren de houding der neutraien. Finland door tal van vliegtuigen gebombardeerd. Vele schepen verforen gegaan. De Belgische oefeningen zijn net „echt". De 100.000 er uit! Ernstig v!iegonoeluk in Ned.-lndië De algemeene toestand. De zorgen der neutralen. Periodieke verloven worden weer verleend. •dt welke beroepen <jG :n uitoefenen, als de ge_ tjes juist de letters van ten, zij het in andere Kareesif. toonmeel. ihulte. 'osdanebaar-Delft. veespoor-Kijnda. uigres. p.) liefst zoo vroegtijdig terlijk tot Vrijdag 26 Janj i'uzzle-Redacteur van de irant. dag 22 Januari. 1875 en 414,4 M. (Alg. 8.— ANP-ber., gr.pl. 8.30 'interpotpourri. 10.Mor- L5 Gr.pl. 10.30 Voor de Insemble J. Cantor. 11 11.10 Ensemble J. Cantor. .45 ANP-ber., gr.pl. 1 semble en solisten. 2.— eporkest en solist. Ca. 3.20 .30 Disco-causerie. 5.30 Gr.pl. 6.15 De Twilight Pianovoordr, 7.30 Gr.pl. iderlandsche volkskracht", nededeelingen. 8.15 Con- t, 9.20 Radiotooneel. 10.05 sst en gr.pl. 11.ANP- Avro-dansorkest en gr.pL 01,5 M. (NCRV-uitz.) 8— :hriftlezing, meditatie. 8.20 15 Gelukwenschen). 10.30 I.Christ, lectuur. 11.30 L5 Ber. 12.30 ANP-ber.) Salonorkest en gr.pl. 2.— Gr.pl. 3.— Kookpr. 3.30 (opn.) 3.45 Bijbellezing. Kinderuur. 6.15 Gr.pl. 6.30 -7.15 Ber.) 7.45 Gr.pl. 8— SOS-ber. 8.15 Orgelcon- tische causerie. 9.30 Gr.pl. act. halfuur. 10.30 Revida- II.35 Gr.pl. Ca. 11.50- ig. 1 en 449 M. (Na 6.20 nan. .20 BBC-Northern orkest, ncert. 1.20 Ber. 1.30 Radio- 0 Orgelspel. 3.20 BBC- t. 3.50 Cello en piano. 4.20 heater-orkest. 5,20 Kinder- alford Hyden's orkest. 6.20 tooneeL 6,55 BBC-zangers. ngen. 7.40 Kampconcert, n the Witness Box, discus- 9.20 Ber. 9.35 Causerie steadfastness". 9.50 BBC- 5rogr. gewijd aan IJsland, dew en zijn Band. 12.05 15 Berichten. 1648 M. 12.05 Cellovoordi'. Legrand's Jazzorkest. 1.05 !5 Zang. 2.— Gr.pl. 2.05 en r. 3.20 Orgelconcert. 4.20 50 Pianovoordr. 5.20 Duet- Parijsch blaaskwintet en 01 en piano. 7.20 Orkest- diotooneel. 9.05 Orkestcon- liste. 11.05 Radiotooneel, 5—12.20 R. Legrand's jazz- 4. 5.50 Omroeporkest. 7.40 10—9.50 Omroeporkest en sten. 11.20 Nedersaksen- z. tusschenspeL 1.35 Popu- 45 Muz. tusschenspel. 3.20 ng, piano en pianoduetten, ch progr. 5,45 Blaasmuziek. Radiotooneel. 8.20 en 8.45 !0 Zie Deutschlandsender. en 484 M. 322 M.: 12.20 n 1.30 Omroepdansorkest. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 8.50 Cabaretprogr. (9.20 —11.20 Omroepdansorkest. lr.pl. 12.50 en 1.30 Radio- 20 Gr.pl. 5.20 Zang en )L 6.35 Het Van Hecke- Dansmuziek (gr.pl.) 8.20 8.50 en 9.40 Radio-orkest, coor begeleid door strijk- (met toelichting). 11.05— DSENDER, 1571 M. 7.35 Géczy's orkest. 8.20 Het i. orkest en solist. 9.20 Ber. It's orkest. (10.20 Politiek 0 Ber. Hierna tot 12.20 JKE RADIODISTRIBUTIE rsum. rsum. en 8.8.25, Diversen 3.25— 5.359.20, Diversen 9-2C .309.50, D.sender 9'S0"T 10.10—11.20, Keulen U-20 1 11.50—12.—, Keulen 12.— VI. 2.20—14.20, D.sender lo 16.20—17.20, Parijs Radl° reslau 18.20—18.50, Boeda- 20, Brussel VI. 22.2023-^u> 23.30, D.sender 23.30— el VI. 8.—9.20, Engeland 9.20 sen 10.20—10.35, Engeland mmarks Radio 11.20l2'2 .20—12.50, Brussel Fr. I2;5" rks Radio 14.20—15.50, »n' .6.20, Diversen 16.20l® "3, -17.20, Brussel Fr. 17-20-~ I 17.50—18.20, Beromünster ussel Fr. 19.05—19.20, Brus- 20.05, Danmarks R. 20.05-"* 21.—21.20, Beromünstei russel Fr. 21.40—23.20, En' 14.—. :en. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door bet gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0 25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. KERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060 Telel. 3320, redactie 3330. No. li Dit nummer bestaat uit drie bladen. Directeur: C. KRAK. Maandag 22 Januari 1940 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 142e Jaargang Er zijn de laatste dagen door Engelsche staatslieden heel wat redevoeringen gehouden. Lord Halifax, de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, heeft te Leeds gesproken over de Engelsche vredesdoeleinden. Hij zeide daarbij o.a. dat de Duitsche regeering nog geenerlei bewijs heeft gegeven, dat zij bereid is de schade te herstellen welke zij haar buren berokkend heeft Hij betoogde, dat er maatreglen genomen zijn om het nieuwe mijnengevaar zoo doeltref fend mogelijk te bestrijden. Winston Churchill, de Engelsche minister van Marine, heeft den neutralen staten geadviseerd, de zijde der geallieerden te kiezen. De oorlog kan daar door eerder geëindigd zijn en de neutralen hebben dan de zekerheid, dat zij niet tusschen Duitscbland en Rusland verdeeld zullen worden. In gelijken geest heeft de parlementaire secretaris van het ministerie van voorlichting zich tegenover de Fransche oorlogscorrespondenten uitgelaten. Hij meende, dat er in dezen oorlog geen neutralen moeten zijn. Alle neutralen zullen zich na de overwinning der geallieerden aan hun zijde scharen, maar de vrede moet gevormd worden volgens den wil van hen, die met hun bloed hebben overwonnen. Finland heeft de laatste dagen weer de vernielende kracht der over machtige Russische bommenwerpers ondervonden. De Finnen hebben den strijd dapper aangebonden maar in tal van plaatsen hebben dorpen en steden aan vernieling blootgestaan. De Finnen hebben Russische vliegtuigbases in Estland en verdedigingswerken in Kroonstad gebombardeerd. Het aantal verloren gegane schepen is de laatste dagen bijzonder groot. De meeste dezer schepen waaronder vele neutrale zijn op mijnen geloopen. De bevolking valt van den eenen schrik in den anderen. Brussel, Januari. Sedert geruimen tijd heeft de Brusseïsche agglomeratie zijn passieve verdediging tegen eventueele luchtaanvallen. Meestal met steun van de gemeentebestu ren werden in verscheidene voorsteden groepen van vrijwilligers opgericht, die zich oefenen om, samen met politie en brand weer, hulp te kunnen bieden bij gasaanval len en beschietingen uit de lucht. Het gebeurt zelfs, dat die „passievers" zoo sterk gaan doen alsof het echt is, dat de bur gers ongerust gaan worden en er een zekere paniek ontstaat. De pers heeft zich dan ook al gerechtigd geacht de verdedigers tot wat meer kalmte bij hun oefeningen aan te manen. Kortelings werd bijv. in de Brusseïsche voorstad Schaarbeek zoo'n oefening in pas sieve verdediging gehouden. Doch toen de menschen de gemaskerde en zonderling toe getakelde vrijwilligers zagen aanrukken met ziekenauto's, brandbluschtoestellen en wat er allemaal bijhoort meenden ze dat de vijand voor de poorten van Brussel stond en moesten de oefeningen worden geschorst! De Schaarbeeksche vrij willigershrigade treft eigenlijk daarvoor geen schuld tenzij misschien alleen dat zij deze voor de hand liggende reactie van 't publiek niet hebben voorzien want de oefeningen waren tevoren aangekondigd. Maar het eigenaardige deed eich voor, dat menschen, die later verklaar den de aankondigingen dezer oefeningen wel gelezen te hebben, daaraan niet dachten toen zij ze zagen gebeuren. Maar wat gezegd van het gemeentebestuur van die andere voorstad: Etterbeek? In die gemeente met dien leelijken naam heffen e^ken eersten Maandag van de maand de sirenen, die in geval van een dreigenden luchtaanval de bevolking moeten waarschu wen, hun alarmgeloei aan. Iedereen weet, dat dit slechts een oefening is en niemano maakt er zich ongerust over als dat naar geestige geluid over de daken komt aange zwollen. Maar nu Zondagochtend werd Etterbeek vergast op een niet-aangekondigde buitenge wone herhaling van dat onheilspellend con cert. Men kan zich voorstellen welke de reactie was van het publiek, dat ten over vloede juist in deze dagen, met de intrekking der militaire verloven en andere strengere militaire maatregelen nu niet bepaald in de gewensehte stemming was om kalmpjes naar die officieele noodkreten te luisteren. En of er dan ook later, na den eersten angst, ge protesteerd werd tegen dit tactloos optreden. Wat Brussel-stad zelf betreft ook daar werden maatregelen getroffen. Het gemeen tebestuur heeft opnieuw een oproep tot de bevolking gericht voor het aanwerven van vrijwilligers, die bereid zouden zijn in geval van nood de plaatsen in te nemen van de stadsbedienden en stadswerklieden, die onder de wapens werden geroepen. Eigenlijk heeft het gemeentebestuur het recht de vereischte arbeidskrachten op le eischen, maar voor een veelzijdige werk zaamheid, zooals die van een gemeente als Brussel, zou dit niet alleen erg omslachtig zijn, maar ook van niet zooveel waarde zijn als het beroep doen op den burgerzin der in woners. In werking. Den geheelen ochtend was de heldere hemel boven de hoofdstad vervuld van het geronk der vliegtuigmotoren. Maar omdat dit zoo goed als iederen dag het geval is, wekte het ook ditmaal geen bijzondere belangstel ling. Men geraakt met dit lawaai vertr'ouwd, zooals met de andere geluiden van de straat Er is al een heel bijzonder, ongewoon, of ook een zeer sterk lawaai noodig om de aandacht te trekken. Dat „bijzondere" kreeg men nu echter rond den middag te hooren, ergens in de om geving van Brussel. En onmiddellijk richtten zich duizenden blikken van op straat of door de ramen hemelwaarts. Vruchteloos echter: niet zelfs maar een klein stipje viel in het blauwe uitspansel waar te nemen. Er was, zonder eenige beeldspraak gezegd, geen vuiltje aan de lucht. Het was alsof de hemel zelf aan het ronken was gegaan, of daar, ach ter de zeldzame dunne wolkjes zware, la waaierige machines hingen te daveren. Toen gebeurde wat in de officieele mede- deelingen heet: het in actie treden van het luchtafweergeschut. Zeer veel zaaks was het niet. Sommigen hoorden een paar doffe knallen, anderen, meer bevoorrechten, kre gen daarbij nog enkele witte wolkjes te zien, die, ongevraagd ongeweigerd, eensklaps openspatten in de lucht. En daarmee was voor Brussel dien dag de eerste afdeeling van de actie in de lucht af gesloten. Des namiddags: opnieuw zulk geronk, maar nu niet ergens in de omgeving, maar vlak boven het hart van de stad. Het was het uur, waarop de heeren het café naast de beurs verlaten, waarop de dames hun bood schappen doen, van het eene warenhuis naar het andere, om daar het geduld der winkel juffers op de hoogste proef te gaan stellen. En dies had de hemel nu veel bekijks, want alle heeren en dames wilden natuurlijk straks kunnen vertellen, wat er te zien was geweest. En ze zagen op zeer, zeer groote hoogte een vliegtuig, dat daar rustig rondtoerde en waarvan men, om weer met de officieele mededeelingen te spreken, „de nationaliteit niet kon vaststellen." „Het heeft machinebreuk", zeide en kelen, „het neemt foto's beweerden an deren en misschien zou men nog een dozijn andere redenen hebben gevonden voor het Bij de heden gehouden trek king van de Ned. Staatsloterij is de 100.000 gevallen op no. 9617. REDEVOERING VAN LORD HALIFAX. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, heeft in Leeds een rede voering uitgesproken, waarin hij o.m. het volgende uiteenzette! Wij onderschatten de kracht van den vijand niet. Wij zijn er ons van bewust, dat de worsteling heel onze energie en vastbe radenheid eischt, maar de eenheid der mo- reele doelstelling van de democratieën welke Hitier zoo laag aanslaat, zal de voornaamste oorzaak worden van zijn nederlaag. Zelfs wanneer wij in staat geweest waren tot overeenstemming, Je komen met Duitsch- land, is het duidelijk dat de nat. soc. regee ring geen enkele scrupule had om haar vrienden in den steek te laten voor ieder politiek doel, dat Hitier wellicht belangrijk acht. Onze belofte om Finland te helpen zal geen tijdelijke uitdrukking van academische of formeele sympathie blijven. Duitschlands eenige kans om dezen oor log te winnen lag er in den oorlog snel te winnen. Onze vredesöoeistellingen zijn duidelijk gedefinieerd. Wij moeten vasthouden aan een herstel der vrijheid voor de kleine na ties, die Duitschland wreedelijk daarvan be roofd heeft en wij zullen ons best doen om Europa te beveiligen tegen herhaling van dezen rampspoed. De eenige reden, waarom morgen geen vrede kan worden gesloten is, dat de Duit sche regeering' tot dusverré geen bewijs of bereidheid heeft getoond om de schade te herstellen, die zijn naburen is toegebracht of de wereld er van te overtuigen, dat een door haar gegeven belofte meer waard is dan het papier waarop die geschreven staat. Acht passagiers gedood. Het vliegtuig van de K.N.I.L.M., de PK-AFO, dat gisteren van Batavia op weg naar Australië is vertrokken, is na den start van Bali, in zee gestort en verongelukt. Acht inzittenden zijn omgekomen, namelijk de eerste piloot J. Jv Schott, de tweede piloot D. H. Janzee, de marconist A. von Ende, alsmede vijf passagiers, te weten de' heeren Harper, Johnston, Kanji Learyad en de cehtgenoote van den K. N. I. L. M.-vertegen woordiger te Sydney, mevrouw Mijnlieff. De mecanicien van 't Riet beefl een gebroken been en een rug- fractuur. trage, rustige toeren van het vliegtuig, als zich niet. een ander machtiger, nabijer, ge ronk van den anderen kant der stad had doen hooren: daar daagden drie vliegtuigen op, geen rustige toeristen, maar jagers in volle snelheid. De uitwerking op den eenzame daar hoog in de hoogte liet niet lang op zich wachten. Met een machtige rookpluim steeg hij, alsof 't maar niets was nog hooger dan hoog, nam aldus afscheid van Brussel en verdween achter een witte wolk, die daar blijkbaar op hem te wachten hing. Op straat was daarmede de belangstelling deerlijk geflauwd. Misschien dachten sommigen aan de don kere stormvogels boven Helsingfors Of men dacht heelemaal niets, doordat het geraas der vliegtuigen zich in ons dagelij k- sche leven heeft ingeburgerd als de khaki- kleui der militaire- »n het knallen der auto's. De kleine neutrale staten hebben het den laatsten tijd niet gemakkelijk. Wanneer de Maginot- of de Siegfriedlinie niet zoo sterk waren, zouden de Duitschers op Franschen bodem of de Fransche en Engelsche legers in Duitschland staan. Dan zou de geheele wereld met spanning het verloop van den bloedigen strijd volgen en zoo heeft men zich in het begin van Sep tember ook dezen oorlog voorgesteld. Evenwel, de legers zijn vastgeloopen aan de Duitsch-Fransche grenzen, men is blijk baar van beide zijden te voorzichtig om van de verdediging tot den aanval over te gaan, omdat men wederzijds begrijpt, dat in stellingen als deze de aanvaller de grootste verlieskansen heeft. Weken lang gaat de belangstelling van de geheele toekijkende wereld al naar ander gebied dan de Fransch-Duitsche grens uit en Ret is teekenend voor de verstarring van den strijd in het Westen, dat de oorlogscom- muniqué's van Fransche en Duitsche zijde hei'haaldelijk vertellen, dat er van dit front niets te vermelden valt. De strijd tusschen Rusland en Finland heeft veel meer de interesse van alle neu tralen dan die tusschen Duitschland en de geallieerden en men is blijkbaar meer be langstellend naar wat in Oost- en Zuid-Oost Europa kan gebeuren, dan naar wat er in het Westen voorvalt. Men gevoelt algemeen, dat er iets zal ver anderen, omdat er op deze wijze geen be slissing wordt verkregen. Men kan trachten Duitschland te blokkeeren, maar doordat de deur naar Rusland en den Balkan openstaat zal deze blokkade, ondanks alle verzekerin gen, dat Duitschland den strijd in econo misch opzicht reeds heeft verloren, van on- afzienbaren duur kunnen zijn. En al dien tijd zal men in de oorlogvoe rende landen de lasten van de weermacht te velde moeten betalen, die aan beide zij den zulke offers eischen, dat ze op den lan gen duur door geen staat ter wereld zijn te dragen. Er zal iets moeten gebeuren zegt men ook in Duitschland, waar men d gelijks kan con- stateeren, dat de tijd de groote bondgenoot van den vijand is. Maar wat zal er moeten gebeuren? Zal Duitschland rustig op den tijd wach ten, dat de Russische beer zijn harigen klauw- naar den Balkan gaat uitstrekken en niet alleen de geheele Z.O.-hoek van Euro pa, maar ook Italië in vuur en vlam staat met de mogelijkheid, dat de geallieerden dan de gel§genheid om Duitschland van den anderen kant aan te vallen niet ongebruikt zullen laten? Duitschland heeft zijn wapenen naar het Westen gericht, het heeft allerminst be hoefte aan een aanval in den rug en dus geen enkel belang om werkeloos af te wach ten tot er aan zijn Oost- of Zuid-Oost-gren- zen iets gaat gebeuren. Maar als Duitschland naar het Westen moet strijden en de krachtsverhouding zich in zijn nadeel wijzigt naarmate de tijd ver strijkt, dan zal er binnen afzienbaren tijd iets moeten veranderen. Dan zal Duitschland zich niet meer tevre den stellen met het zoo nu en dan torpedee- ren van een vijandelijk vaartuig, waardoor de kracht van den tegenstander niet noe menswaard verzwakt wordt, of tot het ver nietigen van neutrale schepen waarmee het practisch nog minder vooruit komt. Dan moet er een geweldige actie van on derzeebooten en mijnen en voornamelijk van vliegtuigen ontketend woi'den, een actie zoo fel en van zoo grooten omvang, dat men werkelijk kan verwachten dat de strijd daardoor een beslissende wending kan nemen. En wanneer de Britsche marine zoo sterk en de luchtmacht der geallieerden zoo groot is, dat ook deze Duitsche krachtsontplooiing geen practisch resultaat heeft, dan is de strijd voor Duitschland slechts een wedstrijd hi uithoudingsvermogen geworden. Dan gaat het erom welke landen de offers van dezen tijd het langst kunnen dragen, en wie zich het langst op de been houdt zal de over winnaar in dezen oorlog blijken. Er is nog een andere mogelijkheid om de verstarring in het oorlogsgebeuren te ver breken. Duitschland kan zijn machtige legerscha ren niet langer werkeloos voor de Maginot- linie laten maar een deel er van door Zwit serland, België of Nederland een omtrek kende beweging laten maken. 's-GRAVENHAGE, 21 Januari. De regeeringspersdienst meldt: De regeering acht den toestand thans zoo, dat aangenomen, dat daarin geen onverwachte veranderingen ten ongunste ont staan met ingang van Woens dag 24 Januari (vertrek Dinsdag 23 Januari na den lienst) op nieuw periodieke verloven kun nen worden verleend. Deze datum kan niet vroeger worden gesteld om verkeerstech nische redenen. Militaire deskundigen hebben berekend, dat dit niet verstandig zou zijn, maar ten slotte is dat alles theorie en dat er deson danks wel degelijk met deze mogelijkheid rekening wordt gehouden, blijkt uit de mili taire voorzorgsmaatregelen in deze neutrale staten en de vele alarmeerende berichten, welke den laatsten tijd meer dan ooit de gemoederen verontrust hebben. Het is een veeg teeken, dat men in alle oorlogvoerende staten den laatsten tijd zoo druk over de neutralen spreekt en de stra tegische beteekenis van hun gebied meer dan ooit een onderwerp van discussies be gint uit te maken. Winston Churchill, Engelands minister van marine, heeft Zaterdag in Londen een rede gehouden waarin hij weer eens uiteen gezet heeft, dat de geallieerden vast en zeker dezen oorlog moeten winnen, omdat hun handel ongestoord voortgaat, omdat de helft der duikbooten waarmee Duitschland den oorlog begon tot zinken is gebracht en omdat 600 Britsche oorlogsbodems in actie zijn om het mijnengevaar af te wenden. Ondanks die zekerheid heeft Churchill een opsomming gegeven van alles wat de neutralen in geheel Europa den laatsten tijd van Duitschland en Rusland te lijden en te vreezen hadden, waarbij hij duidelijk heeft laten uitkomen, dat hij er heelemaal niet zeker van is, dat deze neutralen zich op den duur buiten het groote conflict kunnen hou den omdat maar al te vaak blij kt, dat Duitschland zich op verontrustende wijze voor de militaire positie dezer staten inte resseert. Hij laakt het, dat zij zich nederig buigen voor de Duitsche dreigementen en zou hen allen openlijk aan de zijde der geallieerden willen zien. Dan zou de oorlog eerder ge ëindigd zijn en bovendien aldus Churchill moet men in die staten wel bedenken, dat wanneer Engeland en Frankrijk een eerloozen vrede moeten sluiten, de bezittin gen der neutralen tusschen Duitschland en Rusland verdeeld zullen worden. Men zal in Duitschland hieruit wel de conclusie trekken, dat de geallieerden geen kans zien den oorlog zelfstandig te winnen en daarom op het gemo'ed der neutralen be ginnen te werken. Het zou, in verband daar mede, van Duitsche zijde verstandig zijn de onrust der neutralen weg te nemen omdSt voortdurende bedreiging het eenige kan ziin, dat deze neutralen steeds meer in de armen der machtige geallieerden zou drijven. In plaats daarvan schijnt men in Duitsch land de laatste dagen een onaangename houding tegen de kleine neutralen in het Westen aan te nemen. Het tijdelijk stop zetten der verloven heeft ook Nederland er weer eens aan herinnerd, dat er een ge vaarlijke legermacht achter het prikkel draad van zijn grenzen is gelegen. Dat men in Duitschland hardnekkig volhoudt, dat de Duitsche grens door een onzer vliegtuigen is geschonden zonder van onze tegenspraak eenige notitie te nemen, dat men bovendien op min of meer opzienbare wijze het Duit sche volk laat lezen, dat Britsche vliegtuigen op weg naar Duitschland deze week twee maal over Nederland zijn gekomen en daar door stemming tegen ons land maakt, het zijn alle gebeurtenissen, waarvan wij in dezen spannenden tijd met groote bezorgd heid kennis nemen. Niemand verlangt er naar, dat wij vrij willig de zijde der geallieerden zullen kiezen, maar men zal in Duitschland zelf moeten begrijpen, dat er aan de voortdu rende dreiging en onzekerheid ten opzichte van onze Oostgrens een einde zal moeten komen. Het wederom toestaan der verloven is een gelukkig verschijnsel omdat onze regeering die den toestand het beste kan beoordee- len blijkbaar van oordeel is, dat deze op het oogenblik minder dreigend is dan men de laatste dagen blijkbaar gemeend heeft.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1