Liever één CHIEF WHIP dan twee andere Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID £aatste iecichtm Txomnciaai Tüeuius Weeeêecicfa HEERHUGOWAARD CASTRICUM KOEDIJK SPAANDER Ca. 8* EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Zaterdag. HET JUBILEUM BIJ CLOECK. Ondanks de ontdooiende sneeuwlaag stond gister het 75-jarig jubileum van de firma H. S. Cloeck in Alkmaars belangstel ling. Ook heden was dit het geval. De aardige etalages, waarin men heeren in costumes uit den Biedemeyertijd en in het jacquet, met gekleed vest en geruite broek, uit den tijd toen de zaak gevestigd werd, naast de mo dernste costumes geëtaleerd vindt, geven daartoe ook alle aanleiding. Gister, den jubi leumdag, was de zaak den geheelen dag ge sloten. Een veertig-tal bloemstukken be wezen, dat in breeden kring met dit jubi leum werd medegeleefd. De morgenuren werden gebruikt voor een feestelijk samenzijn met het personeel, ter wijl tussehen 11 en 1 uur vele vertegen woordigers van fabrikanten den heer Cloeck complimenteerden, terwijl des middags van 3 tot 5 uur vele cliënten, vrienden en be kenden op de receptie verschenen. De nummers van de twee waardebonnen van 25, welke op den jubileumdag beschik baar zijn gesteld, zijn 9999 en 1786. De ge lukkige bezitters kunnen op deze bons, welke in de krant van Donderdag waren inge sloten, tegen afgifte ervan, de daarop aan gegeven premies bekomen. Tot Pinkster wordt iederen dag voorts een bon van f 5 uitgeloofd, zoodat men verstandig doet de bon uit d'e courant van Donderdag te bewa ren. UITVOERING „COVOTO". Naar wij vernemen zal de volgende voor stelling van „Covoto" plaats hebben op Vrijdag 5 April a.s. Opgevoerd zal dan worden door het gezelschap het Masker: „De Schaduw", met Else Mauhs in de hoofdrol. KUNSTAVOND JAN MUSCH. Wij herinneren onze lezers aan den kunst avond, welke Jan Musch in samenwerking met Rolien Numan op Dinsdag a.s. in ,,'t Gulden Vlies" zal geven. Zij brengen op schoone en aangrijpende wijze ten toonele ,.De begraven Kandelaar", naar een legende van Stefan Zweig. Men zie voor meerdere gegevens elders m dit nummer. GELDKISTJES EN -BAKKEN in diverse soorten P.O.A. n.v. PAYGLOP 18. SELSKIP „FRISO." Waensdeitojoun hat „Friso" syn 40ste jierdei fierd yn it „Gulden Vlies", mei in seal fol minsken, leden en gasten. De seal wier aerdich opsiere mei planten, blommen en flaggedoek en bea alsa in feestelik oansjen. Om ryklik ketier oer achten iepene de foarsitter, de hear Brink, mei in hert'lik wolkom oan 'e leden, gasten en sister- selskippen „Walingom"' en „It Vrije Lan" en Beverwyk. „Nöcht en Wille" te Hilver sum stjürde in lokwinsk mei blommen. De foarsitter sei, det troch de greate meiwirking fen e leden it mülk wier, om dizze joun feestelik to bitinken. Der wier aerdich jild by inoar sam'le. De hearen Mooij stienen de skouboarch- seal forgees óf. Wy kinne it altiid tige mei inoar roaye. Hij sei for al dy meiwirking hert'lik tank. De hear Bergsma jouch nei de iepening in koart oersjoch fen 'e Fryske aksje op it gebiet fen ünderrjucht-lektuur en it bouns- wirk en de plannen fen it boun en sei fierder syn miening oer it oanpart det „Friso" yn dy aksje hat to nimmen. In propegandistysk wird doen. It Friso-lid, boumaster D. S. de Boer hie 5 jier lyn de wapenskylden fen 6 Fryske stêdden en fen Fryslan oanbern en neu jouch hy dé skylden fen d'oare 5 stedden der by. Fen dy oanbieding wier troch de hear Bergsma in aerdich nümmerke makke hweryn meiwirken mefrou Piebenga as ..Fryslan", de hear Grondsma as ynlieder en deklamator en alwe famkes, dy 't troch in fornuftige fyning fen mefrou Dokter klaeid wiemen as alwe libbene Fryske flaggen. Tn aerdich toanieltsjë det it goed die en de deklamaesje fen mefrouw Piebenga en de hear Grondsma wier hiel mooij. De foarsitter bitanke de ljue dy 't der oan mei dien kienen. Dernei waerd de hear Hamstra, dy 't 30 jier de belangen fen it selskip tsjlnnt hat, fen de foarsitter taspritsen, dy 't him in blyk fen weardearring oerlange. Do wier oan bar de opfiering fen „Postbus 4". As wy sizze det de harkers de triennen oer 'e wangen róllen fen it leitsjen. den seit dat genóch. It wier in kostelike opfiering fen in stik sünder ynhald. Ut namme fen de harkers kae de foar sitter in hert'lik bitankje oan 'e toanielljue oerbringe. De Fryske dimkes smakken lekker en de pompieren mütskes, dy 't elts opsetten waerd, forhegen de feeststimming noch. Yn it skoft hawwe de foarsitters fen 'e beide dochter-selskippen noch oan 't wird west en beaën as blyk fen weardearring en tankberens in blomstik oan. Ek fen 'e hearen Moai waerd der in blomstik oanbearn, lyk as fen 'e toaniel- kapper, de hear Visser. t wier al let wirden da't de foarsitter slüte kae. mar lyke goed bliuwen de minsken hast allegearre om noch in pear ürkes tod dounsjen. It wier in joun hwerfen in nochlike oanting biwarre bliuwt. Der is op biskieden wize feest fierd, mar it wier in moai feest mei in prachtige stimming, in tyge moaije joun. Mei koerten scille de toanielljue mei itselde stik nei de Fryske soldaten yn 'e Dünstreek, ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 17 Maart zal de apotheek van den heer B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts éénder apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein en aldaar te bevragen op alle Woens- en Zaterdagen tussehen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 6 tot en met 13 Maart 1940. Twee zandschoppen, blauwe jongensjas, pak muziekstukken, portefeuille met vul pen, R.K. kerkboekje, rentekaart Kossen, blauwe dameshandschoen, paar dameskou sen, sleutel, klein sleuteltje, huissleutel, blauw ceintuur. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven van 6 tot en met 13 Maart 1940: bril in étui, J. J. de Roos, Nieuwesloot 57; rijwielbelastingmerk in étui, Th. Kleverlaan, Oosterkolkstraat; rijwielbe lastingmerk in étui (Hoonakker), G. van Diepen, Geest 37; rijwielpomp, Bosman, Po- pelmanslaan 25; portemonnaie met inhoud, J. de Boer, Uitenboschstraat 69; bruine mo- torhandschoen, Frankenberg, Langestraat 28; 2 boorden, Meulebelt, Leliestraat 4; rijwiel belastingmerk, van der Weijden, Vogelen zang 15; zwarte rozenkrans, Woldendorp, Oudegracht 198; zilveren armband, Nimrat, Druivenlaan 46; Engelsche gids, ter Burg, Koorstraat 1; paar grijze kinderwanten, H. de Graaf, Roerdompstraat 1, Oudorp; kaats bal, M. van Eerenbeempt, Stationstraat 44; bruine heerenportemonnaie, A. Molenkamp, van der Woudestraat 49; portemonnaie met inhoud, P. Hendriks, Sliksteeg 9; bruin zak mes L. Belekamp, Pius-stichting, -Nassau- plein; hondenpenning 195, A. Jonker, Tromp straat 10; tompouce, A. Nouwen, Stations weg 170; gouden kinderring, R. Peereboom, St. Jacobstraat 26; roode shawl, L. Koenen, Lyceumstraat 24; roode vulpen, J. van Leijen, Wagenmakerstraat 17; koperen arm band, H. Schouten, van der Kaaijstraat 40; unster, J. Govers, P. L. Takstraat 10; bood- schappentasch met inhoud, Venniker, Laat 190; gym-schoentje, D. Yoma, Metiusstr. 17; rijwielbelastingmerk, S. Offenberg R. Owen- straat 2;. een sleutel, G. de Rijk, Kinheim- straat 35; gouden trouwring, H. Jansen, Ly ceumstraat 69; drie witte jassen, A. M. Koen, Wildemanshofje, Ouclegracht: zak met bri ketten, J. de Vries, Eikelenbergstraat 27; rijwielbelastingmerk, A. Genefaas, Berger- weg 9; Zilveren rozenkrans in étui, Beelen- kamp, Heilige Land 40; grijze kindermuts, S. Schilder, Baansingel 38; bril met hoornen montuur, J. Zandbergen, Kanaalkade 58 II. DE ONDERGANG VAN DE „EULOTA". Leden der bemanning op Schiphol. Met de twee eerste K.L.M.-machines uit Londen zijn hedenmorgen op Schiphol ge arriveerd zes opvarenden van het 9000 ton metende Nederlandsche motortankschip „Eulota", dat in den nacht van Zondag 10 op Maandag 11 Maart op 120 mijl ten Westen van Quessant tengevolge van een ontplof fing is gezonken. Zij vertelden, dat de Eulota op de gebrui kelijke wijze was verlicht, o.a. met sterke schijnwerpers, welke, zoowel de Nederland sche driekleur als de met zeer groote letters geschilderde aanduiding „Holland" fel be lichten. Te ongeveer kwart voor drie werd ieder een opgeschrikt door eenhevigen knal. Er bleek een ontploffing te hebben plaats ge had tussehen het middenschip en het ach terschip precies onder de plaats waar het verlichte woord „Holland" stond, ter hoog te van de pompkamer. Het schip maakte sterk slagzij. Er konden drie sloepen gestre ken worden en hierin vonden alle opva renden een plaats. Nauwelijks had men de „Eulota" verlaten of uit de midscheep sloe gen vlammen omhoog. Nadat men den mor gen had afgewacht, zeilde men met gebruik makende van den winsten wind, in oostelijke richting, in de hoop, op deze wijze de Fransche kust te bereiken. Na eenige uren verscheen een Fransch vliegtuig, dat bijna dadelijk de drie sloepen opmerkte en laag over hen heen scheerde. Met vlaggen en doeken gaven de opvaren den seinen, waarna, zooals later bleek, de Fransche machine zich draadloos met een der marinebases in verbinding stelde. Al thans na korten tijd verscheen de machine weer boven de sloepen en liet een koker vallen, waarin zich een briefje bevond, dat in de Fransche, Duitsche en Engelsche taal de mededeeling bevatte, dat een schip op weg was om de schipbreukelingen op te pikken. Omstreeks vijf uur in den namid dag verscheen een Britsche torpedojager, die de bemanning van de „Eulota" aan boord nam. De ontvangst was buitengewoon hartelijk. Op Dinsdag 12 Maart in den na middag bereikten de schipbreukelingen Plymouth. SUMNER WELLES BIJ CIANO. Sumner Welles heeft vanmorgen te Rome gedurende ongeveer een uur met minister Ciano gesproken. Toen de Amerikaansche afgezant zich in het paleis Chigi bevond, begaf ook de Duitsche ambassadeur von Mackensen zich derwaarts. In kringen der Duitsche ambassade ver klaart men evenwel, dat dit bezoek niet in verband stond met de aanwezigheid van Sumner Welles. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Maria Ilona (rem.); hoofdrollen Paula Wessely, Willy Birgel en Paul Hörbiger. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Vlijm scherp op avontuur (sens'.); hoofdrollen Gordon Harker en Alastair Sim. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater half 8, hoofdnummer Stra ten zonder einde (rom.-dram.); hoofdrollen John Garfield en Priscilla Lane. Toegang boven 14 jaar. Van Zaterdag t/m Maandag op het tooneel Johnnie en Jones, radio-artisten. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Hotel Du Nord (rom.-real.); hoofdrollen Annabella, Louis Jouvet, Jean Pierre Aumont en Arletty. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 16 Maart. 8 uur, Harmonie, Sidney Welsh and his hot-shots voor de A.D.S. Everybody. Zondag 17 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering mili taire klucht ,,Rats, kuch en boonen", met Siem Nieuwenhuizen en Beppie de Vries. 7.30 uur, café de Vries te Oterleek, op voering van „Wilde rozen" door K. n. K. DE ONTRUIMING VAN HET AFGESTANE FINSCHE GEBIED. Bouw van drie nieuwe steden? Duizenden Zweedsche auto's, autobussen ■en vrachtauto's rijden vandaag naar Finland om hulp te verleenen bij de ontruiming der bevolking van 400.000 zielen uit het aan Rusland afgestane gebied. Na het beroep van Finland om hulpverlee ning, hebben de Zweedsche verkeersorga- nisaties maatregelen getroffen om den vrij- willigen hulp uit geheel Zweden te coördi- neeren. In Zweden is een organisatie van vrijwil ligers gevormd, die zich in het bijzonder zat instellen op de bestrijding van z.g. val schermtroepen. Uit Finland, worden voorts berichten ontvangen over een voorstel, dat gedaan zou zijn om drie geheel nieuwe steden te bouwen, die genoemd zullen worden: Viipuri, Hangö en Sortavala, ter vervan ging van deze aan de Russen verloren gegane plaatsen. MEER ORDERS De industrieën, die in denloop der dan afgewerkt kunnen worden, en toch adverteeren! Thos. French Sons, Ltd. gaan door met adverteeren voor „Rufflete", in een nationaal gevoerde campagne. Men redeneerde, dat binnenkort de abnormale drukte voorbij zal 'zijn en dat het voorjaar weer vraag naar gordijnstoffen zal doen ontstaan. „Het is niet goed, te wachten tótdat de oorlog voorbij is, of totdat de ver koopcijfers een achteruitgang aan- toonen", zei Mr. Roger French, „na tuurlijk kan men de resultaten van een dergelijke campagne niet direct aantoonen, maar toch geloof ik, dat de door ons gevolgde weg de beste is." EEN SUPPLETIEFONDS GESTICHT TE EGMOND AAN ZEE. Op initiatief van de oudercommissie te Egmond aan Zee, werd in de groote zaal van De Vergulde Valk aldaar een vergadering gehouden om te komen tot stichting van een zoogenaamd suppletiefonds. Voor deze vergadering bestond groote belangstelling. De heer J. Jumelet zette het doel van een suppletiefonds uiteen. Er zijn ouders, die door omstandigheden buiten hun schuld niet in staat zijn de kosten te betalen om hun kinderen na het verlaten der lagere school verder te laten leeren. Nu is het de bedoe ling een fonds te vormen, waaruit de kosten van schoolbezoek te Alkmaar, zooals reis geld, kleeding en schoeisel, betaald kunnen worden voor die kinderen, wier ouders daar toe niet in staat zijn. Bij de beoordeeling daarvan zullen de normen gesteld worden, die ook het Rijk stelt ten aanzien van vrij stelling van schoolgeld en verschaffing van vrije boeken. Op deze wijze hoopt men voor vele kinderen de mogelijkheid te scheppen zich te ontwikkelen en zich later een be hoorlijk bestaan te scheppen. Bovendien verwezenlijkt dit idee een sociaal element, namelijk de kinderen van de straat af te houden, terwijl het ook opvoedkundig werkt doordat tesamen iets bereikt wordt, waar de individueele tekort schieten. Het doel van het fonds bevordert tevens de saamhoorig- heidsgevoel, het geeft samenbinding, die zoo noodig is in deze tijden van versnippering en ontbinding. De heer Julemet wees er nog op, dat de gemeente hier machteloos staat en dus alleen van particuliere zijde iets gedaan kan wor den. Verschillende ouders gaven hun instem ming met het plan te kennen. Staande de vergadering werd besloten een suppletiefonds te stichten. Voorloopig zal dit beheerd worden door de oudercommis sie, later zal een speciale commissie voor het beheer gevormd worden. De minimum-con tributie werd bepaald op een dubbeltje per maand. Reeds direct gaven zich velen als lid op, verscheidene ook tegen een hoogere contributie, Besloten werd te trachten het aantal leden zóó hoog op te voeren, dat het fonds reeds dit voorjaar kan helpen, om te beginnen voor leerlingen voor den bin nenkort beginnenden nieuwen cursus van de ambachtsschool te Alkmaar. Ouderavond Christelijke school. Deze avond, welke Donderdag plaats vond in de gereformeerde kerk, was niet tegenstaande den zwaren sneeuwval, goed bezocht. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter betraden enkele leerlingen uit de beide laagste klassen het tooneel voor de opvoering van een tooneelstukje. De rollen werden alleraardigst vervuld. Daarna kwamen de andere klassen aan de beurt. Tooneelstukjes, voordrachten en zang wisselden elkaar af. Bijzonder in den smaak vielen bij het publiek het optreden van de kabouters en dat van de giraffe. In de pauze was gelegenheid tot bezichti ging van het werk der kinderen. Voorals de handwerkafdeeling was bij zonder fraai en niet te vergeten de maas lappen. Na de pauze volgde een onderlinge be spreking en een debat tussehen de heeren Haeck en Kramer. Vrijdagmorgen genoot de heele school jeugd nogmaals, van hetgeen den avond van tevoren was opgevoerd voor de ouders. Evenals den vorigen avond wist ook nu de giraffe geen raad met zijn hals en haalde tot groote hilariteit der jeugd de zonder lingste grimassen uit. Stelen van aardappelen uit de kuilen. Het komt den laatsten tijd meermalen voor, dat uit de kuilen aardappelen worden gestolen. De politie stelt een ernstig onder zoek in. Twee buizerds in beslag genomen. De politie heeft twee buizerds, welke onder bescherming staan van de vogelwet, in beslag genomen en proces-verbaal opge maakt wegens het vervoeren. Cursus bedrijfseconomie. Vrijdagavond werd in de openbare lagere school de laatste les gegeven van den cursus in Bedrijfseconomie en eenige ken nis van de geldcirculatie in binnen- en bui tenland, o.a. claering, diviezen en coöp. stelsel. Deze laatste les werd mede bijge woond door ir. Rietsema, rijkstuinbouw- consulent en het dag. bestuur van „de West". Bij deze les bleek, dat de verwerkte stof op behoorlijke wijze was opgenomen, zoo dat aan het slot de consulent hierover zijn voldoening uitsprak en er daarbij op wees, dat naast het boekhoudkundige deel, waar door men de opbrengst en uitgaven der onderdeelen beter weet, een cursus in be mestingsleer, bewaring winterproducten, alsmede rassenkennis en selectie van aard appelen zeer doelmatig zou zijn. De nu geëindigde cursus werd zeer regel matig bezocht door 15 cursisten, bijna allen volwassenen. 35e jaarvergadering Boerenleenbank. Vrijdagavond vergaderde de Boeren leenbank in 't café Groot, o.a. was de bur gemeester aanwezig. Medegedeeld werd dal den oud-bode, C. Beets, een levenslange gratificatie is toegekend van 25 per jaar en dat de rente voor opgenomen geld voor loopig is vastgesteld op 4 ppt. en voor spaargeld op 2.7 pCt. De rekening en de balans werden goedgekeurd. De rekening had een eindcijfer van f 198310.03; de ba lans sloot op 1668448.09,' waarbij een winst van 250.40 en een reservefonds van 18432.63. De post nog te vorderen rente bedroeg f 4819.14. In het jaarverslag werd gewezen op de moeilijkheden om de rente te voldoen. Het ledental ging met 3 terug en kwam op 133. Elf leden hadden een loopende rekening, er waren 254 spaarders tegen 270 het vorig jaar. Als bestuursleden werd de heer Jb. Kra mer gekozen; als lid van den raad van toe zicht de heer N. Bos en als plaatsver vangende bestuursleden- werden aangewe zen de heeren P. de Geus en P. J. Lammer- schaag. Hierna deed het bestuur een voor stel voor een pensioenregeling ten behoeve van den kassier, tot een maximum van 300 per jaar; werd goedgekeurd. Bij de rondvraag sprak de voorzitter der vaste- laste-commissie zijn dank uit namens de commissie voor de medewerking van de Centrale Bank, alsmede van het plaatselijk bestuur, en deelde mede dat in tegenstel ling met hetgeen door sommige werd ver wacht wèl resultaten worden bereikt. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Lichte nachtvorst, overdag iets zaehter don vandaag, aanvankelijk licht tot halflbe- wolkt, tegen morgenavond toenemende be wolking, nog geen neerdag van beteekenis, meest matige noordwestelijke tot zuidwes telijke wind. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De depressie, welke gisteren over de Noordzee lag, trok naar Denemarken en vult thans snel op. Het storingsfront hier van passeerde gisterenavond ons land, het geen met eenigen regen gepaard ging. Een nieuwe depressie nadert uit de richting van IJsland. Het gebied van hoogen luchtdruk over Groenland houdt nog steeds stand. Aan de oostkust bedraagt de luchtdruk 1035 mbar bij temperaturen van ruim 20 graden onder het vriespunt. Ook over Scandinavië houdt de vorst nog aan, evenals in de rand staten, waar hedenmorgen eveneens tem peraturen beneden minus 20 graden voor kwamen. Ten westen van de Azoren ligt nog steeds een oude depressie, met luchtdrukwaarden in het centrum onder 985 mbar, hieromheen waaien stormachtige winden. De hooge luchtdruk over Spanje breidde zich over Frankrijk uit en nam nog in beteekenis toe, zoodat over zuid-Frankrijk en zuid-Spanje kernen van hoogeren druk met barometer standen boven 1025 mbar liggen. In Italië en op den Balkan heerscht thans rustig weer, evenals in Hongarije, waar ech ter de temperatuur hedenmorgen weer on der het vriespunt was gedaald. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.34 tot 5.41 uur licht op. Wij brengen voor de Paschen een bijzonder groote collectie in alle artikelen. {OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 16 Maart 1940. Vor.k. 330/is ll3/» 87V, 159 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940 II 3—3)4 Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5)4 Duitschl. m. verkl, BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank §7% Handel Mij Ctrt. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloe'l. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bcthleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. U S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Kon Petr. Phillips Oil. Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific pl.m. 2 u. 94'/, 85 83»/, IQ'/, 86% 87% 104% 102% 38% 37%-% 53 53 305 305 92% 92-% H8% 116% 37'%. 36% 22'/, 21% 56% 54 35/, 35/s 39'%,;* 39%, 27% 265/, 18'/, 18% 159/16 14«/](i-5 5% 41% 40%-% 4%, 391% 336 226 225 213 211% 9C5/, 94 55% 58 80 2)/% 232'/,-3 28'/, 29 8% S'/is 8°/:« 185% 183-4 149% 1(0 99 55 54 91% 91 35/, 3% 91% 119% 118% 1081/, 107% 110% 109 121% 176J-7L 135% 17% 17%5 85/, 8%, 9% 11% 75»/, 4% *Exdividend. Union Pacific Can. Pac x) ex-coupon. fExclaim Prolongatie vorige koers 2)4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers 1.88»/. 6.98% 75.6 o 3.96)4 32.— 42.24 36.40 44.92)4 42.82)4 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zurich Kopenhagen Stockholm Oslo

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2