Sloan's Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. Krachtiger maatregelen tegen spionnage. Liniment Eerste Kamer Maximumstraf op landverraad wordt op 15 jaar gesteld. De plannen van minister Gerbrandy. Opcenten op de winst belasting. Een billijker regeling bepleit. - Steun aan groenten- en fruittelers. Maximaal I 150.000.— De ambulance toch naar Finland. Vertrek eerstdaags. doodt taooj Denatu en Spionna 4 TWEEDE BLAD. 2 (Van onzen parlementairen verslaggever). Sneeuwvlagen striemden gistermorgen Binnenhof en Vijverberg; een dikke, pap perige massa bedekte de Haagsche straten. Het had er veel van, dat de winter, die op een behoorlijke manier zijn congé genomen had, thans door een achterdeurtje weer trachtte binnen te komen. In elk geval is hij er in geslaagd een aantal Eerste Kamer leden een leelijke poets te bakken en hun te verhinderen op tijd voor de vergadering van gistermorgen in de residentie aanwezig te zijn. Het werd kwart voor elf, het liep tegen half twaalf, maar nog had de anders zoo punctueele voorzitter het belsignaal niet laten geven. En zoo gingen er een paar van ons uit de perskamer op onderzoek uit, om te zien of de bel misschien geweigerd had (wat ook eens het geval is geweest) en men de persmenschen de persmenschen had gelaten. We hoorden het toen al: er man keert nog een aantal leden; het „quorum" is er nog niet. Even over half twaalf wisten we het officieel, want terwijl we binnen kwamen, hoorden we den griffier de namen van de afwezige leden oplezen. Daarop werd de vergadering tot twaalf uur ge schorst.-Aangezien op dat tijdstip het „quo rum" nog niet was bereikt werd de verga dering tot half twee uitgesteld. En toen bleken de menschen die uit de richting Am sterdam en Utrecht moesten komen pre sent! Met de behandeling van de Justitiebe- grooting kon derhalve worden doorgegaan. De heer van Rappard (lib.) klaagde over den last, welke de rechterlijke macht on dervonden heeft van de z.i. overhaaste in voering der uitreiking van exploiten door de posterijen, hetgeen vroeger grootendeels door de deurwaarders geschiedde, maar om bezuinigingsredenen werd veranderd. Voorts bepleitte hij strengere straffen tegen spionnage en land verraad en krachtige maatregelen ter handhaving van het gezag, in welk verband hij vooral op de extreme uitingen van nat.-sóc. en andere fascistische bladen en blaadjes wees. Aan interrupties van de heeren van Ves- sem (n.s.b.) en von Bönninghausen (n.s.b.) natuurlijk geen gebrek, waartegen de voor zitter (en ook tegen een ontoelaatbare uit drukking van den heer van Rappard) met energie optrad. Wat de spionnage en de handhaving van het gezag betreft, vielen bij mej. Ribbius Peletier (s.d.) dezelfde wenschen te beluis teren; zü drong ook aan op grootere samen werking tusschen de departementen van defensie en justitie. Nog een paar sodalis» ten voerden het woord. De heer Sikkes zette de wensehelijkheid van de invoering van een administratieve rechtspraak en de heer In 't Veld de noodzakelijkheid van het nemen van maatregelen tegen huurprijs opdrijving uiteen, waarna de heer Hiemstra (s.d.) opkwam tegen die leden, die een wij ziging van de pachtwet nu al hadden be pleit. Wel was hij eveneens er voor dat men aan misstanden, zoo deze zich voor deden, een einde zou maken. Maar in de eerste plaats was het voor hem van belang, dat bij de vaststelling van den pachtprijs wordt gedacht aan hen, die den bodem be werken. De heer van Vessem was 't natuurlijk in het geheel niét eens met hen die de n.s.b. in verband met spionnage, ondermijning van het gezag en beleedigingen van over heidspersonen hadden genoemd. Integen deel, hij meende redenen te hebben zich te beklagen over te grooten ijver van politie en justitie ten aanzien van de „onschuldige gymnastische oefeningen" van jonge n.s.b.- ers in perceelen te Soest en in den Haag, en over „te slap optreden tegen laster en beleedigingen", die de n.s.b., naar hij ver telde; zou worden aangedaan. De minister aan het woord. En toen de minister van justitie, prof. Gerbrandy. In een anderhalf uur beant woordde hij het debat, op de nuchtere, dik wijls zoo komische wijze, welke de Tweede Kamer reeds van hem gewend is, maar die voor den Senaat nog nieuw was. De sena toren bleken menige slagwaardige opmer king te kunnen waardeeren. De minister verdedigde zich eerst tegen de verwijten, dat hij (gelijk hij zelf aan de overzijde van het Binnenhof heeft gezegd) „niet erg wetgeverig" was. Daarmede had hij dit bedoeld: niet gaarne tast hij onze codificatie aan, ook met het oog op de juri dische wetenschap. Wel was hij bereid voor de uitvoering van zijn bestuurlijke functie de noodige wetten te maken en evenmin zag hij tegen een principieele wet, zooals die tot wijziging van de echtscheidings procedure op. Wat de pachtwet betreft, is hij hoogstens geneigd tot een herziening van het overgangsrecht; staatsraad mr. Li- burg zal hem daarover advies uitbrengen. Al bestaan er ook ten aanzien van de wet geving op de stichtingen lacunes men heeft zich z.i. toch aardig weten te redden. Als gedeputeerde van Noordholland heeft hij een rector van een of ander klooster ver tegenwoordigd, deelde de a.r. minister, on der groote vroolijkheid der Kamer, mede. Van een herziening van ons burgerlijk wet boek moet de bewindsman ook niet veel hebben. Er kunnen tusschen den minister en den eenen jjurist door wien men deze herziening zou willen laten voorbereiden zoo groote tegenstellingen bestaan, dat men monnikenwerk zou doen; en daarvoor ge voelt de minister niets. Er was een klacht geuit over het gebrek aan continuïteit aan j justitie, maar, zeide de minister: kan ik het helpen dat men in drie jaar tijds 24 minis ters verslijt? Een daverend gelach volgde op dezen uit val. Er zijn eenige moeilijkheden geweest bij de uitvoering van de wijziging van minister Goseling betreffende het uitbrengen van exploiten door de post, doch deze blijken ondervangen te kunn enworden. De minis ter wilde een aan den gang zijnde bezuini ging niet stuiten. Handhaving van het gezag. Wat de handhaving van het gezag betreft had de minister weinig nieuws toe te voe gen aan hetgeen hij daaromtrent in de Tweede Kamer had opgemerkt. Als er klachten zijn over beleedigingen, laster e.a. dan worden die alle door de justitie onder zocht, van welken kant ze ook komen, maar de minister kan het niet helpen als de justitie geen termen voor een vervolging vindt. De uniformen-smokkelzaak is nog in onderzoek; zaken als deze duren nogal lang. Wat het administratief recht betreft, gaat ons land zijn eigen weg. De minister weet dat er lacunes zijn, maar gevoelt niets voor den alleen sprekenden rechter, aan wien men alles ter beslissing zou moeten overla ten. Dan was men heelemaal in den aap ge logeerd, meende hij! Zijn er incidenteele wijzigingen noodig, dan best! Bescherming openbare orde en veiligheid van den staat. De minister acht zijn belangrijk ste werk op het oogenblik de be scherming van de openbare orde en veiligheid van den staat. Zijn bedoeling is, om uit de bestaande regelingen te halen wat er in zit; er zijn meer mogelijkheden dan men wel zoo oppervlakkig meent. Daarvoor is ook de reorganisatie van de politie van belang. Aan de procureurs-generaal wordt de do cumentatie over de gevallen in - handen gegeven. Daaraan is het' voor een deel toe te schrijven dat men in den laatsten tijd veel meer van arrestaties van spionnen hoort. Snelle verplaatsing van de onderzoekings- ambtenaren en de samenwerking tusschen de procureurs-generaal en den secretaris generaal van het departement werken een en ander in de hand. Vijf maanden geleden was de toestand gevaarlijker dan thans, nu er zoo veel voor den dag komt. De parketten moeten eerst over alles be schikken voor zij een vervolging kunnen instellen. De aanvulling van de wet leek den minister pas in de tweede plaats te moeten komen. Waarmede hij niet wilde zeggen van wetswijziging afkeerig te zijn. De strijd tegen de vuurpijlen is „Op een oortje na gevild". De vrees van de bevol king daarvoor is wel wat overdreven, aldus verklaarde de minister. In dezen tijd moeten landsverra ders gebracht kunnen worden daar waar zij hooren. We moeten heb ben, aldus de bewindsman, een behoorlijke intemeeringsmogelijk- heid. In de grondwet zijn bepa lingen die gelden voor de in- en uitwendige veiligheid en die door een eenvoudige structueele wijzi ging van de wet gebruikt kunnen worden voor het doel, waarvoor men ze behoeft. Het laatste middel, de uitbreiding van den staat van beleg, zal men dan niet behoeven aan te wenden. Na deze passage in de rede van den mi nister interrumperde mr. van Vessem (n.s.b.): „Bedoelt u met die maatregelen concentratiekampen voor politieke tegen standers?" Antwoord van den minster, kort en bon dig: „Neen". Z. E. hoopte dat de Kamer de door hem voor te stellen maatregelen zou acceptee ren. Verder wilde hij nog eens ernstig overwegen of hij art. 98 van het wetboek van strafrecht aldus zou kunnen wijzigen, dat het straf maximum voor landverraad op ten minste 15 jaar zou kunnen komen. Ook was hij bereid de ontwerpen vgn minister Goseling waarbij de materieele beleedigings strafbaar wordt gesteld, verder te behandelen. Des ministers oordeel was ten slotte dat de abnormale dingen die de veiligheid van ons. land raken, alleen bestreden zullen wor den als de bedoelde bestuurlijke maatre gelen worden ingevoerd. Na een korte repliek werd de justitiebe- grooting z. h. s. aangenomen met de beken de aanteekening van de n. s. b. tegen. Vandaag behandelde de Kamer de her waardeering van den goudvoorraad van de Nederlandsche Bank. Wij ontleenen aan het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot heffing van op centen ten behoeve van de gemeenten op de winstbelasting het volgende: Verscheidene ledengaven als hun meening te kennen, dat de aan de gemeenten toegedachte opcen ten op de winstbelasting ter ver vanging van cie, tot dusver te ha ren behoeve geheven op de divi dend- en tantièmebelasting, wel zeer karig zijn uitgemeten. De gemeenten hebben evenzeer als het Rijk nadeel ondervonden van de onvol maaktheden van de dividend- en tantième belasting. Het zou toch niet anders dan rationeel kunnen worden geacht, dat zij, nu door de invoering van een winstbelasting die bron van nadeel voor het Rijk wordt gestopt, daarvan ook harerzijds profijt trok ken. Daar komt nog bij, dat de buiten gewone omstandigheden, welke het Rijk aanleiding gaven, naar versterking van zijn middelen te zoeken, toch ook de finan- cieele positie van de gemeenten allerminst onberoerd hebben gelaten. Vaststelling van het aantal der hierbedoelde opcenten op 20 of 25 zou, naar men meende, meer dan het geen thans wordt voorgesteld met rede en billijkheid in overeenstemming zijn. Vele andere leden verklaarden deze zienswijze niet te kunnen dee- len. De winstbelasting aldus deze leden is door de regeering uit sluitend voorgesteld, omdat zij daarin, een der noodzakelijke maat regelen zag tot versterking van de inkomsten van het Rijk. De financiëele belangen der gemeenten hebben bij de overwegingen welke tot de indiening van het desbetreffende ontwerp leidden, geen rol gespeeld. De aandacht werd gevraagd voor het feit, dat, indien het aantal opcenten op 15 bepaald blijft en de verwachting der regee- j ring in zake de baten der winstbelasting juist blijkt te zijn, wel door alle gemeenten tezamen hetzelfde bedrag zal worden ver kregen als voorheen uit de opcenten op de dividend- en tantièmebelasting, doch dat zich binnen die totaal-opbrengst verschui vingen zullen gaan voordoen, welke voor een aantal gemeenten zeer nadeelige gevol gen zullen kunnen hebben. Gemeenten toch, waar overwegend ondernemingen ge vestigd zjjn, die slechts een betrekkelijk klein gedeelte van de gemaakte winst ple gen te reserveeren, zullen in de opcenten op de belasting, geheven van de totaal be lastbare winst, een onvoldoende compen satie vinden voor de 48 opcenten, welke tot dusver te haren behoeve op de belas ting naar de uitgekeerde winst werden ge legd. Vele leden waren van oordeel, dat een voorziening in dezen noodzakelijk is. Naar zij meenen, zou die voorloopig het beste kunnen worden gevonden in de op neming in het ontwerp van de bepaling, dat, indien een gemeente in het eerste hef fingsjaar van de winstbelasting ter zake van opcenten op die belasting minder blijkt te hebben ontvangen dan zij in het vooraf gaande jaar ter zake van opcenten op de dividend- en tantièmebelasting ontving, het verschil aan die gemeente uit 's Rijks kas zal worden uitgekeerd. Verscheidene andere leden, die toegaven, dat dit betoog de billijkheid vóór zich heeft, meenden hun eindoordeel over de aangege ven oplossing, waar daarbij het financiëele belang van het Rijk in door hen moeilijk te schatten mate is betrokken, afhankelijk te moeten stellen van de zienswijze der regee ring. Indien deze tegen een bepaling, als werd aanbevolen, geen overwegende be zwaren van financieelen aard heeft, zouden zij zich met het opnemen daarvan kunnen vereenigen. Uit het landbouwcrisisfonds zal aan markttuinders en teler-klein handelaars, aangesloten bij de groenten- en fruitcentrale steun worden verleend tot 150.000. Het Nederlandsche roode kruis heeft gis teravond van het Finsche roode kruis te Helsinki een telegram ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat het Finsche roode kruis er zeer dankbaar voor zal zijn, wan neer de Nederlandsche ambulance ook thans nog komt. Inlichtingen werden ge vraagd omrent datum van vertrek en de te volgen route. In verband hiermede deelt het Neder landsche roode kruis mede dat de Neder landsche ambulance eerstdaagst naar Fin land zal vertrekken. De juiste datum van vertrek alsmede de te volgen route worden nog nader vastgesteld. ONDER DEN INVLOED ACHTER HET STUUR. Gistermiddag reed een auto, waarin twee visschers uit Den Haag waren gezeten, op den Kerkweg onder de gemeente ter Aar bij het uitwijken voor een wielrijder van den berm van den weg, waarbij het voer tuig omkantelde en zwaar beschadigd werd. Het bleek, dat de bestuurder onder den invloed van sterken drank verkeerde en dat hij niet in het bezit was van een rijbe wijs. Beide mannen hadden snij wonden op- geloopen. Zij zijn naar het politiebureau overgebracht. De wagen werd in beslag ge nomen. DIEFSTAL VAN MILITAIRE KLEEDINGSTUKKEN. Drie arrestaties te Sittard. De gemeentepolitie van Sittard heeft twee aldaar gedetacheerde militairen en een burger aangehouden, terzake van diefstal, resp. heling van militaire kleedingstukken. In de woning van den burger werden ver schillende militaire kleedingstukken aange troffen en in beslag genomen. Het daarop ingestelde onderzoek leidde tot de aanhou ding van de beide militairen, die ter be schikking van de militaire autoriteiten zul len worden gesteld. Deze diefstal werd ontdekt te Nieuwstadt, waar een inwoner in het bezit bleek te zijn van een militair kleedingstuk. HULP AAN HET FINSCHE ROODE KRUIS Ook nu nog steun noodzakelijk. Aan het eindverslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging en verhooging van het derde hoofdstuk der rijksbegreoting voor het dienstjaar 1940 (hulp aa nhet Finsche Roode Kruis) wordt ontleend dat verscheidene ieden de groote vertraging betreuren, welke de indiening van deze voordracht heeft ondervonden. Wat betreft de strekking van het wetsont werp, zoo waren zeer vele leden van mee ning, dat er, ook al komt het in Noord oostelijk Europa tot vrede, nochtans alle aanleiding bestaat om het geteisterde held haftige Finalnd ter zijde te staan bij het her stel van de geleden schade. Eenige leden hadden zich afgevraagd, of het doel in het wetsontwerp vermeld, name lijk hulp aan het Finsche Roode Kruis, niet te eng was gesteld. Gaarne zouden zij ver nemen of de te verleenen steun indien de krljgsverrichten mochten worden gestaakt, in plaats van Voor het Roode Kruis niet voor andere doeleinden zou kunnen worden aan gewend, zooals bijdragen in natura, bouw materiaal voor den herbouw van de ver woeste woningen etc. Vele leden waren van gevoelen, dat zeer wel aan het Finsche Roode Kruis uiteraard in overleg met de Finsche regeering kan worden overgela ten op welke wijze het de ingekomen gelden zal willen besteden en uitdeelen. Nota van den minister. Naar aanleiding van dit verslag schrijft de minister van buitenlandsche zaken in een nota aan de Eerste Kamer o.m. dat hij ten volle de meening van de zeer vele leden deelt, die opmerkten, dat ook na het sluiten van vrede in noord-oostelijk Europa alle aan leiding bestaat om Finland ter zijde te staan bij het hertsel van de ten gevolge van den oorlog toegebrachte schade. Ook na het beëindigen van de vijandelijk heden zal voor het Finsche Roode Kruis in overeenstemming met de ruime doelstelling van organisaties van dien aard, nog een be langrijke taak zijn weggelegd, waarvan hulp bij herbouw van verwoeste woningen en hospitalen ongetwijfeld een gedeelte zal kunnen uitmaken. Voorts de medische ver pleging van de tallooze gewonden, verzor ging van geëvacueerden en van al diegenen, die van hun bezittingen zijn beroofd, als mede wellicht het verschaffen van. nieuwe bestaansmiddelen aan de Finsche bevolking, afkomstig uit die gedeelten van het land, welke zullen worden afgestaan. Veertdienst EnkhuizenStavoren her vat. - Een der schepen van den veerdienst Enkhuizen—Stavoren heeft gisteren een ge slaagde proefvaart gemaakt. Vandaag, 15 Maart, wordt de dienst hervat. Pijn wijkt snel voor Sloan's. Even betten vóór U slapen gaat. Niet wrijven. Sloan's werkt zelfstandig. Sloan's werkt or* middellijk. Frisch bloed doorstroomt de pijnlijke plek. U voelt de pijn verdwijnen !->0 is weer in stoot, kilo* meters onbekommerd! af te leggent (MUSI DESERTEURS UIT IJMUIDEN TERUGGEKEERD. Na een plezierreisje naar België. De twee sergeants en een soldaat, die nik IJmuiden waren gedeserteerd en naar Bel» gië waren ontkomen, vertoeven thans op het politiebureau te IJmuiden, waarheen ztf na him aanhouding te Zundert in Noord» Brabant zijn overgebracht, meldt het Rott, Nbld. Niet alleen vrees voor straf, maar ook zucht naar avontuur zijn de motieven van hun desertie. Zij wilden in Finland hun ge luk gaan zoeken en hadden het plan be raamd, in Antwerpen een schip te vinden, dat hen naar dat land of in elk geval naar Scandinavië zou meenemen. Dat is niet ge lukt, want geen enkele kapitein voelde er iets voor, drie jongelieden zonder papieren in dienst te nemen. Nadat de drie militairen in Antwerpen eens geducht de bloemetjes buiten hadden gezet, was hun geld op een kleinigheid na opgeraakt. En aangezien zij geen mogelijk heid zagen, naar- Finland te gaan, besloten zij naar het vaderland terug te keeren. Zij kochten voor hun laatste francs spoorkaar tjes en moesten het laatste gedeelte tot de grens te voet afleggen. Doodmoe en uitge hongerd legden zij zich in een hooiberg te slapen,' waar zij den volgenden ochtend wer den ontdekt. De marechaussee uit Zundert werd gewaarschuwd en deze geloofde er niets van, dat de jongelieden handelsreizi gers waren, zooals zij voorgaven. Zij werden naar IJmuiden op transport gesteld, waar- zij in het politiebureau zijn opgesloten. Desertie, in vereeniging gepleegd, wordt vooral in oorlogstijd zwaar gestraft. De po litie onderzoekt thans, wie van de drie de serteurs de revolver en de munitie heeft weggenomen. Het wapen hebben zij in Bel gië weggeworpen^ verklaarden .zij. Indery. daad heeft de Belgische gendarmerie een revolver en munitie gevonden. IN DUITSCHLAND GEARRESTEERDE ONDERWIJZER VRIJGELATEN. Nederlander was geen spion. De heer A. Sanders, onderwijzer aan de bijzondere lagere school te Putbroek, ge meente Echt, die Vrijdagavond j.l. te Wald- feucht in Duitsehland werd gearresteerd en naar Aken werd overgebracht, is gister avond bij Kerkrade over de grens gezet. Hij werd gisteren door het „Schnellgericht" te Aken veroordeeld tot vijf dagen gevange nisstraf met aftrek van voorarrest, subs. 50 mark boete. Hij was verdacht van spionnage ten gunste van Nederland, doch daarom trent kon he mniets worden ten laste ge legd. Hij werd tot genoemde straf veroor deeld, omdat hij zich in November van het vorige jaar naar Gladbach had begeven, zonder in het bezit te zijn van geldige pa pieren, hetgeen door hem werd bevestigd, De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter is, be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 14 tot 21 Maart vastgesteld op 80 cent per kg. (onveranderd). Conunissienoteering Nederlandsche boter. - De commissienoteering voor Nederlandsche boter is gisteren vastgesteld op 80 cent per kg. (onveranderd)1. Belgisch bïnnenvaaituig in moeilijk heden. - Ten gevolge van den storm is het Belgische binnenvaartuig „Sibulla Josina", dat gesleept werd door de sleepboot „Rotte", tijdens de vaart op de Westerschelde door de opvarenden verlaten. 175. Myra is toch bedroefd. Maar ze weet een goed plannetje. Ze zal een zalfje voor Peter's voet maken, waardoor hij ineens geneest. Tegen de avond loopt ze naar de fjord, waar een vingerhoedskruid staat. Myra laat de plant eerst groot worden en vraagt dan of ze een bloem mag hebben. „Waarvoor heb je een van ons noodig?" vragen de kelken haar verbaasd. 176. „Wel, mijn vriendje heeff een zieke enkel, waar door wij niet verder kunnen reizen. Ik wil graag een zalfje maken om hem te genezen. Daarvoor heb ik een van jullie nodig", vertelt Myra haastig. „Zo, ja, dan zal een van ons graag met je meegaan, om zich fijn te laten .wrijven tot een zachte zalf". Vlug plukt Mura een bloem af en in de bijkeuken maakt ze zalf. Een kwe Gedurende 15 Maart de met Rijksdis koopen gram of andere boonen, ten. De aan tigd, dat de distribu Naar ons degedeeld h sche zaken Maandag 18 ging de kleici z g. rubriek Zeeuwsche Westeinder Roode star e ming van de worden gedei ding van 1 Van de ter tijen behoeven 35 mm. vierkar gesorteerd. De komende hoeve worden vastge Voor de an-"- aardappelen ding vooralsnog IVO kg. Vooruitloopei aanzien van Algemeenen pootaardappele; zal met ingan" reeds worden door middel van goedgekeui vergoeding zal wonen" denatu in de klasse a per 100 kg. en c goedgekeurde 100 kg. Voor st de in de klasse de vierkantsm schenmaten en klassen b en c maten 35-50 De officier te Leeuwarden jarigén J". B. en beiden uit Den detineerd, respe vier jaar ge van spionnage op boek van stra: J. B. werd wegingen van dijschepen en passeerden, raai aan de F. heeft pen en vliegtui Duitsche nation verrekijker, wel schaft. De F. zo vens naar Enge doorgezonden. Aan. de F. we B. een verrekijk zendinrichting l deelingen, hem Frankrijk en Er DE INSTELLI! Memorie ter De C In zijn mem< Eesrte Kamer instelling van e ter De Geer o.i tegen het feit, ei 1938 voor de dei fonds worden oi misvatting. Het ne crediet van gens de gedeelte kere dagen van die van Septemb fonds niet ware gaven op den k male begrooting gevolg, dat zij in De overbrenging uitgaven naar he jarigen aflossing in de wenschelijli len fonds hiertoe aanzien van deze beleid te volgen. Het voornemen najaar een versti middelen van he welke in het ingei aan het oordeel derwerpen. FINLAND H HUL De heer A. J. van Finland te 's der Finsch-Nei schrijft o.m., dat land, na een hev hankelijkheid, de waarden heeft i noodzakelijk blijf het Nederlandsch zwaar beproefde hand te steunen 1 van wat werd ver Men kan zijn terdamsche bank 3016) Rotterdam, derlandsche verei „hulp aan Finlan

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6