Myra, het elfje eri de booze kabouter Zwartvoet. SCHOORL NOORDStiHARWOUDF TWEEDE BLAD. De heer Akkerman tot onderwijzer benoemd. De raad kwam gistermiddag om 2.30 uur onder voorzitterschap van burgemeester van Fridagh bijeen. De voorzitter opende met den wensch, dat de besprekingen in 1940 zouden strekken tot heil van de gemeente. Van de ingekomen stukken vermelden wij een besluit van Ged. Staten tot verdaging van de beslissing op het raadsbesluit tot aankoop en veiling van grond voor het rij wielpad. Aan het R.K. schoolbestuur te Ca trijp werd het wettelijk voorschot voor de St. Petrusschool toegekend tot een bedrag van f 1407.60. Besloten werd aan den heer D. Groen 100 M2. grond aan de Burgemeester Peecklaan te verkoopen voor 0.25 per M2. om daar een betere hoek te verkrijgen. Besloten werd ook aan den heer B. Roo- zendaal voor het bezoeken van de school voor buitengewoon lager onderwijs aan de O.L. Vr. van Lourdesschool te Alkmaar, een vergoeding in de vervoerkosten van 15 per maand toe te kennen. Uitbreiding algemeene begraafplaats. B. en W. stellen voor de algemeene be graafplaats in werkverschaffing uit te brei den en daarvoor de goedkeuring van den minister te vragen. De totaalkosten zijn geraamd op 4500, waarvan 1500 ten laste van de gemeente komen. Algemeen was de raad van oordeel, dat dit voorstel de conse quentie was van het genomen besluit tot grondaankoop. Met algemeene stemmen werd conform het voorstel besloten. In het najaar zal met het werk worden begonnen. Wijziging ambtenaren-reglement. Voorgesteld werd het ambtenaren-regle ment zoodanig te wijzigen, dat voortaan wèrkzaamheden van de ambtenaren, die rechtstreeks verband houden met de mobi lisatie, niet extra-betaald worden. Ook behelste het voorstel te bepalen, dat aan ambtenaren die moeten opkomen 11K' maand salaris zal worden uitbetaald. Rondvraag. De heer B ij 1 was van oordeel, dat er te weinig aan het zandstrooien was gedaan en dit vooral op de achteraf gelegen wegen. Weth. Winder: Dat kost veel geld. Wij zijn al honderden over de begrooting heen. De voorzitter: Het mocht bovendien niet in werkverschaffing en de hoofdwegen gaan voor. De heer B ij 1: De sneeuwruimer had toch ook wel eens op de buitenwegen kunnen komen. Weth. G u 11 e r noemde den toestand ook wel erg. Spr. oordeelde, dat de oude weg onbegaanbaar was. De heer Duin had op dit gebied ook wel klachten. De sneeuwschuiver was z.i. waar deloos. De sneeuwruimer behoort voor en niet achter de auto, dan staat de sneeuwrui mer in zijn kracht en beter is het nog dit met behulp van paarden te doen. Spr. oor deelde voorts, dat men niet om 10 uur, doch 's morgens om 5 uur moest beginnen. De voorzitter wilde een nieuwen sneeuwruimer aanschaffen en wilde daar voor de toestemming van Ged. Staten vra* gen. Op een vraag van den heer Schermer deelde de voorzitter mede, dat voor het rijwielpad de gemeente met den heer Timmerman tot een dading was gekomen, zoodat er straks vanaf den Munnikenweg tot den heer Timmerman aan het rijwielpad gewerkt kan worden. De heer Schermer bepleitte bij de nieuwe school het behoud van de beek al daar en het aanleggen van een groot gazon. Weth. Winder deelde mede, dat dit het plan is. De heer Schermer informeerde naar de vernieuwing van de school te Catrijp. De voorzitter antwoordde, dat er aan gewerkt wordt De heer Schermer bepleitte de num mering van de huizen na het seizoen. De voorzitter: Alle wegen moeten omgenummerd worden. Er is nog geen tijd voor gevonden, omdat op de secretarie, door ziekte en mobilisatie met beperkte krach ten gewerkt wordt. Wij zullen er dus niet voor de herfst aan toekomen. De voorzitter deelde nog mede, dat vanaf Maandag de avondtram weer zal loo- pen. Van belang is, dat de burgers daar ook gebruik van maken, anders gaat dit weer over. Benoeming onderwijzer. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school te Schoorl luidde: 1. C. Akkerman te Beverwijk. 2. J. Schekkerman te Landsmeer. 3. K. Brandenburg te Velzen. Benoemd werd de heer C. Akkerman met 6 stemmen en een blanco. Aan deze benoeming ging een zitting met gesloten deuren vooraf,waarna een openbare zitting volgde. De heer Schermer betoogde, dat z.i. de zaak anders had moeten loopen, al had de voordracht er dan misschien evenzoo uitgezien. B. en W. hadden aan den inspec teur en het schoolhoofd kenbaar moeten maken, dat zij het wenschelijk vonden, dat een favoriet op de voordracht werd ge plaatst. Een omzetting van hun aanbeveling was dan mogelijk geweest, omdat no. twee daarvan inmiddels reeds elders was be noemd. Nu was dit moeilijk omdat B. en W ter elfder ure hun wenschen kenbaar heb ben gemaakt. Spr. betreurde den gang van zaken voor de menschen die moeite gedaan hebben te zoeken wat de school paste. De houding van B. en W. was laag bij den grond en spr. vertrouwt er op, dat wanneer het college weer eens een voordracht moet ma ken, dat dit dan anders zal handelen. Uit het schrijven van den inspecteur beluister de spr., dat ook deze niet met de houding van het college accoord gaat. Dit is voor spr. reden, hoe gaarne ook hij wil, dat de favo riet benoemd wordt, om uit protest niet mee te stemmen. De heer Duin was voor de benoeming van no. één, omdat die een inwoner is en omdat deze, naar hij van het schoolhoofd te Petten vernam, uitmuntende kwaliteiten bezit als onderwijzer. De jongen is thans tijdelijk en spr. betreurde het, dat dp heer Schermer hem niet de kans van zijn leven wil geven. Weth. G u 11 e r achtte het mogelijk, dat de wethouders fout waren geweest. Wij zijn, aldus spreker, echter nog leeken. Toen wij een onderhoud hadden met den heer Maas was no. twee van diens aanbeveling nog niet benoemd. Wij hebben gevraagd waarom Akkerman niet op de aanbeveling stond en de heer Maas antwoordde: „Ik heb een betere". Wij oordeelden, dat Akkerman voldoende capaciteiten bezat om op de voordracht geplaatst te worden. Ter elfder ure is dus niet gehandeld. De heer Schermer betreurde het, dat de voorzitter de wethouders er niet van op de hoogte had gebracht, dat de heer Maas er op uit was om leerkrachten in hun werk te zien. Wanneer de heer Maas had gewe ten, dat er een bepaalde favoriet was, dan had deze zich veel moeite kunnen besparen. De voorzitter: Zoo is het niet. De heer Maas heeft nog uitdrukkelijk verklaard, dat zijn voordracht, ook al zou hij tevoren met de wethouders hebben gesproken, niet an ders zou hebben geluid. In de vergadering van B. en W. heeft de inspecteur nog uiteen gezet hoe de gewone gang van zaken is. De heer Schermer: Wij moeten voor de school het beste van het beste hebben en daarom luisteren naar de deskundigen en daar wijken wij nu van af. Weth. Winder kon niet inzien, dat het college een fout heeft gemaakt. Wij wisten niet, dat de heer Maas al rond was geweest. Toen wij hem spraken hebben wij hem on zen wensch kenbaar gemaakt. Hij had de voordracht kunnen veranderen en dit te meer omdat er één was afgevallen. Hij wilde dit niet. Wettelijk maken B. en W. de voor dracht op in overleg met twee anderen. B. en W. hebben hun voordracht den raad aangeboden en de raad benoemt. Waarin is hier nu gefc-udeerd? Gek is het, dat de heer Schermer zijn stem niet wil uitbrengen. Hij behoeft allerminst een opgedrongen candi- daat te kiezen en kan ook een ander stem men. De heer Schermer: Ik doe dit niet te genover no. één, tegen wien ik niets heb. Hierop werd tot stemming overgegaan, met bovengenoemd resultaat, waarop de vergadering, nadat de voorzitter de wensch had geuit, dat zal blijken, dat de raad een goede keus had gedaan, werd ge sloten. Gemeentebegrooting 1940. Subsidie voor het Centraal ziekenhuis te Alkmaar. Vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 14 Februari onder leiding van burgemeester jhr. A. L. van Spengler. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat tot tijdelijk ambtenaar voor de huis- en straat controle voor steunverleening en werkver schaffing is benoemd de heer J. Molenaar Pz. te Zuidscharwoude. Ged. Staten berichtten, dat het uitbrei dingsplan, dat indertijd is vastgesteld, niet goedgekeurd kon worden, aangezien de ter inzage legging niet in een dagblad bekend gemaakt is. Volgens de mededeeling van Ged. Staten had men dit bekend gemaakt in een nieuwsblad, hetgeen geen dagblad is. B. en W. stelden voor opnieuw tot de vaststelling over te gaan. De heer V a n d e n A b e e 1 e handhaafde zijn eens ingenomen standpunt t. a. v. dit plan. Hij achtte het niet uitvoerbaar. Met zijn stem tegen werd het plan opnieuw vastgesteld. Het aftredende lid van het Maatschappe lijk Hulpbetoon, de heer H. Swager, werd met algemeene stemmen herkozen. Voor de vacante betrekking van agent der arbeidsbemiddeling, tevens ambtenaar controleur der steunverleening en werk verschaffing aan werkloozen en kleine tuin ders hadden zich 14 sollicitanten aange meld, deelde de voorzitter mede. De voor dracht van Bj en W. luidde als volgt: 1 Th. Duyves, 2 D. Schuitemaker, 3 J. G. Huitema. Aangezien de heer Van den Abeele de candidaten wenschte te bespreken werd de vergadering eenigen tijd in comité voort gezet, waarna tot stemming werd overge gaan. De heer Duyves werd benoemd met 4 stemmen, de heer Huitema twee. Bij de behandeling van de gemeentebe grooting 1940 werden geen algemeene be schouwingen gehouden. Alleen had de heer Van den Abeele een opmerking over het bevorderen van den woningbouw. Spr. herinnerde daarbij aan de circulaire, welke van den betrokken minister is ontvangen over de opruiming van krotwoningen. Er zijn heel wat huizen, die daarvoor in aan merking komen. Tegen lage rente wil de regeering geld beschikbaar stellen, om de ze woningen te vervangen. Willen B. en W. hier een onderzoek naar instellen? De voorzitter zeide, dat deze circu laire wel in B. en W. is behandeld. Als het noodig is, zullen t. z. t. voorstellen tot den raad worden gedaan. Spr. verwonderde zich wel wat over de houding van den heer Van den Abeele, die tegen het uitbreidingsplan stemt en nu zich een voorstander van be tere woningen toont. Naar aanleiding van deze opmerking volgde nog een heele discussie, waarbij de heer Van den Abeele zeide, het niet fair te vinden, dat dit tegen hem wordt uit gespeeld, daar de burgemeester heel goed zijn standpunt weet t. a. v. het uitbreidings plan. De heer Kliffen mengde zich ook in deze discussie, er de aandacht op vestigende, dat hier al jaren een woningbouwvereeni- ging bestaat, maar dat er van de zijde van de partij van den heer Van den Abeele wei nig belangstelling voor betoond wordt. De heer Van den Abeele repliceer de, dat hij zich steeds voor den woningbouw geïnteresseerd heeft, doch van de woning bouwvereniging heeft men, nadat in 1913 een 48-tal woningen is gebouwd, niets meer gehoord. Alvorens tot de behandeling der begroo ting werd overgegaan vestigde de voorzitter er de aandacht op, dat men zéér zuinig heeft moeten doen bij het opmaken van deze be grooting. Er is een bedrag van 2400 ge dekt moeten worden, of eigenlijk 3900, omdat nu geen 1500 gereserveerd kon worden. Deze 2400 is gedekt uit de ge vormde reserve van 1500. De heer Kliffen drong aan op het in stellen van een onderzoek naar de moge lijkheid van het gezamenlijk met andere gemeente aanschaffen van een zandstrooier, welke achter een auto bevestigd kan wor den. De gladheid van den weg veroorzaakt veel ongemak. De voorzitter dacht, dat de kosten te hoog zouden zijn, terwijl hij eveneens prefereerde, baas in eigen huis te blijven. Na eenige besprekingen, waarbij meer dere heeren hun meening zeiden, werd een en ander aan B. en W. overgelaten. Bij den post subsidies ziekenhuizen stelde de meerderheid van B. W. voor, op het verzoek om subsidie gedurende de komende tien jaren aan het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, afwijzend te beschikken. De Voorzitter, het standpunt der meerderheid, bestaande uit weth. Schrijver en den voorzitter uiteenzettende, merkte op, dat indertijd voor tien jaar subsidie is toegezegd. Voortzetting van het subsidie zou een subsidie aan de gemeente Alkmaar be- teekenen, daar het hier een gemeentelijk ziekenhuis betreft. De meerderheid van B. W. acht de taak der gemeente nu geëin digd. Het voortgaan met subsidieeren zou het gevolg hebben, dat ook aan het St. Elisa- bethziekenhuis subsidie zou moeten worden verleend. De heer K o o ij begreep niet, waarom een ^besluit, dat tien jaar geleden werd geno men, nu zegenrijk kan worden genoemd, ter wijl men een subsidie voor de komende tien jaar afwijst. Het Centr. Ziekenhuis is even goed voor de buitengemeenten. Het gevolg van het niet-subsidieeren zou zijn, dat men ingeval van ëen besmettelijke ziekte niet van de barakken zou kunnen gebruik maken. De voorzitter bleef op zijn stand punt staan. Als het slachthuis te Alkmaar uitgebreid moet worden, zal men ook geen bijdrage vragen van de gemeenten, die er bij aangesloten zijn. Verhooging van liggelden zal niet het gevolg zijn van een weigering. Wanneer het subsidie wel werd gegeven zou van een eeuwigdurend subsidie kunnen worden gesproken, hetgeen niet de bedoe ling is geweest. De heer Van den Abeele toonde met verschillende cijfers, ontleend aan het verslag van de comm. v. d. buitengemeenten aan, dat de exploitatie gunstiger is geweest dan verwacht was, terwijl een groot gedeel te der patiënten uit de buitengemeenten komt. De bijdrage der buitengemeenten is veel minder dan die van de gemeente Alk maar. De meerderheid van de commissie stelde voor, wel subsidie te geven. De heer Heeringa was van meening, dat men tegenover de zieken in de gemeente verplicht is, aan de instandhouding van zie kenhuizen mede te werken, van welke rich ting deze dan ook zouden zijn. De heer Duyves sloot zich aan bij de meerderheid van B. W., er op wijzende, dat een flink aantal gemeenten zich terug getrokken heeft van het Centr. Ziekenhuis Wethouder S c h rij v e r .zeide, dat wan neer overheidsgeld aan het Centraal zieken huis moest worden gegeven, dit uit Alkmaar moest komen. Met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Duyves, Schrijver en Bruin, werd het verzoek van de commissie voor de buitengemeenten ingewil ligd. Er werd een post voor subsidie op de begrooting gebracht. De toestand van de Handelskade, welke al meerdere malen een punt van bespre king heeft uitgemaakt in den raad, kwam ook nu weer aan de orde. De commissie stélde voor, den eigenaren op te dragen, bin nen niet al te langen tijd de straat in be hoorlijken staat op te leveren en dan aan de gemeente over te dragen. Mochten de eige naren hiertoe niet besluiten, dan zou spr. de straat door de gemeente willen laten op knappen en de kosten hiervan door middel van een baatbelasting op de aanwonende eigenaren verhalen. De voorzitter ried af, den weg voor rekening der gemeente te nemen, daar dit veel kosten met zich zou brengen. Er dient door de eigenaren een beperking te worden gesteld voor het te zware vervoer. Een baat belasting achtte spr. voor dit doel niet moge lijk. De heeren Kliffen en Van den Abeele wezen beiden nogmaals op het groote belang dat er mee gemoeid is, dat daar een behoorlijke weg wordt gemaakt. Het is meer een gemeentebelang dan het persoonlijk belang der aanwonenden. Tot Uiting kwam verder, dat de weg eigenlijk niet voor het zware verkeer is ge maakt. Hij is meer voor een boerenwagen aangelegd, zeide de heer Kooy. De verdere afwikkeling van dit onderwerp zal door B. en W. worden ter hand genomen. Op de vraag van den heer K1 i f f en over de vergoeding aan de vroedvrouw, ant woordde de voorzitter dat daarvoor geen gratis hulp gevraagd kan worden voor onvermogenden. Die worden geholpen via het M. H. of een kerkelijke instelling. De heer K1 i f f en was niet tevreden met dezen post, doch volgens den voorzitter kan men er niet af. De heer Bruin bracht de subsidie aan het voorbereidend onderwijs ter sprake. Spr. wilde dezen post verdeelen naar het aantal kinderen. De heer S c h rij v e r wees er op, dat de scholen te Zuidscharwoude en Oudkarspel eigenlijk één zijn. Dan ia de verdeeling niet goed. De heer Van den Abeele stelde voor, de subsidies te ver deelen tusschen twee schoolbesturen, de neutrale en de r.k. Dit voorstel werd aan genomen. De heer Van den Abeele was tegen den post voor den bijzonderen vrijwilligen landstorm. Voor het Maatschappelijk Hulpbetoon is een post van 10.000 als subsidie geraamd. M. H. verzocht, de vergoeding voor den ad ministrateur te brengen van 100 op 200 per jaar. Hierover zal nog een prae-advies worden uitgebracht door B. en W. De voorzitter heeft eenige waardee- rende woorden gewijd aan de nagedachte nis van wijlen den heer D. Kansen, die zeer veel voor het Maatschappelijk Hulpbetoon heeft gedaan. De begrooting van het M. H. werd vast gesteld op een bedrag van 10308.02. De begrooting der gemeente sloot voor den gewonen dienst op een totaal bedrag van 115726.85, met een post voor onvoor zien van 496.03 en voor den kapitaaldienst op 62167.67. Nadat nog een bespreking was gevoerd over het sneeuwruimen, hetgeen volgens den voorzitter burgerplicht is, maar niet verplicht volgens een andere verordening, volgde sluiting. fxmdr en Jmntauw FRUITTEELT-DEMONSTRATIE- BEDRIJF. Het verslag over de maand Januari van het fruitteeltdemonstratiebedrijf van den economisch-technologischen dienst der pro vincie Noordholland, te Schellinkhout, deelt mede, dat in deze maand, die zich wel bijzonder heeft gekenmerkt als winter maand, de werkzaamheden voor een groot deel niet uitvoerbaar waren door strenge vorst en sneeuw. Snoeiwerk kon slechts ge durende enkele dagen worden uitgevoerd, terwijl grondwerk en uitstrooien van kunst meststoffen moest worden opgeschort. De afzet van het fruit is ondanks de koude in de afgeloopen maand vrij belangrijk ge weest. Voor peren betrof dit in hoofdzaak de stoofperen Gieserwildeman, voor de ap pelen de variëteiten Bramley's Seedling en Present van Engeland. De prijzen van het fruit zijn vrij behoorlijk te noemen in ver houding tot de groote hoeveelheden die zijn geoogst; vooral komt dit tot uiting voor de betere kwaliteit, welke door den handel goed wordt afgenomen. In Februari zal worden doorgegaan met den verkoop van het winterfruit; van peren zijn nog aanwezig de variëteiten Winterjan en Winterlouwtje, van appelen de variëtei ten Present van Engeland en Goudreinet. Het fruit laat zich tot dusverre goed bewa ren, zonder veel verlies tengevolge van rot. Wat thans nog aanwezig is zal in den loop der maand echter voor een groot deel ver kocht worden, daar het percentage rot ver der in het voorjaar steeds grooter wordt. Sport Schaken. DE ACHTKAMP IN HET V. A. S. Landau verliest van Schelfhout. Gisteravond is in het Amsterdamsche Schaakhuis de vijfde ronde van den VAS-achtkamp gespeeld. Landau leed gis teravond zijn eerste nederlaag in dit tor nooi tegen Schelfhout. De uitslagen der partijen luiden: KmochPrins 10 VeerkampPolak 10 LandauSchelfhout 01 Swaneveldde Groot 01 De stand is thans: 1. Landau 4 pnt. (5); 2. Kmoch 3)4 pnt. (4); 3. De Groot 3 pnt. (4); 4. Veerkamp 2 pnt. (4); 5. Schelfhout IX pnt. (3); 6. Swaneveld 1 punt (3); 7. Prins 1 pnt. (4) en .8 Polak 0 pnt. (5). De cijfers tusschen haakjes geven het aantal gespeelde partijen aan. GEZA MAROCZY 70 JAAR. Een tournooi met deelneming van dr. M. Euwe. De ook in ons land bekende Hongaar- sche schaakmeester Gza Maroczy zal in Maart a.s. zijn zeventigsten verjaardag vieren. In verband hiermede zal van 22 tot 27 Maart te Boedapest een tornooi tusschen een zestal meesters worden ge houden, waarvoor dr. M. Euwe als eenige deelnemer uit het buitenland een uitnoo- diging heeft ontvangen. Naar wij verne men heeft onze landgenoot deze invitatie aanvaard. Maroczy heeft, naar men zich herinnert, dr. Euwe in de eerste match om het we reldkampioenschap tegen dr. Aljechin bij gestaan. Verscheidene malen heeft de sympathieke Hongaar aan tornooien in Nederland deelgenomen. Schaatsenrijden. WEDSTRIJDEN SCHOONRIJDEN TE HOOFDDORP. Op het Coucoursterrpin te Hoofddorp zullen, onder auspiciën van den K.N.S.B., op Zaterdag 17 Februari nationale wed strijden in het schoonrijden voor dames m paren worden gehouden. Dammen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. In Rotterdam werd gisteren de party tusschen Kalden en Ham gespeeld. De partij eindigde in remise. TjesMszaken NOODLOTTIGE VECHTPARTIJ TUSSCHEN MILITAIREN TE WEERT. Vijftien jaar geëischt. Op den avond van 1 October vond te Weert een vechtpartij plaats, waarbij de soldaat H. J. C. Nouwens werd doodgesto ken en de soldaat H. van der Lond ernstig werd gewond. Een derde soldaat kreeg door het gebeurde een zoodanigen zenuw schok, dat hij in een inrichting moest worden verpleegd en voor den militairen dienst werd afgekeurd. Op den noodlottigen avond waren in het café van den caféhouder-slager J. Koenen aan den Parallelweg te Weert een aantal militairen bijeen gekomen. Onder hen be vond zich de soldaat P. M., die in burger was, en zijn 24-jarige vriend G. de Graaf. Deze kreeg een woordenwisseling met eenige militairen en het gevolg was, dat M. en De Graaf door den caféhouder en diens dochter buiten de deur werden ge zet. Een aantal militairen volgde de beide mannen en buiten ontstond een vechtpartij tusschen M., De Graaf, Nouwens en Van der Lond. Enkele ogenblikken latei waren Nouwens en Van der Lond door messteken getroffen. Nouwens kon nog het café be reiken, waar hij op een stoel ineenzakte. Hij stierf voor geneeskundige hulp gear riveerd was. van der Lond kwam er beter af, al had hij een flinken steek in den rug gekregen. Leden van de marechaussee brigade te Weert arresteerden P. M., die zich gister voor den krijgsraad te 's-Her- togenbosch moest verantwoorden wegens doodslag, subs, mishandeling den dood ten gevolge hebbende. Verdachte ontkende de steken te hebben toegebracht. Er werden tal van getuigen gehoord, die over het algemeen voor hem bezwarende verklaringen aflegden. De auditeurmilitair achtte den doodslag bewezen en eischte vijftien jaar gevange nisstraf en ontslag uit den militairen dienst. De Krijgsraad zal over veertien dagen vonnis wijzen. OUDE NIEDORP (Januari). Geboren: Nicolaas, z. v. Simon Bak ker en Marijtje Groot. Cornelis, z. v. Arie Klomp en Marie Bakker. Frans, z. v. Pieter van Breugel en Christina Vrouwtje Schoen. Johannes Theodorus, z. v. Theo- dorus Droog en Cornelia Bruin. Getrouwd: Gerrit Pankras te Nieuwe Niedorp en Cornelia Tamis. Overleden: Jacobus Berkhout, oud 74 jaren. Geertje Cijs oud 72 jaren, echt- genoote van Kasper Plijter. Trijntje Veen, oud 47 jaren, echtgenoote van Hen drik Kistemaker. Cornelis Hollenberg, oud 70 jaren. Cornelis Slijboom, oud 70 jaren. Remmet Heinis, oud 68 jaren. 125. Even later zit een waterelfje op een tak van een oude den en haar vriendinnetje staat tegen de stam. Beide fluiten ze de mooiste wijsjes, want ze hopen, dat de boze kabouters Myra in de steek zullen laten en naar hun komen luisteren. Misschien kan Peter in die tus sentijd Myra dan redden. Maar de Zwartvoeters zijn een beetje bang voor dat nieuwe geluid en laten op zich wachten. 126. Eindelijk horen de waterelfjes geritsel, en kijk, twee ondeugende mannetjes komen voorzichtig dichter bij. De waterelfjes fluiten maar door en de Zwartvoe ters schijnen er niet aan te denken, dat Myra in een onbewaakt hol zit. Hun twee andere vrienden zijn een paar dagen geleden verder naar 't Zuiden getrokken. Dus die kunnen hen niet aflossen bij 't bewaken van hun gevangene.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8