KIJKENkKOOPELCLOECK »ssssE£5 Weer&eeicAt i EGMOND AAN ZEE UITGEEST NIEUWE NIEDORP OPPERDOES LANGENDIJK [BROEK OP LANGENDIJK LAATSTE BERICHTEN. Stanfries III na aanvaring gezonken. Bemanning gered. De zomertijd begint 19 Mei. HARENKARSPEL I 483e STAATSLOTERIJ. si! Si™ Si— ssssg&ssSjs DERDE BLAD. fHet strand en de militaire maat' f regelen. Weldra begint de lente, reeds komen de eerste aanvragen voor het aanstaande bad- geizoen binnen en zoo is het begrijpelijk, dat thans de vraag naar voren komt en reeds yan verschillende kanten gesteld is, hoe het Bit seizoen zal gaan met het strand. Zal men er vrij kunnen verblijven, zal men er vrij kunnen kampeeren en, zoo ja, zullen de mi litaire autoriteiten dan een uur vaststellen, Waarop men uiterlijk het strand verlaten imoet? Het is nog niet mogelijk op bovenstaande yragen voor de badplaats Egmond aan Zee een afdoend antwoord te geven. Het spreekt .welhaast vanzelf, dat de gemeentelijke auto riteiten diligent zijn, waar het hier een levensbelang van de badplaats geldt en dat zij alles in het werk zullen stellen om het badbedrijf zoo mogelijk ongehinderd te doen functionneeren. Momenteel kan dan gezegd worden, dat He betrokken militaire autoriteiten alle mo gelijke medewerking hebben toegezegd, om dat zij het groote belang van een vrij strand voor de badplaats volkomen, inzien, doch natuurlijk allereerst met de belangen van den dienst rekening moeten houden. Onder deze omstandigheden mag ver wacht worden, dat het met de beperking van het strand- en badbedrijf van militaire zijde wel los zal loopen. In de eerste plaats toch, is het aantal militairen in onze ge meente al zeer gering, zoodat het gebruik van het strand ook van weinig beteekenis is voor hen. Ook het gebruik van het strand door militairen uit de omgeving heeft wei nig te beteekenen en met een beetje goeden wil Is voor hen wel een ander geschikt oefenterrein aan te wijzen. Desnoods is hier voor beschikbaar het strand ten N. en ten Z. van het badbedrijf, op slechts enkele kilo meters afstand van het dorp. En wat betee kenen voor militairen een paar kilometers loopen? Mag dus verwacht worden, dat van mill faire zijde geen of althans geen noemens waardige belemmering van het vrije gebruik van het strand zal plaats hebben, anderzijds is ons gebleken dat sommigen, die van plan zijn hun vacantie aan zee door te brengen, zich ongerust maken over het gevaar van aanspoelende mijnen. Er moge daarom hier op gewezen worden, dat dit gevaar wel zeer gering is. In 't algemeen toch is het gevaar in de badplaatsen, zooals Egmond aan Zee, waar geen dijken, pieren of dergelijke zijn. Waartegen mijnen ontploffen kunnen, al heel miniem. Practisch bestaat alleen bij ruw weer de kans dat een mijn met geweld op het strand geworpen kan worden en zoo doende kan springen, voordat militaire des kundigen deze onschadelijk kunnen maken. In den zomer komt dit weer haast nooit voor en in ieder geval is men dan op gevaar bedacht en vertoeft men niet op het strand. Wat het mijnengevaar betreft heeft Eg mond aan Zee overigens nog het voordeel van een kustwacht, die dag en nacht waakt en dus aanspoelende mijnen tijdig kan sig- naleeren. Bijtijds kan dus eventueel het pu bliek worden gewaarschuwd en kunnen de noodige maatregelen voor onschadelijkma- king getroffen worden. Wij mogen daarom vertrouwen, dat de Egmondsche gasten tijdens het komende badseizoen ongestoord van hun vacantierust zullen kunnen genieten. Opvoering van „Een spel Graal". van de 0 De opvoering van „Een spel van de Graal", een leekenspel van E. van den BergBolding, door den Kring Zaanstreek van den vrijz. Christel, jongerenbond in de herv. kerk alhier mag een succes worden ge noemd. De heer C. Termaat uit Alkmaar hield vooraf een korte toespraak, waarin doel en streven van den V. C. J. B. en de houding van de vrijz. christelijke jongeren tegen over het tegenwoordige wereldgebeuren werden uiteengezet. Met eenvoudige middelen had men als achtergrond voor het spel een nabootsing gevormd van het oude kasteel „Mont Sal- vat", waar sinds menschenheugenis de hei lige Graal door de ridders van de Graal werd bewaakt. Het spel werd op voortreffe lijke wijze opgevoerd door een 14-tal leden van den V, C. J. B. en werd op passende wijze met orgelspel begeleid. De naaischool van mevr. Piers, Er is een Opvolgster. Mevr. Piers-Admiraal, die hier jaren lang aan het hoofd van de gemeentelijke naaischool heeft gestaan, heeft thans haar lessen gestaakt. Zij heeft in deze gemeen te ongetwijfeld buitengewoon nuttig werk verricht en menige jonge huisvrouw zal nog met groote dankbaarheid terug denken aan het onderwijs, dat zij van mevr. Piers heeft ontvangen. Naar wij vernemen zal mevr. Dekker Pijper in het gemeentelijk lokaal op de zelfde wijze als mevr. Piers naaionderwijs gaan geven aan jonge meisjes van hier en uit naastbijzijnde gemeenten. Installatie nieuwe burgemeester. In een speciale raadsvergadering is gis termorgen de nieuwe burgemeester dezer gemeente, de heer J. Pierhagen, uit Haarlem, geïnstalleerd. Verschillende burgemeesters uit de omgeving waren aanwezig en o. a. de vorige burgemees ter en de heer J. Otlenbros, secr.-propa gandist van den Bond van Vrijwilligen Landstorm, te Alkmaar. Ook in het dorp was de belangstelling groot, van tal van huizen wapperde de driekleur. Aan den ingang van het dorp, bij den driesprong, concerteerde het fan farekorps Tavenu. Bij het raadhuis zon gen de schoolkinderen het Wilhelmus, De verzending vlot heel slecht, De toestand op de Langendijker groen- tenveilingen wordt thans voornamelijk be paald door de transportmoeilijkheden. Er zou, wanneer voldoende transportmiddelen aanwezig waren, heel wat kool verkocht en verladen kunnen worden, daar een flink kwantum voor Duitschland kan worden gekocht. Men zit thans echter met de moei lijkheid, dat niet voldoende Duitsche spoor wagons beschikbaar zijn. Te Noordschar- woude zijn reeds ongeveer tweehonderd spoorwagons kool vooruit via de veiling verkocht, welke alle nog in de schuren van de tuinders liggen. Het verbod van het ver voeren van Duitsche steenkool over zee naar Italië zal ook hier zijn invloed doen gelden. Men doet pogingen, om te komen tot het per rijnaak verzenden van de tuinbouwproduc ten. Wanneer men hiertoe zou kunnen overgaan, zou heel wat bereikt zijn, daar een dergelijk schip een flinke hoeveelheid van onze producten zou kunnen bergen. De moei lijkheid zal wel zijn, dat een zoo groote hoe veelheid als in een rijnaak kan worden ge laden niet voor één bepaalde stad kan wor den verzonden, doch allicht is er een rege ling te vinden, dat de op deze wijze aange voerde producten over meer plaatsen wor den gedistribueerd. Wat de prijzen van de kool betreft, de rode kool heeft zich flink kunnen handha ven. De prijzen hiervan varieerden meestal van ruim G tot 7.50 per 100 kg. Te N.- Scharwoude werd in het begin van de week voor een partijtje nog 8 betaald, doch dit bleef bij één partij. De Deensche witte kool is verhandeld tegen prijzen van 3.80 tot f 4.20 per 100 kg. Er gingen enkele partijen voor 4.30 en 4.40, doch dit waren uitzonderingen. De groote moeilijkheid is de afzet van de gele kool. De prijzen bleven, dank zij den minimumprijs van 4, varieeren van 4 tot 4.20, doch de verkochte hoeveelheid is te gering om op tijd van deze koolsoort af te zijn. Men had nog gehoopt, dat Duitschland, dat in den vorigen oorlog voorkeur had voor het goedkoopste artikel, ook thans een belangrijk aandeel van het contingent zou besteden aan gele kool, doch het is bij één derde gedeelte gebleven. De uienverbouwers kunnen niet op een flinke vraag naar him artikel rekenen. Het is de afgeloopen week steeds bergafwaarts gegaan met de noteeringen. Tenslotte kwam men niet hooger dan 2.50 en 2.80 per 100 kg. voor de middelsoort. De grove noteerden de laatste dagen iets meer dan de middel soort, zij liepen tot maximum 3.30. De bieten werden verhandeld voor 1.40 tot 2.40 en voor de heel mooie partijen tot 3 per 100 kg. Peen gaat hoofdzakelijk voor 1.50 tot f 2.20 van de hand. Prei ver handelde men te Broek op Langendijk voor 11.90 per 100 kg. Bestuursvergadering Langendijker Groenten-Centrale. Maandagmiddag vergaderde het be stuur van de veilingsvereeniging Langen dijker Groenten Centrale in het vergader lokaal van de veiling, onder leiding var den heer H. Schelhaas, burgemeester. De voorzitter deelde o.a. mede, dat de afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond een onderzoek heeft ingesteld naar de kosten van de vroege aardappelen. Hierbij is gebleken, dat de steun-uitkeerin- gen wel te laag zijn geweest. Men zal trachten verbetering te verkrijgen. In verband met de besprekingen op een vorige bijeenkomst heeft de L. G. C. een brief geschreven aan de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale over het niet steunen van roode kool in September. Hierop heeft de Centrale geantwoord, dat in September de prijs inderdaad te laag is geweest, doch over het geheele tijdvak van de vroege roode kool was de gemiddelde prijs boven den richtprijs, zoodat er geen aanleiding was, deze kool te steunen. De voorzitter deelde verder mede, dat de kon. goedkeuring is ontvangen op de statuten van de veilingsvereeniging. In Jan. 1940 was de omzet 111.913.75 tegen 177.164.01 in dezelfde maand van verleden jaar. In Februari was de omzet 258.140.54, tegen 198.536.50 in Febr. 39 Het accountantsrapport van den accoun tants-dienst van het centr. bureau over de boekhoudingen van den penningmeester en den betaalmeester luidde zeer gunstig. De financieele toestand van de veiling is goed. De uitkomst van de rekening van de bollenveiling is gunstig. Er is een flinke winst gemaakt, waardoor weer flink kan worden afgeschreven op de dubieuze de biteuren Ten aanzien van de aaanlegkosten van het nieuwe parkeerterrein deelde de voor zitter mede, dat deze iets minder zullen bedragen dan 60.000. De zwaarste auto's, welke thans komen, zakken niet weg. De chr. en moderne landarbeidersbond betuigden dank voor de geboden werkge legenheid in- den laatst-en tijd. Voor de algemeene vergadering van de Langendijker Groenten Centrale waren eenige voorstellen ontvangen, welke hier na behandeld werden. Van Hensbroek was een voorstel ontvan gen, om de leden vrije entree te geven in het veilingsgebouw. Het dag. bestuur stelde voor, hierop een gunstig pra-advies uit te bregen. Het bestuur kon zich met het voor stel vereenigen. Vervolgens kwam een voorstel van „De West" te Koedijk aan de orde, om het par keeren op het parkeerterrein van de veiling vrij te geven, tevens om de verplichting in te voeren dat in den naasten omtrek van de veiling en het spoorterrein geladen moest worden. De te derven inkomsten van het parkeerterrein wilde men vergoed zien te krijgen, door van elk lid een contributie van 1 per jaar te vragen. Verscheidene sprekers voerden over dit Vanochtend om even over half negen zijn de stoomschepen „Stanfries III" van- de re ede rij Stanfries te Amsterdam en „Van Hasselt' van d-e Nederlandsche Spoorwegen, welke den bootdienst Enk huizen-Stavoren onderhoudt, op ongeveer twaalf kilometer afstand van Stavoren tussehen de zandplaten „De Kreupel" en „Hofstede', vermoedelijk tengevolge van het slechte zicht het was zeer mistig op het IJselmeer met elkaar in aanva ring gekomen, waardoor de „Stanfries III" is gezonken. De bemanning van dit schip is overge gaan op de „Van Hasselt". Zij is te Enk huizen aan land gebracht. Het stoomschip „Stanfries III" meet 100 ton en was op weg van Leeuwarden naar Amsterdam. Het stond onder commando van kapitein de Jong. De bemanning be stond uit vier personen. VERDEDIGING VAN DE GEESTELIJKE VRIJHEID. Dezer dagen heeft de constitueerende ver gadering plaats gehad van het comité ter verdediging van de geestelijke vrijheid, dat in de plaats gekomen is van het opgeheven comité van Waakzaamheid. In zijn openings rede heeft de voorzitter dier vergadering, mr, G. J. van Heuven Goedhart, allereerst de ondergang van Finland herdacht. Daarna zette hij de doelstellingen en werkwijze van het nieuwe comité uiteen. Sprekende over den internationalen toe stand constateerde hij, dat de geestelijke vrijheid, daarbij in het geding is en wel zoo, dat een eventueele overwinning van het nat.-soc. Duitschland, de geestelijke vrijheid voor een reeks -van jaren illussoir zou ma ken. Tot de taak van het comité zal behoo- ren: Bovenstaand inzicht onder de Nederland sche intellectueelen en het Nederlandsche volk te propageeren. Te waken tegen de verkeerde opvatting als zou de politieke neutraliteit de geeste lijke neutraliteit impliceeren. In studie te nemen het vraagstuk van de toekomstige vrede, die waarborgen zal moe ten bieden voor een verdere ontplooiing der geestelijke vrijheid, d.w.z. een vrede zal moeten zijn, gesloten tussehen politiek, eco nomisch en cultureel vrije volken. Daarna is de vergadering overgegaan tot de benoeming van een definitief bestuur, dat als volgt is samengesteld: Mr. J. Baert, penningmeester; dr. Menno ter Braak, prof. dr. P. Geyl, mej. A. W. Kersbergen, prof. dr. S. C. J. Olivier, dr. K. F. Proost, mej. M. Ruys (secretaresse, Am- stel 175, Amsterdam-C); mevrouw A. E. J. de VriesBruins, prof. dr. H. Bolkestein, prof. J. van Gelderen, mr. G. J. van Heuven Goedhart, dr. O. Noordenbos, prof. dr. H. J. Pos, dr. J. M. Romein. onderwerp het woord, waarbij voor en te genstanders zich lieten hooren. Het heffen van een contributie werd over het algemeen niet toegejuicht. De voorzitter merkte ten slotte op, dat het misschien wel mogelijk was, het parkeerterrein geheel te financie ren uit de opbrengst van de geheven ys pet. voor het minimumprijzenfonds. De veiling leider de heer de Boer zeide, dat dit zeker zou kunnen. Er zal een gunstig prae-advies worden uitgebracht, met dien verstande, dat geen contributie wordt voorgesteld, tenzij de opbrengst van het half pet. niet voldoen de zou zijn. Verder stelde Koedijk voor, aan te dringen op centralisatie en industrialisatie van den tuinbouw, door het uit de markt nemen van groenten en het conserveeren (drogen) hier van. De heer Butter heeft dit voorstel ver dedigd. De voorzitter las een brief voor van het Centr. Bureau v. d. Veilingen in Nederland, waarin wordt medegedeeld, dat dit zeer zeker de aandacht heeft en dat onderzoe kingen gaande zijn. Spr. ried aan, dit voor stel in te trekken. Verder zal worden voorgesteld, het mini mumprijzenfonds na aftrek van het voor het fonds van het Centr. Bureau te betalen be drag in de kas der vereeniging te storten. De algemeene vergadering werd bepaalu op Dinsdag 16 April te Hensbroek. De agenda van het Centr. Bureau v, d. Veilingen in Nederland werd behandeld. Tot afgevaardigden werden de voorzitter, vei lingleider, een bestuurslid en de bestuursle den van de afd. Hensbroek, benoemd. Breedvoerig werd in de rondvraag de moeilijkheid t. a. v. het aanbieden van de gelekool besproken. De wenschelijkheid werd werd hierbij naar voren gebracht, dat de tuinders allemaal zooveel mogelijk in de gelegenheid werden gesteld, een gedeelte van hun voorraad af te zetten, hoewel er, tengevolge van het loslaten van de aanvoer- regeling, nu groote moeilijkheden zijn, daar men niet weet wie wel en wie niet veel hebben afgeleverd. Een groote moeilijkheid is thans het gebrek aan spoorwagons. De vei lingleider zeide, reeds te hebben aange drongen op het verzenden per aak. Bij het veilen zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden met het kwantum dat de tuinders reeds geveild hebben. Witlofkisten zijn reeds beschikbaar, deel de de heer de Boer mede. De heer Madderom deelde nog mede, dat men over het alge meen tevreden is over de toepassing van de regeling van de intrekking van teeltvergun ningen voor bedrijven boven 10 H.A. "s-Gr avenhage, 1» Maart. Bij kon. besluit van 9 Maart 1940 is bepaald, dat de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd dit jaar zal doen aanvangen den 19en Mei en zal eindigen den 6 en October. Het bestuur van den polder Schager- waard, gemeente Harenkarspel, besteedde Maandagochtend onder leiding van den wa terbouwkundige W. Moejes te Oudorp aan het wijzigen van het stoomgemaal, met bij- behoorende werken voor het opstellen van een electrische vijzelinstallatie. Er waren 14 inschrijvingen, van wie het hoogste was de Graaf te Moerbeek met 7220 en het laag ste P. Boots té Oudorp met 5948. De gun ning is aangehouden. STUCADOORSSTAKING TE ROTTERDAM. Als een gevolg van het afloopen van het ultimatum, dat de moderne en confes- sioneele stucadoorsbonden vorige week aan de werkgevers hebben verzon den, en waarop door enkele patroonsbon den niet/of afwijzend is geantwoord, zijn gisteren de Rotterdamsche stucadoors van zeven bedrijven in staking gegaan. Het ultimatum eischte handhaving van de verplichtingen, vastgelegd in de col lectieve arbeidsovereenkomsten. De twee landelijke patroonsorganisaties hebben dit ultimatum aanvaard. De Rotterdamsche stucadoorspatroons-organisaties hebben echter afwijzend geantwoord. Het gevolg hiervan is, dat thans in ze ven bedrijven het werk stil ligt. De sta king omvat ongeveer 192 personen. De onderhandelingen over de geschil punten worden echter ondanks de staking voortgezet. DE MOORD TE LEIDSCHENDAM. Behandeling voor de Haagsche rechtbank. De strafkamer van de Haagsche rechtbank heeft heden de zaak behandeld tegen den 29-jarigen koopman R. A., wien ten laste is gelegd, dat hij op 27 October van het vorig jaar den veekoopman C. G. van der Horst te Leidschendam heeft vermoord en hem van het geld, dat deze bij zich had, heeft beroofd. Op dien fatalen Vrijdag zoo zal men zich herinneren stopte een auto voor de boerderij van van der Horst aan de Knip- laan te Leidschendam. Een militair in kor poraalsuniform gekleed stapte uit en ging de boerderij binnen. Hij zeide tegen van der Horst, dat hij in opdracht van zijn kapitein over de vordering en taxatie van vee wilde spreken en noodigde den veekoopman uit met hem mee te gaan in zijn auto. Van der Horst gaf aan die uitnoodiging gehoor en heeft het voertuig niet levend meer verla ten. Zijn lijk werd aan den kant van den Oostvlietweg te Leidschendam door een vis- scher gevonden. Het bleek, dat men hem zijn portefeuille, welke met een ketting om zijn hals was bevestigd, had ontroofd. Hier in moet een bedrag van ongeveer 6000 hebben gezeten. Na ijverig speuren door politie en rijksrecherche gelukte het de Rotterdamsche politie op 3 November, dus precies een week na het plegen van den moord, in Rotterdam de 29-jarige R. A. aan te houden op wien sterke verdenking viel, dat hij meer van het misdrijf afwist. Bij zijn aanhouding bekende hij bij den moord be trokken te zijn geweest, doch hij ontkende hem zelf te hebben gepleegd. Wel gaf hij toe, dat hij de man is geweest, die van der Horst uit zijn huis heeft gelokt. Tot nu toe heeft A. den naam van zijn eventuëelen mededader niet genoemd en hoewel naar dezen mysterieuzen figuur een uitgebreid onderzoek is ingesteld, heeft men hem niet kunnen vinden. Vandaag diende de zaak tegen A. voor de Haagsche rechtbank. Na een uitvoerig getuigenverhoor nam de officier requisitoir. Hij achtte het ten laste gelegde bewezen en was ervan overtuigd dat de verdachte alléén den moord heeft gepleegd. Wegens moord met voorbedachten rade eischte hij tegen den verdachte levenslange gevange nisstraf. NIETS BEKEND VAN DUITSCH VREDESPLAN. Van bevoegde zijde werd vanochtend te Londen medegedeeld, dat men daar niets weet van eenig vredesplan, zooals het elf punten omvattende programma, dat van daag in sommige bladen is gepubliceerd. Voorzoover te Londen bekend is, is geen plan van dien aard voorbereid, opgesteld of op eenigerlei wijze ingediend. Reuter meldt uit Rome, dat welinge lichte kringen in het V-aticaan de berich ten over een Duitsch vredesplan, waarvan de onthulling aaan Vaticaansche kringen wordt toegeschreven, belachelijk noemen. DE DUITSCHE PERS OVER DE ONTMOETING OP DEN BRENNER. De gisteren gevoerde bespreking tussehen Hitler en Mussolini op den Brenner vormt voor de Duitsche pers uiteraard het belang rijkste politieke onderwerp van bespreking. De Völkische Beobaehter schrijft: Dat over den aard dezer ontmoe ting der beide grootste revolutionairen van Europa op dit oogenblik niets gezegd kan worden, heeft geen verklaring noodig. Daar voor is één woord voldoende: Het is oorlog. Aan de uitwerking 2al de wereld het karak ter der ontmoeting van den Brenner leeren kennen .Wanneer Führer en Duce bijeen kwamen, zijn nog steeds besluiten van Euro- peesche draagwijdte genomen. Tussehen Adolf Hitler en Benito Mussolini is geen wederzij dsch moeizaam contact zoeken noo dig, zooals dat in de conferenties van pluto cratische politici altijd het geval is. Op den Brenner zijn dientengevolge ook geen ver dachte compromissen besproken. In deze groote tijden is er slechts één factor: macht en wil. De belangengemeenschap tussehen Duitsch land en Italië, schrijft de Berliner Boersenzeitung is In de ontmoe ting op den Brenner weer symbolisch en practisch tot uitdrukking gekomen. Er is heel wat democratische wereldvervreem ding noodig, om te gelooven, dat Duitsch land en Italië door intriges van elkaar ge scheiden zouden kunnen worden. De wereld zal weten, aldus Deutsche Allgemeine Zeitung dat de historische bijeenkomst op den Brenner haar bepaald doel en beteekenis heeft ge had, evenals dergelijke bijeenkomsten in het verleden, VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Iets kouder, zwaarbewolkt met opklaringen, plaatselijk enkele regenbuien, matige, tijde lijk krachtige zuidwestelijke tot westelijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De depressie bij IJsland heeft zich sinds gisteren aanmerkelijk opgevuld. Als laagste barometerstand wordt thans 987 mbar ge meld. De secundaire storing, welke gisteren nabij Ierland vermoed werd, ligt thans bij de faroer, zij vereenigde zich met de ÏJs- landdepressie tot een groot gebied van la gen druk. Verschillende storingsfronten van dit depressiesysteem passeerden van nacht en van morgen ons land, hetgeen in den Helder en op Texel met onweer ge paard ging. Het arctische gebied van hoo- gen luchtdruk over Groenland neemt nu iets in beteekenis af, aan de oostkust be draagt de luchtdruk echter nog 1033 mbar. Het gebied van hoogen luchtdruk over midden-Europa is aanzienlijk afgenomen, een restant ervan ligt nog over Roemenië. Over Finland kwam een nieuw gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling, waarin nog zeer lage temperaturen voorkomen. Een station in Estland meldde vanmorgen nog 21 graden vorst. Overigens wordt nog vorst gemeld uit Zweden, Hongarije, Roe menië en uit het noordelijk deel van den Balkan. Bij de Azoren is sinds Zondag de luchtdruk regelmatig gestegen, zoodat thans het pormale Azoren-hoogedrukgebied weer aanwezig is, voor het eerst sedert geruimen tijd. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.41 tot 5.S4 uur licht op. (Niet officieel) lste klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 19 Maart -940 Hooge Prijzen f 1500.— 20230 f 1000.— 10248 17202 20899 f 400.— 10685 21914 f 200.— 8193 19333 22448 24987 f 100.— 8432 15934 16387 22737 Prijzen van 20. 1013 1029 1059 1076 1085 1091 1134 1259 1261 1340 1357 1430 1438 1469 1486 1518 1519 1539 1571 1583 1596 1600 1613 1628 1649 1654 1671 1687 1776 1782 1806 1814 1881 1949 1952 1973 1982 1995 1999 2035 2063 2066 2109 2147 2161 2242 2249 2251 2268 2289 2300 2320 2381 2406 2424 2536 2538 2554 2617 2618 2651 2655 2669 2708 2719 2728 2731 2740 2767 2782 2822 2842 2955 2961 2962 2973 2978 3046 3092 3127 3183 3199 3238 3277 3334 3398 3400 3456 3460 3517 3562 3568 3629 3723 3745 S759 3767 3782 3853 3861 3863 3893 3947 4017 4051 4114 4120 4127 4142 4143 4212 4372 4404 4417 4482 4494 4715 4745 4780 4807 4817 4833 4878 4940 5052 5084 5100 5110 5118 5172 5184 5192 5197 5219 5237 5239 5274 5300 5391 5440 5465 5475 5476 5565 5642 5657 5697 5711 5720 5722 5778 5810 5840 5879 5941 5960 6018 6060 6063 6137 6143 6237 6249 6264 6268 6269 6313 6321 6374 6411 6417 6458 6488 6505 6516 6534 6604 6616 6631 6634 6673 6730 6742 6806 6813 6814 6820 6824 6831 6871 6896 6925 6951 7018 7025 7032 7055 7062 7078 7089 7158 7182 7213 7243 7331 7339 7427 7435 7448 7530 7538 7584 7595 7602 7812 7857 7926 7959 7974 7978 8166 8185 8204 8263 8272 8283 8293 8294 8338 8378 8494 8587 8594 8598 8669 8673 8691 8692 8708 8728 8745 8859 8890 8897 8900 8967 9019 9108 9123 9136 9208 9214 9251 9268 9320 9359 9379 9381 9400 9447 9464 9507 9520 9534 9589 9591 9593 9618 9659 9662 9663 9670 9681 9744 9754 9775 9806 9812 9857 9863 9886 9889 9893 10007 10013 10024 10090 10098 10103 10117 10125 10135 10198 10321 10389 10423 10444 10502 10514 10556 10560 10606 10671 10751 10760 10860 10877 10955 11043 11068 11079 11092 11109 11111 11114 11175 11196 11268 11393 11404 11414 11431 11458 11459 11470 11481 11483 11549 11578 11602 11605 11636 11678 11705 11727 11739 11749 11761 11799 11822 11862 11873 11939 12003 12007 12008 12020 12030 12036 12041 12071 12079 12103 12157 12182 12201 12203 12213 12214 12215 12248 12260 12292 12322 12327 12344 12357 12358 12401 12440 12461 12496 12528 12550 12551 12555 12580 12616 12680 12714 12723 12755 12761 12787 12790 12823 12844 12867 12902 12924 13030 13080 13170 13238 13270 13301 13315 13318 13362 133S7 13398 13458 13467 13471 13474 13489 13498 13504 13514 13528 13549 13607 13642 13777 13781 13791 13956 14009 14030 14090 14138 14142 14143 14143 14193 14304 14308 14319 14325 14348 14361 14364 14367 14455 14478 14506 14557 14627 14630 14643 14702 14728 14738 14757 14801 14807 14855 14858 14898 15032 15120 15125 15149 15158 15180 15189 15201 15239 15278 15286.15327 15353 15376 15490 255 18590 15610 15681 15728 15767 15772 15785 15795 15825 15893 15904 15911 15973 16079 16113 16188 18281 18228 18259 16339 16365 16445 16455 16507 18562 16565 16567 16568 16623 16642 16685 16718 18728 16739 16755 16792 16840 16866 16907 16937 17030 17107 17180 17224 17251 17260 17288 17305 17342 17413 17423 17519 17527 17558 HU7 17649 17659 17701 17708 17795 17870 17895 17911 18003 18012 18046 18115 18126 18142 18145 18188 Jfsoa 18230 18334 18280 18284 18352 18358 18431 18626 18653 18557 18567 18613 18622 18631 18637 18678 18706 18830 18916 18926 18929 18975 18994 19040 19061 19070 19071 19133 9176 9 82 m 19102 18287 19246 19284 19298 19331 19386 llm 19458 19482 19657 19686 19692 19748 19779 19844 18848 18874 18888 19998 20003 20005 20017 2M51 20878 28143 20160 20183 20263 20365 20381 20477 28481 28483 20498 20540 20581 20647 20670 2071? nnl S 20751 20756 20774 20777 20799 20805 20898 20827 20880 20905 20915 20925 20959 20988 21120 21139 21158 212oï 21220 2 2 8 X 2 3M 31405 21418 21447 21474 21487 21598 91874 21683 21693 21705 21723 21760 21777 21787 21304 21814 21833 21839 21847 21871 21889 21898 21951 22223 22285 22335 22345 22364 M455 Gooin aoJÜ 23175 23188 23205 23210 23240 23201? 2«» mK «S S

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 10