WALMA Afscheid A. Fledderus. Lingerie HELDER WIT KASTPAPIER P.O.A. n.v. Tel. 3892 Payglop 18 Als directeur van de Ambachtsschool. LAATSTE BERICHTEN Jkownciaat Hieuios SCHOORL EERSTE BLAD 2 ~"i flp®4" Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. De prijzen op de heden gehouden kaas markt waren voor onze zuivelbereiders wel zeer teleurstellend. De hoogste markt was 20.50 per 50 kg., doch gemiddeld was de prijs slechts 18.50 tot f 19, een prijs die be slist onvoldoende moet worden genoemd. Bij een vastgestelde boterprijs van 16 hadden onze kaasmakers, wanneer zij de melk tot. boter hadden verwerkt, voor de melk niet minder ontvangen dan thans, zoodat zij thans voor den meerderen arbeid die het kaasmaken vordert, niets ontvangen. Door de regeeringsmaatregelen hebben de zuivelbereiders het in hun hand de verdere daling te voorkomen. Zij kunnen n.l. door de ondermelk, als veevoeder naar de boer derij terug te zenden, hetgeen voordeeliger is dan krachtvoer koopen of door de onder- melk voor de vervaardiging van melkpoeder te bestemmen, voorkomen, dat er meer kaas op de markt komt dan gevraagd wordt. De afname in Frankrijk is nog steeds gering. Voorheen werden voor de export van kaas naar Frankrijk licenties verstrekt aan de Hollandsche exporteurs op grond van het historisch verleden. Thans verstrekt Frank rijk die licenties aan de Fransche impor teurs, die de kaas echter moeten betrekken van hun vroegere leveranciers, die van de Nederlandsche regeering zonder een behoor lijke winstmarge, niet mogen exportee ren, zoodat het uitgesloten is dat fabrieken of handelaren in Frankrijk prijsbedervend optreden. In Duitschland is dit ook niet mogelijk, omdat de export daar heen over de claering loopt. De export naar Engeland was tot nog toe vrij, doch is dit na 27 Maart ook niet meer. Engeland neemt echter weinig N.H. kaas af. Van groot be lang is, dat de binnenlandsche kaasconsump tie daalt. Dit wijst er op, dat tengevolge van de stijging der broodprijzen in tal van Nederlandsche gezinnen minder kaas kan worden gebruikt. Bij de thans dalende kaas- prijzen is kaas echter het goedkoopste volks- voedsel, dat men bekomen kan, zoodat een verhoogde afzet in het binnenland verwacht kan worden. De moeilijkheid is, dat de han del nog met belangrijke voorraden zit, die tegen hoogere prijzen zijn ingekocht. Ook voor de handelaren is de gang van de markt dus niet voordeelig. De aanvoer 59.000 kg. (vorig jaar 82.000 kg.) wijst er voor een deel reeds op, dat verschillende fabrieken grootere hoeveelhe den melk op andere wijze verwerken, doch is ook een aanwijzing, dat steeds meer kaas rechtstreeks aan de fabriek verkocht wordt. In dezelfde week van 1937 toch bedroeg de aanvoer 71.000 kg. en in die van 1938 66.000 kg. Alleenverkoop bij Langesiroat 102 MEER WAGONS VOOR KOOLEXPORT. Zooals algemeen bekend is, was het wa- gonvraagstuk weer aan de orde van den dag in het kooldistrict. Leden van de tuin- bouwver. te St. Pancras vroegen den voor zitter, den heer de Vries, om inlichtingen omtrent deze stagnatie in den afzet. Reeds eerder was door het kringbestuur van den N. T. B, Langendijk een stap gedaan om een oplossing te vinden, en met goed resultaat. Als voorzitter van den N. T. B.-kring Langendijk, die het geheele koolrayon be sloot, heeft de heer de Vries zich tot den minister van waterstaat gewend met een telegram van den volgenden inhoud: Verzoeke beleefd uw medewerking om meer wagons voor kool-export aan den Langen dijk. Een begeleidende expresse-brief is ver zonden, waarin uiteenzetting werd gegeven waarom wederom een telegram moest ge stuurd worden ter herinnering aan de audiëntie van 2 Febr. j.l. Het resultaat was reeds den volgenden dag merkbaar. Er werden méér wagons dan gewoonlijk naar de verschillende laadplaat sen gestuurd. EEN FRAAI STUK HUISVLIJT. De heer Hoedjes van Heiloo, .monteur aan de Auto-Centrale alhier, heeft in zijn vrijen tijd iets bijzonders gepresteerd op het ge bied van huisvlijt. Naar aanleiding vandoor hem aangevraagde en verkregen teekenin- gen heeft hij het bekende schip „Oranje" als model nagemaakt. Meer dan twee jaar heeft de heer Hoedjes aan dit werk zijn vrije uren besteed, maar het resultaat is dan ook verrassend en een bewijs dat men met geduld en ambitie zeer veel kan berei ken. Het door hem vervaardigde model, tot in alle onderdeelen zorgvuldig afgewerkt, is te zien in de étalage van Meijer's visch- handel in de Langestraat en verdient zeker de aandacht, want het is inderdaad een fraai stuk werk. AANRIJDING WIELRIJDER EN MOTORRIJDER. Gistermorgen omstreeks 10 uur stak de 12-jarige M. K., wonende alhier, onver wachts den Friescheweg over en liep daarbij tegen een tweewielig motorrijtuig op. waardoor hij kwam te vallen en aan zijn voorhoofd en rechterarm verwond werd. De bestuurder van het motorrijtuig, genaamd A. B., wonende te Ilpendam, be kwam als gevolg hiervan een geringe schade aan zijn motorrijtuig, terwijl 6 zij ner tanden los raakten. De jongen is door de 'politie thuis gebracht en naar zijn huisarts verwezen. Het ongeluk kan als een samenloop van omstandigheden wor den beschouwd. VERBOUW KANTOOR EN MAGAZIJNEN FIRMA MEIJBOOM. Donderdagmiddag werd, onder ar chitectuur van den heer P. J. van der List namens de erven A. Meijboom aanbesteed het verbouwen van kantoor en magazijn aan de Oudegracht te Alkmaar. Er werd ingeschreven als volgt: N. Duinmaijer te Alkmaar 2150; Haan te Heiloo 2450; N. Bolten te Heiloo 2490; Bos te Limmen 2600; E. van Latum te Alkmaar 2600; Gebr. Hoedjes te Heiloo 2651; Gebr. Kops te Heiloo 2670; Gebr. Schuit te Egmond aan den Hoef 2995; Gebr. Pilkens te Alkmaar 3075; Schermer te Alkmaar 3250; S. Koning te Alkmaar 3432; Fa. Kuiper te Heiloo 3480; J. N. Schuit te Alkmaar 3490; B Kuiper te Heiloo 3515; G. Roosloot te Bergen 3733. De gunning is aangehouden. HET OUDE HOF TE BERGEN NATUURRESERVAAT? Nu de Kroon het gedeelte van het uitbrei dingsplan voor de omgeving van het „Oude Hof", waarbij bepaald werd, dat het terrein om „Het Hof" werd aangemerkt als een ge bied waar voor de bebouwing overleg tus- schen den eigenaar en de gemeente ge pleegd moest worden, niet heeft goedge keurd, nam, in de gistermiddag gehouden vergadering, de raad met algemeene stem men een door den heer Voute ingediende motie aan, waarin B. en W. werden uitge- noodigd, met de tegenwoordige eigenaars onderhandelingen aan te knoopen om een modus te vinden waardoor voor de toekomst bereikt wordt, dat dit prachtige gebied on geschonden bewaard blijft. Sinds onheugelijke jaren is dit 4 H.A. groote gebied, dank zij de vrijgevigheid van de eigenaars, het wandelcentrum geweest voor de Bergenaren en de zomergasten. Voor Bergen als vacantieoord is dit een waardevol recreatieoord. Ongetwijfeld ge nieten honderden gasten van de vrije wan deling in het 80 H.A. groote natuurreser vaat, dat in 1930, met steun van de provin cie, door de gemeente werd aangekocht, maar van de wandeling onder de eeuwen oude boomen om „Het Hof" hebben duizen den genoten. Het valt in den raad te prijzen, dat hij unaniem de wenschelijkheid inziet om dit gebied ook voor de verre toekomst onge schonden te verzekeren. Van de tegenwoor dige eigenaars is voldoende bekend, dat zij met groote liefde voor het eigenaardig schoon van Bergen bezield zijn. Van hen behoeft niet gevreesd te worden, dat ge noemd terrein als villapark in exploitatie zal worden gebracht, al zal hier en daar een mooi landhuis de schoonheid van het geheel geen afbreuk doen. De heer J. van Reenen, die door het vrij willig overdragen der wegen met de ber men, het schenken van de gronden voor het rijwielpad van Bergen naar Egmond, het schenken van de Hertenkamp en van het terrein voor de openbare Uloschool, reeds zooveel voor Bergen deed, zal ongetwijfeld de kroon op zijn werk zetten, wanneer hij zijn medewerking verleent voor het door den raad gewenschte doel, dat ook ongetwijfeld zijn sympathie zal hebben. in prima soorten Er waren gistermiddag in één dei- grootste lokalen van de ambachts school zeer veel menschen bijeen. Daar waren, naast een groot aantal leerlingen, die him diploma bij het verlaten van de school in ontvangst zouden nemen, de aan de school ver bonden leeraren en eenige oud- leeraren en dan de leden van de commissie van toezicht en de be- stuursleden, en verder nog tal van andere genoodigden, onder wie een zevental officieren, die met hun manschappen een deel van het groo te schoolgebouw in gebruik hebben genomen. Deze ongewoon groote belangstelling vond voor een zeer groot deel haar oorzaak in het aanstaand vertrek van den directeur der school, den heer A. Fledderus, die voor het laatst in de school was en zich binnenkort als ambteloos burger gaat vestigen in Den Haag. Zijn plaats hier zal worden ingeno men door den heer Arnoldus, thans direc teur van de ambachtsschool te Zaandam. Bij de uitreiking van de diploma's heeft de directeur de leerlingen hartelijk toege sproken, terwijl velen hunner, die zulks om hun prestaties verdienden, nog een extra compliment kregen. Na deze plechtigheid sprak de heer Fled derus nog een gemoedelijk woord tot de ge diplomeerden, erop wijzend, dat zij nu een belangrijken stap hebben gedaan om te worden opgenomen in de maatschappij. De voorzitter van het bestuur der school, ir. Ph. M. B o s s c h e r, wekte de gediplo meerden nog eens extra op om de avond cursussen bij te wonen. Dit getuigt van ka rakter en van sterken wil om verder te ko men in de wereld. Het afscheid van den directeur. Verschillende sprekers. Nadat ververschingen waren aangeboden, herinnerde de heer ir. Bosscher eraan, dat het bereiken van de leeftijdsgrens (65 jaar) voor den heer Fledderus aanleiding is heen te gaan als directeur der school. Spr. roem de diens werk en kon begrijpen, dat het moeilijk valt de taak aan anderen over te dragen. Geconstateerd kan worden, dat de school met haar tijd is meegegaan en in bloeiendcn toestand verkeert. In het afge- loopen seizoen waren er, de verschillende cursussen inbegrepen, circa 1200 leerlingen met een staf van een vijftigtal leeraren. Het vertrek van den heer Fledderus doet het bestuur leed, al zij hem zijn' rust van harte gegund. Spr. dankte hem voor de steeds betoonde prettige samenwerking. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, sprekende namens het ge meentebestuur, waarvan het college van B. en W. voltallig aanwezig was, constateerde, dat de heer Fledderus in alle opzichten heeft getoond, dat de zware taak van het direc teurschap der school bij hem aan goede handen was toevertrouwd. Hij heeft hier de roeping gevonden, die hem lief was en den bloei en den groei der school kunnen bevor deren tot spr.'s verwondering en groote be wondering op een bijzondere wijze, die hem veel deed zijn voor de leerlingen. Er be stond steeds een goede verstandhouding tus- schen het gemeentebestuur en den vertrek kende en speciaal tusschen spr. als belast met de portefeuille van onderwijs en den directeur was de verhouding buitengewoon aangenaam. Spr. dankte den heer F. voor wat hij in den loop der jaren in Alkmaar heeft gepresteerd. De heer K o h n e r t kon met genoegen terugzien op de periode van ruim 16 jaar, gedurende welke de heer Fledderus in Alk maar werkte. Hij toch heeft veel verbeterd en veranderd in de school, zoodat er mooie, ruime lokalen zijn gekomen en alles wat voor het onderwijs noodig was. Het spijt dan ook de leeraren ten zeerste, dat de heer F., die steeds op de bres stond ook voor hun belangen, thans moet heengaan. Als aandenken van de leeraren, het per soneel van den administratieven dienst en andere aan de school verbondenen bood spr. den heer Fledderus een fototoestel aan, ter wijl aan mevr. F. een mooie bloemenmand werd overhandigd. De heer D. S a a 1 sprak een afscheids woord als bestuurslid van de vereeniging voor vakopleiding voor handwerkslieden in Nederland, van welker afd. Alkmaar de heer F. secretaris is. Spr. constateerde met groote voldoening, dat de heer F. in Alkmaar zeer veel heeft gedaan voor de vakopleiding en dankte hem daarvoor namens het hoofdbe stuur, de hoop uitsprekend, dat hij den heer F. in de toekomst nog vele malen zal ont moeten in de vereen, voor vakopleiding. De heer R. J. K o k uit Amsterdam, con troleur voor de vakopleiding voor typogra fie, sprak namens de commissie voor den typografencursus, die steeds uitstekend met den vertrekkenden directeur had samenge werkt en wenschte hem en zijn familie het beste in de nieuwe woonplaats. De heer dr. D. M o 1 sprak als voorzitter van de Nutsspaarbank te Alkmaar, opmer kende dat de heer Fledderus niet alleen voor zijn school, maar ook voor andere zaken be langstelling had. Hij toonde die door zijn medewerking tot het plaatsen van een spaar - automaat in de school en daar was het be stuur dankbaar voor. Overste Baan dankte voor de geboden gelegenheid om aanwezig te kunnen zijn op dit officieele afscheid. Zeer bezwaard waren de militaire autoriteiten geweest beslag te moeten leggen op een deel der school. Spr. stelde den in deze maanden ondervonden steun zoowel van het personeel als van de leerlingen, zeer op prijs en bood als herin nering aan dezen tijd een foto aan, waarop de officieren voorkome, die thans mede in de school resideeren. Aan mevr. Fledderus schonk spr. bloemen. Kapitein Schaap, commandant van het Depot Luchtdoelartillerie, roemde de voor komendheid van den heer Fledderus en be wonderde hem, dat hij de school „draaiende" kon houden, ondanks de bezetting. De heer Sch i 1 d e r voerde het woord namens het comité voor bakkersvakonder- wijs en bracht den heer Fledderus dank voor diens steun bij de ten slotte geslaagde pogin gen dit onderwijs onder te brengen bij het nijverheidsonderwijs. De voorzitter bood namens de ver eeniging van directeuren van scholen voor nijverheidsonderwijs een mooie bloemen mand aan. De heer Fledderus spreekt. De heer Fledderus dankte ten slotte uitvoerig en op meermalen humoristische wijze, de verschillende sprekers. Waar het hier gold het afsluiten van zijn ambtelijke loopbaan, ging spr. na hoe hij in 1903 te Amersfoort bij het nijverheidsonder wijs kwam, in 1908 als directeur der am bachtsschool in Oostburg optrad en in 1914 naar Delft ging. Op advies van den toen- maligen inspecteur-generaal van het nijver heidsonderwijs, den heer H. J. de Groot, dien hij „den vader" van dat onderwijs noemde, was spr. in 1924 naar Alkmaar ge komen, waar hij met genoegen verklaarde hij dit steeds prettig met personeel en bestuur had samengewerkt, zoodat het hem moeilijk valt alles en allen in den steek te laten. Hij dankte voor het in zoo ruime mate genoten vertrouwen en hoopte in het belang van de school, dat zijn opvolger de zelfde waardeering zal ondervinden. En passant deelde spr. mede, dat belang rijke plannen, door den heer Saai ontwor pen, voor verbouw en uitbreiding der school, welke plannen een uitgaaf zullen vragen van 250.000 a f 300.000 en door den rijks gebouwendienst reeds zijn goedgekeurd, bij den minister in onderzoek zijn. Na nog het gemeentebestuur te hebben bedankt voor de ondervonden medewerking op velerlei gebied, eindigde spr. met den wensch voor verderen bloei der school. De officieele plechtigheid was hiermee afgeloopen. Velen van de aanwezigen druk ten de familie Fledderus ten afscheid nog de hand. MILITAIR VALT VAN ZIJN RIJWIEL. Te omstreeks 10.45 uur reden gisteren morgen drie peletons wielrijders over de St. Laurensstraat in de richting van de Nieuwesloot. Bij het nemen van de bocht naar rechts raakte de dienstplichtig sol daat C. van der R. met het rechterpedaal van zijn rijwiel het wegdek, tengevolge waarvan hij kwam te vallen en met het hoofd op den weg terecht kwam, waar door hij een lichte hersenschudding op liep. Het slachtoffer is op advies van Dr. S. alhier, per militaire ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis alhier vervoerd. ZOOGENDE LAMMEREN BIJ EEN KOE. Bij den heer N. Blauw te Obdam wordt een tweetal lammeren, dat de moeder ver loren heeft, gezoogd door een koe. INDIE-AVOND. Het Victoriatheater geheel bezet. Dank zij de propaganda van den heer C. tenBruggencateuit Heiloo, een er kend vriend van Indië, is de door de Kon. Vereeniging Oost en West gister in het Victoria-theater georganiseerde avond een groot succes geworden. Met groote voldoening constateerde de heer t. B. bij de opening de talrijke opkomst, die voor hem een reden was om te verwach ten, dat in Alkmaar binnenkort een afdee- ling van genoemde vereeniging zal kunnen worden opgericht. Dat die hier nog niet was, verbaasde spr. eigenlijk wel, omdat Alkmaar toch van oudsher betrokken is geweest bij de vaart op Oost-Indië. Ligt in de Groote Kerk niet begraven Frederik Houtman, ken nen we niet Theod. Poland en is dr. J. Thijssen, de bekende oogarts in Indië, een tweede Albert Schweitzer, niet ook een Alkmaarder? Het deed spr. genoegen, dat de burgemeester zich als eerste lid voor een afd. Alkmaar heeft opgegeven en dat daarna nog een tiental toetrad. Causerie van den heer J. J. van der Laan. De heer J. J. vanderLaan, hoofdbe stuurslid van „Oost en West", die jaren lang in Medan woonde als hoofdredacteur van de Deli Crt., hield hierna een causerie over dat mooie deel van Nederland over zee, waar voor hij aller belangstelling opwekte, omdat het erom gaat, zooals de koningin het uit drukte, om ons zelf te zijn en te blijven, in al ons doen en laten, ook in het kolonisatie werk. En dit draagt in alles het Nederland sche stempel, gebaseerd als het is op het welzijn van de inlandsche bevolking: geen Indische belastinggelden vloeien naar Ne derland (wel omgekeerd): geen vreemde kan grond in eigendom verkrijgen, die aan de inlanders behoort; Nederlanders hebben in Indië geen voorsprong op andere nationa liteiten; voor Nederlandsche goederen moet evenveel invoerrecht worden betaald als voor die uit andere landen, enz. Deze en vele andere maatregelen beschouwt Nederland als de beste wijze van koloniseeren, ondanks een vaak niet begrijpen daarvan door ons eigen volk (en ook in andere landen begrijpt men die niet altijd) en de inlander vaart er wél bij. Spr. schetste dan, na een uitweiding over de aanleiding van de vestiging van Neder landers in Indië, de bevolkingsdichtheid op Java: in Madoera 320 en in andere deelen zelfs tot 500 zielen per vierkanten kilometer tegen 250 in Nederland, 130 in Duitschland, 75 in Frankrijk, 140 in Italië, enz., en con cludeerde, dat de door Nederland toegepaste gezondheidszorg de bevolking zoozeer heeft doen toenemen. De daardoor ontstane pro blemen van overbevolking tracht men nu op te lossen door emigratie in Indië zelf. Voortgaande, vertelde spr. zeer veel over de vele werken, door de Nederlanders in eigen belang en dat van de inlanders in Insu- linde verricht, werken, die in ons land hun invloed doen gelden op het gebied van scheepsbouw, radio, electricteit, machine bouw, enz., en kwam tot de conclusie, dat de taak, voor Nederland in ons gebied over zee weggelegd, nog lang niet volbracht is. Ons geslacht moet voortzetten het door onze vaderen zoo moeizaam, maar ook zoo vol hardend aangevangen werk. Filmvertooning. Na een korte pauze werden een paar films vertoond, die het gesproken woord illustreerden en tal van zeer interessante bijzonderheden gaven uit het mooie Indië, „dat zich als een smaragd slingert om den evenaar", de bevolking in haar doen en laten, haar feestviering en haar dagelijksch werk, te zien gaven en ook de kunst op ver schillend gebied in beeld brachten. De heer ten Bruggencate sprak aan het einde van den interessanten en leer- zamen avond nog een kort sluitingswoord, hopende dat de band tusschen Alkmaar en Oost en West versterkt zou zijn. LENTEFEEST IN 'T GULDEN VLIES. Men verzoekt ons nog opname van het volgende: Op de beide Paaschdagen zal in 't Gul den Vlies wederom het traditioneel ge worden Lentefeest gevierd worden. Al sedert jaren bestaat er voor dit Lente feest een zeer groote belangstelling en dit feest is dan ook uitgegroeid tot een van de Alkmaarsche gebeurtenissen waar men bij geweest moet zijn. Ook dit keer is alles in de puntjes verzorgd. De groote zaal is weer omgetooverd in een bloesem-paleis, waar duizenden bloesems den echten len- tesfeer scheppen. Een pracht dansorkest (momenteel een van de beste van den lande) n.l. The Merry Makers o. 1. van Jan Staats is geëngageerd. Deze band speelde o. m. op het K. N. A. C.-bal in het Amstelhotel te Amsterdam en bovendien voor tallooze dansinstituten. Behalve „The Merry Makers" heeft men natuurlijk een lieftallige lady-crooner uitgenoodigd. Een en ander zal natuurlijk niet nalaten 't Gulden Vlies in het centrum der be langstelling te brengen. In 't Café-Restaurant wordt de gezel ligheid verhoogd door een orkestje waar in de van vroeger bekende violist Rudi Toth zijn medewerking zal verleenen. Re serveert daarom de beide Paaschdagen voor het Lentefeest in 't Gulden Vlies. HET EERSTE KIEVITSEI IS ER! Vanmorgen is door den heer A. Krijger, Kennemerstraatweg 33, op het kazerneter rein alhier het eerste kievitsei in dit jaar ge vonden. Het werd aangekocht door de fa. Meijroos op de Laat. TOCH ALS STRANDJUTTERIJ BESCHOUWD. De caféhouder-aannemer P. V. uit Cal- lantsoog, die j.l. Dinsdag voor de Alkmaar sche rechtbank terecht stond als verdacht van heling van 12 brandslangen en een vat methyl-ethyl alcohol, welke uit zee waren aangespoeld, hoorde door den officier 75 of 30 dagen tegen zich eischen. De rechtbank veroordeelde hem gister tot 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. De bierbottelaar C. B. uit Schagen, die voor hetzelfde geval terecht had gestaan, en tegen wïen 3 maanden gevangenisstraf was gevorderd, werd veroordeeld tot 75 of 30 dagen. DIEFSTAL TE SCHAGEN. Te Schagen is, als verdacht van diefstal van een portefeuille met bankpapier ten na» deele van den veehouder A. Sch. aldaar, ge arresteerd zekere W., die den laatsten tijd nogal eens bij Sch. op bezoek kwam. De aan gehoudene ontkent den diefstal te hebben gepleegd. Een onderzoek in zijn woning heeft niets bezwarends tegen hem opge bracht. DIEFSTAL. Nadat enkele weken geleden aangifte was gedaan van diefstal van enkele voor werpen uit een der plaatselijke winkels ta Bergen, is het de politie aldaar thans gelukt als daderes hiervan op te sporen, n.l. da 20-jarige dienstbode A. W. aldaar. De ver miste voorwerpen waren nog in haar bezit en zijn inbeslaggenomen. PAASCHCOLLECTE „BIO-VACANTIEOORD". In de Paaschweek zal de stichting ,3io» Vacantieoord" weer een beroep doen op het bioscoopbezoekend publiek, ten bate van da armsten der armen. Zooals men weet, is het Bio-Vacantieoord een stichting van het Nederlandsch film- en bioscoopbedrijf, die in het „Russenduin" ta Bergen aan Zee, dat haar eigendom is, ruirni 900 kinderen gedurende 5 weken per jaa? ter verpleging opneemt. De uitzending geschiedt via de afdeelingen van het Centraal Genootschap voor kin derherstellingsoorden en vacantiekolonies. DIERENBESCHERMING. Gisteren is zwervend aangetroffen een mooie, zwarte hond, met staande ooTen en een halsband om. De eigenaar wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk te melden, bij den heer C. Verwer, inspecteur Dieren bescherming, Baanstraat, alhier. COMMUNIQUE VAN DE FRANSCHE MINISTERRAAD. Nadat vanochtend eerst onder voorzitter schap van Reynaud een kabinetsraad was gehouden, heeft onder voorzitterschap van president Lebrun de ministerraad vergaderd. Na afloop heeft Roy, de minister van bin nenlandsche zaken, het volgende communi qué voorgelezen: De hedenochtend onder voorzitterschap van Albert Lebrun bijeengekomen minister raad heeft met algemeene stemmen zijn goedkeuring gehecht aan de regeeringsver- klaring, welke Paul Reynaud eerst in den kabinetsraad had voorgelezen. De verkla ring zal in de Kamer worden voorgelezen door Paul Reynaud en in den Senaat door Camille Chautemps. Tuinbouwvereeniging „Schoorl". Woensdagavond vond in de zaal vani den heer N. Schuijt de jaarlijksche ver gadering van den tuinbouwvereeniging „Schoorl' plaats. Het ledental, dat de laatste jaren regel matig terug liep, vertoonde, blijkens het: jaarverslag, over 1939 een belangrijke stijging en bedroeg aan het einde van het jaar 96. De secretaris vreesde, dat de eens zoo welig bloeiende vereeniging wellicht ge doemd zal zijn te verdwijnen en spoorde aan tot ledenwerving op groote schaal. De rekening van de vereeniging sloot in ontvangsten en uitgaven met een totaal bedrag van 3062.84, terwijl een klein batig saldo overbleef. Na ballotage werden 5 nieuwe leden toe gelaten. Besloten werd tot aankoop van onder scheidene tuinbouwbenoodigdheden. In het bijzonder voor aardbeisloffen bestond groo te belangstelling, terwijl eveneens boonen- staken en bamboematjes werden gekocht. Het contracteeren voor de teelt van ver schillende zaden ging niet vlot, voor de teelt van boonen en erwten bestond geringe belangstelling, voor de teelt van O.I.-kers was de belangstelling grooter, alsook voor goudsbloemzaad. De aftredende bestuursleden, de heeren R. Wognum, P. Wildeboer en J. Akkerman, werden herkozen. Tot waagmeester werd benoemd de heer W. Sevenhuijsen en tot vrachtrijder de heer W. Druijven. De vervoerstarieven dienden verhoogd. Bij de rondvraag wees de heer Jonker er op, dat bij het contracteeren de kweekers vaak lage prijzen ontvangen, terwijl de hoo- ge opbrengsten der producten ten goede komen aan de handelaren. Spr. zou willen bevorderd zien, dat de vereeniging zelf zorgt voor den afzet van de zaden. Besloten werd een onderzoek ter zake in te stellen. In verband met den slechten financieelen toestand der vereeniging stelde de heer J Blom voor over te gaan tot vrijwillige con- tributieverhooging. Besloten werd af te wachten, wat ieder lid vrijwillig zal doen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2