Agenda TVeeeAecUAt Jkouinciaal Tlietms WARM EN HUIZEN LANGENDIJK HEERHUGOWAARD De vereeniging „Nazorg" twaalfen een halfjaar* Reden tot tevredenheid over wat bereikt werd. -tSTE BLAD 2 Alkmaar, Vrijdag. GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en ma- chineschrijven, gehouden op 7 Maart te den Haag, onder leiding van den ontwerper den heer A. W. Groote, slaagde voor kantoor stenograaf 130 lettergrepen per minuut mej. C. de VosBurchart te Heiloo. TORPEDO GEVONDEN OP TEXEL. Gisteravond is te De Cocksdorp een tor pedo gevonden van een vliegtuig. De steu nen van het vliegtuig zaten er nog aan. Het projectiel, dat 3 y, meter lang is, wordt ge demonteerd. EEN ZWERVENDE DUITSCHE HERDER. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een Duitsche herder, die zwervende werd aangetroffen en, indien niemand op het dier prijs blijkt te stellen, aan het slachthuis zal worden afgemaakt. WIT-GELE KRUIS. In de maand Februari werden er door de wijkverpleegster 587 bezoeken afgelegd bij 36 patiënten, waarvan 369 bij leden van het A.A.Z.A., 158 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 52 bij stadspatiënten en 8 bij particu lieren. De wij kkraamverpleegster legde 118 be zoeken af bij 10 patiënten en verleende 1 maal assistentie bij den dokter. EEN REIS DOOR JAVA. Mej. J. H. Uden Masman heeft na haar aftreden als inspectrice van het onderwijs in Rotterdam, in 1936, eenigen tijd in ver schillende landen van Europa gereisd en daaraan laten aansluiten een reis naar Ned.-Indië, waarheen zij in November van genoemd jaar vertrok. Deze laatste reis duurde uit en thuis negen maanden, waarvan circa een half jaar werd vertoefd op Java. Van deze reis heeft mej. Uden Masman gisteravond voor den ev. luth. kring in de luth. kerk, na een korte inleiding door de presidente mevrouw Makkink, in een interessante causerie van een kleine twee uren een en ander ver teld. Inderdaad was het slechts „een en ander", want uit hetgeen verteld werd, was gemakkelijk te begrijpen, dat er nog veel méér van te zeggen zou zijn. Het is echter goed gezien geweest, dat de spreek ster zichzelf eenige beperking oplegde, want thans heeft zij bereikt dat de (jammer genoeg niet zeer talrijke) opgekomenen met belangstelling hebben geluisterd van begin tot einde, zoodat ongetwijfeld de interesse, die elke Neder lander voor Insulinde heeft, vergroot is. De heele reis héén en het verblijf op Java heeft mej. Masman de revue laten passeeren. Ongetwijfeld was het laatste het meest belangrijke, omdat de aanwe zigen daarin hoorden van leven en werken in Indië, niet alleen in de steden, maar ook in de bergen en op de plantages. Zij was hiertoe in staat, omdat zij op haar reis, dank zij veel introducties, met tal van menschen van verschillenden rang en stand kennis maakte en in onderscheidene plaatsen voor korter of langer tijd ver toefde. Zij vertelde van het dagelijksche leven van de Europeanen, vrouwen zoo wel als mannen, van bergen en wegen, gewoonten en godsdienstige begrippen der inlanders, van zeer warme en koele streken op Java; van ontmoetingen met oud-leerlingen, die sinds vele jaren uit haar gezichtskring waren verdwenen; van de vreugde van deze lieden en van jonge familieleden, als een oudere uit Nederland op bezoek kwam, enz. enz., en zij deed dit op een zeer gezellige wijze, waarin zij allerlei opmerkingen inlaschte over wat zij had meegemaakt, en dit alles maakte, dat we eigenlijk veel te vlug „reisden" en dus al te spoedig weer de terugreis aanvaardden. Het was prettig dat aan het einde van de causerie nog een aantal bijna zonder uitzondering mooie en zeer goed geslaagde foto's vertoond werden, die het gespro kene nog verduidelijkten. Ds. van der Woude bracht de spreekster 'n woord van dank voor den mooien avond, alsmede den heer C. ten Bruggencate uit Heiloo, die bereidwillig met zijn projec tielantaarn tot het welslagen van den avond meewerkte. Verder bracht spr. nog dank aan de organiste, die den ge- meenschappelijken zang der aanwezigen begeleidde. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 37000 kg., tegen 47000 in dezelfde week van het vo rig jaar. De handel was goed en de hoog ste markt 26 gelijk aan die van de vorige week en 5.50 hooger dan in de- SCHRIJFMACHINES EN Cyclostilepapier P.O.A. n.v. PAYGLOP 18. Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Pensionnaat voor heeren (comedie); hoofd rollen Ellen Drew en Ray Milland. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag- en Donderdagavond geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Als vrouwen regeeren (comedie); hoofdrollen Lilian Harvey en Willy Fritsch. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De onzichtbare man (sens.) hoofdrol Claude Rains. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Stan ley en Livingstone (rom.-avont.); hoofdrol len Spencer Tracv, Sir Cedric Hardwicke, Nancy Kelly en Richard Greene. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Vrijdag 8 Maart. 8 uur, zaal London, Verdronkenoord, rede Ko Beuzemaker voor de communistische partij afd. Alkmaar. Zaterdag 9 Maart. 8 uur, zaal van Gijzen, Breedstraat, jubi leumwedstrijd S.S.S.; revanchewedstrijd wielerclubs Victrix en Alcmaria. Zondag 10 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Rozenkrans door het gezelschap Pierre Mols. zelfde week van het vorig jaar. Voor het tegenwoordig fabrikaat kan deze prijs niet onbevredigend genoemd worden. Te betreuren valt het feit, dat steeds meer deren hun product tegen marktprijzen aan huis verkoopen. De handel, die voor de prijszetting de markt niet kan missen, moest zich hiervan onthouden, maar han del is nu eenmaal handel. EEN AFSCHEID EN EEN INSTALLATIE. Gistermiddag hebben het bestuur van de Alkmaarsche vereeniging tot bestrij ding der tubercuose en de patiënten van de lighallen in den Alkmaarder Hout af scheid genomen van zuster M. Warnaar, die zeventien jaar lang de hoedster is ge weest van de kleine kolonie zieken in den Hout en met liefde en groote toewijding haar deel heeft bijgedragen tot het her stel der zwakken en de bestrijding van de gevreesde volksziekte. Hoewel zuster Warnaar door een minder goede gezond heidstoestand reeds een half jaar haar werk niet meer kon dóen, droeg het af scheid toch hetzelfde karakter, als ging zij plotseling midden uit haar werk weg. De patiënten hadden het terreintje, waarop de halletjes staan, met bloemen en guirlande sversierd en eenige schilden opgehangen, waarop aan zuster Warnaar hulde werd gebracht en waarop haar een lang leven werd toegewenscht. Namens de vereeniging werd de zuster hartelijk toegesproken door dr. Molhuij- zen, den voorzitter, di ehaar prees om hetgeen zij in de afgeloopen zeventien jaar had gedaan voor de vereeniging en haar patiënten. De prettige geest van zuster Warnaar straalde zichtbaar af op de patiënten en steeds was het in de lig hallen aangenaam en gezellig. Hoewel een afscheid vaak iets tragisch in zich heeft, hadden de patiënten er toch goed aan gedaan de zaak te versieren, want het was toch ook een feit, dat dit afscheid voor zuster Warnaar geen einde beteekende, maar een begin van een nieuwe levensperiode, waarin men zich bezinnen kan op hetgeen is geschied. Spr. soopte, dat zuster Warnaar in de ko mende jaren in volle mate van het leven zou kunnen genieten. Ter herinnering en uit dankbaarhid bood spr. de scheidende ver pleegster een mooi armstoeltje aan. Nadat zuster Warnaar met een paar woor den haar hartelijken dank had betuigd en had gezegd, dat die zeventien jaren in de lighallen de mooiste tijd van haar leven waren geweest, word haar door de jongste patiëntjes een bloemenhulde gebracht. De opvolgster van zuster Warnaar is zus ter Ter Buurken, die tegelijkertijd door den voorzitter in haar nieuwe functie welke ze reeds een half jaar waarneemt offi cieel werd geinstalleerd. INGEKOMEN PERSONEN. T. C. Nap, Geen, kapper, van Soest naar Oudegracht 60. I. Nobel, N.H., z.b., van Winkel naar Ccrfstraat 7. F. K. C. Ek- steen, N.H., banketbakker, van Amsterdam naar le Landdwarsstraat 9. E. Oud, R.K., dienstbode, van Berkhout naar Boterstraat 7. J. Mulder, Ger.K., z.b., van Den Helder naar Tuinstraat 12. W. van den Ham, N.H., vertegenwoordiger, echtgen. en kinderen, van Arnhem naar Ropjeskuil 1. J. M. Si mons, Geen, los arbeider, van Den Haag naar Oudegracht 114. J. V. Venema, Geen, 1.1. verpleegster, van 't Bildt naar Wilhel- minalaan 11. IJ. Blom, HAZEA, visch- handelaar, van Hannover naar Landstraat 64 inw. J. de Groot en echtg., Rem., Ev.L., werktuigk., van Forest (België) naar Spoorstraat 56 inw. J. W. M. Hoonakker, R.K., controleur crisis-controledienst en echtgen, van Hengelo naar Dr. Schaepman- plein 19. J. Haringsma, Geen, verificateur gemeente-financiën, van Dordrecht naar Corfstraat 7 inw. H. J. Blokpoel, D.G., van Bloemendaal naar Houttil 12. S. C. S. Klaver, R.K., veehouder, van 's-Gravenhage naar Heilooërdijk 31. A. Zuidland, N.H., dienstbode, van Heiloo naar Laat 12. G. C. Scheltinga, R.K., dienstbode, van Limmen naar Boom kampstraat 18. M. Mink. Ger.K., z.b., van Oudkarspel naar Liefdelaan 3. M. C. Boots, R.K., hulp i. d. huish., van Am sterdam naar le Landdwarsstraat 8. C. J. Mors, R.K., z.b., echtgen. en kind, van Apel doorn naar Friescheweg 8. J. van der Zand, N.H., dienstbode, van Zuid- en Noord- schermer naar Langestraat 107. S. Balder, N.H., koopman, en echtgen., van Dortmund naar Lyceumstraat 14. M. Met, N.H., mon teur, van Wormer naar Dahliastarat 17. S. de Lange, R.K., koopman en slager, van Oud- en Nieuwgastel naar Perronstraat 11. E. H. E. L. Cabos, Geen, ingenieur en echtgen., van 's-Gravenhage naar Kenne- merstraatweg 2. VERTROKKEN PERSONEN. J. Visschers, Geen, wagenvoerder N.S., en echtgen. en kind, van Wollebrandtstraat 16 naar Biervliet. W. H. Beekman, R.K., kok, van Pr. Hendrikstraat 48 naar Sittard. A. Overtoom, R.K. dienstbode, van Toussaint- straat 4 naar Heiloo. G. Ackermann, N.H., dienstbode, van Hekelstraat 21 naar Oudorp. L. Koppenol, Ger.K., z.b., van Wagen makerstraat 5 naar Muiden. D. F. Groot, N.H., chef kaasm., echtgen. en kinderen, van Nieuwpoortslaan 91 n. Le Castelet (Fr.) W. Jansen, Geen, z.b., van Noorderkade naar Zeist. S. Paap, N.H., chauffeur, van Snaar- manslaan naar Amsterdam. J. M. Hartog, N.H., z.b., van Scharloo 18 naar Haarlemmer meer. M. F. H. Mussert, N.H., hulp j. d. huish., van Kennemerstraatweg naar Bergen. M. van Zonneveld, Geen, z.b., van Tessel- schadestraat naar Nijmegen. A. H. Wage naar, Geen, z.b., van Kennemerstraatweg naar Amsterdam. J. Gouda, Geen, win- kelbed., van Heilooërdijk naar Purmerend. F. H. Maurick, R.K., loopjongen, van Snaarmanslaan naar Zwolle. G. F. Dijk stra, N.H., elerares, v. Langestr. n. Gaaster- land. E. de Hoog en echtg., Geen, D.G., adj. comm. R. v. A. en echtg., v. Comansstr. n. Heiloo. A. P. Leenhouts, N.H., banket bakker, van Hoogstraat naar Amsterdam. T. H. M. E. Polman, R.K., dienstbode, van Kennemerstraatweg naar Bergen. C. M. A. F. T. J. Wiesell, R.K., ass. i. d. huish., van Nieuwlandersingel naar Utrecht. C. Arens- man, N.H., z.b., en kinderen, van Ger- Doustraat naar Haarlemmermeer. R. H. Noorman, N.H., onderwijzer, van Westerweg naar Nieuwe Niedorp. E. Timmer, Geen, lijnwachter, echtgen. en zoon, van Snaar manslaan naar Heiloo. M. C. Wit, Geen, z.b., van St. Annastraat naar Bergen. M. Roodt, R.K., z.b., van Hoeverkade naar Spanbroek. E. A. Oudes, HAZ, z.b., van Eilandswal naar Bergen. H. Netel. N.H., schipper, van Achterwezel naar Amsterdam. T. van Tiggelen, N.H., koopman, van Voordam naar Bergen. H. G. van Linden- berg, N.H., verpleegster, van Wilhelminalaan n. Willemstad (Cur.) de Winter, Geen, stuurman gr. vrt., echtg. en Kind, geen, van Verdronkenoord naar Den Helder. S. Tigchelaar, Ger.K., boerenknecht, van Hei looërdijk naar Ra&werderhem. „DE ROZENKRANS". Wij vestigen nog even de aandacht op de voorstelling van „De Rozenkrans" naar het beroemde boek van Florence Barclay op a.s. Zondagavond 8 uur in 't Gulden Vlies. Zooals wel bekend zal zijn, worden de hoofdrollen wederom vertolkt door Enny Mols-de Leeuwe en Pierre Mols. De in ons no. van gister gedane mededee- ling betreffende het ten tooneele brengen van „Ratsch, Kuch en Boonen" met o.a. Bep- pie de Vries en Siem Nieuwenhuizen geldt niet voor a.s. Zondag, maar voor den daar op volgenden Zondag 17 Maart. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken; 1 glazenwasscher, I steenbikker, 3 steenhouwers, 1 stratenma ker, 2 stratenmakers opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 3 tegelzetters, 1 granietwer ker, 1 fundeeringwerker, 1 uitvoerder, 8 betonvlechters, 6 voegers, 9 stucadoors, 26 opperlieden, 60 schilders, 38 metselaars, 122 grondwerkers, 98 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autogeen las- scher, 2 afbramers, 4 bankwerkers, 3 blik slagers, 2 boorders, 1 carosseriebouwer, 2 constuctiewerkers, 5 electriciens, 2 fitters, 2 instrumentmakers, 3 kernmakers, 5 klin kers, 2 loodgieters, 2 lijnwerkers, 2 ma chinisten, 2 machineteekenaars, 3 metaal draaiers, 2 metaalslijpers, 6 monteurs, 2 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 8 smeden, 11 stokers, 1 tand- techniker, 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 3 zand- vormers. Groep verkeerswezen: 41 chauffeurs, 14 schippers, 4 koetsiers, 1 kapt. binnen vaart, 1 emballeur, 22 pakhuisknechten, 18 magazijnbedienden, 4 loopknechts, 3 kellners, 1 kok. Groeps voedings- en genotmiddelen: 44 sigarenmakers, 3 sigarensorteerders, 1 ta baksbewerker, 1 slager, 1 koffiestroop- brander, 7 chocoladebewerkers, 4 zuivel- bereiders, 9 bakkers. Groep houtbewerking: 11 meubelma kers, 3 stoffeerders, 4 mach. houtbewer kers, 1 beeldhouwer, 1 borstelmaker. Groep handel: 20 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 3 boekdrukkers. Groep land- en tuinarbeiders: 29 landar beiders, 18 tuinlieden, 6 bloemisten. Overige beroepen: 3 boekbinders, 2 was- schers, 1 kleermaker, 2 schoenmakers, 3 portiers, 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 2 papierbewerkers, 1 klom penschilder, 1 bedrijfsleider, 1 controleur, 1 reclameteekenaar, 2 boekhouders, 4 fabrieksopzichters, 1 magazijnmeester, 30 transport- en 220 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 13. Vrouwelijk personeel: 2 kantoorbedien den, 1 leerl. verkoopster, 1 inpakster, 1 fabrieksarbeidster. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CORRESPONDENTIE. Mevrouw K., alhier. Wij zullen deze kwestie onderzoeken. Red. Alkm. Crt. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Iets zachter, hier en daar mist, overigens ge deeltelijk bewolkt, overwegend droog, zwakke tot matige wind uit zuidelijke rich tingen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.21 tot 5.59 uur licht op. DE COLLECTE VOOR FINLAND. De 5000 voor Finland zijn er. De Alk maarsche padvindsters hebben met ver schillende werkzaamheden 104.45 bijeen gebracht en dit geld aan 't Finland-comité afgedragen. Hulde. Het totaalbedrag bij het Alkmaarsche comité is hierdoor ge stegen tot 5062.17. Streeksamenkomst vrijz. her vormden. De eenigen tijd geleden uitgestelde streek samenkomst van de vrijz. hervormden zal nu Zondag a.s. in de herv. kerk alhier wor den gehouden. Als sprekers treden op ds. J. H. Klein Was stok uit Alkmaar, met als onderwerp „Al leen bij brood zult gij niet leven" en de heer C. A. Korndörffer uit Zuidscharwoude over „En zij waren eendrachtig bijeen". Het doel dezer bijeenkomst is het vrijz. godsdienstig leven te versterken en te bevorderen, om te komen tot hét bezetten van vacante plaatsen, het combtoeeren van gemeenten enz. Voor deze bijeenkomst zal ongetwijfeld belangstelling bestaan. Ned. Tumdersbond. De Nederlandsche Tuindersbond, kring Langendijk, vergaderde Donderdag avond in Concordia te Noordscharwoude, onder voorzitterschap van den heer Jb. de Vries. Ook de heer N. Kaan, hoofdbe stuurslid, was aanwezig. Na vaststelling der notulen, werd da teeltvergunning voor roode koolplanten besproken. Een duidelijk antwoord kon t. a. v. deze zaak niet worden gegeven. De landarbeidersbond van Zuidschar woude wil niet met het voorstel, om in de B-groep te worden opgenomen, accoord gaan, maar wil in de A-groep blijven. De publieke landverhuring te Noord scharwoude, vanwege de gemeente en het Maatschappelijk Hulpbetoon, waar da prijzen door onverantwoordelijk tegen elkaar opbieden werden opgejaagd, werd afgekeurd. De beschrijvingsbrief voor de alg. ver gadering werd behandeld. De contributieverhooging met 0.50 per jaar werd goedgevonden. Men was van meening, dat een vergoe ding van 100 voor den bondsvoorzitter, die nog nimmer vergoeding genoten heeft, te gering was. De stichting van een ministerie van landbouw zal zeer worden toegejuicht. Ook het stabiliseeren van de pachtprijzen, hetgeen door de afd. Koedijk wordt voor gesteld, zal worden gesteund. Ten aanzien van den kleine-tuinders» steun achtte men het noodzakelijk, dat een D-groep aan de reeds bestaande groepen werd toegevoegd, om meer tuin ders in den kleine-tuinderssteun inge schakeld te krijgen. Het voorstel van Koedijk, om op een staatshypotheekbank aan te dringen, is in het orgaan beantwoord, doch dit achtte men niet voldoende. Het is wel degelijk een voorstel, dat op de algemeene verga dering aan de orde kan worden gesteld. Ziekenhuisverpleging „Helpt Elkander". Woensdag vergaderde de prot. vereeni ging voor ziekenhuisverpleging „Helpt El kander" ten huize van den heer C. Lief hebber. De voorzitter, de heer A. Kooij, sprak zijn leedwezen erover uit dat niet meerdere le den waren opgekomen. Uit het jaarverslag bleek, dat 1939 geen ongunstig jaar voor de vereeniging was ge weest, ofschoon het ledental iets gedaald was. In het afgeloopen jaar zijn 25 leden in het ziekenhuis verpleegd geweest met een totaal van 378 ligdagen, waarvan 346 in 't Centraal Ziekenhuis en 32 in 't St. Elisa- bet-ziekenhuis. De rekening van den penningmeester gaf aan ontvangsten 1638.90, uitgaven 1593.1454, alzoo een saldo van 45.75)4. Hiermede was een tekst van 334.57 van het vorige boekjaar weggewerkt, zoodat er een vooruitgang was van ƒ380.32 De aftredende betsuursleden, de heeren A. Kooij, P. Haster en Jb. Klaver werden herkozen. Een bestuursvoorstel om de ligdagen le verhoogen van 30 op 35, werd met algemeene stemmen aangenomen en zal op 1 April in werking treden. Goedgekeurd werd een voorstel van het bestuur om in het regle ment de volgende aanvulling op te nemen. Evenmin geschiedt uitkeering in geval de ziekenhuisverpleging medisch noodzakelijk is geworden als gevolg van oorlog, burger oorlog en oorlogsgeweld, ook al behoort De vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen dei- school voor Buitengewoon L.O. te Alkmaar", beter bekend als de ver eeniging „Nazorg", viert dit jaar haar 12 'A-jarig bestaan. Ter gele genheid van dit feit werd gisteren een jubileum-propaganda-avond ge houden in de groote zaal van de Harmonie. Dat de vereeniging in deze 12)4 jaar een groot aantal leden en be langstellenden heeft verworven: bleek wel duidelijk uit de groote belangstelling, die er voor dezen avond bestond. De voorzitter, de heer C. F. D. Kohnert zeide in zijn openingswoord o.m., dat on danks den moeilijken tijd het leven gewoon moet doorgaan. Het deed hem ook daarom een groot genoegen zooveel menschen te kunnen begroeten. Voorts bracht hij dank aan allen, die aan dezen avond weer hun medewerking wilden verleenen. Namens de leerlingen, die staan onder de hoede van „Nazorg" werd den voorzitter vervolgens een bloemenmand overhandigd. Hierop weyd een begin gemaakt met het zeer gevarieerde programma. Een herdenkingswoord. Voor de pauze sprak nog de voorzitter een korte herdenkingsrede uit. De bedoeling van de oprichting der ver eeniging, aldus zeide de heer Kohnert, was oorspronkelijk heel eenvoudig. Dank zij het initiatief van het hoofd der B.L.O. school, den heer de Winter, werd een vereeni ging opgericht, die zich ten doel stelde leerlingen van de B.L.O. school, die dit noo- riig hadden, voor een poosje naar buiten te zenden. Van het begin af heeft de vereeniging veel medewerking mogen ondervinden. Reeds het eerste jaar kon een vijftal kinde ren naar een koloniehuis worden uitgezon den en ook in al de jaren, die daarop volg den werd het werk der vereeniging ge steund, zoowel door de bevolking van Alk maar als door de gemeentelijke autoritei ten. Voorts wees de heer Kohnert op den prachtigen steun van de Alkmaarsche Melk inrichting, die voor de- gratis-melkverstrek- king zorgt. In het bestuur kwamen in de afgëloopen periode maar weinig mutaties voor. Vier van de vijf plaatsen werden in de verloopen 12 jaar steeds door dezelfden ingenomen. Door het vertrek van den heer Leerkamp wordt de functie van penningmeester thans tijdelijk waargenomen door den heer P. A. de Lange. Ook wat betreft hel werk, dat tol stand gebracht werd, heeft de vereeniging reden tot tevredenheid. Zij heeft spoedig haar werkzaamheid kunnen uitbreiden tot de „Nazorg", thans een belangrijk onderdeel van het werk. De arbeidsinrichting heeft nu reeds gedurende 10 jaar aan vele pupillen nuttig werk verschaft. Het bestuur is het Alkmaarsche publiek dankbaar, dat het de producten der inrichting steeds heeft willen afnemen. Gedurende enkele jaren heeft een avond school bestaan, die in een behoefte voor zag. Helaas, de tijdsomstandigheden deden de subsidie hiervoor verdwijnen, waardoor de school moest worden opgeheven. Toch heeft de vereeniging van de autoriteiten alle mogelijke medewerking ondervonden zoo werd bij de drastische bezuinigingen de subsidie voor de „Nazorg" steeds zooveel mogelijk gespaard en zij hoopt nog steeds in gunstiger tijdsomstandigheden de school met medewerking van de gemeente nieuw leven te kunnen inblazen. Mede omdat de provincie geen subsidie verleent voor de leerlingen boven 18 jaar is steun aan de vereeniging nuttig en nood zakelijk, wil deze Piet gedwongen zijn baai- arbeidsveld in te krimpen. Spr. deed daarom een krachtig beroep op de medewerking van Alkmaars publiek door lid der vereeniging te worden of te blijven. In het bizonder wees de heer Kohnert op liet vele werk, dat de volijverige secretaris, de heer de Winter, in de afgeloopen 12'/. jaar heeft verricht. Voorts bracht spr. dank aan het oud-bestuurslid, den heer Englan- der, voor hetgeen deze in het belang der vereeniging deed. Over het feestprogramma schrijft onze muziekverslaggever A. K. nog het vol gende: Het mannenkoor Orpheus" onder Karei Böhne's leiding, gaf bekende nummers (Ec- ce quomodo moritur van Handel, Saltarelle, van St. Saëns, l'Orgue, van de Rille, Jeru salem, van Olman) en, als steeds in uitvoe ring goed verzorgd, beschaafd, muzikaal. Een ballet met solo van mevr. Grace Offen- berg door een aantal dames gedanst was een zeer gracieuse bijdrage, met aardige muziek, door van Diepen op den vleugel ge speeld. André Carrel, bleek een humorist van de goede soort te zijn; zijn liedjes vielen bizon- der in den smaak; Ger. van Twuyver was zijn accompagnateur. Van Diepen, de violist, speelde de Ro mance van Svendsen, en de Zigeunerweise, van de Sarasate; de Romance, met den vcr- ischten eenvoud, Sarasate's compositie met de noodige virtuositeit. Hij werd begeleid door den heer A. Kooger. Daarop volgde „Herinnering", een schets door mevr. Offenberg en den heer CaiTel gespeeld, een dans, sierlijk van beweging door een achttal meisjes, een korte herden kingsrede, van den voorzitter, waarna men in de pauze, voor de verloting, loten aanbood die druk gekocht werden. Zonder onderscheid vonden alle nummers groote aandacht bij de aanwezigen; het hartelijk, langdurig applaus was er de uiting van. Na de pauze: weer 't mannenkoor, een Tango-fantasie, door mevr. Offenberg en den heer A. Englander Jr. met muziek van G. Pranger, nog een schets, „de Uitnoodiging", André Carrel, een dameskoortje onder lei ding van van Diepen, een „Lentewals", ge leid door mevr. Offenberg. Ook dit pro grammagedeelte zal zeker niet minder suc ces gehad hebben dan wat hier aan was voorafgegaan. Het geheel was zeer geva rieerd en daarom voor een feestavond bij uitstek geschikt.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2