a Luchtaanvallen! AMSTERDAMSCK BEURS £aatste Berichten Ontploffing aan boord van een tankschip. Provinciaal llieuws UITGEEST BERGEN OPPERDOES STOMPETOREN Beschermt U tegen de gevolgen van Bedenkt dat nalatigheid Uwerzijds in het nemen van beschermingsmaat- regelen gevolgen met zich kan brengen voor U en tallooze anderen. EERSTE BLAD. mmer De ba- hoofdrollen Toegang bo- tinee. i. Heerschers D. Fairbanks roegang voor tinee. hoofdnummer rollen Made- Barrault. Toe- tinee. inummer Drie hofdrollen de in en Phyllis gsters (sens.); ;ang boven 14 tinee. ■i. ing Artis-film mtje te willen ia den heer zeggen, dat favoriet was iteit was de i de overwin- ideeld dat de roorloopig ge- Dui |ebe- (i pver- 'IRIN 4 bij n. 2 een opgave plage van 5000 nstdruk wordt it toegezonden willen ko ran die gids an. Bovendien ontvangen van n aanvragen, en toch voor eling van het tl, moeten de jgaven worden :n ook zij ont- dit geen be- iaarvan wordt lestuur onbil- ït groot aantal het onbillijk op 5 te stel las het nood- ihaven. tot een uit- op werd ge- rgen vorderde, neer was bij len onder te lat gasten naar nog geplaatst »ch, die in Ber- tot verhooging en niet uit het dat het bureau de vreemdelin- lichten. An- t het praktisch f te wijken en ng toch waar- n. Na de mede- iaar was toege- leze uitgave in ermijnen of in ,verd tenslotte derd te laten, iet vreemdelin- pensiongids zoo mgesteld. nede, dat de 'an Noordzee- had besloten 'older te maken gestelde bedrag ene folder te in ontvangst :n bedrag van lig saldo van er Duits deelde met het oog op >p grond van financiën, over og niets vast gelijk zou het gd worden. De worden ge- de film van het eel in kleur is orden, tijdens ldenborgh over iden. met zijn beste r het komende MEER WAGONS VOOR HET VERVOER VAN KOOL. Op initiatief van het dagelijksch bestuur van den N.T.B., kring Langendijk, werd de vorige week een audiëntie aangevraagd bij de minister van waterstaat, om te spreken over het tekort aan wagons. Vrijdag was deze audiëntie toegestaan. Het doel was, dat de voorzitter, de heer Jb. de Vries, van St. Pancras en de heer A. Jongsma van Koedijk, secretaris,' deze audiëntie zouden bijwonen. Laatst genoemde was echter ongesteld, daar door moest als plaatsvervanger mede de heer Hoogland, hoofdbestuurslid N.T.B. Zeer wel willend z(jn de heeren ontvangen. Uitgelegd werd de toestand waarin de tuinbouw aan den Langendijk verkeert, 9 crisisjaren zijn reeds door de tuinders doorworsteld, mil- lioenen kilo's producten zijn op de vuilnis belt beland en voor veevoeder verkocht. Niettegenstaande deze handicap hebben de tuinders zich met steun van de regeering staande weten te houden. De tuinbouw kan alleen bloeien als exportmogelijkheid be staat. De gelegenheid hiertoe is er op het oogenblik, thans is er iets te verdienen voor de tuinbouwende bevolking. Naar Duitschland zijn 2500 wagons kool verkocht, naar Zwitserland 1000, naar Bel gië 1000 wagons, voor eigen gebruik zijn er pl.m. 1000 wagons noodig. Liefst deze maand nog moeten de 2500 wagons naar Duitschland zijn afgeleverd. Gebrek aan wagons is echter de oorzaak van de opstopping van het ver voer Voor defensie zijn natuurlijk vele wa gons noodig, de vorst waardoor al het ver keer is gestremd, doet hier ook het hare toe, echter werd als curiositeit medegedeeld dat de tuinders ondanks de vorst, de vaart tot verleden week hebben open gehouden. Medewerking werd verzocht o.a. om naar de neutrale staten Hollandsche wagons te zenden. De minister heeft hierop geantwoord dat er vele moeilijkheden waren, maar hij be loofde volle medewerking en zou alles in het werk stellen om deze materie op te los sen. Het is wel opmerkelijk dat reeds Zater dag meer wagons ter beschikking waren. Mijers thans tien jaar deel uitmaken van het bestuur van de afd. Alkmaar en al dien tijd hun beste krachten hebben gegeven voor den bloei der afd. Spreekster huldigde hen, door hun elk een fraai bouquet aan te bieden voor hunne echtgenooten. Dit had een luid applaus uit de zaal tengevolge. Den heer Mijers offreerde zij nog een nuttig ge schenk. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat beide bestuursleden nog lang hun krachten aan de afd. zouden kunnen geven. De heer Sietsma dankte mede na mens den heer Mijers voor deze spontane hulde, doch voegde daaraan tevens toe, dat al wat gedaan was, niet mogelijk zou ge weest zijn, zonder de hulp en steun van mej. Roldanus. (Luid applaus.) Hierna kwam inderdaad het ensemble Chiel de Boer ten tooneele en de leider be gon met een vlotte conférence, waarin hij zich ook nu weer sterk toonde in woordspe lingen. Geïllustreerd door zeer geslaagde bewegende schaduwbeelden werd daarna een bekend refreinlied gezongen, waarbij de aanwezigen zich niet onbetuigd lieten. Met verdere medewerking van den be kenden radiozanger Antoine Brusta die zijn populaire liederen zong en de vrouwelijke kracht van dit gezelschap werd verder de avond op de meest prettige en vroolijke wijze doorgebracht en de aanwezigen be toonden telkenmaal hun tevredenheid met het gébodene. Na afloop van het cabaret-programma bleef men nog langen tijd gezellig bijeen en werd er met veel animo menig dansje ge maakt op het altijd amusante N.R.V.-bal. DIERENBESCHERMING. Hoeveel dieren en in het bijzonder vogels door de wekenlange vorst- en sneeuwperiode zijn omgekomen is niet te schatten, maar men vreest, dat het aantal slachtoffers onder onze gevederde vrien den bedroevend groot zal zijn. Tegen de veehouders die thans nog die ren in de wei laten staan, zal zoo krach tig mogelijk worden opgetreden. Heden morgen werd over den Kennemerstraat- weg nog een paard vervoerd ,dat door een gewonden poot bijna niet vooruit kon ko men en dat naar alle kanten zoo onder het ijs zat, dat er van de huid vrijwel niets meer te zien was. Men vestigt ook onze aandacht op de vaak wreede wijze waarop varkens en vooral kleine kalfjes den laatsten tijd op het Waagplein naar de veewagens won den overgebracht. Er zijn oudere en blijk baar ervaren mannen, die de dieren optil len, maar er zijn daarnaast vele jongeren, die de beesten zoo ruw over de straat sleuren en in den wagen werpen, dat meer toezicht hier dringend noodzakelijk geacht wordt. ONDERLINGE SCHIETWEDSTRIJDEN. Ook voor militairen. Het is goed gezien van de commissie, be staande uit leden van den Bijz. Vrijw. Land storm, het politiekorps en de burgerwacht, tot hare jaarlijksche onderlinge schietwed strijden ook de militairen, alhier gekanton- neerd, uit te noodigen. Van 12 tot 16 Fe bruari a.s. zullen in vreedzamen kamp de militairen zich kunnen meten op geweer of karabijn K.S.O. Vijftallen vinden in de korpswedstrijden gelegenheid hun vaardig heid te toonen, terwijl bovendien uitge schreven zijn een kampioenswedstrijd vrije- baan en geluksbaan-wedstrijden. Voor offi cieren wordt een vastebaanwedstrijd (15 schoten) gehouden. De personeele wedstrijd is in 2 klassen verdeeld, zoodat ieder schutter een kans heeft. Korporaals en soldaten mogen aan dezen wedstrijd kosteloos deelnemen. Reeds zijn meerdere medailles en kunst voorwerpen toegezegd, zoodat de commissie de beschikking krijgt over vele en fraaie prijzen. Dat deze wedstrijden de instemming en sympathie der burgerlijke en militaire auto riteiten, blijkt uit het eere-comité voor deze wedstrijden, waarvan de burgemeester voor zitter is en waarin de kantonnementscom- mandant en meerdere militaire en burger lijke autoriteiten zitting nemen. FEESTAVOND NED. REIS- VEREENIGING. De afdeeling Alkmaar van de Ned. Reis- vereeniging hield Zaterdag haar traditio- neelen feestavond in de tooneelzaal van het Gulden Vlies, die ook nu weer geheel ge vuld was met leden en belangstellenden. Mooi op tijd, even acht uur, werd aan alle aanwezigen een hartelijk welkom toegeroe pen door den voorzitter der afd., den heer A. Sietsma. Natuurlijk memoreerde deze den voor de N.R.V. zoo fnuikenden internatio nalen toestand, die zoovele reeds lang voor uit beraamde plannen had doen vervallen. Mgar de reisvereeniging zit nooit bij de pakken neer en had van de drie bekende letters tot haar devies gemaakt: Nimmer RustendVoorwaarts! Ook de afdeeling Alkmaar bleef steeds actief, wat niet alleen bleek uit het organiseeren van dezen ieest- avond, maar ook uit de plannen, die reeds gemaakt zijn. Zoo stonden voor de naaste toekomst op het programma een se- ringentocht naar Aalsmeer, een avond van de wintersport- en voetreizencommissie, een bezoek aan Limmen en voor de dames spe ciaal een bezoek aan de tapijtfabriek te Rot terdam. Met veel genoegen introduceerde spr. bij de aanwezigen het bekende gezel schap Chiel de Boer en na allen een echt prettigen avond te hebben toegewenscht, vroeg hij de aandacht voor dit gezelschap. Maar eerst kwam er nog een onverwacht intermezzo: mej. Roldanus trad voor het voetlicht om in een aardige toespraak de aandacht te vestigen op het feit, dat zoowel de voorzitter, de heer Sietsma, als de heer SCHEEPVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Polydorus J.N.L. 3 Febr. te New York. Chr. Huygens thuisr. 4 Febr. v. Port Said. Marnix van St. Aldegonde uitr. 3 Febr. van Suez. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera 3 Febr. v. Batavia n. Genua. Japara J.N.L. 2 Febr. te New York. Garoet thuisr. 2 Febr. 23 uur pass. Perim. Kertosono uitr. 4 Febr. 7 u. pass. Perim. Kota Agoen htuisr. 5 Febr. pass. Pont de Galles. KKota Beroe (van Batavia naar New York) 3 Febr. 14 u. pass. Maurititus. Kota Nopan thuisr. 4 Febr. 24 u. passeerde Pont de Galles. Ameland thuisr. 4 Febr 11.45 u. te R'dam. Marken uitr. 3 Febr. 21 u. pass. Pont de Galles. Bengalen thuisr. 3 Febr. 21.45 u. te Vonde lingen Plaat. Bij de directie van de petroleummaat- schappij „La Corona" te Den Haag, een dochtermaatschappij van de Koninklijke Shell, is hedenochtend een telegram ontvan gen van den kapitein van het motortank- schap „Ceronia", waarin medegedee.d wordt, dat hedennacht omstreeks half vier een ontploffing mitscheeps heeft plaatsge had. Deze ontploffing veroorzaakte nogal wat schade. Het schip kan echter zijn reis ver volgen. De kapitein seinde nog aan de reederij, dat aan boord van de „Ceronia" alles wel is, zoodat geen persoonlijk letsel zou zijn toe gebracht. De „Ceronia" was op weg naar Rotterdam en de ontploffing heeft vermoedelijk viak bij de Engelsche kust plaats gehad. Het schip is onder commando van kapitein Velthuis en heeft een bemanning van 53 koppen aan boord. Dit zijn 14 Europeanen en 39 Chi- neezen. PROF. DR. CH. E. BENJAMINS OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is te Groningen op 66-jarigen leeftijd overleden prof. dr. Ch. E. Benjamins, oud-hoogleeraar in de neus-, keel- en oorheelkunde aan de universiteit in Groningen. DE NIEUWBENOEMDE OPPERBEVEL HEBBER VAN LAND- EN ZEEMACHT. De nieuwbenoemde opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal H. G. Winkelman, werd in 1876 geboren. Op 11 Augustus 1896 werd hij benoemd tot tweede luitenant der infanterie, 25 Novem ber 1901 tot eerste luitenant en op 1 April 1913 volgde zijn benoeming tot kapitein. De hoofdofficiersrang bereikte hij op 25 December 1923, waarop 2 Mei 1926 zijn benoeming tot luitenant-kolonel en 17 Januari 1929 die tot kolonel volgde. Als majoor was hij sous-chef van den staf van het hoofdkwartier van het veld leger, welks chef hij in 1928 werd. Daarna volgde zijn benoeming tot generaal- majoor, commandant van de vierde divi sie waarop hij in 1934 den militairen dienst verliet. Generaal I H. Reynders. Generaal Reynders werd geboren op 27 Maart 1879 te Stadskanaal. Na een H.B.S.- opleiding bezocht hij van 1896 tot 1899 de Kon. Mil. Academie. Als luitenant diende hij bij de infanterie, de militaire verken ningen en de wielrijders. Tweede-luitenant werd hij in laatstgenoemd jaar, eerste- luitenant in 1903. In 1913 volgde zijn benoeming tot kapi tein der infanterie. In den mobilisatietijd van 19141918 is hij werkzaam geweest als chef van den staf bij de etappe-inspec tie te Rotterdam. In zijn rang van kapitein werd de heer Reynders in 1918 overge plaatst naar den generalen siaf. In die functie trad hij o.m. op als directeur der militaire verkenningen. In 1925 volgde de bevordering van ka pitein Reynders tot majoor der infanterie. Een jaar later kwam hij bij de grenadiers en in 1927 bij den generalen staf terug. In laatstgenoemd jaar volgde zijn benoeming tot majoor, in 1928 die tot luitenant-kolo nel, in 1931 die tot kolonel. Daarna was hij in den rang van generaal-majoor werk zaam in de functie van inspecteur der in fanterie. Op 1 Mei 1934 werd generaal Reynders benoemd tot chef van den generalen staf als opvolger van luit.-generaal H. A. Seyffardt. In 1935 werd hij luitenant- generaal. De benoeming tot chef van den generalen staf werd beschouwd als een zeldzame gebeurtenis in ons leger, want zelden bereikt een officier op 54-jarigen leeftijd dezen hoogen post. In de zeer spannende dagen van Au gustus 1939, toen Nederland mobiliseerde, werd luitenant-generaal Reynders het hoogste bevel over land- en zeemacht toe vertrouwd. Bij kon. besluit van 28 Augus tus werd hij namelijk benoemd tot opper bevelhebber. Eenige dagen later volgde zijn benoeming tot generaal. LICHTE AARDSCHOKKEN IN NOORD-ZWEDEN. In Noord-Zweden zijn gisteren drie lichte aardschokken gevoeld. Op vele plaatsen werden de ruiten vernield. DOODELIJK ONGELUK TE DEN HAAG. Zaterdagavond is op den hoek van de Johan van Oldenbarneveltlaan en de Doorn straat te Den Haag de 21-jarige juffrouw M. K., wonende op de Laan van Meerdervoort, aangereden door een vrachtauto. Het slachtoffer is in zorgVekkenden toestand naar het Roode Kruisziekenhuis overge bracht, waar zij gisterochtend vroeg aan de gevolgen is overleden. OUDE VROUW LEVEND VERBRAND. In haar woning in de Schelpstraat te Den Haag is Zaterdagnacht een 83-jarige vrouw levend verbrand. Zij was sinds eeni ge dagen ziek en lag op bed. Af en toe kwam een verpleegster, die het noodzake lijke werk verrichtte, terwijl ook een buur vrouw zoo nu en dan kwam helpen. Deze buurvrouw was Zaterdagavond pl.m. 9 uur nog even naar de zieke vrouw gaan kijken. Zondagmorgen vroeg kwam ze opnieuw. Toen zij de kamerdeur opende, kwam een sterke brandlucht haar tegemoet. Ze waar schuwde de brandweer, die constateerde, dat de oude vrouw met verbrande kleeren en verkoolde beenen dood in de kamer lag. Men veronderstelt, dat het slachtoffer Zater dagavond laat een petroleumkacheltje heeft willen bijvullen en daarbij in brand is ge raakt. ZES POLEN OVER DE NEDERLANDSCHE GRENS GEKOMEN. Zaterdag zijn zes Polen een student en vijf zeelieden over de Nederlandsche grens gekomen en te Nieuw-Beerta door mi litairen aangehouden. Zij waren destijds, toen zij van plar. waren naar Engeland te gaan, door Duit- schers in de Oostzee van een schip gehaald en te Leer, ongeveer vijftien kilometer van de Nederlandsche grens, te werk gesteld bij het lossen van schepen. De mannen hebben kans gezien, onopgemerkt Leer te verlaten, voorzien van witte lakens, om zich onher kenbaar door de besneeuwde velden te kun nen bewegen. Een der zeelieden was boven dien voorzien van een kompas, dat hij op handige wüze in een mouw van zijn jas had genaaid. Hun tocht ging dwars over het veld, over bevroren slooten en vaarten en de open ge houden vaargeul in de Eem werd met be hulp van planken gepasseerd. Na een moeilijke reis bereikten de Polen Nederland. Zij zijn in een café te Nieuw- Beerta ondergebracht, in afwachting, hoe verder over hun lot zal worden beschikt Waarschijnlijk zullen ze worden geïnter neerd. DE RUSSISCHE LUCHTBOMBARDEMENTEN OP FINSCHE STEDEN. De correspondent van de „Stockholm Tidningen" te Helsinki meldt, dat het door 12000 menschen bewoonde stadje Sortavala gisteren gedurende 24 uur hevig door de Russische vliegtuigen gebombardeerd is. Het stadje biedt een droevigen aanblik. Het is voor drie vierde verwoest. De Luthersche kerk is geheel, een ziekenhuis voor de helft vernield. Een ambulancetrein werd ernstig beschadigd. Ook Viipuri heeft zeer te lijden gehad. Hier werden 150 huizen vernield, terwijl op 16 plaatsen groote branden woedden. De Russen hebben ten minste 500 bommen ge worpen op plaatsen, die van geen enkele militaire beteeuenis waren. Het schijnt, al dus de correspondent, dat het Russische op perbevel besloten heeft de stad tot eiken prijs te verwoesten en dit plan samenhangt met het grcote offensief tegen Summa. Na dat de schoone kathedraal van Viipuri door een zware bom vernield was, vereenigde de geloovigen zich in gebed bij het ongeschon den gebleven altaar. DE WATERLEIDING IN WEST FRIESLAND. Voor den derden keer binnen ander halve week werd Vrijdagochtend te Ob- dam een lek in de waterleiding ontdekt. Spoedig verscheen personeel van het P. W. B. uit Hoorn ter plaatse (dat was nabij de pastorie der herv. kerk). Ondanks hard werken mocht men er echter niet in sla gen de plaats van het lek te ontdekken, waarna te 7 uur 's avonds de arbeid ge staakt werd tot den volgenden ochtend. Tot Zaterdagmiddag 4 uur was men nog steeds zonder resultaat bezig met het zoeken naar de plaats van het lek. Inmiddels ondervonden de inwoners van Hensbroek en Obdam veel ongerief van deze lekkage, daar de druk op de waterleiding uiterst gering was of geheel en al was opgeheven, zoodat de kraan „geen druppel water gaf". In deze beide gemeenten zijn verschillende veehouders voor hun bedrijf op de waterleiding aan gesloten. Zaterdagmorgen was men bijten gaan hakken om alzoo met emmers het vee van drinkwater te voorzien, daar de drinkbakjes natuurlijk buiten werking waren gesteld. Dat de lekkages niet alleen te Obdam zijn, bewees het feit dat het personeel na het dichten van deze lek kage Wijdenes al weer op het „program ma" had en deze week bijna dag en nacht bezig was geweest met het opsporen en verhelpen van lekken in hoofdbuizen der waterleiding. HOOGHEEMRAADSCHAP UITWATERENDE SLUIZEN. Het hoogheemraadschap van de Uit- waterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland heeft het leveren van inlandsch eikenhout' gegund aan N. V. stoomhoutzagerij „De Wilpsche Dijk" te Wilp voor 2222.15, terwijl het leveren van het ijzer- en bronswerk is gegund aan gebr. Klinkenberg te Wormerveer. DE WIERINGERMEER IN DE SNEEUW. In de Wieringermeer hadden zich sneeuwbanken van 1 a 2 meter hoogte gevormd, waardoor het verkeer zoo goed als geheel lamgelegd was. De boeren ble ven met hun melk „zitten", daar de melk- auto thuis bleef. De garagehouder Klare te Middenmeer kreeg Vrijdagmorgen nog een passagier per auto naar Hippolytus- hoef te vervoeren. De heeren sneeuwden echter even voorbij Slootdorp in. Met man en macht is de auto uitgegraven waarna van voortzetten der reis werd af gezien en de terugtocht naar Middenmeer werd aanvaard. GIFT VAN BELGISCHE JEUGD AAN FINLAND. Het Belgische Roode Kruis heeft een be drag van 500.000 francs doen toekomen aan het Finsche Roode Kruis, als een gift van de Belgische jeugd. TWEE SCHIPBREUKEN MEE GEMAAKT EN GERED. De Boliviaansche ingenieur Ferrero, die in België woont, was op 18 November met zijn vrouw en dochter gered bij den ondergang van de Simon Bolivar. Naar thans vernomen wordt, waren zij alle drie aan boord van de Orazio, aan boord waarvan op 20 Januari brand is uitgebro ken. Zij werden hierbij elk in een verschil lende sloep gered. AMERIKAANSCH VERTOOG TE TOKIO. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft me degedeeld, dat de Amerikaansche regeering zich Dinsdag tot' Tokio heeft gewend met een vertoog tegen de Japansche bombarde menten op den spoorweg Haiphong-Joen- Nanfoe. Het vertoog heeft betrekking op het Amerikaansche goederenverkeer langs de zen spoorweg en op het ongerief voor Ame rikanen, die naar Tsjoengking willen reizen. De Japansche regeering bestudeert thans de demarche. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat Japan den spoorweg slechts uit militaire noodzaak bombardeert: de bombardementen zullen dan ook niet gestaakt worden, zoo lang die noodzaak bestaat. De militaire auto riteiten doen wat zij kunnen, om te voorko men, dat de belangen van non-combattanten en van derde mogendheden geschaad wor den. De toestand der wegen rondom Uitgeest, Door het aanhoudend opeenhoopen van stuifsneeuw zijn alle wegen rondom onze plaats ontoegankelijk geworden, niet alleen voor voertuigen, doch zelfs voor fietsers en wandelaars. De Provinciale weg Limmen Krommenie is geheel bedekt met een laag stuifsneeuw ter dikte van ongeveer 1)4 me ter, terwijl ook de Dorregeesterweg, de Lim- merweg en de Lagendijk met een dikke sneeuwlaag zijn bedekt, die op sommige plaatsen een dikte van ruim 2 meter heeft bereikt. De autobus van de fa. Verduin te Akersloot is ter hoogte van Dorregeest vast- geloopen en zit reeds eenige dagen vast, wachtende cp dooi. Ook in liet dorp zelf heeft men veel overlast van de sneeuw. In het Westergeest heeft zich een sneeuwberg opgehoopt ter hoogte van ongeveer 2 meter, die de omwonenden met angst en beven den dooi tegemoet doet zien. De Roode Kraiscollecte, De buitengewone collecte voor het Roode Kruis is een groot succes geweest. Was de opbrengst der collecte in Augustus 1.1. ruim 325, thans werd te Bergen, Bergen aan Zee en Schoorl ruim 500 gecollecteerd - en dat niettegenstaande het barre jaargetijde, waardoor verschillende buiten het centrum gelegen buurten moesten worden overgesla gen. Of was het juist dank zij de koude en de sneeuw, dat de opbrengst zoo bijzonder groot is geweest? En heeft men bij het ge ven van ziin gift ook gedacht aan het flinke Finsche volk, dat in barre koude, voor zijn vrnheid vecht? Hoe het zij, de uitkomst is schitterend geweest. Voor een groot deel is dat succes te danken aan de medewer king van de militaire autoriteiten. Te Ber gen heeft deze autoriteit zelfs eenige onzer dienstplichtigen ter beschikking gesteld om op de bureaux van het hospitaal en de ver schillende legerplaatsen te collecteeren voor dit schoone doel, dat zoozeer den soldaten ten goede komt; op het vliegveld mocht een deputatie van helpsters en Roode Kruis mannen gaven in ontvangst nemen. Voor deze samenwerking en ook aan alle collec- trices en de leden der transportcolonne be tuigt het bestuur der afdeeling Roode Kruis zijn dank. Mocht er te Bergen, Bergen aan Zee of Schoorl iemand zijn, die niet bezocht is of om andere reden niet in de gelegenheid was te offeren -voor de collecte dan bestaat daartoe alsnog de gelegenheid ten huize van den voorzitter, Komlaan 15 te Bergen, of door storting of overschrijving op giro nummer 14340. Doch men doe het snnedig, want de gelden moeten binnen enkele da gen worden overgemaakt. Bij kon. besluit van 1 Febr. is met ingang van 15 Febr. benoemd tot burgemeester der gemeenten Werkendam en De Werken en Sleeuwijk, dé heer J. de Bruijne, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Opperdoes. Het gemaskerde ijsfeesl. Het gemaskerde ijsfeest, dat Zondag avond op de baan zou plaats hebben, is door Pluvius in de war gestuurd. De belangstel lenden durfden zich op de spiegelgladde wegen niet wagen, zoodat in café Renses, waar men inplaats van op het ijs troost moest zoeken, weinig publiek was. De deel name was goed en men zag er aardige voor stellingen. Hilariteit verwekte de groep, „boer met zijn koe", waarmede de heeren P. Koopmans, C. Klerk en C. Kluft, den eer sten prijs wonnen. Van de paren wonnen den eersten prijs de heeren G. en J. Koop- mans, den 2en pr. de dames G. Woerdeman en J. Schuuring. Den derden prijs werd toegekend aan de dames Verweel en Brouwer, de vier de aan de dames A. de Geus en M. Klooster boer. Enkelingen: 1. Cees Renses, 2. Rikes IJdel, 3. B. IJdel, 4. K. v. Veen. De jury bestond uit mevr. en burge meester Posch en de heeren Langhorst en Nap. De heer Langhorst bracht een woord van hulde aan het actieve bestuur van de ijsclub. De voorzitter van de ijsclub, de heer L. Schuuring, deelde mede, dat thans de kas is uitgeput en men nu naar de lente gaat verlangen. Na de prijsuitreiking bleef men gezellig dansen. PPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 5 Februari 1940, Vor. B. t 15-2.30 STAATSLEENINGEN. 3—3k, Nederl. 1938 3 Ned-lndië 1937 5)4 Duitse hl 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. t. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR, OND BINNENL. Als Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl Ford Lever Bros Philips Gloeil Gem Bezit INDUSTR OND; BU1TENL. Am Smelting Anaconda i Bethleh Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCa H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW Alg F.zplor Mij. Redjang Lebong PETROLEUM Dordlsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serhadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN Holland—Amerika lijn Java China.lai an lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchisoo lopeka i Illinois Central Southern Pacific Southern Raiiw Union Pacific 73'/. Can Pac 3'/. Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolong rtie vorige koers 2)4, heden 2 4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET-OFFICIEEL Vorige noers heden New-York 1.88%, 1.88% Londen 7.49)4 7.50% Berlijn. 75.60 75,5.5 Parijs 4.25 4.25", Brussel (Belga) 31 92)4 31 83 Zurich 42.24 42.24 Kopenhagen 36 40 36.35 Stockholm 41 87)4 44.80 Oslo 42.80 42. V0 86»/i6 81"/ig Us/i« 851', 83 164 105 1°'» 310 vos/s 113% 37 217/m - 54 3%6 3 5/l6 27% I8U/16 15''., W/m 41% 4 Vj 391 225 225% 100% 56'/, 100 234% 25.'/, 28% 8% 83/s 1913/, 15/% 100>/, 123 541/, 96 3'/, 10UX/, li 6V, 106% 1061/, 1281/, 1X41/, 141'/, 18% 9% 10% 123/, 85% 164 33-73/, 310 90% 111% '0% 54% 27% 15% 5% 41f-% 183-4 223 223 100 249i/a-i 193.% 123 94 105 106 174% 140% 101% 12% 3%

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3