WALMA flMSTERDAMSCRE BEURS Agenda Rechtszaken Qemeentecadm ll3/» POSTZEGEL-ALBUMS XÜKÜO) Spionnagezaak berecht. Twee verdachten krijgen elk 6 jaar. Alkmaarsche Politierechter OUDORP EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Dinsdag, CREMATIE JOH. BRANDS. De verassching van het stoffelijk over schot van den heer Joh. Brands had gis termiddag op Westerveld onder groote belangstelling plaats. Aanwezig waren deputaties van de zangvereenigingen „Vox Humana" uit Santpoort, „Amstels Werk man" uit Amsterdam, „Zanglust" te Wormerveef, de Vólkszang uit Amster dam, het Geref, Vrouwenkoor uit Haarlem en Pro Arte uit A'kmaar en de heer Maas, oud-directeur van het Stedelijk muziek corps. Voorts merkten we op den heer Jac. Jansen, den heer Rotgans, mevrouw EriksBuis en mevr. PrinsVlessing uit Alkmaar, benevens eenige leden van de koorvereeniglng Bergen, van welke zang- vereeniging de overledene bijha een kwart eeuw dirigent was geweest. Toen de met bloemen bedekte baar de nieuwe aula werd binnengedragen, zong het gemenae koor „Vóx Humana" uit Santpoort het bekerde Ecce quomodo moritur, hetgeen een machtigen indruk maakte. De heer Bangert, eere-voorzitter van „Amstels Werkman" noemde het ver scheiden van den heer Brands een waar schuwing aan allen. Spr. was overtuigd, dat de overledene met een gullen lach, wanneer hij nog kon antwoorden, té ken nen zou hebben gegeven, dar hij niet wenschte, dat zijn vrouw en kinderen over zijn ingaan in de eeuwigheid veel verdriet zouden hebben, want daarvoor hield hij te veel van hen. Joh. Brands was een menschenvriend. Zelf was hij mensch in den volsten zin van het woord. Spr. was overtuigd, dat in het hiernamaals Joh. Brands het heerlijke, eeuwige leven is ingegaan, dat wij allen hopen te bereiken. De zangerswereld, aldus spr., neemt af scheid van u, maar uw beschavend, ver edelend werk blijft. Rust zacht. De heer E s h u i s, herinnerde eraan, hoe vóór 40 jaar, op verzoek, de heer Brands de leidlrg van de koorvereeniging „Zang- lust" te Wormerveef, op zich nam en deze vereeniging op hoog peil wist te brengen. Schooné werken, aldus spr., hebt gij ons laten uitvoeren en wij brengen u dank voor alles, wat gij voor ons gedaan hebt. De heer S ix m a, directeur van de Volkszang te Amsterdam, bracht, namens vele duizenden in den lande, den over ledene dank voor zijn arbeid, verricht ten behoeve van de verbetering van de Neder lands che volkszang. Door uw werk, zoo zeide spr., hebt gij het leven van duizen den boven het middelmatige verheven. Moge dit een troost zijn voor den .f^varen sjag, die de familie heeft getroffen. De heer Weste horn, voorzitter van Vox Humana, zeide, dat de heer Brands 14 jaren zijn besta krachten aan deze koorvereeniging had gegeven en deze 14 jaren waren de gloriejaren van de vereeniging. Joh. Brands zal, zoo eindigde spr., bij ons in dankbare herinnering blij ven voortleven. Eenige leden van Pro Arte zongen hierna „In monte eliviti" van Martini, onder lei ding van Jac. Jansen, hetgeen een plech- tigen indruk maakte. Een broer van den overledene dankte namens de familie, waarna de kist, onder het spelen van het „Largo" van Handel door het orgel, daalde. STROO GEVONDEN. Aan het Bureau van Politie te Alkmaar zijn inlichtingen te bekomen omtrent een pak stroo, dat gisterochtend, 18 Maart 1940, omstreeks 7 uur, bij de Schermer poort werd gevonden. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Voor de Alkmaarsche rechtbank heeft op 12 Maart terecht gestaan de groente venter B. uit Medemblik, wegens mishandeling van een niet-betalende juffrouw. De eisch was vrijspraak. De rechtbank sprak heden B. vrij. Ook hebben terecht gestaan de gebroe ders K, uit Medemblik, wegens mishande ling van den hierboven genoemden groen- teventer. De eisch was 25 boete of 15 da gen hechtenis tegen Anne K. en 10 boete of 1 week tuchtschool tegen Hendrik K. De rechtbank veroordeelde Anne K. tot 25 boete of 10 dagen hechtenis en Hendrik K. tot 10 boete of 1 week tuchtschool. De Schoorlsche boekhouder P. D. heeft terecht gestaan wegens het aanranden van de eer en goeden naam van den bedrijfslei der P. S. te Schoorl, door middel van een circulaire, rondgezonden aan de leden van de Coöperatieve zuivelfabriek „De goede verwachting". De eisch was 75 boete of 30 dagen hechtenis. De rechtbank sprak D. vrij, omdat niet was gebleken, dat D. de aantijgingen in het openbaar had gedaan. MEUBELZAAK VERPLAATST. De heer K. W. Timmerman, die gedurende een paar jaren een meubelzaak dreef ten huize van zijn vader aan den Kooltuin, heeft deze overgebracht naar het perceel in het Fnidsen, waar tot nu de slagerij van van Twuyver (eerder Pesser) was gevestigd. De winkel is ten behoeve van de veel ruimte vragende meubelen, e.d., aanmerkelijk ver groot, zoodat er nu een zaal beschikbaar is van 13 meter diepte bij een breedte van ge deeltelijk 5 en overigens 3.50 meter. Deze ruimte staat geheel gevuld met een keur van meubelen, tapijten, linoleum, enz., zoo dat gezegd kan worden, dat er een ruime keus is in alles. Vooral de afd. tapijten kan nu beter uitkomen dan voorheen. Ook de reparatie-inrichting is belangrijk vergroot. Van verschillende zijden werden de heer Timmerman bij de opening van de nieuwe zaak gelukwenschen aangeboden, waarvan niet weinige vergezeld van een bloemstuk. EERVOL ONTSLAG. Bij K. B. van 16 Maart is aan den heer mr. A. M. Ledeboer op zijn verzoek met ingang van 1 April 1940, eervol ontslag verleend als president van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige door hem in rechterlijke betrekkingen be wezen diensten. AUTO IN DE RINGSLOOT GEREDEN. Een viertal jongens, afkomstig uit Ur- sem, hadden Zondagavond een auto ge huurd bij G de Graat aldaar en waren daar mede naar Alkmaar getogen, waar zij een café hadden bezocht. Nadat zij eenige bier tjes hadden gedronken, werd de terugweg naar Ursem aanvaard. De wagen werd be stuurd door H. B. Op den Waarddijk werd het stuur overgegeven aan den naast hem zittenden H. de K., die niet m het bezit van een rijbewijs was en wel een beetje te diep in het glaasje had gekeken, flet duurde dan ook niet lang of hij raakte het pad kwijt en reed in de ringsloot. Door het inslaan van de ruiten hebben allen zich weten te red den, hetgeen een wonder mag heeten, daar de auto geheel onder water was verdwenen. GEDEELTEN VAN HET TEXELSCHE STRAND VRIJ GEGEVEN. Vanaf 20 Maart zal het Texelsche strand met het oog op het badseizoen gedeeltelijk worden vrij gegeven. Tot heden mocht door maatregelen van defen sie niemand het strand betreden. Met het oog op het komend zomerseizoen is deze bepaling thans opgeheven voor eenige druk bezochte plaatsen, o. a. voor de Koog en het Westerslag. GESLAAGD. Voor het op 15 Maart j.l. te Amsterdam gehouden examen van de Vereeniging van Leeraren in stenografie en machineschrijven slaagden voor steno-typiste in de Nederl. taal mej. M. Ofman; voor kantoorsteno grafie in de Nederl. taal de heer J. L. M. Huiberts; in de Fransche- en Engelsche taal mej. B. Siekerman; voor kantoortypist(e) in de Nederl. taal de heer J. de Lange en de dames M. Westerhof en S. Kaagman, allen te Alkmaar; voor handelstypist in de Nederl. taal de heer E. v. d. Wal te Heiloo. Te Amsterdam slaagde voor het candi- daatsexamen rechten de heer H. van Dam, vroeger alhier. WIE HET NIET IS. Wij hebben dezer dagen gemeld, dat de heer B. Vroegop een zaak in groenten en fruit op den Boezemsingel heeft geopend. Een andere heer B. Vroegop, die eertijds een dergelijke zaak in de Vrouwenstraat had, verzocht ons te willen melden, dat hij met deze nieuwe zaak niets te maken heeft. Waar beide heeren groentenhandelaars zijn en beiden B. Vroegop heeten, zullen wij voor ditmaal afwijken van de gewoonte om onvermeld te laten wie het niet is. Poesie- en foto-albums P.O.A. n.v. PAYGLOP 18. Bioscopen, Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Maria Ilona (rem.); hoofdrollen Paula Wessely, Willy Birgel en Paul Hörbiger. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Vlijm scherp op avontuur (sens.); hoofdrollen Gordon Harker en Alastair Sim. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie,- matinee. City-theater half 8, hoofdnummer Stra ten zonder einde (rom.-dram.); hoofdrollen John Garfield en Priscilla Lane. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Hotel Du Nord (rom.-real.); hoofdrollen Annabella, Louis Jouvet, Jean Pierre Aumont en Arletty. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 19 Maart. 8 uur, de Unie, optreden Jan Musch en Rolien Numan voor de afd. Alkmaar Inst. v. Arb.ontwikkeling. EEN BINNENBRANDJE. Gistermiddag ongeveer half vijf werd een binnenbrandje waargenomen ten huize van de familie H. op den Baansingel. Een pe- troleum-toestel had vlam gevat en de keu ken was reeds door het vuur aangetast. Daar niemand thuis bleek te zijn hebben de buren ingegrepen en het brandje met em mers water gebluscht. Vmomm/ Alleenverkoop bij Langestraat 102 Lingerie 2 stoffeerders, 3 mach,houtbewerkers, 1 bor stelmaker, 1 beeldhouwer, 1 fabriekstimmer- man, 1 rietwerker. Groep handel: 21 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 letter zetter, 3 boekdrukkers, 3 boekbinders. Groep land- en tuinarbeiders: 15 tuinlie den, 25 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 2 wasschers, 1 kleer maker, 3 schoenmakers, 3 portiers, 1 verf- bereider, 2 kalkbranders, 2 papierbewer kers, 1 bedrijfsleider, 1 controleur, 1 recla- meteekenaar, 2 boekhouders, 3 kantoorbe dienden, 5 fabrieksopzichters, 1 magazijn meester, 230 los- en 30 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar: 9. Vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedienden, 2 werksters, 1 fabrieksarbeidster. Alkmaar, 16 Móart 1940. De Directeur v.n. v. d. HEUVEL. ABONNEMENTSVOORSTELLING GULDEN VLIES. Dinsdag a.s, zal het Ned. Tooneel in het Gulden Vlies opvoeren het beroemde treurspel Phèdre (Phaedra) van den grooten Franschen auteur der 17e eeuw Jean de Racine. In deze indrukwekkende opvoering zal de titelrol, die in den loop der tijden door alle groote dramatische actrices is ver tolkt, gespeeld worden door Charlotte Kohier. Een abonnementsvoorstelling van groo te kunst. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, 3 steenhouwers, 1 steenbikker, 1 stratenma ker, 2 stratenm.opperlieden, 2 stucadoors- opperlieden, 3 tegelzetters, 1 granietwerker, 1 fundeeringwerker, 1 uitvoerder, 4 beton werkers, 8 voegers, 2 stucadoors, 19 opper lieden, 37 schilders, 31 metselaars, 111 grond werkers, 57 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autogeenlasscher, 2 afbramers, 3 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 hoorders, 1 carosseriebouwer, 6 eleclri- ciens, 2 instrumentmakers, 3 kernmakers, 5 klinkers, 1 loodgieter, 2 lijnwerkers, 3 ma chinisten, 2 machineteekenaars, 3 metaal draaiers, 2 metaalslijpers, 6 monteurs, 3 rij wielherstellers, 1 rijwiellakker, 8 smeden, 11 stokers, 1 tandtechniker, 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbe- reider, 3 zandvormers. Groep verkeerswezen: 29 chauffeurs, 13 schippers, 5 koetsiers, 1 kapt.binnenvaart, 1 emballeur, 23 pakhuisknechts, 18 magazijn bedienden, 4 loopknechts, 4 kellners, 2 koks. Groep voedings- en genotmiddelen: 41 sigarenmakers, 3 sorteerders, 1 tabaksbewer ker, 2 slagers, 1 koffiestroopbrander, 7 cho coladebewerkers, 4 zuivelbereiders, 9 bak kers. Groep houtbewerking: 10 meubelmakers, INGEKOMEN PERSONEN. J. van Arenthals, N.H., verpl., van Rotter dam naar Wilhelminalaan11. J. M. de Graaf, R.K., hulp in de huish., van Heiloo naar Langestraat 69. P. H. van Zoen, R.K., choc, werker, echtgen. en kinderen, van Rotterdam naar Hulststraat 4. M. G. Ooijman, R.K., dienstbode, van Hoorn naar Schoutenstraat 4. J. N. Kroon, N.H., leeraar lich. opv., en echtgen., van Haarlem naar Luttik-Oudorp 8a. J. J. Pranger, N.H., los arb., van Diepenveen naar Oudor- perdijkje 29. H. E. Reijs, U.K., huishoud ster, van Beverwijk naar Helderscheweg 34. H. Swart, R.K., schilder, echtgen. en kin deren, van Wormer naar Tulpstraat 4. C. Vis, R.K., dienstbode, van Venhuizen naar Kennemersingel 26. A. C. Tamis, geen, van Egmond aan Zee naar Hekelstraat 8. L. F. de Geus, R.K., z.b., en echtgen., van Amsterdam naar Dr. Schaepmanplein 2. A. C. van der Burg, N.H., agent van politie, van Zoelen naar C. W. Bruinvisstr. 9. E. H. Janse, R.K., z.b., van 's-Giavenhage naar Metiusgracht 2. P. Koomen, geen, dienst bode, van Schoorl naar Kinheimstraat 30. J. Habbé, geen, bedrijfsleider, van Amster dam naar Koorstraat 6. J. Vroegindeweij, geen, ass. acc., echtgen., N.H., en kind, geen v. Heiloo n. Macl. Pontstraat 34. P. Hout zager, geen, techn. ambtenaar, van Castri- cum naar Jan van Scorelkade 71. J. Lou ter, R.K., kruidenier, van Schoorl naar Zocherstraat 25. W. Reddering, N.H., z.b., yan Amsterdam naar Westerweg 125. C. Koster, Ev.L., Ie luit. luchtd.art., van Am sterdam naar Meeuwenkade 2. A. van Bladel, R.K., z.b., van Den Helder naar Dr. Schaepmanplein 10. A. M. van Benschop, R.K., dienstbode, van Oudorp naar Emma- straat 64. L. Hagenaar, N.H., schilder ca., echtgen. en kind, van Heiloo naar Lange straat 96. C. M. Laan, R.K., slager, van Heerhugowaard naar Kinheimstraat 39. F. W. M. Mol, geen. werktuigkundige, echtgen. en dochter, van 's-Gravenhage naar Dr. Schaepmanplein 8. C. J. Bleeker, R.K., winkeljuffr., van Amsterdam naar Baan singel 7a. A. C. Bart, R.K., winkeljuffr., v. Amsterdam naar B. Bottemannestraat 54. A. M. J. Zum Vörde Sive Vöding, R.K., kapper, van Amsterdam naar Stationsweg 98. J. J. P. Pels, R.K., banketbakker, De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren Uitspraak gedaan in de spionnagezaak tegen den 47-jarigen marconist P. C. B., die in zijn woning te Schiebroek een zendapparaat had, waarmede hij weer- en bodemberich- ten naar Duitschland zond, en tegen den 35-jarigen journalist H. Dreves, die B. hier toe had aangezet. De verdachten zijn door de rechtbank veroordeeld tot de maximumstraf van zes jaar. De officier van justitie, mr. H. A. J. Reu- mer, had tegen béiden een gevangenisstraf voor den tijd van vijf jaar geëischt, met af trek van de voorloopige hechtenis. Uit het verhoor van verdachten en getui gen tijdens de rechtszetting op 4 Maart j.l. was komen vast te staan, dat B. in Septem ber 1938 in contact was gekomen met den Duitschen geheimeninlichtingendienst en aanvankelijk eerst in Frankrijk voor dezen dienst had gewerkt. De rol van den Duitschen journalist Dre ves, die in dienst stond van de Duitsche contra-spionnage, bestond in hoofdzaak uit het overbrengen van berichten en het uit betalen van het honorarium aan B. (Zitting van Maandag 18 Maart 1940.) Van eenige opaaltjes en ijzerdraad. Het was eigenlijk een zaakje van niets, waarmee de Alkmaarsche politierechter, de officier en de griffier zich Maandagmiddag moesten bezig houden, waarbij nog kwam, dat de edelachtbaren zich de moeite ge troostten nog een kwartier op de vier getui gen te wachten, die niet op tijd aanwezig waren, omdat Medemblik zoo ver weg lag van Alkmaar (de verdachte was wel op tijd) Het ging om drie paaltjes en één paaltje en een paar stukjes ijzerdraad. De verdachte in het proces had een stuk van een huis gehuurd, alsmede een stukje tuin. Zijn met hem onder één dak wonende buren hadden op zekeren dag het noodig gevonden den huisbaas om een erfafscheiding tusschen beide perceelen te vragen. De huisbaas bracht de erfafscheiding door middel van wat paaltjes en wat ijzerdraad aan, echter, volgens den verdachte, dwars door het door dezen gehuurde stuk tuin heen. De verdach te nam zijn al dan niet vermeend recht van huurder en zaagde drie paaltjes bij den grond af, trok één paaltje er uit en verwijderde het geval van zijn erf. Deze kordate liqui datie van een erfafscheiding werd niet aan vaard door den buurman en den huisbaas, die, zooals men zoo gaarne geneigd is te doen, naar de politie liepen en aangifte deden van hetgeen in hun oogen een onrecht matige daad was. Deze affaire uit Medem blik vond bij de politierechter een grondige afdoening. De verdachte bepleitte met eenigen om haal zijn goed recht. Hij had het stuk huis met 125 meter tuin, waarin een bleekje met wat pereboomen, vier jaar geleden gehuurd. Drie jaar geleden verwisselde de boel van eigenaar en de nieuwe huisbaas had tegen hem, verdachte, gezegd, dat alles bij het oude bleef. En nu was er af en toe een beetje kwestie tusschen hem eenerzijds en den huisbaas en de naaste buren anderzijds en de laatsten hadden het op een gegeven dag voorzien op het bleekje met de pere boomen en dat eenvoudigweg zonder vorm van proces geannexeerd. De huisbaas getuigde, dat wat vroeger was, nu best anders kon zijn en dat het bleekje in huur behoorde te wezen bij de buren, die veel meer huur betaalden hun huis was ook vijf keer grooter en daarom recht hadden op allen grond. De harmonie tusschen dezen huisbaas en zijn huurder bleek inderdaad niet al te best te zijn, want tijdens de getuigenis kwam het tot een treffen. De huisbaas zei: Nu betaal je huuir, omdat je van alles gedaan wilt heb ben, maar je scheldt mij uit en mijn vrouw. Je bent lang geen fatsoenlijk iemand. De verdachte bleef de repliek niet schul- dij en wreef den huisbaas onder den neus, dat die hem dezen winter elf weken lang met water had laten sjouwen, omdat de waterleiding stuk was. Mr. Krabbe, de politierechter, heel afkee ring zijnde van ruzies, maakte er maar gauw een eind aan om erger te voorkomen. De levensruimte noodig hebbende buur man voer natuurlijk in het schuitje van den huisbaas, maar, hij moest, evenals verdachte, verklaren, dat er geen schriftelijke huur contracten bestonden. Die laatste verklaring was voor den offi cier buitengewoon bruikbaar om aan de kibbelpartij een eind te maken. Hij liet de twee andere getuigen schieten en vroeg vrij spraak voor verdachte, omdat men bij ge brek aan eenig schriftelijk bewijs toch maar in het duister moest blijven tasten. Boven- i dien was de kwestie erg civiel. De rechter was het daar volkomen mee eens en nadat de verdachte had gezegd geen bezwaar te hebben tegen het requisitoir van den officier, volgde de vrijspraak prompt. Er zullen wel geen nieuwe paaltjes in het omstreden bleekje worden gezet. Baldadige jongelingschap. Een achttienjarige arbeiders uit Enkhuizen was op Zondagavond 15 Februari den poli- tie-agent C. in de Weststraat bij een klein relletje op den rug gesprongen, bij welke katachtige evolutie hij den wetsdienaar tevens de keel stevig had dichtgeknepen. Hij stond- in een vrij onverschillige hou ding, die ook heel best voortkomen kon uit een soort linkschheid, voor den rechter te beweren, dat hij met een paar vrienden in de Weststraat wandelde en door den agent gemaand werd door te loopen en uit elkaar te gaan. Plotseling was de agent op een der vrienden afgevlogen om dien een harden klap met een gummistok te geven. Verdachte was toen in hulpvaardige drift geraakt en uit vrees voor ongelukken van den kant van den agent had hij dien toen vastgehouden, totdat eenige soldaten er een eind aan maak ten. De rechter stelde hem een vraag: Je bent niet gemakkelijk hè, ook thuis niet? Als ze het er naar maken wel, was het zonderlinge antwoord, dat den edelachtbaren de wenkbrauwen leelijk deed fronsen. De agent vertelde het natuurlijk heel an ders. Men heeft in de Weststraat veel last van een paar groepjes opgeschoten jongens, die zeer baldadig zijn, het verkeer belemme ren en het publiek lastig vallen. Men moet wel erg streng op hen letten. Dat was op 15 Februari ook gebeurd en op een gegeven oogenblik was het noodig, dat het troepje van verdachte uit elkaar moest worden ge stuurd. Getuige had daarbij inderdaad den gummistok gebruikt. Plotseling sprong toen iemand op zijn rug en kneep hem de keel dicht. Wel een week lang moest de agent, wegens spierletsel, buiten dienst blijven. De officier vond het erg; hij gispte de houding van den jongeman zeer en zei, dat deze curator over de politie had willen spe len. Zulke jongens moeten een kopje kleiner worden gemaakt en daarom: drie maanden gevangenisstraf voor den knaap. De knaap vond het wel een beetje veel hij had het niet zoo erg bedoeld. Je hebt'niet veel berouw, zei de rechter. Ik kan er toch niets aan doen, was het antwoord. Het vonnis was: zes weken gevangenis- straf. echtgen. en kinderen, van Rotterdam naar Verdronkenoord 6. J. Prins, N.H., z.b., van Utrecht naar Meeuwenkade 2. G. Kwant, Ger.K., z.b., van Heiloo naar Co- mansstraat 32. N. C. Groeneveld, geen, 11. verpl., van Zeist naar Van der Lijnstraat 36. P. Koster, geen, insp. levensverz.mij., echtgen. en kinderen, van Naarden naar Reigerstr. 2. G. Lubberts, N.H., dienst bode, van Deventer naar Wilhelminalaan 11, G. C. Steenmeijer, H.Ev.L., banketbakker, van Amsterdam naar Stationsweg 178. In deze eerste vergadering van 1940 werd medegedeeld o.a., dat de gemeente Alkmaar de bermplank bij de brug bij de Zeswielen zal vervangen door betonnen paaltjes, voorzien van reflectoren; 2e. dat de minister van sociale zaken heeft goedge vonden, dat aan werkloozen een duurtebij- slag wordt gegeven van 5 pt.; 3e. dat goed gekeurd is het voortzetten van een vijftal particuliere werkverschaffingsobjecten tot en met 28 December 1940. Naar aanleiding van enkele ingekomen adviezen van den inspecteur van de volks gezondheid, stelden B. en W. voor een vier tal woningen bij de Halvemaansbrug, be woond door J. Rensen, G. Schuffelen, E. Bij- post en I. Keizer, onbewoonbaar te verkla ren, met last tot ontruiming binnen een jaar. Nadat verschillende leden zich omtrent het al dan niet onbewoonbaar verklaren hadden uitgesproken, waarbij de meerder heid tegen het voorstel van B. en W. bleek te zijn, werd besloten dit agendapunt tot de volgende vergadering aan te houden. Een verzoek van de voetbalvereeniging Oudorp om ook voor het jaar 1940 een sub sidie van 25 te mogen ontvangen werd in gewilligd. De raad keurde goed het uit de hand ver pachten van het vrijgekomen perceel wei land in de gemeente Heerhugowaard aan mej. de wed. K. Blom aldaar, voor 80 per ha. Als laatste punt van de agenda volgde de afrekening over 1938 van de kosten van instandhouding der r.k. scholen. Het school bestuur heeft nog recht op een bedrag van -55.31. Aan het einde der vergadering drong de heer van der Post er op aan, dat in den ver volge het sneeuwopruimen met kracht zal worden ter hand genomen. De voorzitter deelde mede, dat telken male is zorggedragen voor het opruimen der sneeuw van die plaatsen, waar het 't meest noodig was. Het thans uitgegeven bedrag is reeds driemaal zoo groot als de begroo- tingspost. Spr. betreurde het, dat de werk loozen zich niet vrijwillig voor dit werk be schikbaar stellen. OPGAVE AMSTEftDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Dinsdag 19 Maart 1940. Vor.k.|pl.m.2 u. STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3'A NederL 1938 3 Ned.-Indië 1937 5% Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank 94 84i/4 83n/]( 10'/4 Koloniale Bank159 Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Aid. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloei!. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Belhleh. Steel 53% Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Stee( U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Rcdjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. 2377» Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Dell Bat Rubber Hessa Rubber. Oostkust Rotterdam Tapanoell Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Scnembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac x) ex-coupon, fExclaim Prolongatie vorige koers 2)4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers 1.88'/, 7.11)4 75.55 4.03)4 32.03 42.23 36.40 44.92)4 42.80 37i« 01% 120% 1081/j 111% 122% 1791/j 1393/s "'/s 871/3 87 87 159 159 101'/, 102 38% 53 30b 93Vs 9 3%-2 120»/, 1207, 36% 36% 213/g 21% 53% 537/, 3% 3'J/W 39%; 39% 2b vs 18% 14% 147, 51/8 5'/, 40 39% 4%, 391% 392 223% 214 215 97 96% 56 80 222 235-% 8%, 87, 8tyw 8%-y, 185% 1861/, 149 150 98% 115 115 55 93 92 121 108»/4-è lll%-2 122'/4 180-i/< 139Vi 17%, S/4 m6 lO'/s 74»/s 4»/l« *Exdividend. 11 751/3 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2