Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. ROODESTER Rechtszaken JJidschciften Engelsche vliegers hadden opdracht niet terug te schieten. De Duitsche berichten over beweerde grensschen- dingen. Vreemd vliegtuig beschoten. Wisseling van de golflengten. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD. Naar aanleiding van berichten, dat de Britsche vliegers wier toestel in Nederland tot dalen werd gedwongen, het Nederland se h e vuur zouden hebben beant woord, verneemt de luchtvaart medewerker van Reuter in officieele kringen, dat de Britsche bommen werpers zeer nadrukkelijke instruc ties hebben, dat zij bij het onopzet telijk vliegen boven neutraal grond gebied, indien aangevallen, het vuur van neutrale gevechtsvliegtui gen niet mogen beantwoorden. Gisteren werd gemeld, dat in het tot da len gedwongen Britsche toestel vier Engel- schen en een Fransche bestuurder zaten. Dit blijkt niet juist. Alle inzittenden waren van Britsche nationaliteit. Voortaan uitsluitend officieele berichten. Het Algemeen Nederlandsch Pers bureau deelt ons mede: In de laatste dagen bevatte het communiqué van het oppercomman do der Duitsche weermacht meer malen berichten over beweerde schendingen van de Nederlandsche heutraliteit door vreemde vlieg tuigen. Het A.N.P. zal niet voortgaan dergelijke berichten te verbreiden, van oordeel als het is, dat bericht geving voor het Nederlandsche publiek over eventueele schendingen van de Nederlandsche neutraliteit alleen op den weg van de Neder landsche autoriteiten ligt. Het toestel vermoedelijk getroffen. De regeeringspersdienst meldde gister: Hedenmorgen vroeg werd by Naarden een uit het Noorden komend vliegtuig van onbekend gebleven nationaliteit gesignaleerd. Naar aanleiding daarvan steeg een patrouille jachtvliegtuigen op. Eéni- .gen- tijd later is ditzelfde vliegtuig bij de grens van Amsterdam van den grond af onder vuur genomen. Bij deze beschieting werd het vliegtuig vermoedelijk geraakt. Het verloor althans 3 a 400 m. hoogte en maakte onzekere bewegingen. Het vliegtuig verwijderde zich daarop in westelijke richting bui ten ons rechtsgebied. De Nozema deelt ons mede, dat gedurende het tijdvak van 1 April tot 1 Juli 1940 de programma's van A.V.R.O., V.A.R.A. en V.P.R.O. zullen worden uitgezonden over den 301.5 m. zender en die van de K.R.O. en N.C.R.V. zoowel over den 415.5 m. als over den 1875 m. zender zul len worden uitgezonden. HET DUURTEVRAAGSTUK VOOR HET TRAMWEGPERSONEEL. Gistermiddag vergaderden de hoofdbe sturen van de drie samenwerkende organi saties van spoor- en tramwegpersoneel, t.w. de Nederlandsche vereeniging, de roomsch- katholieke en de proteslantsch-christelijke bond, ter behandeling van de actie tot in komstenvermeerdering van die personeelen, die werkzaam zijn bij de tramwegmaat schappijen, die als dochterondernemingen der Nederlandsche Spoorwegen kunnen wor den beschouwd. Deze organisaties, die ter zake een beroep op de Nederlandsche Spoor wegen hebben gedaan, om maatregelen te treffen onafhankelijk van wat eventueel voor het spoor- en rijkspersoneel zou worden ge daan, hebben op hun verzoek van den pre sident-directeur der Nederlandsche Spoor wegen de mededeeling ontvangen, dat hij het duurtevraagstuk voor het tramwegperso neel opnieuw in studie heeft genomen en dat hieromtrent binnen enkele weken nader bericht zal volgen. De hoofdbesturen namen met voldoening van deze mededeeling kennis en besloten, de nadere schikking af te wachten. TWINTIGJARIG MEISJE AANGEREDEN EN GEDOOD. Op de Schoenkuiperbrug te Zwolle werd vanochtend een ongeveer twintigjarig meisje, dat per fiets reed, op de brug inge haald door een vrachtauto uit Meppel, wel ke haar zoo rakelings passeerde, dat zij door den aanhangwagen werd gegrepen. Het slachtoffér werd naar het Sofia-ziekenhuis vervoerd, waar zij kort na aankomst over leed. De vrachtauto is in beslag genomen. LEENING AAN DE STOOMVAART MAATSCHAPPIJ „ZEELAND". Ingediend is een tweetal wetsontwerpen, waarbij voor de ministers van waterstaat en financiën machtiging wordt gevraagd namens het Rijk over te gaan tot het ver strekken van een rentedragende hypothe caire geldleening tot een bedrag van 66.813 aan de N.V. Stoomvaartmaatschappij „Zee land" te Vlissingen alsmede tot het verder deelnemen in het aandeelenkapitaal dier vennootschap tot een bedrag van 550.000. De begrooting van het verkeersfonds voor 1940 zal daardoor met 616.813 worden verhoofd. Uit de memorie van toelichting blijkt, dat de regeering hierdoor wil bereiken, dat de dienst der „Zeeland", die onder huidige om standigheden geen economische beteekenis meer heeft, in normale tijden haar taak als belangrijkste scheepvaartverbinding met Engeland en als schakel in het internatio naal spoorweg- en postverkeer te kunnen hervatten. AMBULANCE IN FINLAND NAAR VIERUMAEKI. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gistermiddag een tele gram ontvangen van den tijdelijken Neder- landschen zaakgelastigde te Helsinki, mr. C. W.. A. baron van Haersolte, waarin werd medegedeeld, dat de Nederlandsche ambu lance hëden naar haar standplaats te Vieru- maeki zou vertrekken. Het plaatsje Vierumaeki ligt in een mooie boschrijke streek op den spoorlijn van Lahti naar Heinola, op een afstand van 24 kilo meter van Heinola. Lahti ligt 130 kilometer ten noordoosten van Helsinki. In Lahti is het zendstation van den Finschen radio-om roep gevestigd. GEEN VERVOLGING TEGEN PRESIDENT HOOGEN RAAD. Namens ir. A. A. Mussert heeft onlangs mr. A. J. van Vessem bij den officier van justitie te 's-Gravenhage een klacht wegens laster ingediend tegen mr. L. E. Visser, president van den hoogen raad der Neder landen, en vier andere heeren, tezamen vormende het comité voor bijzondere Jood- sche belangen, op grond dat deze heeren in een door hen uitgegeven en met hun on- derteekening verschenen geschrift aan den leider der n.s.b. zouden hebben ten laste ge legd, dat door hem van de Duitsche regee ring geld zou zijn aangenomen tot het pro- pageeren van anti-semitisme in Nederland. Naar wij thans vernemen zal naar aanlei ding van deze klacht geen vervolging wor den ingesteld. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis' arriveerde de „Buizerd" (van Veenendaal) te Jodhpur, dit vliegtuig wordt 31 Maart te Batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Pelikaan" (Tepas) te Basra en de „Gier" (Both) te Medan, deze vliegtuigen worden onderschei - delijk op 30 Maart en 1 April te Napels ver wacht. AANRIJDING TUSSCHEN AUTO EN POLITIE-MOTOR. Een agent gedood. Op den hoek van de Gouverneurlaan en de Van Zeggelenlaan te Den Haag zijn gister middag een personenauto en een politie motor tegen elkaar gebotst met het gevolg, dat de motorrijder kort daarop is overleden. Het slachtoffer is de 50-jarige agent van politie J. K., die een schedelbasisfractuur kreeg. De geneeskundige dienst voerde hem naar het gemeente ziekenhuis aan den Zuid- wal, alwaar hij korten tijd na zijn opening is overleden. De oorzaak van het ongeval is nog niet vastgesteld. KOPLAMPEN VAN AUTO'S MOETEN VOORZIEN ZIJN VAN RIJKSKEUR. De K. N. A. C. schrijft ons: Denkt er aan, dat de auto's, welke na 1 Januari 1939 zijn ingev->ercl of hier te lande vervaardigd, voorzien moeten zijn van koplampen met Rijkskeur. Aangezien aan de hand van de docu menten, aie de bestuurder thans te allen tijde moet kunnen toonen (nummerbe- wijs) niet blijkt, wanneer het voertuig werd ingevoerd of vervaardigd, is daad werkelijke controle op deze bepaling mo menteel practisch niet uitvoerbaar. Bij ,de invoering van de Wegenverkeers wet zullen echter in het dan te verstrekken „voertuigbewijs' de noodige gegevens wor den vermeld. Wil men dus voorkomen, dat men t. z. t. verplicht zal worden tot het aanschaffen van nieuwe koplampen, dan dient men er thans bij aankoop van een nieuw auto mobiel op te letten, dat daarop koplampen met Rijkskeur zijn gemonteerd m dat in deze koplampen ook goedgekeurde gloei- peertjes worden gebruikt. DE INTERNATIONALE KAMER VAN KOOPHANDEL VERGADERT. Onder voorzitterschap van dr. F. II. Fen- teher van Vlissingen of van J. Siegfried Edström heeft de Internationale Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage eenige bijeen komsten gehouden waaraan, behalve dr. H. Colijn en de heer Paul van Zeeland, experts van een aantal neutrale en oorlogvoerende landen hebben deelgenomen. Het doel dezer bijeenkomsten was eenige der voor de Internationale Kamer van Koop handel aan de orde zijnde onderwerpen te bespreken, zooals de algemeene werkzaam- he'den van de Kamer (hof van arbitrage, de toekomst van de bouwnijverheid, den in vloed van den oorlog op privaatrechtelijke overeenkomsten, vraagstukken betrekking hebbende op economische wederopbouw voor den tijd na den oorlog). De resultaten dezer bijeenkomsten zullen aan de nationale orga nisaties van de Internationale Kamer .van Koophandel worden voorgelegd. De roofoverval te Monster. - De drie verdachten, die gearresteerd zijn in verband met den roofoverval, welke Zaterdagavond op een 75-jarige alleenwonende vrouw te Monster is gepleegd, zijn gisteren voor den officier (ran justitie te 's-Gravenhage, mr. G. M. Cohen Tervaert geleid en daarna in het huis van bewaring aldaar ingesloten. Het zijn de 25-jarige H., de hoofddader, als mede zekere B. en mej. W., die als mede plichtigen hebben gefungeerd. De koningin bezoekt Rotterdam. - De koningin heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan Rotterdam, waar de vorstin zich op de hoogte heeft gesteld van de maatrege len, welke in de Maasstad zijn genomen op het terrein van de luchtbescherming. Belangrijke kunstverzameling voor het rijk. - Een Nederlandsche verzamelaar, die voorloopig onbekend wenscht te blijven, heeft aan de staat der Nederlanden een zeer belangrijke kunstverzameling geschonken, ter plaatsing in het rijksmuseum te Amster dam. Deze collectie bestagt uit ruim 80 schil derijen en aquarellen, waaronder Nederland sche primitieven, Italiaansche paneelen der 15 eeuw, werken van Nederlandsche 17e eeuwsche meesters en een ruime vertegen woordiging van de Haagsche school. —De boterheffing. - Het' bedrag van "dé heffing en steunuitkeerin-g op boter, is be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 28 Maart tot 4 April vastgesteld op 80 cent per kg. Botemoteering. - De commissienotee- ring voor Nederlandsche boter is gisteren vastgesteld op 81 cent per kilogram (onver anderd). DE ONDERGANG VAN DE „DEN HAAG" EN DE „TARA". Behandeling door den Raad voor de Scheepvaart. Gistermiddag heeft de Raad voor de Scheepvaart zich bezig gehouden met de oorzaak van het vergaan van het motor tankschip „Den Haag" en het vrachtschip „Tara", waarbij in het eerste geval 26 Ne derlandsche zeelieden het leven verloren. De kapitein van de Den Haag, de heer C. Wijker, verklaarde dat het schip met een lading van 11.800 ton olie, bestemd voor de Standard Amerikaansche Petroleum-Com- pagnie N.V., op weg was van New York naar Rotterdam. De bemanning bestond uit 39 personen. Het schip was op 15 Februari, des mid dags te kwart over een, toen het zich op ongeveer 150 mijt ten westen van Ouessant bevond, door een ontploffing, waarvan de oorzaak niet nauwkeurig kon worden vast gesteld, maar die door een. mijn of torpedo moet zijn ontstaan, aan stuurboord en mid scheeps getroffen, waarna het direct begon te zinken. De bemanning verdeelde zich over drie booten, die elkaar uit het oog verloren en waarvan helaas slechts een, met dertien man er in, werd opgepikt. De beide andere booten, tezamen met 26 man zijn vergaan. De sloepen zijn later aangespoeld. Enkele lijken die nog in de booten aanwe zig waren zijn geïdentificeerd. Over de oorzaak van de ramp wist de heer Wijker niets positiefs mede te deelen. De Raad zal later uitspraak doen. Het vergaan van de „Tara". De „Tara" is gezonken onder soortgelijke omstandigheden, al waren hierbij gelukkig geen menschenlevens te betreuren. De ge zagvoerder, de heer Breedijk, verklaarde dat de „Tara" metende 4760 bruto register- ton, met een lading van 7200 ton graan voor de Nederlandsche regereing op weg was van Bahia Blanca naar Rotterdam. De be manning bestond uit 45 koppen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag 21 Febr. toen het schip zich omstreeks 60 mijl ten zuidwesten van Kaap Finisterre bevond, werd de .,Tara" getroffen door een ontploffing onder luik 5, waardoor het ach terschip snel begon te zinken. Ijlings wer den twee sloepen gestreken en nauwelijks hadden deze zich van het zinkende schip verwijderd of een tweede ontploffing; pre - cies 20 minuten na de eerste, trof het schip op dezelfde plaats. De eene sloep, waarin' 33 man 'zaten, werd na eendag zeilens door een Spaansch vis- schers.vaartuig opgepikt, dat de geredden te La Coruna aan wal bracht, de andere sloep bereikte zeilende de Spaansche kust, waar de opvarenden den nacht doorbrachten in de boot, welke men in een kleine baai ge meerd had. Later vereenigde de geredden van de „Tara" zich te La Corana en nadat langdurige formaliteiten waren vervuld, konden de mannen de eerste week van Maart per trein via Parijs naar'Nederland terugkeeren. De kapitein zeide overtuigd te zijn, dat de ,Ta.ra" was getorpedeerd. Het schip werd ver buiten elk mijnengebied door twee ont ploffingen getroffen. Drijvende mijnen heeft men niet gezien. TVV1 i97. Ook de hotelhouder denkt over 't jongetje en 'telfje na. Ineens zegt hij: „Hier in de buurt staat een groot, kasteel! De bewoners daarvan hebben hun kind bij een schipbreuk verloren. Ze treuren iedere dag over. hem en weten nog steeds niet of 't kind leeft. Gaat U met dat kiekje eens naar dat kasteel toe". 198. Dat vindt Peters vriend een goed idee. Maar eerst laat hij de geschiedenis van Peter en Myra in de krant zetten. En als 's avonds de krant op 't kasteel is gebracht, lezen de heer en de dame over een schipbreu- kelingetje, dat met een elfje uit een hotel is gevlucht. „Misschien is dat onze Peter wel", huilt de dame. 't Blij ken Peters ouders te zijn, die in dat mooie grote huis wonen. HUWELUKSZWENDELAAR VOOR HET HOF. Goedgeloovige kapster van spaar geld beroofd. Een 26-jarige monteur en een 30-jarige autoverkooper hadden in September van 't vorige jaar kennis gemaakt met een kap ster. Door een samenweefsel van verdicht sels wisten zij het meisje te bewegen haar spaarduitjes aan hen af te staan, om z.g. 'n erfenis liquide te maken. Zij hadden haar een romantisch verhaal verteld, dat het meisje grif slikte. De pleeg vader van den monteur aldus het verhaal was in Antwerpen in de gevangenis te recht terecht gekomen, helaas, het was "hem niet voor den wind gegaan met zijn smok kelhandel, die ruim geld opleverde, maar waarbij hij ten slotte tegen de lamp liep. Hij had een aardig kapitaaltje verdiend, fantaseerde het tweetal, en hoewel hij tot overmaat van ramp nog failliet werd ver klaard, was het gelukt f 37.000 aan den boe del te onttrekken, welk kapitaaltje hij op een „geheime bank" had geplaatst. Oplichters laten hun figuren in hun ver halen naar willekeur geboren worden, le ven en verdwijnen. En in dit geval was de oom op dit punt in de geschiedenis gedoemd om te verdwijnen, hij stierf in de gevange nis, beweend door ziin verheugde erfgena men. De erfgenaam was in dit geval na tuurlijk een van de beide „sprooksprekers" n.J. de monteur, die het schoone verhaal over de erfenis die hem wachtte, vergezeld liet gaan van vage toespelingen op een spoedig en tot in lengte van dagen geluk kig huwelijk. Het meisje had wel ooren naar een huwelijk met den welgestelden monteur en aanvankelijk zag zij er dan ook niets kwaads in, toen hij en zijn vriend haar wat geld ter leen vroegen. Onder ver schillende voorwendsels wisten zij tenslot te al haar spaargeld afhandig te maken. Toen kreeg ze argwaan, en aangifte bij de politie volgde en de rechtbank veroordeel de zoowel den monteur als zijn vriend tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Gister eischte de proc.-generaal, die de straffen zeker niet te hoog vond, in hooger beroep tegen den monteur een jaar gevangenisstraf zonder aftrek van voorar rest omdat hij hem als - hoofddader be schouwde en tegen den autohandelaar een jaar gevangenisstraf mét aftrek van voor arrest. Eèu vernuftige boer in De Lemmer Sprak „Geen koe is zoo wild, oi ik tem 'ft Bij een pijp Roóde Ster Schopt ze niets meer omver En ik vul rustig rookend mijn emmer*. Zeldzaam zacht en ,!==- licht in de pijp! Toeristenkampioen. De Toeristenkampioen staat deze week in het teeken van het Paaschfeest. Willem de Wall vertelt van de eeuwenoude Paaschge- bruiken in de Over-Betuwe. Vooral het ont steken van Paaschvuren op den avond van Paaschzondag is nog steeds een gewichtig oogenblik voor jong en oud in de Over- Betuwsche dorpen. A. B. Wigman laat ons genieten van de ontwakende natuur op de heide in de dagen om den Paaschtijd. De beschrijving van een rondgang door de bloemenweelde van „Amstelflora" geeft een goed beeld van het vele schoons, dat op de bloemententoonstelling in de Amsterdam- sche „Apollohal" is te bewonderen. Een oproep om het natuurmonument „De Lindevallei" te redden en een artikel, dat ons verschillende vruchtboomen nader leert kennen, besluiten met de gebruikelijke ru brieken dit zeer gevarieerde nummer. Autokampioen. Ook de Autokampioen wijst er op, dat nu toch heusch de lente is gekomen en spoort de auto- en motorbezitters aan plannen te maken én er op uit te trekken. Vele nutti ge wenken, in dit nummer aangegeven, kan men daarbij ter harte nemen. Ja, zelfs bui- tenlandsche tochten blijken volgens dit nummer nóg niet tot de onmogelijkheden te behooren. Technici zullen zich zeker in teresseeren voor het artikel over het glad maken van metaaloppervlakken, „super fi nishing" genaamd. De bezwaren van de Ne derlandsche- motorrijtuigen-belastingpolitiek worden nog eens maar voTen gebracht, ter?..- wijl' een;.mteressan.te- S, O.: .S^rubriek. ;het- besluit-vormt van dit nummer.- - r - - „Het Kind". In „Het Kind" van 23 Maart bespreekt de redacteur, D. L. Daalder, de uitspraak van minister Bolkestein, dat in verhand met de oneindige verscheidenheid" van de men- schelijke psyche een „zoover als mogelijk is gaand individualisme" als eisch aan het moderne onderwijs moet worden gesteld. Hij aèht déze uitspraak als reactie op de „totalitaire paedagogiek" juist, maar mist daarnaast ih 's ministers Utrechtsche rede 't sociale element. En wanneer bij de onder wijsvernieuwing te weinig de aandacht zou worden gevestigd op de verantwoordelijk- heid en de beteekenis van 't op te voeden in dividu voor de samenleving, dan ontstaat naar zijn overtuiging het gevaar dat aan het individu dé gemeenschap ten offer wordt gebracht. De moderne school in een demo cratische maatschappij zal een schoolge meenschap moeten zijn, waarin het indivi du leert samenleven en de gelegenheid krijgt (in den dienst aan deze gemeenschap! zijn talenten volledig te ontplooien, als training in dienst aan de samenleving. A. Hallema schrijft een uitvoerig artikel over het schoolvertrek van 100 jaar gele den. Clasca Ozinga publiceert in interessante bijdrage over de reactie van de jeugd on den oorlog; W. A. van Liefland Jr. pleit voor melkverstrekking op school op groote-' -e schaal en W. Scheiner levert ditmaal de gebruikelijke Vlaamsche bijdrage. Hij schrijft over paedagogische leven te - Ant werpen. Tenslotte noemen we nog de ru briek jeugdherinneringen en het kinderbij voegsel „De Merel". De talrijke illustraties zijn uitstekend. - „In Weer en Wind". De Maart-aflevering van „In Weer en Wind" (uitg. W. L. J. Brusse), bevat een reeks reproducties van doeken van den schilder Carl Rungius, die het Canadeesche dierenleven op uitstekende wijze in beeld bracht. Het Is W. H. Dingeldein, die den kunstenaar nader brengt tot het Nederland sche volk, nu het Rijksmuseum Twerfthe te Enschede is verrijkt met een aantal schil derstukken van Ruhgius. Door Rinke Tolman, den hoofdredacteur, worden, aanvullende mededeelingen gepu bliceerd over den vlinderrijkdom, die Zeeuwsch-Vlaanderen kenmerkt. Mr. Valk schrijft over dé schoonheid van Dubroviiik, dr. E. M..van Zinderen Bakker over de sier lijke magnolia. Allerhande interessante, zee-, bewoners, visschen, krabben en achtafmèn, worden ortder dé loupe genomen door Kees Hana. Gerrit van der Heide besluit zijn zwerftocht door Finland en omtrent de kranswieren, een weinig bekende planten groep, weet A-. J. de Boer allerlei bizonder- heden te vertellen. i - Voorts noemen we nog, bijdragen over-, onze heiden en huhnebedden, de afkeurens-. waardige 'verdelging van vischotters en ganzen, het sterrebeld de Stier en het pol derlandschap van de Krimpenwaard. Het illustratievedeel is, zooals we dat gewend zijn, Uitstekend verzorgd. Geallieerdi oorlog 1 Officieel wore is gister de zesc persten raad raad vergaderde in den middaj land was vertej lain, Halifax, C sir Kingsley Wo sir Alexander C Dudley Pound Frankrijk was naud, Campinch ren vergezeld v neraal Gamelin Vuillemin en ge door ongesteldh Chamberlain hij Reynaud op eerst als minis! De opperste r. ontwikkeling in sedert de vorig< sluiten over hel resultaten, tot December door Reynaud geteek verlangen, de s1 uit te breiden t belangen en de betrekking hebl gen de volgeni De regeei en de reget ninkrijk en zich wederl woordigen - stilstand of e handelen e vredesverdi wederzijdse ten zich gi bespreken, geworden c noodig zijn kelijken en hun veilig slotte verpl van den vr schappelijk dat noodig van de veil voor het m van een in vrijheid de: het recht vrede in Ei SUMNER V Na zijn aank< Welles terstond hington doorge vastig om iets 1 lijkheden met ten gewisseld 1 dat hij geen pl bezoek aan Eui -richt, dat uit 's te, en volgens over zijn reis, dichter bij Den afstand van 20( daag gemeld w hem gestelde v „geen comment DE ZWEEI Krachtens c Mannerheim gerscorps in Niettemin het gedeeld, dat zij het opbouwwei LEDEN VA CORP Om er ver Verscheiden van België in dagen te Brus draagt een inf CONGRES DE Onder voorz Wiart is gister terparlementai: bijgewoond doi rijk, Engeland, go-Slavië, Den België, N e d e Het congres delen: het her: kingen na den oorlogs- naar evenwel geen De vergader deuren gehouo duitsi In verband i sche zijde ove stens vijf Duit van den 27stei zijde vastgeste! uit de lucht gi vaststellingen i het Duitsche li geen enkel vlii met het berich vaartuig, dat vallen patroui eenige bomme: de door Duitse len Engelsche schieten van naar huis teru, MERKWAARI Bjj Circuela ach sedert eei verschuiving zwaren regem zaam, daarna de grond op kwam. Talrijk heele velden z plaatsen,, waai thans vruchtbc vertoont de gr en daar meert;

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6