Aqwda i f Meer dan ooit.... eisch 100° kwaliteit en zuiverheid! „den: Plattelandsbouwkunst in N.-Holland. VULPENHOUDERS IN P.O.A. n-v. PAYGLOP 18. HEILOO GEB Tandh Inr Café J Ritsevoor nette I een Ke EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Zaterdag. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Bij K.B. van 29 Febr. is aan den heer H. J. J. Verhoeff, op zijn verzoek, met ingang van den dag van indiensttreding van zijn opvolger eervol ontslag verleend als notaris te Avenhorn. TOONKUNST. Nog slechts een paar weken scheiden ons van Paschen en in die weken herdenkt de wereld het lijden van Christus. Het wordt daarbij steeds meer tot traditie, in dezen zorgvollen tijd, zich tot luisteren te zetten naar de woorden van het evan gelie van Mattheus of Johannes, zooals zij gebruikt zijn door den grootmeester der mu ziek Joh. Seb. Bach in zijn werken Mat- theuspassie en Johannespassie. Het mag daarom verheugend genoemd worden dat, evenals verleden jaar, hier in Alkmaar gelegenheid zal zijn de ontroering te ondergaan die uitgaat van een van deze passies, n.l. de Jchannespassie. De Johannespassie, die zeker niet onder doet voor de meer bekende Matth. passie, is van een dramatische spanning, die zeer veel vergt van de uitvoerenden. Dat het ensemble opgewassen is tegen de taak die hem wacht, zal ieder, die de namen der medewerkenden leest, met ons eens zijn. Het is daarom zonder twijfel dat van de uitvoering op Woensdag a.s. in de Kapel- kerk groote wijding zal uitgaan. DE STOOMBOOTDIENSTREGELING DEN HELDER—TEXEL. Nu ijs en sneeuw zoo goed als verdwe nen zijn, zal na een langen tijd van zeer on- geregelden dienst, op het traject Den Hel derTexel ingaande 5 Maart weer een nieuwe dienstregeling worden ingevoerd. Door het langer worden der dagen, zal het nu weer mogelijk zijn des morgens te 5.45 uur van Texel en te 6.45 uur vanuit Den Helder te varen. De laatste dienst vanuit Dén Helder gaat nu weer te 16.20 uur. De vroege dienst gaat echter voorloopig nog niet des Zondags. Wel zijn er na 5 Maart des Zondags weer 3 diensten. De vertrek uren van alle diensten worden verder ver anderd. Men zie voor nadere bijzonderheden de advertentie elders in dit blad. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 3 Maart zal de apotheek van Mevr. Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VAN WIE IS DIE ROEIBOOT. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een in het Kanaal alhier aangedre ven groene roeiboot. SUCCESVOLLE TOONEELVOORSTELLING IN HET GULDEN VLIES. 'n Huis vol Herrie. De voorstelling, die het ensemble van Jo- han Kaart Donderdag in het Gulden Vlies heeft gegeven, is een daverend succes ge worden. De zaal was geheel bezet en dan juist komt de vertooning van een klucht als ,,'n Huis vol Herrie" zoo bijzonder tot haar recht, omdat de dolle vroolijkheid van de talrijke aanwezigen ook werkt op de uit voerenden. Nu is in deze familiegeschiede nis de dwaasheid geen oogenblik van de lucht en hoe graag men ook zou willen, het geval is niet na te vertellen. Een buitenge woon bazige schoonmoeder, een kwakzalver, die alles in de war stuurt, een kind van een dienstmeisje en den zoon des huizes, die echter werkelijk getrouwd zijn, een schoon papa, die voor mama heel bang is, een andere schoonzoon., die verdacht wordt van on trouw, een tuinhuisje, dat in de lucht vliegt enz. enz. Hoe alles ten slotte nog weer terecht komt, is onbegrijpelijk, maar het ge beurt. De uitvoerenden hebben de klucht alle recht laten wedervaren en op dolkomi sche wijze gespeeld. Johan Kaart behaalde een groot persoonlijk succes als dr. Niks en zoo was het ook met mevr. ChrispijnMul der als de schoonmoeder. De overigen ver vulden hun taak met toewijding en droegen zeer veel tot aller vroolijkheid bij. DE VREEMDE HONDENZIEKTE. 'Een lezeres uit een der buitengemeen ten schrijft ons in verband met de vreem de hondenziekte nog het volgende: In Uw courant las ik over de „vreemde hondenziekte". Ook onze hond heeft waarschijnlijk deze ziekte gehad, maar is nu weer genezen. De kenmerken der ziekte waren bij de zen hond het is een half groote teef van 7 jaar die nooit jongen gehad heeft de volgende: veel likken, in de pooten bijten, verminderde eetlust, eten zonder kauwen, twee dagen geheel niet eten, den volgenden nacht janken, aan de deur knagen en rond loopen met kop omlaag en jpijnlijken bovenkop. Wij dachten eerst dat het kou was. Den volgenden dag was het dier kalmer. Wij hebben het een warm (vol) stroo- bed gegeven op de dorsch en -overdag bij pla kachel gehouden. Het dronk veel wa ter en wij gaven het lekkere hapjes zacht brood en havermout. Vooral de haver- jmoutpap, met melk gekookt, werd graag gegeten. Deze hond loopt altijd op boerenerf on iïornt niet op den weg. Wij voeren altijd 's avonds wittebrood met een scheutje rauwe melk en 's mid dags aardappelen of andere restjes van bet middagmaal, dus geen hondenbrood. In dit geval kan de ziekte dus niet aan het hondenbrood worden geweten. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan B. en W. en de raadsleden is door de vereeniging „Eendracht maakt macht" het volgende schrijven gezonden: De landelijke bond van werkverschaf fingarbeiders en werkloozen Eendracht Maakt Macht, afd. Alkmaar, ziet zich ge noodzaakt om het volgende adres aan u te zenden met de verzoeken: 1. Om onmiddellijke uitkeerihg van den B-steun. 2. 10 pCt. steunverhooging voor armlas tigen, en tevens een regeling te treffen voor dekking, kleeding en schoeisel. 3. Om er bij de regeering op aan te drin gen, om den steun- en werkverschaffings- loonen in evenredigheid met de prijsverhoo- ging der levensmiddelen te brengen, name lijk om de steunen en werkverschaffingsloo- nen met 10 pCt. te verhoogen. 4. Om het onrechtmatige inhouden van 50 cent van de ongeorganiseerden ongedaan te maken. 5. Om den thans geldenden kolentoeslag 1.70 uit te blijven keeren zoolang de win tertijd du'urt. Hierna maakten wij een korte reis langs de boerderijen in N.H., waarbij een groote variatie getoond werd. De Saxsische boer derij te Laren toande de verbondenheid met de aarde van de bewoners, terwijl de pyra- mide boerderij in N.H. meer het omhoog ge richte demonstreert. Door de studie van het oude boerenhuis leert men het best de bouwkunst begrijpen. In het oude boerenhuis werd de deur in derdaad als het hoofdmonument behandeld. Door het bewaren van de bouwstijl van een streek was de plattelandstimmerman vroeger een kunstenaar. Zij toonden in de toppen van hun vingers gevoel voor de omgeving. Wit langs de duinkant en de zee doet het heel goed en werd dan ook in de duinstreek bij de boerderijen te Wassenaar tot uitdruk king gebracht.. Ook de schoonheid van het Zaansche huis toonde spr. in beeld. Op de monumentale boerderijen in de Beemster stond spr. ook uitvoerig stil. Ook de boerderijen in Wieringen, Fries land en Groningen als verschillende varian ten toonde spr. het gehoor. In het tweede deel van zijn lezing behan delde de heer Jans de moderne bouwkunst en de bouw zooals die niet moet zijn. Wat de tegenwoordige plattelandsbouwer presteert, na den bloeitijd, die in 18501880 een einde nam, is een bouwerij die ons het hart doet vasthouden. Spr. was daarom een voorstander van schoonheidscommissies, maar in hoofdzaak lioenen. In Engeland woont reeds 80 pet. van de bevolking in een eigen huis, wat spr. de reden noemde waardoor het volk daar de crisis zoo goed heeft kunnen door staan. Hij besprak hierop de vraag wat een bouwspaarkas eigenlijk is en hoe hij werkt. In het kort samengevat is het: collectief toe passen van de spaargedachte. Met behulp van krijt en teekenbord zette spr. uiteen, dat daardoor iemand veel spoediger in het bezit van het gewenschte kan zijn dan wan neer hij alléén spaarde. Daaruit volgt, dat alle deelnemers daarvan profiteeren, ook al doordat hij, die geholpen is, alleen zijn stortingen terug krijgt en geen rente betaalt, van het verkregen voorschot, onch rente ontvangt. De leeningen aan de deelnemers worden renteloos verstrekt. Wie dus een eigen huis wil hebben, begint te sparen en na ontvangst van het beoogde, spaart hij verder ter aflossing van hetgeen hij méér heeft ontvangen dan gespaard was. Zoodra er voldoende bijeen is, volgt toe wijzing van hypotheken ten behoeve van de spaarders. De controle op het gespaarde wordt gevormd door vijf spaarders, ver trouwenspersonen uit de deelnemers, en deze controlecommissie moet de toewijzing vooraf goedkeuren. Een tweede zekerheid wordt gevormd door een geblokkeerde rekening bij de Twentsche Bank, waarop alle stortingen moeten worden gedaan. De Bank contro leert ook of alle uitgekeerde gelden voor het £aatste Betichten l HANDELSBESPREKINGEN MET DUITSCHLAND GEËINDIGD. Clearingverdrag blijft tot 30 Juni 1941 van kracht. De regeeringspersdienst meldt: Van 24 Febr. tot 1 Maart 1940 hebben te 's-Gravenhage besprekingen plaats gehad tusschen Nederlandsche en Duitsche regee- ringscommissies. Hoofdzakelijk werden eenige aangelegen heden, welke verband houden met de uit voering van de loopende verdragen op eco nomisch gebied, besproken. Tevens werd overeengekomen, dat de bestaande overeen komst ten aanzien van de Nederlandsch— Duitsche clearing tot 30 Juni 1941 van kracht zal blijven. DE UITVOER VAN DUITSCHE STEENKOLEN NAAR ITALIË. Naar aanleiding van het besluit tot het aanhouden van voor Italië bestemde Duit sche steenkolentransporten schrijft de de- plomatieke redacteur van de „Times", dat Engeland dezen maatregel lang heeft uitge steld uit vriendschap voor Italië en in da hoop, dat te Rome een overeenkomst tot stand zou komen, waarbij Engeland Italië steenkolen zou leveren in ruil voor Italiaan- sche uitvoer naar Engeland. De andere neu tralen begonnen echter te klagen en da vraag te stellen: waarom zou onze invoer .f. - b^'L-L UT 1 1 U VIRGINIA t>?K In een door de afd. Bergen van „De Volks Hoogeschool N.H." georganiseerde bijeen komst hield gisteravond in „De Rustende Jager" te Bergen de architect Jan Jans uit Almelo een lezing over het onderwerp „Plat telandsbouwkunst in N.H.", welke lezing door lichtbeelden werd verduidelijkt. De vergadering werd wegens afwezigheid van den voorzitter geleid door den heer J. Roggeveen, die de aanwezigen verzocht iets dichter bij het projectiebord plaats te nemen, opdat men beter de toets kan waarnemen en den heer Jans uit Twente dankt bracht voor zijn bereidwilligheid zijn onderwerp in Ber gen te behandelen. De heer Jans ving zijn betoog aan met de opmerking, dat er in Nederland nog weinig studie was gemaakt van de oude boerderij. Allereerst toonde spr. ons een plaatje van de Rijp, waar veel bouwkundig schoon be waard is gebleven. Spr. vond het noodig, dat men bouwkun dig leert zien. Elk gebouw heeft zijn eigen economische sfeer. Spr. zette dit nader uit een. In de bouwkunst gaat het niet om het af zonderlijke gebouw. De klemtoon zal moeten vallen op de harmonische groepeering, die in de producten van het verleden een hoog tepunt bereikte. Een fout van vele moderne huizen is, dat ze te alledaags zijn. Geen grootere aanslag op het natuurschoon dan het pretentievolle huis. Mooi is het eenvoudige, waaronder men niet het kale moet verstaan. In onzen tijd kent men nog alleen nog alleen tech nische normalisatie. In vroeger eeuwen had men voor het huis aan drie kleuren genoeg. In de middeleeuw- sche stadjes, als de Rijp drukten de huizen uit, dat ze behoorden tot een gemeenschap. Het raadhuis was daar het symbool van de gemeenschap. Dat van de Rijp drukt diep het besef van werkelijk bestuur uit. Het in richten van vrijgekomen huizen, hoe groot ook tot raadhuis, is een bewijs van geeste lijke armoede. Ook kleine gemeenten moeten door den bouw van hun raadhuizen toonen, dat ze waard zijn gezien te worden. In de bouw- kust leeft de macht het geestelijk leven tot uitdrukking te brengen. De architecten in het verleden waren zeer knap om het huis zoo te maken, dat het een schakel is in de keten van de straat. Hierop toonde spr. een plaatje van stroeve rust te Ameland, met zijn verticaal ge vormde toren. Hierop volgde een kiek van Bolsward, een van de mooiste stadjes in ons land. Elk huis, aldus spr., moet doortrokken zijn van het gevoel, dat het in bescheidenheid een passend onderdeel moet zijn van een ge heel. Spr. oordeelde, dat voor het verkeer stede bouwkundig wel eens te groote offers wor den gebracht. De hoofdopgave van de ste- denbouwkunst is, dat langs de straten de gebouwen zoo staan, dat straten zijn gescha pen met op de belangrijkste punten de be langrijkste gebouwen. De juiste definitie van het huis gaf de Chineesehe wijsgeer Lao Tse, die zeide, dat muren, ramen en deuren de buitenkant van het huis bepalen, maar dat de ruimte er binnen bepaald het wezen van het gebouw. In onze woonruimte moet geen overeen stemming zijn met het interieur van b.v. een kerk. Het interieur moet eenvoudig en rustig zijn. In beeld toonde spr. de schoonheid van de knopstoel in lïet boereninterieur te Stap horst. Ook de ronde tafel en de plaatsing van de kast wijst op een goed gevoel. Hierop keerde spr. met het beeld weer terug naar N.H. en toonde ons de schoonheid van de eenvoudige huisjes bij Graftdijk. De mooie oplossing van de Hofjes in Haarlem toonde spr. ook als voorbeeld, waarbij met eenvoudige middelen sterke schoonheid werd bereikt. Het straatje in Haarlem tegenover het Frans Hals museum met genormaliseerde gevels, noemde spr. een der mooiste van ons land. Hierop bracht hij ons naar Marken, waar men sterk door de kleuren was gegrepen. voor de Volkshoogeschool, om de menschen te leeren hoe het moet, opdat men ingeval zonder ambtelijke rompslomp weer schoon heid kon schrijven. Goed bouwen, aldus spr., kost niet meer dan leelijken, kalen bouw. Natuurlijk moet men ook bij den modernen bouw ten plattelande de uiterlijk goede moderne middelen toepassen, maar breken met de aanstellerij. De vrouw ten plattelande moet vermijden, dat haar huis verburgerlijkt. Wij moeten weer naar een bouwkunst ten plattelande die een harmoni sche binding geeft tusschen het leven en werken, dan krijgen wij weer plattelands cultuur, dat breekt met het ongezonde indi vidualisme, waardoor zonder overleg de er barmelijkste bouwsels ontstaan. Geen gemeente moet dit toestaan. Zoo lang mogelijk overreden, maar als het niet gaat den lijn strak houden. Een groote bedreiging van het natuur schoon meende spr. ook de z.g. zomerhuis- bouw, hetgeen spr. ook in beeld toonde met beelden van Nes op Ameland. Deze zomer huizen, aldus spr., moeten naar de bouw verordening behandeld worden. Dit deel van spr. rede, waarin hij ook interieurs die een wansmaak demonstreerde, toonde, behandelde hij dermate op geestige wijze, dat de lach herhaaldelijk door de zaal klonk. Als een beeld van opbouw toonde spr. de door Berlage in Twente voor Kroller ge bouwde boerderij, met een monumentale frontingang. Van de boerderij enbouw in de Wieringer- meer kon veel goeds gezegd worden, maar toch is ook daar het probleem niet voldoen de bestudeerd en spr., die voor het behoud is van het provinciaal eigene, hoopt toch, dat men in den Oostpolder die boerderijen niet krijgt. Door studies moeten wij nu zoo bouwen, dat wij een verwante toon aanslaan met het groote verleden. Met waardeering gewaagde spr. van het geen de gemeente Ommen voor den bouw ten plattelande doet, waarvan hij ons prach tige landarbeiderswoningen liet zien. Spr. eindigde met als zijn overtuiging uit te spreken, dat in de toekomst weer een plattelandsbouw kan komen, die ons dezelf de vreugde zal leveren als de oude. De voorzitter, de heer Visser, die inmid dels was verschenen, sprak hierna nog een woord over het werk van de Volkshooge school en uitte den wensch, dat men iets van het cultureele werk er van had begre pen. Spr. hoopte, dat velen zullen medewer ken om in N.H. een bloeiende Volkshooge school te doen opbouwen. HOE KRIJGT MEN EEN ONBELAST HUIS? Ter beantwoording van deze vraag heeft Donderdagavond in De Unie de heer E. H. Evers, directeur der N.V. bouwkas „Rohyp" te Amsterdam, een causerie gehouden voor een dertigtal belangstellenden. Alvorens zijn causerie aan te vangen, sprak de heer Evers een woord van welkom, con- stateerende, dat zij, die 't initiatief hadden genomen voor deze vergadering, de waarde hebben erkend van het onbelast bezit. Een betere sociale ordening kan pas tot stand komen, meende spr., als steeds meerderen deel hebben in het bezit. De regeering is hiervan ook overtuigd, het op handen zijn de ontwerp van wijziging van de woning wet getuigt ervan: het stimuleert het streven naar het verkrijgen van een eigen onbelast huis. Van oudsher is al het algemeen verlan gen geweest om te wonen in een eigen huis en pas in de laatste paar eeuwen is ons volk, in plaats van eigenaar te zijn van het be woonde huis, een volk geworden van huur ders en rentebetalers. Dat zou niet erg zijn, als het niet anders kon, maar dat kan zeer wel, zooals de bouwkassen aantoonen. Spr. vertelde hoe die eigenlijk in het Schwarzwald zijn geboren in tijden van te kort aan liquide middelen, toen in een kleine vergadering werd betoogd: waarom zouden wij ons weinige geld uitgeven aan hypotheek en rente? 't Gevolg is geweest, dat in Duitschland een heele bouwkassen-beweging is ontstaan, die geleidelijk in andere landen navolging vond, en overal liepen de gelden, waarvoor gebouwd werd, tot in vele tientallen mil- door de spaatders beoogde doel worden aangewend. De toekenning van hypotheken geschiedt in verband met de hoogste spaarprestatie der deelnemers. Spr. zette op het teeken bord uiteen wat daarmee wordt bedoeld. Hoe lang men sparen moet cm een eigen huis te krijgen, is afhankelijk van verschil lende factoren, b.v. van het aantal toetre dingen, de extra-stortingen, de extra-aflos singen e.a., maar de zekerheid bestaat wel dat iedere deelnemer eenmaal een eigen onbelast huis krijgt. Wie toetreedt en 5 jaar en 3 maanden zijn verplichte stortingen heeft gedaan, kan reeds een toewijzing van hypotheek krijgen. Voorzichtigheidshalve zegt de „Rohyp", dat de toewijzing ligt tus schen 5 en 7 jaar spaartijd. De practijk leert, dat die tijd heel wat korter wordt. De verplichte storting bedraagt 2 pro mille per maand. Spr. zette daarna uiteen hoe de aflossing geschiedt van de verstrekte hypotheek. De totale kosten zijn y« pro mille per maand, plus poliskosten, plus aandeel in de adminis tratiekosten, plus afsluitprovisie voor de hypotheek. Aan de hand van berekeningen maakte spr. duidelijk, dat iemand, die onder de gunstigst mogelijke omstandigheden bui ten de spaarkas om een hypotheek voor een nieuw huis krijgt, zeker nog niet zoo voor- deelig uitkomt als hij, die deelnemer is in de bouwspaarkas. Bovendien is de op deze laatste wijze verkregen hypotheek onop- zegbaar en men betaalt af in steeds gelijk blijvende maandelijksche termijnen. Door eiken meerderen gelijktijdig betaal den termijn bespaart men administratiekos ten, terwijl ook afbetaling in één keer mo gelijk is, ja, zelfs gaarne gezien wordt. Ren te is, zooals hierboven reeds gezegd, niet verschuldigd. Na een korte pauze werd door eenige hee- ren gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, welke door den heer Evers uitvoerig werden beantwoord, waarbij hij het in eerste instantie gesprokene nader toelichtte en o.a. betoogde, dat het reeds nu gevormde reservefonds zal blijken in staat te zijn tegenslagen op te vangen, zoodat de zekerheid voor de deelnemers stijgt. Wakr dit reservefonds gevormd kon worden in 'n tijd dat de bouwspaarkas-gedachte in ons land nog weinig bekend was, wettigt de verwachting, dat in de toekomst steeds méér gereserveerd kan worden. In het algemeen werd de techniek van de bouwspaarkas in den breede uiteengezet, waarbij zeer na drukkelijk werd ontkend, dat zij eigenlijk een sneeuwbalsysteem zou zijn. De bouwkas bedoelt niet de bestaande financieele instel lingen (hypotheekbanken) te verdringen, maar wil er een aanvulling van zijn en dus voorzien' in een lacune van het bestaande crediet-systeem. Aan het einde van den avond sprak de heer Evers de hoop uit, dat de resultaten ervan zullen zijn een beoefenen van het bouwspaarkassysteem. uit Duitschland worden stopgezet en die van Italië niet? De vorige week werden in het Lagerhuis verscheidene vragen gesteld, die van ongeluld getuigden. De regeering is thans van meening, dat zij den maatregel niet langer kan uitstellen. Engeland zal nog pogingen doen tot een re geling te komen en in de Vereenigde Staten hoopt men reeds, dat meer Amerikaasche steenkool naar Italië zal kunnen worden vervoerd. DE STRUD BIJ VIIPURI. De Russische troepen staan thans op slechts drie kilometer van Viipuri en waar schijnlijk trekken de stoottroepent de bui tenwijken reeds binnen. De Finnen aanvaarden thans den even- tueelen val van Viipuri. Zij maken hun ver dedigingslinies blijkbaar dieper en gisteren hebben zij nieuwe aanvallen bij de Taipale afgeslagen. Er is geen nieuws van Nautsi, waar drie Russische divisies trachtten op te rukken. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Februari 139 kuipbaden, 156 le klas douche, 526 2e klas douche en 800 3e klas douchebaden genomen. Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van hun stempelkaart, voor zich en hun gezin in het badhuis van het Witte Kruis een douche bekomen ad 5 cent per persoon, doch alleen de eerste 4 dagen der week. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.10 tot 6.13 uur licht op. prijzen van f 1.10 tot f 25. CORRESPONDENTIE. „Aan een werkloos abonné" alhier. De inhoud van Uw stukje komt overeen met dien van wat wij Donderdagavond hebben opgenomen. Onze ruimte laat niet toe daarvoor in herhalingen te treden. Red. Alkm. Crt. De Hanze. De Hanze hield Donderdagavond jaar vergadering in het Brunogebouw. Voorzit ter was de heer Joh. J. Kroon, die bij de opening der vergadering zijn erkentelijkheid uitsprak voor het cadeau bij zijn 25-jarig huwelijk. Ook de penningmeester die in de zelfde omstandigheden had verkeerd, bracht mede namens zijn vrouw, dank. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten waren f 578.13, de uitgaven 495.47, saldo f 82.66. Het banksaldo is 179.78. Bij de bestuursverkiezing sprak de voorzitter zijn teleurstelling erover uit, dat de secretaris, de heer H. C. Groot en de heer P. Kaandorp Czn. heengaan. Nieuw gekozen werden de heeren C. Beers en P. Burgering en herkozen de heer Jac v. d. Peet. Met 2 stemmen tegen werd besloten een feestavond te houden. De heer van Tricht bracht ter tafel een te houden tentoonstelling, een z.g.n. H.A.B. (Heiloosch Algemeen Belang). Breedvoerig werd dit punt (ook het vorig jaar aangehou den) besproken, doch daar men vreesde, dat het een fiasco zou worden, andermaal aangehouden tot de tijd gunstiger is. Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Kouwe drukte (amus.); hoofdrol George Formby. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolon geerd). Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Bel Ami (rom.); hoofdrollen Willy Forst, Johannes Riemann, Olga Tschechowa e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Donderdag geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Sterren gaan naar Hollywood (rom. revue film); hoofdrollen Joan Crawford, James Stewart, Lew Ayres en Lewis Stone. Toe- gang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Mr. Moto op het eiland des doods (detective verhaal) hoofdrol Peter Lorre. Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 2 Maart. 7.30 uur, Wapen van Heemskerk, mi- carêmebal. Huize Proot, half-vasten-feestavond; Swing Charmers band. Zondag 3 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, mi-carêmebal. 3.30 uur, Wapen van Heemskerk, mi- carêmebal. Dansen in „Het Rijper Wapea" ie De Rijp. fj Heden o droefheid, m vader, de He in den ouder Dirkshorn, 1 Liever De ter: 4 Maart op c sterfhuis 2 u en IJff. Heden lieve Moede BERGEN N, Geen tx Volstrel De begi aankomst vi Voor de zei deelneming on overlijden van Vader, Behuw KLAAS betuigen wij dank. Uit Wed. K. I Willem Zellew Voor de vel« neming, die v vangen, na h onzen lieven Grootvader, di WILLEM betuigen wij dank. F^ Alkmaar, 2 M Mevr. A. H. GRETHj! M. S. INDRA1 T Spr Dinsdags Woensdag! Mevr. AMEN! Bloemendaal per 1 April Mei goedkunn. we Katoen en zvs B.z.a. per 1 J v.g.g.v., goed werken. Sala Liefst Bergen Z 832 bur. v, GEVRAAGD in het Ko Nederland" t Zioh persoon de Directrice Advertent van denze ■worden tot UITERLIJ 's morgens a derd des Za Wegens h des Zaterda dat de ad nummer be: zoo mogelql wel uitei MORGEN in ons bezit

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2