Myra, het elfje en de hooze kabouter Zwartvoet. Von Ribbentrop weer naar Berlijn vertrokken Hij kent nu de opvattingen in Italië. GEMENGD NIEUWS. Schepen, die niet wederkeeren. n Ideaal Laxeermiddel FOSTERs MAAGPILLEN Nog geen beslissing bij de vredesonder handelingen in Moskou. TWEEDE BLAD. In het dagblad Cumhurjet schrijft de af gevaardigde Junus Nadi, dat Duitschland bezig is den steun van Italië te vragen ten behoeve van een slagen der Finsch-Russi- sche onderhandelingen. Gistermiddag om half vijf zou von Rib bentrop een onderhoud hebben met Ciano. Om 5 uur werd hij door Mussolini ontvan gen. Men verwachtte, dat de Duitsche am bassadeur, von Mackensen, bij deze beide besprekingen aanwezig zou zijn. De rijksminister zou het noenmaal gebrui ken in de villa Madama met de personen van zijn gevolg. Ciano bood een diner aan te zijner eere, waar de leden der Duitsche delegatie en verscheidene Italiaansche per soonlijkheden aanwezig zullen zijn. Het ver trek van von Ribbentrop bleef vastgesteld om 21 uur 30. Het onderhoud met den paus. Het onderhoud van den paus met rijks minister von Ribbentrop heeft iets meer dan een uur geduurd. Stefani meldt nader, dat de paus zich van 11 uur tot 12 uur 5 met von Ribbentrop on derhield. Na de gedachtenwisseling werden de leden van von Ribbentrops gevolg toege laten in de bibliotheekzaal, waar zij aan den paus werden voorgesteld. Een Vaticaansche persoonlijkheid heeft tegenover den Havas-correspondent de vol gende verklaringen afgelegd: De paus heeft von Ribbentrop ontvangen op formeel verzoek van Duitschland en dit bezoek beteekent niet dat iets is veranderd in de houding van Duitschland ten opzichte van de katholieke kerk, noch in de protesten van het Vaticaan naar aanleiding van de vervolgingen door de nazi's, in het bijzon der in Polen. Von Ribbentrop heeft aldus de geestelijke macht van den H. Stoel willen eeren en van zijn kant heeft de paus van deze gelegenheid gebruik gemaakt om de stappen te doen welke op grond van de te genwoordige toestanden noodig zijn. Het onderhoud dat von Ribbentrop na zijn audiëntie bij den paus heeft gehad met kardinaal staatssecretaris Maglione heeft ongeveer drie kwartier geduurd. Om 13 uur 10 verliet de rijksminister het Vaticaan. Een kwartier na zijn terugkeer beantwoordde Maglione het bezoek in de Duitsche ambas sade bij den H. Stoel. Het bezoek aan Victor Emmanuel. De audiëntie van von Ribbentrop bij koning Victor Emmanuel heeft te Rome levendige verrassing gewekt omdat zij niet op het programma voorkwam. Hoewel het gewoon' is, dat een buitenlandsch minister bij zijn bezoek aan de hoofdstad door het staatshoofd wordt ontvangen, hecht men in zekere kringen aan deze audiëntie een spe ciale beteekenis. Volgens sommigen moet zij demonstreeren, dat bij kroon en regee- xing ten aanzien van den internationalen toestand volstrekte eensgezindheid bestaat. Het bezoek aan den paus. In een bericht, getiteld: „De paus spreekt openhartig tot von Ribbentrop" geeft de Ro- meinsche correspondent van de „Time s" de punten weer, die volgens mededeelmgen van geloofwaardige zijde tijdens het onder houd tusschen den paus en den Duitschen minister zouden zijn besproken. Von Ribbentrop zou den paus geen uitge- DREIGEND CONFLICT IN ELECTRO-. TECHNISCHE VAKKEN OPGELOST. De gecombineerde ledenvergadering van de afdeelingen Amsterdam van de Neder- landsche vereeniging van electrotechnische werkgevers en den r. k. nationalen bond van electrotechnische werkgevers „St. An- tonius" welke gisteravond in „Kras" werd gehouden, heeft besloten het advies van den rijksbemiddelaar ter overbrugging van het gerezen geschil inzake het verleenen van een duurtetoeslag op de nu geldende loonen op te volgen. Bij een stijging van de kosten voor het levensonderhoud van 10 pet. wordt een duurtetoeslag van 6 pet. gege ven. Bij elke verdere stijging van 5 pet. wordt een verdere duurtetoeslag van 4 pet. verleend. Het hangende conflict is hierme de tot een oplossing gekomen. DE NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD ADRESSEERT. De Nederlandsche tuinbouwraad heeft een adres gericht aan den minister van finan ciën. Hierin komt adressant terug op het besluit van den minister van financiën van 3 Februari 1933, waarin dezen afwijzend beschikt op een verzoek om zijn aanschrij ving van 4 Februari 1931, bepalende dat de winst, welke een landbouwer maakt door geheelen of gedeeltelijken verkoop van zijn boerenplaats, geen deel uitmaakt van zijn bedrijfswinst, mede van toepassing te ver klaren ten aanzien van bloemenkweekers. De Nederlandsche tuinbouwraad is van oordeel, dat er voor een dergelijk onder scheid tusschen de bedrijven van landbou wers enz. eenerzijds en boom- en bloemen kweekers anderzijds geen gegronde rede nen bestaan. Adressant verzoekt den minis ter het daarheen te willen leiden, dat de voor boom- en bloemenkweekers gemaakte uitzondering komt te vervallen. Rechtszaak tegen Haagsche hoofdambte naren met gesloten deuren. - Naar wij ver nemen, zal de behandeling van de straf zaken tegen het echtpaar v. d. H. en tegen mr. B., die zich Donderdag a.s. voor de Haag sche rechtbank wegens verdenking van spionnage te verantwoorden zullen hebben, met gesloten deuren plaats vinden. Voor 't Finsche Roode Kruis. - De col lecte ten bate van het Finsche Roode Kruis heeft te Amsterdam 35.019,35 opgebracht. Slachtoffers explosie op Schiermon nikoog teraardebesteld. - Onder groote be langstelling zijn gistermiddag de drie slacht offers van de explosie met de vliegtuigbom op Schiermonnikoog op de algemeene be graafplaats ter aarde besteld. werkt plan hebben voorgelegd, doch heb ben verklaard, dat Duitschland den oorlog niet heeft gewild en den paus gevraagd heb ben, of hij bereid zou zijn, steun te verlee nen aan een vredesplan, zoo dit door Duitschland of een bevrienden staat zou worden ingediend. De paus zou geantwoord hebben, dat alle steun aan een eventueel vredesplan zou afhangen van het herstel van het onrecht, dat niet alleen den katholieken, doch ook den niet-katholielcen in Polen is aangedaan. Bovendien meeat men te weten, dat de paus gewezen heeft op de onrecht vaardigheden, die niet alleen tegenover Po len begaan zijn, doch ook tegenover andere landen zooals Tsjechoslowaltije. Hij zou te verstaan hebben gegeven, dat hij slechts steun zou geven aan vredesvoorstellen, op voorwaarden, dat deze niet in strijd zouden zijn met de vijf punten, omschreven in zijn Kersttoespraak voor het college van kardi nalen. De Times-correspondent acht het voorts waarschijnlijk, dat het bezoek van von Rib bentrop aan Rome tevens verband houdt met het a.s. terugkeer van Sumner Welles naar Rome. De audiëntie duurde lang. Awenire, het katholieke blad te Rome, schrijft, dat de audiëntie door den paus en kardinaal Maglione aan von Ribbentrop verleend, ongewoon lang heeft geduurd. Het blad merkt op, dat er geen gebrek was aan onderwerpen van bespreking en vraagstukken, welke een onderzoek tusschen den H. Stoel en Duitschland noodzakelijk maken: de kerkelijke politiek, door het rijk gevoerd ondanks het nog steeds geldende concordaat, heeft voor de kerk en de katho lieken op het gebied van het Duitsche rijk een atmosfeer van vijandigheid en hinder palen geschapen, welke gelijk staat met een vervolging, aldus het blad. Von Ribbentrop werd onwel. In kringen, die met de staatssecrctarie in verbinding staan, fluistert men,' dat von Ribbentrop na zijn audiëntie bij den paus plotseling onwel is geworden. Men zegt, dat de Duitsche minister juist in de antichambre van Maglione's appartement was binnenge leid, toen hij zich minder prettig gevoelde. Hij moest eenige oogenblikken gaan zitten, alvorens hij binnenging in de audiëntiezaal, waar Maglione hem wachtte. Von Ribbentrop en Mussolini. Officieel wordt medegedeeld: In bijzijn van graaf Ciano en ambassadeur von Mac kensen heeft de duce rijksminister van bui- tenlandsche zaken von Ribbentrop ontvan gen en zich met hem gedurende anderhalf uur op hartelijke wijze onderhouden. De besprekingen tusschen den duce en von Ribbentrop hadden tot onderwerp een bestudeering van den internationalen toe stand. Zij vonden plaats in den geest en het kader van het verdrag van bondgenootschap en de tusschen Italië en Duitschland be staande overeenkomsten. Ciano biedt afscheidsmaaltijd aan. De Italiaansche minister van buitenland- sche zaken graaf Ciano heeft rijksminister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop en diens gevolg een intiemen avondmaaltijd aangeboden voor het vastgesteld vertrek. Von Ribbentrop vertrokken. Gisteravond te 21.40 uur is de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop met zijn gevolg uit Rome ver trokken. Op het station werden de Duitsche gasten uitgeleide gedaan door den minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, den secretaris der fascistische partij, Muti, de ministers Pavolini en Bottai, talrijke offi cieren en den gcurverneur van Rome. Op het perron heeft graaf Ciano nog den Hongaarschen gezant te Rome, baron Vil lam voorgesteld' aan den Duitschen minister van buitenlandsche zaken. Ook de Duitsche ambassadeur en de leden van de ambassade waren aanwezig om minister von Ribben trop uitgeleide te doen. De Italiaansche pers. De Italiaansche bladen schrijven in hun commentaar op het officieele communiqué inzake de besprekingen tusschen Mussolini en von Ribbentrop, dat de Italiaansche poli tiek ongewijzigd is. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken, zoo schrijft de Messagero, heeft zich opnieuw kunnen vergewissen van de hecht heid der Italiaansche vriendschap. De Duitsche pers. Het slotcommuniqué over de Duitsch Italiaansche besprekingen te Rome wordt dor de Duitsche pers in grooten opmaak weergegeven en gekenmerkt als 'n nieuwe bevestiging van de Duitsch-Italiaansche vriendschap. Het verloop der ontmoeting, die een normale gebeurtenis was in het ka der van de samenwerking ontstaan door het Duitsch-Italiaansche bondgenootschap, zoo schrijft de Berliner Lokal Anzeiger, vormt 'n bewijs voor de blijvende en uitstekende werking van de as. Engeland en Frankrijk vergissen zich, wanneer zij gelooven, dat Duitschland en Italië zich door hen tot be slissingen laten dwingen of het tijdstip voor hun handelingen laten voorschrijven. Over de richting en de etappen der Duitsch- Italiaansche samenwerking beslissen alleen de regeeringen van Berlijn en Rome. De as, zoo schrijft de Berliner Börsenzeitung, is tegen wespensteken gehard en bewijst een volkomen ongeschikt object te zijn voor spe culaties en illusies van lieden, die uit gebrek aan eigen opbouwende gedachten zich al leen nog kunnen bezig houden met belache lijke en onvruchtbare storingsmanoeuvres. HANDELSOVEREENKOMST MET NOORWEGEN. Gister is een handelsovereenkomst onder teekend door vertegenwoordigers van het Vereenigd Koninkrijk en Noorwegen. Op grond van deze overeenkomst zal het moge lijk zijn den Engelsch-Noorschen handel voort te zetten in den normalen omvang, zoolang de oorlogsomstandigheden zulks ver oorloven. Schotsch schip vergaan. Het Schotsche schip „Clan Stuart", groot 5760 ton, is gisteravond na een bot sing met een ander schip in het Kanaal gezonken. Twee reddingbooten zijn gevaren en hebben de geheele bei ning van 57 personen gered. Grieksch stoomschip op mijn ge- loopen en gezonken? Een reddingboot van een havenstad aan de zuidoostkust van Engeland is gister weer uitgevaren om te zoeken naar de bemanning van een Grieksch stoomschip, dat op een mijn zou zijn ge- loopen en gezonken. Hoewel het bericht nog niet is beves tigd, meent men te weten, dat twee stoomschepen de bemanning zouden hebben aan boord genomen. Belgische treiler vermist. Men vreest, dat de treiler Z 47 met de vier opvarenden op de Noordzee ver gaan is. Een andere treiler heeft een boot van de Z 47, gehavend door gra naatscherven, gevonden. OORLOGSCOMITE TE PARIJS BIJEEN. Gister is in het Elysee het oorlogscomité bijeengekomen onder voorzitterschap van Lebrun. Volgens hardnekkige geruchten, welke te Helsinki de ronde doen in politieke kringen, zouden de moeilijkste onderwerpen, welke bij de FinschRussische besprekingen be handeld worden, zijn: ten eerste: de spoorweg van Wiborg naar de Russische grens; ten tweede: het toekomstig politiek en militair bewind van Finland; ten derde: de status van Hangö. Volgens betrouwbare te Parijs ontvangen inlichtingen heeft de Sovjet-regeering de aan Finland bij het begin der loopende on derhandelingen aangeboden vredesvoor waarden aanzienlijk gewijzigd. Verklaard wordt, dat Moskou zijn eischen inzake den afstand van Viipuri en Petsamo laat vallen en er in toegestemd heeft zekere deelen van de Mannerheimlinie in Finsche handen te laten. Naar in Helsinki vernomen wordt is bij de FinschRussische besprekingen een basis tot onderhandelen tot stand gekomen, doch talrijke bizonderheden moeten nog worden geregeld. De leden van de Finsche regeering en van het parlement worden voortdurend op de hoogte gehouden van den stand van zaken. De delegatie nog in Moskou. Gisteravond te zes uur werd te Helsinki vernomen, dat de Finsche delegatie zich nog steeds te Moskou bevindt. In welingelichte kringen beschouwde men de inlichtingen, welke in de buitenlandsche pers werden ge geven over de Russische eischen als zonder ernstigen grondslag. Men vestigt er de aandacht op, dat niet alleen de houding van de Westelijke buren van Finland, doch ook van de geallieerden er, van Duitschland invloed kan uitoefenen. De vraagstukken gaan verder dan een wij ziging van de grenzen. Ook acht men het niet onmogelijk, dat de besprekingen onder broken zullen worden om de Finsche dele gatie in de gelegenheid te stellen nieuwe instructies te halen. De Noorsche arbeiderspartij en het streven naar vrede. De nationale raad van de Noorsche arbei derspartij, heeft een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat „de belangrijk ste taak der arbeidersbeweging is te steven naar een rechtvaardigen en duurzamen vrede in Europa, zoodra dat mogelijk zal zijn. Wij staan in den strijd voor de toekomst van Europa op de bres voor democratie en vrijheid tegen de dictatuurstelsels en de mentaliteit van geweld". Handelend op voorstel van de arbeiders partijen van de Noordsche landen heeft de S.A.I. besloten een program uit te werken, dat als basis zou kunnen dienen voor een uitgebreide vredesactie over de geheele we reld. Wij zijn het met dezen stap ten volle eens, aldus de resolutie. Ook doet de resolutie een beroep Finland krachtig te heioen, ter wijl tegelijkertijd steun wordt verleend aan vormen Foster's Maagpillen, doordat zij zoo zachl en toch zoo afdoend werken. Geen 'last meer van verstopping en slechte spijs- 11 vertering, of van de- eruit voortkomende hoofdpijn,humeurigheid, lusteloosheid, maag- stoornissen, enz. Alom verkrijgbaar a f 0.65 DUITSCHLAND EN DE NEUTRALE SCHEEPVAART. Een vertegenwoordiger van de Noorsche reedersvereeniging heeft een bezoek aan Duitschland gebracht om zich te vergewis sen van de instructies, die de Duitsche strijdkrachten ter zee en in de lucht ontvan gen hebben ten aanzien van de maatregelen tegen Noorsche en andere neutrale schepen. Hij heeft thans door bemiddeling van de Duitsche legatie te Oslo een schriftelijk antwoord gekregen, waarin gezegd wordt, dat de Duitsche strijdkrachten gemachtigd zijn, in convooi varende schepen onmiddel lijk aan te vallen. Groote voorzichtigheid is aanbevolen ten aanzien van neutrale sche pen, die tezamen, doch niet in vijandelijk convooi varen, vooral in wateren, waar vijandelijke oorlogsschepen opereeren. Schepen, die niet de gewone navigatielich- ten en de nationaliteitskenmerken voeren, die inlichtingen van militairen aard seinen of weigeren te stoppen, kunnen zonder ver wijl worden aangevallen. de neutraliteitspolitiek der Noorsche regee ring. De resolutie veroordeelt den Russi- schen aanval op Finland. Een interview met Giinther. In een interview met den correspondent van Reuter heeft de Zweedsche minister van buitenlandsche zaken, Giinther, verklaard, dat het doel van de Zweedsche regeering is dat te doen, wat het best is voor Finland en Zweden. De omstandigheden maakten het duidelijk, dat de beste wijze om Finland te helpen, was zelf neutraal te blijven en Fin land zooveel mogelijk te voorzien van mate riaal en vrijwilligers. Dit is in groote mate geschied, en in de meest hartelijke samenwerking met de Fin sche regeering geschiedt dit nog. Ten aanzien van de huidige Finsch Russische besprekingen zeide minister Giin ther dat van het begin tot het eind van deze onderhandelingen geen contact met Duitsch land is geweest. Ook is niets gedaan om op een of andere wijze druk uit te oefenen op de Finsche regeering. Het Russische voor stel en het Finsche antwoord zijn door de Zweedsche regeering overhandigd. Er is verder niet gesproken over een Zweedsche garantie aan Finland indien een vrede zou worden gesloten. In antwoord op een vraag over de mo gelijkheid van een beperking van den uit voer van Zweedsch ijzererts naar de oor logvoerenden, teneinde beter de neutraliteit te handhaven zeide de minister, dat dit zijns inziens het tegenovergestelde effect zou hebben, de beste garantie is het handha ven van den gewonen handel met beide par tijen. Tenslotte zeide hij te hopen, dat de traditioneele betrekkingen met Engeland gehandhaafd zullen blijven. Britsche gezant op Zweedsch mi nisterie van buitenlandsche zaken. De Britsche gezant heeft gisteravond een bezoek gebracht aan het Zweedsche mini sterie van buitenlandsche zaken. Cordell Hull over de onderhan delingen te Moskou. Cordell Huil heeft in een persconferentie verklaard, dat Steinhardt, de ambassadeur der Ver. Staten te Moskou, niet heeft deel genomen aan de onderhandelingen tusschen Finland en de Sovjet-Unie en dat de bespre kingen, welke hij gehad heeft met de Fin nen en de Russen zuiver van informatieven aard waren, ten einde Washington op de hoogte te houden van het beloop der onder handelingen. Cordell Huil heeft hier aan nog toege voegd, dat de ambassade der Ver. Staten te Moskou niet heeft gediend als plaats voor de onderhandelingen, zooals in sommige be richten werd gezegd. De Italiaansche opvatting. De diplomatieke redacteur van het agent schap Stefani schrijft: Over de Finse'-Russische vredesonder handelingen heeft men nog geen afdoende inlichtingen. Finland schijnt geneigd te pra ten over een redelijken vrede, welke zijn 3 onafhankelijkheid niet in gevaar zou bren gen. In hoofdzaak zou het er om gaan eenig grondgebied te offeren met behoud van de vrijheid des lands. Een dergelijke oplossing zou met voldoening kunnen worden ontvan gen, daar de Finsche opoffering een ramp zou verhinderen. De oorlog zou zich dan niet uitbreiden over Scandinavië. Het is duidelijk, dat Finland den tegen stand niet onbepaald kan voortzetten. Rus land beschikt over veel grooter reserves en indien de oorlog moest voortduren, zou hü kunnen eindigen met een Finsche neder laag. De buitenlandsche vrijwilligers zijn niet talrijker dan 10.000 en compenseeren de geleden verliezen slechts voor een klein deel. Finland kan niet rekenen op de hulp van vrijwilligers. Overigens hebben de wes telijke mogendheden tot nu toe nog geen vaste houding aangenomen tegenover Rus land, terwijl zij direct op Finsch gebied zou den hebben kunnen interveniëeren. Haar aandrang dwars door Zweden en Noorwe gen te willen optreden, wijst integendeel op de neiging het conflict uit te breiden voor bedoelingen, die niet juist die der Finnen zijn. De „Osservatore Romano" over de Russische voorwaarden. De „Osservatore Romano" noemt de Rus sische voorwaarden voor een wapenstilstand tusschen Moskou en Helsinki buitensporig en is van meening, dat aanvaarding door Finland gelijk zou staan met een capitulatie na een volledige militaire nederlaag. Daar van is echter in het geheel geen sprake, al dus het blad. Bovendien kan de publieke opinie in de geheele wereld en vooral die in de Scandinavische landen bij dergelijke weinig ridderlijke voorwaarden de gebeur tenissen een andere richting geven. De zaak van de wereldrechtvaardigheid zou zeer goed kunnen antwoorden: Neen. Men weet, dat in dat geval de geallieerden bereid zijn Finland allen noodzakelijken steun te ver leenen. Een artikel in de Brusselsche Soir. Een vooraanstaand buitenlander, die goed op de hoogte is van den toestand in Rusland, heeft in de Soir uiteengezet, waarom de Sovjets bereid zouden zijn vrede te sluiten. De Russen, aldus het artikel, duchten een FranschBritsche inmenging in Finland. Deze interventie-zou in het belang der geal lieerden zijn. De oorlog in Finland begint zwaar te drukken op het Russische bedrijfs leven. Door gebrekkige organisatie worden de soldaten slecht geravitailleerd. De Fin nen zouden het nog lang kunnen uithouden, zoodra met het voorjaar de dooi zal intre den. Zweedsch blad acht Scandinavische hulp aan Finland beste oplossing. Socialdemokraten, het belangrijkste so ciaal-democratische dagblad, bespreekt de Finsche kwestie sedert de onderhandelingen te Moskou en de gisteren door Chamberlain afgelegde verklaring en wijst erop, dat, wat er ook moge gebeuren, de toestand van dien aard is, dat de zaak van Finland, welke ook die van Zweden is, het best gesteund wordt door een krachtiger Scandinavische hulp actie. De trek van vrijwilligers en burger arbeiders en de inzamelingen zullen ver dubbeld moeten worden. Zelfs als vrede ge sloten wordt, zullen enorme materieele hulp bronnen gemobiliseerd moeten worden om weder op te bouwen hetgeen door de Russi sche barbaarscheid is vernield. Het Finsche volk zal moeten voelen, dat bij ons leven dige solidariteit heerscht met -zijn lot en zijn wil, een onafhankelijk leven te leven als een vrij volk en als Noordsche democratie. Men verwacht de delegatie heden in Finland. Reuter meent te weten, dat de gisteren door Chamberlain afgelegde verklaring in zake eventueele hulpverleening aan Finland, terstond is doorgegeven aan de Finsche delegatie te Moskou en eveneens aan Erk- ko, den Finschen gezant te Stockholm. De Finsche gedelegeerden zullen waar schijnlijk in den loop van den dag per vliegtuig in Finland terugkeeren. De - cor respondent te Kaunas van Stockholms Tid- ningen meldt, dat de besprekingen te Mos kou tot vroeg in den ochtend hebben ge duurd en dat de Russische bewindslieden hun laatste voorwaarden hebben kenbaar gemaakt. Volgens hetzelfde blad maakte Stalin een vriendelijke opmerking aan het adres van den Finschen gedelegeerde Paasiviki. Hij zeide, dat de oorlog voorkomen had geweest, als Paasiviki tot het einde der onderhande lingen in het' najaar de leiding van de Fin sche delegatie had gehad, inplaats van te worden vervangen door Tanner, den tegen- woordigen minister van buitenlandsche za ken, die, naar Stalin zeide, te Moskou veel minder populair was. 169. „Wat is 't hier prachtig, jongetje. Wat woon jij in een mooi land", zegt de toerist. „Ik woon hier niet mijnheer, ik ben een schipbreukeling. Ik zoek naar mijn vader en moeder, 't Elfje dat U daarnet zag, helpt mij daarbij. Wij worden op onze reis steeds opgehouden door boze kabouters, die dat aardige elfje willen ont voeren". „Och, och, wat is dat naar! Ik zal je helpen zoeken naar je ouders, hoor vent". 170. Ineens zegt Peter: „Zal ik U eens laten zien hoe goed ik tegen ijsbrokken op kan klauteren?" De tourist kijkt hem verbaasd aan. „Dat zal je niet lukken ventje", waarschuwt hij. Meteen klimt Peter met veel moeite tegen een brok ijs op. Ineens hoort de tourist een vree- selijke gil en daar ziet hij de arme Peter van 't ijs glij den en neervallen op de harde grond. Een spoedige vrede wordt niet overal wenschelijk geacht.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7