Agenda JUoumüaal Tlieuws £aatste AeticfUen JCeckó AMSTERDAMSCHE BEURS VRAAG El Wederom nabij Petten een mijn ontploft. CLOSETPAPIER CALLANTSOOG STOMPETOREN HEERHUGOWAARD EGMOND AAN ZEE HENSBROEK eo co WOENSDAGS 1 35 cent pei paedagogisci geo: EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. Thans te Camperduin. Voor de tweede maal op één dag is nabij Petten gister een mijn tot ontploffing geko men. Te omstreeks vijf uur heeft de krach tige wind een zeemijn op de zeewering te Camperduin gestooten, op drie en een halve K.M. van de plaats, waar in den vorigen nacht een. mijn explodeerde. De schade was ditmaal geringer. Een aantal ruiten van huizen in de onmiddellijke omgeving wer den vernield. Er bevond zich thans nog een mijn nabij Hoofd 14. In verband hiermede hebben de gen kan worden voldaan. ALGEMEENE VERGADERING „WESTERLICHT". Gisteren werd in de groote zaal van Huize „Westerlicht" de algemeene ver gadering gehouden van de vereeniging Westerlicht. Vertegenwoordigd waren, be halve het bestuur, 15 van de 35 aangeslo ten diaconieën, benevens 10 belangstel lenden. De voorzitter, de heer van Leersum, heette allen welkom, de notulen werden gelezen, waarna de secretaris, de heer Roderwijn, het jaarverslag over 1939 uit bracht. Hieruit stippen wij aan, dat het voor de vereeniging geen ongunstig jaar is ge weest. Aan de reglementaire afschrijvin- militaire autoriteiten de noodige maatrege len getroffen en den weg PettenCamper duin afgezet. POGING TOT BEROOVING. Woensdagavond omstreeks half tien reed een 32-jarige juffrouw per rijwiel op den Huiswaarderdijk, toen zij achterop gereden werd door een manspersoon, die haar bij den schouder vatte en toeriep: „Afstappen je geld". Toen de vrouw wilde gaan schreeu wen dreigde hij haar te zullen neerschieten. Op het geschreeuw van de vrouw reed hij echter snel weg en verdween in de richting van het Noordhollandsch Kanaal. Van de persoon is een vrij goed signalement bekend en dit komt geheel overeen met dat van den dader van een berooving, een week te voren in de gemeente Oudorp gepleegd, waarbij een juffrouw een handtaschje met geld werd ontrukt. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld, EEN DEFECTE SIRENE WORDT GEREPAREERD. Naar aanleiding van de klacht over het aanhoudend loeien van de sirene aan den Kennemerstraatweg wordt ons door den L. B. S. D. medegedeeld dat de oorzaak lag in het feit, dat deze sirene door een defect is blijven doorloeien .oen de wekelijksche beproeving van de sirenes was afgeloopen. Met het gevolg, dat deze beproeving van de sirenes verkeerde in een beproeving voor de omwoners. Zoodra de storing werd ontdekt, is de sirene afgezet. Morgen zal dit apparaat, dat zijn plicht niet naar be- hooren vervulde, worden hersteld, zoodat omwonenden bij het hooren van deze sirene niet bang behoeven te zijn voor een her haling van het gebeurde. EEN GEITENMOEDER MET VIER KINDEREN. Bij den heer J. Helder aan den Laanweg in de Schermer is een geitenmoeder verblijd met de geboorte van vier jongen. Dit schijnt inderdaad een bijzonderheid te zijn, maar op de boerderij van den heer Helder niet, want ook verleden jaar deed zich een zelfde feit daar voor. De moeder en de jongen zijn I beheer, in blakenden welstand en het is een aardig Daarna werd gezicht een echt lentetafreeltje het vijftal samen te zien. Per 31 December bedroeg het aantal bewoners 246, n.m. 90 mannen en 156 vrouwen. Opgenomen zijn 53 personen, waarvan 39 in de verpleegafdeeling. In de kamers was weinig mutatie. Gestorven zijn 38 personen, vertrokken 8. De gods dienstige gezindheid was als volgt ver deeld: Ned. herv. 218, doopsgezind 14, lutherseh 9, gereformeerd 3 en remon strant 2. De jongste was 49, de oudste bewoner 89 jaar, gemiddelde leefijd van alle be woners 72 jaar, 9 maanden en 4 dagen. Uitgeloot werden 2400-0 aan obligaties, waarbij de laatste rentelooze. Totaal is nu afgelost 107.000, zoodat de obligatie- leening per 31 December nog groot was 393.000, bestaaande uit 3 en 4 obligaties. In het bestuur kwam geen verandering. Tot leden van de financiëele commissie werden benoemd de heeren Jb. Posch te Stompetoren en P. Pluister te Nieuwe- Niedorp in de vacatures van de heeren J. Dokter, niet herkiesbaar en E. Vogelen zang, wegens vertrek. Mej. D. E. Dunnewold, vroeger gewoond hebbende alhier, legateerde eene obligatie Westerlicht, groot 500 en een der bewo ners schonk het bedrag zijner uitgelote obligatie. De heren Smeding en de Haas verzorg den de bibliotheek, waarvoor een bijzonder woord van dank werd gebracht. Uitgeleend werden 3744 boeken. Ten slotte werd dank gebracht aan de directie en het personeel voor den ijver en de toewijding, waarmede zij in het ver slagjaar zijn werkzaam geweest. De balans, verlies- en winstrekening werden na eenige bespreking goedgekeurd. De balans sloot in debet en credit met een bedrag van 730.593.51, de verlies- en winstrekening met een bedrag van 207.743.46. Op de gebouwen werd 11000 afgeschreven, op inventaris 11.400.—. Het financiëele verslag van den pen ningmeester, den heer Vrije, alsmede het verslag van de financiëele commissie wer den goedgekeurd en penningmeester en bestuur gedechargeerd voor het gehouden Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Entente Cordiale (hist.-dram.); hoofdrollen Victor Francen, Gaby Morlay, Pierre Richard Willm, Janine d'Arcy e.a. Toegang boven 14 jaar. Zaterdag- en Zondagav., 8 uur, alsmede Zondagmiddag 2.15 uur, cabaretrevue Prik keldraad met Snip en Snap en anderen. Woensdagmiddag, half drie, filmmatinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Gibraltar (spionnagefilm); hoofdrollen Vi- viane Romance, Roger Duchene en Erich von Stroheim. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag 30 Maart en Donderdag 4 April geen voorstelling. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Good bye, mr. Chips (rom.); hoofdrollen Robert Donat en Greer Garson. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De Jantjes (Holl. hum.-rom.); hoofdrollen Jo han Kaart, Jan van Ees, Fientje de la Mar, Henr. Davids, Willy Castello e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 30 Maart. 8 uur, Harmonie, feestavond gymnastiek- vereeniging Turnlust. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneeluitvoering door de vereen. „Voorwaarts' speciaal adres voor pensions en inrichtingen P.O.A. n.v. Tel. 3892 Payglop 11 HERBENOEMING BURGEMEESTER. Bij K. B. van 27 Maart zijn o.a. herbe noemd de burgemeesters van Egmond aan Zee, Heerhugowaard en Midwoud, resp. de heeren: C. J. Eijma, B. J. F. Sutman Heyer en J. H. Avis. Lijk aangespoeld. Nabij de Groote Keeten is vannacht een lijk aangespoeld van een man, gekleed in oliejas en waterlaarzen, zegt de Sch. Crt. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. DE BEGRAVEN BUIT. Spoedig opgehelderde diefstal. Dezer dagen werd, zooals eerst later bekend werd, in het bekende café de Boei ingebroken. Er werden eenige flesschen met sterken drank vermist. Van de daders geen spoor, doch wie zij waren zou niet temin al spoedig op een niet alledaagsche wijze tot klaarheid komen. Kinderen van den heer Z. vonden na melijk kort daarop, toen zij in de duinen aan 't graven waren, de gestolen flesschen en namen ze mee naar huis. De heer Z begreep natuurlijk onmiddellijk dat deze zaak niet pluis was en besloot zelf als amateur-detective op te treden. Hij nam de flesschen weer mee en verstopte ze op pre cies dezelfde plaats, waar zijn kinderen ze gevonden hadden. Daarna stelde hij zich in de omgeving verdekt op. Lang werd zij-n geduld niet op de proef gesteld, want reeds vrij spoedig kwamen J. V. en C. B. speurend de omgeving ver kennen en toen zij de kust veilig waanden, begonnen zij den tijdelijk verstopten buit weer op te graven. Nu achttte de heer Z. den tijd van- handelen gekomen en gaf van zijn bevindingen kennis aan de politie. De betrapte daders waren zoo verbouwereerd, dat zij aan ontkennen niet eens dachten en direct volmondig toegaven zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. PROPAGANDA-AVOND J.C.G.O.B. Donderdagavond hield de J.C.G.O.B. zijn aangekondigde propaganda-avond in ge bouw Waakt en Bidt. Na de gebruikelijke opening en een kort woord van den voorzitter hield ds. Blauw uit Haarlem een korte rede over het onder werp „Bij snelverkeer geen alcohol", waar in hij het standpunt der geheelonthouding ten opzichte van snelverkeer in het bijzon der en het menschelijk leven in het alge meen aangaf. Hierop volgde zang door de leden. Na een korte pauze werd door enkele leden opgevoerd „De dwaling van het raadslid Verbrugge". De verwikkelingen, waarin de heer Verbrugge raakte, toen hij dengene die kwam vragen naar de hand van zijn dochter Loeki aanzag voor een nieuwen jockey, verwekten veel hilariteit. Veel bijval oogstte ook het vlaggentableau met lichteffecten. Met een kernachtig woord sloot de heer Jo v. d. Veen den avond. EEN MOOIE JACHTHOND ZOEKT ZIJN BAAS. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent een alhier op gevangen jachthond. 23000 aan obligaties uitge loot, betaalbaar per 2 Januari 1941. Het bestuursvoorstel, om voorloopig niet tot verhooging van de pensionprijzen over te gaan, doch om de korting voor de nog op te nemen diaconale verpleegden weder op 100 te brengen ('t is momenteal 150) en 5 duurtetoeslag te heffen op de pensionprijzen der n-ieuw in te komen bewoners, werd na ampele bespreking, met algemeene stemmen aangenomen. In verband me+ de abnormale tijdsom standigheden werd het bestuur opgedra gen in deze diligent te blijven. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter sloot met dank voor de pret tige sfeer, welke in de vergadering heeft geheerscht en d-e aandacht, welke aan le agenda is gewijd. Hij dankte ten slotte de directie en hoopte, dat 1940 voor het tehuis dezelfde uitkomst moge geven als het af geloopen jaar. De vischstand in den Schermerpolder. Tengevolge van de strenge vorst heeft het vischwater in den Schermerpolder veel te lijden gehad, zoodat de pachters hebben gemeend, tijdig voorzieningen te moeten treffen. Men heeft het plan, om morgen 2000 pond maatkarpers in de Noordervaart bij café Renses los te laten, waarmee men hoopt den vischstand weer op peil te brengen. NUMMER ZES. Een „thriller" van Edgar Wallace in 't Gulden Vlies. Op Woensdag 3 April a.s. wordt alhier door het bekende Haagsche Gezelschap „Het Residentietooneel", leider Dirk Verbeek, een enkele opvoering gegeven van Edgar Wal lace meesterlijke „thriller" Nummer Zes, onder regie van Johan de Meester. Medespelenden zijn: Dirk Verbeek, Adolphe Engers, Max Croiset, Jan Keiling, Henk van Buuren, Hans v. d. Werff, Herman Haye, Annie van Duin, Jacques de Haas, Bob Oosthoek, Just Chaulet, Tine Opschol- tens, Cora van Eyck en Philippe la Chapelle. Deze zeer belangrijke voorstelling zal on getwijfeld veel belangstelling trekken. De pers is unaniem in haar lof. Het Handelsblad schrijft b.v. o.m.: „Een stuk van Edgar Wallace, aangekondigd als een „thriller", i s het natuurlijk. Er worden zoomaar voor uw oogen menschen neerge schoten met behulp van revolvers met en zonder geluiddempers, het licht gaat aan, het licht gaat uit, de bliksem bliksemt en de donder dondert als de schrijver het voor de sfeer noodig acht, heele stukken van een kamerwand exerceeren zoomaar op hun eentje drie pas voorwaarts, leege fauteuils blijken dikke boeven te verbergen, die geen boeven zijn, en lijkkisten blijken levende lijken te bevatten, kortom, het is alles om te brven en te griezelen en tegelijk te gieren van den lach. Boerenleenbank, Donderdag vergaderde de coöperatieve boerenleenbank ten huize van den heer K. Rus. De voorzitter ,de heer A. Kooy, sprak bij de opening zijn genoegen uit over het algeheele herstel van den heer Geuzebroek. De rentevoet werd vastgesteld op 4 voor voorschotten en loopende rekeningen in debet en 3 voor spaargelden en loo pende rekeningen ir credit. Er zijn in het afgeloopen jaar 9 nieuwe leden ingeschreven en 6 van de ledenlijst afgevoerd wegens vertrek of overlijden, zoodat het ledental met 3 was vooruit ge gaan. De rekening sloot op een totaal van 380.775.87 en de balans op 438.557.43 met een saldowinst van 2281.01. Deze winst werd aan de reserve toege voegd, waardoor deze steeg tot 41035.21. Er zijn in het afgeloopen jaar 978 dag- boekposten voor loopende rekeningen en 744 voor spaargelden geboekt Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 216. Als .id van het bestuur werd de heer P. Blauw Jnz. herkozen, de heer J. Geuse broek Jr. als lid van den raad van toezicht. Vooor plaatsvervangende leden van het bestuur werden de aftreden-den, de heeren M. A. M. Wuis en J. Geusebrcek Jr., her kozen. FEESTAVOND TURNLUST. Morgenavond zal de feestvand van Turn lust in de Harmonie plaats vinden. Door bijzondere omstandigheden kon ditmaal de feestavond niet kort na de uitvoering wor den gegeven, maar moest tot dezen datum worden uitgesteld. Zooals men weet zal op treden het cabaret van de familie Hofmann. De zaal zal om kwart over zeven geopend zijn. MET PENSIOEN. Op 1 Mei a.s. gaat een onzer stadgenooten, die zich zelden op den voorgrond plaatste, maar desondanks wel beteekenis heeft in het openbare leven, onze stad verlaten. Wij bedoelen den heer van Bemmel, die na een verblijf van ongeveer 8 jaar als stationschef alhier, welke functie de kroon zette op een werkzaamheid van bijna een halve eeuw in dienst van de Nederlandsche Spoorwegen, wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd zijn ambt zal neerleggen. Hij gaat zich als ambteloos burger vestigen in Haarlem. Zijn vertrek zal bij het per soneel, dat in de laatste jaren veel wisseling heeft ondergaan door wijzigingen in den dienst, ongetwijfeld worden betreurd, omdat in hem een humaan en welwillend chef heengaat, wiens strikte eerlijkheid en dienst ijver velen een voorbeeld kon zijn. JAARVERGADERING R. K. LEERARENVEREENIGING. In de gister te Maastricht gehouden jaar vergadering van de r.k. leerarenvereeniging Bonaventara is besloten dat de volgende jaarvergadering in 1941 op de twee dagen na Paschen zal worden gehouden te Alk maar. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Zwakke tot matigen zuidwestelijke tot noordwestelijken wind, aanvankelijk licht bewolkt, droog weer met lichte, in het oos ten plaatselijke matige nachtvorst, later toenemende bewolking met kans op eenigen regen en stijging van temperatuur. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.58 tot 5.11 uur licht op. Diefstal opgehelderd? Zooals wij dezer dagen meldden, werd in de kruidenierswinkel van mej. C. aan de Zuiderstraat alhier, ingebroken en een be drag van bij-na. 40 vermist. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en meende in gevonden vingerafdrukken een goede aanwijzing gevonden te hebben om trent den dader. Zij had een bepaald ver moeden tegen den jeugdigen G., wegens zijn antecedenten en inderdaad kwamen diens vingerafdrukken volkomen overeen met die, welke op de plaats des misdrijfs werden gevonden. G. beweert echter van de geheele zaak niets af te weten en er volkomen onschuldig aan te zijn. Nieuwe C.A.O. voor het visscherij bedrijf gesloten. Reeds is bijna een vierde van het jaar 1940 verstreken, nu eindelijk tusschen ree- ders en opvarenden overeenstemming is bereikt ten aanzien van het nieuwe collec tief contract voor 1940, dat nu met terug werkende kracht vanaf 1 Januari 1940 zal gelden. De voornaamste wijzigingen ten aanzien van het oude contract zijn, dat de vaste gage, behalve van de schippers, gedurende de zeedagen wordt verhoogd met 50 pCt., terwijl het procentelijk deel voor de be manning van de netto-besommingen wordt verhoogd met 10 pCt. van besommingen tot hoogstens 5400. Daarboven blijft het pro centelijk deel ongewijzigd. De schippers zullen ontvangen 5 pCt. van netto-besomming. De uitkeeringen ingevolge de Zeeongeval lenwet 1919 worden met 50 pCt. vei-hoogd, mits deze uitkeeringen, verschuldigd zijn terzake van ongevallen, aan opvarenden van visschersvaartuigen overkomen, tenge volge van of in verband met een gebeurte nis, welke een onmiddellijk gevolg is van den huidigen oorlogstoestand. Deze nieuwe bepaling is uiteraard van groot belang voor de nabestaanden van de visschers, zooals thans van de omgekomenen van den ver- ganen treiler Protinus, terwijl tevens dui delijk is van welk een groot belang het voor hen is, dat uitgemaakt wordt, door welke oorzaak het schip te gronde is gegaan. Is het b.v. door den storm vergaan, dan wordt de uitkeering aan de nagelaten betrekkingen ook in de tegenwoordige tijdsomstandig heden niet verhoogd. Met het oog op de veiligheid wordt op ieder schip, waarop een lichtmatroos vaart, deze vervangen door een vollen matroos, terwijl de bemanning van een schip, waar op geen lichtmatroos vaart, met een licht matroos wordt uitgebreid. Als een vaartuig wordt opgebracht naar een haven van een der oorlogvoerende mo gendheden, zal aan de bemanning geduren de den termijn van detentie een loon van 21 per week worden uitgekeerd, met vrije voeding aan boord. Tenslotte is overeengekomen, dat volgens het nieuwe contract ingeval zich vóór 1 Juni 1940 zeer bijzondere omstandigheden moch ten voordoen, waardoor de gageregeling zeer nadeelig voor de opvarenden wordt beinvloed, de vakorganisaties het contract per 1 Juli 1940 kunnen opzeggen. Vergadering boerenleenbank. Woensdagavond werd een druk be zochte algemeene vergadering gehouden van de coöp. boerenleenbank Hensbroek-Obdam. Door den voorzitter, den heer D. Wit, werd medegedeeld, dat twee leden hebben be dankt en twee zijn overleden. Uit het jaarverslag door den secretaris, den heer Zwagerman, stippen wij aan, dat 1939 voor de Bank ondanks alle moeilijk heden nog een goed jaar is geweest. Op het oogenblik telt de bank 111 leden. Voor den kassier is een bescheiden verzekering ge sloten. De voorzitter deelde nog mede, dat het zittingslokaal vanuit het gemeentehuis naar de woning van den kassier is verplaatst, die daarvoor dezelfde vergoeding, n.l. 100 per jaar, ontvangt. 1 Door den heer den Das werden de reke ning en balans besproken. Uitgereikt zijn 8 nieuwe spaarboekjes en 4 zijn teruggegeven. Besloten werd om van de winst groot 575,37, 500 beschikbaar te stellen voor een fonds van kwade posten en 75,37 bij de reserve te storten. De aftredende bestuursleden werden her kozen. De heer Leegwater werd herkozen als lid van den raad van toezicht. De rentestandaard werd vastgesteld als volgt: voorschotten 4 spaargelden 3 loopende rekening 4 1/8 provisiegelden voor een jaar vast 3 1/4 niet 2 3/4 los 1/4 (Ongecorrigeerd.) DUITSCH VLIEGTUIG IN FRANKRIJK NEERGESTORT. Officieel wordt uit Parijs medegedeeld, dat een Duitsche machine, een Dornier 17, gisteren in Noordoost-Frankrijk is neerge stort. Alle inzittenden kwamen om het leven. DE NEUTRALITEIT DER SCANDINAVISCHE TERRITORIALE WATEREN. „De diplomatie der westelijke mogendhe den heeft zich tot taak gesteld, haar hui chelachtig program, op te komen voor de veiligheid en het recht der kleine landen en hun eigenlijke bedoeling, in het belang van hun oorlogvoering de veiligheid en het recht van deze staten opzettelijk te schen den, met elkaar in overeenstemming te brengen". Met deze woorden opent de „Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz" haar standpunt tegenover de proclamatie der westelijke mogendheden, de neutraliteit der Noorsche territoriale wateren niet meer te eerbiedigen. De westelijke mogendheden verbergen niet meer, wat zij met geweld zouden willen verhinderen, t.w. de bij het volkerenrecht vastgestelde scheepvaart in de neutrale wateren. Zij beschuldigen da neutralen van „passieve neutraliteit" wan neer de eerbiediging van het volkerenrecht den plutocratieën niet van pas komt. Dan verwachten zij een „actieve neutraliteit", die kan rekenen op hun sympathie, omdat de andere partij dan op kosten van het vol kerenrecht gediscrimineerd wordt. I/iangs dezen weg willen de westelijke mogendhe den .trachten him oorlogvoering tegen Duitschland te verscherpen. Bij het weder- keerige, ondeelbare karakter van het neu traliteitsbegrip is het voor elkeen een ge waagd spel, daaraan mede te doen. HET BIJ PERNIS NEERGESCHOTEN ENGELSCHE VLIEGTUIG. Nederlandsche stappen in Londen. De Nederlandsche regeering heeft een protest ingediend te Londen in verband met het Britsche vielgtuig, dat gisteren bij Per nis is neergeschoten. GRAFSTEEN VAN KEIZER OTTO II GEVONDEN. In de kelders van het Vaticaan heeft men den grafsteen van keizer Otto II van Duitschland gevonden. Naar men weet, is de zoon van Otto den Groote te Rome ge storven. De steen droeg slechts het Latijn- sche opschrift: „Otto II doorluchtig keizer". pPGAVE AMSTEBDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 29 Maart 1940. Vor.k. STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940 II 9 9/,« 3—334 Nederl. 1938 84% 3 Ned.-lndië 1937 85% 534 DuitschL m. verkl. lO^/ie BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 87% Handel Mij. Curt. v. 250 85i/s Koloniale Bank 159 Ned. Ind. Handelsbank 102% INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie t 39l%f Calvé Delft CertS71/* Nederl. Ford 315 Lever Bros 92% Philips Gloeil. Gem. Bezit 118% INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting37 /s Anaconda ff Je Bethleh. Steel Cities Service 3% General Motors 40%6 Kennecott Copper 27 North American Rayon 19% Republic Steel16% Standard Brands 5L/1(i Steel comm. 42% U. S. Leather 4% CULTUUR MAATSCH. H. V. A382 Java Cultuur223 Ned. Ind. Suiker Unie .217 Verg, Vorstenlanden 94 MIJNBOUW. Alg. Expior. Mij. 58 Redjang Lebong 55 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 209% Kon. Petr. 225'/. Phillips Oil28 Shell Union9%s Tide Water 81/* RUBBERS. Amsterd. Rubber 185 Deli Bat. Rubber .148 Hessa Rubber99% Oostkust 113% Rotterdam Tapanoeli 54% Serbadjadi92% lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 92% JavaChinaJapan lijn 170% Kon. Ned. Stoomboot 113% Scheepvaart Unie 113% TABAKKEN. Deli Batavia .121% Oude Deli 177 Senembah137% AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 18 Illinois Central 8'%j Southern Pacific 10% Southern Railw12S/10 Union Pacific 75% Can. Pao4%6 4% x) ex-coupon. tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 234 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Koers heden fniet off.) pl.m. 2 u 10% 87% 158 38-% 92-1% 119% 37% 22% 55%6 3% 40 1% 151-% 5%. 4D%6 380-79' 223 217 95 65 225-% 9s/l6 184 101 121 112 122 138-% 10 12 New-York co f—1 Londen 6.73 Berlijn 75.55 Parijs 3.82 Brussel (Belga) 32.17 Zürich 42.22 Kopenhagen 36.35 Stockholm 44.85 Oslo 42.75 EERSTE BL Alléén 2de ha uitsluitenc en V Tot Ouderling d maar is gekozen in c heer W. Molenaar, d Gisteren envand door den bond ter b langen van het kind genaamd „Ons onderv der moderne psychol nister van onderwijs, schappen het eere-voc vaard. Gisteren heeft m congres geopend. Te Amersfoort wor gen een paedagogis gehouden, uitgaande voor paedagogiek de voor wijsbegeerte en vernieuwing van opi (W.V.O.). Het central conferentie is „Het ki Gistermiddag is woord van den c heer L. Welling, alge Vereeniging voor pae komst geopend door Poelje, directeur-gene wijs. Na hem sprak pro over „Ontwikkeling v het kind". Vandaag spraken dj dr. J. H. Gunning W.i wikkeling van het ge van het kind. GEMEENTE-AVO TE HEERHl Woensdagavond i te Heerhugowaard gehouden, waar ds. i sprak over het ond kerk afgedaan?" Het tegenwoordige kerk verlaten, zei spr soms zeer juist is. M mede om haar wedei breekt de kerk af in vervlakking gekomer Men verwijt de kerk bonden aan het kapi godsdienstoefeningen lig vuur, waarvan in bezielende kracht ui eeuwen was er slechts thans zijn er zeer vel< zich vindt zichzelf he Christus' volgelingen door blijven bestaan, sprekend voorbeeld i Duitschland, waar or möller en zijn aanha: gronde zijn gericht. E litiek gaat wel buitei maar feitelijk is alle p aan den grooten Heei De diaconie speelde rol in het kerkelijk i dagen, over het algen zich thans echter wei ders, hoewel zij moet menschwaardig besta» Door de vele kerk eenigingen, welke all gericht, heeft de kerl gekregen waarop zij bouwen. Wel is de gr bewerken, maar liefd veel doen overwinnen mede op zijn eigen b In de pauze werd schonken, waarna g< geven tot vragen st< verschillende aanwez werd gemaakt. Na h< 237 1 en 2 werd deze door de rresidente 1 „Odith" gesloten met den spreker. PREDIKBI ALKM. ZONDAG 31 b Groote Kerk, 10 uur, Amersfoort (voor ds. Kapelkerk, 10 uur, gaarden; 5 uur, ds. Remonstrantsch Ger uur, ds. L. B. Houtgas Ev. Luth. Kerk (Oi ds. v. d. Woude (afsch Doopsgezinde Kerk, H. Gaaikema, van Dar Geref. Kerk, 10 en van Amsterdam. Herst. Apost. Gem., 4.30 uur en Woensdag: Vrije Ev. Gem., geen 8 uur, Brouwerstraat voor H. A. en gewas). Ned. Chr. Gemeensci Bidt; Zondagmiddag 3 menkomst; Woensdaga tiesamenkomst, de hee dagav. 8 uur bijbell Oudegracht 208; Maar bespreking mannen, Hc 8 uur bidstond Houtwc Leger des Heils (stic Limmerhoek no. 40; openluchtsamenkomst Zondag 7.30 uur v.m. ligingsdienst, 3.30 uur 8 uur openbare vc Maandag 2.30 uur n.m. dagav. 8 uur heiliging: staan o. 1. v. kapt. Dij

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2