Schepen, die nietwederkeeren VRAAG EN AANBOD Jieck SxAocl Rein m iviti&i dan wit buitenland Tweede Kamer over het leeningsontwerp. Extra brandstoffentoeslag voor kleine boeren en tuinders. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, Diverse aanmerkingen op de details. Aan het verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot het aangaan van een geldleening of -leeningen ten laste van het rijk ontleenen wij het volgende: Algemeen erkende men, dat het uitschrijven van een leening tot een zeer aanzienlijk bedrag onver mijdelijk is, ten einde het hoog op- geloopen bedrag der vlottende schuld te verminderen. Ook er kende men, dat het noodzakelijk is aan deze leening een semi-ge- dwongen karakter te geven, nu bij de uitgifte van de vorige, geheel vrijwillige, leening is gebleken, dat de „stok achter de deur" niet gemist kan worden. Men kon zich dan ook algemeen in hoofdzaak met het wetsontwerp vereenigen. Alvorens nader op den inhoud van het ontwerp in te gaan, wilden verscheidene leden eenige opmerkingen maken over het mislukken van de vorige leening. Zij gaven uiting aan hun ernstige teleurstelling daar over. Een deel dezer leden weet deze mis lukking voornamelijk aan gebrek aan me dewerking bij de groote particuliere beleg gers. Anderen weerspraken deze opvatting en gaven als hun oordeel te kennen, dat slechts één deel van de markt, de regee ring in den steek heeft gelaten, n.l. de in- stitutioneele beleggers. Gaarne zou men nog vernemen, voor welk bedrag in totaal op de vorige leening is in geschreven, hoeveel daarvan reeds dadelijk door de rijksfondsen was genomen en hoe veel deze fondsen na het mislukken van de uitgifte nog bovendien hebben opgenomen. Het nieuwe ontwerp. Van verschillende zijden werd er, mede in verband met de te verwachten verdere stij ging van den rentevoet, op aangedrongen een hooger bedrag dan 300.000.000 te lee- nen. Sommige leden betwijfelden in verband met de weinig vaderlandslievende houding van vele beleggers bi; de uitgifte van de vorige leening, of het wel juist gezien is den rentevoet van de thans uit te geven vrijwil lige leening wederom op 4 pCt. te stellen. Huns inziens ware het een goede correctie op de houding dezer beleggers, indien de rentevoet dadelijk op 3 pet. werd gebracht. Andere leden konden zich met het uitge ven van de nieuwe leening tegen 4 pCt. ge heel vereenigen. Van verschillende zijden werd er op ge wezen, dat mede ten gevolge van de actie van het beleggingsfront de provinciën en ge meenten thans alleen tegen ongunstiger voorwaarden dan waarop het Rijk nu gaat leenen geld kunnen opnemen. Meent de re geering niet, zoo werd gevraagd, dat het op haar weg ligt te bevorderenl dat ook de lagere publiekrechtelijke lichamen voor hun noodzakelijke uitgaven tegen redelijke voor waarden kunnen leenen? Eenige leden achtten een korteren looptijd van de leening gewenscht. Van verschillende zijde werd er op aange drongen vast te leggen, of vrijstelling van belastingen al dan niet zal worden verleend Zeer vele leden hadden er be zwaar tegen, dat degenen, die heb ben ingeschreven op de vorige lee ning, thans over één kam geschoren zullen worden met hen, die dit na lieten. Om zich tegen deelneming in de gedwon gen leening te vrijwaren, zullen de eerstbe doelde personen immers moeten inteekenen op de nieuwe vrijwillige leening. Dienten gevolge verliezen zij de faciliteit, welke hun bij de vorige leening was toegekend, dat zij hun stukken kunnen bezigen om daarmee bepaalde belastingen te voldoen. Dit achtte men niet billijk. Vele leden waren van oordeel, dat de ge bruikelijke provisie van 3/8 pet. in dit geval aanmerkelijk te hoog is. Verscheidene leden meenden, dat de rente van de gedwongen leening lager gesteld kan worden dan 3 pet., nu immers een ieder het zelf in de hand heeft door inteekening op de vrijwillige leening te voorkomen, dat hij aan geslagen wordt. Van verschillende zijden vestigde men er de aandacht op, dat alleen rekening gehou den wordt met iemands vermogen en niet met het uit arbeid verkregen inkomen. Dit achtten vele leden niet juist. Personen met een groot inkomen uit arbeid plegen een be langrijk deel daarvan te beleggen. Deelne ming in de leening zal hun vaak gemakke lijker vallen dan anderen, die meer vermo gen, doch minder inkomen bezitten. Men drong er op aan het desbetreffende artikel in dezen zin aan te vullen. In circulaires aan de gemeentebesturen deelen de ministers van sociale zaken en van economische zaken mede, dat zij om dezelfde redenen, welke geleid hebben tot een extra-brandstoffentoeslag-verstrek- king aan de ingevolge de steunregeling voor werklooze arbeiders ondersteunden, hebben besloten goed te keuren, dat over de week van 22 tot en met 27 Januari, als mede over de week van 29 Januari tot en met 3 Februari aan de ondersteunde kleine B-boeren en B-tuinbouwers een extra- brandstoffentoeslag ter waarde van veer tig cent per week mag worden uitgekeerd. Deze extra-toeslag komt bovenop het netto-steunbedrag, hetwelk betrokkenen over genoemde weken aan steun in geld, zoowel als in natura ontvangen, en mag aan elk, die over die week voor zoodanige netto-uitkeering in aanmerking komt, wor den uitgekeerd, hetzij in geld, hetzij in na tura, ook al zouden de gestelde maxima daardoor worden overschreden. Evenals de kosten van den gewonen brandstoffentoeslag zullen de kosten van dezen extra-brandstoffentoeslag, zoowel voor kleine boeren, als voor -tuinbouwers voor de helft gedragen worden door het de partement van economische zaken, terwijl de andere helft ten laste van de betrokken gemeente blijft, die daarin op de bekende voorwaarden de gewone bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds kan declareeren. ELF ANGSTIGE UREN IN EEN SAFE. Een al te belangstellende metselaar heeft in een monumentaal huis in een Betuwsche plaats tusschen Rijn en Waal gisteren een benauwden dag doorgebracht in een even monumentale kluis, aldus de Crt. Het huis werd door schilders, timmerlie den en metselaars opgeknapt. In schafttijd ging een van hen het huis eens bezichtigen Onder de vele bezienswaardigheden was ook een ennorme safe. Zoo'n ding staat niet eiken dag open ter inspectie, dus de metselaar ging er op kouse voeten eens in kijken. Wat een massale deur! Eén duw en het ding is dicht en het was dicht. Tot groote ontsteltenis van de andere ambachtslieden zat de metselaar er in. De baas werd gebeld, de dokter, de poli tie, de burgemeester en de huiseigenaar. Na een korten krijgsraad werd besloten met een snijbrander een gat in de deur te bran den, totdat de huiseigenaar gevonden werd, die den sleutel had. Het gat werd gebrand en een zuurstofpomp met slang zorgde voor versche zuurstof voor den gevangene. Na drie uur zoeken werd de huiseigenaar ont dekt. De sleutel ging in het slot, maar dat was door den snijbrander buiten werking gesteld. Men moest dus door den muur heenbreken. Die muur was een halven me ter dik, zoodat met man en macht aan het werk gegaan werd om met hamers er door te komen. Na drie uur hameren kon de metselaar van binnen-vakkundig-meehame- ren. Het gat was net groot genoeg om er 'n hamer door te steken. Na nog drie uur werken kon de gevange ne op klompen meewerken: het gat was groot genoeg om er klompen door te steken. Met hernieuwden moed werd doorgewerkt, zoodat twee uur later na elf uur ge vangenschap de metselaar weer op vrije voeten stond. Hij weet nu voortaan hoe een safe er uitziet. EEN MONUMENT VOOR ANTHONY FOKKER. Een comité gevormd. Op uitnoodiging van den burgemeester van Haarlem, dr. J. E. baron de Vos van Steenwjjk, zijn een dezer dagen ten stad- huize aldaar een aantal personen bijeen gekomen ten einde overleg te piegen om trent de van verschillende zijden naar voren gekomen gedachte de nagedachtenis van Fokker op blijvende wijze te huldigen. In die bespreking, waarbij tegenwoordig waren personen uit de kringen van de luchtvaart, van de vliegtuigindustrie en van hen, die Fokker in zijn jeugdjaren te Haarlem hebben gekend, bleek deze ge dachte algemeen instemming te ontmoeten en werd het te dezer zake genomen initia tief gewaardeerd. Er heeft zich thans een comité gevormd, hetwelk de totstandkoming van een mo nument, Fokker waardig, zal bevorderen en dat voor dit doel in ons land gelden bijeen wil brengen. Reeds werd besloten als plaats, waar dit monument zal verrijzen, de gemeente Haarlem te kiezen, de stad waar Fokker zijn jeugdjaren heeft doorgebracht en zijn eerste stappen op de uitvindersloop baan heeft gezet. De burgemeester van Haarlem heeft het voorzitterschap van het comité-Fokker monument op zich genomen. WATERMOLEN TE VAASSEN UITGEBRAND. 50 ton rogge verloren. Vanochtend is, vermoedelijk door vonken uit een kachel, brand uitgebroken in de be kende Cannenburgsche watermolen te Vaassen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in korten tijd de molen en het aangrenzende woonhuis geheel uitbrand den. Van den inboedel kon zoo goed als niets worden gered. Ook een partij regee- ringsrogge van vijftig ton ging verloren. De molen behoorde bij het kasteel „Cannen- burg". METEROPNEMER AAN DE GRENS BESCHOTEN. In de buurtschap Holterhoek onder de gemeente Eibergen liggen, even over de Duitsche grens, op Duitsch gebied eenige huizen welke zijn aangesloten bij de N. V. Electriciteits Mij., „De Berkelstreek". Za terdag wilde, naar „Tubantia" meldt de heer Radstake, de incasseerder van deze Mij., de meters in bedoelde woningen op nemen. Hij mocht echter niet over de grens en daarom bleef hij op Nederlandsch gebied staan en riep de bewoners toe hem de kaart met den stand te geven. Toen men aan zijn verzoek had voldaan verzocht hij een der bewoonsters haar buurman even te willen waarschuwen voor de kaart. Ter wijl hij stond te wachten werd plotseling van over de grens het vuur op hem ge opend en vlogen de kogels hem langs de ooren. De heer Radstake wilde nog dekking zoeken, maar dit gelukte hem niet, waar om hij met de handen omhoog bleef staan. Daarop kwamen eenige Duitschers nader, die met revolvers in de hand de grens pas seerden en den heer Radstake vragen stel den. De heer Radstake kon zich daarna ver wijderen. De vrouw, die haar buurman wil de waarschuwen dat de incasseerder den meterstand moest opnemen, werd gearres teerd en naar Vreden opgebracht. De auto riteiten stellen een onderzoek naar dit ge val. AMERICAN BLEND TER NAVOLGING. De afdeeling Beverwijk van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden ontving van de kerkvoogdij der herv. gemeente aldaar hon derd gulden als restitutie van kerkelijk hoofdgeld betaald door de leden van deze afdeeling. SCHEEPVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland Kota Radja J.N.L. te Boston 13 Febr. Kota Pinang S.J.P.L. te Beira 12 Febr. Salabangka thuisr. van Batavia 12 Febr. Tjikandi thuisr. van Makassar 11 Febr. Johan van Oldebarnevelt thuisr. van Soe- rabaja 11 Febr. Rotterdamsche Lloyd. Kota Pinang J.P.L. 12 Febr. van Beira naar Durban. Brastagi J.N.L. 13 Febr. 22 uur passeerde Mauritius. Kota Radja J.N.L. 13 Febr. te Boston. worden Uw tanden indien U poetst met ln tuben van 60, 40 en 25 ct. en doozen van 20 ct. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. Het Fransche legerbericht van gister avond luidt: Ten Oosten van de Moezel is een aanval van den vijand, welke was voor bereid door het vuur van artillerie en mij- nenwerpers, volkomen mislukt. Infanterie- en artillerievuur aan dén Rijn. Den gehee- len dag activiteit van, de luchtmacht. Het Fransche legerbericht van Woensdag ochtend luidt: „Plaatselijke bedrijvigheid der artillerie". Uit Luxemburg wordt gemeld: Ten Oosten van de Moezel is de strijd levendiger gewor den. In den loop van den nacht heeft de Fran sche artillerie een hevig vuur geopend op den Thammelsberg, hetgeen Maandagochtend acht uur werd hervat. De Duitsche artillerie antwoordde en vuurde op Apach en Kirsch. Den geheelen ochtend hebben de bewoners van het Moezelgebied het geronk van vlieg tuigen gehoord. TIEN SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE IN HONGARIJE. De nieuwe koudegolf heeft thans in Hon garije aan tien menschen het leven gekost. Op het platteland worden tal van personen vermist, zoodat aangenomen moet worden, dat nog meer menschen in den sneeuwstorm zijn omgekomen. In de Karpathen zijn vijf werklieden onder een lawine bedolven ge raakt. Het verkeer ondervindt groote stag natie. Elke verbinding met de Karpathen ligt sinds dagen stil. In Boedapest sneeuwt het reeds onafgebroken 24 uur lang. De sneeuw ligt 'n halven meter hoog in de straten. De aanvoer van levensmiddelen en brandstof fen naar de hoofdstad loopt groot gevaar. Met sleden over de Groote Belt. Over de dichtgevroren Groote Belt is gis ter een goederentransport met ijsbooten en ijssleden van Korsör naar Eyborg uitgevoerd. In de laatste halve eeuw is van deze nood- verbinding in Denemarken geen gebruik gemaakt. DUITSCHER IN NOORWEGEN GEARRESTEERD. De „Daily' Sketch" meldt, dat de Noorsche politie in het geheim een Duitscher, ver tegenwoordiger van een Duitsche metaal- fabriek te Narvik, gearresteerd heeft. De Duitscher aldus het blad was leider van een Duitsche spionnage-organi- satie en verschafte inlichtingen over het ver trek vap schepen uit de Noorsche havens. In de fabriek bediende hij zich van een radio-apparaat. HONDERDDUIZEND FINSCHE KINDEREN NAAR DENEMARKEN? Het Deensche comité tot hulpverleening aan Finland heeft de bevolking uitgenoodigd zich gereed te houden voor het spoedig op nemen van 100.000 Finsche kinderen. De opheffing der pensioenkorting. - Gisteren is de Bond van gepensionneerden bij de Nederlandsche Spoor- en Tramwegen te Utrecht in vergadering bijeengekomen. Er werd een resolutie aangenomen, waarin met genoegen wordt geconstateerd, dat met ingang van resp. 1 Juli 1939 en 1 Januari 1940 de pensioenkorting opgeheven is. De bond ziet hierin een erkenning van de on rechtmatigheid dezer op 1 April 1936 inge voerde korting. Het hoofdbestuur werd op gedragen stappen te doen, welke leiden tot terugbetaling van de sedert dien tijd toege paste kortingen. M. v. A. Surinaa.msche begrooting. - Verschenen is de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de Surinaamsche be groeting voor 1940, JAPAN EN HET ANTI-KOMINTERN VERDRAG. De Japansche minister van buitenlandsche zaken Hasjiro Arita heeft in antwoord op 'n vraag in de begrootingscommissie van den landdag gezegd, dat de regeering niet de be doeling heeft het anti-kominternverdrag niet verder toe te passen of het op te zeggen, zelfs indien de opvatting van een of twee der deelnemende naties thans anders is dan ten tijde der tot standkoming van het ver drag. Felle critiek. Akira Koyama, een lid van de Jiki Oku- doshikai-partij heeft minister Arita er van beschuldigd op 1 Februari de natie om den tuin te hebben geleid toen hij in den landdag verklaarde, dat de onderhandelingen tus schen Japan en de Sovjet-Unie over een grensregeling 'n vlot beloop hadden, terwijl de commissie tot afbakening van de grens op 30 Januari was uiteengegaan. Arita ant woordde, dat de commissie tot regeling van 't grensprobleem bij Nomonhan was uiteenge gaan, doch dat de onderhandelingen inzake een algemeene grensregeling voortgang vonden. AMERIKA WIL RUILING VAN SCHEEPVAARTROUTES MET ENGELAND VOORSTELLEN. Ambassadeur Kennedy heeft medege deeld, dat hij naar Londen een voorstel zal meenemen, tot ruiling van bepaalde Brit- sche en Amerikaansche scheepvaartroutes, waardoor de thans stil liggende Amerikaan sche schepen weder in gebruik genomen zou den kunnen worden. Na een conferentie met Hull zeide Kennedy, dat hij hoopte, de Engelschen ertoe te kunnen brengen, aan de Ver. Staten de routes over te dragen, die thans uitsluitend worden bevaren door Brit- sché schepen, welke reeds aan enkele dezer routes worden onttrokken om op andere routes oorlogsmateriaal te vervoeren. De routes, welke Kennedy voor de Amerikaan sche schepen op het oog heeft, liggen ver van het Europeesche oorlogsterrein. De ambassadeur verklaarde voorts, dat zijn plan mogelijkheden inhield voor een vergrooten uitvoer van Arr erikaansch hout naar Engeland. Hij verklaarde, dat Enge land hout noodig heeft, doch voor het ver voer ervan moeilijk schepen kan vinden, terwijl de noodige tonnage beschikbaar zal "'jn, als Britsche schepen in andere deelen 'er wereld door Amerikaansche schepen "ouden kunnen worden vervangen. Kennedy vertrekt uit de Ver Staten op 24 dezer. Hij gaat eerst naar Italië en daarna naar Frankrijk. Hij verwacht in Londen te zijn wanneer Sumner Welles daar aankomt. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) Inkoop van Couranten, Lompen, Fles- schen en Metalen tegen geweldige prijzen. Wordt van huis gehaald. RAMEN 2. Te koop een prima Haard met circu latie, erwarmingsvermogen 175 en Jaarsma Haard prima, idem 130. OUDEGRACHT 145, na 554 uur. Naaimachines te koop: Prima Hand naaimachine m. gar. voor 6.50, beste Singer 12.50, Gritzner 16, Pfaff 10, enz. en nog van 5. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop lief Kamergemakje, pracht veerenbed, beste Mangel (koopjes). DEKKER, Spoorstraat 5. Inkoop van Gramofoonplaten, Koffergramofoons, inboedels. Te koop: zeer goed onderhouden moderne kinderwagen (crème) en uitschuiftafel. Te bevragen SCHOUTENTRAAT 9, Alkmaar. DE KWESTIES TUSSCHEN ENGELAND EN JAPAN. De Japansche vice-minister van buiten landsche zaken, Tani, heeft vandaag den Britschen ambassadeur Craigie, tot een be zoek aan zijn ambtswoning uitgenoodigd. Tijdens het onderhoud dat anderhalf uur duurde, heeft Tani den ambassadeur ver zocht, terstond de negen Duitschers van de Asama Maroe uit te leveren, zooals de Brit sche regeering heeft voorgesteld. Tevens deelde Tani mede, dat de Japansche regee ring binnenkort de onderhandelingen met de Britsche regeering zal hervatten voor den terugkeer van de resteerende 12 Duit sche opvarenden van de Asama Maroe. Vernomen wordt, dat Craigie den minister verzekerd heeft, dat de Britsche regeering bereid is de negen Duitschers, die een be trekkelijk geringe militaire opleiding heb ben gehad, uit te leveren. De kwestie zal geregld worden op zoodanige wijze, dat zoo veel mogelijk rekening gehouden wordt met de Japansche wensehen. Algemeen gelooft men, dat de negen Duitschers door de Brit- scne autoriteiten op Japansch gebied aan de Japansche autoriteiten zullen worden over geleverd. Mooie Heerenbontjas te koop, mid- delm. grootte. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop gevraagd: lompen 12 ct. per kg., couranten, ijzer, lood, koper, tin, enz. tegen marktwaarde. Tevens te koop fornuizen en kachels. J. v. HOUTEN, Fnidsen 91, Alkmaar. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Geen bijzondere gebeurtenissen". GEHEIME PROPAGANDA IN ENGELSCHE FABRIEKEN. Naar de Daily Telegraph meldt, heeft de vakvereenigingsleider Fred Smith verklaard, dat er steeds meer bewijzen zijn voor het be staan van een geheime propaganda, die agi tatie in de industriecentra teweeg wil bren gen en bij de arbeiders grieven wil wakker roepen. Smith waarschuwt de vakbeweging tegen de activiteit der communistische partij in Engeland. Hij zegt: „Rusland dwingt de Engelsche communis ten het monsterachtige en door Hitier zelf geproclameerde standpunt in te nemen, vol gens hetwelk Engeland Duitschland den oor log zou hebben opgelegd. De gebeurtenissen bewijzen, dat de oude tactiek, welke de ver nietiging der vakvereenigingen ten doel heeft, opnieuw wordt toegepast door de agenten van Moskou, die niet-officieele sta kingen trachten aan te moedigen en plaatse lijke ontevredenheid willen bevorderen". Werk in mijnen hervat. - In de mijnen van Henegouwen en de Borinage, waar Maandag plaatselijke stakingen zijn uitge broken, is het werk vrijwel normaal hervat. Men veronderstelt, dat heden overal weer normaal zal worden gewerkt. De winter Beigië. - In geheel België is de koude weer toegenomen, in Brussel heerschte ten temperatuur van ruim 14 gra den onder nul, in het hooger gelegen deel des lands vriest het zelfs 18 graden. Boven dien valt er overvloedig sneeuw. De ondergang van de „Orania". Het Zweedsche s.s. „Orania" is Zondag zonder waarschuwing getorpedeerd. In diepe duisternis zonk het binnen drie minuten. De opvarenden hadden ter nauwernood den tijd zich m de sloepen te begeven. De boot, waarin de kapitein, zijn vrouw en 12 schepelingen een plaats hadden gevonden, wordt vermist. De tien inzittenden van de andere sloep zijn gered. Volgens de Londensche corresponden ten der bladen is het 1874 ton metende Zweedsche s.s. „Orania" in den nacht van Zondag op Maandag op de Noord zee bij de Schotsche kust gezonken. Waarschijnlijk is het schip getorpedeerd. Bijzonderheden zijn niet bekend. Doch men verneemt, dat een tiental opvaren den door een Britsch oorlogsschip gered zou zijn. Een sloep zou vermist worden. De reederij verklaart niets van deze gebeurtenis te weten. Het Zweedsche schip „Orania", dat in de Noordzee tot zinken is gebracht, was van Buenor Aires op weg naar een ha ven in Zuid Zweden met een lading graan. Britsche treiler tot zinken gebracht. Na 28 uur in een open boot te hebben rondgezwalkt, zijn gister elf leden der bemanning van den Britschen treiler Togimo, waarvan drie ernstig gewond, in uitgeputten toestand in een haven 'aan de zuidoostkust van Eire aangekomen. -De Togimo (290 ton) was tot zinken ge bracht door een Duitsche duikboot, die van een afstand van 500 meter twintig schoten had gelost, waardoor een lid der bemanning werd gedood. De overleven den werden door het Spaansche schip Monte Navajo opgepikt. De bemanning van s.s. Nidarholm gered. De geheele bemanning van het Noor sche s.s. Nidarholm dat aan de westkust van Schotland tot zinken is gebracht, is door een ander Noorsch schip gered. Een Noorsch schip vergaan. Het 4114 ton metende Noorsche motor schip „Snestad", dat naar de Vereenigde Staten op weg was, is Zondag na een ontploffing, veroorzaakt door mijn of torpedo, gezonken. De geheele beman ning is in veiligheid. Het schip had geen lading aan boord. Het zou te Philadelphia een lading steen kolen voor Noorwegen halen. Zweedsch schip gezonken. Het Zweedsche s.s. Dalaro (3.927 ton) is vanochtend vroeg op den Atlantischen Oceaan gezonken. Het is niet bekend of het schip op een mijn geloopen of getor pedeerd is. De uit 26 koppen bestaande beman ning is door een Belgischen treiler opge pikt, doch de kapitein overleed kort daarop. Belgische treiler vergaan. De treielr Blankenberge 4 is Maandag avond op 50 mijl ten noordwesten van Zeebrugge gezonken, na gestooten te zijn op een voorwerp van onbekenden aard. De vier opvarenden werden, na zes uur in een boot te hebben rondgedob berd, opgepikt door een Belgischen sloep uit Zeebrugge en gistermiddag in de ha ven teruggebracht. Opnieuw een Duitsch schip tot zinken gebracht. Naar verluidt is het Duitsche vracht schip Wolfsburg (6.201 ton) voor de noordelijke kust van Brazilië door de bemanning tot ■zinken gebracht. Fransch schip bij de Azoren ver gaan. Op 4 Februari heeft het Noorsche schip „Samuel Bakke" 28 opvarenden van de Fransche tankboot „Picardie" die bij de Azoren in tweeën was gebroken, aan boord genomen. De geredden zijn gisteren in Guadeloupe aan land ge bracht.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7