Agenda JAARVERGADERING V.V.V. BERGEN. Hoopvolle verwachtingen voor het seizoen. EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Maandag. DOODELIJK ONGEVAL. De conducteur op de tramlijn Alkmaar- Bergen, de heer G. J. ten Haken, Heem raadstraat alhier, is vermoedelijk van nacht om 1.45 uur nabij Koedijk van de treeplank der tram gegleden en aan de bekomen verwondingen overleden. De man werd althans om 2 uur dood langs de trambaan bij Koedijk gevonden. Zijn lijk werd naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. AANRIJDING AUTOBUS EN LUXE-AUTO. Zaterdagmiddag omstreeks 4.30 uur reed de bestuurder van een autobus ge naamd J. J. V., wonende te Beverwijk, aan de Emmastraat, komende vanaf den Ken- nemerstraatweg. Van tegenovergestelde richting naderde de personenautobestuur der G. B., wonende te Egmondbinnen. Achter deze personenauto was een aan hangwagen gekoppeld. Op het punt van ontmoeting remde G. B. iets bij, tenge volge waarvan het motorrijtuig door de gladheid van den weg, slipte en tegen de autobus botste, welke op dat moment reeds stil stond. De autobus bleef onbeschadigd, terwijl het personenmotorrijtuig schade bekwam aan het linkerspatbord, linkerkoplamp en linkervoorband. Geen persoonlijke onge lukken. Omtrent de eventueele schuldvraag wordt een nader onderzoek ingesteld. BEEN GEBROKEN. De heer D. Allebrandi uit Bussem kwam gisteravond tengevolge van de gladheid op het Stationsemplacement te vallen, met het gevolg, dat hij een been brak en naar het Centraal Ziekenhuis moest worden vervoerd. UITSLAANDE BRAND. In den afgeloopen nacht te omstreeks 3 uur werd door de bewoners van perceel 2de Kanaalstraat no. 17 alhier ontdekt dat dé achterkamer vol rook stond. Bij on derzoek bleek dat er reeds een vrij hevige binnenbrand was uitgebroken en aan blusschen door den bewoner niet meer te denken viel. De brandweer weid gealar meerd en was, ondanks de zeer groote gladheid van den weg, vrij spoedig ter plaatse. Inmiddels had de brand zich uit gebreid en sloegen de vlammen aan le achterzijde van het pand hoog oplaaiend door het dak. Het gelukte de brandweer echter den brand spoedig te blusschen en te beperken tot bedoeld perceel dat totaal uitbrandde. Een en ander is verzekerd. De bewoners, man, vrouw en 1 kind, konden het pand nog tijdig verlaten, ech ter met achterlating van hun have en goed. DE GLADDE WEGEN. Velen zullen gisteravond den dooi en den neervallenden regen als een verlossing heb ben beschouwd en zich ter ruste hebben begeven met het uitspreken van den stillen wensch, dat het lauw water zou regenen en dat men, wakker geworden, zou mogen con- stateeren, dat alle sneeuw verdwenen zou zijn. Deze wensch werd echter niet vervuld. Om één uur begon het zelfs weer te vriezen, waardoor de sneeuwlaag met een glinste rende ijslaag werd bedekt. Later trad weer dooi in, doch de vorst zit nog zoo dik in den grond, dat de wegen met een ijslaag bedekt werden en nagenoeg on begaanbaar bleken. In Bergen had men hierop van gemeentewege gerekend en reeds 's morgens om vier uur een aanvang met het zandstrooien gemaakt, zoodat de bevolking, toen zij haar werkzaamheden moest aan vangen, de hoofdwegen reeds met zand be strooid vond. Zelfs de 5 K.M. lange Ber- gerweg was om 8 uur geheel met zand be strooid. Een schrille tegenstelling vormde hiermede het Alkmaarsche gedeelte en ook de binnenstad. Om 8 uur was men in de stad een aanvang gaan maken met zandstrooien. Dit is o.i."" veel te laat. Het stadsbeeld was dan ook een demonstratie van financieele armoede. Slechts hier en daar hadden bur gers wat asch gestrooid. Het was zielig te zein hoe het verkeer langs de straten suk kelde. Het argument, dat de op de begroo ting voor zandstrooien en sneeuwruimen uitgetrokken post van 2300 niet overschre den mag worden, is geen argument. Een college van B. en W. moet de verant woordelijkheid aandurven, om, wanneer de omstandigheden het noodig maken, een post op de begrooting te overschrijden. Bij het instorten van een brug wacht men toch ook niet met de herstelwerkzaamheden tot de daaraan verbonden kosten zijn goedge keurd. Niemand heeft dezen sneeuwwinter kun nen voorzien en wij achten het uitgesloten, dat een verhooging van den post om de be volking van deze plaag te bevrijden, niet zal worden goedgekeurd. Zaterdagavond omstreeks 5 uur is mej, Burgering, wonende aan het Groot-Nieuw- land, door de gladheid vlak vóór de kap salon van den heer Kalksma aan de Laat, zoodanig gevallen, dat zij niet meer loopen kon. Na in den vischwinkel van den heer Hoogland-Smit te zijn binnengebracht en verbonden te zijn door een dame, is zij per taxi naar huis gebracht. De A.T.O.-bus heeft den dienst Alkmaar Leeuwarden nog niet hervat. DE VAART OP TEXEL. Uit Den Helder ontving de A.N.W.B.^be richt, dat de boot op Texel slechts één maal per dag vaart. Men legt niet aan te Oudesohild, rnaar bij 't Horntje, vandaar tracht men den dienst op Den Burg te onderhouden met kussen, wat vandaag in verband met de gladheid wel met groote moeilijkheden gepaard gaat. - DE HELDERSCHEWEG WEER BERIJDBAAR. Naar de Rijkswaterstaat mededeelt, is de weg Alkmaarden Helder voor wat den sneeuwtoestand betreft weer geheel berijd baar; op het gedeelte 't ZandWesteinde is de beschikbare breedte nog slechts gering en kunnen de voertuigen elkaar slechts op enkele punten passeeren. Iedereen wordt aangéraden hier zeer voorzichtig té rijden. SNEEUW BELEMMERDE HET VER KEER MET DEN LANGENDIJK. Als gevolg van groote hoeveelheden sneeuw, die zich hadden opgehoopt bij de Hoevenaarsbrug te Oudorp, kon de Habo- bus gister niet den gewonen dienst van Alkmaar op den Langendijk onderhou den. Een ploeg chauffeurs heeft gister middag nog wel gepoogd den weg vrij te maken, maar moest die pogingen staken doordat telkens weer nieuwe hoopen sneeuw den weg kwamen bedekken. Per soneel van het hoogheemraadschap heeft ten slotte een pad weten vrij te krijgen, waarlangs de voetgangers en niet te bree- de wagens konden passeeren. Dientenge volge hebben enkele auto's en taxi's den rit nog gewaagd. Met langzaam en zeer voorzichtig rijden was het mogelijk van Alkmaar naar den Langendijk te komen. We hoorden van iemand, die drie uren werk had gehad met zijn auto. Enkele menschen vertrouwden zich niet De Vrijdagavond in de Rustende Jager gehouden jaarvergadering van de V.V.V. had plaats onder weersomstandigheden die gedurende het ruim 30-jarig bestaan van de vereeniging onbekend kunnen worden ge noemd. Wel had de gemeente met door auto's getrokken sneeuwruimers de wegen begaanbaar gemaakt, doch uitwijken voor het rij verkeer noopte de voetgangers tot de knieën door de sneeuw te waden, terwijl de felle vorst aangemoedigd door een koude wind allerminst lokte om het warme haard vuur te verlaten. Uitstel der vergadering had het bestuur ongewenscht geoordeeld, omdat niemand weet wanneer de gewensch- te weersverandering optreedt. De voorzitter, de heer C. F. Zeiler, ver heugde zich in zijn openingswoord, gelet pp de omstandigheden, over de opkomst (37 leden), doch de vica-voorzitter gaf later te kennen, dat de niet zieke leden, gezien het groote belang van de vereeniging voor de te voeren welvaartspolitiek, in de weersom standigheden geen excuus konden vinden voor hun afwezigheid, welke bemerking door den heer Blankendaal werd onder streept, die het alleen betreurde, dat ze ge hoord werd door hen voor wien ze niet was bedoeld. De door den waarnemend-secretaris, baron Taets van Amerongen, gelezen notulen wer den onveranderd vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden wij een uitvoerig schrijven van B. en W., waar in dit college, op grond van ingewonnen adviezen van de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten, berichtte, dat gemeen telijke regelingen nopens de vestiging van pensions en vliegende winkels op onvol doende rechtsbasis zouden komen te rusten, zoodat zij voorhands de vaststelling daarvan niet zouden bevorderen. Van het Koninklijk Huis was een dank betuiging ingekomen voor de ontvangen ge- lukwensch bij de geboorte van prinses Irene. Van de heeren Kalsbeek, Duits en Hove nier een voorstel om, in verband met de buitengewone tijdsomstandigheden op de Hotel-Pensiongids te vermelden, dat de daarin vermelde prijzen vrijblijvend waren. De voorzitter zegde toe, dat het bestuur hieraan gevolg zal geven, maar legde er den nadruk op, dat eventueele prijsverhoo- ging alleen gebaseerd mocht zijn o>p ver hooging van onkosten. Van een lid, eigenaar van een der groot ste zaken, was het verzoek ingekomen om de nieuwe cliché's van de folder voor een eigen reclame te mogen benutten, waarvoor hij een eigen tekst wil afdrukken op het bin- nengedeelte. Aangezien het bestuur van oordeel is, dat het Bergen in het algemeen ten goede komt, wanneer mooie folders het land in gaan, heeft het bestuur dit verzoek ingewilligd, onder bepaling, dat aan andere leden die hiervan gebruik willen maken, ook dit recht verleend wordt. Hiervoor hebben zij zich te verstaan met den heer Klomp. De distributie van levensmiddelen. Van den burgemeester was een schrijven ingekomen, waarin kenbaar werd gemaakt, dat door den minister van economische za ken was bepaald, dat voor pensions die maaltijden moeten verstrekken aan gasten, welke korten tijdbij hen verblij ven, op vertoon van het nacht- re gister, losse bonnen voor suiker kun nen worden verstrekt. Deze bonnen kunnen voor een maand worden verstrekt, te be rekenen naar de voorafgaande maand. Ten bewijze, dat men pensionhouder is, moet het nachtregister op het distributiekantoor wor den vertoond en een formulier worden in gevuld. Van personen die langer dan een halve distributie-periode verblijf houden, moeten de geldige bonnen worden ingenomen. Be treft het een familie, dan zal inhouding van enkele bonnen, in verhouding tot den duür van het verblijf, moeten geschieden, te be rekenen naar 50 gram per persoon per dag. Pensions, die het karakter hebben van een in een of ander voertuig taxi's waren ook niet te krijgen, zegt onze correspon dent, omdat de weg niet te berijden was en legden liever geheel te voet den afstand af. DIPLOMA KRAAMVERPLEGING. Voor het examen kraamverpleegster, ge houden na afloop van een aan het Centraal Ziekenhuis gehouden cursus, zijn in alfabe tische volgorde geslaagd de zusters J. Ba tenburg de Jong, L. C. H. Derré, L. Elsinga, M. Groenewegen, R. Gijsen, Z. Haynal, Th. Horvers, E. Koops, G. P. Lanting, S. J. Luckerath, M. E. J. Reinewald, H. Vierkant en A. Westerhuis. DE HEILOOERDIJK BEGAANBAAR. De bewoners van de Boekelermeer heb ben een paar dagen geïsoleerd gezeten. Ook vanmorgen was het hen niet mogelijk met hun groenten naar de Alkmaarsche Export veiling te komen en sinds Zaterdag stond de melk nog in bussen langs den weg. Het grootste gedeelte van den weg ligt in de ge meente Heiloo, die hier niets deed, maar ook op het Alkmaarsche gedeelte (de Heilooër- dijk) bleek Alkmaar in gebreke. De bewoners hebben vandaag collectief de handen uit den mouw gestoken en slaagden er in om tegen één uur den dijk van het Zeglis af berijdbaar t_- maken. Hedenmiddag wordt het gedeelte vanaf den Straatweg on der handen genomen, waarmede men ook vandaag gereed hoopt te komen. IJSBAAN HEILOO. Huldiging C. Jongert. Toen de vice-voorzitter van de ijsbaan Heiloo, de heer Van de Vall op Zondag middag de, ondanks de weersgesteldheid, hotel, dienen een toewijzing bij het Centraal Distributiekantoor aan te vragen, waartoe zij zich bij het distributiekantoor of bij den plaatselijken agent kunnen vervoegen. Het jaarverslag. In het door den voorzitter, den heer C. F. Zeiler, uitgebrachte jaarverslag wordt ge constateerd, dat, in tegenstelling met het vorig jaar, het seizoen 1939 tot half Augus tus niet alleen zeer druk was, doch dat er, dank zij het mooie weer steeds nieuwe gas ten bijkwamen, zoodat de bezetting in de hotels en pensions in de tweede 'helft van Augustus belangrijk beter was dan in de voorgaande jaren. Zoo kwamen er in de week van 1219 Augustus 563 méér nieuwe gasten aan dan in dezelfde week van het vorig jaar en zelfs in de week van na 19 Augustus nog 318 meer dan in de week van 12 tot 19 Augustus in 1938. De 24 Augustus ingestelde mobilisatie, met als gevolg de inbeslagname van vele hotels en pensions berokkende deze bedrijven ech ter dermate schade, dat aan de goede ver wachtingen de bodem werd ingeslagen. Teleurstelling werd uitgesproken over het feit, dat het provinciaal bestuur bezwaar maakt tegen de verhooging van de ge-, meen te-subsidie, van 1000 op 2000, waar toe dé raad, na de opgelegde invoering van de vermakelijkheidsbelasting, besloot. Met voldoening werd geconstateerd, dat de raad voet bjj stuk houdt en de hoop wordt uitge sproken, dat de zaak alsnog in orde zal komen. Het totaal aantal gasten, dat gedurende het seizoen 1939 vopr langeren of korteren tijd verbleef, was 19106 (v.j. 19578). Het grootste aantal gelijktijdig aanwezig ver toefde in den nacht van 5 op 6 Augustus in Bergen en bedroeg 5472. Het bezoek van buitenlanders 156 (v.j. 216) was al zeer gering. De vereeniging telt thans 560 leden en 26 donateurs. De rekening wees een uitgaaf aan van 11022,64 met een nadeeüg saldo van 546,29. Wanneer de verhoogde subsidie alsnog mag worden uitbetaald, dan is stellig de financieele toestand gezond. Dit zou ook het geval zijn geweest, wanneer de vereeni ging, in tegenstelling met vorige jaren, gen 326,32 aan vermakelijkheidsbelasting had moeten betalen, welk bedrag nog 400 hooger zou zijn geweest, wanneer het bloe mencorso niet vrijgesteld was geworden. Door het informatie-bureau werden 4262 schriftelijke, 1054 mondelinge en 73 telefo nische aanvragen behandeld. Dank werd gebracht aan de administratrice, mevrouw Evenhuis, voor de wijze waarop zij haar taak heeft vervuld. Van de Gids-Kaart werden 693 stuks ver kocht. 2767 zijn nog in voorraad. De nieuwe folder verscheen in een oplaag van 2000 exemplaren en kon een succes werden genoemd. De pensionlijst, die in een oplage van 4500 exemplaren verscheen, bracht f 1064 op. Van de voorraad huurcontracten werden er 1104 verkocht en van de platte gronden 351. Aan advertenties werd f 567.70 uitge geven. •De ontvangsten van het Openluchttheater bedroegen 1571.95, de uitgaven f 1849.61, hieronder echter- begrepen een uitgave van 375 voor nieuw gebouwtje en beplanting. De verlichtingsavond, die weer schitte rend slaagde, vorderde voor de V.V.V. een uitgave van een f 300. De harddraverij gaf op een ontvangst van een 700 een nadeelig saldo van 160. Het bloemencorso gaf een ontvangst van 2250,31 en een uitgaaf van f 2430,23, zoo dat eu dit jaar voor het eerst ongeveer f 180 bij moest, voor een deel ook veroorzaakt door het verbranden van vele attributen, die niet verzekerd waren en vernieuwd moesten worden. De autoped-wedstrijd, voor de jeugd weer een bijzonder aardige attractie gebleken, gaf een nadeelig saldo van slechts f 14,90. Een groot succes was het met schijnwer pers belichte ruïne-concert van de drie plaatselijke zangvereenigingen. Helaas had dit nog onaangename gevolgen met de Buma, die echter bevredigend werden opgelost. Voorts herinnerde het verslag aan het suc ces, dat de vereeniging boekte met het ini tiatief om den oud-burgemeester, eere-lid der vereeniging, te huldigen bij zijn SOsten verjaardag en aan de besprekingen met den burgemeester over de eventueele evacuatie gevoerd. nog zeer talrijke schaatsenrijders in de con sumptietent bijeenriep, deelde hij mede, dat het bestuur gemeend had deze gelegenheid te moeten aangrijpen om de deelnemers aan den elfsteden-tocht een woord van hulde te brengen voor hun kranige prestaties. Het waren de leden C. Jongert, H. Lind, J. Kroon te Alkmaar en C. Holtus te Heiloo. Niettegenstaande de tocht ditmaal bui tengewoon zwaar was geweest, bleken zij toch nog het echte schaatsenrijdersbloed in de aderen te hebben. Men kan wel zeisen dat heel Holland dien dag met de elfstedentocht rijders heeft meegeleefd. Een bijzonder woord van hulde werd aan Jongert gebracht, wiens groote sportiviteit geroemd werd. Het was geen geringe pres tatie van iemand van 43 jaar om de geheele route af te leggen en dan nog te behooren tot de eersten. Hij verwachtte dat het voor beeld van Jongert, die nu 3 keeren den tocht heeft meegereden en desondanks hoopte het gouden kruis machtig te worden, voor de jongeren een voorbeeld mocht zijn. Uit groote waardeering bood de heer Van de Vall den heer Jongert een lauwerkrans aan, die tevens vergezeld werd door een enveloppe met inhoud waarvoor hij naar eigen verkiezing maar iets moest koopen. Ook de andere deelnemers Lind. Kroon en Holtus ontvingen een geschenk. De twee niet-leden Schut uit Alkmaar en Greeuw uit Heiloo werden door den soreker geore- zen. Beiden hadden de geheele baan uitge reden. Voor het volgende seizoen kondigde de spreker aan, dat de ijshaan Heiloo af zonderlijke trainingsbanen zou aanleggen voor hardrijden en schoonrijden. Na een driewerf hoera voor ieder der deelnemers, gevolgd door een hoera vóór de ijsbaan Heiloo, verzocht hij de elfste- Medegedeeld werd voorts, dat aan het. kerkbestuur der Ned. herv. kerk voor de restauratie van de ruïne 100 was toege zegd, wanneer de verhoogde subsidie alsnog binnen komt. Na de hoop te hebben uitgesproken,- dat het denkbeeld van een onderwijsman om de Paaschvacantie te laten vervallen en de Pinkstervacantie met een week te verlen gen, verwezenlijkt wordt, eindigt het verslag met een woord over de verwachtingen voor het a.s seizoen. Indien ons land, aldus het verslag, naar wij allen vurig hopen, voor den afschuwe lijken oorlog gespaard moge blijven, ver wachten wij zeker een druk en ook langer seizoen. Immers de grenzen zijn zoo goed als gesloten en wij kunnen ons dus eenigszins spiegelen aan de jaren 19141918, toen de seizoens ook zeer druk en vooral ook veel langer waren dan in normale jaren het ge val was. Natuurlijk staan wij bloot aan al lerlei verrassingen en lastige onaangenaam heden. Maar als het aller-ergste ons maar bespaard moge blijven, is dat wel te dra gen. Aan de V.V.V. de taak om met volle kracht voorwaarts te gaan. Mogen de mili taire autoriteiten ons daarbij helpen dooi ons Informatie-Bureau, thans in gebruik bi) de Veldpost, weer vrij te geven. De vergadering keurde goed, dat aan het kerkbestuur voor de restauratie van de ruïne 100 wordt uitgekeerd, wanneer aan de V.V.V. alsnog de verhoogde subsidie wordt uitbetaald. Na rapport door den heer Verhagen, na mens de financieele commissie, werd de rekening 1939 in ontvangst en uitgaaf aan wijzende een bedrag van 11022,64, met een nadeelig saldo van f 546,29 goedgekeurd. In plaats van den heer W. van Gulik, niet herkiesbaar, werd tot lid van de finan cieele commissie bij acclamatie gekozen dt heer M. J. Krans. Verkiezing bestuurslid. Aan de orde was hierop de verkiezing van een bestuurslid, wegens het bedanken van mr. H. Judell, die zich in Den Haag had gevestigd. In zijn plaats stelde, volgens de agenda, het bestuur voor mr. F. Zeiler te benoemen. De voorzitter deelde mede, dat dit een voorstel van de meerderheid van het bestuur was, waartegen hij zich, wegens de nauwe familierelatie met den voorgedragene, met kracht moest verzetten. Voorkomen moest worden, dat de indruk werd gevestigd, dat het bestuur van de V.V.V. berustte op een familieregeering. De heer Klomp, die namens de meerder heid van het bestuur het voorstel verdedig de, betoogde, dat hij mr. Zeiler als een con- centieus jurist had leeren kennen. Spr. was overtuigd, dat de V.V.V. in mr. Zeiler een uistekende secretaris zou krijgen en oor deelde, dat de vereeniging zich gelukkig mocht prijzen, dat deze zich daarvoor be schikbaar stelde. Als mr. in de rechten was hij zeker een zoodanige persoonlijkheid, dat hij stellig niet aan het handje van zijn vader zou loopen en bovendien kende spr. de voor zitter voldoende, om te weten, dat er onder zijn leiding nimmer sprake van een familie regeering zou zijn. Denkbeeldige moeilijk heden, in verband met den indruk naar buiten, waren z.i. best te ondervangen. De heeren Blankendaal en Dijk onder streepte deze zienswijze en hoevel de voor- ziter zich bleef verzetten, had de stemming tot resultaat, dat mr. F. Zeiler met 34 van de 37 stemmen werd gekozen. Drie stemmen werden blanco uitgebracht. De begrootiug. Bij de behandeling van de begrooting maakte de heer den Das bezwaar tegen de regeling op het bureau, waarbij leden, die geen 2 voor een annonce in de pensiongids hadden betaald, verplicht worden, wanneer zij voor het verhuren van de bemiddeling van het bureau gebruik willen maken, toch 2 moeten betalen. Spr. was van oordeel, dat men daardoor de leden in hun rechten te kort deed en vond het dan juister de contri butie op 5 te stellen. Het kan voorkomen, dat iemand na het verschijnen van de gids lid wordt, zoodat hij geen opgave voor de gids kon doen. De voorzitter wees er op, dat de leden statualr vastgelegde rechten hebben, be staande in het bijwonen der vergadering, het doen van voorstellen en het uitbrengen van hun stem over voorstellen. Leden, die Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer De ba rones en de butler (comedie); hoofdrollen Annabella en William Powell. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdn. Heerschers der zee (sens.); hoofdrollen D. Fairbanks Jr. en Margaret Lockwood. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Helene Wilfür (real.); hoofdrollen Made leine Renaud en Jean Louis Barrault. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Drie razende jockey's (hum.); hoofdrollen de Ritz Brothers, Richard Arlen en Phyllis Brooks. Vooraf Prairie-gangsters (sens.); hoofdrol Buster Crabbe. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 5 Febmari. 8 uur, hotel Proot, vertooning Artis-fihn voor het genootschap S.N.S.S. den-tocht-rijders een extra baantje te willen rfjden. De heer Olivier sprak daarna den heer Jongert op spontane wijze toe. Als volbloed Fries kon hij zeggen, dat ook in Friesland er maar één favoriet was en wel Jongert. Diens sportiviteit was de oorzaak dat alle Friezen hem de overwin ning het meeste gunden. Tenslotte werd nog medegedeeld dat de baan om technische redenen voorloopig ge sloten werd. Er hoenihl weer griep! Dut I I waakzaamheid it gebo- J K den! Bij de eerste griepuer- 'i ichijnielen direct ASPIRIN 'i I nemen. Zorg ASPIRIN bij de hand te hebben. willen verhuren, moeten voor f 2 een opgave in de gids plaatsen, die in 'n oplage van 5000 exemplaren verschijnt, op kunstdruk wordt gedrukt en aan menschen wordt toegezonden en verstrekt, die naar Bergen willen ko men. De publiciteitswaarde van die gids kan men niet te hoog aanslaan. Bovendien hebben de zulke recht op het ontvangen van de uittreksels van ingekomen aanvragen. Zij, die niet in de gids staan en toch voor het verhuren van de bemiddeling van het bureau willen gebruik maken, moeten de 2 toch betalen, doch hun opgaven worden ook op het bureau verstrekt en ook zij ont vangen de lijstjes. Spr. vond dit geen be zwaarlijken eisch. Wanneer daarvan wordt afgeweken, dan vreest het bestuur onbil lijkheden. Met het oog op het groot aantal leden, dat niet verhuurd, zou het onbillijk zijn de contributie voor allen op 5 te stel len. Om praktisch redenen was het nood zakelijk deze regeling te handhaven. Dit punt gaf nog aanleiding tot een uit voerige discussie, waarbij er op werd ge wezen, dat het belang van Bergen vorderde, om, wanneer er geen plaats meer was bij leden, gasten ook bij niet leden onder te brengen, om te voorkomen, dat gasten naar elders gaan, die in Bergen nog geplaatst konden worden. Elke 100 toch, die in Ber- ges besteed wordt, draagt bij tot verhooging van de algemeene welvaart en niet uit het oog mocht worden verloren, dat het bureau er in de eerste plaats is om de vreemdelin gen zoo goed mogelijk in te lichten. An derzijds werd toegegeven, dat het praktisch moeilijk is van de regeling af te wijken en dat de 2 voor de bemiddeling toch waar lijk geen groot offer vorderden. Na de mede- deeling, dat reeds het vorig jaar was toege zegd, dat leden, voor wien deze uitgave in eens bezwaren oplevert, in termijnen of in het seizoen mogen betalen, werd tenslotte besloten de regeling onveranderd te laten, omdat ook het belang van het vreemdelin genverkeer vordert, dat de pensiongids zoo volledig mogelijk wordt samengesteld. De voorzitter deelde nog mede, dat de commissie voor den Bond van Noordzee badplaatsen, op zijn voorstel had besloten dit jaar geen buitenlandsche folder te maken en' het daarvoor beschikbaar gestelde bedrag als bijdrage voor de algemeene folder te verstrekken. De begrooting werd hierop in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van 5741.29, met een nadeelig saldo van 166,29. Op een vraag van den heer Duits deelde de vice-voorzitter mede, dat met het oog op den onzekeren toestand en op grond van den lossen grondslag van de financiën, over de te organiseeren feesten nog niets vast stond. Indien eenigszins mogelijk zou het parool „doen gewoon" gevolgd worden. De commissie zal spoedig bijeen worden ge roepen .terwijl, zoo mogelijk, de film van het vorige corso, waarvan een deel in kleur is opgenomen, vertoond zal worden, tijdens een lezing die de heer van Oldenborgh over het slot van Egmond zal houden. De voorzitter sloot hierna met zijn beste wenschen uit te spreken voor het komende seizoen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2