U KOOPT PLEIZIERIG Doet Uw voordeel lage prijzen. ROOS CORSETTEN HUIS DE BOER stofzuigers ONZE PASVORM GEEFT PAS - VORM. Wij hebben alle soorten CORSETTEN. Langestraat 101 bij de Groote Kerk. met deze nog tijdelijk DAGBLAD-RECLAME IS ACTUEEL, KEMA, Onze stofzuigers EEN SPECIALE AANBIEDING Langestraat 47, Alkmaar J. HENSTRA Laat 158-160 Tel. 3663 Alkmaar. WIERINGERWAARD NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE BERGEN NIEUWE NIEDORP HEILOO UITGEEST KOEDIJK OBDAM BEEMSTER OUDE NIEDORP Voor iedere dame een corset. Lastex vanaf 0.98. Echte Amerikaansche modellen. Keep up Bustehouders. als U een grote keus heeft en een vriendelijke bediening. Maar ook als U niets wordt opgedrongen. Koopt daarom Parfumerie-toiletartikelen, Scheerbenodigdheden en Geneesmiddelen in de HOOGSTRAAT. 'n Geschenk voor 't leven en de prijs geen bezwaar. K goedgek. Nederl. fabrikaat worden speciaal voor ons vervaardigd, gaan direct van fabriek naar winkel, waardoor uiterst lage ver koopprijzen voor goede stofzuigers. Het prijsverschil met andere stofzuigers wordt veroorzaakt door het ver mijden van bijzondere re clame, als colporteurs, agent schappen, afbetalingen, de monstraties aan huis, enz. enz. Probeert ze een week lang gratis bij U thuis, als ze niet bevallen, betalen wij direct het geld terug. Complete levering. Al onze stofzuigers zijn KEMA goedgekeurd en ra diostoring vrij. De Mercedes 32.50 De Ideaal 36.75 De Magneet 41.50 De Magneet Super 45. De Magneet Grand 54.75 Twee jaar garantie. Prima Italiaanse STOF ZUIGERS, iets beschadigd, geheel compleet, met hulp stukken voor de spot prijs van i 25.- Alleen in 220 volt. Bijz. ggggS^^mooi.Vlotte Dames molière met mooien stormrand. In ceder, blauw en bordeaux. Zeer chic gevloch ten bandschoentje, flatteus. In lak/suède en bordeaux-rood. Kuitpn- gewoon fraai bewerkt voorjaars model. In lak m. suède 4.90. Zeer fijn kastanje bruin. Zeer elegant. Stijlvolle hak. Prachtige suède gar neering. In blauw en bruin. Zeer giaparte en sportieve Dames molière. Prachtige, mo derne cederkleur. Met fraaien stormrand. vanaf vanaf Nieuwste Kinder schoentjes in zeer leuke modellen en alle tinten. In lak en London Tan vanaf Prachtig meisjes schoentje met fijne perforatie. Uitst. pas vorm. Fijn licht bruin. Crêpe zool en hak, zeer sterke wan delschoen. Sportief en vlug model. In bruin maat 24 maat 18 NEERLANDS GROOTSTE SCHOEN- en LEDERFABRIEKEN É|W WAALWIJK Eigen filialen in alle voorname plaatsen in Nederland. Schit- terende laars van zeer fijn calfsleder Chic model, heerlijke pasvorm. Prachtige stevige moliere mer^ bijzonder goeden pasv. In zwart er» oxblood. JkouincUuU Tüeuws Vergadering middenstandsvereeniging. Donderdag vergaderde de handeldrij vende en industrieele middenstandsvereeni- ging onder voorzitterschap van den heer C. Rezelman. Aanwezig waren 9 leden. Uit het jaarverslag noteerden we, dat het ledental (33) stationnair is gebleven. Door de mobilisatie is de St. Nicolaasattractie niet doorgegaan. De rekening van den penningmeester werd in orde bevonden. De ontvangsten hadden, met inbegrip van 33.02 saldo vorig jaar, be dragen 135.02, de uitgaven waren 86.65, het batig saldo 49.37. Als bestuurslid werd herkozen de heer P. Marrees. In de plaats van den heer G. van Zoonen (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer C. Bakker Gz. Noodgedwongen moet 't bestuur voorstel len de contributie te verhoogen tot f 4. Aan het hoofdbestuur moet 2.50 per lid worden afgedragen, zoodat er voor de afdeeling bijna niets overblijft. Na breedvoerige bespreking werd het voorstel aangenomen. Huisvlijttentoonstelling W.OX. De damesclub W.O.L. hield Woensdag en Donderdag een huisvlijttentoonstelling in „Concordia" alhier. De belangstelling voor deze tentoonstelling was zeer groot. Een groot aantal inzendingen, van den Langen- dijk en elders, is tentoongesteld en er is voor de liefhebbers, vooral voor de dames, veel te zien. Er zijn tal van fraaie en nuttige handwerken' tentoongesteld. Ook de afdee- lingen teekeningen, knutselwerk e.d. zijn voorzien van inzendingen, die de moeite waard zijn. De jury bestond uit de dames Nierop te Alkmaar, Buyze en Jaaxsma te Broek op Langendijk en de heeren D. Dirkmaat en W. Tuin te Noordscharwoude. In de lokalen, waar 's winters de tee- kenschool van de afd. Zuidscharwoude van de Vereeniging tot bevordering van het vak onderwijs in Westfriesland wordt gehou den, werd Dinsdagavond voor de ouders der leerlingen en belangstellenden een tentoon- stselling gehouden van het werk, dat door de leerlingen van deze avondschool is ge maakt in het afgeloopen seizoen. Er waren heel mooie teekeningen te zien. Ook was men in de gelegenheid, met de leeraren, de heeren Dirkmaat en Vis te spreken om event, inlichtingen te verkrijgen. Een derge lijke tentoonstelling wordt wel op prijs ge steld. De architect Jan Jans uit Almelo behan delt morgenavond in de Rustende Jager het onderwerp „Plattelandsbouwkunst in N.H." De lezing gaat uit van de afd. Bergen van „De Volks Hoogeschool N.H." en wordt ver duidelijkt door lichtbeelden. De heer Jans is specialist in plattelands houwkunst, voerde voor de Volks Hooge school verschillende ontwerpen uit, is een goed causeur, terwijl de door hem vertoonde beelden met zorg zijn gekozen. Vooral voor Bergen met zijn groot vreemdelingenverkeer belooft het morgenavond een mooien avond te worden. Ook voor het bestuur van de V.V.V., welk vereeniging waakt voor het eigenaardig schoon van de plaatst, is het een waardevolle avond. De doopsgezinde gemeente alhier, sedert 't emeritaat van ds. Haars vacant, zal het beroepingswerk ter hand nemen. Ds. Haars, die tot dusver in de pastorie bleef wonen, zal zich metterwoon elders vestigen. Als gediplomeerd verpleegster voor de inrichting voor ouden van dagen te Haar lem, genaamd „Kenaupark", is benoemd mej. M. Bakker Ad. Woensdagmorgen had de openbare ver- kooping bij afslag plaats van een boerderij met weiland te Uitgeest, toebehoorende aan wijlen den heer P. Admiraal te Limmen, ten overstaan van notaris van Cranenburgh, resideerende te Castricum. De uitslag was, dat alle perceelen te zamen in combinatie, is gezet op totaal 33090, op 14 werden ge mijnd door den heer J. Admiraal te Amster dam. Het woonhuis met erf en tuin, eveneens toebehoorende tot de nalatenschap van voor noemden P. Admiraal en gelegen onder de gemeente Limmen, stond in opbod op 3850 en werd gemijnd op 125 door den heer J. Keizer te Limmen. Begrafenissociëteit De Sterfbos. Bovengenoemde sociëteit hield haar jaarvergadering in het hotel de Ooievaar. Na opening las de administrateur het jaarver slag en daarna de financieele cijfers. Hier uit stippen we aan de volgende cijfers: De ontvangsten en uitgaven bedroegen, met een saldo van f 386,77, 6792,90. Het totale bezit bedroeg 21183,89, waartegenover een pro messe van 18821,16, een onverdeeld saldo van 647,86 y, en aan kapitaal 3010,59 Aan vaste eigendommen was een bedrag ge boekt van 9400. Aan eerste hypotheken stond per 1 Januari j.l. een bedrag uit van 6855. In 1939 hadden 28 uitkeeringen plaats tot een totaalbedrag van 1450. De stand, was per 31 December j.l. 573 verzekerden met een verzekerd kapitaal van f 30250. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Peperkamp en N. J. Ruijter, werden her kozen, evenals de periodiek aftredende com missaris, de heer N. J. Krook. De burgemeester inwoner. Burgemeester Perman heeft zich thans, na verbouwing van het door hem aangekochte huis, in de gemeente gevestigd. Bazar Ned. Herv. Kerk. Er worden bij bepaalde personen pogin gen gedaan, om ten bate van de Hervormde Kerk, alhier een bazar te organiseeren. Vergadering N.T.B. De Ned. Tuindersbond hield Woensdag avond in het café van den heer Jac Stam mes een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer D. Bankert, wees op de steunmaatregelen die niet voldoende zijn. Hij noemde andere plaatsen waar van de steunmaatregelen minder wordt genoten dan hier, zoodat men met het oog hierop dan maar niet moet mopperen. Van het jaarverslag van den heer Zwaan noemen we dat het ledental met één is terug- geloopen. Ook de financiën vertoonden over 1939 een teruggang, zoodat een tekort van 2.55 geboekt werd. Medegedeeld werd dat 50 cent per lid méér contributie aan de bondskas per jaar door de afdeeling zal moeten worden afge dragen in verband met stijging der bonds- uitgaven. Het bestuur der afdeeling Opdam heeft evenwel gemeend, mede in verband met den financiëelen toestand der leden, deze contributieverhooging uit de kas te moeten nemen en voor 1940 nog ten laste van de leden te laten komen. Alle leden gingen hiermee accoord. Besloten werd dat het volgend jaar het geheele bestuur zal moeten aftreden. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren D. Bankert en C. Molenaar herkozen. In bespreking kwam hierna de beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering van afgevaardigden der afdeelingen op Za terdag 2 Maart te Alkmaar. De vergadering kon zich met alle voorstel len vereeriigen. Naar de alg. vergadering werden als afge vaardigden herkozen de heeren D. Bankert en N. Aaijals nieuwe afgevaardigde naar de vergaderingen te Langendijk de heer Jae. Hollenberg Sr.; de heer D. Bankert werd af gevaardigd naar de vergadering te Amster dam. x Bij K. B. is benoemd tot dijkgraaf van het waterschap De Beemster, de heer P. Otjes Mzn., alhier. De R.K. L.T.B. te 't Veld hield haar al gemeene vergadering, waarbij o.a. aanwezig was de burgemeester. Door de afd. Winkel van Bloembollencul tuur werd voor de gehouden tentoonstelling van bolbloemen een medaille beschikbaar gesteld. Op gelijke wijze werd beschikt op het verzoek van het doofstommeninstituut te St. Michelgestel, ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan. Aan het bestuur werd vrij mandaat ge geven besprekingen te voeren met den land- arbeidersbond St. Deus Dedit, betreffende loonsverhooging, in verband met het stijgen van de kosten van levensonderhoud. Besloten werd te trachten, door bemidde ling van het hoofdbestuur, verbetering te brengen in de strooprijzen. Bij genoegzame deelname zal wederom een melkcursus worden gehouden. Ten aanzien van de in 1932 verleende tuin- derscredieten, waarvoor rente moet worden betaald, zal worden getracht te bewerkstel ligen, dat deze rente als aflossing zal wor den beschouwd. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester, den heer Schiebroek, bleek, dat de vereeniging thans 97 leden telt. Het financieel verslag werd uitgebracht, waar uit bleek, dat de uitgaven 502.13 en de ont vangsten 565.70 hebben bedragen. Batig saldo alzoo 63.57. Het bezit van de ver eeniging bedraagt f 167. Hierna gaf de geestelijke adviseur uitleg van het vaandel, dat werd geschilderd door den heer Groen. Een staande de vergade ring gehouden collecte bracht f 28.75 op. Uit de kas werd f 50 besteed, 'twelk door het bestuur tot 70 werd aangevuld. De kosten van aanschaffing bedragen 125. De aftredende bestuursleden, de heeren Th. J. Stadegaard, J. Wit Azn. en A. Bruin, werden herkozen. Tot eerelid werd benoemd de ruim 80-jari- ge heer D. Wijnker Sr. en tot afgevaardig den voor den N.M.B. de heeren S. de Boer Czn., J. de Boer Szn. en W. H. Bierman.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8