Agenda "^Akkertje DE LANDBOUW-CRISISORGANISATIE. JhiMicaties Kou gevat Het de vestiging in Alkmaar een gemeente belang gediend. Onderhoud met den waarnemend secretaris. 20 voor 15 Cent 'Uïeerêericfit r~ EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. TRAILER MET AANHANGWAGEN VERONGELUKT. Nabij den watermolen van polder D (tusschen Keinsmerbrug en Schagerbrug) gleed Dinsdagmiddag een trailer met aan hangwagen van de fa. Van der Meulen uit IJmuiden uit het in de opgehoopte sneeuw gebaande wielspoor. Het gevaarte zwaaide over den gladden weg, brak daarbij een paal van het electrisch net af, waardoor de vaart eenigszins werd gestuit, waarna de tractor in de sloot geraakte. De met 15 ton veevoeder geladen aanhangwagen kwam op den tractor terecht en op hetzelfde oogen- blik raakte deze in brand. De chauffeur wist door de gebroken, voor ruit uit de cabine te komen, waarna hü zijn kameraad, die beklemd zat tusschen de voet pedalen, uit de auto wist te krijgen. Deze laatste bleek een blessure aan zijn voet te hebben bekomen. Na verbonden te zijn door dr. Van den Berg van Schagerbrug, vond hij gastvrijheid bij den watermolenaar van Eeten. De brandweer van Zijpe stond mach teloos tegenover de fel brandende veevoe derartikelen: tractor en aanhangwagen ver brandden totaal. Door gemeenteveldwachter Homan is proces-verbaal opgemaakt. COLLECTE NED. ROODE KRUIS. A.s. Zaterdag zal de nationale collecte worden gehouden van de afd. Alkmaar van het Ned. Roode Kruis. Collectanten wor den verzocht zich aan te melden bij mevr. Cohen Stuart, Wilhelminalaan 28. VERTROKKEN PERSONEN. A. M. Wijnker, R.K., z.b., van Zeglis 83, naar Haarlem. H. Strang, geen, z.b., van Van der Kaaijstraat 36, naar VegheL C. de Wit, R.K., en echtgenoote, magazijnbe diende, van Lindegracht 2, naar Bloemen- daal. D. Bruin, R.K., van Uitenboschstraat 62, naar Velsen. K. van der Meer, N.H., dienstbode, van Prins Bsrnhardlaan 2, naar Tietjerksteradeel. W. van 't Voort, N.H., en echtgenoote, tarweschooner, van Jaag pad 38, naar Nieuwe Niedorp. A. Mulder, R.K., dienstbode, van Luttik Oudorp 44, naar Heiloo. W. C. M. Klepper, R.K., verkoopster, van Payglop 7, naar Edam. T. A. H. Lohman, R.K., banketbakker, van Verdronkenoord 100, naar Amsterdam. M. Vasbinder, N.H., en echtgenoote, machi nist groote vaart, van Tuinstraat 21, naar Soerabaye (N.-I.) W. C. Dumans, HAZ, van Westerweg 114a, naar 's-Gravenhage. A. Molenaar, R.K., zonder, van Boter- straat 7, naar Schermerhorn. schen staf zijn in deze zone sedert den aanvang van het offensief reeds 40.000 Russen gesneuveld. De laatste twee dagen hebben de Finnen 200 gevechts wagens vernietigd. Zij vechten dag en nacht door. Borgo gebombardeerd. De stad Borgo staat in vlammen. De Rus sen hebben in een kwartier tijds naar schatting 250 zware bommen op deze plaats geworpen. De kleine stad Borgo, op 50 k.m. ten Oos ten van Helsinki, dat geen militair doel biedt, telt ongeveer 6 tot 7000 inwoners en heeft een aantal geëvacueerden opgenomen. De correspondent van Havas meldt, dat 20 tot 30 Russische vliegtuigen het bombar dement voltrokken. Op twintig plaatsen brak brand uit. Tot dusverre weet men nog niet of er slachtoffers zijn gevallen. De brand weer van Helsinki bestreed de branden. De buitenlandsche hulp aan Finland. Aima Caj ander, de vroegere premier, heeft een rede uitgesproken over de buiten landsche hulp aan Finland. Tot dusverre, zoo zeide hij, heeft het hulpfonds voor Fin land bijna 3}4 millioen gulden ontvangen, hoofdzakelijk uit Amerika. De Russen hebben het moeilijk. In het blad van het roode leger Krasnaia Zwiesba" schrijft luitenant Tsjadiof, dat de tegenstand van de Fin nen aanzienlijke moeilijkheden veroor zaakt. Dikwijls moeten de Russische verkenningspatrouilles vier of vijf dagen in de wouden vertoeven zonder verbin ding met de eigen troepen. Deze pa trouilles hebben veel te lijden van de koude, want zij durven geen vuur te maken, uit vrees door de Finnen te worden gezien. Dikwijls ook worden de Russen verrast door het mitrailleur- vuur van de Finnen, die met hun wa pens in de boomen zijn geklommen. De schrijver van het artikel voegt eraan toe, dat de Russische soldaten weinig kans hebben gered te worden, wanneer zij gewond raken, want het transport van de gewonden is moeilijk en hindert de troepen in hun beweging. Tenslotte schrijft de luitenant, dat de vijand gevaarlijk en op zijn hoede is. Voor den strijd in Finland heeft het roode leger sterke en moedige mannen noodig. Belgische studentenhulp voor Finland. De studenten aan de Brusselsche univer siteit hebben een comité tot hulp aan Fin land opgericht onder voorzitterschap van den Finschen gezant en den burgemeester van Brussel. Zij willen fondsen bijeenbren gen voor het zenden van een ambulance naar Finland. Daartoe organiseeren zij op 16 Februari een soirée, waar de gezanten der Scandinavische landen aanwezig zullen zijn. Arbeiders voor Finland. Bij het Deensche bureau tot werving van arbeiders voor Finland hebben zich thans ongeveer 9000 man gemeld. Op het oogen- blik heeft men in Finland het meeste be hoefte aan mecaniciens en geschoolde arbei ders en binnenkort zullen 400 man naar Finland vertrekken. DE ONDERLINGE SCHIETWEDSTRIJDEN. Voor den tweeden avond der wedstrijden was de belangstelling wederom zéér groot. Onafgebroken waren de 10 banen bezet. Ook nu waren er vele militairen, die hun geluk beproefden. Velen werden verrast met een dagprijs van de geluksbaan, die voor de meesten een nieuwtje is. Vele autoriteiten waren ook nu weer op de banen aanwezig. De uitslag op den 2den dag was: Korpswedstrijd: 1 Burgerwacht I Alkmaar 278. Vaste baan, officieren: 1 Lt.-kol. Y. Baan; 2 J. Ottenbros (B. V, L.); 3 W. J. Osman. Personeel a: 1 Th. v d. Aakster 59; 2 C. N. Vrouwe 58; 3 K. v. d. Belt 58; 4 C. Visse 58. Personeel b: 1 W. Genefaas 56; 2 G. Haxe 56; 3 A. Vis 55; 4 C. A. v. Es 55. Vrije baan a: 1 Th. v. d. Aakster; 2 L. v. d. Aakster; 3 Drijgers; 4 Th. v. Gij zen. Buwaniabeker (Burgerwachten): Burger wacht Bloemendaal 377. Werd de vereeniging Nimrod als gast- vrouwe betiteld in ons verslag van gisteren, geheel juist is dit niet en wij willen deze fout gaarne herstellen. De wedstrijden zijn georganiseerd door en voor den Bijz. Vrijw. Landstorm, het politie corps en de Burgerwacht. Nu dit jaar door de militairen hieraan wordt deelgenomen, zijn drie officieren aan de regelingscommis sie toegevoegd. Op verzoek wordt den militairen beneden den rang van sergeant medegedeeld, dat zü geheel kosteloos kunnen deelnemen aan den personeelen wedstrijd. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 6 TOT 13 FEBRUARI 1940. Nieuwe z a k e n: Alkmaar: J. Louter, Baansingel 21, winkel in kruidenierswaren. Chemische Fabriek de Gekroonde 5 Gopla, Schermerweg 62, chemische fabriek. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: N.V. Noordhollandsch Land- bouwcrediet N.V. in liq., Voordam 11. Timmermans Ziekenfonds, Heul 9. Wijzigingen: Akersloot: N.V. Groenten en Bloembollen- kweekerij „Akersloot", in liquidatie getre den. Heerhugowaard: Dragline Verhuur C.V., Middenweg A 83, verhuren van graafma chines; rechtsvorm gewijzigd. Den Helder: N.V. van Schaick's Goederen handel, Rotterdam, fil. Den Helder opge heven. M. Boogert, Keizersgracht 64/65, kruide- Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Hoera, ik ben papa! (kom.); hoofdrollen Heinz Rühmann en Carola Höhn. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater half 8, hoofdnummer De rechtszaak Dokter Deruga (rom.-sens.); hoofdrollen Willy Birgel en Geraldine Katt. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, nalf 8, hoofdnummer Het meisje met den blauwen hoed (kom.); hoofd rollen Lou Bandy en Truus van Aalten. Toe gang alle leeftijden. City-theater, half 8, hoofdnummer Levens dans (rom.-dram.); hoofdrollen Bette Davis, George Brent en Humphrey Bogart. Toe gang boven 18 jaar. Woensdag 14 Februari. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, film „De eeuwige poort" voor de Ned. Vereen, van spiritisten Harmonia. Donderdag 15 Februari. 2 uur, hardrijderij lange baan op schaat sen te Schermerhorn. Vrijdag 16 Februari. 7.30 uur, de Unie, pianovoordrachtavond leerlingen Sim van Nieuwkuyk. niersbedrijf, groente en fruit; overgegaan aan mevr. de Wed. D. W. Boogertv. d. Brekel. Oude Niedorp: C. Slij boom, 41a, graan- maalderij; overgegaan aan mevr. de wed. M. SlijboomKroon. Oudkarspel: Jb. Bol, Dorpsstraat A 336, kruidenierswaren overgegaan aan mevr. de wed. J. BolHart. Texel: J. C. Rab, Binnenburg 11, handel in brandstoffen; rechtsvorm gewijzigd. Opheffingen: Bergen: J. Bult, Middenpad 4, melkslijter. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bu reau voor Sociale Zaken deelt aan belang hebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 14 Februari tot en met Dins dag 20 Februari 1940 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebons: oranje kleur. Vetbons: blauwe kleur. Vleeschbons: wit met roode streep. Alkmaar, 13 Februari 1940. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer F. Staps te Sneek, om een verlof A. ver lof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het kleine zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Laat nr. 120. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 14 Februari 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Dammen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Gisteravond is de partij BomLigthart (intertijd uitgesteld) uit de derde ronde van het tournooi om het kampioenschap van Ne derland gespeeld. De partij werd door den IJmuider-speler Ligthart gewonnen. Bridge. DE WEDSTRIJD VAN DE BRIDGECLUB „SANS ATOUT" TE HEILOO. De Heiloosche bridgeclub „Sans Atout" hield gisteravond in de tooneelzaal van de Rustende Jager haar jaarlijkschen grooten wedstrijd. Ook nu had deze weer veel be langstelling getrokken uit verschillende plaatsen. Wij zagen spelers (en ook speel sters) uit Heiloo, Alkmaar, Bergen, Scher merhorn, Stompetoren en Krommenie. Niet minder dan 140 personen hadden zich voor den wedstrijd opgegeven, welk aantal door weersomstandigheden, ziekte, e.d., terug viel tot 128. Dat was voor S. A. een mooi succes. Wel bracht het wegblijven van inge schreven spelers moeilijkheden met de in deeling, maar deze moeilijkheden werden opgelost en zoo speelden er tenslotte 5 groepen, 4 van 7 tafels en 1 van 4 tafels. De wedstrijd stond onder leiding van het bestuur van S. A. Deze bestuursleden kon den zelf niet meespelen. De heer P. Köhne, voorzitter van S. A. sprak een hartelijk openingswoord en gaf tevens eenige technische aanwijzingen. En toen kon het spel beginnen. Vol animo gingen de dames en heeren aan het bieden en spelen, kwamen meermalen in onvervul bare contracten terecht, haalden schijnbaar onmogelijke spellen door gunstige distribu tie of gingen down op spellen, die op het eerste gezicht niet te verliezen schenen. Maar er bleef een goede opgewekte stem ming, het geheel had een vlot verloop en om omstreeks half één kon met het be rekenen van den uitslag worden begonnen. Dit vorderde natuurlijk voor 5 groepen nog wel eenigen tijd, maar de wachtenden be steedden hun tijd goed en speelden nog vol vuur een prettig spelletje. Ten slotte kon de heer Köhne den uitslag bekend maken en had de prijsuitreiking Zie vertier Buitenland pag'. 3, 2e blad. Menig Alkmaarder zal, wandelende door de Paternosterstraat, wel eens een blik hebben geworpen door het poortje achter het Landbouwhuis. Zijn aandacht zal dan onwillekeurig zijn gevallen op een groot houten kantoorgebouw. 's Morgens om half negen en 's mid dags om half twee zal hij daar steeds een groot aantal ne.tgekleede, voor het over- groote deel jonge menschen naar binnen hebben zien gaan, die er 's avonds half zes weer uitkwamen. Aan den voorkant van dit houten gebouw zal een bordje met de let ters L.C.O. de aandacht hebben getrokken en onwillekeurig zal hij zich de vraag heb ben gesteld, vooral wanneer hij eens een blik door de ramen had geworpen en het groot aantal typisten werkzaam had gezien, wat in dit gebouw toch wel gefabriekt mocht worden. Onzen land- en tuinbouwers uit N.H. is dit wel bekend. Zij weten, dat sinds 1936 in dit kantoorgebouw de Landbouw Crisis Or ganisatie is gevestigd, die voor N.H. de Té- geeringsmaatregelen uitvoert, de teeltver gunningen verstrekt en er op toeziet of de getroffen regelingen worden nagekomen. De waarnemend-secretaris vertelt. Ter oriënteering van onze lezers hebben wij eens een praatje gemaakt met den waar nemend-secretaris, den heer J. van Tilburg (de secretaris, ir. W. J. M. Dekker, was met ziekteverlof). Dit kantoor, aldus de heer van Tilburg, was het kantoor van de Landbouwcrisis organisatie, welke organisatie opgericht werd in Juni 1934. Aanvankelijk was het kantoor ondergebracht in de lokalen van het Landbouwhuis. De ruimte werd te klein en in het begin van 1936 bouwde de gemeente in den tuin van het Landbouw huis dit gebouw. „Wij herinneren ons, dat daarover in den Gemeenteraad nog al wat te doen is ge weest, omdat geen garantie voor een be paalden huurtijd kon worden gegeven en dat de Raad tenslotte toch tot den bouw besloot om den dienst voor Alkmaar te be houden". Zoo is het inderdaad, aldus de heer van Tilburg. De secretaris, ir. Dekker, die aan het hoofd van dezen dienst staat (in elke provincie is een dergelijke dienst gevestigd) had reeds ernstig overwogen om den dienst naar Amsterdam over te brengen. Dat het besluit van Alkmaar-s Raad een goed besluit Is geweest, kan u blijken uit het feit, dat wij reeds thans voor het gebouw méér' aan huur hebben betaald dan de bouw heeft gekost. Bovendien is het zeker een gemeentebelang, dat hij dezen in Alkmaar gevestigden dienst een 130 menschen hun brood verdienen. De Landbouwcrisisdienst, zoo vertelde de heer van Tilburg ons, was aanvankelijk al leen bestemd om voor Noordholland de re- geeringsmaatregelen op landbouwgebied uit te voeren. Deze maatregelen betroffen de teeltrege ling en de uitbetaling van de gesteunde pro ducten, in hoofdzaak aardappelen, gerst en veldboonen. De L.C.O. heeft verschillende afdeelingen en wel voor de veehouderij, den akkerbouw en den tuinbouw, bij onzen dienst onder gebracht. De regeling voor de zuivelproduc ten liep over een anderen dienst. De werkzaamheden zijn zeker nogal om vangrijk? Ja, inderdaad..De vaste kern van het per soneel bedraagt een 40 man, maar werd in sommige tijden uitgebreid tot 70 a 80. Voorts zijn opzichters en controleurs in den buitendienst werkzaam, die tot taak hebben na te gaan of de teeltregelingen worden nageleefd. Hoe meer toch de teelt regeling doorwerkt, hoe minder steun be taald behoeft te worden. Wanneer n.l. het aanbod van producten gelijk is aan de vraag, dan blijft de prijs een. zoodanige, dat ze den producent een loonend bedrijf ver zekeren. De teeltvergunningen. leder tuinbouwer moet in het bezit zijn van een teeltvergunning. Deze wordt in N.H. door ons, namens de Centrale in den Haag, uitgewerkt. Wie zich als tuinder wil vestigen moet een aanvrage indienen, die door ons naar waarde wordt afgewogen. Den Haag beslist. Van de vrijheid der burgers "blijft in Ne derland zoo niet veel over. Bent u niet van oordeel, dat het in ons land onherroepelijk vast moet loopen wanneer het aantal men schen, dat iets wil worden, doch uitgesloten blijft, steeds grooter wordt? Zoo lang de regeering steun moet verlee nen kan dit nu eenmaal niet anders. Wij moeten het oog houden op de bedrijven en de gewassen. Praktisch is elk land- en tuin bouwbedrijf hier geregistreerd. Wanneer de minister aanleiding vindt om van een be paald product steun te verleenen, dan wordt er in de productie van dat product ingegre pen. Mobilisatie-bemoeiingen. Vóór de mobilisatie waren wij al gerui- Rien tijd bezig om voorbereidende maatre gelen te nemen voor de voedselvoorziening ten behoeve van mensch en dier. Wij heb ben de meeste bemoeiingen met de veevoe dervoorzieningen, doch daarnaast nemen wij o.a. landbouwproductenvoor de regeering i in, t.w. haver, gerst, rogge, tarwe, erwten en boonen. Deze en dergelijke producten ne men wjj van de telers tegen door de re geering vastgestelde prijzen over. Aangezien de voedselvoorziening van het vee van den invoer uit het buitenland af hankelijk is, welke invoer door den oorlog zeer onzeker wordt, is het van groote be- teekenis, dat wij een overschot houden van de voorraden en behoeften. U moet goed begrijpen, dat het thans een oorlog van de armoede is, in tegenstelling met den oorlog van 1914—1918. De mogelijkheden van het betrekken van producten tegen een buiten gewoon hoogen prijs, blijft uitgesloten. Voorbereidende maatregelen worden daar om genomen om den bodem meer productief te maken en de teelt te bevorderen voor die producten die wij slechts uit het buitenland kunnen betrekken. Een bodemproductiewet zal daarvoor in het leven worden geroepen. Onze landbouwingenieurs en de verantwoor delijke landbouworganisaties voeren reeds een krachtige propaganda om door invoe ring van het omweiding-systeem meer voedsel per H.A. grasland te winnen. De kunstmestvoorziening. De kunstmestvoorziening zal hierbij ook een woordje meespreken Hoe staat het daar mee? Onze ervaring, aldus de heer van Tilburg, ié, dat de telers, die behoefte aan kunst mest hebben, ook inderdaad kunnen beko men wat zij behoeven. Een akkerbouwer of tuinder die kunstmest noodig heeft, moet bij ons een aanvrage indienen, waarvoor wij formulieren verstrekken, welke over het algemeen goed ingevuld worden. Vooral op marktdagen krijgen wij echter veel bezoek van menschen die hun belangen mondeling naar voren brengen. Hoewel dit voor ons uiteraard moeilijkheden oplevert, worden ook zij geholpen, omdat wij rekening houden met het spreekwoord: „elk vogeltje zingt nu eenmaal zooals het gebekt is". De uitbreiding van den dienst. De uitbreiding van den dienst bracht noodwendig uitbreiding va., personeel met zich. Momenteel werken hier dan ook 130 man en bovendien hebben wij in de provin cie veertien bijkantoren. Onze kantoorruim te bleek al weer te klein. Gelukkig kregen wij de medewerking van de vereeniging „Het Landbouwhuis", waarvan wij drie lo kalen in gebruik hebben. Het is behelpen, maar het gaat. Van 34.000 bedrijven houden wij de gegevens bij en bovendien houden wij met deze bedrijven individueel contact. U zult begrijpen, dat dit een enorme cor respondentie en administratie met zich brengt. Wij werken hier zoolang het noodig is. De kantooruren zijn van 8.3012 uur en van 1.305.30 uur. Bij speciale maatrege len is het noodig dat er wordt overgewerkt, waarvoor een matige vergoeding wordt ge geven. U zult begrijpen, dat wij hierbij aan algemeene voorschriften zijn gebonden. Verreweg het grootste gedeelte van het per> soneel bestaat uit Alkmaarders, omdat het belang van den dienst daarmede gebaat is. Uit het bovenstaande blijkt o.i. voldoende, dat B. en W. het Alkmaars belang in hoose mate hebben gediend, door het mogelijke te doen om dezen tijdelijken dienst, die nu al vier jaar hier is gevestigd, voor Alkmaar te behouden. GOLDEN VIRGINIA Cigarettes VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Krachtige tot matige wind nit uiteenioopen- de richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, nu en dan sneeuw, matige tot lichte vorst. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het maximum over IJsland en de Faroer van 1030 mbar neemt thans iets in beteeke- nis af. Het gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië en Finland breidde zich over de Randstaten uit. Aan de zuidzijde van dit gebied trokken in de laatste dagen kleine storingen van de Oostzee naar onze omgeving. Zij waren gescheiden door vlakke ruggen van hoogen druk, die steeds in den nacht ons land passeerde. Daardoor was het weer bij ons van een wisselend karakter, overdag bewolking met nu en dan sneeuw, in.den nacht heldere lucht met uitstralingen zeer strenge vorst. De vlakke rug van hoo gen druk, die zich thans over onze omgeving bevindt en in den afgeloopen nacht weer door oplossende bewolking strenge vorst bracht, wordt aangetast door een depressie van ongeveer 1005 mbar, die van Hongarije naar Duitschland is getrokken. Dit minimum dringt verder naar het noordwesten door en gaf in de Oostzee aanleiding tot stormach tige nóordoosten wind. In de Randstaten wordt nieuwe koude uit Rusland aange voerd, waarbij de vorst weer sterk toenam. De depressie over Italië verplaatste zich iets in oostelijke richting. De stormen in haar omgeving zijn afgenomen. Zij heeft echter in de Povlakte zeer koude lucht aangevoerd en de temperatuur daalde daar tot -10 graden. Ook in Spanje is de koude lucht verder doorgedrongen en op de hoogvlakte vriest het licht tot matig. In Hongarije en Zuid- Slavië is plaatselijk nog zware sneeuw ge vallen. De depressie activiteit op den oceaan is vrij gering. Wr.r a en vochtige lucht- massa's worden aan de westzijde van het maximum bij IJ-.land naar Groenland ge voerd. Torgilsbu (aan de zuidpunt van Groenland) tapte in de afgeloopen 36 uur 128 mm regen af. In Julianahaven (onge veer 150 K.M. van Torgilsbu) steeg de tem peratuur bij stormachtige zuidoostelijke wind ten gevolge van Föhn effect tot +10 graden. STORMWAARSCHUWÏNGSDIENST. Hedenmorgen te 11.25 werd geseind aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.39 tot 6.48 uur licht op. plaats, of liever de prijskeuze, want volgens de behaalde resultaten mochten de num mers 1, 2 en 3 uit elke lijn, uit de collectie hun prijs kiezen. Voldaan gingen de deelne mers in den kouden nacht huiswaarts. S. A. kan over deze drive zeer tevreden zijn. De resultaten der diverse groepen volgen hieronder: Groep A. Oneven-lijn 7 paren. 1. De heer en mevr. Agsteribbé, Heiloo, 21 p.; 2. mevr. Knorren en mej. Sombroek, Bergen, 23 p.; 3. de heeren Haitsma en Woudhuizen, Bergen, 26 p. Even-lijn 7 paren. 1. De hr. en mevr. v. Baaien, Krommenie, 18 p.; 2. de heer en mevr. Stuvelink, Hei loo, 20 p.; 3. mej. Lek en Lt. Oswald, Ber gen, 23 '4 p. Groep B. Oneven-lijn 7 paren. 1. de heeren BrandonBravo en J. Rol, Alkmaar-Heiloo, 19 p.; 2. de heeren Jansen en Spandow, Bergen, 32 p.; 3. de heer en mevr. Vasbinder, Bergen, 28 p. Even-lijn 7 paren. 1. de heeren Kroon en Wieringa, Heiloo, 24 p.; 2. mevr. de Boorder en dr. He ringa, SchermerhornStompetoren, 24 p,; 3. de heer en mevr. Bloemraad, Kromme nie. 27 p. Groep C. Oneven-lijn 7 paren. 1. de heer en mevr. de Vries, Heiloo, 18 p.; 2. de heeren v. Roekei en v. d. Steen, Bergen, 19 p.; 3. mevr. BrandonBravo en de heer D. Leyen 24 p. Even-lijn 7 paren. 1. dr. Iloolwerf en dr. Walbeek, Heiloo, 19 p.; 2. de heeren A. de Boorder en M. de Boorder, Schermerhorn, 22 p.; 3. mevr. Schimmel en de heer Vonk, HeilooAlk maar, 27 p. Groep D. Oneven-lijn 7 paren. 1. de heer en mevr. Kueter, Heiloo, 13 p.; 2. de heer en mevr. Huigen, Heiloo. 28 p.; 3 de heer en mevr. Touw, Heiloo, 28 p. Even-lijn 7 paren. 1. de heeren Luit en Duisterhof. Kromme nie, 20 p.; 2. de dames Steen, Alkmaar. 21 p.; 3. mevr. Sombroek en de heer Borst, Bergen. 24 p. Groep E. Oneven-lijn 4 paren, 1. de heeren M. v. Steeg en de Groot, Heiloo, 8 p.; 2. de heer en mevr. v. Gelder, Heiloo, 10 p. Even-lijn 4 paren. 1. de heeren v. Laar en v. Steeg Alk maar, 6 p.; 2. de heer ën mevr. Heirtis, Krommenie, 9 p. De KERN van alle goede reclame COURANTENRECLAME

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2