ÜMSTERDAMSCHE BEURS £aaiste betichten JSucguliike Stand JUouiuciaod lüeums JlackiBecidïten Qemeentecaden Oplichterij op groote schaal Het rijk door kleermakers bedrogen. schagerbrug wieringerwaard oudkarspel castricum TEXEL obdam noordsv.;harwoude KOEDIJK warm en huizen LIMMEN egmond aan zee langendijk uitgeest EERSTE BLAD 3 Ongecorrigeerd.) Op aanwijzing van dé militaire overheid ia de hoofdstedelijke po litie er in geslaagd een groote oplichterszaak met fournituren voor militaire kleeding aan het licht te brengen. Nu het Nederlandsche leger op oorlogs sterkte is gebracht worden de benoodigde uniformen en jassen der militairen gemaakt door een groot aantal confectionneurs Ruim driehonderd van deze kleermakers zijn in den lande voor het rijk werkzaam Bij iedere jas, welke wordt vervaardigd, krijgt de confectionneur een bepaalde hoe veelheid watten, waarmee zoowel jassen als uniformen zijn gevoerd. Alles wat o.ver is blijft eigendom van het rijk. Of er nu in de uniformjassen te weinig watten is gebruikt, of dat de confectionneurs geknoeid heb ben is nog niet geheel uitgemaakt, verondersteld wordt, dat de con fectionneurs de vellen watten in tweeën hebben gesplitst, zoodat zij op den duur zeer veel overhiel den. Gebleken is in ieder geval dat een aantal confectionneurs groote partijen watten, welke dus aan het rijk toebehooren, heb ben verkocht aan kooplieden van textiel- afval voor een derde van de officieele waarde. Met eenige winst gingen partijtjes van deze watten van den eenen kooper naar den ander, totdat deze kettinghandel bij den groothandel werd besloten. Het gevolg hiervan was dat het rijk aan biedingen kreeg voor partijen watten, waar van de prijs ver beneden den fabrieksprijs gelegen was. De groothandel kon hierte gen uiteraard niet concurreeren. Het ver moeden van knoeierijen ontstond. Het zonderlinge geval deed zich dus voor dat goederen, toebehoorend aan het rijk langs een omweg via confectionneurs en op- koopers, wederom bij het rijk werden aan geboden. Toen de zaken eenmaal zoover stonden, heeft de militaire overheid de hoofdstede lijke politie opgedragen een onderzoek naar de herkomst van de watten in te stellen. De centrale recherche heeft na een uitge breid onderzoek, waarbij de geschetste gang van zaken aan het licht kwam, gistermiddag een inval gedaan bij een opkooper in de buurt van de Nieuwmarkt. Gisteravond volgde de reeds gemelde inval in de Utrechtschestraat. Een groot aantal pakken met watten kon in beslag worden genomen. Twee confectionneurs werden aangehouden terzake van verduistering en vier opkoopers terzake van heling. Op welk een uitgebreide schaal deze op lichtingen zijn gepleegd valt hieruit af te leiden, dat de hoofdstedelijke politie in de stellige overtuiging verkeert, dat per maand duizend pakken door de confectionneurs aan de opkoopers werden verkocht. Zonder twijfel zullen nog meerdere aan houdingen volgen, omdat het euvel met deze eerste actie van de politie nog niet is uitge roeid. Het onderzoek wordt derhalve in vele richtingen voortgezet. MOORD EN ZELFMOORD TE EINDHOVEN. In een der oude noodwoningen, welke te midden van een aantal half gesloopte hui zen in de Van Bijlandtstraat te Gestel, staan, heeft zich in den afgelóopen nacht een drama afgespeeld, dat twee echtelieden het leven heeft gekost. Een dezer huisjes werd nog bewoond door het echtpaar Keunen-van Es, en drie kinde ren, resp. van 4, 2 en een jaar. De man, de 25-jarige A. R. Kuenen was gemobili seerd, doch gisteravond half acht kwam hij met verlof thuis. Vanochtend kwam de 50- jarige kostganger van Lier beneden. Hij trof het echtpaar niet en ging boven kijken. Op de slaapkamer wachtte hem een afschu welijken aanblik. Op het bed lag de vrouw,, de 31-jarige M. M. Kuenen-van Es. Zij bleek gewurgd te zijn. Ontsteld holde van Lier naar beneden, waar hij in een open schuur tje, naast een primitief paardenstalletje ach ter het huis, het lijk van den man vond. Deze had zich door ophanging van het leven beroofd. De kostganger, die evenals Kuenen, een .lompenhandel drijft, snelde daarop met de kleine kinderen naar het politiebureau om van zijn vreeseljjke bevinding aangifte te doen. Aanstonds gingen de commissaris, de heer Brinkman en hoofdinspecteur ten Haaf, vergezeld van eenige rechercheurs en agen ten, naar de woning, waar zich het drama had afgespeeld. De gemeentelijke genees kundige dienst werd eveneens gewaar schuwd. Dien kon slechts den dood consta- teeren. De oorzaak van het gebeurde laat zich ra den. De man was zenuwpatiënt en het hu welijk was niet gelukkig. De vrouw was af komstig uit Oss, waar zij gehuwd was ge weest met zekeren van Haren. De drie kin deren uit dit huwelijk waren destijds door den voogdijraad in een gesticht geplaatst. Na haar scheiding was de vrouw met Kue> nen getrouwd. Deze laatste moet in een vlaag van jaloezie hebben gehandeld. Ernstige val. De 72-jarige heer W. Rampen alhier kwam bij een wandeling in het dorp zoodanig te vallen dat hij in bewusteloozen toestand naar zijn woning moest worden vervoerd, waar hem geneeskundige hulp werd ver leend door Dr. Van Slooten'. Geruimen tijd na het ongeval was het slachtoffer nog niet bij kennis gekomen. Geslaagd. Voor het te Den Haag gehouden examen van de E. N. M. V. slaagden de dames A. de Graaf en J. Braaf te Anna Paulowna; mej. J. Geerligs te Oudesluis slaagde voor cou peuse, terwijl als costumière geslaagd zijn mej. A. Jimmink te Barsingerhorn en mej. A. Waiboer te Anna Paulowna. DIEVENBENDE TE BERGEN OP ZOOM ONTMASKERD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. werd ingebroken in een kantoor van de firma van Breemen aan de Hoogstraat te Bergen op Zoom. Het onderzoek, dat de politie instelde, leidde al heel spoedig tot resultaten. Het had haar reeds geruimen tijd getroffen, dat een drietal jongelieden van ongeveer twintig jaar grootere verte ringen maakte, dan in overeenstemming kon zijn met hun Vfinancieele draagkracht. Het vermoeden, dat hun inkomsten op oneer lijke wijze waren gestegen, bleek juist. Toer zij werden aangehouden o- eens nader aan den tand te worden gevoeld, vielen zij bi' het verhoor door de mand. Zij bekenden de inbraak te hebben gepleegd. Voorts be kenden zij verschillende andere inbraken in den loop van het vorige jaar gepleegd. Tenslotte werd nog aangehouden een 18 jarige jongen. De drie personen zijn ter beschikking van den officier van justitie te Breda gesteld. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der Indiëvliegtuigen was giste ren als volgt: uitreis: Gier (Scholte) te Alexandrië (18 Febr. te Batavia verwacht); Pelikaan (Smir noff) te Singapore (14 Febr. te Batavia ver wacht); thuisreis: Nandoe (Moll) te Rangoon (17 Febr. te Napels verwacht); Oehoe (Viruly) te Napels. DE FINNEN HEROVEREN POSITIES. De Finnen hebben in tegenaanvallen alle posities te Summa en Muolajaervi weten te heroveren. In Taipale hebben de Russen zich evenwel weten te handhaven. DE „GRETAFIELD" TOT ZINKEN GEBRACHT. Britsch tankschip van 10.000 ton. Het Britsche petroleumtankschip „Gretafield", 10.191 ton groot, is vanochtend vroeg aan de Noord oostkust van Schotland tot zinken gebracht. Het schip raakte in brand. Treilers hebben 28 opvarenden ge red, 13 zeelieden worden vermist. ALKMAAR. GEBOREN: Jacoba C. M„ d. v. Cornelis J. Kieft en W. J. G. Wagenaar. Reinier, z. v. Jan Kolijn en W. C. Blokdijk. GETROUWD: Simon Lodder en Cornelia M. van Leijen. Pieter H. Ruinard en Francina C. van den Bogaerde. OVERLEDEN: Klazina Stadtman, weduwe v. H Wijsman, oud 72 jaar Grietje Benjamin, oud 75 jaar Johannes G. van Doorn, wedr. van A. Schoon, oud 73 jaar. Cornelis J. Jan sen. gesch. v. D. Brauckmann. oud 73 jaar. Willem Dorreman, gehuwd met C. D. Neef. oud 63 jaar. Teraardebestelling slachtoffertje van het auto-ongelnk. Dinsdagmiddag is op de algemeene be graafplaats het stoffelijk overschot van het 9-jarig zoontje var den heer Rentenaar, dat Vrijdag j.l. tengevolge van het uitglijden van een auto doodelijk werd gewond, ter aarde besteld. Er waren velen naar de begraaf plaats gekomen om van hun belangstelling blijk te geven. De burgemeester, de heer A. J Wijnveldt; woonde de plechtigheid bij. Een aantal leerlingen van de o.L school hebben onder leiding van den heer Van den Abeele, het hoofd der school, hun vriendje de laatste eer bewezen. Aan het graf werd het woord gevoerd door ds. Nell, herv. pre dikant alhier en door den heer Van den Abeele, hoofd der school. Onder de vele bloemstukken, welke de baar dekten was er ook één van de school kameraadjes. Het Witte Kruis, In hotel Bakker heeft Maandagavond een algemeene vergadering plaats gevonden, welke matig bezocht was. Na opening door den voorziter, den heer H. Hemmer, werden de notulen en het verslag der algemeene jaarvergadering te Amsterdam met eenige wijzigingen goedgekeurd. Hiema gaf de heer Njjsen zijn jaarverslag als secretaris-pen ningmeester. Hieruit bleek, dat het ledental wederom is gestegen. Van de verplegings- materialen is een veelvuldig gebruik ge maakt. Verheugend is het, dat de zuigelin genzorg zoo trekt, er kwamen zelfs jonge moeders uit Limmen, Heiloo en Egmond met hun baby's voor onderzoek. Het vaststellen der herziene reglementen gaf veel stof tot bespreking, doch na uitwis seling van gedachten en breedvoerige uit eenzetting van het bestuur kon men zich er algemeen mee vereenigen, STEUN KOOLZAAD OOGST 1939. Van officieele zijde vernemen wij, dat voor koolzaad van den oogst 1939, hetwelk in het tijdvak van 30 Augustus tot en met 31 December 1939 werd verkocht, zoomede voor koolzaad, hetwelk op 31 December nog 'onverkocht bij de telers aanwezig was, geen steun zal worden uitgekeerd. OPZICHTER ONDER DEN TREIN. Ernstig gewond. In den vroegen ochtend is op het Cen traal Station te A'dam 'n ernstig ongeval ge beurd. De ongeveer 45-j. opzichter van trac tie, de heer B., begaf zich van 't eene perron naar een volgend perron, waartoe hij de rails overstak. Hij liep achter een stilstaan- den trein om en bemerkte niet dat over het volgende stel rails een rangeerende trein naderde. De man werd door dezen trein gegrepen en ernstig gewond. DE BRAND IN DEN WATERMOLEN TE VAASSEN. Omtrent den brand, die vanmorgen den bekenden Cannenburgschen watermolen heeft verwoest, vernemen wij nog, dat on geveer honderd mud regeeringsgraan gered kon worden. De spuit van de Vaassensche brandweer, welke het eerst op het terrein van den brand verscheen, bleek bij aankomst te zijn bevroren. Daarna werd de assistentie ingeroepen van de brandweer te Epe. Be halve de regeeringsrogge ging een groote partij graan en veekoeken in de vlammen op. Molen en woning, welke grootendeels met riet bedekt waren, besloegen een op pervlakte van 22 bij 18 meter. Het geheel is tot den grond toe afgebrand. Na ingeva1 per vriegtuig vervoerd. Zaterdag is opnieuw een zieke van hier per ambulance-vliegttuig naar den vasten wal vervoerd. Een postbode in Eierland is door de gïadhe'd van den weg gevallen van een motor en bek'vam daarbij zoodanige verwondingen, dat een dokter, die direct ter plaatse was .onmiddellijk" overbrenging per vliegtuig nocJ'aké%k achtte. Zonder dat de man n.aar huis was gebracht, heeft men hem rechtstreeks naar het vliegveld overgebracht, vanwaar een vliegtuig hem naar het vliegveld „De Kooy" vervoerde Vandaar is hij naar een ziekenhuis te Den H"Mer verffebracht. Van wissen d >od gered De toestand van den 14-jar'geü knaap, die vorige week door één der Texelsche doktoren, met assistentie van een anderen dokter van hier en 2 militjrre dokters, is geopereerd, omdat overbrengen niet mogelijk was, is zeer goed. Het plotseling ingrijpen heeft den jongen van een onge twijfeld wissen dood gered. Di. Vellenga, die de operatie/gedaan heeft, is eenigen tijd in Ned.-Indië werkzaam geweest als arts en heeft daar wel eerder een derge lijke operatie verricht. „De Hoop" verdwijnt, Het café „De Hoop" van den heer Jac> Stammes, alhier, zal, naar we vernemen binnenkort ophouden te bestaan. Het café zal worden omgebouwd tot een dubbel woonhuis met schuur, welk werk door den heer Moejes, aannemer alhier, zal worden uitgevoerd. Verschillende niet-katholieke vereenigin- gen in onze gemeente, zooals het Plaatselijk Nut, de tooneelvereeniging Kunst naar Kracht, de Floraliavereeniging, etc., hadden in dit café, het eenige niet-katholieke ter plaatse, hun bijeenkomsten en uitvoerin gen. Arbeidsbemiddeling en werkverschaffing, De aanbeveling voor de vacature, ont staan door het bedanken van den heer Oos- terlee als agent der arbeidsbemiddeling, te vens ambtenaar-controleur v. d. steunverlee ning en werkverschaffing aan werkloozen en kleine tuinders, luidt als volgt: 1. Th. Duvves, 2. D. Schi.itemaker en 3. J. G. Hui- tema. PlatteJandsv rouwen. De afd. Koedijk van den Ned. Bond van plattelandsvrouwen hield een bij-eenkomst in café Butter. De voorzitster, mevr. Kramer, verwel komde een 40-tal vrouwen, waaronder ver schillende gasten. Tevens was aanwezig een I vertegenwoordiger van de Tromp en Rueb's azijnfabrieken te Rotterdam. Deze zette uit een de totstandkoming van azijn, vooral van het z.g. natuurproduct. De voorzitster dankte na deze causerie voor de belangstelling. Roode kool Gele kool D. witte kool Uien Peen Bieten Boerenkool Maand omzet veiling. Jan. 1940 Jan. 1939 1.200.700 k.g. 1.548.000 k.g. 384.900 475.575 540.100 682.100 41.150 2.200 66.125 3.975 350 150 De omzet aan de veiling bedroeg in Januari 75.361,55 tegen 108.789,44 in Januari 1939. Jaarvergadering „St. Martinus". In de jaarvergadering van de begrafe nisver. „St. Martinus" heeft de voorzitter, de heer J. Nuijens Pzn., gewezen op de vele sterfgevallen die er zijn geweest, wat voor de vereeniging veel kosten meebracht. Maar niettemin^s de schuld niet al te hoog, n.l. ongeveer 150. Da vereeniging telt 292 ge zinnen. Breedvoerig werden begrafenissen besproken, waarvoor men allen lof had. Besloten werd om de vereeniging Moe- derschapzorg, die een subsidie a 10 heeft ontvangen, een vaste subsidie te verleenen tot'dat bedrag. Teneinde tegemoet te komen aan het vele werk door den penningmees ter verricht, werd een bedrag van 25 toe gekend. Het financieel verslag luidde: ont vangsten 928,30, uitgaven f 776,58, saldo 151,72. In het bestuur werd herkozen de heer G. Hageman. Bij de rondvraag werd erop gewezen, dat men in. andere plaatsen een leeftijdsgrens stelt voor de dragers. De voorzitter zal dit punt in het bestuur bespreken. Jaarvergadering Witte Kruis. De afdeeling Egmond aan Zee van het Witte Kruis vergaderde Maandagavond in den wintertuin van Het Witte Huis. De secretaris, de heer J. H. van den Berg, bracht het jaarverslag 1939 uit. Het ledental liep ook dit jaar weer terug, namelijk van 329 tot 321, bij een vooruitgang der bevol king van 3047 tot 3155. Ook de opbrengst der contributie toonde een verdere verminde ring, van 714 tot 672. Het batig saldo steeg van 959 tot f 971. De wijkverpleeg ster bracht in 1939 ruim 1700 ziekenbezoe ken. De gemeente subsidieerde de wijkver pleging met 600. De financieele toestand van de wijkverpleging is niet rooskleurig. Het nadeelig saldo steeg van 231 tot 282. De afdeeling t.b.c.-bestrijding zond 4 patiën ten uit, waarvan één is hersteld, één over leden en twee nog steeds in een sanatorium verpleegd worden. De verpleging eischte 2563, waarvoor de gemeente naast het ge bruikelijke subsidie nog een extra-subsidie verleende van f 678, terwijl het verpleeg- fonds der Noordhollandsche Vereeniging voor t.b.c.-bestrijding een bijdrage van 385 verleende. Zoodoende konden alle aangevraagde uitzendingen doorgaan. Ook de financiën dezer afdeeling zijn niet roos kleurig. Het tekort steeg van 1121 tot 1237. Het Rijk verleende 360 subsidie, De huisbezoekster bracht 208 huisbezoeken tegen 306 in 1938. Deze jaarverslagen werden onder dank zegging goedgekeurd. De penningmeester, mr. Spit, meende, dat de vereeniging op den duur zoo toch niet kan voortgaan, daar de tekorten steeds toe nemen en de subsidies telkens verlaagd worden. Het zal daarom nöodig zijn midde len te zoeken om de kas te versterken, het zij door krachtige ledenwerving, door ver- fcooging van contributie der leden cie hier toe bereid gevonden worden, door het hou den van een speldjesdag of iets dergelijks. Uitvoerig werd over dit punt van gedach ten gewisseld, ten slotte werd besloten, dat het bestuurslid mevr. van Eenennaam met de wijkverpleegster, zuster de Grood, over eenige maanden zullen trachten leden te werven en de leden, die daartoe in staat zijn, tot vrijwillige contributieverhooging te bewegen. Nader kan dan ter versterking van de kas eens een bazar of verloting georga i i«eerd worden. Het aftredende bestuurslid, de heer P. van der Schinkel, werd herkozen. De voorzitter bracht tot slot dank aan den secretaris en den penningmeester voor hun moeite en vooral ook aan de zuster, wier taak het is onder moeilijke en vaak droevige omstandigheden te werken. Aanvoerregeling kool. Naar wij vernemen, is de aanvoerre geling aan de veilingen zoodanig gew"~'gct, dat de aanvoer van witte kool tot 100 is toegestaan. Voor deze koolsoort, maar I dan ook alleen voor deze, is die afwrk'ng toegepast. Voor roode en gele kool moet men zich houden aan de 30 gen. Beide moties werden met algemeene stemmen aangenomen. Ook een motie van den heer Vrouwe, om bij de regeering aan te dringen op een verhooging van den steun van 10 werd met algemeene stemmen aangencmen. Verder werd besloten het aanbod van het P.E.N. te aanva rden om over 1939 een bedrag te ontvangen van 2650 en verder gedurende 10 jaar 3200. Hierna werd de geheele be grooting in stemming gebracht en verworpen met 6 tegen J stem men. Vóór de heer de Vries en de beide wethouders. Een voorstel van B. en W. tot het aan schaffen van een nieuw uurwerk in den gemeentetoren en het electrificeeren van het uurwerk te Markenbinnen, tezamen voor 1400, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Vrouwe kwam ei tegen op, dat aan schoolkinderen convocaties wer den medegegeven met politieke bedoeling, zooals kort geleden voor een actie voor Finland. De voorzitter zegde toe, het een en ander te onderzoeken. AMSTERDAM, 14 Febr. 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 93000 kg. AMSTERDAM, 14 Febr. 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 152 Vette kalveren, le kw. 86 —88 cent, 2e kw. 74—82 cent, 3e kw. 66—72 cent enkele hooger per kg levendgewicht; 160 Nuchtere kalveren 5.50—10; 58 Scha pen 1822; 53 Varkens 6972 cent en kele hooger per kg slachtgewicht; 3 Veulens prijzen niet genoteerd. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Febr. 1940. (Langendijker Groentenveiling). 34500 kg Roode kool 6.30—8.70; 64300 kg Gele kool 44.30; 60000 kg D. witte kool 3.504.40; 9500 kg Uien, grove f 6.30— 7.50, drielingen f 2.40; 1900 kg Peen 3.40 4.60; 2200 kg Bieten 3.20—4.20. NOORDSCHARWOUDE, 14 Februari 1940. (Noordermarktbord) 84200 kg Roode kool 5.70—7.70; 32000 kg Gele kool 4—4.60; 161500 leg D. witte kool 3.20—4; 5600 kg Uien 5.706.90, grove uien 66.60, drielingen 3; 800 kg Bieten 1.40—2.50. WARMENHUIZEN, 13 Febr. 1940. Op de heden gehouden veiling waren aanvoer en prjjzen als volgt: 2400 kg Uien 5.50—5.70: 99600 kg Roode kool 5.30—8.70; 21900 kg Gele kool 4—4.60; 31000 kg D. witte kool 3.90—4.60. TEXEL, 12 Febr. 1940. 9angevoerd 31100 stuks eieren, prijzen: 58—62 kg (per 100) ƒ5 5.35, 62—64 5.30—5.50, 66—70 5.60 5.90, 50—56 4.45—4.90. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 14 Februari 1940. Vor. k De begrooting 1940 verworpen, De raad dezer gemeente vergaderde om de begrooting 1940 verder at te hande len, omdat de beraadslagingen in de ver gadering van 29 Januari waren verdaagd. Afwezig waren de heeren van der Stok en Koster. De voorzitter, burgemeester P. v. d. Ven, stelde als eerste punt aan de orde de overname van het G.E.B. aan het P.E.N. Hij deelde mede dat hei voorstel van de r.k. fractie door Ged. Staten was verworpen (het betrof hier invoering van gezinstarieven). Het voorstel werd aange nomen met 7 teger, 2 stemmen (die der communisten tegen). Hierna werd de behandeling van de ge- meentebegrooting voortgezet. Straatverlichting en onderhoud lantaarns zal in eigen beheer blijven, welke post met 200 werd verhoogd. De heer K o r t e k a. a s (r.k zag den post subsidie Wit-GeleKruis gaarne ver hoogd met 425. De heer Kingn a (s.d.ap.) zei dat hij de uitlating van den heer Kortekaas om niet te willen tornen aan de sutsidie van het Witte Kruis, respecteert. Hij is daarom geneigd te stemmen vóór het voorstel van den heer d. Stok ir. de vorige vergadering g daan, om de subsidie te verhoogen met 200. Het voorstel van den heer Kingma werd aangenomen met 6 tegen 3 stemmen (tegen comm. en de heer Zaï dnoordijk). De heer Zaadnoord ij k motiveerde, dat hij niet wil meewerken aan verbrokkeling van het vereenigingsleven ter plaatse. De heer Twaalfhoven vioeg, of B. en W. volle aan-'acht willen hefteden aan de krotopruiming, hetgeen reeds het geval blijkt te zijn. Bij de bespreking over het onderhoud van den Lagendijk bleek dat er een voor stel in overweging is cm dit onderhoud over te doen aan het hoogheemraadschap. Da heer Klaver zei tegen de begroo ting te zullen stemmen, als de post subsi die aan het r k. lyceum te Alkmaar, ad 750, niet aangeni men wordt. Na stemming werd het hoofdstuk VIII der begrooting met 5 tegen 4 stemmen verworpen (voor s.d.a.p., Twisk en Zaad- noordijk). De heer Twi.k wilde extramaatrege len voor de kleine tuinders genomen zien. Hij wilde een motie in stemming brengen, om bij de regeering erop aan te dringen, dat met speed maatregelen worden ge troffen tot o vername van den niet verhan delbaar gebleken oogst van bloembollen en tevens om den norm van den kleinen tuinderssteoa te brengen van 9 op j 12. Daar de v ooi zitter voor h"' eerste vooistel was, doch het resultaat van het tweede "oorsiel betwijfelde, wijzigde de heer Twisk zijn tweede voorstel dusdanig, dat alleen op verhooging werd aangedron- Gem Bezit BUITENL. 83'/o 8 s/, 111/, 85 Vs 8-.y, 161 105 38'/, 571/, 314 sl% 1161/, 391/, 38% 21%, 21% '57% 57% 3'/, 40% 40 2"'/|. IS"/,, 16% '6% 51U 43% 4'/, 363 381 229 22-t 99% 58 94 98 2273/, 24711,, 2 9% 6 1693/, '51'/, 103 1231/, 56 97 '31%, 101 114'/, 109 116% '2;% 1-4'/, 141% 189/i6 9% 10% 12'/, 73% 3l8/:o 4.15-2.30 11% 85% 161 38%-% 90-i/j 116 STAATSLEENINGEN. 33% Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5% Duitschl 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mil Cert v. 250 Koloniale Bank Ned 'nd Handelsbank INDUSTR OND BINNENL. Ala Kunstzijde (Jnie Calve Delft Cert. Nederl Ford Levei Bros Philips Gloeil INDUSTR OND. Am Smelling Anaconda Bethleh Steel. Cities Service Geneial Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel cumm II S Lealher CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW Ale F.xplor Mij. Rediang I ebong PETROLEUM Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell IIiiiod i Tide Water 8% RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber i Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serhadiadi i Interc Rubber SCHEEPVAARTEN HollandAmerika lijn Java China- .lai an lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oude Heli t i SeuemPab AMER SPOORWEGEN. Atchison lupeka Illinois Central Southern Pat itic Southern Kaïlw Union Pacific Can Pac jjNoteenng pei 50. tExciaim. *Exdividend Prolo.igjtie vorige koers 2%, heden 2% WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET-OFFICIEEL Vorige Koers 1.88%. 7,48'/. 75.55 4 27 31 80 42.22 36.37% 44.85 42.82% 245% 8% B'/i« 190 102% 123 3% 1003/, 109 109% 183% 74 3% New—York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo x) ex-coupon heden 1.88%. 7.44% 75.45 4.22% 31.77 42.19 36.35 44 80 42.70

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3