AMSTERDAMSCHE BEURS De Vijand lacht! k UIT DE OUDE DOOST" Het leven van de zoetwatervisch in vorst en dooiperiode. UITGEEST SANOSTOL ST. PANCRAS STOMPETOREN EERSTE BLAD. COMMISSIE VAN ADVIES EN BEMIDDELING. Bovenstaande commissie, welke door de mobilisatie van haar kantoorruimte was ver stoken, en daardoor werkloos moest blijven, heeft thans, dank zij den Armenraad, weder de beschikking over perceel Lange- straat 87. gekregen, zoodat zij thans haar arbeid weder kan hervatten. Deze commis sie geeft advies en verleent haar bemidde ling, geheel kosteloos aan personen, die, door welke omstandigheden ook, in moeilijkheden zijn geraakt, onverschillig op welk gebied. Financieele steun wordt echter nimmer verleend, terwijl alle zaken natuurlijk strikt vertrouwelijk worden behandeld. Hoewel de commissie er van overtuigd is dat lang niet alle zaken door haar kun nen worden in orde gebracht, heeft zij toch reeds, tot groote voldoening der be trokkenen, vele lastige kwesties tot een goed einde gebracht. Zij, die van haar diensten gebruik willen maken, schrijven aan: De commissie van advies en bemid deling, Langestraat 87 te Alkmaar, met een korte uiteenzetting van het geval waar over men de commissie wil raaadplegen. Daarna ontvangt men een oproeping. DIE SCHAPEN WISTEN HET WEL. In Groningen vergaderde 9 December 1826, het boekverkooperscollegie uit die plaats. De vergaderden werden aangenaam verrast door het binnenjeiden van vier dikke vette schapen, welke als een ge schenk voor de kranke boekdrukkers knechten, door een onbekenden gezonden -werden. Een dezer schapen had een brief aan den hals hangen met den volgenden inhoud: Wij leden van het schapengild Nooit stootig, nimmer woest en wild, Maar altijd even goed en zacht: Wij biên ons vleesch en vet en vacht, Door medelijden aangedaan, 'Aan de arme drukkersknechten aan: Want in deez' tijd van ongeluk, Zit ook het Drukkersgild in druk. En 't drukken komt toch steeds te pas; Hoe ging 't. als er geen Drukkunst was? Wierd in Euroop niet meer gedrukt, 't Werd ras van Domheid onderdrukt. Dus, vrienden, slagt en eet ons vrij, Zoo 't slechts tot heil der D" ukkunst zij, Vivat, vivat de Drukkerij. H. P. £aatste AecicfUen (Ongecorrigeerd.) Het cachet van de zaak kent men aan de courant, waarin zij adverteert. HAAGSCHE DIEVENBENDE ONSCHADELIJK GEMAAKT. Zeven arrestaties. De oplettendheid en het doortastend optreden van een 13-jarigen jongen heeft de Haagsche recherche wederom in staat gesteld een complot rijwieldieven onscha delijk te maken. Men heeft kunnen vast stellen, dat deze bende in nog geen half jaar tijd in totaal circa 50 rijwielen en ongeveer 150 belastingmerken heeft ge stolen. De zeven leden van het complot zijn in bewaring gesteld, terwijl tegen drie anderen procesverbaal is opgemaakt wegens heling. In den avond van 20 Januari j.l. 's avonds circa zeven uur trachtte een muntmeter- lichter in een perceel in de Van Ostadestraat zijn slag te slaan. Hij werd in zijn werk ge stoord door een 13-jarigen jongen, die een boodschap voor zijn moeder had gedaan en weer thuis kwam. De jongen had een sleu tel en toen hij de deur had geopend, stond hij recht tegenover den man, die een zak lantaarn in de hand had en rustig bleef doorwerken aan het openen van de twee meters, die in de gang stonden. Rustig zei hij tegen het ventje, dat het maar naar boven moest gaan. De jongen vond 't eigen aardig, dat de meter zoo laat in den avond werd gelicht en hij vertelde onmiddellijk aan zijn moeder, wat beneden in de gang gebeurde. De moeder constateerde, dat de man inmiddels was verdwenen. Zij stuurde haar zoontje direct de straat op om te zien waar de man was gebleven. Op straat geko men, zag het ventje, dat de bewuste persoon enkele hond-erden meters verder een siga renwinkel binnenging. De jongen posteerde zich aan den overkant en nu was het geluk met hem, want op hetzelfde moment pas seerden twee agenten. Eenige minuten' later zat de man op het bureau van politie in de Van der Vennestraat, waar bleek, dat men inderdaad met een muntenlichter te maken had. In zijn zakken vond de politie twee muntmeterbakjes en in totaal f 7,80, welk bedrag uit deze bakjes afkomstig bleek te zijn en verder een aantal sleuteltjes, waar mede muntmeters worden geopend. Het bleek, dat de recherche met de ar restatie van dezen man een 21-jarigen boekbinder, die nog maar korten tijd ge leden wegens diefstal anderhalf jaar in de gevangenis had doorgebracht een bui tengewoon goede vangst had gedaan. Door zijn verklaringen was de politie in staat nog zes personen, die zich aan .diverse inbraken hadden schuldig gemaakt, in ar rest te stellen. Een ieder heeft kunnen waarnemen hoe zeer de vogels te lijden hebben van den vorst, en geheel of ten deele zijn aangewezen op de milde hand van de menschen, die met hun lot begaan zijn. Valt echter de dooi in, dan beteekent dit in de meeste gevallen de redding van onze gevederde vrienden. Dooi schept voor hen de mogelijkheid voedsel te zoeken. Geheel anders is de situatie bij de vis- schen, die het juist in de eerste paar dagen van een dooiperiode benauwd krijgen. Het loont zeker de moeite dit probleem eens nauwkeurig onder de loupe te nemen. De visschen behooren tot de orde der koudbloedige dieren. Uit den aard der zaak zal de koude en temperaturen rond het vriespunt de bewe gingen der visschen aanmerkelijk remmen, en alzoo het verbruik der zuurstof doen af nemen. In normale omstandigheden heeft het water geregeld contact met de lucht en heeft koolstof- en zuurstofwisseling plaats. Zoodra de vorst het water doet stollen en een flinke ijsvloer vormt, wordt de situatie geheel anders. In het najaar -zakken n.L vele gestorven waterplanten naar den bodem, vormen een laagje, en gaan aan het rottingsproces deel nemen. Ook in een vorstperiode gaat dit proces door, zij het in vertraagd tempo, omdat de temperatuur van het water rond het vries punt schommelt. Het directe gevolg is onttrekking van de zuurstof aan het water onder het ijs; de visch krijgt dus minder zuurstof tot haar beschikking. Natuurlijk komen in ijsvlakten overal scheuren en barsten voor, waardoor nog steeds een hoeveelheid zuurstof aan het water wordt toegevoegd. Meer precair wordt de situatie wanneer een flinke sneeuwlaag het ijs bedekt, alle gaatjes worden toegestopt en min of meer volledig de luchttoevoer wordt afgesneden. We zeggen „min of meer" volledig, want onder alle omstandigheden blijft de sneeuwmassa poreus. Treedt de dooi in, dan wordt de toestand een paar dagen hachelijk. De zuurstof onder water is op den langen duur flink opgeteerd, terwijl op het ijs een laagje water staat, dat hermetisch afsluit. Dit zijn een paar dagen (want spoedig komt ruimte bij rietstengels en palen, die in het water staan), die een groot gevaar vor men voor den Vischstand, en waarbij soms vele duizenden ponden het leven laten. Vaak wordt gevraagd, waar heeft de visch tijdens een vorstperiode de meeste levens kansen in een polder of in het buitenwater? Dit hangt zeer zeker in de eerste plaats af van de diepte van het vischwater, en ten tweede van de grondsoort waaruit de bodem bestaat. Poldervaarten, die gewoonlijk on diep zijn, bieden wel de minste levenskan sen. Het is mogelijk, dat een bepaalde sloot of vaart tot op den bodem bevriest, en bo vendien nog vol sneeuw stuift, zoodat de visch onherroepelijk moet sterven. Het beste is dit te constateeren na het beëindigen van de dooiperiode. Door het spuien en de golfbeweging in het water komen de doode visschen boven drijven. Het buitenwater biedt in het algemeen meer levenskansen, gezien de beweging in het water door stroomen en andere factoren, die optreden bij het spuien. Het buitenwater is gewoonlijk ook dieper, waardoor daar dus relatief meer zuurstof aanwezig is. Bij meren is een redelijk optimisme ten aanzien van het in het leven blijven der visch gewettigd. In Holland zoowel als in Friesland zijn ge woonlijk de meren omzoomd met rietgewas. Rietgewas is voor de visch van onschatbare waarde, niet alleen voor de voedselvoor ziening, doch ook voor de assimilatie, die nog steeds plaats vindt en dus het water van een bepaald percentage zuurstof voorziet. Bij spuien zakt de ijsvloer op het water, terwijl in het rietgewas de kolom ijs blijft hangen en dus een met lucht gevulde ruimte ontstaat tusschen water en ijs, waardoor de visch voldoende zuurstof kan opnemen. In Friesland heeft dit spuien door de zee sluizen soms nog een averechtsche werking, vooral wat betreft het N.W. van de provin cie. In den zomer wordt n.l. in de opvaarten, die in de Dokkumer Ee uitmonden, veel vlas „gerot". Zakt het water in den winter naar de Ee toe, dan zal meteen een dam van dit vervuilde water mee afzakken, en alle paling dooden, die niet weg kan komen. Onze eindconclusie is dan ook, dat de vischstand in de polders het zeer zwaar te verduren zal hebben gehad, en elke bin- nenyisscher kan veilig aannemen, dat hier de vischstand een knoei gekregen heeft. De diepe kanalen en vaarten en meren hebben het er naar onze meening goed af gebracht, hoewel ook hier zeker een klein percentage zwakkelingen gesneuveld zal zijn. In de laatste jaren hebben de binnen- visschers met vele moeilijkheden te kam pen. De moeilijkheden zijn vele en velerlei, de prijzen daalden, de uitvoer daalde en daarnaast steeg de invoer, en een uitgebreid consentenstelsel legde den handel aan ban den. Vele der visschers zijn 's winters reeds in de werkverschaffing, om zooveel mogelijk het hoofd boven water te houden en zomers weer werkzaam in hun bedrijf. Dank zij de bemoeiing van de Nederl. Heide Mij. wordt thans veel gedaan ter be vordering van de zoetwatervischcomsumptie in het binnenland. Dit kan als een liehtpunt worden gezien. Met dat al, duizenden gezinnen in Neder land hebben hun bestaan gebaseerd op de zoetwatervisseherij. Mocht (het volgende seizoen deze visscherij een mislukking wor den, dan zal dit niet alleen zijn terugslag geven op de visschers zelve, doch tevens op de aanverwante bedrijven, zooals manden makerijen, touwslagerijen en nettenfabrie- ken. BANKDIRECTEUR IN UTRECHT GEARRESTEERD. Onregelmatigheden geconstateerd Naar wij vernemen, werd Zaterdag j.L in opdracht van den Utrechtschen efficier van justitie, mr. A. N. Fabius, in zijn woning te Utrecht gearresteerd en voorloopig op het hoofdbureau van politie in verzekerde be waring gesteld de heer J. H. K., directeur van de firma de wed. A. Ebeling en Co., aan de Boothstraat. Eenigen tijd geleden werd bij de Utrecht- sche rechtbank surseance van betaling aan gevraagd, welk verzoek werd ingewilligd en op de vergadering van crediteuren op Februari j.L werd bekrachtigd. Met het onderzoek in deze zaak werd als bewindvoerder belast mr. M. H. de Boer, die onregelmatigheden constateerde, welke er tenslotte toe leidden, dat de directeur van de betrokken bank op last van de justitie werd gearresteerd. De bewindvoerder komt aan het einde van zijn rapport in deze zaak uitgebracht, tot de conclusie, dat het tekort bedraagt 435.480.23. Voor verdeeling zal beschikbaar zijn on geveer 58.000, hetgeen neerkomt op elf procent. Glimlachte. Het leger heeft er niets op tegen van U een soldaat te maken, wij hebben het echter op het oogen- blik zoo druk; U kunt zich daarom het beste tot Uw plaatselijke gym- nastiekvereeniging wenden. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor- Alkmaar, van Maandag 12 Februari 1940. Vor. k 85 84V, 111/, 861/, »-3/, 162 iOb 3-s/a 56'/, 31 V, t.1% 11 7'/, 87 163 3S'/4 W/4 -V, lld/s-b STAATSLEENINGEN. 33h Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 514 Duitschl 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND BINNENL. AIg Kunstzijde Unie Caivê Delft Cert. Nederl Ford Lever Bros Philips Gloeil Gem Bezit INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Bethleh Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW Alg hxplor Mij. Rediang Lehong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS Amslerd Rubber Deli Bal Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN Holland—Amerika lijn Java China Jat an lijn. Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Baiavia Oude Dell Seüemhab AVER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw Union Pacific Can Pac SNoteenng per 50. tExdaim. *Exdividerid. Prolo.igitie vorige koers 214, heden 214%. WISSELKOERSEN AMSTERDAM NlET-OFFICIEEl. Voriee miers heden New-York 1.88s/„ l.&83/w Londen 7.49 7.483/« Berlijn 75.40 75.45 Parijs 4.24 4.233/, Brussel (Belga) 31.70 31.1814 Zürich 42.2214 42.1714 Kopenhagen 36.40 36.25 Stockholm' 44.85 44.75 Oslo 42.75 42.65 z.15-2.30 38V, 21'/,-Vs 58'/< 57'Vw"? 3'/, 4(Ji/4 40 28' 19 16»/, 16l/e 5S'. 0 4 «u/ie 384V, 381-1/, 221 2261/4 10ü 58 100 100 2341/, 249'/, 2 f/„ t5/. 19 1.21/, 156 105'/, 123 123 56 99 3'Vie 101U 1' V, 115V, 10»/, 107'/j-3 110 1094-10 123 1-01/, '801/, 14»/, 142 19 19 91/, 10'/s 12J/« 7J'/jfl 3'V;c 4'A VERHOOGING VAN DEN BENZINE PRIJS. Men meldt ons: Als noodzakelijk gevolg van de verhooging van de benzinebelasting, welke de regeering reeds gisteren heeft doen ingaan, hebben de benzinemaatschappijen Shell, Standard, Texaco en Sinfina den ben zineprijs met ingang van heden met 1% ct. per liter verhoogd. f-tovweiaai Tlieuws 25-jarige politiedienst, Vrijdag herdacht de heer G. J. Borne- broek alhier den dag waarop hij voor 25 jaar in politiedienst trad. Deze aag is voor den betrokkene en diens gezin ze^er niet onge merkt voorbij gegaan. Des morgens wap perde van het raadhuis de driekleur en om streeks 10 uur waren velen in het gemeente huis tezamen gekomen om den juDilaris te huldigen. eW merkten hierbij op naast den burgemeester wethouder Kingma, den ge meentesecretaris, den gemeenteontvanger en voorts de ambtenaren ter secretarie, de ge meentepolitie, rijksveldwachters uit den om trek en. gemeentepolitie uit Limmen, Castri- cum, Akersloot en Krommenie, terwijl even eens een deputatie van de Kon. marechaus see te Wormerveer tegenwoordig was. Voorts merkten we op de heer Hoogland, gewezen gemeenteveldwachter te Akersloot en den heer Langendijk, gemeenteopzichter te Uit geest alsmede de heeren Watertor en Mole- maker, beiden ambtenaren der crisis-zuivel- centrale. Zoodra de heer Bornebroek en zijn echtge noote in het raadhuis aangekomen waren en plaats hadden genomen aan de met bloemen gesierde tafel in de raadszaal nam de burge meester het woord. Hij feliciteerde den jubi laris en merkte op dat deze met trotsch op de afgeloopen 25 jaar kan terugzien. M- de volste overtuiging, aldus spr., kan ik hier zeggen dat gij een alleszins bekwaam poli tieman zijt geweest die zonder aanzien des persoons steeds eerlijk en correct hebt ge werkt. Spr. hoopte, dat de heer B. nog vele jaren zijn werk in de gemeente met dezelfde ambitie zou mogen doen. Ook tot mevrouw Bornebroek sprak de burgemeester woorden van waardeering en bood ten slotte als blijk van persoonlijke hoogachting een Kleur-ets aan. Namens het geheele ge- meentepersoneel bood spr. vervolgens een enveloppe met inhoud aan. De jubilaris bracht den burgemeester dank voor de prettige wijze, waarop hij steeds met hem Omging en voor de onder vonden waardeering voor zijn werk en sprak den wensch uit dat hij nog "ele jaren onder den burgemeester zou mogei. dienen. Zich tot de ambtenaren der gemeente wendend, sprak spreker den wensch uit dat de be staande verhouding steeds zoo mochten blij ven als ze nu was. Hierna sprak de heer van Huiten als ge meentesecretaris woorden van waardeering tot den jubilaris. Hij feliciteerde hem mede namens het gemeentepersoneel. Ook hij sprak over de uitstekende verhoudingen tusschen den jubilaris en de ambtenaren en hoopte dat deze bestendigd zullen blijven. Dan sprak de heer van der Zee als ge meenteontvanger. die speciaal wees op de uitnemende wijze waarop de jubilaris zijn functie van deurwaarder der plaatselijke be lastingen vervult. "Vervolgens sprak Opperwachtmeester der marechaussee woorden van waardeering, waaruit bleek dat tusschen de plaatselijke politie en de marechaussee de beste ver standhouding bestaat, hetgeen tevens gede monstreerd werd door de aanbieding van een leeslamp namens het wapen der Kon. marechaussee. Ten slotte verkreeg het woord de heer van der Stelt, chef van politie te Kromme nie. Hij memoreerde, hoe hij reeds in 1914 met den jubilaris in kennis was gekomen, waaruit een hechte vriendschap ontstond. Spreker bood den jubilaris tevens een kistje sigaren aan en diens echtgenoote een fraai bloemstuk. Hierna werd werd koffie geserveerd en een sigaartje gepresenteerd en bleef men langen tijd zeer genoegelijk bijeen. Ondeiwijl hadden de buren van den jubi laris een fraaie eerepoort voor diens woning geplaatst en stak van diverse woningen de vlag uit. De jubilaris mocht overigens nog vele blij ken van waardeerin gontvangen, w.o. van de inwoners van het dorp Markenbinnen een fraaie schemerlamp met rooktafel, hetgeen hem bij monde van den heer Van Oosten werd aangeboden. Voorts mocht hij vele bloemstukken ontvangen, in totaal 14 stuks, waaronder o.a. van de wethouders en den oud-wethouder C. Krom en de veldwachters- vereeniging van Noordholland, alsmede veie telegrammen van gelukwensch van vrien den en bekenden, terwijl hij bovendien nog geschenken, o.a. sigaren, ontving. Ongecorrigeerd. Zóó lekker de kinderen lepel willen natuurlijk bovendien smaakt Sanostol. dat geen druppel aan den laten, 'n Volwaardig, levertraanproduct, maar nog verrijkt met vita mine B uit het verwerkte mout en vitamine C uit het toegevoegd zuiver sinaasappelsap, dat Sanostol zoo smakelijk maakt! En neemt het zelf ook. ter vergrooting van Uw weerstandsvermogen en Uw energie! Vraagt dan de nieuwe, voordeelige „familieverpakking" f. 2.75, die 2 X zooveel bevat als de bekendé flacon 5 f. 1.40 „Het lékkere levertraan -pro du ct \,J -V BROCApES-STHEEM AN PHARMACIA „Memento Mori". De begrafenisvereeniging „Memento Mori" hield Zaterdag haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Bouwstra onder leiding van den heer A. Schuur. Deze her dacht m zijn openingswoord den heer J. v. d. Ham, een der oprichters en tevens be stuurslid. Hij verzekerde, dat diens nage dachtenis steeds in dankbare herinnering zal blijven.' Van B. en W. was een schrijven ontvan gen over de aanschaffing van een automa tisch toestel. Hiertoe echter beschikt de gemeente niet over de gelden en werd een beroep gedaan op de vereeniging. Na een breedvoerige discussie werd besloten, dat het bestuur zich in verbinding zal stellen met B. en W. Van zuster Noppen was bericht binnen gekomen, dat het uitkleeden bij overlijden door haar tot heden belangeloos gedaan, in het vervolg gehonoreerd dient te worden, in dier voege, dat de gelden gestort worden in de kas van Gezinsverpleging. Besloten werd om 4 per geval te voteeren. Uit het jaarverslag van dén secretaris penningmeester bleek, dat de ontvangsten 1532.09, de uitgaven 1393.32 hadden be dragen, zoodat het saldo 138.77 bedroeg-. Het bezit der vereeniging is 3556.39. Zes tien leden en 7 niet-leden werden ten grave gebracht; de vereeniging telt 1166 leden. De heeren G. Booij en W. Hes werden her kozen als bestuursleden. In de vacature-J. van der Ham werd gekozen de heer K. Roos. Door het bestuur werd in de rondvraag naar voren gebracht om, gezien den goeden stand der kas, een particuliere auto beschik baar te stellen. Dit werd algemeen goedge vonden. De heer Jb. de Vries kwam met het voor stel om een onderzoek in te stellen naar de sluiting (over 5 jaar) van de oude gemeen telijke begraafplaats. Spr. zou dit aan het kerkbestuur willen opdragen. De heer van Kampen zegt, dat het be sluit is genomen door den gemeenteraad om na 5 jaar niet meer onen te stellen, over sluiting is niet gesproken. De banden-vijand, die nóóit slaapt, maar altijd op de loer ligtdie vijand lacht, als hij u kan hóóren remmen I Alléén in noodgevallen is bruusk remmen geoorloofd, want banden-zuinigheid is een nationaal belang! Uitvaart ds. Heep. Onder het droeve klaaggezang dei- klokken van den kerktoren, oie ds .Heep zoovele jaren hadden opgeroepen naar het huis des gebeds, om daar met zijn kern achtige preeken de gemeente te sterken in den strijd des levens, werd Zaterdagmid dag de kist met zijn stoffelijk omhulsel uit zijn vriendelijke woning gedragen, in het zonbeschenen landschap over de brug en langs het Kerkepad naar de oude kerk, waar ds. Kasteijn uit Graft den rouwdienst zou leiden. De weduwe en familieleden volgden de met een drietal bloemstukken gedekte baar, waaronder een groote krans van lila en witte seringen van kerkeraad en kerkvoogdij van Noordschermer. Dorpsgenooten droegen de kist tot voor den preekstoel in de kerk, welker gewelven gevuld werden met gewijde orgelmuziek; familie, vrienden, collega's en belangstel lenden zetten zich neder om afscheid te nemen van hem die thans voor het laatst in hun midden was. Ds Kasteijn ging voor in het gebed, las eenige verzen voor uit den tweeden brief van Paulus aan de Corinthiërs, waarna gezamelijk Ps. 103 vers 8 gezongen werd. Daarop richtte de predikant woorden van troost tot de weduwe, die in het tweede huwelijk, ds. Heeps leven gezellig had ge maakt en tot de familieleden. In welge kozen woorden schetste -hij het leven en werken van den ontslapene en herdacht hem als een trouw collega, wiens woord, door eerlijkheid en onversaagdheid, groote waarde had in de vergaderingen. Ofschoon uiterlijk ruw soms, wisten degenen, die hem open en eerlijk tegemoet traden, welk een zachte pit er onder den ruwen bolster zat. Ds Heep was zeer gastvrij, in letter lijken zin stond zijn deur altijd open voor hem die zijn raad noodig had; prettig was het een wijle te vertoeven in zijn vriende lijke woning. De laatste jaren was het moeilijk om ds. Heep uit zijn woning te krij gen; ofschoon zijn belangstelling nog evenzeer naar alles uit ging, deed hij niet meer mee. Tragisch was dat hij de jeugd il e e n d g n it i- m is le sr

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3