Jkownciaal 'llieuws Jüutst en Wetenschap £uchtvaatt Glimlachje. BROEK OP LANGENDIJK HEILOO KOEDIJK WARMEMHUIZEN EGMOND AAN ZEE CASTRICUM NOORDSCHARWOUDE OBDAM STOM PETOREN BERGEN HENSBROEK WIERINGERWAARD HOORN DERDE BLAD. 2 der bracht zij het niet en hiermede was de „eerste" nederlaag in 1940 een feit. Over den wedstrijd nog het volgende: Het begin was veelbeloovend. Van beide kanten werd direct flink aangepakt en zoowel O.S. V. als Alcmaria wisten eenige goede aanval len op te bouwen, zoodat beide verdedigin gen meteen alle zeilen moesten bijzetten om het gevaar te bezweren. De O.S.V.-keeper moest een paar maal handelend optreden, wat hem goed afging. Het succes kwam aan den anderen kant, toen de bal uit een be trekkelijk ongevaarlijke uitval der bezoe kers bij den midvoor belandde, die mede doordat de A-verdediging aarzelde met in grijpen, met een schot Duiveman verraste, zoodat O.S.V. na 10 min. spelen met 10 leidde. Alcmaria beantwoordde met eenige tegen aanvallen, doh daar zij het spel veel te kort hield, kon steeds op het nippertje erger wor den voorkomen door O.S.V. Toch dacht men Hamstra te zien scoren toen hij een snelle rush op de O.S.V.-veste ondernam en deze met een vinnig schot besloot; de bal vloog juist in het zijnet. Even later kreeg v. Wie- ringen een mooie schietkans, die hij onbe nut liet. Ook zaten de bezoekers niet stil en met snelle uitvallen belaagden zij meerma len het Alcmaria-doel, waar de verdediging de situatie meester bleef, zoodat de rust met 01 in het voordeel van O.S.V. aanbrak. Na de hervatting leek het bij de thuis club mede door eenige wijzigingen in de opstelling aanvankelijk iets beter te zul len gaan. Doch voor doel gekomen bleef het mis. Er werd veel te lang gewacht met schieten en daar ook het samenspel veel te ver werd doorgevoerd, kreeg de O.S.V.-ver dediging steeds gelegenheid in te grijpen. Toen succes dan ook uitbleef verslapte het spel der gastheer en aanmerkelijk en kon O. S.V. zich hierdoor eenigszins loswerken en eenige aanvallen opzetten en uit één dezer aanvallen maake de linksbinnen het tweede punt voor O.S.V. Even later werd het zelfs 03, daar bij een overtreding de bezoekers even buiten het strafschopgebied een vrijen schop kregen toegewezen, welke in een doelpunt werd omgezet. Een kwartier voor het einde hadden de gastheeren toch eindelijk succes. Nadat eerst paal en lat redding hadden gebracht, wist tenslotte een O.S.V.-verdediger niets anders te doen dan den bal met de hand uit het doel te slaan: penalty. Rampen voltrok het von nis en de stand was 13. Het einde brak aan met ongewijzigden stand. Over de A-ploeg kunnen wij kort zijn. In dezen vorm spelend heeft zij allerminst be vrediging geschonken en verscheidene spe lers bleven ver beneden hun kunnen. De gedwongen rust-periode zal hieraan echter wel niet vreemd zijn. O.S.V. toonde zich ook nu weer een taaien tegenstander. Een ploeg met goede steunpunten als spil, linkshalf, linksbinnen en middenvoor, die het ook an dere tegenstanders nog lastig genoeg kan maken. De scheidsrechter leidde behoudens een enkel foutje verdienstelijk. Dammen OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen van de partijen, dié gisteren in het Parkhotel voor de tiende ronde van het tornooi om het kampioenschap van Ne derland zijn gespeeld, waren: KaldenDukel 11 RustenburgSuyk 1I Ham—Keller 11 Vosvan Dartelen 11 BomLochtenberg 20 De stand is thans: 1. Keiler 15 p., 2, en 3. Suyk en Rustenburg, beiden 13 p.; 4. Bom 12 p., 5. Dukel 11 p., 6. Ligthart 10 p., 7. en 8. Kalden en Ham beide 9p., 9. Jurg 8 p.; 10. en 11. Vos en van Dartelen beide 7 p., 12. Lochtenberg 6 p. D.O.S.HEILOO Donderdagavond speelde de damclub „Heiloo" een wedstrijd tegen „D.O.S." uit Sint Pancras voor den Uitenbogaardbeker in 't café van den heer N. J. Hoebe. Heiloo was sterk gehandicapt door zes invallers. Er werd gespeeld aan 20 borden. D.O.S. won met 2810 en één afgebr. partij. Wielrennen SCHERENS WINT VAN VAN VLIET. Het hoofdnummer van het programma, dat ter gelegenheid van de opening van de Brusselsche winterbaan was samengesteld, bestond uit de sprint tusschen van Vliet en Seherens. De eerste rit werd door v. Vliet gewonnen, de tweede door Seherens. De belle werd na een prachtigen rit door Sehe rens gewonnen met een tijd van 11.8 sec. over de laatste 200 meter De uitslagen luiden: sprint: eerste rit: 1. van Vliet, 2. Seherens op 3/4 lengte, tijd laatste ronde 14 sec.; tweede rit: 1. Seherens, 2. van Vliet op een halve lengte, tijd 13.8 sec.; beslissing: 1. Seherens, 2. van Vliet op een wiel, tijd laatste 200 meter 11.8 sec. „Nooit meer oorlog" een openings speech willen houden? Hockey HOCKEYWEDSTRIJDEN GINGEN NIET DOOR. De hockeywedstrijden van Alkmaar gin gen door terrein-afkeuring niet door. Kolven. TE NIEUWE-NIEDORP. In de kolfbaan van 't Fortuin te Barsin- gerhorn werd Zaterdagavond de return match gehouden tusschen de kolfclub aldaar en Over de Helft van Nieuv/e-Niedorp. De eerste wedstrijd die 14 dagen geleden is gehouden te N.-Niedorp leverde 110 winstpunten op voor Over de Helft. Thans werd gespeeld met 10 leden van iedere club en ieder speelde drie partijen. In eigen baan bleken de Barsingerhorners sterker en sloegen 1200 pnt. terwijl Nieuwe- Niedorp 1145 pnt. sloeg. De totaal uitslag was N.-Niedorp 2252 pnt. - Barsingerhorn 2197 pnt., dus is de wedstrijd door Over de Helft gewonnen met 55 pnt. winst. Zij heeft dus den wisselbeker twee maal achter elkaar weten te winnen. De personeele prijzen werden gewonnen als volgt: Afd. Barsingerhorn: 1. K. Kistemaker 154 pnt.; 2. C. Borst 138 pnt.; 3. D. Blaauboer 134 pnt. Serieprijs C. Smit 48 pnt. Afd. N.-Niedorp: 1. J. Keetman 150 pnt.; 2. C. Goet 145 pnt.; 3. S. G. Wit 123 pnt. Serieprijs Dr. de Boer 53 pnt. De heer J. A. Schenk reikte na afloop met een toepasselijk woord de prijzen uit en sprak er zijn genoegen over uit, dat de wed strijden met Nieuwe-Niedorp steeds zoo'n prettig en sportief verloop hebben. OM DEN KONINGSTITEL VAN NEDERLANDSCHEN KOLFBOND. De door de pers- en propagandacommis- sie van den Nederlandschen kolfbond geor ganiseerde wedstrijd om den koningstitel van den Ned. Kolfbond, werden Zondag in de kolfbaan van Concordia te Noordschar- woude gehouden. Hieraan kon worden deelgenomen door de beste tweede klasse-kolvers van de bij den Ned. Kolfbond aangesloten vereenigin- gen. Er waren 33 deelnemers. Het was een geanimeerde wedstrijd, wel ke tot uitslag had, dat de koningstitel werd gewonnen door den heer NN. Rijper, van Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude, met 197 p. De vorige week heeft de heer Th. Rijper Sr., zijn vader, den keizerstitel ver worven. Ook zijn broer, Th. Rijper Jr., heeft eenige jaren geleden den keizerstitel gewon nen. Wel een kolversfamilie. De tweede prijs werd gewonnen door den heer K. Kistemaker, Barsingerhorn, met 184 punten en de derde prijs door den heer G. Groot van Onder Ons te Krommenie, met 174 punten. Er werden vier partijen ge speeld. De uitslagen van de overige kolvers luid den: L. Mallekote, Vriendenkring te Noord- scharwo.ude (4 partijen) 173 punten; Drie partijen: G. Langedijk, Vrienden kring te Noordscharwoude, 108 pt.; L. Dek ker, idem, 124 pt.; A. Moeijes, Ons Genoe gen te Noordscharwoude, 125 pt.; P. Jes, idem, 132 pt.; C. Plakman, Volharding te Oudkarspel, 105 pt.; C. Reijne, Onder Ons te Krommenie, '107 pt.; M. van Zaane, idem, 103 pt.; K. Prins, Sta vast te Bovenkarspel, 75 pt.; A. v. d. Sruijt, idem, 101 pt.; J. Vlam, idem, 97 pt.; K. Palesteijn, de Roos, Binnen- wijzend, 115 pt.; A. Bloem, idem, 108 pt.; C. Bakker, De Ridder St Joris te Berkhout, 91 pt.; J. Schmidt, idem, 96 pt.; P. Jongejeugd, idém, 108 pt.; J. Leeuwrik, Op Maat te Z.- scharwoude, 115 pt.; K. Ruiter, idem, 107 pt.; J. J. Reijne, idem, 113 pt.; F. Muile boom, Gezellig Samenzijn te Zuidschar woude, 120 pt.; N. Spaans, idem, 113 pt.; W. Brorikhorst, Kan tegen verlies te Venhui zen, 121 pt.; H. Dekker, idem, 100 pt.; A. de Smeth, Aan is winst te Venhuizen (4 part.) 172 pt.; Jb. Brugman, idem, 112 pt.; P. Voorn, De vier eenen te Spanbroek, afgebr.; J. Buisman, Onderl. Genoegen te Hoog- karspel, 119 pt.; P. Schoen, idem, 104 pt.; J. Boes. De vier eenen te Spanbroek, 122 pt. De verbouw van het raadhuis. Ten aanzien van de inrichting van het gemeentehuis, zooals het na de verbouwing zal zijn, vernemen wij, dat het gebouw een flinke uitbreiding zal ondergaan. Het wordt uitgebouwd aan de Zuidzijde, bijna tot aan het naastgelegen huis. Er blijft echter nog net voldoende ruimte over voor het stichten van een rijwielbergplaats. De ingang zal op dezelfde plaats blijven. De secretarie zal echter een uitbreiding ondergaan, waardoor de afmetingen 5 m. bij 4.30 m. zullen worden. Totnutoe was het de gewoonte, dat het publiek in de secretarie binnen kwam, doch na de verbouwing zal dit niet meer gebeuren, daar de hall tevens als wachtlokaal wordt ingericht. In den wand tusschen secretarie en hall wordt een loket aangebracht, waardoor de „klanten" kunen worden geholpen. De secretaris blijft op dezelfde plaats als thans. Aan de rechter zijde van de hall komt de burgemeesterska mer, een luxe, waarover men in het oude gemeentehuis niet beschikte. Achter de burgemeesterskamer komt de kamer voor den veldwachter en daar weer achter komen een cachot, een keukentje en andere nuttige inrichtingen. De raadszaal is evenals nu, op de tweede verdieping. Deze krijgt nu een afmeting van 7 bij 7 meter, hetgeen een flinke verbetering is. Verder zal op de tweede verdieping een commissiekamer worden gemaakt voor klei nere vergaderingen etc. De Bolder wordt ook nuttig gebruikt: daar komt het oud archief. Het geheele gebouw wordt centraal ver warmd. Zooals eenigen tijd geleden in de raadsvergadering is besloten, zal deze cen trale verwarming ook dienstbaar worden gemaakt voor de verwarming van de open bare school en het woonhuis van het hoofd dier school. Het buitenaanzicht zal ook geheel veran deren. Het torentje, dat op de Noordwest hoek van het oude gebouw is opgetrokken, zal verdwijnen. Gegund. De verbouwing van het gemeentehuis is, naar wij vernemen, opgedragen aan de laagste inschrijvers: het timmer- en metsel- v, erk aan Jb. Balder te Broek op Langendijk voor 11.550 én het glas- en schilderwerk aan P. Baltus te Oudorp voor 755. Uitreiking diploma's Wit-Gele Kruis. In tegenwoordigheid van autoriteiten, doctoren en geestelijken heeft de voorzit ter van het Wit-Gele Kruis, de heer M. J. G. van Rossum, Vrijdagavond de diploma's uitgereikt aan 22 dames die na volhardend werken hun diploma behaalden. De geslaagden zijn: mevr. van Tricht, mevr. Kamper—Bolten, A. Droog, Tr. Baaker, Gré Pepping, R. Stet, G. Bakker, H. Wit, A. Wit, G. Brink, C. Ruiter, G. Lief ting, B. Jonker, G. Bakker, C. Bakker, G. Kuiskens, T. Kroon, N. Goudbloem, C. Wessel, T. Wessel, C. Oudhof en M. Roet. Benoemd. Als gediplomeerd verpleegster in de inrichting voor vrouwelijke zwakzinnigen te Koudewater is benoemd mej. A. Wessel. Ontwikkelingsavond voor de kleine tuinbouwers uit Heiloo en Limmen. De voorzitter van de commissie tot steun- verleening aan kleine tuinbouwers te Hei loo, de heer J. Akkerman, opende de ver gadering met de aanwezigen welkom te heeten, in het bijzonder den heer Nieuwen- huizen, burgemeester van Limmen en den heer van Stij geren, inspecteur van den Plan- tenziektenkundigen dienst. Alvorens het woord te geven aan den heer van Stijgeren, deed spreker fnededeeling, dat de heer Sietsma uit Alkmaar, lid van de Provinciale Staten, gaarne de vergaderin gen van de kleine tuinbouwers zou willen bijwonen, om op de hoogte te komen van wat er in tuinderskringen omgaat, speciaal wat betreft die onderwerpen welke voor de provincie van belang zijn. Helaas kon de heer Sietsma deze vergadering wegens een belangrijke bespreking in Alkmaar niet bij wonen. Hierna begon de heer van Stijgeren zijn lezing over Plantenziekten. He doel van den plantenziektekundigen dienst, aldus spre ker, is tweeledig: le: inspectie op gewassen en zaden, wat vooral van belang is voor on zen buitenlandschen export. De meeste lan den immers eischen tegenwoordig van alle in te voeren producten certificaten van in voer Het moet zóó worden, dat men in het buitenland zegt: deze tuinbouwproducten komen uit Nederland, dus behoeven ze hier niet aan een tweede keuring te worden on derworpen Het tweede doel van den dienst is het voorkomen en bestrijden van ziekten in de gewassen. De ambtenaar van den plantenziektekun digen dienst is er juist voor om door het ge geven van inlichtingen en adviezen de be strijding van diverse ziekten te bevorderen. Spreker ging dan de litteratuur na en constateerde hoe reeds in het Oude Testa ment gesproken wordt over verschillende plantenziekten. Aan de hand van interessan te lantaarnplaten behandelde hij verschil lende, thans veelvuldig voorkomende plan tenziekten en de middelen om die te bestrij den. Hierna werden door verschillende aanwe zigen vragen gesteld betreffende ziekten in aardbeien. De heer van Stijgeren wees op de vele proeven die reeds gehouden zijn om lastig te bestrijden ziekten onschadelijk te maken n wees in dit verband op de proeven die door mej. ir. Kronenberg te Beverwijk worden gehouden. De heer Schuijt, lid van de commissie tot steunverleening aan kleine tuinders te Hei loo, sprak vervolgens zijn dank uit voor de gehouden ontwikkelingsavonden en hoopte verder uit naam van de aanwezige tuinders op de medewerking van hoogerhand te mo gen rekenen, om te komen tot hooger ont wikkeling van de tuinders. De voorzitter ging hierna over tot slui ting van de vergadering en wekte de tuin ders op, om, - indien zich moeilijkheden of wenschen op het gebied van de tuinderij voordeden, zich in verbinding te stellen met de plaatselijke tuinderscommissies om door ontwikkelingsavonden en lezingen zooals thans, vele moeilijkheden te kunnen oplos sen. Op den ouderavond in de openbare school waren ruim 60 menschen aanwezig, w.o. de burgemeester. De le en 2e klasse zong onder leiding van mej. Landman. Twee 7-jarigen (G. Visser en W. Lek) zongen een duet en de 7-jarige T. Damiaan en I. Middelbeek gaven een voordrachtje ten beste, terwijl voorts uit de andere lokalen groepjes kwamen en liedjes zongen.' Na de mededeelingen volgde een lezing over het onderwerp: „Het onderwijs in nieuwe banen". Verschillende wenken werden hierin gegeven en wenschen kwa men erin naar voren. In de pauze werd thee met koek gepre senteerd, terwijl men gelegenheid had het werk der leerlingen te bezichtigen. Hierna hield mej. Landman een voor dracht getiteld: „Het vacantie-kinderfeest". Tot slot sprak de burgemeester enkele woorden, waarbij hij de hoop uitsprak dat het onderwijs bij samenwerking van onder wijskrachten en gemeentebestuur een goede toekomst tegemoet mag gaan. Maandomzet veiling. De omzet aan de veiling alhier was over de maand Februari: roode kool 1.754.100 kg (1.586.550 kg), gele kool 539.400 kg (437.675 kg), Deensche witte kool 891.700 kg (552.500 kg), uien 84.675 kg (79.100 kg), peen 500 kg (23.325 kg), bieten 3.500 kg (11.150 kg). De tusschen haakjes geplaatste getallen geven den omzet in 1939. De omzet bedroeg in Februari 1940 178.894,56 tegen 139.512,70 in Fe bruari 1939, Afd. Roode Kruis. De afdeeling Egmond aan Zee van het Nederlandsche Roode Kruis hield haar jaarvergadering in de groote zaal van De Vergulde Valk. De voorzitter, de heer J. Jumelet, sprak een bijzonder woord van welkom tot den vertegenwoordiger van den pastoor te Egmond aan den Hoef, den heer Valkering. Het ligt in de bedoeling te komen tot samenwerking van de drie Egmonden, daar verschil van inzicht in het geheel geen bezwaar is om in het teeken van Het Roode Kruis de lijdende menschheid te dienen. Het is daarom de bedoeling dat in het bestuur een verte genwoordiger kómt van het r.k. volks deel te Egmond aan den Hoef en te Egmond binnen en van het prot. gedeelte in die beide Egmonden, waarvoor ds. Rasch is uitgenoodigd. Na goedkeuring der notulen las de secretaris, de heer W. van Eenennaam, het uitvoerig gedocumenteerd jaarver slag, waaruit wij aanstippen, dat de afdeeling na de oprichting op 28 Augus tus 1939 terstond met groote voortvarend heid alle door de ijtdsomstandigheden voorgeschreven maatregelen nam. In het verslagjaar behaalden reeds 70 helpsters het diploma. Met opleiding voor de trans portcolonne ging het niet zoo voorspoe dig, daar er nogal uitvallers waren. Met deze opleiding wordt thans nog voortge gaan. Op het einde van het jaar waren er 140 leden en 47 donors. De nieuwe statuten werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De rekening over 1939 werd goedge keurd, sluitend met een batig saldo van 119,96. De aftredende bestuursleden, de heeren J. de Groot en L. de Graaff, werden bij acclamatie herkozen. Uitvoerig werd vervolgens van ge dachten gewisseld over de propaganda. Tenslotte werd goedgevonden een com missie te benoemen van 7 leden, die tot taak zullen hebben de Roode Kruis- gedachte ingang te doen vinden. Daar naast zal moeten worden gewerkt aan de ledenwerving. De propaganda in de an dere Egmonden zal het beste door repre sentanten ter plaatse kunnen geschieden. De leuze moet zijn, geen gezin zonder Roode Kruis-lid. De voorzitter van M. H. bedankt. Naar wij van betrouwbare zijde ver nomen hebben, heeft de oud-voorzitter van Maatschappelijk Hulpbetoon, de heer A. H. Nijsen een ontslagaanvrage inge diend. Dit bedanken heeft een diepere oorzaak dan gedacht wordt. De heer Nijsen kan zich met den gang van zaken, zooals die nu door B. en W. volgens het genomen raadsbesluit worden uitgevoerd, niet vereenigen. De heer Nijsen zeide ons, dat hij het allerminst een democratischen grondslag kon vinden zooals de zaken nu met het Maatschappelijk Hulpbetoon hun beslag krijgen. Wij kunnen hier nog aan toevoe gen, dat men, nu men inziet, dat de werk- loozen en armlastigen er niet beter aan toe zijn, spijt heeft dat het zoo geloopen is, en men liever den heer Nijsen had gehouden. Ned. Tuindersbond. Onder leiding van den heer Abr, de Geus vergaderde de afdeeling van den Nederl. Tuindersbond Vrijdagavond in café „Het Bonte Paard". Na afwerking der gewone agenda-punten werd de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering van het district Noordholland van den N.T.B. behandeld. De verschillende voorstellen passeerden de revue. Men kon zich vrijwel met alle voorstellen vereenigen. Het voorstel om de kringen op te heffen, kon de instemming der leden niet verwerven. Men zal hiertegen ageeren. In bespreking werd gebracht, dat op de laatste openbare landverhuring de prijzen door sommige tuinders zoodanig werden op- geaagd, dat de tuinders, die al gedurende langen tijd het te verhuren land in pacht hadden, eraf werden gewerkt. Men zal op de alg. vergadering deze zaak ter sprake bren gen, opdat onderzocht wordt, of daarin door middel van de Pachtwet eenige verbetering kan worden aangebracht. De heer N. Stam werd gekozen tot afge vaardigde. Bond van Staatspensionneering. De Bond van Staatspensionneering, af deeling Hensbroek-Obdam, hield Zater dagavond in het café van den heer Jac. Stammes te Obdam een algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den heer C. Bas te Hensbroek. Spreker wekte in zijn openingswoord op om in den strijd voor staatspensioen niet te verflauwen daar uit de donkere dagen van thans zekere betere tijden geboren zullen worden. Het jaarverslag deelde o.a. mee, dat het ledental van 136 met drie gestegen was. Rekening en verantwoording penning meester. Saldo 1938 was 9.84. De ont vangsten bedroegen 15.09, de uitgaven 130.90, batig saldo 26.19. De rekening over de organisatie van het reisje voor ouden van dagen gaf een batig saldo van 14.94. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. Bas en a. Kluit met algemeene stemmen herkozen. Het bestuur werd machtiging verleend een gezelschap voor een volgende propa- ganda-avond te engageeren wat voor elk wat wils zal brengen. Besloten werd voorts om het reisje voor ouden van dagen weer te doen plaats vin den, zoo althans bijzondere omstandig heden dit niet zullen verhinderen. Twee echtparen gaven zich nog als lid van den bond op. Bond van Staatspensioneering. Zondagavond vierde de afd. Oterleek Stompetoren haar jaarlijkschen feestavond in café Kamsteeg. Dr. Heringa begroette de aanwezigen, in het bijzonder de juryleden, burgemeester en mevr. Posch en den heer Scheuring. De avond werd afgewisseld met declamatie en een blijspelletje, met eigen krachten en de heer Langhorst liet beelden van Finland en zijn bewoners zien op het witte doek. Met de prettige toelichting was dit een voortreffelijke aanvulling, van het overigens wel heel lange programma. De jury kende den heer Joh. Mommen te Oterleek den eerst enprijs toe voor de voor dracht van „de Kist" door v. Zeggelen, 2. de heer P. Slot te Oterleek met Moeder Fouché, door Otto Zeegers, 3. de heer J. Dekker te Oterleek met een tweetal gedichtjes, 4. de heer J. Govers te Oterleek, 5. de heer G. Klompenburg te Oterleek, die ook in het blijspelletje „Vader gaf permissie" uit blonk. Na het slotwoord van den heer Dekker Sr. sprak de burgemeester een woord van lof tot het actieve bestuur. Hij was er van over tuigd, dat eenmaal Staatspensioen de kroon op den arbeid der strijders zal zetten, daar ook in het parlement bij de rechterzijde eenige kentering te merken is. Zaterdag en Zondag hebben de liefheb bers van de ijssport op de gracht achter het Oude Hof nog volop van de ijssport geno ten. De baan van de Berger ijssportvereeni- ging, lag reeds voor de helft open, doch in de luwte van het bosch bleef het ijs vol doende sterk. Vooral in den nacht van Za terdag op Zondag had het trouwens stevig gevroren. Uitvoering A. T. V. Gisteravond werd door de Arbeiders- Tooneelvereeniging „Bergen" in de Rus tende Jager alhier een uitvoering gegeven van „Het ouwe nest", een tooneelspel in drie bedrijven van G. J. LoevensJon ge- jan. De hoofdrolspelers van de A. T. V„ de heer H. Poldervaart en mevr. Bergman- Kwak zijn goede krachten. Ook bij deze zeer geslaagde uitvoering hebben zij dit weer bewezen. Collecte Roode Krak, De buitengewone collecte voor het Roode Kruis, gehouden in onze gemeente, heeft 34 opgebracht, t. w. in Hensbroek 22 en in de Wogmeer 12. Donderdagavond werd in de herv. kerk vanwege den Ned. Blindenbond een kunst en filmavond gehouden. Een talrijk publiek was opgekomen. Ds. Vorstman sprak een kort openings woord en na orgelspel van den heer Ouden dijk werd door den heer Joh. van den Berg', propagandist van den bond, een rede gehou den, met als onderwerp: „Omglansde wol ken". Hij ontkende, dat blinde menschen stum pers of stakkers zonder zijn; zij kunnen deelnemen aan veel maatschappelijken ar beid. Spr. doet b.v. al zijn correspondentie zelf met behulp van een schrijfmachine. In verschillende instituten wordt den blinden van alles geleerd. Na de pauze werd de bekende hoofdfilm vertoond, getiteld „Lichtende Verten" (Het leven der blinden). Zij geeft een beeld van het verleden en het heden en toont wat door de Blindenbond tot stand is gebracht. Een groot deel der aanwezigen gaf zich als lid op. Overbrugging opgedragen. De directie van de Ned. Spoorwegen heeft thans, na aanbesteding per 6 Febr, j.L, waarbij de gunning was aangehouden, gegund aan den laagsten inschrijver, den, heer B. M. van Noordennen te Giessen- dam, voor 68177 het maken van een overbrugging van den spoorlijn Hoorn- Alkmaar, ten behoeve van de kruising van het vak van den Rijksweg Berkhout- Lambertschaag, ónder de gemeente Hoorn. EEN PRIJS VOOR EEN NEDERLANDSCH TOONEELWERK. De gemeente Amsterdam stelt in 1940 een prijs beschikbaar voor een oorspron kelijk Nederlandsch tooneelwerk. Deze prijs bedraagt 500.het auteursrecht blijft aan den schrijver. De N. V. Het Nederlandsch tooneel onder directeur Cor van der Lugt Melsert zal het tooneelwerk, waarvoor de prijs wordt toegekend, in het seizoen 1940/41 opvoeren. De ingezonden werken zullen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit mevrouw Top van RhijnNaeff en de heeren Jan Engelman, Cor van der Lugt Melsert, Victor E. van Vriesland en prof. dr. Jan Walch. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: „Oehoe" (von Weyrother) te Bandoeng. „Wielewaal" (Veenendaal) te Jodhpur. (Wordt 16 Maart in Bandoeng verwacht). Thuisreis: „Emoe" (Tepas) te Basra. (Wordt 5 Maart in Napels verwacht). SCHEEPVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Kota Inten thuisr. 1 Maart van Belawan, Rotterdamsche Lloyd. Kedoe uitr. 3 Maart 12 u. van Suez. Bantam (van Batavia naar New York); 23 Maart van Belawan. Djambi thuisr. 3 Maart van Belawan,

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 10