iATtf AMSTEROAMSCIE BEURS £aatste Aecichten JlucgeiÜfke Stand ÜPuMlcaües Jijdschciften Jlac&t&eticfUen huwelijksprobleem. tfoor kleine tuinen. Pluimveeteelt. EERSTE BLAD. 3 kende hardrijdster mej. Gonnie Donker was aanwezig om een demonstratie van haar kunnen te geven. De heer van de Vall (welke als beroepsrijder in Krommenie een prijs in de wacht wist te sleepen) fungeerde op de 500 meter ais tegenstander. Voor de 1500 meter van mej. Donker verzocht de heer van de Vall mij om als partner te willen rijden, waaraan ik gaarne voldeed. Stel U evenwel andermaal mijn verbazing voor, toen de heer Jongert we derom meende te moeten optreden en mij verbood om te starten tegen deze jonge dame, motief: „beroepsrijder". Het bestuur liet zich door het gescherm van genoemden „heer amateur" beinvloe- den, met als resultaat, dat mijn reis naar Heiloo voor niets was geweest. Tenslotte nog een opmerking in het alge meen. De heer Akerboom, die als no. 1 eindigde, kreeg als belooning voor zijn goede rijden, bons ter waarde van 20. ts dat nu amateurisme? Is er in werkelijkheid verschil tusschen tons of een paar briefjes van tien gulden? Waarom hooren we het geluid van de heer Jongert dan niet? Om dat hij ze zelf ook gaarne accepteert? U mijnheer de redacteur, dankende voor de verleende plaatsruimte. JAC. DEKKEK. Oterleek. CORRESPONDENTIE. W. S., alhier. Wij zullen de kwestie onder zoeken. Red. Alkm. Crt. Irma besefte heel goed. dat George tot het soort mannen behoorde, die steeds en overal het middelpunt der belangstelling vormen. Ze wist, dat hij zich, ondanks zijn gemis aan eenig kapitaal, zonder werken door het leven hielp, waarbij zijn bemin nelijke en. schier onweerstaanbare persoon lijkheid den inzet vormde tot het verkrij gen van gastvrijheid en contanten. Het was en bleef een volkomen raadsel, dat tallooze jonge vrouwen zich als ideaal hadden gesteld hun leven aan dat van George te verbinden en aangezien George, met de bedoeling zoo „voordeelig" mogelijk weg te komen, aarzelde met zijn keuze, was hij dan bok bij iedere mogelijke gelegen heid omringd door een schaar van 'bewon deraarsters. En toch, hoewel Irma deze leemten in George's karakter volkomen in zag, trouwde ze met hem! Dat zij, als nuchterdenkend meisje, zon der aarzelen haar ja-woord gaf op zijn on verwacht huwelijksaanzoek, beteekende een overtuigende bevestiging van zijn faam als „veroveraar". -Toch zag ze hem, door de bewoordingen waarin hij zijn aanzoek deed, eensklaps in een geheel ander licht. „Irma", had hij ge zegd, „ik heb je noodig. Wij kennen elkaar reeds sinds onze jeugd en ik begin in te zien, wat je voor mij kunt beteekenen". Irma geloofde hem en nam tegelijkertijd het besluit, dat, met het huwelijk van Geor ge tevens een nieuw leven zou beginnen, één sterk, doelbewust nuttig leven en zij zou hem helpen om dit ideaal te verwezen lijken. De dag van het huwelijk bewees meer te zijn dan alleen een persoonlijke overwin ning van Irma op de tallooze bewonderaar sters, die met gemengde gevoelens blijk gaven van hun belangstelling. De jonge bruid genoot namelijk de vol doening reeds de symptomen te zien van datgene, wat ze zich had voorgesteld in het huwelijk te bereiken. Terwijl zij voor het altaar stonden, wist George haar nog in te fluisteren: „Lieveling, dit beteekent een keerpunt in mijn leven!" Op de huwelijksreis kwam Irma vele dingen over haar echtgenoot te weten. Zoo vernam zij, dat George meer dan genoes had gekregen van zijn doelloos bestaan en er hevig naar verlangde „de rust te vinden van den huiselijken haard", zooals hij het in een opwelling van teederheid uitdrukte, Irma was tegenover zich zelf eerlijk genoeg om te erkennen, dat deze gemoedstoestand een van de redenen was geweest, waarom hij juist haar, een betrekkelijk eenvoudig en niet opvallend knap meisje, ten huwelijk vroeg. Nadat zij van hun reis waren terug gekeerd, bewerkte Irma eenige invloedrijke zakenvrienden van haar vader en slaagde erin voor George een betrekking te vin den. George wierp zich op zijn nieuwe taak met het enthousiasme van een schooljongen, die vol goede voornemens na de vacantie is teruggekeerd. Voor het eerst in zijn leven had hij een betrekking en voelde eenige verantwoordelijkheid en hij spaarde zich zelf niet. Aan het einde van hun eerste hu welijksjaar begreep jtrma, dat zij de teugels wat losser kon laten hangen, aangezien overduidelijk bleek, dat George zich volko men aan zijn nieuwe leven had aangepast. Glimlachje. De verduistering is bevredi gend overste. Dat zal inderdaad wel zoo zijn ik ben n.l. de overste niet, maai juffrouw Muider. Het duurde niet lang of George kreeg een chefspositie en begon in zijn branche te gelden als een man van eenige beteekenis. Irma raakte er zoo van overtuigd, dat er voor goed een streep was gezet door het verleden, dat zij meende haar taak als „leidsvrouwe" voor haar echtgenoot als ge ëindigd te kunnen beschouwen. Dit ver trouwen beheerschte haar zoo, dat het. haar ontging hoe de avonden, waarop George voor vergaderingen of overwerk weg moest, steeds menigvuldiger werden. Totdat haar uit den mond van kennissen allerlei geruch ten ter oore kwamen: George.zou in gezel schap van vrienden voortdurend inrichtin gen van vermaak bezoeken, zonder ooit zijn vrouw mede te nemen! De wijze, waarop ze dit vernam, gaf Irma aanleiding om vast te stellen of deze praatjes wel waarheid be vatten. En het was waar! Irma besefte, dat zij het overwicht op haar echtgenoot had ver loren, maar voelde tegelijkertijd, dat zij niet in staat zou de „opvoeding" wederom ter hand te nemen. De omstandigheden waren thans anders. George voelde zich eenvoudig té zeker van haar genegenheid en meende zich daarom allerlei buitensporigheden te kunnen veroorloven. Irma aarzelde niet on. er met hem over te spreken. „Ik ben niet van plan om er een melo drama van te maken", verklaarde zij. „Niettemin, als jij ons huwelijk zoo opvat, dan ben ik eveneens gerechtigd om het van een anderen kant te bezien. Ik zal me van avond ook eens de weelde veroorloven om uit te gaan en eenige ontspanning te zoeken na de uren van halve nachten, die ik de laatste maanden alleen heb gezeten. Als je soms toevallig thuis mocht blijven, behoef je niet op me te wachten!" George had even gemoedelijk gelachen en kwam zelfs niet onder den indruk ,toen zij geheel gekleed voor hem stond en even later het huis ver liet. Hij kon zich niet voorstellen, dat zijn eenvoudige, kleine Irma het in haar hoofc'. zou krijgen om in een buitensporigheid te vervallen. Maar toen het middernachtelijk uur had geslagen en de wijzers steeds verder kro pen, zonder dat Irma terugkeerde, begon George zich toch met eenige nieuwsgierig heid af te vragen, waar ze wel zou blijven. Het vreeselijke vermoeden kwam bij hem op, dat ze naast een man, die den huwelijks band opvatte zooals hij, niet wilde blijven leven en daarom naar haar ouderlijk huis zou zijn teruggekeerd. Hij begon zich hevig ongerust te maken. Belde zelfs eenige ken nissen op om te vragen of ze daar dien avond was geweest, maar overal kreeg hij ten ant woord, dat Irma zich niet had veretoond. Toen de pendule op den schoorsteenmantel vijf slagen van den prillen morgen liet hoo ren, was George ten einde raad. Hij had juist voor de derde maal de politie opge beld, toen de voordeur werd geopend en Irma binnenkwam. Haar kleeren waren wat gekreukt en onder haar oogen vertoonden zich diepe kringen, doch voor het overige zag ze er opgewekt uit. Tot George's stomme verbazing liep ze regelrecht naar boven. Een verklaring kreeg hij pas aan het ontbijt, dat dien ochtend aanzienlijk later viel dan gewoonlijk. „Ik ben tot de overtuiging gekomen, dat wat als ontspanning blijkbaar goed is voor jou, even goed is voor mij! We spreken dus af, dat wanneer jij in het vervolg 's avonds .uitgaat, ik er ook op uittrek". George dronk zwijgend zijn tweede kop thee. Hij was ver standig genoeg bm deze veelbeteekenende toespeling te begrijpen bracht in het vervolg de avonden „aan den huiselijken haard" door, of werd door Irma vergezeld. Soms vroeg de jonge vrouw zich echter af, of alles wel zoo zou zijn geloopen, indien George zou weten, dat ze dien heelen avond en nacht in de garage doorgebracht had en vruchteloos had geprobeerd wat slaap te vinden op de achterbank van hun auto. HET ALLERNIEUWSTE IN ZOMERBLOEMEN. Wanneer het wintert zooals thans, komt er van tuinieren al zeer weinig, zelfs voor opknapwerkjes in de schuur, is het veel te koud en het eenige waarmee we ons op tuingebied kunnen bezighouden is het be- studeeren van de prijscouranten, die ons de ze maand, alsof er „geen kou aan de lucht" was, werden thuis bezorgd. Gezellig voor de warme haard in een diepe stoel gedoken, kunnen we ons dan heel misschien een zomersche sfeer voor oogen tooveren, in ieder geval is het bekij ken van de catologi een prettig werkje, al komen we er tegenwoordig haast niet meer doorheen met die geweldige hoeveelheden som-ten en variëteiten. Zoo komen er ook dit jaar weer verschil lende nieuwigheden onze aandacht vragen en dat is in de eerste plaats een hooggroei- ende Leeuwenbek, de Antirrhinum majus gr. fl. Golden Rod, met bijzonder opvallen de, goud-geel gekleurde bloemtrossen, bo ven donker--.rocn blad. Het is een prachtige stevige plant, zoowel als tuinplant en als sn.ijb.oem geschikt, die bovendien niet door de gevreesde „roetziekte" wordt aangetast. Ook bij de Asters, die reeds zoovele soor ten en variëteiten hebben voortgebracht zijn thans ook weer nieuwtjes te bewonderen. In de eerste plaats een Victoria Aster,, ge naamd mammouth, waarmee men heeft willen aantoonen dat het hier een keuzen- Aster betreft. Inderdaad is deze nieuwe vorm een groote verbetering, die overal als perkbloem, zooals alle Victoria-asters trou wens, een geweldig effect maakt. De bloe men zijn bijna wit, met een zacht rose waas overtogen en zjjn belangrijk grooter dan de oude vormen. Dat zij als perkplanten zoo zeer voldoen, komt voort uit hun forschen, gedrongen bouw, enorme wildbioeiendheiu en opvallende dubbele bloemen, waarvan de bloemblaadjes dakpansgewijze over el kaar liggen. Voor hen, die een snijbloemenhoekje in hun tuin nemen, is de verbeterde markt- Aster een prachtige aanwinst. Het zijn ideale snijbloemen met hun 70 c.m. hooge stengels en fraaie bloemen in de kleuren wit, rose karmozijn en blauw. Men noemt NEDERLANDSCH S.S. "„NORA" OP EEN MIJN GELOOPEN. Bemanning vermoedelijk in veilig heid. Het 299 br. ton metende s.s. „Nora" is van ochtend vroeg aan de zuidoostkust van En geland op een mijn geloopen. Hoewel het schip ernstige averij kreeg, slaagde men er in, het op het strand te zetten. Men gelooft, dat de bemanning in veiligheid is. De „Nora" werd in 1931 gebouwd en behoorde thuis te Voorburg. DE FINSCHE BEHOEFTEN. Het Finsche parlementslid, dr. Frietsch, heeft tegenover de Zweedsche pers ver klaard, dat de onevenredigheid tusschen de getalsterkte van Finsche en Russische troepen wel aanzienlijk is, maar toch niet zoo groot als men over het algemeen denkt. Terwijl de Russen hun troepen echter steeds kunnen vervangen en onophoudelijk versche strijdkrachten in het vuur kunnen brengen, moeten de Finnen zonder verpoo- zing en rust vechten. Eenige duizenden man schappen meer zijn niet voldoende en het dienstnemen van vrijwilligers kan aan de behoefte niet beantwoorden. Finland, aldus dr. Frietsch, heeft drin gend afweergeschut, jachtvliegtuigen en bombardementstoesteilen noodig. Die vlieg tuigen zijn volstrekt onmisbaar. Indien Fin land den oorlog zou verliezen, zou het niet alleen deel van het Russisch gebied worden, maar ook een land zonder bewoners. De Russen zouden dezelfde barbaarsche metho des volgen, die zij hebben toegepast in Rus sisch Karelië, welks Finsche bevolking over het geheele Russische territoir verspreid werd. Finland daarentegen zou door Sovjet burgers bewoond worden. Indien het Fin sche leger zou bezwijken, zou Rusland aan de grens van Zweden staan, 300.000 DOLLAR VOOR FINLAND, Herbert Hoover, voorzitter van het Fin sche ondersteuningsfonds, heeft gisteren meegedeeld, dat ruim 300.000 dollar is bij eengebracht door de dagbladen in het ge heele land voor hulpverleening aan Fin land. Dit bedrag omvat alleen het geld dat rechtstreeks door de dagbladen tot 27 Jan. naar het centraal bureau is opgezonden, en niet de duizenden dollars welke zijn toege stuurd aan plaatselijke comite's. Bijzetting asch van Anthony Fokker. De urn met de asch van Anthony Fokker welke urn gisteren met het s.s. „Volendam" van de H.A.L. uit de Ver. Staten in ons land is aangekomen, is heienmorgen naar Westerveld overgebracht. Op Zaterdag 3 Februari, na aankomst van trein 11.40 is de bijzetting bepaald. Bijna al het fabrieksperson.ee!, dat per extra trein naar Wèsterveld vervoerd wordt, zal aanwezig zijn. Leden van dit personeel zullen als dragers van de baar en als slip- pendragers fungeeren en vermoedelijk zal een 5-tal sprekers het woord voeren. HARDRIJDEN TE DE RIJP. Aan de gisteren te De Rijp (N.-H.) ge houden wedstrijden hardrijden op de 160 M.-baan, uitgeschreven door de Rijper ijs- club, namen 30 rijders deel. Het is een mooie sportieve wedstrijd geweest, met als uitslag: le prijs 40, A. Klaassen, Haarlemmer meer; 2e prijs 20, J. Muskee, Ënkhuizen; 3e prijs 10, S. Zwarthoed, Volendam; 4e prijs 5, J. Kieft, Graft. Premies v. d. snelsten rit: A. Klaassen in 15 4/5 sec.; 2e premie: J. Muskee in 16 sec. Het geld voor nuttig adverteeren, Dat blijkt geweldig te rendeeren! ALKMAAR. GEBOREN: Elisabeth C., d. van Maarten de Rooij en N. Blokker. Franke, z. van Karei J. Geertsema en H. J. Dermois. Antje P., d. van Pieter Havik en P. Spel. Maria C., d. van Karei J. M. Jacet en C. Ottenbros. OVERLEDEN: Julia M. A. Ypma, echtg. van A. Klooster, 81 jaar. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen gesteld worden aan dr. B. J. C. te Hennepe, Heemraadsingel 111, Rotterdam. Postzegel insluiten en blad vermelden. De keuze der fokdieren. Voor de foktoomen eischen we dus ge zonde, levenskrachtige dieren, liefst over jarig en vrjj van pullorum besmetting. De kwestie van gewenschte legcontrole, nage slachtcontrole, beoordeeling der hanen heb ik in mijn vorig artikel besproken. Voor de hennen richten wij ons op een productie van 180 a 200 eieren van 58 a 60 gram in het eerste legjaar, voorjaarshennen op 40 stuks gelegd voor het begin van het broedseizoen. Voor de hanen letten we op goede afstam ming en zoo mogelijk op goede afstammelin gen of productie der zusters. Een goede haan kan minstens 3 seizoenen mee. We moeten e. om denken dat bij koud weer de bevruchting soms heel slecht is en dat dus een controle op bevruchting met winterkoude niet gemakkelijk is. Daar komt nog bij, dat we tegenwoordig niet meer een foktoom voer kunnen geven dat extra rijk is aan vitaminen en mineralen, doch moeten voeren wat de omstandigheden mogelijk ma ken. Het fokken wordt er dus niet gemak kelijker op. Onder normale omstandigheden kan men de waarde van een haan al gauw aan eenige proefbroedsels beoordeelen en bij mislukking den haan door 'n anderen vervan gen. Men moet er om denken, dat de invloed van èènparing bij een hen ongeveer drie we ken kan nawerken. Dit is trouwenb meer van belang voor de hoogeschool voor het fokken dan voor het gewone fokken voor de praktijk. Een belangrijke kwestie is die van de oogen der fokdieren. Ik kom daarop uit voerig terug, maar wijs er nu al vast op, dat men moet eischen bij rassen met bruine oogen (Leghorns, Rhode Islands) een goede bruine iris met een zuiver ronde zwarte pupil. Dieren met oogafwijkingen moeten in geen geval in foktoomen opgenomen wor den, evenmin als dieren met een krom borstbeen of met opvallend bleeke beenen en snavels. Ik zag „opvallend" bleek, waarmede ik bedoel: in vergelijking met de andere dieren van de toom. De kleur der oogen, beenen en snavels hangt voor een deel af van het voer en voor een deel van de dieren zelf. Geeft men een voer met weinig kleur stof (weinig groenvoer) dan zullen alle kip pen min of meer bleeke beenen hebben, en kan men dus op de kleur weinig af gaan. Geeft men echter voer, dat wel kleurstoffen bevat (gele mais, groenvoer, klaver of gras- meel) dan zullen de beenen van de gezonde kippen ook donkerder geel zijn en kan men zwakke dieren onderkennen aan de opval lend bleeke kleur. Wat het tijdstip van het begin van het broeden betreft het volgende: In normale gevallen zijn kippen van lichte rassen op den leeftijd van 5 a 6 maanden legrijp en van zware rassen ongeveer 2 maanden later, alleen vroegbroed hennen zullen dus in het najaar op tijd aan den leg kunnen gaan om dan eieren te leggen, die veel opbrengen. Bij lichte rassen zet men een haan bij 15 a 20 kippen, bij zware rassen 1 op 12. Hebben we nu onze dieren voor de fok toom bijeen gezocht volgens de door mij ge geven regels dan zijn we er eigenlijk nog niet, althans niet voor de eerste klas fok kers, want we moeten nu ook nog op de eieren gaan letten die de kippen leggen. Over het aantal en het gewicht spraken we reeds, maar gebleken is dat vele eigenschap pen der eieren van hennen afhangen op er felijke eigenschappen der hennen berusten en daarom moeten we bij de beoordeeling van de keuze der broedeieren verder gaan dan vroeger. Om te beginnen kunnen we van eiken fok ker een paar eieren openmaken en nauw keurig onderzoeken waarbij we dan letten op de kleur en den vorm van den dooier en de kleur en samenstelling van het eiwit. Ook de schaa} zelf beoordeelen we. Waarom dit alles? Het broedei moet allerlei stoffen bevatten noodig voor den opbouw van het lichaam van het kuiken. Deze stoffen moeten er met het voer dat de kip krijgt ingebracht wor den en laten zich min of meer beoordeelen aan de eigenschappen van het ei. Het vita mine A, een zeer gewichtig vitamnie, gaat meestal te samen met gele kleurstoffen. Is dus de dooier flink geel dan is dat een aan wijzing voor het gehalte aan vitamine A. Is de dooier opvallend bleek ten opzichte van de dooiers van andere kippeneieren dan mist de betreffende kip de eigenschap het vitamine in haar eieren te deponeeren, en knnnen we zoo'n kip dus beter niet als fok- kip gebruiken. In een versch ei, dat uitge goten wordt op een plat bord staat een ge zonde dooier als een platte halve bol te mid den van het eiwit. Bij kippen, die slappe, waterige eieren leggen zakt ook de dooier ineen of meer wit en vervlakt. Zoodoende hebben we aan den dooier dus al heel wat aardige aanwijzingen omtrent de waarde der kip als. broedeieren leverancier. Ook het eiwit kan ons veel leeren als we het versche ei uitgieten in een glas. Een geelachtig, fluoresceerend eiwit wijst er op, dat het gehalte aan vitamine B goed is. Be vat het ei weinig van dit vitamine dan ziet het eiwit bleek. Dr. B. J. C. TE HENNEPË. Nadruk verboden. ze reeds de volmaakte Aster, en zij vereeni gen dan ook inderdaad alle goede eigen schappen in zich, zoodat we er ongetwijfeld furore mee zullen maken. A. C. MULLER—IDZERDA. SCHEEPVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Marken uitr. 26 Jan. 16 uur pass. Perim. Dempo 26 Jan. 11 uur te Genua. Garoet thuisr. 26 Jan. 22 uur pass. Pont de Galles. Kota Agoeng thuisr. 27 Jan. van Batavia. Kota Nopan thuisr. 27 Jan. van Batavia. Kota Inten uitr. 27 Jan. 17 u. te Belawan. Slamat uitr. 27 Jan. 7 u. te Belawan. Bantam J.N.L. 29 Jan. te Batavia. Brastagi J.N.L. 28 Jan. van Batavia. Holland Amerika Lijn. Zaandam 28 Jan. n.m. te New York. Drechtdijk 29 Jan. v.m. te New York. Stoomvaart Mij. Nederland. Singkep thuisr. van Soerabaja 27 Jan. Poelau Laut J.N.L. te Boston 26 Jan. Poelau Bras uitr. van Suez 28 Jan. HINDERWET. Bij besluit van 26 Januari 1940 is aan de N.V. Bataafsche Import Maatschappij ver koopkantoor van Koninklijke Shell produc ten te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het oprichten van een benzine-installatie met een ondergrondsch reservoir inhouden de 6000 L. en een bovengrondsche aftap inrichting bij het perceel Helderscheweg nr. 37, alhier. Alkmaar, 27 Januari 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. van Kinschot Burgemeester. Al Koelma, Secretaris. „Astra", geïll. maandschrift. Mevrouw Elisabeth Augustin opent het Febr.-nummer van „Astra" met de novelle „Terugkeer", waarin de ellende beschreven wordt van een blank meisje, dat met een West-Indischen halfbloed trouwt. Realisti scher verteld zijn de ondervindingen van 'n spionne en speelster aan de Bank te Monte Carlo, waarvan Walter Blocn verhaalt in zijn „Rien ne va plus!" In „Bewaakte over weg" vertelt Mariene van Haarland van het verlangen van een meisje naar een kunste naarsloopbaan in het buitenland. Echt naar het leven verteld is „Hehrinne- ringen" van Mels de Jong: twee jeugdvrien den, die elkaar na jaren weer ontmoeten en zich, al herinnerende, vermaken met het spoortje, dat de een voor den zoon van den ander heeft meegebracht. Van Coos Speen- hoff is er de derde serie soldaten-belevenis sen. Verder mooie kunstfoto's' en de puzzle-rubriek. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 29 Januari 1940. Op de he den gehouden Maandagsche veemarkt wa ren de prijzen als volgt: 4 paarden niet genoterd; Geldekoeien handel matig; 98 vette koeien 165320; 16 Graskalveren f 4285; 90 Nuchtere-kalveren (slacht) 620; ?0 Vette schaken 2025; 358 vette varkens 0.570.63 handel matig. AMSTERDAM, 29 Jan. 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Noordholl. Bevelanders 2.70; Andijker blauwen 3.20 en Bonten 3.80; Bintjes 3.30; Zeeuwsche eigenheimers 3 en Bonten en Blauwen 4.10. Alles per H.L. Aanvoer 24000 kg. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 29 Januari 1940. Vor. k, 87 857/8 "V. 89 78'/, 1651/s 1041/, 363 58 i/j 9 313 91% STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 1938 3 Ned -Indië 1937 SVa Duitschl 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mi] Cert. v. 250 Kolomale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl bord Lever Bros Philips Gloeil. Gem Bezit 1213/4 INDUSTR OND. BUITENL. Am Smelting 377/8 Anaconda 211/g Bethleh Steel. 541/? Cities Service General Motors 39% Keunecott Copper 27 Vs North American Rayon t Republic Steel Standard Brands Steel comro U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg V orstenlanden MIJNBOUW Alg Expior Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. 0 9 15% 58/l6 42 4 Vis 3921/, 220 2263/. 1015/, 55 loa Dordtsche Petr, 0 0 2331/, 253'/..4 Kon Petr 0 0 253 Phillips Oil t 29'/. 293/. Shell Union 0 9V. 9Vl6 Tide Water 80/s RUBBERS 194'/, Amsterd Rubber a 195 Deli Bat Rubier 0 151 Hessa Rubber 104 102 Oostkust 0 '2 "A 121 Rotterdam fapanoeli 56 56 Serbadiadi t 0 0 971/, 77/g Interc Rubber 0 a 318/ir, 3'%6 SCHEEPVAARTEN 95 HollandAmerika lijn 97 JavaChinaJapan lijn 112'/, 112 Kon Ned Stoomboot. 10 w/s 1033/. Scheepvaart Unie 0 104 10i'/.-4 TABAKKEN. Deb Batavia a 126 Oude Deli a 1641/, 164»/, Senembab t 117 135-6 AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka a 0 18 18V, Illinois Central t 9l/ic, Southern Pacific 0 103/. 10'/, 2.45-3.C0 8413/ "V. 89 80 165V. 37 5!»/s 311 1V. 122»/. 37'A 55-'/» 3%s 3 98/16 15è-9An 42V»-7/S 4'/a 395V. 2261/, Southern Railw. 135/16 Union Pacific 735/, Can Pac 3' '/|P 3»/, §Noteenng per 50. x) ex-coupon tExolaim 'Exdividend. Prolongatie vorige boers 2H, heden 2H WISSELKOERSEN 4MSTERUAM OFFICIEEL. Voriae koers heden New-York 1.88'/,, 1.88 Londen 7.51 7.507/, Berlijn 75.60 75.65 Parijs 4.26 4.25ft Brussel (Belga) 31.92 31.89 Ziirich 42.25 42.24 Kopenhagen 36.40 36.40 Stockholm 44.90 44 87ft Oslo 42.80 42.82 ft

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3