Maansteen Weer vreemde vliegtuigen gesignaleerd. Magnetische storm ook in ons land. Moordaanslag te Rucphen. Man schoot op 32-jarige echtgenoote. TWEEDE BLAD. Op verschillende plaatsen beschoten. 's-Gravenhage, 25 Maart. De regeeringspersdlenst meldt: Gisteravond en vannacht zijn boven het noorden van ons land eenige vreemde vliegtuigen ge signaleerd. - In verband, met de duisternis, kon de nationaliteit niet worden vastgesteld. De vliegtuigen bewogen zich zoowel in westelijke als in ooste-" lijke richting. Zij zijn op ver-" schillende plaatsen onder vuur ge nomen. Een storing van groote kracht. Zondag en Maandag hebben zich in vele deelen van de wereld magnetische storin gen voorgedaan. In vèrband hiermede heeft het A.N.P. zich tot dr. J. Veldkamp, den leider van het magnetisch station van het Koninklijk Ne- derlandsche Meteorologisch Instituut te Witteveen in Drente, gewend met de vraag, of ook in ons land deze storing opgetreden is. Dit is inderdaad het geval geweest. Toen de heer Veldkamp gisterochtend de foto grafische papierstrook, waarop de waarne mingen worden geregistreerd, ontwikkelde, bleek, dat Zondag ook in Nederland een magnetische storing van groote kracht heeft gewoed. Deze was Zondagmiddag om twee uur begonnen en had tusschen vier uur en des avonds zeven uur zijn hoogtepunt be reikt. Ook Zondagavond om negen uur was de storing zeer sterk. Toen het diagram gisterochtend om negen uur om te worden ontwikkeld, van het registreertoestel werd genomen, duurde de storing nog voort zij het niet in zoo hevige mate als den vorigen dag. Sedert de ingebruikneming van het magnetisch station te Witteveen, nu ander half jaar geleden, is nog nooit zoo een ernstige magnetische storing als thans op- geteekend. In Januari 1938, toen de waar nemingen nog in de Bilt geschiedden, heeft zich eveneens een ernstige magnetische storing voorgedaan, welke naar men zich nog zal herinneren, gepaard ging met een sterk noorderlicht. Zondag was het telegraafverkeer op de korte golf tusschen Neder land en Amerika tengevolge van den magnetischen storm gestoord. Men heeft de' verbinding op de langê'-gojfr wêlke'-echter niet zoo goed-was als -normaal', kuhftën on- '>-■ derhouden.' Gisteren was het verkeer met Amerika op de korte golf het grootste deel van den dag weer mogelijk, hoewel de kwaliteit te wenschen overliet. In den loop van den avond werd het echter zoo slecht, dat we derom op de lange golf moest worden over gegaan. Met Indië heeft men Zondag ge durende een klein uur geen verbinding ge had. Ook het radio-telefoonverkeer heeft invloed van de storing ondervonden. JONGETJE ONDER ZAND BEDOLVEN EN GESTIKT. Zaterdagmiddag heeft zich op het open terrein achter het Amstelstation in de hoofdstad een tragisch ongeluk voorge daan, dat aan een tienjarig jongetje het leven heeft gekost. Het kind was met een aantal vriendjes en vriendinnetjes aan het verstoppertje spelen. Het kind had zich met een vijfjarig meisje verstopt in een kuil, die plotseling instortte toen op een gegeven oogenblik andere kinderen op den rand gingen staan. De kinderen waar schuwden een toevallig passeerenden agent van politie, die zich naar de plaats van het ongeluk spoedde en het meisje wist te be vrijden. Het uitgraven van het jongetje vorderde meer tijd, met het noodlottig ge volg, dat toen men hem bevrijd had, de levensgeesten reeds waren geweken. OeuiMetou DOOR WILKIE COLLINS NEDERLANDSCHE BEWERKING VAN A. A. HUMME Jr. i =a 49) „Ik neem aan", vervolgde de dokter, „dat de opium, die u er eerst toe heeft gebracht, het juweel weg te nemen uit veiligheids overwegingen, u vervolgens den steen er gens in uw kamer heeft doen verstoppen. U neemt aan, dat de Indiërs zich niet konden vergissen. Zij begaven zich naar het huis van mijnheer Luker dus de diamant moet in zijn bezit zijn geweest. Heeft u eenig be wijs, dat de diamant naar Londen is ge bracht? U heeft zelfs geen vermoeden, hoe en door wien hij uit lady Verinder's huis is gehaald. U kunt evenmin bewijzen, dat de steen bij mijnheer Luker is beleend. Hij ont kent iets van deh Maansteen af te weten en het bankregü omschrijft den 'steen als een kostbaar juweel. De Indiërs hebben aange nomen, dat mijnheer Luker loog en u denkt, dat de Indiërs zich niet om den tuin laten leiden. Ik kan hierop alleen zeggen, dat ik even goed gelijk kan hebben". „Ik kan hiertegen niets inbrengen", gaf ik toe. „Heeft" u bezwaar, dat ik mijnheer Bruff srixrijf en hem uw zienswijze ver klaar?" 17-jarig meisje door bijl slagen gewond. Gistermiddag is door den negentienjarigen Hellemons uit Roosendaal op den weg van Rucphen naar Zundert nabij het dorp Rucphen een moordaanslag gepleegd op een zeventienjarig meisje, 'n zeker.. Cor Schraauwen uit Rucphen, die met twee vrien dinnetjes op den weg liep te wandelen. Gistermiddag is door den negentienjari gen Hellemons uit Roosendaal op den weg van Rucphen naar Zundert nabij het dorp Rucphen een moordaanslag gepleegd op een zeventienjarig meisje, een zekere Cor Schraauwen uit Rucphen, die met twee vriendinnetjes op den weg liep te wande- De dader heeft het meisje met een kleine bijl eenige klappen op het hoofd gegeven, waardoor zij bloedend ineenzak te. Hij is met achterlating van het wapen op de vlucht geslagen. Het slachtoffer werd voorloopig door een dokter verbon den en vervolgens naar het ziekenhuis Charitas te Roosendaal vervoerd. Haar toestand is zeer ernstig. De dader stelde de gemeentepolitie van Roosendaal van zijn euveldaad persoonlijk telefonisch op de hoogte. Hij zeide, dat hij de hand aan zichzelf zou slaan. De dader is een neef van het getroffen meisje en los arbeider van beroep. Haar vader is metselaar en de jongen had eeni- gen tijd bij zijn oom gewerkt. H. was de drie wandelende meisjes op de fiets tegemoet gereden. Terwijl hij uit zijn fietstasch een kleine bijl te voorschijn haalde, riep hij de meisjes iets toe, wat zij niet goed verstonden. Wel vingen zij het woord „getuigschrift" op, zoodat men in het dorp de gevolgtreking heeft gemaakt, dat de jongen op zijn oom wraak wilde nemen, omdat deze zou geweigerd hebben hem bij zijn vertrek een getuigschrift te geven. Doch dit is maar een voorloopige conclusie. Het politieonderzoek zal hier nader licht moeten brengen. Toen de jon gen van zijn rijwiel was gestapt en drei gend op het meisje S. afkwam, sloegen de twee vriendinnetjes ijlings op de vlucht. Zij renden naar het café „Het Groene Woud", waar zij vertelden wat er gebeurd was. Ook het bedreigde meisje probeerde nog te vluchten, doch de jongen greep haar en sloeg met de bijl op haar los. Vijftien meter verder is zij in een greppel hevig bloedend neergevallen. Verscheidene in woners van Rucphen hebben den jongen nog hard door het dorp zien wegfietsen, zonder te weten, welk drama zich had af gespeeld. De politie is er gisteravond om half tien in geslaagd den jongen op korten- afstand van zijn ouderlijk huis aan den Korten Dijk aan te houden. Daarbij pleegde hij verzet, doch hij kon worden f over meesterd, waarop hij in het bureau is in gesloten. ïn Rucphen en omgeving be schouwde men den jongen als niet geheel normaal. De toestand van het slachtoffer was niet direct doodelijk, doch er bestond wel levensgevaar. DE V.D.J.O. VERGADERDE. Tijdens de Paaschdagen hield de Vrijz. Democratische Jongeren Organisatie haar centrale landenconferentie in het Wood- brookershuis te Bentveld. Zaterdagavond sprak mr. A. M. Joekes, lid der Tweede Kamer, over „Internationale rechtsorde en vermindering van bewape ning". Tegenover de Machiavellistische op vatting, dat in het belang van den staat alles geoorloofd is, betoogde mr. Joekes, dat de staat zoo goed als het individu gebonden is aan beginselen van mo raal en menschelijkheid, zooals die in de Christelijke leer zijn neergelegd. Uit deze beginselen vloeit een internationale rechts orde en vermindering der bewapening voort. Ondanks alle tegenwerking en tegenslagen in dezen tijd zal het verlangen hiernaar in de menschen blijven leven en een stuw kracht vormen voor de verwezenlijking van deze idealen. Voorts spraken nog de heer L. A. van Doorn, directeur van het M. H. te Utrecht, over „Sociale ontwikkeling en maatschap pelijke steun" en prof. R. Casimir over de staatkundige beginselen der V.D.J.O. „Integendeel. Ik zal gaarne zijn oordeel vernemen. Maar laten wij terugkeeren tot ons onderwerp. U zult van nu af aan het rooken staken. Wij moeten nu uitmaken, hoe wij u in het milieu, waarin u verleden jaar verkeerde, kunnen terugbrengen". Hoe was dit mogelijk? Lady Verinder was overleden en tusschen Rachel en mij was een onoverbrugbare kloof ontstaan. Godfrey Ablewhite was op reis, dus het was in één woord onmogelijk, dezelfde menschen bij elkaar te brengen, die een jaar geleden in het huis vertoefden. Deze mededeeling scheen dokter Jennings ech ter niet te verontrusten, daar hij er weinig waarde aan hechtte mij in het gezelschap van dezelfde personen te brengen. Hij oor deelde het daarentegen noodzakelijk voor het slagen van zijn experiment, dat ik de zelfde voorwerpen om mij heen zou zien. „Voor alles, moet u in dezelfde kamer slapen, die op dezelfde wijze gemeubileerd moet zijn. De trap, de gangen en juffrouw Verinder's kamer moeten eveneens in de zelfden staat worden gebracht en de opof fering, die u zich wilt getroosten, door niet te rooken, zou vergeefsch zijn als wij niet de tóestemming van juffrouw Verinder kun nen verkrijgen om eventueel elders opge slagen meubels weer op hun oorspronke lijke plaats terug te brengen". „Wie moet Kaar om die toestemming vra gen?" vroeg ik. „Zou u dat niet kunnen doen?" „Onmogelijk. Na hetgeen er tusschen ons is voorgevallen naar aanleiding van den diamant, is dat uitgesloten". Dokter Jennings dacht eenigen tijd na en nam toen een besluit. „Dan zal ik aan juffrouw Verinder schrij ven als u dat toestaat". Aanslag te Rotterdam. Gisteravond, omstreeks twaalf uur, heeft,in de Delistraat te Rotterdam de 38- jarige J. S., een aanslag gepleegd op zijn echtgenoote de 32-jarigë A. W. S. B., die tegen zijn wil de echtelijke woning aan de Seringenstraat, had verlaten om zich naar een café-dancing op Katendrecht te be geven. Toen de man haar in deze dancing aan trof ontstond een woordenwisseling tus schen het echtpaar, waarna- de vrouw het café verliet en de straafppging. De man zette haar echter na en toen hij dichtbij haar was gekomen, loste hjj'eenige schoten op haar. Be vrouw zakte ineen. Zij bleek door een van.-de schoten-in den buik te zijn getroffen. Het slachtoffer werd naar 't ziekenhuis aan den Goolsingel- vervoerd. Haar toestand bleek niet ernstig te zijn. De dader werd gearresteerd. VISCHKOPPEN VERWERKT TOT VEEVOEDER. Maatregel van minister Steenberghe. Nu de invoer van verschillende artikelen en grondstoffen, vooral over zee, zoo on zeker is geworden, is het, meer dan in tij den van overvloed, noodig„ hetgeen voor handen is, zoo economisch mogelijk te ge bruiken. Daartoe behoort ook het verzame len van afval, hetwelk nog als grondstof kan dienen voor verschillende doeleinden en het behouden van hetgeen vroeger als van weinig waarde werd weggegooid of ver waarloosd. De regeering heeft in enkele gevallen gevallen reeds getracht een en ander te bevorderen. Zoo heeft zij b'.v. begin October 1939 de beperkingen inzake den aanvoer van puf ingetrokken. Verder heeft zij, toen de aanvoer van veevoeder daalde, het ver zamelen van eikels en kastanjes aangemoe digd en voorts nagegaan, of er grondstof fen voor veevoeder zijn te putten uit het geen anders in het vuilnisvat terecht komt. Waar als onderdeel van verschillende mengvoeders ook vischmeel wordt gebruikt en vischkoppen hiervoor' een geschikte grondstof vormen, heeft de minister van economische zaken thans besloten, naar wij van officieele zijde vernemen, de koppen van verschillende soorten visch met name kabeljauw e.d. te doen gebruiken ter verwerking in de fabrieken tot visch meel. Dit kan het eenvoudigst geschieden door het vervoer van genoemde soorten visch van de verschillende afslagplaatsen te verbieden, tenzij dé visch eerst van den kop is ontdaan. De koppen kunnen daar dan" worden verzameld. GELDTROMMEL GESTOLEN UIT- MILITAIR BUREAU. Mysterieus geval te Baarn. Iri de villa „Teking". te Baarn, die des tijds werd verbouwd tot-verblijfplaats voor soldaten "en waarin ook een vrij gróót aan-' tal militairen is gelegerd, is vermoedelijk in den nacht van Zondag op Maandag een geheimzinnige diefstal gepleegd, aldus de Crt. Hoewel het gebouw streng werd bewaakt hebben onbekenden kans gezien uit een der vertrekken,- waar o.a. ëen kapitein ver blijf houdt, een geldtromrnel met geld en papieren te ontvreemden. Er moet in den trommel een vrij aanzien lijk bedrag aangeld hebben gezeten. Van welken aard de documenten zijn, is niet be kend. Het heeft bevreemding gewekt, dat de dieven tot deze kamer hebben kunnen doordringen aangezien er voortdurend toe zicht in het gebouw is. Toen de diefstal werd ontdekt is onmiddellijk de politie ge waarschuwd, waarna een uitgebreid onder zoek is ingesteld. Men heeft den geldtrom rnel in een boschje in de naaste omgeving leeg teruggevonden. Van de daders is tot nog toe geen spoor ontdekt. VERLOFGANGERS VAN HET K.N.I.L. IN ONS LAND. De commandant van het Kon. Ned.- Ind. Leger deelt mede dat de verlofgan gers van het K.N.I.L. die in Nederland ver blijven, niet meer bij de gemobiliseerde koninklijke landmacht zullen worden inge deeld, behoudens mogelijke oproeping in ernstige omstandigheden. „Wilt u haar schrijven over het voorstel, dat u mij heeft gedaan?" „Ja en over alles, wat wij vandaag heb ben besproken". Het spreekt vanzelf, dat ik zijrf aanbod gretig aanvaardde. „Ik heb nog gelegenheid om mijn brief met de laatste post te verzenden", zei hij, op zijn horloge kijkende. „Vergeet niet, uw sigaren weg te. sluiten, wanneer u in het hotel terugkeert. Ik zal morgenochtend bij u aanloopen, om te informeeren, hoe u den nacht heeft doorgebracht": Ik stond op om afscheid te nemen en kon geen woorden vinden, om voldoende uit drukking te geven aan mijn waardeeEing. Het was'toen de veertiende Juni. De ge beurtenissen van de volgende tien Hagen, die alle min of meer betrekking hebben op het experiment, waarvan ik het middel punt vormde, zijn genoteerd in het jour naal, dat dokter Jennings hierover bijhield en dat hierna volgt. VIERDE DOCUMENT. - Uit. het Journaal yan dokter Ezra Jennings. 1849—15 JuniIk heb vandaag aan juf frouw Verinder geschreven. Dé brief werd langer dan ik van plan was, maar ik geloof dat ik haar alles duidelijk heb uitgelegd. Ik heb haar volkomen vrij gelaten. Als zij haar medewerking wil verleenen, doet zij dat uit vrijen wil en niet als gunst aan mij of mijnheer Blake: 16 Juniv Ik bracht vanmorgen een be zoek aan mijnheer Blake en vond hem op- den divan uitgestrekt, waar hij zijn ontbijt DE „FRIESLAND" WEER THUIS. He? schip ernstiger beschadigd- daft men aanvankelijk dacht. Het s.s. Friesland van de reederij Koppe te Amsterdam, dat in januari j.l. op het IJsselmeer,-tijdens-een poging om door het 40 centemeter dikke ijs een weg tusschen Amsterdam en Kampen te banen, zonk, is gelicht en naar de hoofdstad gesleept. Gis termiddag omstreeks half zes bereikte het convooi bestaande uit het zwaar" gehavende schip, dat sterk slagzij naar stuurboord maakte en de beide sleepbooten „Zeearend" en „Stormvogel" van de firma van der Graaf en Koelman te Rotterdam, welke het bergingswerk verrichtte, de Oranjesluizen. Nu de Friesland gelicht is, enkele scheu ren in der haast zijn gerepareerd en men- het schip met behulp van de pompen, drij vende kan houden, komt de schade, welke het kruiende ijs heeft veroorzaakt, eerst duidelijk tot zijn recht. Deze is ernstiger dan men aanvankelijk dacht. De zijwanden van het schip vertoonen op talrijke plaat sen-groote gaten, waarvan sommige groo- ter dan een vierkante meter. Het schip is zoo spoedig mogelijk naar dok 3 van de Amsterdamsche Droogdok Mij. gesleept, waar het is opgenomen. Vandaag zouden deskundigen een onderzoek in stellen naar de schade om ten aanzien van de reparatie een beslissing te nemen. De lading blik vertegenwoordigd, on danks de waterschade, nog een waarde van enkele duizenden guldens. Ondanks de ern stige beschadiging zal de Friesland vermoe delijk wel gerepareerd kunneh worden. ERNSTIGE TRAMONTSPORING TE AMSTERDAM. Gistermiddag is bij het westelijke viaduct naar 't C. S. te Amsterdam een motorwagen van lijn 22 ontspoord, waarbij drie perso nen werden gewond. De tram, een wagen van 't kringlijntje dat om het station loopt, reed met de gebruikelijke snelheid. Bij het naderen van de bocht bleek, dat .de electri- sche rem weigerde, zoodat de wagen met een te groote snelheid de bocht inging en ontspoorde. De wagen kwam pas tot stil stand tegen een van de zware pijlers van het viaduct. De ongeveer vijftien inzitten den werden dooreen gegooid en vrijwel alle ruiten braken. Het voorbalcon werd in gedrukt. Drie passagiers werden door glas scherven in het gezicht gewond. DIEFSTAL EN HELING VAN MILITAIRE GOEDEREN. De recherche te Groningen is een diefstal van militaire goederen op het spoor geko men,, welke door een rijkswerkman op -het kazerneterrein te Groningen ten nadeele 'van het rijk is gepleegd.- Deze werkman, de 57-jarige A. H. uit Groningen, is gearresteerd. Verder zijn aangehouden de 38-jarigë 'expediteur G. H„' die de goederen vervoerde eh bovendien eën kleinigheid van het gestolen materiaal als beloon ing ontving, en de gebroeders "W. irrtr Groningen, die de goederen-ver be neden de waarde hebben gekocht. Laatstgenoemden trachtten de politie op een dwaalspoor te brengen' door het noe men van een verkeerden naam. Meer dan tweehonderd kg prikkeldraad, dat op het kazerneterrein lag opgeslagen, is ontvreemd, alsmede een partij golfplaten en een partij nieuw touw. DE PAASCHDRUKTE BIJ DE SPOORWEGEN. Geen bijzondere moeilijkheden. De drukte bij de spoorwegen gedurende de beide Paaschdagen heeft geen bijzondere moeilijkheden opgeleverd. De militaire auto riteiten hadden bijzondere maatregelen ge- trpffen in verband met de verloven. Hier door konden de Nederlandsche spoorwegen over het algemeen onder haast normale om standigheden de verwachte gebruikelijke Paaschdrukte verwerken. De drukte op den tweeden Paaschdag was grooter dan op den eersten, vooral tegen den avond werd het hoogtepunt bereikt. Extra versterkte treinen verlieten dan ook zwaar bezet de perrons van de groote steden evenwel zonder dat passagiers be hoefden achter te blijven.. Slechts enkele treinen hadden geringe vertraging. nuttigde, bestaande uit een glas brandy en soda met een droge beschuit. „Het begint al goed, zei hij. „Ik heb el lendig geslapen en heb totaal geen eetlust, net als een jaar geleden, toen ik ophield met rooken. Hoe eerder ik in conditie ben voor mijn tweede dosis laudanum, hoe pret tiger ik het zal vinden". 17 JuniEen brief van juffrouw Ve rinder. Eën heel hartelijk schrijven, dat mij di rect voor haar innam. Zij doet geen poging,, haar belangstelling in het experiment te verbergen en zegt, door mijn brief van mijnheer Blake's onschuldovertuigd te zijn, en dat zij wat haar betreft, geen verder be wijs van mijn theorie noodig. acht. Zij ver wijt zich zelfs, dat zij niet zelf op hét ideg gekomen was, hierin de oplossing van het raadsel te zoeken. Ik kan -tusschen de re gels door lezen, dat zij hem lief heeft en alles wil doen om een gedaan onrecht te herstellen. Zij verzoekt mij den brief niet aan mijn heer Franklin Blake ter inzage te geven, doch staat mij toe, hem te zeggen, dat zij haar huis gaarne tot onze beschikking stelt. Zij heeft nog een verzoek dat mij in verle genheid brengt. Niettegenstaande zij reeds aan mijnheer Betteredge geschreven heeft, dat hij mijn aanwijzingen moet- volgen, vraagt-zij mijn toestemming, om zelf bij het inrichten van haar kamer en daarna als ge tuige van het experiment tegenwoordig te mogen zijn. Ik vermoed, -dat aan dezen wensch haai eerste verzoek den grondslag ligt en dat zij hem zelf wil vertellen, dat zij aan zijn on schuld gelooft, voordat hij zich aan mijn proefnemingen onderwerpt, hetgeen ik ech ter niet kan toestaan, daar hij door de op j-jji:.' ■id veMiukke&jkt TOESTELLEN VAN DE LUFTHANSA BOVEN ONS LAND. Het feit, dat sedert enkele dagen de Duitsche Lufthansa wederom vliegt tus schen Amsterdam en Berlijn .blijkt nog niet algemeen békend te zijn. Vandaal, dat de verschijning van een Duitsch ver- k eer s t o e s t e 1 boven Nederlandsch grondgebied reeds' enkele malen aanlei ding heeft gegeven tot geruchten als zou een Duitsch'm il it air vliegtuig boven ons land hebben gevlogen.' De bevolking in den omtrek van den „corridor", welke voor het verkeereVIieg.tuig is aangewezen zal wel spoedig gewend zijn aan de-ge regelde verschijning van, deze toestellen. VIJF KIEVITSEIEREN VOOR DE KONINKLIKE FAMILIE. Zondagmiddag hebben zich twee inwo ners van rs-Gravezande, de heereri Rijp- ma en Klop, aan het paleis Noordeinde té 's-Gravenhage vervoegd om daar het door hen gevonden kievitsei te overhandigen. Dit is ten pale'ize xn ontvangst genomen èn naar Soestdijk, waar de koningin momen teel vertoeft, opgezonden. Later vonden zij nog vier eieren, die eveneens naar het paleis Soestdijk werden overgebracht, waar zij het prinselijk paar werden aan geboden. ONGELUK BIJ EEN VECHTPARTIJ OP DE KERMIS. Gistermiddag kregen eenige jongelui op de kennis te Harendermolen. ruzie, welke uitliep in een vechtpartij. Toen de acht tienjarige B., wonende te Haren, op de fiets voorbij kwam, meende een der vech tersbazen, dat ook deze bij den twist be trokken was. B. werd van het rijwiel ge duwd en werd ongelukkig genoeg gegre pen door een passeerende autobus. Dé jongen wei'd 'zwaar gewond en is in hoogst èrnstigen toestand naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Reiger, von Weyrother, te Ran goon, 27 Maart te Bandoeng verwacht. Thuisreis: Pelikaan, Tepas, te Medan,. wordt 30 Maart te Naples verwacht; Toren valk, Scholte, te Alexandrië, 26 Maart te Napels verwacht. Gebouwencomplex „Zon en Schild" vol tooid. - Onder groote belangstelling is gister middag het niéuw gebouwde paviljoen voor aan tuberculose lijdende zenuw- en geesjes-, zieken, dat deel uitmaakt van het uitgebrei de complex van „Zon en Schild te Amers- foort, door dep minister van binnenlandsche ■zaken, den-heer van Boeyen, officieel öpend. Met het gereed komen van dit pavil joen zijn de gebouwencomplexen, waar in totaalongeveer 950' patiënten wórden ver pleegd, voltooid.- Glimiachje. De dames kunnen gerust naar beneden komen. Ik heb de muis al gevangen. winding, veroorzaakt door het weerzien en het herstel van hun goede verhouding wél eens geheel ongeschikt zou kunnen zijn voor het experiment. 'E Twee uur. -r- Ik ben net terug van pa- tiëntenbezoek. De toestand van mijnheer Blake is onveranderd. Hij heeft slechts met tusschenpoozen geslapen maar hij voelt zich minder vermoeid, daar hij gisteren, na het diner, heeft gesiapénr waarschijnlijk als ge volg van den rit, dien hij op mijn advies heeft gemaakt. Ik- zal' hem minder beweging in de buitenlucht moeten voorschijven. Hij, mag zich niet te ziek en evenmin te goed voelen.'Een kwestie van den gulden mid denweg. "Vijf Uur Ik heb juffrouw Verinder mijn bezwaren Uiteengezet en geschreven dat zij het beste doet, als zij pas in den. avond van: het experiment in Yorkshire aankomt. Als-zij den middagtrein uit Lon den neemt, kan zij haar komst tot 9 -uur uitstellen én-ik zal er dan voor zorgen, dat mijnheer Blake 'naar zijn slaapkamer is ge-, gaan. Zij kan dan haar eigen kamer betrek ken, tót het tijd wordt de laudanum toe te dienen en daarna is- er geen bezwaar als zij met ons getuige is van het resultaat. Zij kan desgewensebt den volgenden morgen haar aan mij geschreven brief aan mijnheer Bla ke toonen, .-om hem te laten weten dat zij; reeds voor het bewijs van zijn onschuld gejeverd was,-hiervan de„,overtuiging bezat, -Ik zalmorgen naar mijnheer Betteredgë -gaan, om hem de -noodige instructies te. ge ven, aangaande Jiet ;n orde brengen van het huis. - j Wordt vervolgd.'-

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6