SPORT EN WEDSTRIJDEN. Nederland-Luxemburg in Rotterdam. Weerbericht WARM EN HUIZEN In 't Westen slechts twee eersteklas-wedstrijden. In Oost en Zuid bijna een volledig programma. De 2e klassers van afd. B. en C. alle in actie. BROEK OP LANGENDIJK Langs de N.h.V.B.-velden. KOEDIJK EGMOND AAN ZEE SCMAGERBRUG l'WEEDE BLAD. 3 Gehrels 208 24 41 8.66 Sweering 300 24 73 12.50 Katoen 251 27 35 9.29 v. Eymeren 300 27 63 11.11 EEN ZEESLAG VERWACHT. Henry Bidou schrijft in de Intiansigeant, dat sinds eenige dagen de oorlog ter zee zich snel ontwikkelt in een richting, die bijna niet anders kan eindigen dan met een vlootbotsing van grooten stijl. De torpedee ring van de Hedernheim, aldus Bidou, was voor Duitschland een verschrikkelijke ver rassing, aangezien zij zich voordeed op een weg, dien de Duitschers veilig waanden en die tevens de weg is, waarlangs het ijzer erts wordt vervoerd. Onmiddellijk werd aan alle Duitsche schepen in die wateren bevel gegeven naar de naastbijzijnde haven te varen. Dit bevel was noodlottig. De Ed- mond Hugo Stinnes ontmoette door dit be vel op te volgen een duikboot, die hem tot zinken bracht. Voortgaande schrijft Bidou: Het is zeker, dat een Engelsche vloot torpedobootjagers zich op het oogenblik aan de grens van de Scandinavische wateren bevindt en een be richt uit Kopenhagen meldt, dat de Duit sche admiraliteit van haar kant torpedo bootjagers gezonden heeft. Onder die om standigheden zoo besluit de redacteur van de Intransigeant, lijkt een krachtige ont moeting tusschen deze vooruitgeschoven vlootelementen op volle zee onvermijdelijk Geruchten over vertrek van oor logsschepen uit Wilhelmshaven. Een „onbevestigd bericht" dat Duitsche oorlogsschepen uit Wilhelmshaven „zijn opgestoomd of opstoomen" om den strijd aan te binden tegen Britsche zeestrijd krachten, welke belast zijn met de controle op de contrabande, is gisteravond door den omroeper van radio Eoma verspreid. Hij zeide, dat Duitsche koopvaardijschepen in de noordelijke wateren opdracht hebben gekregen een toevlucht te zoeken in de bijzijnde haven. BRITSCH CONVOOi DOOR DUITSCH VLIEGTUIG AANGEVALLEN. Kort na middernacht, zoo meldde men uit Londen, heeft de Britsche admiraliteit gister medegedeeld, dat „een vijandelijk vliegtuig gisteren een onzer convooien op de Noordzee heeft aaangevallen en vijf bommen heeft uitgeworpen, welke geen schade hebben aangericht. Uit Berlijn werd gemeld: In den avond van 28 Maart hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen onder slech te weersomstandigheden een Britsch con- vooi in de nabijheid van de Shetlandeilan- den aangevallen. Bovendien is in het Kanaal een Fransche torpedobcottjager aangevallen. Het convooi werd uit elkaar gedreven en verscheidene schepen werden door bommen getroffen Alle vliegtuigen keerden ongedeerd naar hun basis terug. Gedurende den dag hebben Duitsche vliegtuigen meer uitgebreide verkennings vluchten gemaakt boven de Noordzee, Engeland en Frankrijk. Niettegenstaande krachtigen afweer brachten de vliegtui gen, die wederom naar de Shetlandeilanden en de orkaden waren, waardevolle be richten mede. Twee vliegtuieen zün niet teruggekeerd. DE FINSCH—RUSSISCHE ONDER HANDELINGEN. Finland economisch afhankelijk? Volgens bericht uit Moskou duren de on derhandelingen, die de Finsche gedelegeer den Paasikivi en Vionmaa daar voeren, lan ger dan men verwacht had. Men zegt, dat de Russen het terrein der besprekingen uitbrei den met het doel, ook een grooteren invoer van Finsche goederen, in het bijzonder in dustrieproducten, te behandelen. Men denkt, dat een speciale gemengde commissie over een nieuw handelsverdrag zal onderhandelen. Volgens het Estlandsche blad Rahvaleht, dat door de correspondent te Tallinn van Aftonbladet aangehaald wordt, zal Finland in economisch opzicht van de Sovjet-Unie afhankelijk worden. Tot dusverre zijn bij de besprekingen slechts principieele kwesties behandeld. Men verwacht, dat zich de volgende maand een Finsche handelscommissie naar Moskou zal begeven. Men zegt ook, dat voor verschei dene -grenskwesties nog geen overeenstem ming bereikt is. Een bericht uit Helsinki meldt, dat de Russen hun keurtroepen uit de in Finland bezette streken terugtrekken en ze vervan gen door andere afdeelingen. AANVAL OP EEN CONVOOI. Gister hebben Duitsche gevechtsvliegtui gen niettegenstaande moeilijke weersom standigheden, hun verkenningsvluchten bo ven de Noordzee voortgezet. In de avond uren stieten de vliegtuigen op een convooi, dat werd aangevallen. De kustartillerie en het scheepsgeschut openden een levendig vuur. Een der begeleidende kruisers werd door verscheidene bommen getroffen en een koopvaardijschip, dat in het convooi voer werd tot zinken gebracht, aldus het D.N.B. Tengevolge van het slechte zicht kon het resultaat van andere aanvallen niet worden vastgesteld. Een vliegtuig wordt vermist. (Volgens een bericht uit Londen werd de vijand verdreven zonder dat hij schade kon aanrichten.) ECONOMISCHE SAMENWERKING TUSSCHEN NEDERLAND EN BELGIE. Hedenmiddag is te Brussel een Neder- landsch-Belgische dag gehouden, ter ge legenheid van de 38ste jaarvergadering van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg, welke vóór den middag plaats had. De jaarvergadering werd gevolgd door een zakenlunch en een Neder- landsch-Belgische bijeenkomst, waarbij vele prominente figuren aanwezig waren en waarin prof. ir. Paul Heymans en prof. ir. H. C. J. H. Gelissen over de economische samenwerking tusschen beide landen het woord voerden. ACTIVITEIT VAN ZONNEVLEKKEN. De Continental American Telephone and Telegraph Company heeft laat in den mid dag gemeld, dat alle transatlantische radio- telefonische verbindingen tot zwijgen zijn gebracht door magnetische storingen, welke worden toegeschreven aan de activiteit van een zonnevlek. Vergadering „De Laatste Eer". Donderdag hield de begrafenisver- eeniging „De Laatste Eer" haar jaarver gadering in de zaal van Slikker. Uit het jaarverslag valt te vermelden, dat door de vereeniging 9 begrafenissen zijn verric. t, waaronder één van een kind beneden 16 jaar en één van een niet-lid. Op 1 Jan. '39 telde de vereeniging 467 leden, op 31 Dec. l.il. 445, waaronder 114 niet betalende. Eén drager heeft bedankt, in welke vacature is voorzien. De voorzitter voegde aan het verslag nog toe een woord /an lof aan den voor- looper-aanspreker, den heer D. Pastoor, ook aan de dragers werd dank gebracht voor de verrichte werkzaamheden. De rekening van den penningmeester sloot met een nadeelig saldo van 5.23. De heer Dissel werd met algemeene stemmen herkozen als bestuurslid. Als commissaris werd herkozen de heer P. de Groot en wegens bedanken van den heer C. Geus gekozen de heer P. Wildeboer. Goedgekeurd werd het voorstel van het bestuur om de contributie te verhoogen met 5 cent per lid per kwartaal en voor de jongeren met 20 ct. per jaar. Een verzoek was ingekomen van den voorlóoper-aanspreker om voor zijn uit gebreide werkzaamheden een extra-uit- keering te mogen ontvangen van 3. Door de ongunstige rekening kan dit niet voor rekening /an de vereeniging worden geno men. Het verzoek werd door de vergade ring echter als billijk beschouwd ingezien en besloten werd dit bedrag voor rekening van het betrokken lid te laten komen. Ten aanzien van het bestuursvoorstel om het reglement te wijzigen in dien zin, dat recht op uitkeering vervalt als het overlijden het gevolg is van oorlogsge weld of oorlogstoerusting, verdediging of oproer, werd na breedvoerige discussie besloten dat de vereeniging voor zoodanige toestanden geen risico kan aanvaarden. In zulk een geval zal de billijkheid zooveel mogelijk worden betracht. Rondvraag. Op zijn verzoek werd den heer Pastoor 5 toegekend voor onderhoud van zijn uniform. De voorzitter sloot hierna de veras-le ring Voetbal. Vereen, v. Bloembollencultuur. De afdeeling Langendijk van de Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur hield Donder dagavond in het café van den heer Vijzelaar alhier een algemeene jaarvergadering onder leiding van den heer K. van Nienes, waar nemend voorzitter, wegens afwezigheid van den heer K. Wagenaar. De rekening van den penningmeester gaf een totaal van ontvangsten en uitgaven aan van 114.22, met een batig saldo van .86.20. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Van Nienes, vermeldde den toestand in het bollenbedrijf. Behalve de exportbelem meringen werd de aandacht gevestigd op de inkrimping tot 50 van de beteelde opper vlakte. Voorts werd medegedeeld, dat de af deeling per 8 October 1.1. 30 jaren bestaan heeft. Het ledental is iets achteruitgeloopen. Het hoofdbestuur deelde mede, in de extra uitgaven, welke de afdeeling zou kunnen hebben door het houden van bijzondere ver gaderingen of cursussen, een bijdrage te zul len verleenen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden de heeren C. de Groot en Jzc. Glas benoemd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer J. Slijker uit Sint Pan- cras, die niet herkiesbaar was, de heer K. Wagenaar Kz. aldaar gekozen. De teeltbeperking voor de bloembollen werd hierna breedvoerig besproken. Besloten werd, aan de Sierteelt Centrale om inlichtingen te verzoeken over het toe treden als aangeslotene K. bij de Ned. Groenten en Fruit Centrale. Na nog eenige besprekingen werd de vergadering gesloten. Er komen weinig wagons. Nadat in het begin van deze week en het einde van de vorige week de toevoer van le dige wagons iets beter vlotte dan vóórdien, is het de laatste dagen weer mis.. Er komen slechts.weinig wagons op het terrein. Chr. Lagere Tuinbouwschool. Woensdagmiddag 27 Maart werd de openbare eindles voor de vierde klasse de zer school gehouden in tegenwoordigheid van de Commissie van Toezicht een deel van het bestuur, den rijkstuinbouwconsu- lent ir. Rietsema en een aantal belangstel lende ouders. Nadat de betrokken leer lingen eenigen tijd door het hoofd der school, den heer Witteveen, in verschillen de vakken waren ondervraagd, hetgeen een vlot verloop had, werden na een korte toe spraak door den consulent de diploma's uit gereikt. Het diploma werd verkregen door: M. Th. Dekker en Jac. F. Dekker te Warmenhui- zen, F. Gutter te Heerhugowaard, H. de Graaf, Abr. Glas, M. Kostelijk, P. Otto en J. Blom, allen te Broek op Langendijk. Bij de in deze week gehouden over- gangslessen werden bevorderd: naar de vierde klasse 15, naar de derde klasse 14 en naar de tweede klasse 23 leerlingen. Voor de nieuwe eerste klasse zijn 27 aan giften binnengekomen. Er is dus een flinke vooruitgang, die tot dankbaarheid stemt. WITBOEK OVER DE VOORGESCHIEDENIS VAN DEN OORLOG. Het D. N. B. deelt mede, dat het „mi nisterie van buitenlandsche zaken vandaag in een witboek een aantal officieele Pool- sche origineele documenten publiceert, welke buitengewoon ophelderend zijn voor de voorgeschiedenis van den oorlog". De documenten zijn afkomstig uit de na de bezetting van Warschau in Duitsche handen gevallen omvangrijke verzame lingen acten van het Poolsche ministerie van buitenlandsche zaken. Morgen speelt ons nationale elftal weer een interland-wedstrijd, ditmaal in Rot terdam tegen Luxemburg. Men is algemeen benieuwd, wat dit nagenoeg geheel gewij zigde elftal zal presteeren. De Antwerp- sche nederlaag zit velen nog dwars. Terecht heeft de heer Herberts onze spelers ge waarschuwd, dezen wedstrijd niet te licht op te vatten. De volle honderd procent wordt geëischt en dan is een overwinning zeer wel mogelijk. In 't Westen spelen alleen V. S. V. tegen 't Gooi en K. F. C. tegen Stormvogels, waarbij V.S.V. en Stomvogels de beste kansen hebben. In 't Oosten zijn alle clubs in actie. Heracles en Tubantia spelen uit resp. tegen A G.O.V.V. en Enschedé. Hengelo ont vangt thuis N.E.C. Verder Wageningen E. Boys en QuickGo Ahead. Ook in 't Zuiden zijn nagenoeg alle clubs in 't veld. M.V.V. ontvangt Willem II, terwijl Juliana, zonder Vroomer, naar Helmond gaat. NoadN.A.C., P.S.V. B.V.V. en RoermondEindhoven geven de thuisclubs goede kansen. In 't Noorden drie wedstrijden: Veloci- tasG.V.A.V., VeendamAchilles en H.S.C.Be Quick, waarbij G.V.A.V., Achilles en H.S.C. wel de sterksten zullen blijken. OE TWEEDE KLASSERS In Afd. B en C eer. volledig programma. Alcmaria Victrix speelt weer thuis en wel tegen West-Frisia, dat nog wel eens een sterke tegenpartij kon blijken. De Alkm. Boys gaan weer uit en zullen trachten in Hoorn twee punten op Hollar.dia te ver overen. In den Helder de plaatselijke ont moeting op het H.R.C.-terrein. Verder O.S.V.—Zaandijk, W.F.C.—Z.F.C. en PurmersteijnSucces. In afd. C moet A.F.C. naar Q.S.C., een lastige wedstrijd. Edo ontvangt Beverwijk en zal zeker niet ten tweede male een punt verspelen. H.F.C.Kinheim, D.W.V.R.C.H. en ZeeburgiaBloemendaal zijn stellig suc cessen voor de thuisclubs. In de andere afd. o.m. de volgende wed strijden: D. Watergraafsmeer-Hercules (Ajax-veld), Elinckwijk—Spartaan, W.V.V.—Vrienden schaar en HilversumVolewijckers. E. SchagenB.K.C., WatervogelsH.R.C. II, OudesluisAtlas en H.R.C. IIIWierin- gerwaard. F. West-Frisia II—Sporters, Strandvogels M.F.C. en AndijkHollandia II. G. N.-NiedorpAlcm. Victr. II, D.T.S. Uitgeest, C.S.V.—Alkm. Boys II en Alcm. Victrix III—Bergen. Alkmaar I kan verder uitloopen. Lastige trip voor Alcmaria IV naar Schoorl. De bigmatch Egmondla IDirkshorn I. Het zou morgen voor de groen-witte Alk- maarders een goeden dag kunnen worden in afd. A, want zelf spelen de leiders in eigen om geving tegen Koedijk I en aangenomen mag worden, dat een tweetal winstpunten weer aan het totaal toegevoegd zullen worden, terwijl de grootste concurrent Alcmaria IV een lastige trip te verwerken krijgt; het mag een feit zijn, dat Schoorl I geen al te grooten indruk heeft gemaakt; we zijn een ervaring rijker, dat de duinkanters tot alles in staat zijn en vreezen, dat de wit- hemden er niet zonder kleerscheuren af zullen komen. Afd. G laat den big-match zien: Egmondia I ont vangt Dirkshorn I en dat belooft in Eg- mond een titanen-strijd te worden. De gast- heeren beschikken nog over het maximum aantal winstpunten, terwijl Dirkshorn slechts één nederlaag boekte. Om de par tijen dus op gelijken voet te brengen, die nen de bezoekers thans te winnen; of dat lukken zal? Als de Egmonders beter op hun tellen passen dan j.l. Zondag, gelooven wij van niet. Alkmaar II zou tegen het bezoekende C.S.V. II, weer voor eenige winstpunten kunnen zorg dragen en ook Bergen II kan het in eigen huis tegen D.T.S. II mogelijk tot een puntendeeling brengen. In afd. M zal Vrone II het bezoekende Alkmaarsche Boys V stellig met een nederlaag naar huis zenden, terwijl het bezoekende Schoorl II bij Egmondia III kans heeft op eenige winst. SCHOOL VOETBALWEDSTRIJDEN. De uitslagen van 29 Maart waren: Afd. B, 7 klassige scholen: Centr. 7e leerj. IIIKoedijk 07 HeilooSt. Pancras 20 Finale 30 April: KoedijkHeiloo. Afd. C, 6 klassige scholen: VondelschoolRochdaleschool I 12 na penaltdfc. LindenschoolNic. Beetsschool 30 Finale 30 April: Rochdaleschool ILin denschool. Afd. C II: Tesselschadesch. IIRochdaleschool II 43 na penalties. Centr. 7e leerj. IVWilhelminasch. Ill 12 Finale 30 April: Wilhelminaschool III Tesselschadeschool II. Biljarten NEDERLANDSCH KAMPIOENSCHAP 71/2. Kobus slaat den titelhouder de Leeuw. Op den tweeden dag van het tornooi om het Nederlandsch kampioenschap 71/2 viel een groote verrassing te noteeren. De titel houder de Leeuw werd royaal geslagen door den debutant, den Haarlemmer Ko bus, die een zeer sterk bandspeler is en zich rustig en serieus, maar zonder oefen partijen, op dit kampioenschap zijn eerste heeft voorbereid. Na 14 beurten leidde de Nederlandsche kampioen nog met 160 t>m 131, doch in de volgende beurt scoorde de Haarlemmer een serie van 70, welke strandde op een te hard gespeelden bal. Nog kreeg de Leeuw ver scheidene malen een kans zijn achterstand in te halen, doch hij was zeer onvast, ter wijl Kobus kleine nuttige series liet vol gen in het besef, dat hij alles te winnen en niets te verliezen had. Zoo had de Haarlemmer in 24 beurten de 300 vol, terwijl de Leeuw op 218 bleef staan. De partij op de andere tafel tusschen van Vliet en Dommering was veel sneller be slist. Tot en met de 15e beurt ging het steeds gelijk op, doch toen van Vliet met een keu rige '62, waarin hij de a cheval-positie prach tig uitbuitte, een flinken voorsprong ver overde, was het einde spoedig in zicht. De Arnhemmer was er totaal uit en verloor met meer dan 100 punten verschil. Het ge middelde van van Vliet bedroeg 15. Er wordt tot dusver in dit kampioenschap zeer sterk gespeeld, veel beter, dan het vorig jaar te Groningen, en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het Nederlandsch record algemeen gemiddelde, dat op naam van Arie Bos staat met 13.50 in dit tornooi verbeterd wordt. De uitslagen luiden:' Van Vliet 300 20 62 15.00 Dommering 181 20 64 9.05 Kobus 300 24 70 12.50 De Leeuw 218 24 54 9.08 De uitslagen van de laatste middagpar tijen luiden: V acantiekolonies. De afd. Koedijk van het Centraal Genootschap tot Kinderuitzending ver gaderde Vrijdagavond. Na opening volgde de mededeeling, dat de dokter direct na de Paaschvacantie de kinderen op de school zal onderzoeken en dan zal in het tijdvak 11 Mei tot 13 Juni worden uitgezonden naar het Zeehuis te Bergen aan Zee of naar Zwartendijk te Egmond. De rekening gaf aan een ontvangst van 259.96, een uitgaaf van 17.03; bezit 242.93 waarvan 30 voor het kleeding- fonds. Het ledental is 107. Door het verleenen va.i subsidie aan de afd. St. Pancras voor het zuidelijk deel zal de gemeentelijke subsidie hoogstens 45 bedragen. Mevr. Molenaar en de heer M. Mulder werden herkozen als bestuurs leden. Tewerkstelling 2de kwartaal. De inspecteur der werkverruiming heeft bepaald dat tijdens het tweede kwartaal van dit jaar 190 werkloozen uit deze ge meente tewerkgesteld mogen worden bij diverse werkverschaffingsobjecten, te we ten 60 in de gemeentelijke werkverschaffing 30 in particuliere en 100 in centrale werk verschaffing. Dit is het hoogste aantal te- werkgestelden, dat ooit bereikt is. Een meevaller. De minister van financiën heeft de uit keering ingevolge artikel 3 sub c der wet financieele-verhouding voor het uitkee- ringstijdvak 1938/1939 definitief bepaald voor onze gemeente op 20.644. Waar de voorloopige uitkeering 14.229 bedroeg, :s dit dus een aardige meevaller voor de ge meente. Strandvonderij. 'Tengevolge van den noord-westen wind komen weder allerlei voorwerpen aan het strand gespoeld. Zoo zijn er o.a. ongeveer 100 electrische lampjes los komen aandrij ven en een reddingsboei van het s.s. Amor, Amsterdam. Verder begint er weder wrak hout, baddings, breels, jonen, e.d. aan te komen. Extra- en Belastingbijdrage. De minister van binnenlandsche zaken, sociale zaken en financiën hebben aan de gemeente een extra-bijdrage uit het Werk- loosheidssubsidiefonds toegekend van 5912 en een belastingbijdrage van 8363. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer N. A. Nap, hoofdcommies aan het departement van binnenlandsche zaken, is bevorderd tot referendaris, chef van het bureau financiën aan de afdeeling binnenlandsch bestuur van dat departement. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Betrokken tot zwaarbewolkt, plaatselijk eenige regen of motregen, weinig verande ring in temperatuur, zwakke tot matige uiteenloopende wind, later: brekende be wolking, stijging van temperatuur, overwe gend droog weer, zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.59 tot 5.09 uur licht op. Sterk spel van van v. Vliet. Van Vliet toonde des avonds, dat het hem ernst is in iedere partij. Hij gaf met nuttige series, waaronder een van 75 in de 5e beurt, Kobus geen kans. Zijn gemiddelde van 16.66 is wederom zeer fraai. Hij maakte nu in 3 seances 14.41, 15.00 en 16.66, wel een be wijs, dat de Hagenaar bijzonder in vorm is. Het tegendeel is het geval met den titel houder de Leeuw, tegen Dommering was de kampioen nog minder op dreef dan des middags in de partij tegen Kobus. Hij miste elk maatgevoel, had bovendien met pech te kampen, terwijl hij een Dommering tegen over zich vond, die sterk deed denken aan den speler uit de groote jaren van weleer. In 8 beurten had de Arnhemmer 190 pun ten, terwijl de Nederlandsche kampioen er toen nog slechts 50 had. Voor de resteeren- de 96 caramboles had Dommering niet min der dan 17 beurten noodig, waaruit duide lijk blijkt, dat de Arnhemmer zijn aanvan kelijk zoo sterke spel niet heeft kunnen volhouden. De uitslagen luiden: Van Vliet 300 18 75 16.66 Kobus 134 18 21 7.44 De Leeuw 180 25 36 7.20 Dommering 300 25 48 12.00 Sweering won na een vrij gelijk opgaan- den strijd van Katoen, waarbij vooral zijn slotserie hij stond toen achter van 78 op zeer hoog peil stond. De uitslag luidt: Sweering 300 26 78 11.53 Katoen 242 26 45 9.30 Een incident. De partij tusschen van Eymeren en Gehrels begon meer dan een uur te laat, omdat Gehrels niet op tijd aanwezig was. Het lid van 't Zuid dupeerde daarmede sterk de organiseerende vereeniging en de toeschouwers. Ook op zijn tegenstander had een en ander een zeer deprimeerenden in vloed, hetgeen aan diens spel duidelijk merkbaar was. Wat de redenen van dit te laat komen ook mogen zijn goed te praten valt 't feit in geen geval. Naar wij vernemen zal deze kwestie in ieder geval in het bestuur van den Ne- derlandschen biljartbond ter sprake worden gebracht en wij twijfelen er niet aan of Gehrels zal voor zijn verzuim worden ge straft. Van Eymeren had 10 beurten noodig om zich te herstellen. Toen vlotte het weer en hij produceerde een serie van 85, waarmede hij een voorsprong nam, welken hij niet meer afstond. Na den tweeden dag leiden van Eymeren en Sweering met 3 gewonnen partijen, ge volgd door van Vliet met 2 winstpartijen, met het zeer hooge algemeene gemiddelde van 15.41. De uitslag luidt: Gehrels 136 27 21 5.03 v. Eymeren 300 27 85 11.11 BILJARTCLUB „Z.E.K.Z.?" Kampioen van haar afdeeling. De Alkmaarsche biljartclub Z.E.K.Z.? is er op fraaie wijze in geslaagd in de tweede ronde beslag te leggen op het kampioen schap der eerste klasse, afd. C van den N.B.B. Dit is een prestatie, waarvoor de biljart club Z.E.K.Z.? e,n in 't bijzonder het wak kere drietal spelers, dat dit mooie resultaat wist te bereiken, een woord van hulde toe komt. De weg naar 't kampioenschap ligt thans voor deze Alkmaarsche club open. Immers op 28 April wordt te Utrecht de finale ge speeld tusschen-de 3 afdeelings-kampioenen. En er is wel niemand, die de Alkmaarders al bij voorbaat kansloos zou willen noemen. Integendeel, wij meenen, dat wanneer de Z.E.K.Z.'ers spelen voor wat zij waard zijn, zij een zeer goeden kans hebben. Thans nog iets van den wedstrijd tegen Benoorden 't IJ, welke wedstrijd, zooals be kend, de beslissing moest brengen. Het moet gezegd, dat de Alkmaarders, ook al was hun gemiddelde uit de vorige wedstrijden iets hooger, voor geen gemakkelijke taak ston den, temeer daar de wedstrijd in Amster dam gespeeld moest worden. Zij hebben zich echter van de moeilijke opgave uitstekend gekweten. Al werd de wedstrijd niet gewonnen, zij wisten toch te bereiken, dat de voorsprong van 22 pCt. niet verloren ging. Wel wisten de Amster dammers 13 pCt. van hun achterstand in te loopen, doch over het geheel genomen bleef Z.E.K.Z.? met 9 pCt. de baas. De Wit speelde tegen zijn ouden rivaal Beekhof een spannende partij, maar moest ditmaal de eer aan Beekhof laten. Beekhof maakte de 400 vol, maar De Wit bleef niet zoo heel veel achter hem, van de 300 caram boles maakte hij er 263. Ludeke kon het tegen Moolhuijzen niet bolwerken, daaren tegen zorgde Surig voor een mooie over winning op Stolk, De gedetailleerde resul taten waren: Beekhof 400 27 61 14.81 De Wit 263 27 73 9.74 Moolhuijzen 225 18 52 12.50 Ludeke 84 18 17 4.66 Stolk 121 41 24 2.95 Surig 175 41 23 4.26 Benoorden 't IJ behaalde 87.76 pCt.; Z.E. K.Z.? 74.57 pCt. Schaken EUWE WINT HET TORNOOI VAN BOEDAPEST MET 4 UIT 5. In de vierde ronde van het internationaal tornooi te Boedapest won dr. Euwe van Balla, terwijl prof. Vidmar remise speelde met Barcza. Euvtfe leidde toen met 4 uit 4, terwijl prof. Vidmar 3 punten noteerde. In de laatste ronde werd de partij tus schen onzen landgenoot en prof. Vidmar re mise, terwijl Barcza, die uitstekend in de vorige ronden had gespeeld, eveneens een remise wist te bevechten, n.l. tegen Szabo. Het eindresultaat werd, dat dr. Euwe de eerste plaats bezette met 414 punt, gevolgd door prof. Vidmar met 3j4 punt. Derde werd de Hongaar Barcza met 3 punten.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7