Wiilerscbe kwalen? Dan Mijnliardtjes halen! AMSTERDAMSCHE BEURS kaatste AecicfUen Stad en Ümgewtg. Rechtszaken JUoviiiciaat 1lieuws Agenda Weecéedchl JUuUicaties Jtkeefistifdingm 230/16 OUDORP BERGEN KOEDIJK CASTRICUM EGMOND AAN ZEE WIERINGERWAARD DERDE BI,AD. a Bij Griep, Koorts, Kou, Rheumatische pijnen, Spit, Pijnlijke ledematen, Ziek en hangerig gevoel De echte zijn niet rond, maar hartvormig. 12 stuks 50 ct., 2 st 10 ct, Bij Apoth. en Drogisten (Ongecorrigeerd.) KNOEIERIJEN BIJ MILITAIR ZANDVERVOER. Zeven chauffeurs gearresteerd. Bij het zandvervoer voor militaire doel einden te Amersfoort is gebleken, dat er meer vrachten in rekening werden ge bracht dan er vervoerd werden. Na elke vracht namelijk, moet de chauffeur van de betreffende zandauto een boekje laten af stempelen. Door het vele gebruik was het stempel verbleekt, hetgeen op den afdruk in het boekje duidelijk te zien kwam. De laatste dagen was het in het oog geloopen, dat er met het zandvervoer iets niet in orde was. Bij onderzoek bleek, dat in de boekjes van de chauffeurs nieuwe stem pelafdrukken voorkwamen, een valsch stempel was vermoedelijk in omloop. Onder vefdenking van deze verval- schingen is een Amsterdammer aangehou den evenals zeven chauffeurs, die de nieuwe stempels in hun boekjes hadden. De politie heeft alle boekjes van de chauffeurs, die de vrachten voor defensie vervoeren, voor nader onderzoek opge vraagd. Voorts is gebleken, dat het zand door verscheidene chauffeurs op een wil lekeurige plaats werd neergeworpen en dat groote hoeveelheden hun bestemming niet bereikten. De chauffeurs worden na melijk per vracht betaald, zoodat zij er belang bij hadden, het aantal ladingen zoo hoog mogelijk op te voeren. Het on derzoek in deze zaak is in vollen gang. Er worden nog meer arrestaties verwacht. NIEUWE KONINGINNEPOSTZEGELS OP KOMST. De verschijning van een serie nieuwe postzegels met beeltenis van de koningin kan, onvoorziene om standigheden voorbehouden, bin nenkort tegemoet worden gezien. Het eerst zullen de nieuwe zegels in de waarden van 5 tot en met 40 cent in nieu wen vorm verschijnen. Tegelijk zullen ook de zegelafdrukken met beeltenis van de koningin op briefkaarten van 7 cent enz. worden vernieuwd. De verkrijgbaarstelling hiervan zal, wel licht reeds op 1 April a.s. kunnen geschie den. De verkoop der oude zegels zal dan wor den gestaakt. De waarden der nieuwe zegels zijn geheel gelijk aan die der oude, met de ze uitzodnering, dat de zegels van 6 en 27 >4 cent komen te vervallen. De verkoop der nieuwe zegels in waarden boven 40 cent zal, naar verwacht wordt, éérst eenige maanden later kunnen volgen. JAPAN WENSCHT DE BESPREKINGEN MET AMERIKA TE HERVATTEN. De Japansche minister van buitenland- sche zaken, Arita, overweegt de bespre kingen met den ambassadeur der Ver- eenigde Staten, Grew, in een niet te verre toekomst te hervatten. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken, die deze mededeeling heeft gedaan, zette uiteen, dat Arita thans te zeer wordt bezig gehouden met de zitting van den landdag. Daarom is nog geen definitieve afspraak gemaakt voor een nieuw onder houd. Volgens het blad „Miyako Sjimboen" is het voor Japan niet noodig de scheepvaart op den Yangtse weer toe te laten ten koste van strategische overwegingen, in het bijzonder daar Japan niet de bedoeling heeft van de Yangtse-kwestie een han deltje te maken. Japan wenscht aldus het blad een nieuw verdrag van han del en scheepvaart te sluiten met de Ver- eenigde Staten, doch het mag de construc tie van de nieuwe orde nimmer raken, of het nieuwe verdrag tusschen de beide landen al dan niet wordt gesloten, hoewel Japan en Amerika op gelijke wijze lijden onder het nadeel en het ongemak van het niet bestaan van een verdrag. BRITSCHE VERKENNINGSVLUCHTEN BOVEN DUITSCH GEBIED. De luchtvaartredacteur van de ,,New- Chronicle" schrijft, dat de Britsche lucht macht de geheimen der verdediging van Berlijn thans kent. In de laatste weken hebben verscheidene malen escadrilles verkennings- en bombardementsvliegtui gen boven de Duitsche hoofdstad gevlo gen, hetgeen waardevolle inlichtingen heeft opgeleverd. De Duitschers maken bij die gelegenheden gebruik van gekleur de zoeklichten. De lichtbundel der gewone zoeklichten breekt nl. tegen de wolken en violet, blauw of oranje licht dringt eenigermate door. De voordeelen zijn ech ter, zoo zegt men, niet noemenswaard. De Engelsche vliegtuigen, aldus deze redacteur, hebben ook boven Praag, Ham burg, Neurenberg, München en Dresden gevlogen, terwijl geregeld vluchten boven de Noordzee en naar de omgeving van Sylt en Helgoland worden gemaakt. VAN HET FINSCHE OORLOGSTOONEEL. De „Dagens Nyheter" meldt, dat zich bij de 1000 Russen, die bij Syskyjaervi ten Noorden van het Ladogameer door de Fin nen zijn ingesloten, 30 vrouwelijke dokters en ongeveer 500 officieren en politieke com missarissen bevinden. Deze legergroep wordt geleidelijk geliquideerd. Nu gevechtsvliegtuigen uit het buiten land aankomen, kunnen de Finnen tot het offensief in de lucht overgaan. Zij beperken zich dan ook niet meer tot het neerschieten van Russische bombardementsvliegtuigen, maar binden den strijd tegen gevechtstoe stellen aan. Dinsdag bij voorbeeld waren 11 van de 17 neergehaalde Russische vliegtui gen gevechtstoestellen. De Finnen verwachten, dat de Russen vandaag, op den verjaardag van het roode leger, een krachtig offensief zouden ont ketenen. Zij hebben alle maatregelen ge nomen om een verrassing te voorkomen, Wegens het stilzwijgen, dat ten aanzien van den toestand op de Karelische land engte in acht wordt genomen, kan men geen nauwkeurige inlichtingen verkrijgen, doch het is bekend, dat de Russen buiten gewoon hevige aanvallen op Kaemaerae hebben gedaan. De Finnen sloegen den vijand terug en behielden hun zeer hechte stellingen. Tusschen Muollaljavi en Vuok- sen hebben de Russen eveneens aanzienlijke strijdkrachten, gesteund door tanks, in het vuur gebracht. Zij vielen hier over het ijs aan. De twee Russische divisies, die bij de Taipale waren teruggeslagen, hebben versterking gekregen en haar aanvallen hervat. Hier bekommeren de Russen zich niet om hun verliezen, zij hebben reeds 2000 dooden verloren. Het Russische offensief tusschen Muolaaljavi en de Finsche golf schijnt zeer hevig te zijn het Russische commando zou beloofd hebben vandaag de roode vlag te Viipuri te hijschen. De stad wordt door zwaar geschut gebombardeerd. Ten Z. O. van het Ladogameer hebben de Finnen terrein gewonnen. TREKT WANG-TSJING-WEI ZICH TERUG? Volgens hardnekkige geruchten zou Wang- Tsjing-Wei als president van de voorloopige regeering te Peiping zijn afgetreden en ge weigerd hebben president van den nieuwen politieken raad van Noord-China te worden. Als zijn opvolger wordt Wang-Ji-Tang, mi nister van binnenlandsche zaken in de voorloopige regeering, genoemd. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 13 TOT 20 FEBR. 1940. Nieuwe zaken: Bergen: J. P. Schermerhorn, Middenpad 4, winkel in melkproducten, enz. Den Helder: N.V. „Hemi" in oprichting, Californiestraat 50/54, expl. melkinrichting, enz. Wieringermeer: F. Hoogland, Wieringer- werf (Industrieterrein) handel in granen, zaden, enz. Bestuurswijzigingen: Akersloot: Gebr. Dil, Molenbuurt 306. Alkmaar: Hypotheekbank Noordhol- landsch Grondcrediet N.V., Voordam 11. Castricum: Gebr. de Wit, Mient 41-43. Heiloo: N.V. Maatschappij „Nijenburg" tot expl. van onroerende goederen, Huize „Nijenburg". Nieuwe Niedorp: Coöperatieve Landbou- wersaank.ver. annex malerij „De Toekomst", Schulpweg D 6a. Den Helder: Dorschvereeniging „De Voor uitgang", Koegras. Schoorl: Coöp. Boerenleenbank, te Schoorl Laanweg C 151. Zijpe: Coöp. Ver. tot aank. v. land- en tuinbouwbenoodigdheden U.A., 't Zand, Boschweg I 89. Andere wijzigingen: Allernaar: G. Kamper, St. Annastraat 37, broodbakkerij; overgegaan aan wed. C. C. Kamper-Siebrands. D. Visser's Tien Cents Bazar, Hoorn, fil. Alkmaar, St. Annastraat 28 opgeheven. Hotel Schuijt, Stationsweg 104; overge gaan aan N. D. Teunissen. Den Helder: N.V. Het Nieuwe Sportter rein, Javastraat 1, exploitatie van onroeren de goederen, enz.; gekomen van Utrecht. Wieringerwaard: Café Het Bruine Paard, Noord Zijperweg, Groote Buurt A 165, café overgegaan aan mevr. de wed. A. Schenk- Geerlings. VERTROKKEN PERSONEN. W. F. Arens, G.D., echtgen. en kind, kant.bed., van Jan van Scorelkade 60 naar Amsterdam. A. M. Mul, R.K., dienstbode, van Breedstraat 18a naar Wormerveer. W. van Zalinge, N.H., z.b., van Nic. Beets- kade 47 naar Potchefstroom (Z.-Afr.). N. A. Vlaar, R.K., broodbakker, van Schetel- doekshaven 8 naar Wieringen. E. van der Linde, geen, echtgen. en zoon, boerenarb., van Korte Landstraat 11 naar Zaandam. B. W. Lach, N.H., en echtgen., z.b., van Pr. Julianalaan 14 naar Castricum. E. A. Out, R.K., dienstbode, van Achterstraat 39 naar Den Helder. N. G. Klaver, R.K., z.b., van Heilooërdijk 26 naar Rotterdam. C. E. J. Kist, N.H., part. verpl., van K. van 't Veer- straat 77 naar Den Helder. R. van Vliet, geen, kant.bed., van Rozenstraat 1 naar Rot terdam. J. C. Oudman, N.H., landbouwer, van Tuinstraat 3 naar Leens. E. P. Ber- naert, R.K., z.b., van Oudegracht 162 naar Amsterdam. I. A. Reijne, N.H., kant.bed., van Paternosterstraat 4a naar 's-Gravenhage. S. Buizert, Chr. Ger., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Rotterdam. R. H. Snel, geen, z.b., van Bleekerskade 10 naar Haarlem. A. Groothuizen, R.K., dienst bode, van Metiusstraat 2 naar Beverwijk. I. Park, geen, en echtgen., van Stationsweg 35 naar Heiloo. E. H. G. Lina, R.K., dienstbode, van Oudorperdijkje 24 naar Haarlem. G. Slot, N.H., ass. verpleegster, van Julianalaan 14 naar Purmerend. H. de Groot, R.K., z.b., van Baansloot 18 naar Rotterdam. W. K. Kuijters, geen, z.b., van Geestersingel 5 naar Vlissingen. A. O. de Vries, R.K., z.b., van Van der Woudestraat 39 naar Vlissingen. P. Wijpkema, Ger.K., broodbakker, van Achterdam 12 naar Am sterdam. H. Idema, R.K., dienstbode, van Van Everdingenstraat 18 naar Haarlem. J. van Dam, geen, winkelbed., van Korte Lyceumstraat 8 naar Haarlem. S. Broer tjes, Ger.K., en echtgen., van Corfstraat 3 naar Hoorn. J. G. van Ravesteijn, R.K., détacheur, van Korte Landstraat 30 naar Castricum. H. W. de Ruiter, N.H., z.b., van Ridderstraat 12 naar Vlissingen. W. F. M. Willebrands, R.K., bakker, van Sta tionsweg 6 naar Hoorn. M. Leemburg, geen, z.b., van Roemer Visscherstr. 22 naar Sneek. A, Wipprecht, geen, z.b., van Geest 21 naar Breda. J. Breeuwsma, N.H., boerenknecht, van Zeglis 213 naar Egmond- binnen. C. H. Oostinga, N.H., handelsbed., van. Voormeer 32a naar Ned. Indië. J. Beers, R.K., religieuse, van Emmastraat 12 naar Grootebroek. W. C. van Pel, R.K., slager, van Ridderstraat 15 naar Haarlem. C. B. Blom, R.K., winkeljuffr., van Claris- senbuurt 33 naar 's-Gravenhage. TWEE EN EEN HALF JAAR GEEISCHT WEGENS DIENSTWEIGERING. Wegens diènstweigering is de 20-jarige gewoon dienstplichtig soldaat J. W. door den Bosschen krijgsraad veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Van deze straf heeft de advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof verhooging gevraagd tot twee en een half jaar ge vangenisstraf. Beklaagde beriep zich voor zijn hou ding op het bijbelwoord, dat men zijn vijanden moest liefhebben. Hij heeft een verzoek tot de dienstweigerihgscommissie ingediend, om in een anderen tak van staatsdienst te werk te worden gesteld, doch dat verzoek was afgewezen. Op een tweede request was nog geen antwoord ontvangen. Het bleek, dat beklaagde .met enkele anderen een soort godsdienstige vereeni- ging in de plaats zijner inwoning vormde, welke omstandigheid de advocaat-fiscaal de veronderstelling deed uiten, dat ande ren invloed op dezen onontwikkelden jongeman hebben uitgeoefend en hij zoo tot dienstweigering is gekomen. Hij maakt z. i. niet den indruk, dat zijn overtuiging diep bij hem ingeworteld is. De belangen van duizenden andéren staan hiertegenover, aldus de advocaat-fiscaal, en in verband hiermede eischte hij ver hooging van de opgelegde straf tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De sententie van het hof volgt later. EEN STROOM ANONIEME BRIEFKAARTEN. Voorwaardelijke gevangenisstraf geëischt. Een stroom van anonieme briefkaarten met lasterpraatjes en beleedigingen werden verleden jaar bezorgd bij een melkcontro- leur te Wormerveer. Nog andere personen kregen dergelijke schrifturen gestuurd en het was duidelijk, dat deze lasterlawine uit de pen van één vrouw kwam, bezeten door een verteerende jaloezie. De rijksveldwach ter de Beus stelde een scherp onderzoek in en tenslotte rees een zware verdenking tegen een vijftigjarige getrouwde vrouw in de Zaanstreek, moeder van vijf kinderen. Van het vonnis van de rechtbank te Haar lem (3 maanden voorwaardelijk en 75 boete subs. 30 dagen) kwam de vrouw, die voor de rechtbank al haar vorige verklarin gen had ingetrokken en die volhield on- schudig te zijn, in beroep. Voor het Amster- damsche gerechtshof legde de psychiater, dr. Klein uit Haarlem, verklaringen over de vrouw af. Naar zijn oordeel is in dit geval sprake van een pathologische jalousie, door haar ziekelijke geestestoestand kan geen en kele waarde aan haar verklaringen worden gehecht. Ook thans ontvangt de beleedigde nog steeds anonieme brieven. De procureur-generaal ging de verklarin gen van de getuigen en deskundigen na en achtte het ten laste gelegde bewezen. Spr. requireerde drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk plus 200 boete, subs, ander halve maand hechtenis. Arrest 7 Maart. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. De werkloosheidsuitgaven. De werkloosheidsuitgaven over het af- geloopen jaar hebben in totaal f 12093.44 bedragen, tegenover f 20922.48 over het jaar 1938. Gesplitst naar uitgaven voor steun en werkverschaffing krijgen we over 1939 de volgende bedragen: 9289.35 en f 2804.09. Over 1938 waren deze bedragen respectie velijk f 12037.85 en f 8884.63. Begraven of verbranden? Men schrijft ons: Een mensch, die gerust wil leven, moet zich vertrouwd maken met 't denkbeeld te zijner tijd dood te gaan. Hij moet de noodige maatregelen nemen en hij moet bepalen, wat er met zijn stoffelijk overschot zal gebeuren: begraven of ver branden? Begraven is een proces, waarbij het lichaam op weerzinwekkende manier aan vernietiging wordt prijsgegeven. Denkt er u in en het woord „weerzinwekkend" zult ge niet overdreven vinden. Verbranden is het proces, waarbij in ruim 1 uur het aardsch omhulsel zich omzet in stof. Enkele dingen om u 't verschil te laten voelen tusschen begraven en verbranden zijn de volgende: Op het kerkhof, blootge steld aan weer en wind, wordt het stoffelijk overschot aan de aarde toevertrouwd, in een klasse, overeenkomend met den stand, dien de overledene op aarde mocht innemen. In het crematorium: plechtige stilte met, zoo ge wilt, orgelspel, en hier wordt door den dood verschil van stand uitgewischt. Hiel behooren allen tot den lsten stand en allen worden met denzelfden eerbied ontvangen. De kosten? Ieder die een sterfgeval in de familie heeft gehad, weet hoe duur een be grafenis is. Een crematie met alles en alles kan blijven beneden 200, indien men voor een zeer klein bedrag lid is van de vereeni- ging voor facultatieve lijkverbranding. Het secretariaat is gevestigd Kerkelaan 12. Men zie voor bijzonderheden elders in dit num mer. Bioscopen, Itoxy-theater, half 8, hoofdnummer Mid' j dernacht-taxi (rom.-sens.); hoofdrollen Brian Donlevy en Frances Drake. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 tot 6.30 uur hoofd nummer De vallei zonder wet (cowboy film); hoofdrol George O'Brien. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Kouwe drukte (amus.); hoofdrol George Formby. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Moeder (dram.); hoofdrollen Kathe Dörsch, Paul Hörbiger, Wolf Albach-Retty. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag en Donderdag geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Spionnage in de Maginot-linie (rom.-sens.' militair); hoofdrollen Victor Francen en Vera Korène. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Vrijdag 23 Februari. 8 uur, dancing Harmonie, vereen, voor paedagogiek; rede dr. Bamhoorn over mo derne behandelingswijzen in psychiatrische inrichtingen. Zaterdag 24 Februari. 8 uur, Harmonie, Schrikkelbal Pacivolo, Emagosas en Autoi-Esmen. Zondag 25 Februari. Gemaskerd bal v. d. gymn.-vereen. Voor waarts te Stompetoren. Teraardebestelling G. Meijer. 4 Donderdagmorgen werd alhier op 77- jarigen leeftijd ter aarde besteld, het stoffe lijk overschot van wijlen G. Meijer, voor heen koster der kerk, doodgraver en be stuurslid van diverse sociale organisaties. Hij was o.m. penningmeester van het On derling Ondersteuningsfonds en Zieken- huisverpelging alhier en genoot thans ruim 1 jaar van zijn rust in het Westerlicht te Alkmaar. Vele deputaties waren op den dooden- akker aanwezig en een schat van bloemen dekte de baar. Het woord werd gevoerd door de heeren Jb. Kramer namens het kerkbestuur, Jb. Verwer als vriend en P. Hart als vertegen woordiger der organisatie. „Helpt Elkander". Donderdagavond vergaderde de ver- eeniging Helpt Elkander. Aanwezig wa ren 22 van de 32 leden plus 2 adspirant- leden. De voorzitter sprak er zijn voldoe ning over uit, dat er nu, evenals het vo rig jaar, weer jonge mannen zijn die de plaatsen der ouderen innemen. Uit het jaarverslag bleek dat het leden tal in 39 met 2 was vooruitgegaan. Er waren zeer weinig ziektegevallen geweest: naast een voortgezet geval dat in Maart afliep één nieuw geval. Slechts 28 arbeidsdagen werden verricht. Het saldo van den penningmeester was 24.56. De aftredende bestuursleden werden herkozen. De contributie werd weer be paald op 25 cent voor 1940. Fasanten ulet beschermd. In verband met een bericht over de be scherming van fasanten, wijst men er ons van deskundige zijde op, dat de vogelwet geen fasanten beschermt. Deze vogels worden alleen in de gemeenten Castricum, Egmond aan Zee en Egmond Binnen als schadelijk wild beschouwd, in andere gemeenten als klein wild voor het schie ten waarvan een jachtacte nöodig is. Feest in de Prins Hendrik-Stichting. De tooneelvereeniging Ons Vermaak uit Bakkum, die reeds meerdere malen voor de oudjes in de Prins Hendrik-stichting is op getreden, heeft hen weder eens een genoe- gelijken avond bereid met de opvoering van het bekende blijspel in 3 bedrijven „Beurs- koorts", van Max Reimann en Otto Schwartz. Alle medespelenden hebben ertoe bijge dragen, dat de oudjes van begin tot het einde geboeid werden door de vlotte wij ze, waarop dit aardige blijspel werd opge voerd. Vooral mevr. Hagelen-Rimbaut, als de schoonmoeder en mevr. Jacobs-Haringa, als Christine, de huishoudster der familie Emmerling, speelden uitstekend. De directeur der stichting, de heer J. H. van den Berg, dankte na afloop alle mede spelenden voor den buitengewoon gezelli- gen avond, dien zij de oudjes bezorgd had den, in welken dank hij zeer terecht in 't bijzonder ook den regisseur, den heer J. Rossenbacker, betrok. Overstrooming'. Tengevolge van den ingevallen dooi konden de putten in de Voorstraat bij het Pompplein het water niet verzwelgen, zoo dat de straat weldra blank stond en de om wonenden met zakken zand moesten voor komen dat hun huizen onderliepen. Er wordt dag en nacht doorgepompt om het water af te voeren naar het strand en on- derloopen der huizen te voorkomen. In de sneeuw gezakt. Toen de voerman J. v. W. met zijn schelpenkar over de barricade van ijs en sneeuw, die langs het strand ligt, de zee trachtte te bereiken, zakte zijn paard tot aan den hals in een sneeuwberg. Met behulp van burgers en militairen slaagde hij er na een half uur hard werken in, het dier we der te bevrijden. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 nur: Meest matige, in het noorden tijdelijk toe nemende zuidelijke tot westelijke wind, be trokken tot zwaar- of halfbewolkt, waar schijnlijk eenige regen vooral in het noor den, matige dooi. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.55 tot 6.31 uur licht Op. Veeteeltbeperking? Als een bijzonderheid kan worden ver meld dat een koe van den heer D. R. alhier in 12 keer 20 kalveren ter wereld heeft ge bracht. HINDERWET. Bij besluit van 22 Februari 1940 is aan den heer H. Romijn vergunning verleend tot het oprichten van een sigarendroog- inrichting in het perceel Uitweg nr. 4, al hier. Alkmaar, 23 Februari 1940. Burgemeester en wethouder van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. Stoomvaart-Mij. Nederland. Madoera S.J.P.L. van New Orleans 22 Febf. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera 21 Febr. 13 uur van Port Said, verwacht 26 Febr. bij daglicht te Genua. Bantam J.N.L. 22 Febr, van Batavia. Kota Tjandi J.N.L. 23 Febr. 10 u. te Belawkn Sitoe Bondo uitr. 22 Febr. 15.30 uur te Ant werpen. Holland—Amerika-üjn. Volendam 22 Febr. van. te New York. (OPGAVE AMSXEBDAMSCHE Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 23 Februari 1940. Vor. k. P=/lL 81% 11% 84% 161% 102% 2.15-2.30 92 161 37 37% 55% 312 89% 90% 113% 114 38%, 23% 58% 58%-% 39/lS 4Ü%6 40% 28% 28% 18% 16%-j 5%« 43%-% 42%6 4% 384% 386-% 225 220% 97% STAATSLEENINGEN. 33)4 Nederl, 1938 3 Ned.-lndië 1937 5% DuitschL m. verkl. B ANK-IN STELLIN GEN. Amsterd. Bank91% Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloed. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper i North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather i CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber. Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber 3ll/i6 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Iopeka Illinois Central 9%# Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac jNoteering per 50. t Exclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 2)4, heden 2)4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET- OFFICIEEL. 58% 96 222 241% 2401-1j 29% 8'/, 8»/u 8%-'/lS 187% 187% 146% 99% 115 115 - 54% 94 3% 92% D4% 114% 104% 105% 104% 105 124% 124%-5 179% 138% if'9 18% 9% lOVis 12% 74 74% 3%„ 3% x) ex-coupon Vorige koers heden New-York 1.8715/i6 1.88%6 Londen 7.43% 7.43% Berlijn 75.45 75.45 Parijs 4.21'/» 4.21 Brussel (Belga) 31.67 31.68 Zürich 42.15 42.16 J4 Kopenhagen 36.32 H 38,35 Stockholm 44.80 44.75 Oslo 42.75 42.70

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 10