Agenda (M^atk^ae\Jnake\i Jhélkattes WflLMA !BucQjdiike Stand E0H3- Ipenit^WÊÊÊ o Dert- Los NAAR MAAT JAARVERGADERING ROODE KRUIS. HECHTMACHINES P.O.A. n.v. PAYGLOP 18. Jwwëjjo) Lingerie EERSTE BLAD 3 Alkmaar, Dinsdag. f EEN ONTROUW WINKELMEISJE. Tegen een inmiddels naar elders ver trokken winkelmeisje, genaamd W. T., die als zoodanig te Alkmaar in betrekking was, is terzake diefstal procesverbaal op gemaakt. Uit een ingesteld onderzoek bleek dat zij een gouden armband, een paar ringen en lijfgoederen had ontvreemd, welke zij in haar koffers verborgen had. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Men schrijft ons: Maandagavond is voor de werkloozen uit Alkmaar een onvergetelijke geworden. De Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning van Werkloozen heeft weer een gratis ontspanningsavond aangeboden, daar toe in staat gesteld door de welwillende medewerking van diverse Alkmaarsche in gezetenen. De voorzitter der commissie, de heer Kohnert, sprak voor een totaal „uitver kochte" zaal (velen moesten nog teleurge steld worden) een hartelijk openings- en welkomstwoord uit. Hij stipte even aan, dat de mobilisatie de aandacht der burgerij begrijpelijkerwijze voorloopig meer op het O. en O.-werk voor militairen richtte, doch dat door toevallige omstandigheden de com missie haar voor de werkloozen zoo vreug devolle activiteit althans dezen avond weer kon demonstreeren. Het cabaret-ensemble „De Vier K's"\ d. w. z. de vier gebroeders Kesselaar, sa menwerkend met mevr. Offenberg, stelde zich belangeloos beschikbaar, teneinde den werkloozen eenige uren van kunstvreugde te verschaffen in een bestaan zoo vol van misère. En het moet ons van het hart, dat deze avond inderdaad geheel in het teeken van dit cabaretgezelschap heeft gestaan, al is het waar, dat het tenslotte de heer Mooy is geweest, van oudsher een warm vriend der werkloozen, die door het gratis be schikbaar stellen van de groote „Gulden Vlies"-zaal dezen avond mogelijk maakte. Men staat eigenlijk verbaasd, dat een vijftal personen een geheelen avond (de voorstelling was eerst ver na half twaalf gëindigd) kan vullen met een beschaafd en merkwaardig gevariëerd programma, waarbij nog bovendien de tooneelorganisa- tie viel te roemen, daar nimmer tusschen de nummers een hiaat was te constateeren. Dat de artistieke leiding in goede handen was, daarvoor staat ons de naam Dries Kesselaar, pardonAndré Carrèll borg! Het zou ons te ver voeren alle nummers aan een beschouwing te onderwerpen. Feit is, dat ontroering en humor elkaar harmo nisch afwisselden, waarbij een woord van lof aan de goede muziek zeker niet mag worden onthouden. De heeren Gert van Twuyver (piano en compositie's), Siem Zwager (viool) en C. Kaal (cello) hebben zeker het hunne bijgedragen om dezen avond tot één zonder dissonanten te ma ken. Ontroering bracht Grace Offenberg als zangeres dank zij haar gevoelige en be schaafde stem in de harten der aanwezigen; niet minder André's Carèll, die tevens in zijn zang en in zijn kwaliteit als conferan- cier voor de onmisbare komische noot zorg de. Groote hilariteit verwekte één der K's met zijn zuigeling, fijne Westfriesche volks humor. De voordracht „Sijme is er goed voor", de schetsen „Vrijgezellenvreugde" en „Als een mensch verliefd is", alsmede de tweespraak (of liever de alleenspraak!) „Naar 't Museum" deden meermalen een gulle lach daveren door de zaal. De manier overigens, waarop André Ca rèll in het grijsgroen zijn z.g. militaire be levenissen naar voren bracht, was vlot en onverbeterlijk. Met genoegen zag steller dezes hem de toegangscontrole in de luren leggen door ondanks de in naiëve onwe tendheid geopperde vraag: „Heeft U een kaartje?" soldatesk-onverschillig de zaal binnen te wandelen. Wie beschrijft de aan vankelijke ontsteltenis dier controle, toen de militair na het beëndigen van een num mer luidkeels zingend „Rats, kuch en boo- nen" naar het tooneel wandelde. Ziedaar vlot en gaaf de artist André Carrèll! En zoo vlot en gaaf was de geheele avond. Persoonlijk vonden wij de nummers „In 't museum", „Herinnering" en de „Finale" het schoonst van dezen klemkunstavond. Vooral 't eerste schonk ons 100 pet. verede lend kunstgenot, ofschoon wij in alle 3 num mers èn de motieven èn het spel èn de aan kleeding èn de feeërieke lichteffecten gelij kelijk waardeerden. In de pauze was de commissie, dank zij de medewerking van den heer Rentenaar, de coöp. de Haka, den heer v. d. Pol (Steyn- straat) en de firma Ringers, in staat alle aanwezigen een kop chocolademelk met een koekje aan te bieden, terwijl door de goede zorgen van de heeren Geus en Hartland de mannelijke aanwezigen aan Ket einde van dezen avond nog van een sigaar konden wor den voorzien. De heer van Slingerland, wethouder van sociale zaken, vertoefde den geheelen avond temidden van hen, wie belangen hij dage lijks behartigt, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Al met al een, het zij zonder overdrijving opgemerkt, volkomen geslaagde avond, wel ke een diepen en goeden indruk achterlaat, alsmede, zooals de heer Kohnert in zijn slotwoord terecht opmerkte, den wensch naar hernieuwde kennismaking. DIERENBESCHERMING. Gistermiddag is aan de Koorstraat een soort vlinderhondje (wit met bruin) door een auto aangereden. Het beestje is er zeer gced afgekomen. De eigenaar wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk te melden hij den heer C. Verwer, inspecteur Dieren bescherming, Baanstraat, waar het thans verzorgd wordt. Langdurige discussies over de statutenwijziging. Gisteravond hield de afd. Alkmaar van het Nederlandsche Roode Kruis ten stad- huize een algemeene ledenvergadering, waarbij ook aanwezig was de kringcommis saris, jhr. mr. F. H. van Kinschot. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer O. P. R. Elema, stipten wij aan, dat de transportcolonne thans 4 ploegcommandan- ten en 37 helpers telt, het aantal helpsters is gestegen tot 40. Er werd een overzicht gegeven van de werkzaamheden van ge noemde colonne. Het verslag bevatte tevens een overzicht van de organisatie van den bloedtransfusiedienst. Aan het slot werden de leden aangespoord om zooveel mogelijk nieuwe leden voor het Roode Kruis te win nen. Vervolgens werd door den penningmees ter, mr. F. A. Josephus Jitta, het financieele verslag uitgebracht. De periodiek aftredende voorzitter dr. Frederikse en mevr. Steensma werden bij acclamatie herkozen. Statutenwijziging. Minderwaardig heid van de leden der transport colonnes ontkend. In behandeling werd genomen de aan vrage van de koninklijke goedkeuring op de statutenwij ziging. In hoofdzaak betrof het hier een wijziging in verband met een besluit van de algemeene vergadering te Dordrecht, waarbij is be paald, dat helpers en helpsters van de transportcolonne geen gewoon lid kunnen zijn. De heer Zwakman zeide in de houding van het afdeelingsbestuur bitter teleurge steld te zijn en was er stellig van overtuigd, dat het bestuur achter de transportcolonne zou staan. Spreker was van meening, dat de leden der transportcolonne door dit besluit als minderwaardig werden gekenmerkt. De voorzitter merkte op, dat de voorge stelde wijziging voortvloeit uit een besluit van de algemeene vergadering. Spreker zag de zaak als een formeele kwestie. Dat het afd.bestuur de transportcolonne als minder waardig zou beschouwen, wierp spreker verre van zich, hij noemde de verhouding tusschen beide lichamen uitstekend. Men moet de zaak zóó zien, dat het bestuur de transportcolonne regelt en als nu de leden daarvan tevens gewoon lid kunnen zijn, zou het kunnen gebeuren, dat de zaak juist an dersom zou worden. Het spreekt vanzelf, dat het reglement der afdeeling gelijkluidend moet zijn aan dat van het hoofdbestuur. Gezien de tijdsomstandigheden achtte spre ker het niet wenschelijk om te ageeren dooi de wijziging niet aan te nemen. De heer Stoutjesdijk was het in groote trekken met den heer Zwakman eens. Spre ker had op de laatste twee algemeene ver gaderingen met klem de zaak verdedigd en ofschoon toen het besluit tot wijziging is genotmen, is de actie ertegen nu nog steeds levendig. Mocht deze in de toekomst geen succes hebben, dan zou spreker alsnog po gingen in het werk willen stellen om te trachten de leden der transportcolonne, die gewoon lid zijn, dit te laten blijven. Thans hebben zij zich, gezien de tijdsomstandig heden, noodgedwongen erbij neergelegd. Spreker zag er nu direct geen minderwaar digheid in, doch het besluit is genomen, doordat enkele afdeelingen zich niet hebben gedragen zooals het behoorde en nu moeten de goeden met de kwaden lijden. De heer Zwakman merkte nog op, dat de bond van Transportcolonnes de zaak ter hand heeft genomen. De heer Haremaker merkte op, dat hier ter plaatse de verhouding tusschen bestuur en transportcolonne uitstekend is en daarom is er van „minderwaardig" geen sprake. Uit de vele maatregelen en voorbereidingen, die thans worden getroffen, alsmede uit de samenwerking, blijkt de groote waardeering voor het werk der transportcolonne. Ook spreker zag hier alleen een formeele kwestie. Tenslotte werd tot de voorgestelde wijzi ging besloten. Langs den normalen weg zal nog worden getracht verandering aan te brengen. Op de eerstvolgende algemeene vergadering zuilen verschillende afdeelingen wel actie voeren. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering, die gehouden zal worden op 14 Juni a.s. te Leiden, werden benoemd mevr. de wed Cohen Stuart en de heer H. C. Stoutjesdijk. Na rondvraag volgde sluiting. RATS, KUCH EN BOONEN. In 't Gulden Vlies. Zondag a.s. zal men op het tooneel van 't Gulden Vlies zien verschijnen „De Haag- sche Spelers". Het is de directie van de Haagsche Spelers gelukt zich het opvoe- ringsrecht te verwerven van een geheel nieuwe orspronkelijke militaire klucht, een teeken des tijds zouden we haast zeggen, n.l. „Rats, Kuch en Boonen", waarin zal optre den de bekende revue-komiek Siem Nieu- wenhuizen, die zooveel jaren met Buziau samenwerkte. Siem Nieuwenhuizen, die overal met zijn eigen revue triomfen vierde, zal nu in de rol van Hannes, den oppasser, zijn talentvolle komische krachten wijden aan deze militaire klucht. In deze rol, welke hem uitermate ligt, sticht hij vanzelf sprekend alle mogelijke verwarringen en men kan er van overtuigd zijn, dat de lach salvo's door de zaal zullen daveren. Behal ve meerdere goede artisten zal de bekende Beppie de Vries, die zelfs in Engeland, Amerika en Australië triomfen vierde, haar medewerking verleeneh. Waar men in dezen tijd best een vroolijken avond kan gebrui ken, twijfelen wij er niet aan, of er zal voor „Rats, Kuch en Boonen" een groote belang stelling bestaan. voor alle papiersoorten Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Pensionnaat voor heeren (comedie); hoofd rollen Ellen Drew en Ray Milland.jg'oegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag- en Donderdagavond geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Als vrouwen regeeren (comedie); hoofdroten Lilian Harvey en Willy Fritsch. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De onzichtbare man (sens.); hoofdrol Claude Rains. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Stan ley en Livingstone (rom.-avont.); hoofdrol len Spencer Tracy, Sir Cedric Hardwicke, Nancy Kelly en Richard Greene. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 12 Maart. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance door mevr. Lantinga. Woensdag 13 Maart. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, afd. Alkmaar Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneelavond Selskip Friso. Donderdag 14 Maart. 8 uur, gebouw Heul 3, feestavond slecht- hoorenden. 9.30 uur, r.k. kerk Nassaulaan, vierde con ferentie voor niet-katholieken. Soep van VOlrijpe tomaten Tomatensoep gemaakt van volrijp geplukte tomaten. Een rijkdom aan gezondheid en genot. Voedzaam en heerlijk van smaak! Ook vegetarisch en ritueel verkrijgbaar. 21 ct. {fier blik >CENTR. BUREAU v.d>TÜINBOUWVEILINGEN jn Nederland JAVASTRAAT-80. Aft)£ElWG RECLAME - DEN HAAG VERPACHTING KERMISTERREIN. Voor deze verpachting van terrein voor de dit jaar te houden kermis waren 60 gezegel de en 17 ongezegelde biljetten ingekomen: N.V. Corn. M. Vermolen en Zoonen, auto- skooter, auto-racebaan, caterpillar (rups- baan), Paardenmarkt of Ziekenhuisterrein, in totaal 3000; vroolijke rad 150. W. J. H. G. Schaefer, rakettenbaan, Paardenmarkt 895, Hofplein 505. Th. van de Krogt, vliegende Hollander, 200; geen plaats genoemd. Reinhard Dirks, Lunapark, cake-walk, Hofplein 460, Paar denmarkt 465; ziekenhuisterrein 410; oefenspel Derby-rennen 80; oefenspel Avusbaan 65; oefenspel kleurensport 40; voor de laatste drie geen plaats genoemd. T. de Vries en Zoon, Duivelsdraai, zieken huisterrein of Paardenmarkt of Hofplein 500. J. Schipper, haringwagen, Paardenmarkt 6. Wed. M. Abrahams en Zoon, salon-Miner- va, Paardenmarkt 40, Nieuwesloot 25. H. LomanTromp, palingkraam, Paarden markt 46, kleine Kaasmarkt 58, Laat- Schoutenstraat 36, Nieuwesloot-Hofplein 18.10, Laat-Payglop 20, Laat-Krebbe- steeg 15, Laat-Boterstraat 8, Steenen- brug 32. Gebr. van Dam, zweefmolen, Paarden markt 290.75, ziekenhuislerrein 260.60; luchtschommel, ziekenhuisterrein of Paar denmarkt 210.50. M. Poland, haringwagen, Paardenmarkt 8, Nieuwesloot, hoek Doelenstraat 7.50. J. H. OphofBosco, varieté-theater, 175, geen plaats genoemd. A. H. Beekvelt, kijktent, Nieuwesloot 150 (bij brandweer) en 90 Nieuwesloot, plaats op aanwijzing; Eskimo-show, Nieuwe sloot, Paardenmarkt of ziekenhuisterrein 200, Marktstraat 100. F. Evers, slagmachine, z.c., Nieuwesloot, oude ziekenhuisterrein of Paardenmarkt 36. C. Winter, pyramide-sport, Nieuwesloot 135 (bij brandweer) z.c., Nieuwesloot op aanwijzing 110; flesschensporttent Nieuwe sloot 90, z.c. R. Kooistra, skiball, Nieuwesloot 130; D. Brunselaar, schiettent, Nieuwesloot f 478, z.c.; E. Elings, vliegbommensport, Nieuwe sloot f 175, z.c., 100 m.c. van 1, 75 m.c. van 2/60 m.c. van 3 drukknopspelen; J. H. de Jongh, Nieuwesloot, duikbootsport, 70; J. H. Wanningen, vogelpiek, 1301 z.c., on- derzeebootspel 81, indien beiden gegund 1400, geen plaats genoemd; H. Vader, sui- kerkraam, Nieuwesloot, 72, mits geen schoonmaak van haring achter de kraam, zoo wel dan 30; H. J. de Wolf, zuurkraam, Nieuwesloot, 120 of 140; P. J. J. Hofman, koekhaktent, Nieuwesloot, 20, Korte Nieuwesloot 10; Jan Sipkema, luchtschom mel, Paardenmarkt f 142, flesschensport en hoedensport, Nieuwesloot 100 of 120; W. J. Vogelpoel, suikerkraam, Nieuwesloot, 115.15 of 100.15 of 95.15 of 60.15. L. J. Boé, nougat-suikerkraam, Nieuwesloot, 200 of 160 of 140; M. de Weijer, gebak kraam, Nieuwesloot 91 of 51, op de Laat 40 of 25; Jacob StuvéVet, nougatkraam, Nieuwesloot, 275. J. W. Janvier, cocktail-palace, ziekenhuis terrein 1900, stoomcaroussel; Hofplein 1200, mickey-mouse op een der drie plei nen 370. Wed. J. Smit, Palingkraam, Nieuwesloot 27.70, Paardenmarkt 32.60; J. H. R. Wou ters, beignetkraam, Steenenbrug, 1001; S. van der Zee, wafelkraam, Steenenbrug 75; G. Gever, palingkraam, Kleine Kaasmarkt, f 51.75, Paardenmarkt 42, Steenenbrug 36.50; J. J. Kalter, palingkraam, kleine Kaasmarkt f 72, Nieuwesloot 8, Nieuwe sloot bij stoommolen f 20, Paardenmarkt 41, Laat-Schoutenstraat 38, Laat-Payglop 15 en Laat-Boterstraat 7.90; Th. Beem- sterboer, palingkraam, Steenenbrug, 16.50, Laat-Schoutenstraat 23.50. K. F. Swart Jr., nougat-suikerwerk-kraam, Nieuwesloot z.c. 100, Nieuwesloot 50.50; Nieuwesloot 75, Laat 65 of 30; R. Vroone, suiker kraampje, Laat 6; A. Sent feit, palingkraam, Laat bij Krebbesteeg 15.50; G. Coppejans, nougat-suikerkraam, Nieuwesloot 155 of 130 of 130, Laat 60 of 50; C. Denis, gebakkraam, 25, geen plaats genoemd; J. Bruin, suikerkraam, op de Laat 20 of 15 en op Nieuwesloot 45. D. van Dam Jr., kinderdraaimolen, Laat 172.10. Korte Nieuwesloot 92.10. P. Bos, nougat-suikerkraam, op de Laat 72 of 42; J. H. Kooistra, suikerkraam, Nieuwesloot 143 of 93 en op de Laat 64 of 51 of 48. G. GorisBottenberg, palingkraam, kleine kaasmarkt 33, Paardenmarkt 26, Laat bij de Boterstraat 10, plaats op aanwijzing 10; J. van Leer nougatkraam, Hofplein 25; P. VerwijkLange, gebakkraam, Korte Nieuwesloot 36.10 of 40 z.c.; E. van DijkMartens, patate-fri- tes, 15.50, geen plaats genoemd; J. Mol, koekhaktent, Korte Nieuwesloot 11; C. W. Beelenkamp, suikerkraam, Korte Nieuwe sloot 20; A. van der Veen, kinderdraai molen, Korte Nieuwesloot 84, op de Laat 100. C. Mullens, kijktent, Korte Nieuwesloot- Marktstraat 85, ziekenhuisterrein 50; R. Abeen, varieté-theater, Korte Nieuwesloot 170. C. Broek, palingkraam, Nieuwesloot-Hof plein, 15, Laat-Payglop 17, Steenenbrug 21; A. Aue, nougat-kraam, Nieuwesl., 127, op de Laat 67; Fa. Cictor Consael, beignet- kraam, 736, Steenenbrug, z.c., op aan te wijzen plaats 450. C. Vader, schiettent, Nieuwesloot, 290 z.c., 160 m.c. en 100 nader aan te wijzen plaats;K. Krap, schiettent, Nieuwesloot 250 z.c.; A. C. de Jong, drie bumperspelen, 1 onderzeeër en 1 lichtspel, tezamen voor 525 z.c.; J. Dobber, tête-a-queue, Paarden markt 180; S. C. Kijzer, zweefmolen, zie kenhuisterrein, 245; C. Hoefnagel, firma Porton, beignetkraam, Steenenbrug f 550 z.c., oude ziekenhuisterrein 400 m.c.; Ph. de Winter, Nieuwesloot of Paardemarkt, foto schiettent, 385 z.c. of 265 m.c. A. H. Beekveld, aeroplane-caroussel, Paar demarkt, Korte Nieuwesloot of ziekenhuis terrein 300, ballensport, Paardemarkt of omgeving 100. J. A. Peterson,lance-game. Korte Nieuwe sloot 32; H. Vallentgoed, luchtschommel, Paardemarkt 160, Marktstraat 105; S. Ooms, zweefmolen, Paardemarkt 285, kin derdraaimolen, Laat of Nieuwesloot 50; F. Hommerson, fietscaroussel, Paardemarkt 149 of 127 en op de Laat 101 z.c. F. de Haan, poffertjeskraam, Paardemarkt-zie- kenhuisterrein 200; W. Dirks, steilwandmo- torsport, 200, zonder plaats genoemd; H. PieningVenema, suiker-nougatkraam, Nieuwesloot 121 of 94 of 85; F. Th. Dauphin, zweefmolen 300 z.c.; H. Lahn- stein, panopticum 130 of 255 ziekenhuis terrein; W. van Kampen, slagmachine 42.50, geen plaats genoemd; J. H. Wichers, prijzenspel, ziekenhuisterrein 105, Paarde markt 90; R. H. R. Otter, suikerkraam, op de Laat 37.50 of 30; W. Pies, paradetent, 80 op de Laat; M. F. de Voer, schiettent, Nieuwesloot 288. V'Jjtf** Hoeeei vK. AMSTERDAM IASTPAAJ STADHOUDERS HOBeeMASTRAAT?3(<A(^ Telefoon 26600. Centraal gelegen ten opzichte van alle belangrijke punten der stad. Eigen garage voor 40 Auto's in het Hotel. Weekend van Zat.middag tot Maandag morgen f 12.50. Paaschfeest van Zater dagmiddag tot Dinsdagmorgen f 19.50. Van Donderdagmiddagtot Dinsdagmorgen f 33.50 p.p. EEN COWBOY. Wij hebben gister bezoek gehad van een cowboy in het costuum dat zijn collega's op de Amerikaansche prairiën dragen. Het was geen Amerikaan, maar een Hol lander, namelijk de heer W. F. Stork, die in 1934 op stap gegaan is om landen en men- schen te leeren kennen en sindsdien niet minder dan 17 verschillende landen per rijwiel bezocht heeft. Hij voorziet daarbij in zijn onderhoud door den verkoop van prent briefkaarten. Dikke boeken vol gemeente lijke stempels, vriendelijke groeten en beste wenschen voor de toekomstige reizen heeft de heer Stork ons vertoond en er blijkt vol doende uit, dat hij op zijn jarenlangen tocht overal belangstelling en medewerking- heeft gevonden. Hij is trouwens geen narnaak- cowboy, daar hij zeeman is geweest, 22 jaar in Zuid-Amerika heeft geleefd en vele jaren cowboy in Texas is geweest. Men mag over het nut van dergelijke rei zen denken zoo men wil, men moet toch respect hebben voor den ondernemingsmoed van den niet meer jongen globetrotter en voor zijn poging in dezen tjjd niet van den steun te leven maa. te trachten in eigen onderhoud ie voorzien, waarbij niemand na- Ir» elke serie eenvkeur van de allernieuwste Voorjaarsstoffen uit een hoogere prijsklasse. iexLe\t 1895 GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 13 Maart tot en met Dinsdag 19 Maart 1940, de volgende kleuren bons geldig zijn: Maragarinebons rose kleur; Vstbons oranje kleur; Vleeschbons geel met roode streep. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer W. van Leeuwen, alhier, om een verlof A verlof voor den verkoop van zwak-alco- holischen drank in het klein zoowel voor ge bruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het per ceel Verdronkenoord nr. 44. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen, het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 12 Maart 1940. F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. Alleenverkoop bij Langestraat 102 ALKMAAR. GEBOREN: Marianna, d. v. Cornells Koster en J. Koopmans. OVERLEDEN: Johannes M. Houtkooper, gehuwd met M, Bol, oud 49 jaar. WARMENHUIZEN (Februari). Geboren: Mattheus, z. v. P. M. Pronk en L. A. de Groot. Anna Marie, d. v. N. P. Kossen en C. van Langen. Petrus Jo hannes, z. v. C. Ooijevaar en A. G. Mooij. Clasina Maria Margaretha, d. v. Joh. Kok en J. A. E. Breed. Petrus, z. v. Joh. Mek ken en C. Smit. Petrus Maria, z. v. Th. Zutt en A Groot Overleden: Hillebrand Dekker, oud 76 jaar, echtgenoot van A. Bakker. Aag je Jonker, oud 59 jaar, echtgenoote van Joh. Bakker. Jacob de Groot, oud 73 jaar, weduwnaar van J. Scheid. Jannetje Gut- ker, oud 65 jaar. Jacob Wagenaar, oud 26 jaar, echtgenoot van T. Koedijk. Wille- brordus Goudsblom, oud 4 maanden, zoon van S. Goudsblom en M. A. Bakker. tuurlijk tot het koopen van zijn portretkaart wordt gedwongen. In een groot deel van Nederland heeft deze cowboy zich reeds laten bekijken en, naar hij ons mededeelde, heeft hij nergens eenige officieele bemoeilijking ondervonden. Wat dat betreft was van Alkmaar ditmaal de teleurstelling gekomen, omdat de politie te dezer stede hem wel vergunning wilde geven zijn kaarten te verkoopen. mits hij ze niet in cowboy-costuum aanbiedt. Afgescheiden van de vraag of deze wereld reiziger nog over een ander costuum be schikt, is het duidelijk, dat er weinig succes te bereiken is wanneer deze kaarten door een cowboy in een colbertje gepresenteerd worden. De heer Stork troost zich intusschen met de gedachte, dat hij vanuit Alkmaar de om geving kan bezoeken en dat het niet te ver wachten is, dat men daar hetzelfde standpunt zal innemen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2