t Stad m Omovuwq. ¥)ZtfnAaJu£tb -Jiadiopcogumma- derde blad. boerinnen en andere plattelandsvrouwen. WAT ZIJN DE OORLOGSKANSEN? 75ct JfoooeenJxMett&yv 60ct ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 29 MAART 1940. Provinciale vergadering. Woensdagmiddag had de Presidente. meVr Waiboer—van Elteren, het voor recht een geheel gevulde zaal m hotel Centraal het welkom te kunnen toeroepen, in het bijzonder mevr. Schoenmaker Sna^s van Beemster als plaatsvervan- kend H. B. Voorts deelde zij mede, dat de secretaresse, mevr. Pijper—Baas van Twisk, wegens ziekte niet aanwezig was Spontaan stemden allen ermee in ne bijdrage te offeren voor een bloemen hulde aan haar hij het verlaten van het ZI€Inenontroerende bewoordingen herdacht de presidente voorts het aan den bond ont vallen lid mej. J. Gutker uit Warmenhm- zen, die tengevolge van een ongeval over leden is. Staande hoorden de aanwezigen de rede aan en wijdden eenige oogenblik- ken in diepe stilte aan de nagedachtenis van de trouwe werkster, die nog zooveel plannen voor de toekomst in den bond had. Het altijd belangrijke jaarverslag van den bond zal voortaan in „Ons eagen blad worden opgenomen, de presidente hield een pleidooi om zooveel mogelijk een abonne ment te nemen, daar het een band vormt tusschen alle leden. Een schrijven was ingekomen van de bondssecretaresse, die verrast was over het groote bedrag, nl. 3847.84, dat voor Finland was bijeengebracht. In verband hiermede herinnerde de presidente aan een spreuk welke zij onlangs las: „Langs alle paden des levens bloeien bloemen, het is ons aller taak ze te plukken en van hun schoonheid aan anderen mede te deelen. De bloem der offervaardigheid moet( in dezen tijd volop worden uitgestrooid. Spr. bracht ter kennis dat de sprekers lijst eenige uitbreiding had ondergaan en vestigde vooral de aandacht op den heer Kramer te Purmerend, een blinde musicus en schrijver. Voorts werden eenige mede- deelingen van huishoudelijken aard ge daan. Een woord van dank was ingekomen van mevr. Veendorp voor het aansluiten van het Frov. Verbond bij de vereemgmg van Volkshoogescholen. De presidente herinnerde aan de ontwik- lcelingsdag te Purmerend. Een zeer uitvoerige discussie werd ge houden over den prijs welken de boer krijgt voor zijn schapenwol en de prijzen van de garens in den winkel. Een brief van den secretaris van de Federatie tot vei betering van den wolhandel gaf eenige punten ter verklaring. Mevrouw Schermer- horn—Bakker van Stompet-oren stelde voor een verzoekschrift naar de regeering te zenden om de voor het huisgezin noo- dige wol van het eigen bedrijf te mogen houden. De presidente zegde toe, dat men dit in het prov. verbond zal bestudeeren en ter kennis van het hoofdbestuur bren gen. In de Haarlemmermeer hebben vrouwen proeven genomen om zelf de wol te spinnen. Tot bestuursleden werden zonder tegen- candidaten herkozen de dames Govers Kater (penningmeesteres Schermer) mevr. Pijper—Baas (secr., Twisk). Met algemeene stemmen besloot men het Prov. Verbond met twee bestuursleden uit te breiden, daar de taak van mevr. RolBus te machtig is. Mevr. Bommezij bracht verslag uit van de algemeene vergadering te Utrecht ge. houden, waarna de bespreking van de agenda voor het a.s. congres volgde. Mevr. GlijnisSchermerhorn verzocht het con tact van de presidenten en de secretares sen uit het rayon levendiger te maken. De dames Schoenmaker en Koster Clay gaven inlichtingen over een bijge woonde vergadering van het Jongeren Werkcomité, waarop een heftig debat volgde, dat echter onder de uitstekende leiding vriendschappelijk verliep. Bijzonder mooi zongen eenige dames uit Hauwert een aantal liederen, o.m. het West-Friesche volkslied, toegewijd aan dr. G. C. van Balen Blanken. Met een „Tot weerziens" sloot mevrouw Waiboer de belangrijke bijeenkomst. INSCHRIJVINGEN HANDELREGISTER 12 TOT 26 MAART 1940. Nieuwe zaken: Alkmaar: L. Hagenaar, Langestraat 96, winkelier in sigaren enz. Visch en comestibleshandel „Unicum", N. Doets, Houttil 19, visch- en fruitverköop enz. Egmond aan Zee: „Emefa", Marinestraat 20, meubelfabriek. Heiloo: J. C. Pietersma, Zevenhuizerlaan 64 G, handel in motoren enz. Den Helder: Opklapbeddenhuis P. Bontes, Amsterdam, filiaal gevestigd te Den Helder, Koningstraat 59. Limmen: Gezusters de Winter, Rijksstraat weg 116, winkel in manufacturen. Bestuurswijzigingen: De Rijp: Coöp. Spaar- en Voorschotbank „De Rijp" G.A., Rechtestraat 110. Zuidscharwoude: Onderling Begrafenis fonds, Dorpsstraat B 132. Castricum: R.K. Coöp. Tuinb.Vereen. „Ons Belang" U.A., Dorpsstraat 92. Anderew ij z i gingen: Alkmaar: fa. P. Blaauw Zoon, Ritse voort 37, sigarenmagazijn; fil. te Alkmaar, Langestraat 96, opgeheven. Den Helder: Coöp. stoomzuivelfabriek „De Vooruitgang" G.A., Julianadorp, van Fof eest weg 93; fil. gevestigd te Den Helder, Binnenhaven 55. Schoorl: A. Bijl, Onderweg C 189, melk- slijter; rechtsvorm gewijzigd. Opheffingen: Anna Paulowna: D. Koom, Benedenbuur! 18, koloniale waren. LUCHTBES CHERMING. In het eerste artikel van deze serie (eeni ge weken geleden geplaatst) werd melding gemaakt van de noodzakelijkheid nog een zevende sirene aan de noordzijde der stad te plaatsen. Thans kan ik meedeelen, dat de inspectie te Den Haag deze heeft toege staan en dus zeer binnenkort „ergens aan de Noorderkade" om in de gebruikelijke terminologie van onzen tijd te blijven zal worden geplaatst. We willen hopen, dat de alarmeering dan voltooid is. De vroege Paaschvacantie van dit jaar geeft mij ook reden de daaruit voortkomen de huishoudelijke'aangelegenheden van het standpunt van den luchtbeschermingsdienst te bezien. Het is immers schoonmaaktijd, dus een prachtige gelegenheid de zolders na te zien, overbodige dingen op te ruimen en noodzakelijke goederen aan te schaffen. Heeft u er al over gedacht, dat nu einde lijk eens alle niet-gebruikte brandbare arti- kelen van den zolder af moeten? U kunt' natuurlijk het meeste niet missen of er geen afstand van doen! Zet dan alles zoo dicht mogelijk tegen den kant en overdek het met een ijzeren plaat of een plaat eterniet. Heeft u niet op wat geld te kijken, laat dan het houtwerk op den zolder met onbrand bare verf of met een mengsel van waterglas en krijt bestrijken. Nog mooier is het den kap te betimmeren met zwaar eternieten of ferrocal platen, maar dat kost vrij veel geld. U hebt natuurlijk begrepen, dat dit allemaal maatregelen zijn tegen de gevaarlijke brandbommen, die in Finland zooveel kwaad hebben gesticht. En nu dat aanschaffen, waarover ik hier boven sprak. U heeft een flinke kist (geen hooge, want dan kunt u niet makkelijk scheppen), of een paar emmers met zand klaar gezet, een teil en een paar emmers voor water, als u geen waterleiding op den zolder hebt (een flinke tuinslang van de be nedenverdieping af, is natuurlijk ook best, maar maakt de teil met water niet overbo dig, want uw waterleiding kan stuk gesla gen worden), een platte schop met langen steel om de brandbom in den bak met zand te dompelen, een zwabber om het smeulend houtwerk uit te slaan, in gereedheid ge bracht. Ten dienste van de toekomstige brand wacht hebt u voor een stevige hoofdbedek king, een overall en een donkere bril ge zorgd? En mocht dit alles nog niet gebeurd zijn, welnu dan is het een reden te meer, het spoedig te doen! Bent u door het boven staande nog niet voldoende op de hoogte, sla dan het inlichtingenboekje er op na, dat u verleden jaar in April werd uitge reikt. Mocht u dan nog niet bevredigd we zen, dan is er ons Bureau in het Waagge bouw, dat u eiken werkdag van 912 en van 1418 uur ten dienste is en 's Zater dags tot 13 uur. Bij het naslaan van uw inlichtingenboekje zult u achterin een invulbiljet vinden, waarmee ge u als vrijwilliger bij den dienst kunt aanmelden. Doe het spoedig. Het Hoofd L.B.S.D. R. P. GOETTSCH. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. De Directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 3 steenhouwers, 3 stratenm.- opperlieden, 2 stucadoors-opperlieden, 3 te gelzetters, 1 fundeeringwerker, 1 uitvoerder, 3 betonwerkers, 7 voegers, 4 stucadoors, 19 opperlieden, 32 schilders, 24 metselaars, 95 grondwerkers, 32 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autogeen-las- scher, 2 afbramers, 2 bankwerkers, 3 blik' slagers, 2 hoorders, 1 carosseriebouwer, 2 constructiewerkers, 5 electriciens, 2 instru mentmakers, 1 kernmaker, 5 klinkers, 1 lijn- werker, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 3 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 6 mon teurs, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 8 smeden, 10 stokers, 1 tand- techniker, 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 3 zandvor- mers. Groep verkeerswezen: 27 chauffeurs, 12 schippers, 5 koetsiers, 1 kapt. binnenvaart, 1 emballeur, 22 pakhuisknechts, 17 maga zijnbedienden, 3 loopknechts, 4 kellners, 2 koks. Groep voedings- en genotmiddelen: 43 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 tabaksbewer ker, 1 slager, 1 koffiestroopbrander, 6 choco ladebewerkers, 4 zuivelbereiders, 8 bakkers. Groep houtbewerking: 7 meubelmakers, 2 stoffeerders, 3 mach. houtbewerkers, 1 bor stelmaker, 1 beeldhouwer, 1 fabriekstimmer- man, 1 rietwerker. Groep handel: 20 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 letter zetter, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 14 tuinlieden, 25 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 3 boekbinders, 2 was- schers, 1 kleermaker, 3 schoenmakers, 3 por tiers, 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 2 pa pierwerkers, 1 bedrijfsleider, 2 controleurs, 1 reclameteekenaar, 1 boekhouder, 3 kan toorbedienden, 5 fabrieksopzichters, 1 maga zijnmeester, 230 los- en 30 transportarbei ders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar: 10. Vrouwelijk personeel: 3 kantoorbedien den, 2 werksters, 1 fabrieksarbeidster. De Directeur v.n. v. d. HEUVEL. (mp.v.Nederlondi HART NIBBRIG GREEVE N V DEN HAAG PARKSTRAAT 9! o TEL! 17642 Agent voor Noordelijk Noordholland: Jan Moejes, Heer-Hugowaard, Tel. 26. INGEKOMEN PERSONEN. JUIST IN DEZE TIJDEN COURANTENRECLAME. De Kia-Ora Ltd. nam het besluit een product met stimuleerende werking O. T. in een campagne naar voren te brengen, die zich hoofdzake lijk over de dagbladen zal uitstrek ken. Groote ruimten werden gereser veerd in enkele der voornaamste Engelsche couranten. De Kia-Ora Ltd. beseft, dat juist ook in deze tijden geadverteerd dient te worden en koos courantenreclame, daar vaststaat dat deze de grootste trefkans biedt, zoowel bij verbruiker als bij wederverkoopers. T. Koen, Ger.K., fabr.arb,, van Andijk naar Zeglis 6a. J. de Wit, R.K., z.b., van Emmen naar Oudegracht 204. A. J. H, Metsch, geen, kantoorbed., van Voorburg naar Comansstr. 47. T. Kamp, R.K. be drijfsleider, echtgen. en kinderen,van Zwö' nitz (Duitschland) naar Koningsweg 41. C. de Koning, N.H., conducteur, echtgen. en kinderen, van Velsen naar Dahliastraat 28 E. M. Debeuf, R.K., van Brussel (België) naar Costerstraat 22. M. M. Hoogzaad, R.K., dienstbode, van Spanbroek naar Lan gestraat 40. C. Sijm, R.K., dienstbode, van Amsterdam naar Ger. Doustraat 2. M. F. Heijerman, Ger.K., 1.1. verpl., van Winters wijk naar Wilhelminalaan 11. C. Cremer, geen, z.b., van Den Helder naar Pr. Juliana- laan 14. S. Pik, N.H., dienstbode, van Vlagtwedde naar Pr. Julianalaan 14. C, Doodeman, R.K., dienstbode, van Heerhugo- waard naar Egmonderstraat 16. A. Kap- tein, N.H., verpleegster, van Beverwijk naar Wilhelminalaan 11. J. Groot, R.K., dienst bode, van Haarlem naar Kennemerpark 30, P. Kos, geen, dienstb., van Bergen N.H. naar Langestraat 27. L. P. Baas, Ger.K, I.1. verpl., van Utrecht naar Wilhelminalaan II. C. Semeins, R.K., kapper, van Bergen N.H. naar Van der Lijnstraat 10. H. de Vries, N.H., broodbakker, van Bergen N.H. naar Rembrandtstr. 9. S. T. Bouw, N.H., dienstbode, van Heerhugowaard naar Lin- denlaan 61. M. J. Lemstra, R.K., van Am sterdam naar Stationstraat 46. W. Visser, N.H., vakwerkman R. Tel., echtgen. en kin deren, van Heiloo naar Kennemer- straatweg 152. N. Zwarthoed, R.K., dienst bode, van Haarlem naar Langestraat 42a. J. Schekkerman, N.H., onderwijzer, van Landsmeer naar Kennemerpark 23. W. V. van Burken, N.H., onderwijzeres, van Eg mond aan Zee naar Metiusgracht 5. C. T. Mink, N.H., dienstbode, van Bergen N.H. naar Helderscheweg 20. J. N. Timmer, R.K., bakker, van Castricum naar Zij dam 5. M. M. A. Schouten, R.K., z.b., van Ukkel (België) naar Tesselschadestraat 4. P. Meijer, N.H., z.b., van Heiloo naar Veerstraat 1. M. H. Zut, R.K., dienstbode, van Nd.-Scharwoude naar St. Annastraat 9. J. B. W. Oudt, N.H., z.b., van Zd.-Schar- woude naar Oudegracht 81. VERTROKKEN PERSONEN. C. Buys, R.K., dienstbode, van 2e Land- dwarsstr. 25 naar Heiloo. J. Basstra, N.H., z.b., van Hulststraat 7 naar Heiloo. M. L. Westhoff, geen, huishoudster, van Hulststraat 7 naar Heiloo. -r- A. Dijkstra, geen, schilder-behanger, van Anjelierstraat 12 naar Beverwijk. L. Elsinga, Ger.K., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Amsterdam. J. Breeman, Ger.K., 1.1. verpl., van Wilhelminalaan 11 naar Rotter dam. M. Bakker, R.K., dienstbode, van Kanaalkade 58b naar Oudorp N.H. F. H. Hooft, geen, van Pr. Julianalaan 14 naar Oost-Londen (Zuid Afrika). C. Wester, R.K., dienstbode, van Westerweg 334 naar Heerhugowaard. H. Klimp, geen, z.b., en zuster, van Roemer Visscherstr. 12 naar Hoorn. A. J. van Heugten, Ger.K., z.b., van Wildemanstr. 24 naar Zuid-Scharwoude. P. Cloeck, N.H., timmerman, van Nassau- laan 6 naar Oudkarspel. G. C. Scheltinga, R.K., dienstbode, van Boomkampstraat 18 naar Limmen. A. F. Dekker, geen, z.b., van Kennemerstraatweg 111 naar Amster dam. L. R. Grol, R.K., 1.1. verpl., van Wil helminalaan 11 naar Rotterdam. C. E. Stam, R.K., huishoudster, van Ridderstr. 14 naar Spanbroek. L. Schellevis, Rem., z.b., van Stationsweg 25 naar Enkhuizen. D. van Rhijn, N.I., ass. i. d. huish., van Huig- brouwerstr. 4a naar Amsterdam. G. Mon ster, N.H., huishoudster, van Kennemersingel 5 naar Haarlemmermeer. G. P. Brüsewitz, geen, z.b., van Lindenlaan 86 naar Amers foort. N. van der Leek, L.d.H., z.b., van Visscherslaan 16 naar Rotterdam. M. Kos ter, geen, scheepsteekenaar, echtgen. en kind, van Oudorperdijkje 18 naar Utrecht. QïAP°U>-zoarog(sten (Van onzen militairen medewerker). In een vorig artikel stelden we de vraag: „Is er iemand, die weet hoe een der beide partijen dezen oorlog zou kunnen winnen?" Ter beantwoording zullen we eens nagaan hoe de oorlogvoerenden elkan der kunnen bestrijden en hoe hunne kan sen daarbij komen te staan. Zij hebben de keuze, om tot eene beslissing te komen, deze te zoeken in: le den luchtoorlog; ie den zeeoorlog (blokkade); 3e doorbreking van het Westfront; 4e een expeditie-oorlog (omtrekking door omringende landen). Een offensief kan natuurlijk ook worden gezocht in eene combinatie van twee of meer der genoemde vier oorlogssoorten. Duitschland zou bijvoorbeeld een aanval op het Westfrmt kunnen doen gepaard gaan met een luchtoffensief en verscher ping der blokkade door zijne duikbooten en luchtmacht. Hetzelfde kunnen de ge allieerden doen. Wat natuurlijk niet mo gelijk zou zijn, is een aanval der geallieer den op het Westfront, terwijl zij tegelijker tijd met het leger van generaal Weygand een inval op aen Balkan zouden doen. Elk dezer le-geracties vergt een overmacht op den tegenstander en daarvoor is het krachtsverschil thans te gering. We zullen in enkele achtereenvolgende artikelen de vier genoemde aanvalsme- thoden aan eene korte beschouwing onder werpen. le. De luchtoorlog. De groote uitbreidingen, welke aan de luchtmachten der mogendheden in de laat ste jaren werd gegeven, waren oorzaak, dat verscheidene militaire deskundigen hun zienswijzen betreffende het gebruik dier luchtvloten gingen publiceeren. En hoewel menigeen der ouderen slechts aarzelend de zienswijze der jongeren aannam, bouwden deze laatsten hunne stoute lucht- kasteelen op ten aanzien van het gebruik der luchtmachten. Algemeen vond het denkbeeld ingang, dat een toekomst-oorlog zou beginnen met het bombardeeren der vijandelijke groote steden, fabrieken, ha vens, verkeeseentra, enz. Vanzelfsprekend zou de eigen luchtvloot deze vernielingen door den vijand willen beletten door hem reeds te voren aan te vallen en zoo mogelijk te vernietigen, met het gevolg groote luchtslagen. Deze jonge schrijvers zagen den oorlog feitelijk reeds in de eerste dagen beslist, wie dan, nadat de vijandelijke luchtmacht was vernietigd, zelf nog beschikte over eenige luchtstrijd- krachen, was overwinnaar. Onn-oodig er op te wijzen, dat van al deze beschou wingen niets is uitgekomen en dat de we- derzijdsche luchtkrachten zich in het eer ste halve jaar van dezen oorlog, bepaald hebben tot verkenningen, aanvallen op vliegvelden, schepen en het verjagen van vijandelijke vliegtuigen. Het evacueeren van vrouwen er. kinde ren uit steden is tot dusverre noodeloos gebleken en reeds klaagt de Engelsche re geering steen en been, dat de meesten weer naar honk zijn teruggekeerd. Wie heeft nu gelijk gehad, de bevolking, die het niet noodig vindt de kinderen van huis te zen den, of de regeering, die nog steeds de mogelijkheid van bombardeering onder de oogen ziet. Waarom zou het niet geloopen zijn zooals de luchtoorlog te voren was geschetst? Ten eerste omdat van weerszijden re presailles werden gevreesd, welke zeker niet zouden zijn uitgebleven. Het eigen leed weegt zwaarder dan de voldaanheid den vijand kwaad te hebben gedaan. Een maal er mede begonnen burgerbevolking te bombardeeren, komt men van kwaad tot erger en waar is het einde? Weliswaar ligt de Roerstreek zeer tref- baar dicht bij de Fransche vliegvelden, daarentegen liggen Londen en Parijs veel dichter bij de Duitsche luchtbases, dan Berlijn van die der geallieerden. Vooral de afstand, welke over land moet worden gevlogen telt dubbel, omdat alsdan met topsnelheid gevlogen moet worden voor het gevaar van het luchtafweergeschut, terwijl het oversteken der Noordzee met kruissnelheid kan geschieden. Berlijn te bombardeeren kost wel tien maal zooveel benzine dan men noodig heeft om Londen of Parijs te bereiken. De voornaamste re den waarom de totale luchtoorlog nog niet is begonnen, ligt echter in het feit, dat geen der beide partijen voldoende over macht op den tegenstander heeft, wat zijne luchtmacht betreft. Bij het begin was Duitschland sterker, had veel meer bombardeermachines. Toch achtte het deze overmacht niet voldoen de. Thans groeit de luchtmacht der geal lieerden harder dan de Duitsche, toch zal echter voorloopig ook hunne overmacht niet voldoende zijn om zich aan waag stukken te kunnen overgeven. De bekende Engelsche militaire schrijver Liddell Hart schat een dubbele overmacht nog maar nauwelijks voldoende voor den totalen luchtoorlog. Er ontstaat echter, vooral in Engeland, langzamerhand een drang tot handelen, zich niet langer ongestraft neer te leggen bij de verliezen der handels vloot. Stemmen gaan op, die roepen om actie der luchtmacht, nu men ter zee en tegen den Westwall onmachtig blij-kt te zijn. Men voelt hoe langer hoe meer, dat de blokkade alleen den oorlog niet zal kunnen beslissen, dus waarom dan geen luchtoffensief begonnen? De legerleiding beseft zeer goed het gevaar daar thans reeds toe over te gaan. Maar zal mogelijk de drang in het Lagerhuis en de Fransche kamer niet sterker blijken dan het gezond verstand der militaire bevelhebbers? De Britsche regeering weet zeer wel, dat als het op wraaknemen aankomt, Engeland alle slagen zal te incasseeren hebben, die voor de geallieerden samen bedoeld zijn, gezien de stemming in Duitschland tegen Engeland. En zij weet tevens, dat terwijl Duitschland tusschen Nederland en Dene marken slechts 190 km. luchtfront te verdedigen heeft, de Engelsche kust tus schen het Kanaal en de Shetland-eilanden 1100 km. lang is, terwijl de groote steden daar dicht achter liggen. Zoolang het gezond verstand de over hand behoudt, zullen we dus geen lucht offensief te aanschouwen krijgen, want er valt meer mee te verliezen dan te winnen! Men roept er echter reeds om! Zaterdag 30 Maart. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (VARA- uitz.) 8.— ANP-ber., gr.pl. 10.— VPRO- morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de continubedr. 12.VARA-orkest. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 2.Filmkwartiertje. 2.15 Viool en piano. 3.Rep. 3.30 Gr.pl. 4. VARA-Harmonie-orkest. 4.304.50 Vra- genbus. 4.55 Nederl. Kamerkoor, Utr. Sted. orkest en solisten (opn.) 5.30 Film land. 5.50 Orgelspel. 6.15 Uit de roode jeugdbeweging. 6.45 Kinderleesclub. 7. VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Po litiek radiojournaal. (7.30 VPRO: Mobili satieproblemen, toespraak). 8.Herh. SOS-berichten. 8.03 ANP-berichten. 8.15 Puzzle-uitz. 8.30 Rosian-orkest. 9.10 Toe spraak. 9.15 Radiotooneel. 9.30 VARA- Strijkorkest. 9.55 VARA-Varia. 10.En nu...Oké! 11.15 ANP-ber. 11.25—12.— Gramofoonplaten. HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.05—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Rococo- octet. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.10 Musi- quette en gr.pl. 2.Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr.pl. 2.45 Kinderuurtje. 4. KRO-orkest. 4.45 Gr.pl. 5.15 Filmpr. 5.30 Gr.pl. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gr. pl. 620 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gr.pl. 7.Ber. 7.15 Koloniale causerie. 7,35 Act. aetherflitsen. 8.ANP-ber., mededeelin- gen. 8.15 Overpeinzing .met muz. omlijs ting. 8.35 Gr.pl. 8,45 Gev. progr. (In de pauze gr.pl.) 10.30 ANP-ber. 10.4012. Gramofoonplaten. ENGELAND, 391 en 449 M. (Van 10.20— 11.35 n.m. ook 342 M.) 11.50 Kleinorkest. 12.20 Ber. 12.35Causerie. 12.50 BBC- orkest. 1.20 Militair orkest. 1.50 Piano- voordrachl. 2.20 E. Carroll's dansorkest. 2.50 Het Glasgow Orpheus-koor. 3.20 Variété. 3.50 Rep. 4.20 Ber. en causerie (Wels). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Ber. 5.35 Nieuws van het Westelijk front (opn.) 5.50 Uit Zwitserland: Lichte muziek. 6.10 Radiotooneel. 6.50 Act. en gev. progr. 7.20 Variété. 8.20 Ber. 8.40 Fron the front bench, causerie. 8.Variété. 9.35 Avond wijding. 9.50 Liedjes. 10.05 BBC-orkest. 10.40 E. Carroll's dansorkest. 11.2011.35 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 11.10 Zang. 11.20 Gev. concert. 12.05 Pianovoordr. 12.35 Vioolvoordr. 1.05 Vocaal kwartet. 2.20 Muz. causerie. 3.20 Radiotooneel. 3.50 Zang. 4.45 Parijsch instr. kwintet. 5.20 Opera-uitz. 9.20 Radiotooneel. 10.20 Chan sons. 10.35 Radiotooneel. 11.2011.50 Lichte muziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 7.55 Amus.- sextet. 9.05 Gr.pl. 9.309.50 Kamermu ziek. 10.50 Gr.pl. 11.20 Omroepkoor en -orkest. 1.45 Gr.pL 3.20 Bonte middag. 5.20 Folkloristisch progr. 5.45 Radiotooneel met muziek. 6.50 Gr.pl. 7.45 Tot sluiting: Zie Deutschlandsender om 7.35. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Omroeporkest. 12.50 Gr.pl. 1.25 Muz. causerie. 2.25 Orkestver. van het Kon. Conservatorium te Gent en soliste (met toelichting). 4.05 Gr.pL 5.05 Omroeporkest en soliste. 6.20 Gr.pL 7.20 Voor soldaten. 7.50 Gr.pL 8.20 Het Brus- selsche vocale kwartet en solist. 9.30 Gr. pl. 10.2011.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 484 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 en 12.30 Radio orkest. 12.50 en 1.55 Gr.pL 2.20 Radio tooneel (met toelichting). 3.20 Omroep- dansorkest. 3.50 Pianovoordr. (met toe lichting). 4.10 en 4.55 Gr.pl. 5.35 Orgel concert. 6.05 Gr.pL 7.20 Voor soldaten. 7.50 Cabaretprogr. 8.35 en 9.05 Radio orkest. 9.30 Omroepdansorkest. 10.20 11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 „Drei alte Schachteln", operette. 9.20 Ber. 9.50 Rep. 10.05 Populair concert en dans muziek. (10.20 Politiek overz.) 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. 12.261.20 Militair programma. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.20, Diversen 8.20 8.35, Keulen 8.359.20, Parijs R. 9.20 11.05, Diversen 11.0511.20, Brussel VI. 11.2013.20, Danmarks R. 13.2013.50, Keulen 13.50—14.35, Brussel VI. 14.35— 16.20, Motala 16.20—17.05, Brussel VL 17.0519.20, Danmarks Radio 19.20 20.D.-sender 20.21.20, Brussel VI. 21.20—23.20, Diversen 23.20—23.30, D.- sender 23.3024. Lijn 4: Brussel VL. 8.8.20, Engeland 8.20—11.20, Brussel Fr. 11.20—13.15, West Reg. 13.15—13.50, Brussel Fr. 13.50—14.20, West Reg. 14.2015.20, Brussel Fr. 15.20 16.20, West Reg. 16.2017.Diversen 17.17.10, Danmarks Radio 17.1017.35, Brussel Fr. 17.3518.20, Beromünster 18.20—18.35, West Reg. 18.35—18.50, Be romünster 18.5019.50, Engeland 19.50 20.20, Boedapest 20.2020.50, Beromün ster 20.5021.50, Danmarks Radio 21.50 22.20, Brussel Fr. 22.2023.20, Parijs R. 23.20—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 9