Rugpijn 'JladiapwQcamma 3mi Ontwerp wettelijke regeling personeel-, pensioen- en spaarfondsen. Veschillende normen gewenscht. Winstbelasting als een directe belasting te beschouwen. „ZWARE JONGENS" IN ARREST. Handelsovereenkomst met Engeland bereikt. Regeering koopt mager melkpoeder aan. ;n.v. wille GEHENGI Glimlachje TWEEDE BLAD TWEED Ingediend is een wetsontwerp, dat den titel draagt: „Wettelijke regeling in zake personeel-, pensioen- en spaarfondsen". - •Aan de Memorie van Toelichting van de ministers van Sociale Zaken, van Justitie en van Economische Zaken is ontleend, dat dit ontwerp is voorbereid naar aanleiding van de gebeurtenissen, welke zich in 1935 ten aanzien van de pensioenen bij den Konink lijken Hollandschen Lloyd hebben voorge daan. .De vraag, of het op den weg der overheid ligt om te trachten op het gebied der particuliere spaar- en pensioenvoorzieningen teleurstellin gen in de gewekte verwachtingen zoo\eel mogelijk te voorkomen, be- antwoorden de ministers bevesti- -gand. Verschillende eischen. Éérst moet als eisch gesteld worden, dat er zij een zelfstandig, van de bezittingen der onderneming geheel afgescheiden fonds. Daarnaast zijn voorschriften noodig betref fende de belegging van de fondsgelden. Naar het oordeel der ministers is noodig een publiek-rechtelijke regeling, waarbij de werkgevers, die een pensioen- of een spaar- voorziening voor hun personeel tot stand willen' brengen, of willen handhaven, aan normen gebonden worden, welke zij niet straffeloos kunnen overtreden. Deze normen zullen, behalve de oprichting van een fonds met rechtspersoonlijkheid, vooral betreffen de te volgen beleggings- pqlitiek. De ministers zijn van meening, dat als eei bruikbare weg te dezen voor de pensioenfondsen in de eerste plaats genoemd mag worden inscha keling van de vrijwillige ouder- domsverzekering of van een levens verzekeringmaatschappij. Echter, de mogelijkheid dient open te staan om, onder de noodige waarborgen, de doeleinden van een fonds ook op andere wijze tot gelding te brengen. De ministers meenen daarom vóór eenigs zins groote pensioenfondsen bij kleine faalt de kansberekening te moeten toela ten, dat het fondsbestuur binnen zekere grenzen zelf bepaalt, hoe het fondsgelden beleggen en besteden zal. Door het overheidstoezicht op de pensioen fondsen kan een behoorlijke behartiging van de arbeidersbelangen zoo goed mogelijk verzekerd heeten. De spaarfondsen. Voor..dp. spaarfondsen achten de ministers toezicht van overheidswege niet noodig, be halve voor zoover betreft het toezicht op de naleving der wet. Ten aanzien van deze fondsen kan worden volstaan met voor schriften, betreffende de belegging; een be legging overeenkomstig ide voorschriften der beleggingswet mag te dezen in het algemeen voldoende behartiging van de betrokken be langen genoemd worden. De onderhavige regeling is van publiek rechtelijken aard. Verbodsbepalingen, door straf gesanctionneerd, kunnen niet worden gemist. Aan den ondernemer wordt bij arti kel 2, eerste lid, onder a en b, verboden aan zijn onderneming een Personeelfonds te ver binden of verbonden te houden, dat geen rechtspersoonlijkheid bezit en welks regle ment niet voldoet aan een aantal voorschrif ten, bij of krachtens deze wet gegeven. Het fonds moet eigen bestaan en eigen vermogen hebben, zoodat de werkgevers, die de fondsgelden in zijn eigen zaak aanwend de, zich aan eens anders vermogen zou ver grijpen. De eisch der rechtspersoonlijkheid brengt mede, dat het vermogen van het fonds be heerd wordt door een afzonderlijk fondsbe stuur. Ingevolge het bepaalde onder c. van het eerste lid van genoemd artikel mag een Pensioenfonds of een Spaarfonds niet tevens tot andere doeleinden dienen dan tot het geen met een pensioenfonds respectievelijk spaarfonds, volgens de gegeven definities beoogd wordt. Een pensioenfonds zal dus b.v. niet tevens spaarfonds of ziekenfonds mogen zijn. De minister hebben gemeend, mede gelet op de bevredigende resutlaten, die in de practjjk in menig geval bij toepassing"van 't omslagstelsel voor de arbeiders zijn bereikt, toe te laten, dat bij de financiering van par ticuliere pensioenfondsen wordt afgeweken van het kapitaaldekkingstelsel. Belegging der gelden. De belegging van de gelden van een per- soneel-pensioenfonds is geregeld in de artr kelen 4 en 5. Als eerste methode wordt ge noemd belegging in polissen hetzij van Ver zekeringsovereenkomsten ingevolge de Ouderdomswet 1919, hetzij van overeen komsten van pensioenverzekering en andere overeenkomsten van levensverzekering met een onderneming tot het uitoefenen van het ievensverzekeringsbedrijf. De V.O.V., zegt de M. v. T., mag de veiligste belegging wor den genoemd. Ook van de belegging in polissen van levensverzekeringsovereenkomsten, gesloten met een levensverzekeringsmaatschappij kan worden gezegd, dat zij een zeer veilige methode is. Er zal echter voor gewaakt moe ten worden, dat deze polissen door of van wege het fondsbestuur niet worden afge kocht of beleend. Vandaar het voorschrift, dat de polissen geacht worden een bepaling van die strekking in te houden. Tegen af koop of beleening behoeft geen bezwaar ge maakt te worden, wanneer de arbeider met toestemming van het fondsbestuur zijn medewerking daartoe verleent. Het fondsbe stuur mag evenwel de toestemming slechts verleenen indien het van oordeel is, dat de afkoop of beleening in het belang van den arbeiders gewenscht is. Uiteraard moet af koop ook toegelaten zijn, ingeval de arbeider overeenkomstig het fondsreglement van zijn aanspraken vervallen verklaard is. Artikel 7 regelt de belegging van de gel den vail personeel-spaarfondsen. Art. 13 behelst de strafrechtelijke sanctie op overtreding van de voorschriften, bij of krachtens de wet gegeven. Het maximum is niet hoog, een maand hechtenis of 300 boete. De werkgevers moeten niet door be dreiging met zware straffen bij niet-na- leving van de te dezer zake gegeven voor schriften van het invoeren van spaar- of pensioenregelingen in hun onderneming worden afgeschrikt. De bepaling dient meer tot waarschu wing voor hen, die mochten meenen, dat zij het met deze voorschriften niet al te nauw behoeven te nemen. EEN POLDEK BIJ MtPFEL OVER STROOMD. Gistermiddag is ongeveer een kilometei ten noorden van Meppei een dijk van de oude vaart onder den drang van het water bezweken, waardoor eenige tientallen ha land en een weg onder water zijn komen te staan. Door den hoogen waterstand stond het terrein ter plaatse reeds eenigen tijd ge deeltelijk onder water. Het gat bevindt zich in het noordwestelijke gedeelte van den dijk en is ongeveer achttien meter groot, waardoor het water met kracht in den lager gelegen polder kon stroomen. DE SPOORWEGDIEFSTALLEN TE ROTTERDAM. Opnieuw 10 personen gearresteerd. In verband met het onderzoek naar de spoorwegdiefstallen b(j Van Gend en Loos te Rotterdam heeft de politie thans op nieuw tien verdachten gearresteerd. Het zijn de 34-jarige werklooze grond werker H. J., de 52-jarige werklooze fiet senmaker J. de W., de 43-jarige rijwiel hersteller G. T., de 49-jarige monteur J. T., de 46-jarige monteur J. M., de 27-jarige chauffeur B. G. W., een broer van den reeds eerder gearresteerden hoofdheler A. H. W. Al deze mannen zijn overge bracht naar het huis van cewaring en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Voorts werden na opgemaakt procesverbaal heengezonden de 22-jarige ijzerwerker A. M. W. eveneens een broer van den hoofdheler, de 45-jarige loodgie ter J. van de L., de 42-jarige radiohan-de- laar T. N. en de 43-jarige radio-handelaar H. P. Het bleek, dat deze mannen zich bezig hadden gehouden met het doorverkoopen van de gestolen goederen, behalve een partij overhemden, japonnen, mantels, theedoeken, waschhandjes en andere voorwerpen werden niet minder dan 12 radiotoestellen van de nieuwst en duurste types in beslag genomen. PAASCHCOLLECTE VOOR HET „BIO-VACANTIEOORD". In de Paaschweek zal de stichting „Bio- Vacantieoord" weer een. beroep doen op het bioscoopbezoekend publiek, ten bate van de armsten der armen. Zooals men weet is het Bio-Vacantie- oord een stichting van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, die in het „Rus senduin" te Bergen aan Zee, dat haar eigendom is, ruim 900 kinderen per jaar ter verpleging opneemt. Deze kinderen van de allerarmsten uit ons land vertoeven daar elk circa 5 weken en worden met nieuwe kracht en gezond heid aan de maatschappij teruggegeven, Al te veel heerscht nog het misverstand, dat bijvoorbeeld alleen kinderen van bioscooppersoneel voor uitzending naar dit vacantieoord in aanmerking komen. Hier van is geen sprake. Hét film- en bioscoop- bedrijf heeft met dé uitzending geen en kele bemoeienis; dit geschiedt via de afdeelingen van het centraal genootschap voor kinderherstellingsoorden en vacan- tiekoloniés. Het bestuur hoopt, dat weer velen een gift voor het „Bio-Vacantieoord" zullen geven, ter verwezenlijking van dit prach tig menschlievend doel. Aan de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp heffing van een winst belasting ontleenen wij het volgende: Het stemt den minister tot vol doening, dat men vrij algemeen van oordeel was, dat de thans voorgestelde regeling een aan zienlijke verbetering beteekent in vergelijking tot hetgeen met betrekking tot de winst van ven nootschappen, vereenigingen en maatschappijen was vervat in het ingetrokken ontwerp eener nationale inkomsten- en winst belasting. De vrees, dat bij het tot stand komen van de onderhavige wet en eventueele verdere maatregelen tot versterking der middelen de eisch van versobering van den staatsdienst öp den achtergrond zal geraken, mits góeden grond. De finan- cieele toestand des rijks en de perspectie ven voor de naaste toekomst zijn van dien aard, dat iedere versobering, welke mo gelijk is, tevens geboden blijft, al worden alle aanhangige belastingvoorstellen en nog eenige daarbij tot wet verheven. Bij de overweging van de vraag, welk percentage zal geheven worden van de winsten onzer ondernemingen, behooren andere gedachten gevolgd te worden dan die, welke aan de inkomstenbelasting ten grondslag liggen. Daaronder ook deze gedachte, dat de werkverruiming er slecht mee gediend wordt, indien door overmatige belasting het kapitaal wordt afgeschrikt zich in het vaderlandsche be drijf te interesseeren. Aan de suggestie, de winstbe lasting niet zonder meer een di recte belasting te noemen, doch te bepalen, dat zij als een directe belasting beschouwd wordt, heeft de minister gevolg gegeven in een bij deze memorie gevoegde nota van wijzigingen. Bij deze nota is eveneens gevolg gege ven aan den wenk, de redactie van het ontwerp te vereenvoudigen door gebruik van het woord „lichaam" in plaats van de telkens wederkeerende uitdrukking „vennootschap, vereeniging of maat schappij". Deze verandering zal het t. z. t. tevens gemakkelijker maken, de thans in de inkomstenbelasting vervatte belasting van de bedrijfswinst van stichtingen onder te brengen in de winstbelastingwet, waar zij stellig meer op haar plaats is. Tenslotte volgt hier het gewijzigde artikel 1 van het ontwerp: Onder den naam van winstbelasting wordt een belasting geheven, waaraan onderworpen zijn de binnen het rijk gevestigde: a. naamlooze vennootschappen en commanditaire vennootschappen op aan- deelen, b. coöperatieve vereenigingen, onderr linge verzekeringmaatschappijen, en an dere vereenigingen op coöperatieven of onderlingen grondslag, c. vereenigingen andere dan op coö peratieven of onderlingen grondslag, die een bedrijf uitoefenen. Waar in deze wet wordt gesproken van lichamen, worden daaronder verstaan de onder het eerste lid van dit artikel val lende vennootschappen, vereenigingen en maatschappijen. Ook voor zoover zulke vennootschappen en vereenigingen naar burgerlijk recht geen rechtspersoonlijk heid bezitten. Verdacht van aantal groote inbraken. Gisteravond poogde een man door mid del- van een valschen sleutel een dames modemagazijn in de Leidschestraat te Amsterdam binnen te dringen. De eigenaar was echter nog aanwezig en wist den man aan de politie" over te leveren. Hij werd, verdacht van poging tot diefstal, in het bureau Singel opgesloten. Zooals te doen gebruikelijk pluisde de politie de zaken van haar arrestant ter dege uit. Men bleek te dóen te hebben met een Italiaan, van wien dc politie wist, dat hij deeil uitmaakte van een complot, en zij ging eens op bezoek bij zijn kameraden. In den loop van den nacht en den ochtend werden daarop nog vier mannen, twee Italianen en twee Amsterdammers in hun woning aagehouden en naar het bureau overgebracht. .Een der heeren voelde zich blijkbaar bij.het zien van politie zoo schuldig, dat hij maar meteen op de vlucht sloeg. Hij rende naar boven en 't dak op, waar de politie hem echter spoedig wist te grijpen. Tevens werden, huiszoekingen verricht. Hierbij werden voor de aangehoudenen dermate compromitteerende zaken gevon den, dat de politie aan de hand hiervan verschillende groote inbraken, in den loop der laatste jaren in de hoofdstad gepleegd, kon ophelderen. De politie noemde in dit verband de inbraken bij het Reisbureau Lissone in de Leidschestraat, bij de Hema in- de Kalverstraat en bij de Galeries Mo- dernes in de Reguliersbreestraat. Naar men zich zal herinneren werden in deze zaken de brandkasten al la sardine opengesneden en van hun aanzienlijken inhoud beroofd. Zoo werd onder andere bij het Reisbureau ongeveer tienduizend gulden> gestolen. AUTOHANDELAREN PREFEREEREN COURANTENRECLAME. Een enquête in St. Louis gehouden, had tot resultaat, dat 57.2 van de automobielhandelaren aldaar cou rantenreclame het beste middel von den om nieuwe auto's te verkoopen. Bij 24 viel de tweede keus op dit middel. Een bewijs te meer dus, dat courantenrec'ame door den handel wordt geprefereerd. Het Engelsche ministerie voor den economischen oorlog deelt mede: „De besprekingen, die sedert eenigen tijd tusschen Britsche en Nederlandsche vertegenwoordi gers te Londen zijn gevoerd over handelskwesties, voortvloeiende uit den oorlogstoestand, zijn thans met succes bekroond: vandaag is een overeenkomst ge parafeerd. Er is een gemengde commissie ingesteld, die te Lon den of te 's-Gravenhage zal bij eenkomen ter bespreking van alle vraagstukken, die bij de na koming der overeenkomst kun nen rijzen". (Bij informatie te bevoegder plaatse vernamen wij, dat inderdaad heden de parafeering van een regeling inzake den aanvoer van goederen van over zee werd verwacht. Red. A. N. P.) GESCHENK VAN DE JAPANSCHE MARINE. Uit naam van de keizerlijke Japansche marine heeft de eerstdaags uit 's-Graven hage vertrekkende Japansche marine-atta- ché, kapt. luit. ter zee M. Tonaki tezamen met zijn opvolger, kapt. luit. ter zee H. Mae- da, den vice-admiraal J. Th. Furstner, chef van den marine-staf een geschenk voor de koninklijke marine aangeboden. Dit ge schenk is een model van een antieke Japan sche wapenrusting, een getrouwe copie van het harnas, gedragen door den beroemden Japanschen held Minamoto Yoshitsune (1159-1189). Het origineel is een nationale schat van het Japansche keizerrijk en wordt bewaard in den Kasugatempel in West Japan. Bij het zeer fraaie geschenk werd tevens een Japansche oorkonde overhandigd met' het opschrift: Aan de koninklijke Nederlandsche marine. Deze wapenrusting wordt aangeboden als een klein blijk van dankbaarheid voor het door de Nederlandsche regeering geschon ken model van de „Soembing", met den wensch, dat dit tevens moge strekken tot bevordering van den vriendschappelijke be trekkingen, die van oudsher tusschen onze beide landen bestaan. De keizerlijke Japan sche marine. Heerlenaar spoorloos verdwenen. - Sedert Zaterdag 2 Maart is te Heerlen spoor loos verdwenen zekere J. W. Dien dag begaf hij zich naar Aken, zijn vrouw mededeelen- de, dat hij daar ging werken. Na dien dag heeft men taal noch teeken van hem ver nomen. De man is gehuwd en vader van drie kinderen. Haagsclie krijgsraad geïnstalleerd. - Gis terochtend heeft de installatiezitting van den Haagschen krijgsraad in aanwezigheid van vele militaire, rechterlijke en burger lijke autoriteiten in het gebouw van dit col lege aan de Laan Copes van Cattenburch plaats gehad. Voorts was o.m. hierbij tegen woordig de minister van justitie, prof. mr. P. S. Gerbrandy. Tentoonstelling werken Johan Braa- kensiek. - In het Nederlandsche Persmu seum te Amsterdam is gistermiddag in aan wezigheid van vertegenwoordigers van ver schillende kunstenaarsorganisaties en andere hoofdstedelijke instellingen door den poli- tieken teekenaar L. J. Jordaan de tentoon stelling geopend van werk van den over leden teekenaar Johan Braakensiek. PEULVRUCHTEN OOGST 1940 AAN DE REGEERING. De vaststelling der overnemings- p rij zen. Naar wij van officieele zijde vernemen heeft de minister van economische zaken besloten, dat alle in 1940 te oogsten peul vruchten/uitgezonderd die, welke voor versch gebruik worden geteeld en zaai- peulvruchten, aan de regeering moeten worden ingeleverd. Het zal den telers der halve niet meer worden toegestaan, de fijnere soorten rechtstreeks aan den han del te verkoopen. De prijzen, welke bij inlevering zullen worden betaald, zullen hooger zijn dan de overnemingsprijzen voor de peulvruchten van den oogst 1939. Zij worden per af zonderlijke publicatie bekend gemaakt. Deze geven geen enkele aanwijzing voor het peil, waarop de prijzen van de andere landbouwproducten van den oogst 1940 zullen worden vastgesteld. Zoodra het mogelijk is, die andere prijzen vast te stellen, zal daartoe worden overgegaan. Uiteraard zal met de dan aanwezige omstandigheden rekening worden gehou den. Blijkt het ten gevolge van niet te voorziene omstandigheden noódig, die prijzen vast te stellen op een zoodanig peil, dat de peulvruchtenprijzen ten achter zouden komen, dan zullen deze worden herzien. OF EEN ANDERE R H EU M ATI SC HE STOORNIS kt*n een waarschuwing zijn, waarvan de dokter u zeggen kan, dat zij bij verwaarioozlng kan lelden tot vreeseiijke pijn en narigheid. Als de afvoerkanalen niet goed werken, geschiedt de verwijdering van vloeibare afvalstoffen onvol doende en moeilijk. De zuren en onzuiverheden blijven dan In het lichaam en hebben een vergiftige werking. Dit Is vaak de oorzaak van knagende rugpijn, pijn In de beenen, verlies van energie, opstaan s nachts 6pit. gezwollen voeten, blazen onder de oogen, rheumatische pijn en duizeligheid. Voorkom dergelijke verschijnselen. Haal een flacon Foster's Rugpijn Nieren Pillen, waarvan duizenden menschen getuigen, dat zij hen zoo goed hielpen Als gij rugpjin of eenig verschijnsel van een aan zuurgiften te wijten stoornis hebt. probeer dan nog heden FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN. Dit modern, wetenschappelijk middel Is ver krijgbaar In drie verpakkingen af l.n f 1.75 en f 3.** EXTRA STEUN VOOR DE GARNAJLEN- VISSCHERIJ. Naar wij van officieele zijde vernemen, heeft de minister van economische zaken besloten, voor éénmaal een extra-steunbe drag uit te keeren aan garnalenvisschers, die het vorige jaar de garnalenvisscherij hebben uitgeoefend. Deze. steun is bedoeld als een, tegemoetkoming in de z.g. vaste kos ten, welke op de bedrijven van de visschers rusten, eventueel voor aanschaffing van het noodige bedrijfsmateriaal, of voor het weder in bedrijf brengen van hun vaartuigen. Deze bijzondere steun zal onder bepaalde voorwaarden aan de garnalenvisschers wor den verleend voor elk vaartuig, waarmede in 1939 aan de consumptiegarnalenvisscherij is deelgenomen, en zal bedragen 50 of 25 per vaartuig, al naar mate van de intensi teit, waarmede in het vorig jaar aan de garnalenvisscherij is deelgenomen. Vijftien gulden per 100 k.g. De Nederlandsche Zuivelcentrale zal van 21 Maart af, tot en met 14 September 1940, gedurende nader te bepalen tijdvak ken van als regel 4 weken, magere melk poeder aankoopen tegen een vooraf voor elk tijdvak vast te stellen prijs. Voor het tijdvak van 21 Maart tot en met 13 April 1940 zal de aankoopprijs be dragen 15 per 100 kg. netto, franco spoor of groot vaarwater, inclusief verpakking. GENERAAL-MAJOOR N. T. CARSTENS COMMANDANT EERSTE LEGERCORPS. Naar wij vernemen is generaal-majoor N. T. Carstens, tot voor kort sous-chef van den generalen staf en laatstelijk benoemd tot inspecteur der artillerie, thans benoemd tot commandant van het eerste legercorps,als opvolger van .wijlen generaal-majoor jhr, J, Th. Alting vón G'eusau LANDBOUWORGANISATIES WENDEN ZICH TOT DEN MINISTER. De drie centrale landbouworganisaties hebben in een telegram aan den minister van economische zaken er ten sterkste, op aangedrongen alsnog over te gaan tot het uit de markt nemen van ongeschikt ge- bruiksvee, aangezien hierin een middel is gelegen, de veeprijzen te doen optrekken én zoodoende in den buitengewoon nijpenden financieelen toestand der veehouders ver bétering te brengen. Zaterdag 23 Maart. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (VARA- uitz.) 8.ANP-ber,, gr.pl. 10.— VPRO- morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 12.Gr.pl. (12.45 ANP- ber.) 1.30 Orgel en zang. 2.— Esperanto- uitz. 2.20 Gr.pl. 2.30 Muz. causerie. 3. Rep. 3.30 Community-Singing (opn.) 3.45 VARA-orkest. 4.304.50 Vragenbus. 4.55 Utr. Sted. orkest en solist (opn.) 5.50 Or gelspel. 6.15 Twentsche uitz. 6.45 Kinder- leesclub. 7.—- VARA-kalender. 7.05 Feli citaties. 7.10 Politiek radiojournaal. (7.30 VPRO: Hoe werkt de kerk?, cyclus). 8— Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber. 8.15 Puzzle- uitz. 8.30 Rosian-orkest. 9.05 De Gordiaan- sche knoop, toespraak. 9.10 VARA-Varia. 9.15 Radiotooneel. 9.30 Gr.pl. 10.— En nu Oké! 11.15 ANP-ber. 11.25—12.— VARA- strijkorkest. HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.05 Grjl. 8.30 Paasehmis. 9.45 Gr.pl. 12.— Ber. 12.15 Klokgelui (opn.) 12.30 Gr.pl. (12.45 ANP-ber.) 1.10 KRO- orkest. 2.Voor de jeugd. 2.30 Gr.pl. 2.45 Kinderuurtje. 4.KRO-melodisten en soilst. 4.30 Gr.pl. 4.45 KRO-melodisten en solist. 5.15 Intern, sportrevue. 5.30 Gr.pl. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gr.pl. 7.Ber. 7.15 Juridische causerie. 7.35 Act. aether- flitsen. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muz. omlijsting. 8.35 Gr.pl. 8.45 KRO-kamerorkest en so listen. 9.50 De Paaschei-actie, toespraak. 10.Voor de jeugd. 10.30 ANP-ber. 10.40 12.Gramofoonplaten. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 10.20 n.m. ook 342 M.) 11.Het Engelsche ensemble. 11.35 Het Manchester Hippodrome- orkest. 12.20 Ber. 12.30 De Entr'acte Players. 1.Marine-orkest. 1.35 Causerie. I.40 Lichte muziek uit Holland. 2.30 Deel. 2.50 BBC-orkest. 3.35 Rep. 4.20 Ber. en causerie (Wels). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Ber. 5.35 Nieuws van het Westelijk Front (opn.) 5.50 Het Luton-orkest. 6.20 Radio tooneel. 6.50 Act. uitz. 7.20 Variété. 8.20 Ber. 8.40 Nieuws uit Amerika. 8.55 BBC- orkest. 9.35 Kerkdienst. 9.50 Cabaretpro,- gramma. 10.20 H. Ha]I's orkest. 11.Deel. II.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.05 Gr. pl. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Concert. 11.10 Vioolvoordr. 11.20 Gev. concert. 12.05 Pianovoordr. 12.35 Zang. 1.05 en 1.30 Ver. voor oude instrumenten. 2.20 Muz. eau- serie met illustraties door het Félix Rau- gel-koor. 2.50 Populair progr. 3.50 Zang. 4.45 Ortambert-kwartet. 5.20 Opera-uitz. 9.20 Radiotooneel. 10.20 Chansons. 10.35 Radiotooneel. 11.2011.50 Lichte muziek. KEULEN, 456 M'. 5.50 Gr.pL 7.55—8.20 Schrammelensemble. 9.05 Gr.pL 9.309.50 Kamermuziek. 10.50 Gr.pL 11.20 Militair concert. 1.45 Populair concert. 2.20 Bont programma. 5.05 Folkloristisch progr. 5.25 Gr.pl. 6.50 Concert. 7.45 Tot sluiting: Zië - Deutschlandsender om 7.35. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en' 12.30 Omroeporkest. 12.50 Gr.pl. 1.251.55 Causerie over jazzmu ziek. 2.20 Cecilia-koor, orkest en solisten. Ca. 5.05 Omroeporkest, soliste en gr.pL 6.35 Gr.pL 7.20 Cabaretprogramma. 8.35 Folkloristisch progr. 8.55 Lente-progr. 9.35 Zang en gr.pl. 10.2011.20 Gr.pL 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.501.15 Gr.pL 1.55 Jean Steurs' accor deonensemble. 2.20 Zang met pianobege leiding. 2.35 Jazz-pianoduetten. 3.05 en 3.35 Gr.pl. 4.55 Zang en hoorn met piano begeleiding. 5.35 Gr.pL 7.20 Voor solda ten. 7.50 Radiotooneel. 8.50 en 9.30 Radio orkest en soliste. 10.05 Dansmuziek (gr. pl.) 10.50—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Opèretteconcert. 9.20 Ber. 9.50 Omroep- Rleinqrkest, solist' en H. Munsonius' kwartet. (10.20 Politiek overzicht). 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. 12.261.20 Militair programma. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.20, Diversen 8.20— 8.35, Keulen 8.359.20, Parijs Radio 9.20 li.20," Brussel VI. 11.20—13.55, Fr. 13.55 —14.20, Vlv 14,20—231.20, Diversen 23.20— 23.30, D.sender 23.3024. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Engeland 8.20—9.20, Eiffel 9.20—9.35, Engeland 9.35 10.25, West Reg. 10.2512.20, Brussél Fr. 12.20—13.15, West Reg. 13.15—13.50, Keulen 13.50—16.20, West. Reg. ,16.20— 16.55, Brussel Fr. 16.55—18105, West Reg. 18.0518.50, Beromünster 18.50—19.20, Engeland 19.2020.20, D.sender 20.20— 21.20, Beromünster 21.2021.30, Boeda pest 21.3022.20, Engeland 22.2023. Boedapest 23.23.20, Parijs R. 23.20 24.—. Lijn 5: Diversen. EENS PIONIl EN NOG STEL AAN DE SP: B O U AMSTERDAM |W.| TELEFOON E P.T.T.-OPBRENG 1 Omschrijving Posterijen Telegrafie Telefonie Postchequé- en girodienst Oi 2 Totaal f De boterheffing heffing en steunuitk houdens tusschentijd week van 21 tot 28 cent per kg (onverar Aan de gevolge jarige wielrijder G. Boeicop werd gisten tusschen Lexmond c groote vrachtauto aa wond. Hij is na kor huis te Utrecht over Doodelijk verk< avond is bij Nijmege jarige wielrijdster, d schewegVan Olde: oversteken, door een WychenNijmegen e ster smakte tegen di op slag dood. Boternoteering. ring voor Nederlands gesteld op 81 cent p dan vorige week). U hoeft niet c pen ik ben t< 47) NEDERLAfl VAN A. A. HOOFD Het was mij onmc tige afwachting door maakte een lange w om precies na twee dy's huis terug te zi nings reeds op mfj 1 Hij ontving mij in bileerd vertrek, dat deur toegang gaf tot „Dit is de eenige kunnen zijn, niet gei den", zei hij, bij wij ë'ng. „Hier heb ik n paar werken, die wi raadplegen. Komt u fel zitten, dan kunnt zamen doorlezen". Ik gaf aan zijn verz handigde mij vervol papier, waarvan het der gToote ruimten beschreven was, ten tusschenruimten mei inkt waren ingevuld.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6