- M A M M VERlUflRmtNG ÜMSTERDAMSCHE BEURS Weezéecickt m £aatste A faauistciaal llieums tB&eken Jtad ROL tegen jeuk ea swelling |l Stad en Omgeving- B Winterhanden KOEDIJK HENSBROEK f SCHOORL ST. PANCRAS OUDORP n.v. eierveii noor alkmaar, 1' gehouden eiere 175000 stuks eier 5.40—6.25, ki de i alkmaar, 1' gehouden botern van y2 kg en de cent en kleinhan del matig. EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. DE WEGEN WEER GLAD. Na den dooi trad gisteravond weder vorst op, met het gevolg, dat vanmorgen de we gen gevaarlijk glad waren. De snelverr keerswegen in beheer bij den Rijkswater staat werden reeds vroeg met zout Bestrooid, en de Bergerweg door de gemeente Bergen niet zand. In de stad hebben wij van zandstrooien niet veel gemerkt. De overweg aan den Ber gerweg leverde daardoor gevaar op voor het verkeer en ook bij- de busstandplaatsen in den Bergerhout was het een sulpartij. De ijsbaan te Heiloo, die de geheele week gesloten was, werd gisteravond weèr bere den. Het ijs was, naar schaatsenliefhebbers ons mededeelden, buitengewoon mooi. He den belden wij het bestuur op om nadere inlichtingen. Wij kregen echter geen gehoor, doch veronderstellen, dat er ook vanavond gereden kan worden. IN MEMORIAM H. W. FRESE. In verband met het overlijden van den heer Frese schrijft men ons van bevriende ziide nog het volgende: De heer Frese vestigde zich in 1913 in Alkmaar. Reeds in Venhuizen, zijn vorige woonplaats, had hij veel cn goed werk op maatschappelijk gebied verricht. Hij was al daar o.a. mede-oprichter van een plaatse lijke onderlinge brandverzekering, welke in stelling hij zeer in bloei zag toenemen. Voorts gaf hij den stoot aan de oprichting van de afdeeling Venhuizen van het Witte Kruis, zijnde dit de eerste afdeeling in de streek tusschen Hoorn en Enkhuizen. Daar naast gaf hij zich zeer veel moeite voor het tot standkomen van de spoorlijn Hoorn Venhuizen; dat het voor deze exploitatie vereischte waarborgkapitaal ten slotte bij eenkwam, is voor een goed deel mede aan zijn activiteit te danken geweest. Ook de vestiging van een plaatselijk hulptelefoon- en telegraafkantoor kon door hem bevorderd worden. Tot den vooruitgang der gemeente Venhuizen heeft hij in die jaren aldus krachtig medegewerkt. Dat de heer Frese in Alkmaar niet op zijn lauweren is gaan rusten, is aan de burgerij genoegzaam bekend. Hoezeer hij de afdee ling Alkmaar van het Witte Kruis aan zich heeft verplicht, werd reeds in dit blad in herinnering gebracht, Daarnaast heeft hij ook jarenlang de belangen der Nuts- spaarbank alhier naar zijn beste krachten gediend. Gedurende 21 jaren maakte hij deel uit van het bestuur, waarvan meerdere jaren als voorzitter, Toegetreden als com missaris der spaarbank in September 1914, alzoo bij het begin van den wereldoorlog, meebesturende, zoowel in de naoorlogschen tijd van schijnbaren economischen vooruit gang, als in de crisisjaren na 1929, heeft de heer Frese de ups en downs in het spaarwe zen meegemaakt. In zijn bestuursperiode (van 19141934) zag hij de spaarbank be langrijk in omvang toenemen en het spreekt vanzelf, dat hij door zijn in den loop der jaren opgedane ervaring daartoe krachtig kon medewerken. WERK GEGUND. Het ophoogen en het maken van een nieuw verkeerspunt BergerwegHoever- weg2de gedeelte kazerne terrein is op gedragen aan het aannemersbedrijf der fa. R. Holman en Zn. voor 35900 (zandladen met de hand). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 18 Febr. zal de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VOLKSZANGAVOND 21 FEBR. Gedachtig aan den laatsten gezelligen Volkszangavond, zullen velen verlangend naar een volgende bijeenkomst uitzien. Woensdag a.s. wordt er weer gezongen; niet als gewoonlijk in de Unie maar in „Het Wapen van Heemskerk". Bij deze gelegenheid zal mevrouw OhlenBosman officieel afscheid nemen als accompagniste en verwacht mag worden dat dit voor velen aanleiding zal zijn op dezen avond aanwezig te zijn. HARDRIJDERIJ TE SCHERMERHORN. Onder groote belangstelling werd Don derdag op de lange baan eën wedstrijd ge houden in hardrijden op de schaats. De 1ste prijs werd behaald door S. Krom te Lim- men, de 2e door J. v. d. Oord te Groote broek, de 3e door C. Zwaan te Heiloo, de 4e door G. Boon te Heiloo en de 5e door D. Vlies te Beemster. VERPLAATSING RIJKSKWEEKSCHOOL. 4 Naar wij vernemen zal de rijkskweek school, welké sedert September 1.1. tijdelijk in de voormalige openbare lagere school te Oudorp gevestigd was, met ingang van Maandag 19 Februari a.s. weder naar Alk maar worden verplaatst. Zij zal dan geves tigd worden in een deel van de Huishoud school aan de Emmastraat, GEEN DIENST IN DE GROOTE KERK. In verband met de weersomstandigheden zal er mörgen geen godsdienstoefening in de Groote Kerk worden gehouden. Wintervoeten. Wtnteroar«V Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. DE ONDERLINGE SCHIETWEDSTRIJDEN. De laatste dag. De onderlinge schietwedstrijden, die ge durende 5 dagen zijn gehouden in Hét Wa pen van Heemskerk, zijn gisteravond ge ëindigd. Dank zij de uitstekende organisa tion zij keurig verloopen en den organisa toren komt alle lof toe. Er i$ fel gestreden en tot aan de laatste minuut was de spanning groot. De kamp om den „Buwania" wisselbeker teekende zich scherp af, Indien de Burgerwacht Bloemen- daal den wedstrijd zou hebben gewonnen, dan was deze beker- in definitief bezit geko men, daar deze B. W. reeds tweemaal had gezegevierd. Het was de B.W. Haarlem, die VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur; Krachtige tot matige oostelijke tot noorde lijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, nu en dan sneeuw vooral in het zuiden, matige tot lichte vorst. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. In den loop van den nacht is de lucht druk in ons land (vooral in het zuiden) zeer snel gaan dalen. Daarmede werd de na dering van een zeer diepe storing (laagste stand vermoedelijk 990 mb) aangekondigd, die uit Ierland in oostzuidóostelijke richting naar midden-Frankrijk is getrokken. De Wind is onder invloed van deze depressie weer naar het oosten gedraaid en daarbij in de zuidelijke provincies tot krachtig toe genomen. De temperatuur daalde in ons land weer tot onder het vriespunt, mede ten gevolge van een tijdelijke opklaring. Over Spanje en Portugal heeft de storing een krachtige zuidwestelijke luchtstrooming gebracht, zoodat daar bij vrij zwaren regen val de koude weer geheel is verdreven. De depressie-activiteit schijnt ook bij de Azoren nog aan te houden, want thans dalen daar de barometers weer wij snel. De arctische hooge druk van 1045 mbar over Groenland neemt thans weer in betee- kenis af, maar de strooming van koude Tucht uit het Poolgebied blijft nog aanhouden zoo dat de temperaturen over IJsland ook weer gedaald zijn. Voor de Noorsche kust ontwikkelde zich nog een storing van ongeveer 1000 mbar, doch het lagedrukgebied over Finland vult thans op. Over Centraal-Europa ligt nog een hooge- drukkern, en het heeft in Hongarije weer zeer streng gevroren, terwijl ook in Italië de vorst nog aanhoudt. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen te 9.45 werd geseind aan de posten van IJmuiden tot de Belgische grens: Weest op Uw hoede. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.44 tot 6.42 uur licht op. Het rijwielpad naar St. Pancras. Het is voor de tientallen tuinders, die dagelijks het rijwielpad Koeoijk-St. Pan cras moeten passeeren om naar de veiling te Broek op Langendijk te komen, zeer bezwaarlijk om het in onderhoud van de gemeente St. Pancras zijnde gedeelte te oerijden, daar die gemeente, in tegenstel ling met Koedijk, hieraan in deze sneeuw- periode nog niets heeft gedaan, hoewel Koedijk tot de zoogenaamde gesteunde ge meenten behoort en St. Pancras nog zij» zelfstandigheid heeft. Het is dan ook voor dé zeer vele perso nen die dagelijks dit pad moeten passeeren, te hopen dat het dagelijksch bestuur van St. Pancras spoedig dit pad in berijdbaren toestand zal brengen. „Ons Belang," Tot voorzitter der tuinbouwvereeniging „Ons Belang" is benoemd de heer K. Speets. .riw T-..- A ;T'. ifZ AvS-' VIRGINIA met één punt méér uit den strijd kwam en dus voor dit jaar den beker in bezit heeft. Om den „IIette"-beker, beschikbaar gesteld voor de B.V.L. en B.W. te Alkmaar werd eveneens fel gekampt en met 4 punten meer derheid werd de B.V.L. hiervan eigenaar. De einduitslag is als volgt: Korpswedstrijd (Alkmaar): 1 B. V. L. I 282, 2 VIII Dep. Inf. 280, 3 B. W. I 278, 4 't Kegeltje 277, 5 B. V. L. III 275, 6 Politie II 268, 7 Nimrod I 261, 8 B. V. L. II 260-44, 9 B. W. II 260-41; vaste baan, officieren: 1 It. L. G. Bosma 164, 2 kapt. P. Goenee 158, 3 lt.-kol, Y. Baan 152, 4 J. Ottenbros (B. V. L.) 149, 5 kapt. P. Snoeck 148; personeel A: 1 Th. v. d. Aakster 59-58, 2 J. Blauwhof 59-51, 3 C. Visse 58-58, 4 sergt. Drijgers 58-58, 5 C. N. Vrouwe 58-56, 6 G. Thesing 58-56, 7 v. d. Belt 58-54; Perso neel B: 1 serg. Pijlman 59, 2 J. Marbus 58, 3 v. d. Rovaart 57-60, 4 W. Hoyer 57-58, 5 P. Groot 57-56, 6 J. Scharloo 57-54; Vrije baan A: 1 serg. Drijgers 19 x maxim., 2 Th. v. Gijzen 14 x maxim., 3 L. v. d. Aakster 7 x maxim., 4 Th. v. d. Aakster 7 x max., 5 J. Grootebreg 6 x maxim.; Vrije baan B: 1 sergt. E. Pijlman 140, 2 A. v. Dijk 140, 3 A. de Kort 139, 4 korp. W. Genefaas 138; Kampioenswedstrijd: 1 serg. Drijgers 123-56, 2 Th. v. d. Aakster 173-55; Buwania-wisselbeker (Burger wacht!: 1 B. W. Haarlem 378, 2. B. W. Bloemendaal 377, 3 B. W. Alkmaar 356, 4 B. W. Amsterdam 328; „Hette"-beker (Alkmaar): 1 B. V. L. 1060, 2 B. W. 1056; eere-korpswedstrijd: 1 B. V. L. I 280, 2 't Kegeltje 274, 3 VIII Dep. Inf. 267, 4 Nim rod I 266; hoogste korpsschutter (mili tairen): serg. Drijgers 58; - geluksbaan: De totaaluitslag zal later worden bekend ge maakt. De officieele prijsuitreiking zal op een na der te bepalen tijdstip plaats vinden. Onder de veie aanwezigen merkten wij o.m. op: kolonel H. F. von Freytag Drabbe, Overste W. de Jager als vertegenwoordiger van den inspecteur der burgerwachten, mr. A. J. M. Leesberg, voorzitter der B.W. te Alkmaar, alsmede majoor J. G. Haremaker. DE VERKOOPING VAN THE CONDENSED MILK COMPANY OF HOLLAND. Ten overstaan van notaris mr. J. W. van der Heide werden in het Gulden Vlies dooi de makelaars Corn, de Vlaming en L. Backer uit Amsterdam de machineriën van The Condensed Milk Company of Holland ver kocht en wel van de blikfabriek te Alkmaar, de kaasfabriek te Heerhugowaard en het melkontvangstation de Nes aan den Amstel. Voor deze veiling heerschte een groote be langstelling. De verkoop bracht in totaal 104000 op. Des avond had de afslag plaats van de ge bouwen der fabriek aan den Helderschen weg, welke in bod stonden op 50370. In totaal werden de gebouwen met 2910 ver hoogd. Wel was het eindbedrag 68145, doch dit was door combinatie met opstallen ver kregen. Zoo mogelijk waren ditmaal nog meer be langstellenden aanwezig dan de vorige week. De veronderstelling, dat er verschillende ge gadigden waren voor het geheel, is niet juist gebleken. Wel was dit het geval voor ver schillende combinaties. Zoo werd perceel één een fabrieksgebouw van 37 x 20 M., dat in bod stond op f 10610, met 800 verhoogd door den heer Heine. Later werd dit pand gecombineerd met eenige installaties voor afbraak in bod staan de op 12148 bij afslag met 1700 verhoogd door den heer IJ. Spanjaard te Broek op Langendijk, die daardoor kooper werd, om dat in volgende combinaties geen verhooging plaats vond. Perceel 2, het kantoorgebouw, dat slechts in bod stond op 4000, werd met f 500 afge mijnd door den heer Godijn, die zijn bod, toen deze koop gecombineerd stond met de lei dingen en ï-adiatoren voor de centrale ver warming nog met 10 verhoogde en daar door voor 4695 kooper werd, omdat in vol gende combinaties geen verhooging plaats vond. Deze beide koopers zijn ongetwijfeld het voordeeligst uit den strijd gekomen. Perceel 3 werd niet verhoogd en voor 7040 toegewezen aan den heer Slooten te Wormerveer. Perceel 4, een fabrieksgebouw aan den Helderschen weg, groot 990 m2., in bod staande op een bedrag van 6500 werd met 500 verhoogd door den heer Leeuwenkamp, die evenwel geen kooper bleef, omdat bij een combinatie van dit pereeed met 4 per- eeelaa aan de Gashouderstraat, totaal in bod staande op 16732, dit bod verhoogd werd met ,f 300 door den heer de Boer uit Wormerveer, die kopper bleef. Perceel 6, 100 m2. bouwterrein aan den Helderschen weg, in bod staande op f 1020, werd met f 10 verhoogd. Ook hier bleef men echter geen kooper, omdat dit later in een verhoogde combinatie werd opgenomen. De andere nummers werden bij afslag niet afgemijnd. Een verrassing bracht nog de combinatie vr.n de drie bouwterreinen aan den Helder schen weg, groot 381 m2., in bod staande op 3320, die door den heer B. Koorn met 500 dierenasyl door den heer B. Koorn met f 500 verhoogd worden, doch in een volgende com binatie met de er achter gelegen perceelen, gezamenlijk in bod staande op 9950, met 600 door den heer Vasbinder c.q. verkocht geraakten. Verdere combinaties leverden geen resul taat op. Koopers zijn dus voor perceel 1 de heer B. G. Godijn te Alkmaar, perceel 2 de. heer IJ. Spanjaard te Broek op Langendijk, per ceel 3 de heer S. Slooten te Wormerveer, 4, 5, 9, 10 en 11 de heer K. de Boer te Oost- zaan, 6, 7, 8, 16, 12, 13, 14 en 15 de heer W. Vasbinder c.q. te Alkmaar en 17 en 18, de twee woonhuizen aan den Geestersingel, de heer P. Bot te Heerhugowaard voor 8260. Het geheel bracht op 68145. Zoo heeft Alkmaar dus thans definitief een bedrijf verloren, waarin ruim 40 jaar een groot aantal arbeiders hun brood verdien den. HAIJTEMA'S KNIPPUZZLE. Gisteren waren we in de gelegenheid, de resultaten te zien van bovenstaande puzzle. En dat viel inderdaad mee. Niet alleen de manier waarop de meesten de puzzle had den opgeplakt, maar ook voor de bijgevoeg de gedichtjes. Vooral onder deze waren bizonder aardige inzendingen. Sommigen waren kort maar krachtig, b.v.: „Wat de staart is voor de pauw, Zijn Haijtema's verpakte waren voor de vrouw". Ook de humor ontbrak niet in verschil lende rijmpjes: „Een mevrouw, hier geplaatst uit dorp Haren, Zocht een man voor haar kruideniers waren. En ze zegt, wat een pret! Wat ik zocht, vind ik net! Ik neemt „Haijtema's verpakte waren!" Elders in dit nummer vindt u mededee- ling omtrent de uitslag. Het ligt in de be doeling van den heer Haijtema, om iederen Maandag in ons blad, een gedichtje te plaat sen en daaraan tevens te verbinden een voor die week geldende reclame-aanbieding, van één van Haijtema's verpakte artikelen. Automatische kolenstokers voor Nootjes V" (Ongecorrigeerd.) DE WAAL VOOR NIJMEGEN GAAN ZITTEN. Vanochtend half vier is de Waal voor Nijmegen gaan zitten, nadat het ijs van gistermiddag één uur tot vanochtend op drift was geweest. De stand van de rivier is onveranderd gebleven, namelijk 12.14 M. met 4 c.M, val. De ijsbrekers die de Waal openbreken waren vanochtend gevorderd tot IJzendoorn, tusschen Leeuwen en Druten. BRAND IN KAZERNE TE AMERSFOORT. Vanochtend heeft in een van de slaapver blijven aan de achterzijde van de infanterie- kazerne te Amersfoort een hevige brand ge woed. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat men ternauwernood tijd had om een voorraad munitie en een deel van de bezit tingen der manschappen, in hoofdzaak klee- dingstukken, in veiligheid te brengen. De brandweer was spoedig aanwezig en tastte het vuur met vijf stralen op de waterleiding aan. Zij kon niet voorkomen, dat het geheele slaapverblijf alsmede de daarboven gelegen zolder verwoest werden. De oorzaak is niet bekend. JAPANSCHE TROEPEN ONTRUIMEN NANNING. Uit Tsjoengking wordt gemeld: Sedert Vrijdagavond trekken de Japanneezen hun troepen uit Nanning terug. Vergadering Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, Donderdagavond vond in de groote zaal van café De Rustende Jager té Schoorl de algemeene ledenvergadering van de vereeniging voor ziekenhuisver pleging „Draagt Elkanders Lasten" plaats. De voorzitter, de heer R. Wognum, constateerde met voldoening dat zoovele leden waren opgekomen ondanks den bui tengewoon moeilijken gang naar deze vergadering, in verband met de gladheid der wegen. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat het ledental nog steeds toeneemt en thans bijna 850 bedraagt; het aantal ligdagen, dat door de Vereeniging is vergoed beliep 324, verdeeld over 17 patiënten. De ont vangsten hebben bedragen 2521.38, waarvan 1874.97 aan contributies; de uitgaven bedroegen 1609.19, terwijl aan verpleeggelden is uitbetaald, 897. Het kassaldo bedroeg op 1 Januari 1.1. 912.19, terwijl het voordeelig saldo 290.53 be droeg. De bestuursleden de heeren J. W. Da- miaans en J. W. Schoone werden beiden met bijna algemeene stemmen herkozen. In verband met het om persoonlijke redenen bedanken door den heer J. Hoogland (Groet) en het vrijwillig be schikbaarstellen van zijn bestuursfunctie door den heer P. Greeuw (Schoorl), stel de het bestuur voor het aantaf bestuurs leden vast te stellen op 9, te weten 4 voor Schoorl, 4 voor Groet en een Voorzitter. Aldus werd besloten. De voorzitter dankte de heeren Hoog land en Greeuw voor het vele werk, dat zij in het belang der vereeniging hebben gedaan, waarbij hij in het bijzonder me moreerde den langen tijd, dien de heer Greeuw als bestuurslid zitting had gehad. Spr. stelde dan ook voor den heer Greeuw tot eerelid der Vereeniging te benoemen. Hiertoe werd z. h. s. besloten. Het voorstel van het bestuur om de vergoeding van den bode alsnog met in gang van 1 Januari 1939 te bepalen op 75 per jaar, werd z. h. s. goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur de be staande contributieregeling te handhaven werd goedgekeurd. De heer Groothoff wilde echter het vervoer van en naar het ziekenhuis ook weer voor rekening van de vereeniging biengen, daar naar zijn oor deel de financiën dit thans gedoogden. De voorzitter lichtte toe dat dit althans voorloopig nog niet mogelijk was, daar de vereeniging gehouden is, wil zij niet met de regeering in botsing komen, een reser vefonds te stichten van pl.m. 1900 terwijl nu nog slechts een bedrag van 800 is ge vormd. De heer Groothoff wilde dan, indien zijn voorstel werd aangenomen, pogingen in het werk stellen, de vereeniging zoonóodig een renteloos voorschot te verleenen tot het door de regeering benaalde bedrag. - Dit voorstel vond geen steun. Besloten werd een bedrag ad 250 aan he+ reservefonds toe te voegen. Tot afgevaardigden naar de vergadering van het Streekverband werden aangewezen de heeren R. Wognum en J. W. Damiaans. Bij de rondvraag stelde de heer Groothoff voor een bedrag ad f 10.beschikbaar te stellen voor het Finsche Roode Kruis. Uit voerig en onverkwikkelijk werd gediscus sieerd en het voorstel werd met 19 tegen 11 stemmen verworpen. Nog werd besproken de kwestie van den controleerenden arts, een zaak die thans een lijdensgeschiedenis voor de vereenigingen is, daar geen controleerend arts is te vinden. Samenwerking. Op uitnoodiging van de cultureele com missie werd Vrijdagavond met bestuurs leden van verschillende vereenigingen een bespreking gehouden over de samenwerking voor het winterprogramma. Door de weerge steldheid zijn verschillende uitvoeringen uitgesteld, waardoor weer andere in het ge drang kwamen. Thans is echter alles naar wensoh geregeld. In den volgenden herfst zal wederom een vergadering worden be legd met de verschillende besturen, waaruit dan een commissie zal worden gevormd. Geslaagd, Op het te Haarlem gehouden examen slaagden voor het diploma costumière da dames A. Wijte en A. Stoop alhier. EEN NIEUW POSTZEGELALBUM VAN DE A.V.R.O. Wij ontvingen een exemplaar van den nieuwen druk van het A. V. R. O.-postze- gelalbum voor Nederland en Koloniën. In tegenstelling met de voorgaande druk ken werd ditmaal de ondergrond van da bladen geheel wit gehouden, waardoor da ingeplakte zegels beter tot hun recht ko men. Voor de zegels, die het komende jaar.uitgegeven zullen worden, zijn enkele blanco bladen ingevoerd. Voor hen voor wie de eerste uitgave „te klein" is geworden is deze goed verzorgde, goedkoope en thans geheel bijgewerkte Nederlandsche album een begeerenswaar- dig bezit. pPGAVE AMSTEBDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 17 Februari 1940, Vor.k. 2.15-2.30 STAATSLEENINGEN. 33'A Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5H Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind, Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford i Lever Bros Philips Gloeil, Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh, Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur i Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong i PETROLEUM. Dordtsche Petr, i Kon. Petr. 244 Phillips Oil. Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber 1897/8 Deli Bat. Rubber .153 Hessa Rubber103% Oostkust 123 Rotterdam Tapanoeli 55 Serbadjadi95% Interc. Rubber3% SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn lO'Vs JavaChinaJapan lijn .114 Kon. Ned. Stoomboot 106% Scheepvaart Unie 108l/4 TABAKKEN. Deli Batavja i '28 Oude Deli179 Senembah139 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka i 1°% Illinois Central 9% Southern Pacific 103/, Southern Railw. i 12% Union Pacific 737/g Can. Pac. 3®/ie §Noteenng per 50. x) ex-coupon t Exclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 2H, heden 2M WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET-OFFICIEEL. Vorige noers 1.883/s 7.45% 75.60 4.23 84% 84% 82isfe 82% 10% 11% 89 90 84% 164' 164% 103% 38% 38% 56 31 310 90% 116% 115 38% 18% 22 %6 2-% 37% 57% 3%6 3% 40% 40 27% 2=% 18% 18% 16 lf.% 5% 5% 42% 42J-1% 4% 381 3791-80 226 225" 224 222 993U 99 59 58% 98 99 228% 243|-% 3J% 0'/16 8i-% 8% b%8 1881/4-5 1)3 102% 55% 96 3 101 114% 106-5V, 106% 127 178*-% 133'/,-9 18% 101/, 13 3 *fu New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) s 31.71 Zürich 24.24 Kopenhagen 36.37 K Stockholm 44.87 'A Oslo 42.82% heden 1.88%. 7.46*4 75.60 4.23 31.69 42.23% EERSTE E Victoria-theatei Lied der Wüste Zarah. Leander e: boven-14 jaar. Zondagmiddag voorstelling. Woensdagmidd; Roxy-theater, 1 vangenen der vr Barton Mc. Lane boven 18 jaar. Zondagmiddag zegeviert (cowbo Boyd. Toegang 1' Woensdagmidd City-theater, hi slag (rom.-sens.); Charles Boyer er ven 18 jaar. Zondag om 2, 4 Woensdagmidd Harmonie-theai De twee straat; sens.); hoofdrolh Serge Grave en ven 18 jaar^'ljj Zondagmiddag voorstelling. Woensdagmidd Donderdag gee Zateri 3 uur, Het wai straat, vertoon in f tropen, voor de 1 8 uur, 't Guide geh.orith. zangvei Zond 8.15 uur, 't Gi „Schoppenaas" rr 11 uur, nations de séhaats voor e 3000 rneter, te Ki Bil j a r t en OPBREh NEDEF De biljartveree dat als bate van België, een bedrs kon worden gezi der programma': Kruis 107 bedi Kolven. WEDSTRIJD 4 Gisteravond plaats gehad in c schen de kolfchj de Helft. Van ie< uit en door ieder den geslagen. De uitslag was 112 pilt., Barsing De volgende behaald: Barsingerhorn: 130 pnt. Deze sto conditie en gaf'1 dan ook door zij slaan, hoewei de 130 pnt. sloeg, m; kreeg. 3e pr. K. Seriepr, D. Blaai Nieuwe Niedox pnt., 2. C. Goet met 125 pnt. Ser 7275 Kippene 6 per 100 stuk: N.V. alkmaa: alkmaar, 1 gehouden veilir appelen f 3.80, Boerenkool 2.6 kool 2.50—4. Koolrapen 3.6( Uien 1.20—6. per 100 kg; App 7, Spruiten f 16, 2e s. ic selderie 41 f 8.10, Rabarber f 11.20 per 10 pond) 2.21. NOORDSCHA (Noordermarktb ■f 6.60—f 7.80; f 4.50; 273400 kg 135000 kg Uien f 7.20, drieling i Peen 2.60—f 3 BROEK OP L (Langendijker C Roode kool 6.4 kool 4—4.30 f 4.20—f 4.50; 2 grove uien 6— 3; 4200 kg Pe Bieten 3.50— WARME NHU1 Uien 8.40—f 8 5.708.50; 12 43700 kg D. witt Het geld VI Dat bltfkt ge^

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2