De begrooting 1940 van Bergen. Bond van Ziekenkassen in N.-Holland. Koop eerst een andere tandpasta GEMEEN TER A AD. UITGEEST Jkomtciaal Tlieuws Klachten over achteruitgang in ledental. MOLESTRISICO. WIERINGERWAARD OTERLEEK JiadiopcoQcaHtma DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 19 MAART 1940. en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivorol (volgens Nieuw recept). Dan neemt U waar hoe Ivorol in reinigend-, witmakend- en schuimend vermogen alle andere verre overtreft. Vrijdagavond kwam de raad dezer ge meente in vergadering bijeen onder voorzit terschap van den burgemeester, den heer P. van de Ven. Ingekomen was o.a.: a. een schrijven van den minister van sociale zaken, mededee- lende dat geen subsidie verleend kan wor den in de loonen geraamd in het werkver schaffingsplan „het uitdiepen van de Uit- geestermeer" (gedeeltelijk). Door den voorzitter werd medegedeeld, dat thans door B. en W. opnieuw een audiëntie is aan gevraagd om de zaak nog weer eens toe te lichten en voor te dragen en getracht zal worden het werk alsnog gedaan te dragen. b. Een schrijven van de Holl. Mij. van Landbouw, waarin wordt bericht, dat zjj heeft geadviseerd om een lagere landbouw school te plaatsen in de gemeente Assen delft, als meest centraal gelegen Zaange- meente; c. bericht van den minister van Sociale Zaken dat hij niet kan afwijken van de al gemeen vastgestelde regeling inzake den aftrek op de steunbedragen enz. Besloten werd tot toelating van den heer Broerse als lid van den raad. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. tot de heffing van 75 opcenten op de ge meentefondsbelasting. Voor een kweekelinge met akte te Marken-Binnen. Op een voorstel van B. en W. tot het be noemen van mej. A. v. d. Toorn, onderwij zeres te Wormerveer, tot handwerkonder- wijzeres te Marken-Binnen ontspon zich 'n uitgebreide discussie, naar aanleiding van een brief van het hoofd der school te Mar ken-Binnen, waarin hij berichtte, dat, wan neer aan de school niet een kweekeling met akte zou worden aangesteld, de 8 kinderen uit de Woude de school niet zullen bezoe ken, waardoor het aantal leerlingen daar door zou terugvallen tot 23. Belanghebben den te Marken-Binnen waren genegen een bijdrage in deze kosten van een kweekeling te verleenen en wenschten de functie van handwerkonderwijzeres vereenigd te zien met die van kweekeling met akte, omdat daardoor een gedeelte van de belooning ge dekt zou worden. Tenslotte werd dienovereenkomstig be sloten. Men zal het hoofd der school verzoe ken een oproeping voor een kweekeling met acte te doen. Mej. v. d. Toorn werd evenwel met alge- meene stemmen tot tijdelijk handwerkon derwijzeres aan de openb. lagere school te Marken-Binnen benoemd. De balans en de verlies- en winstreke ning over het exploitatiejaar 18 Nov. 1938 17 Nov. 1939 van de Woningbouwvereeni- ging „Goed Wonen" met een nadeelig saldo van 4162.93, waarvan drievierde deel door het Rijk wordt gedragen, werden na eenige bespreking goedgekeurd. Een nieuwe begrooting voor 1940. Aanbieding door B. en W. van een nieu we gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1940 wegens het afstemmen van de vorige door den raad. Deze nieuwe bgrooting was gelijk aan de vorige. Naar aanleiding van deze aanbieding merkte de heer Vrouwe op, dat het schrij ven van Ged. Staten den indruk geeft van een dreigement. Door den voorzitter werd het schrij ven wat aan Ged. Staten terzake gericht is, voorgelezen, waarmede de heer Vrouwe vol daan was. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, bracht de voorzitter aan den afwezigen heer Van der Stok, die om gezondheidsredenen bedankt heeft als lid van den raad, dank voor hetgeen hij gedaan heeft in het belang der gemeente, zoowel in zijn functie van raadslid, welke functie met een korte onder breking door hem vervuld is sedert het jaar 1923 als in die van lid van den Volksbond en verder op sociaal terrein. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer H. Twaalfhoven naar de plannen van het ge meentebestuur inzake de volkshuisvesting, in het bijzonder met het oog op de krotop ruiming en den toestand van slechte wonin gen. Voorzitter deelde mede, dat door den gemeente-opzichter een onderzoek is ingesteld, waarover rapport zal worden uit gebracht, aan de hand waarvan B. en W. nadere plannen zullen uitwerken. De heer Twaalfhoven informeerde verder naar de diepspitregeling te Heems kerk. De voorzitter deelde mede, dat deze diepspitregeling plotseling is ingegaan door dat er onverwacht bericht kwam dat er een aantal werkloozen te Heemskerk te werk moesten worden gesteld op een uurloon van 0.30 met 10 pCt. toeslag. Dan bracht de heer Twaalfhoven ter sprake den aanleg van een noodvliegveld in den Dorregeesterpolder; hij vroeg of daar omtrent iets bij het gemeentebestuur be kend is. De voorzitter deelde mede, dat hem niets anders bekend is dan dat aan den huurder van het weiland de huur met in gang van October a.s. is opgezegd en dat door B. en W. aan het ministerie van defen sie is geschreven, om, indien bij den aanleg van het eventueele vliegveld, zand noodig mocht zjjn, dit zoo mogelijk uit de meer te halen. De heer Twaalfhoven vroeg voorts naar de klandestiene visscherij tijdens de ijs- periode, waardoor de pachter van het visch- water groote schade zou hebben geleden. De voorzitter antwoordde, dat daar wel degelijk op is toegezien, doch dat het met mogelijk was om dit geheej te voorko men. Ds heer Groen vroeg of er al iets bekend is omtrent den aanleg van den weg Uitgeest ^Akersloot. De voorzitter zei, dat binnenkort daarmede zal worden begonnen en thans reeds een opzichter daarvoor in de gemeente is komen wonen. Zaterdag' verscheen het rapport der com missie van onderzoek in de memorie van antwoord van B. en W. over de begroo ting 1940, met welker behandeling Don derdagmiddag een aanvang wordt ge maakt. Ook de commissie is verwonderd over het voornemen van B. en W. om een ambtenaar ter secretarie met de leiding van het distributiebedrijf te belasten. B. en W. zeggen, dat de omvang van het leiderschap geen volle dagtaak vor dert en dat deze het meeste werk buiten de kantooruren verricht. In October bleek het noodzakelijk het personeel ter secretarie uit te breiden en de kantoor uren te verhoogen. Honderden snakken naar een ook tijdelijke functie van 1300. Wij blijven het dwaas oordeelen, daar mede een ambtenaar te belasten, die reeds met overwerk is overladen. De inspecteur van den arbeid, ir. Holke, betoogde dezer dagen te Haarlem, dat de werkloosheid ook overwonnen moet worden door inper king van de overwerkvergunningen. B. en W. zijn zich blijkbaar het onsociale van hun houding niet bewust. Wij hebben alsnog hoop, dat de raad zal toonen, dat dit met hem wel het geval is. Aangezien de raadsleden te B'ergen, in tegenstelling met vele andere gemeenten, voor het bijwonen van de vele commissie vergaderingen geen presentiegeld genie ten, verzet de commissie zich terecht tegen verlaging van de post: „Kosten van vergaderingen, verver- schingen enz.", welke post voor 1939 op 100 was geraamd, doch die door B. en W. tot 60 is terug gebracht. B. en W. stellen voor er 75 van te maken. B. en W. kunnen dus heusch wel zuinigheid de- monstreeren, al zijn ze zoo royaal voor te stellen het aantal veldwachters van 3 op 5 te brengen. De tijd waarin de goedige v. d. Kerk dit baantje alleen opknapte is nog niet zoo ver achter ons. Wij hebben nu eenmaal een politiebureau. Het zielental neemt toe en de politiek van het meer zielen tellende naburige Heiloo, waar men het tot nog toe met een veldwachter doet, kunnen wij niet be wonderen. Niet vergeten mag worden, dat in Ber gen ook twee rijksveldwachters gestatio neerd staan en voorts dient wel ernstig te worden overwogen of de beide tijdelijke veldwachters wel voor aanstelling in vas ten dienst in aanmerking komen en of men voor vast geen keuze kan krijgen uit meer bevoegden. De baders zullen zeker met voldoening kennis nemen, dat B. en W. zich met het voorstel van de commissie vereenigen om ter aanvulling van het bestaande red dingsmateriaal een reddingsvlot aan te schaffen. Nu de Hollanders met de vacan- tie moeilijk naar buiten kunnen en het Bergerstrand, waar zich geen golfbrekers bevinden, geheel vrij komt voor het bad leven, mag zeker een druk seizoen ver wacht worden. Na een opmerking van de commissie verklaren B. en W. zich voorts ook bereid om de post „bestrijding gladheid der we gen" geraamd op 315 gezien het feit, dat daarop reeds thans 1329,54 is uitge geven op 1485 te ramen. Voor sneeuwruimen en open houden van straatkolken is dit jaar reeds 436.79 uitgegeven, waarom B. en W. nog voor stellen hiervoor een nieuwe post van 500 op de begrooting te brengen. Voorts ver klaren B. en W. zich bereid de post, „be strijding der tuberculose", geraamd op 1115, indien dit noodig blijkt, te over schrijden. Gezien het feit, dat ook Bergen een extra bijdrage ontvangt uit het Werkloosheidssubsidiefonds, is het niet mogelijk, aldus antwoorden B. en W., om, overeenkomstig de wenschen van de commissie het geneeskundig toezicht op de schoolkinderen ook uit te strekken op het gebied der eenlingen. Na een bemerking van de commissie verklaren B. en W. zich bereid het salaris van den ambtenaar bij de administratie voor publieke werken op 1000 met 4 éénjaarlijksche verhoogingen van 75 te brengen en dat voor den adjunct opzichter teekenaar op 1200 met vier éénjaarlijksche verhoogingen van 100. De kleuterschool van Volks onderwijs. Met verwondering namen wij kennis van het antwoord van B. en W. op de vraag van de commissie of het niet moge lijk is aan „Volksonderwijs" uit de van de militairen ontvangen vergoeding voor het lokaal in de openbare school waarin de Kleuterschool gevestigd was, een toelage te geven, waardoor „Volksonderwijs" in staat wordt gesteld de meerdere huur, die zij thans moet betalen, te voldoen. B. en W. antwoordden dat dit niet mo gelijk is. Volksonderwijs betaalde tot nog toe voor dit lokaal aan de gemeente 150 en moet nu voor een woning, waarin de school tijdelijk gevestigd is, 360 betalen. Het gaat dus om 'n 200. Wij meenen met stelligheid te weten, dat de gemeente voor het schoolgebouw een huur betaalt, berekend naar het aantal lokalen, die veel hooger is. Het antwoord van B. en W. eischt o. i. verdere toelichting. Bovendien was het lokaal van „Volksonderwijs" en heeft o. i. Volksonderwijs de huur die de militairen be- verhuurd recht op talen. Een geschil in de vorige raadsvergade ring over de kosten van het onderwijs wordt thans tot oplossing gebracht. B. en W. verklaren zich thans n.l. bereid om voor de berekening van de gemiddelde kosten per leerling voor het toezicht op De gistermiddag in het Gulden Vlies te Alkmaar gehouden vergade ring van bovengenoemden bond werd bijgewoond door vertegen woordigers van alle aangesloten ver- eenigingen, behalve die te Warmen- huizen, welkèr afgevaardigde op het laatste moment was verhinderd. Voorzitter was de heer H. G. R ij s, ge meentesecretaris van Warmenhuizen, die na een kort openingswoord, waarin hij opwekte tot krachtig voortgaan, ondanks de ongun stige tijdsomstandigheden, de vergadering voor geopend verklaarde. Na de goedkeuring van de notulen deelde de voorzitter mee, dat de propaganda voor den bond onverdroten was voortgezet; het resultaat was echter aan deze propa ganda omgekeerd evenredig: er werden geen resultaten geboekt. Met één vereeniging was wel contact verkregen, maar een toegezegde nadere uitnoodiging om over het belang van aansluiting te spreken was nog niet van die zijde ontvangen.. Spr. uitte over een en ander zijn teleur stelling, omdat samenwerking tusschen vereenigingen met eenzelfde doel eigenlijk onafwijsbaar moet worden geacht. De vergadering onderstreepte deze woor den. Jaarverslag van den secretaris. In het door den heer H. V i n k e (Broek op Langendijk) als secretaris uitgebrachte jaarverslag wordt geconstateerd, dat helaas niet alle besturen van aangesloten kassen den ernst van dezen tijd voldoende inzien en hun plicht om te pogen de daardoor ont stane moeilijkheden te boven te komen niet voldoende begrijpen. In verschillende dezer kassen toch gaat het ledental gestadig ach teruit, zoodat, als er geen verandering komt, enkele over eenige jaren zullen moeten ver dwijnen. Er zijn thans 14 afdeelingen aangesloten met totaal 963 leden (v.j. 991); 9 dezer gin gen achteruit, 3 bleven gelijk en 2 waren vooruitgegaan in ledental. Het bezit der 14 afdeelingen was gezamenlijk 22.509.09 (v.j. 21.378.41). Aan contributies ontvin gen zij samen 10.351.22 (v.j. 10.568.86; aan ziekengeld is uitgegeven 7362.83 (v.j. 7220.30) voor 245 ziektegevallen (v.j. 249; over 7973 ziektedagen (v.j. 7367). Het aantal ziektedagen bewoog zich weder in stijgende lijn, vooral blijkend uit den lan- geren duur der ziektegevallen. Wat de propaganda betreft, het bestuur zal deze voortzetten, ondanks het uitblijven van gunstig resultaat. Het herverzekeringsfonds verricht voor treffelijk werk: 13 gevallen deden zich voor, waarbij de hulp van het fonds werd ingeroepen. Het bestuur hoopt, dat de nog niet aangesloten kassen haar belang zullen inzien en alsnog zich als lid opgeven. Aan het slot wordt de wensch uitgespro ken, dat in 1940 de besturen der kassen hun schouders zullen zetten onder het werk, dat zij op zich hebben genomen, opdat de zegen rijke werking der ziekenkassen blijve be staan tot in lengte van jaren. Het jaarverslag werd onder applaus goed gekeurd. Jaarverslag van den penningmeester. De heer V i n k e, die tevens penning meester van den bond is, bracht ook zijn financieel verslag uit. De ontvangsten had den bedragen 124.95 (met inbegrip van het 'saldo over 1938 ad 20.07). De uitgaven waren 78.45, zoodat er een saldo was van 46.50. Van het herverzekeringsfonds waren de ontvangsten 820.03, de uitgaven 377.57, het saldo 442.46. Bij monde van den heer D e 1 v e r uit Burgerbrug verklaarde de kascommissie alle bescheiden van den penningmeester in orde te hebben bevonden. Spr. adviseerde tot goedkeuring van de beide rekeningen en tot het dechargeeren van den penning meester. Aldus werd. besloten. Tot lid van de kascommissie voor 1940 wérd aangewezen de afd. Hauwert, ter ver vanging van Burgerbrug, zoodat zij zal be staan uit de afdeelingen St. Maartensvlot- brug, Schoorl en Hauwert. het onderhoud voor de openbare school 50 en voor de ulo 40 per jaar in reke ning te brengen. Voorts zeggen B. en W. toe een begrooting der kosten voor het maken van een centrale verwarming in de ulo-school te laten maken. Werkobjccten. Als werkobjecten voor 1940 voor de werkverschaffing staan op het program ma: le. de aanleg van den verbindingsweg naar 't vliegveld (NesdijkGroeneweg); 2e. de verbreeding van den Meerweg; 3e. het verder doortrekken der ver binding NesdijkZuidlaan, vanaf den Ouden Bergerweg tot de Dr. van Peltlaan; 4e. het onderhoud van diverse betu- me-wegen. Aangezien de vermakelijkheidsbelas ting in 1939 1777.14 heeft opgebracht, wil de commissie het salaris van den con troleur van 52 op 150 brengen. B. en W. zeggen met 104 te willen volstaan. Met het oog op de onzekere tijden vin den B. en W. het ongewenscht gelden aan te vragen voor den bouw van een 10 a 15-tal kleine woningen voor 2 a 3 perso nen, zooals de commissie gewenscht oor deelde. Voorts zeggen B. en W. toe met den wensch om de begrooting in de toekomst te doen vergezeld gaan van een toelich ting, rekening te willen houden. Hiermede hebben wij het voornaamste weergegeven. Uit een en ander blijkt dat er slechts over een paar punten verschil bestaat, zoodat Donderdag verwacht mag worden, dat de begrooting wordt afge handeld. De begrooting. De begrooting 1940 sloot in inkomsten er. uitgaven op 143. Er is f 30 uitgetrokken voor propaganda en 38 voor onvoorziene uitgaven. Verschillende leden betoogden de noodzaak van propaganda, zoodat het daar voor uitgetrokken bedrag wel aan den lagen kant zal zijn. Aan contributie is geraamd 95.20. De afd. Hauwert vond het bedrag van 25 voor vergoeding van den secretaris-pen ningmeester wel wat laag. De heer V i n k e wees verhooging af. De begrooting werd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Als leden van het bestuur werden de af tredenden, de heeren Groen en Rijs, herbe noemd. De 65-jarige zieke leden. De afdeeling Venhuizen had een voorstel ingediend, beoogende om voor de 65-jarige leden, die ziek worden, elke volgende ziekte als een voortzetting van de vorige te reke nen, tot totaal een jaar uitkeering zal zijn genoten, waarna afschrijving moest volgen. Deze wijziging zou moeten worden opgeno men in het huishoudelijk reglement. Het bondsbestuur zei in zijn prae-advies, dat het de motieven tot het voorstel kon be grijpen, doch in verband met doel en stre ven van de vereenigingen achtte het aan neming van het voorstel niet gewenscht. De oudere leden toch hebben in het algemeen vele jaren de kassen gesteund met hun contributie en twee jaren geleden is de uit- keeringsduur verlaagd van 2 op 1 jaar. De afgevaardigde van Venhuizen verde digde het voorstel uit een oogpunt van bil lijkheid tegenover hen, die vaak vele jaren contributie hebben betaald. Door aanneming van het voorstel zou worden voorkomen, dat oude werkers uit de vereeniging werden ge- stooten, terwijl renteniers, die in dezelfde ziekte-positie verkeeren, lid zouden kunnen blijven. Spr. zette dit nader uiteen aan de hand van de bepalingen van het reglement. De voorzitter verdedigde uitvoerig het prae-advies, wijzende o.a. op de uitge oefende controle over de ziektegevallen, waardoor excessen wel kunnen worden ge weerd. De heer Koeman (bestuur) betoogde, dat de ouderen toch altijd verzekerd zijn ge weest. Wijziging van het reglement te hun nen behoeve vond spr. niet noodig, omdat zij steeds de rechten van het lidmaatschap behouden. Als de kassen zorgen, dat zij steeds weer jonge leden krijgen, zal zorg voor de financien, waardoor de ouderen (omdat zij grootere ziektekansen hebben) zouden kunnen worden gedupeerd, over bodig blijken. Een goede controle op de ziektegevallen zal in dezen goed werk doen. Verschillende heeren gaven hun ziens wijze nog te kennen, waarbij werd medege deeld hoe hier en daar door de besturen wordt gehandeld bij voorkomende herhaal de ziektegevallen. Tenslotte stelde de heer K o e m an voor om het voorstel aan te houden tot de vol gende vergadering en het intusschen in de verschillende afdeelingen nogeens aan een bespreking te onderwerpen aan de hand van verschillende gevallen uit de practijk, waar mee de afdeelingen elkaar door bemidde ling van het hoofdbestuur op de hoogte dienen te houden. Aangezien ook Venhuizen zich met dit voorstel kon vereenigen, werd aldus be sloten. Molestrisico. Bij de rondvraag bracht de afgevaardigde van Burgerbrug de vraag naar voren hoe de verschillende vereenigingen staan tegenover de molestrisico. De voorzitter vond, dat deze kwes tie wel onder oogen mag worden gezien, omdat de vereenigingen de risico van oor logsgevaar niet kunnen dragen in vollen omvang. Spr. wenschte, dat alle aangesloten afdeelingen zich over deze zaak beraden en een bepaling dienaangaande in het regle ment opnemen, zooals het hoofdbestuur die aan de vereenigingen zal doen toekomen. Spr. adviseerde om er dan bij op te nemen, dat die bepaling in werking zal treden, zoodra het bestuur zulks wenschelijk acht. Hierna volgde sluiting. Geslaagd. De heer K. Kruiten alhier is te Haar lem geslaagd voor het kruideniers-examen vakbekwaamheid. Uitvoering van K, n. K. Zondag gaf de tooneelvereeniging Kunst naar Kracht haar laatste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd „Wilde Rozen", spel van leed en hartstocht, in drie bedrij ven door Joh. van Eekelen. Toen de voor zitter, de heer P. Slot, opende, was de zaal eivol in tegenstelling met de verwachting door het bijzonder slechte weer. Toen het doek vaneen ging werd het pu bliek verrast door het aanschouwen van een geheel nieuw décor, dat uitstekend in dit stuk paste, evenals de requisieten. Over personen zullen we niet uitweiden, doch stuk voor stuk gaf ieder lid een goede uit beelding van zijn rol, in één woord: het was af, daartoe leende zich de dialoog van het stuk bijzonder. Onder groote aandacht werd het stuk aangehoord. De grime van den heer Loevens droeg veel bij tot het succes. Na af loop kwam de voorzitter met zijn sluitings- speech. Hij sprak zijn dank uit aan de actieve le den die het nieuwe tooneel hadden gemaakt, alsmede aan de eigenaars der meubelen. Voor een 3-tal leden was deze een af- scheidsvoorstelling wegens hun vertrek naar elders. Spr. dankte hen voor hun ijver en de toewijding, waarmede ze .de vereeniging hadden gediend. Met een dankwoord aan leden en dona teurs sloot spreker dezen avond, waarna een geanimeerd bal volgde. UW GOEDE NAAM MOET BEWAARD BLIJVEN. jaren een burcht van „Goodwill" heb ben opgebouwd, dienen haar adver- tentiepolitiek voort te zetten en moe ten de namen van haar producten onder het oog blijven brengen van het publiek, zoodat wanneer de oorlog afgeloopen is en men weer in vreed zamer tijden leeft, de oplossing der groote problemen van heropbouw gemakkelijker zal worden. ORD ASHFIELD, Voorzitter „Adv. Ass." Woensdag 20 Maart. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (VARA- uitz.) 8.ANP-ber. 8.10 Orgelspel. 8.45 Gr.pl. 9.30 Keukenpr. 10.VPRO-mor- genwijding. 10.20 Voor arb. in de Con- tinubedr. 11.30 Voor de vrouwen. 12. Gr.pl. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.1.45 Rosian-orkest. 2.Mazen, causerie. 2.30 Viool, piano en gr.pl. 3.15 Voor de kinde ren. 5.30 Gr.pl. 6.Orgelspel. 6.30 Saen- lants Arcadia, causerie. 6.50 Zang met pianobegeleiding. 7.VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Volksliederen. (7.30 VPRO: Bij bel vertellingen). 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest en solist. 9.Radio- tooneel. 9.45 Rosian-orkest. 10.10 „Schul dig of onschuldig?", causerie. 10.20 De Ramblers. 10.40 Medische vraagbaak. 11.ANP-ber 11.10 Orgel en klarinet. 11.45—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 301,5 M. (Alg. progr. NCRV). 8.ANP-ber. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gr.pl. (9.309.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.Gr. pl. 11.15 Pianovoordr. en gr.pl. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.45 Een woord voor U, toe spraak. 1.Christ, kinderkoor „Zang vogeltjes" met pianobegeleiding en gr.pl. I.45 Celesta-ensemble en gr.pl. 2.30 Christ, lectuur. 3.Celesta-ensemble. 3.35 Gr.pl. 3.45 Zang. 4.30 Gr.pl. 4.404.55 Felicitaties. 5.Voor de jeugd. 5.45 Gr.pL 6.30 Tuinbouwcauserie. 7.Ber. 7.15 Let terkundig halfuur. 7.45 Gr.pl. 8.ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Christ. Zangver. „Hosanna" en solisten. 10.ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Het Heinz Hermann- trio en gr.pl. 11.25 Gr.pl. Ca. 11.5012. Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 10.20 n.m. ook 342 M.) 11.20 Sted. orkest van Worthing. 11.05 Causerie „My war diary". 12.20 Ber. 12.30 Orgelspel. 12.501.20 Cello en piano. 2.20 Henry Hall's orkest. 2.50 Radiotooneel. 3.35 BBC-orkest. 4.20 Ber. (Wels). 4.25 Korte Welse kerk dienst. 4.40 Voor de kinderen. 5.05 Voor tuinliefhebbers. 5.20 Ber. 5.35 Vroolijke voordr. 5.50 Act. uitz. 6.20 Mededeelingen. 6.40 Radio-biografie van Paul Whiteman. 7.20 Opera-uitz. 8.20 Ber. 8.40 From the Front Bench, causerie. 8.55 Revue-uitz. 9.30 Solisten voordr. 9.50 Schotsch concert. 10.20 Henry Hall's orkest. 11.Orgelspel. II.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 11.20 Zang. 11.20 Félix Raugel-koov en vioolvoordr. 12.05 Vioolvoordr. 12.35 Zang. 1.05 en 1.30 Pianovoordr. 2.20 Lit.-muz. progr. 2.50 Radiotooneel. 3.50 Zang, 4.20 Chansons. 4.35 Loewenguth-kwartet en soliste. 5.35 Zang. 6.20 en 6.50 Radiotooneel. 8.05 Muz. causerie. 8.35 Celovoordr. 9.05 Heden- daagsche muziek. 10.05 Variété. 10.20 Chansons. 10.35 Radiotooneel. 11.0511.50 Zang. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.55 Gr.pl. 9.309.50 Solistenconcert. 10.50 Concert. 12.20 Omroep-Amus.-orkest. 1.45 Populair concert. 3.20 Voor soldaten. 5.40 Herd, van Fr. Hölderlin. 7.05 Gr.pl. 7.45 Radiotooneel. 8.50 Gr.pl. 9.50 Tot sluiting zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.05 en 12.30 Los Companeros- orkest. 12.501.20 Gr.pl. 4.55 Klarinet trio Stevens.a 5.35 Zang met toelichting. 6.20 Gr.pl. 7.20 De molen van Sanssouci, operette. 9.3010.20 Gr.pl. 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.501.20 Gr.pl. 4.35 Pianovoordr. met toelichting. 4.55 Radio-orkest. 5.35 Het d'Hollencourt- kwartet. 6.05 Radio-orkest. 7.20 Voor sol daten. 7.50 Gr.pl. 9.05 Omroepsymph.- orkest, Omroepkoor en solisten. 9.30— 10.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Omroepkleinorkest. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Ber. 9.50 B. Derksen's orkest. 10.20 Politiek overz. Hierna Symph.-con- cert. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nacht concert. 12.261.20 Militair programma. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.20, Diversen 8.20 9.30, Keulen 9.309.50, D.sender 9.50 10.10, Hamburg 10.10—11.20, Brussel VI. 11.2013.20, Danmarks R. 13.2015.20, D.sender 15.2016.20, Parijs Radio 16.20 16.35, Brussel Fr. 16.3517.20, D.sender 17.20—17.50, Keulen 17.50—18.20, Brussel VI. 18.20—19.20, Fr. 19.20—19.30, Dan marks Radio 19.3021.20, Beromünster 21.2021.30, Brussel Fr. 21.3022.05, Mo- tala 22.05—22.20, Parijs R. 22.20—22.35, D.sender 2.3523.20, Diversen 23.20 23.30, D.sender 23.3024. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Engeland 8.209.Diversen 9.9.35, Engeland 9.35—10.20, West Reg. 10.20—11.50, Brus sel Fr. 11.50—12.30, West Reg. 12.30—15.35, Engeland 15.3516.20, West Reg. 16.20— 17.20, Brussel VI. 17.20—18.05, Fr. 18.05— 18.20, Boedapest 18.2018.40, Engeland 18.4018.50, Beromünster 18.5019. Engeland 19.—20.20, Breslaü 20.2023.20, Brussel VI. 21.2022.20, Engeland 22.20 23.20, Parijs Radio 23.3024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 9