De h< en jxuh&ouui Purol houdt de handen zacht en mooi Jkxwwtiacd lUeuws ZUIDSCHARWOUDE STOMPETOREN HEILOO 483e STAATSLOTERIJ NOORDSCHARWOUDE HENSBROEK He. 78 I De r< Amei De Zweei t DERDE BLAD. ook tijdens de schoonmaak. Tube 45 ct., doos 60-30 ct., bij Apoth. en Drogisten, Eist namens de oud-leden en uit alle toe spraken bleek de groote hoogachting die men had voor de jubileerende vereeniging, die met haren voorzitter werkelijk een bijzon dere plaats inneemt. De heer Oostinga, secretaris A. K. B. las brieven en telegrammen voor van burge meester van Kinschot, die door uitstedig- heid niet aanwezig kon zijn, van den heer Zeilinga eere-lid N. K. B. en den heer D. Leujes en den heer Scholz eere-lid N. K. B. De heer van Diepen dankte allen voor de Iiulde aan Koekoek en hem persoonlijk ge bracht, doch hij droeg de hulde hem ge bracht voor het grootste deel over op zijn medeleden. Hierna verklaarde de heer Postma het of- ficieele gedeelte voor gesloten. Op overtui gende wijze was aller sympathie voor Koe koek gebleken. Op haar veertigjarig jubi leum is dit de vereeniging op buitengewone Wijze duidelijk geworden. De talrijke aanwezigen begaven zich daar na naar de kegelbanen. Dit complex van zer fraaie banen maakte een schitterenden indruk en weldra kon de Invitatie-Bonden wedstrijd beginnen. Invitatie bondenwedstrijtl. Deze is, met een gemiddelde van ruim 6.7 met 1342 hout door den Amsterdam- schen Kegelbond gewonnen, de Alkm. Kegel bond plaatste zich no. 2 met 1287, Haarlem no. 3 met 1250, Groningen no. 4 met 1221, Utrecht no. 5 met 1094 en Holl. Noordpunt Den Helder eindigde als laatste met precies 1000 hout. Hoogste bondengooier S. Ketellapper, Amsterdam met 84 83 of 167. Onze stadgenooten gooiden respectievelijk: P. Hendriks 70 -f- 81 151, J. de Bakker 78 58 136, J. H. A. Eickholt 72 61 - 133, C. H. de Lange 65 68 133, C. Klerk 73 -}- 59 132, A. Köllmann 68 60 128, Jac. v. Spanje 65 69 125, M. Jimmink 55 -f- 67 122, Q. Jonker 55 -f 60 155 en J. J. Genefaas 63 49 122. Zooals men weet deed het tiental v.d. Alkm. Kegelbond buiten medediging mee. De in de verschillende wedstrijden is na de pres taties van Zondag: Korps wedstrijd Afd. A. A. N. I. O. S., Amsterdam, 304. Afd. B. dames Rolland Raadsel Den Hel der 272. Jubileum wedstrijd: J. de Bakker, Alkmaar 81 (5 x 9); H, Frantzen, Haarlem 81 (4 x 9); J. Bekink, Amsterdam 79; J. Distelbrink, A'dam 73. Vrije baanwedstrijd heeren: J. de Bakker, Alkmaar, 45 5 x; A. Köll- man, Alkmaar, 45 4 x; J. van Spanje, Alk maar, 45 3 x; L. Dost, Haarlem 45, 42 2 x; S. Ketellapper, Amsterdam, 45; P. Visser, Haarlem, 44 x 2; W. Burdorf, Alkmaar, 43 4 x; H. Frantzen, Haarlem 43 2 x. Vrije baanwedstrijd Hamb. telling: J. de Bakker, Allernaar 10489; Rosa Den Helder 10491; J. Smit, Den Helder, 10482; H. Frantzen, Haarlem 9834. Vi'ije baanwedstrijd dames: Mevr. Berkhout, Alkmaar, 41; mevr. Lam- mers, Den Helder 40; Mevr. Seegers, Den Helder 39; mevr. Diepen, Alkmaar 38 x. Biljarten HET NEDERLANDSCH KAMPIOEN SCHAP 71/2. Van Vliet verbetert twee Neder- landsche records. Van Vliet is er op den derden dag van het tornooi om het Nederlandsche kampioen schap 71/2 in geslaagd, in zijn partij tegen Gehrels, twee Nederlandsche records te verbeteren: hij bracht het record hoogste serie van 116 op 121 en het record gemid delde in een partij van 25 op 30. Gehrels bracht het tot 56 car. Van Eymeren won zijn vierde partij in successie. Nu was Kobus de verliezer en slaagde de Rotterdammer erin met een goed gemiddelde te winnen. De uitslagen waren: Gehrels 56 10 31 5.60 Van Vliet 300 10 121 30.— v. Eymeren 300 21 60 14.28 Kobus 192 21 43 9.14 Sweering' scoort 109. De Leeuw is zijn vorm totaal kwijt. Ook in zijn partij tegen Sweering was hij er totaal uit, terwijl zijn tegenstander juist zeer sterk speelde. In de 6e beurt maakte Sweering een serie van 109, de derde serie boven de 100 in dit tornooi. We hebben het reeds herhaaldelijk geconstateerd, maar ook nu moeten we er weer op wijzen, dat dit kampioenschap op bijzonder hoog peil staat. In 22 beurten waren de 300 door Sweering vol gemaakt. Op de andere tafel toonde Dommering aan, dat er met hem nog ge ducht rekening moet worden gehouden. Ka toen die zeer goed begonnen was, in 3 beur- ten had hij 147 punten kreeg in het ver volg van de partij een inzinking, waardoor Dommering in staat werd gesteld de partij in 20 beurten uit te maken. De uitslagen waren: De Leeuw 145 22 46 6.59 Sweering 300 22 109 13.63 Dommering 300 20 85 15. Katoen 216 20 57 10.80 Zaterdagavond won de Leeuw van van Eymeren (300274) en sloeg Gehrels den Haarlemmer Kobus (300254). Sweering verbetert Ned. record hoogste serie, In de slotpartijen van Zaterdagavond verbeterde Sweering het Ned. record hoog ste serie, dat in de middaguren door van Vliet op 121 was gebracht. Sweering bracht het record thans op 141. Op dat moment had hij een aanzienlijken achterstand in zijn partij tegen Dommering, welke door de buitengewone prestatie geheel kon worden ingehaald. Van Vliet won van Katoen. De resultaten van de beide laatste partijen waren: Katoen 183 19 33 9.63 Van Vliet 300 19 54 15.78 Dommering 245 17 83 14.41 Sweering 300 17 141 17.64 Zondagmiddag zijn de wedstrijden om het nationaal kampioenschap voortgezet. Dommering wint van Kobus. Dommering had in zijn partij tegen Ko bus gemakkelijk spel, al miste hij den eer sten bal. In 22 beurten had de Arnhemmer zijn 300 caramboles gemaakt, waartegen de Haarlemmer slechts een score van 189 kon stellen. Dommering maakte 2 beurten van 49 (de 9e en de 11e), de hoogste serie van Kobus was 27, eveneens in de 9e beurt. Sweering-van Eymeren gewonnen door Sweering. Sweering was in zijn partij tegen van Eymeren reeds na drie beurten (series van resp. 64, 8 en 73) een stuk voor op zijn tegenstander, die zich met resp. 10, 1 en 14 had moeten tevr.eden stellen. Ook deze partij had geen spannend beloop en in de 20ste beurt kon de Amsterdammer met een serie van 24 de 300 volmaken, In zijn 12e beurt maakte van Eymeren een topserie van 37. Gehrels won van Katoen, De Leeuwvan Vliet, In deze partij waren de gemiddelden min der. Van Vliet won in 31 beurten met 300 tegen 240. De uitslagen waren: Dommering 300 22 49 13.63 Kobus 189 22 27 8.50 Sweering 300 20 73 15.— Van Eymeren 208 20 37 10.40 Gehrels 300 20 57 15— Katoen 242 20 52 12.10 Van Vliet 300 31 51 9.67 De Leeuw 240 31 46 7.74 Het Nederlandsch kampioenschap 71/2 is na een buitengewoon geslaagd vierdaagsch tornooi gewonnen door den Hagenaar van Vliet, die in de beslissende partij van Swee ring wist te winnen. Beide spelers hadden toen zes gewonnen partijen, zoodat het al gemeen gemiddelde den doorslag moest geven. Dat van v. Vliet lag bijna 2 punten hoo> ger dan van den Amsterdammer, zoodat de Hagenaar het kampioenschap behaalde. Bo' vendien verbeterde van Vliet met een alge meen moyenne van 15.29 het Nederlandsch record, dat op naam stond van Arie Bos met 13.50, gemaakt in het kampioenschap te Amsterdam in Januari 1938, Ook Sweering bleef nog boven het record van Bos. Uit den eindstand blijkt wel zeer duidelijk, dat er in dit tornooi sterk ge speeld is, want niet alleen de gemiddelden wijzen hierop, doch ook de hooge series. De eindstand is: m.p. car. brt. a.g. h.s. 1. Van Vliet 12 1973 129 15.29 121 2. Sweering 12 1972 145 13.60 141 3. Van Eymeren 10 1982 161 12.31 104 4. Dommering 8 1877 161 11.65 85 5. De Leeuw 6 1683 166 10.13 80 6. Kobus 4 1511 154 9.81 70 7. Gehrels 4 1455 156 9.26 111 8. Katoen 0 1479 156 9.48 60 Wielrennen R.V. ALCMARIA. Gister heeft Alcmaria den eersten rit der voorjaarscompetitie gehouden, n.l. een ldassementrace. De A-klas reed 5, de B- ldas 4, C-klas 3 en de junioren 2 ronden met elke ronde een klassement. De opkomst der renners was buitenge woon goed; ruim dertig renners namen deeL Dit had dan ook tot resultaat, dat de onderlinge strijd hevig was. Dit geldt voor alle klassen. In de A-klas kwam dit wel heel erg tot uiting, want nadat er vier klassementen verreden waren, stonden drie renners ge lijk. Enkel Jn. Groot stond met 4 punten voor. De B-klasse. Hier bleek Schilte ge weldig in vorm te zijn en nam drie van de vier klassementen voor zijn rekening. Doch Visser, Wiemeersch en G. Schouten gaven hem goed partij. In de C-klasse was het Langeberg die heel goed reed. Hij komt er steeds beter in. Ook de junioren reden een prettigen wedstrijd. Ton bleek deze keer de sterkste. De uitslagen zijn als volgt: A-klasse 46 km., tijd 1 uur 11 min.: 1. Jn. Groot 16 p., 2. P. Evers 13 p., 3. L. Ekkers 11 p., 4. Jb. Pool 10 p.; B-klasse 36.8 km., tijd 58 min.: 1. C. Schil te 15 p., 2. W. Visser 11 p., 3. G. Wiemeersch 9 p., 4. G. Schouten 5 p.; C-klasse 27.6 km., tijd 46 min.: 1. Lange berg 12 p., 2. A. Koene 9 p., 3. Spaan 6 p., 4. S. Hoedjes 3 p.; Junioren 18.4 km., tijd 40 min.: 1. Ton 8 p., 2. C. Meijer 6 p., 3. Jn. Mensink 2 p., 4. P. de Boer 2 p. STIERENKEURING N. R. S. TE NIEUWE NIEDORP. Vrijdag j.l. werd te Nieuwe-Niedorp een stierenkeuring gehouden. Tweejarige stieren, goedgekeurd met S.: Ymkjes Apollo van W. Keetman te Winkel, Franco 9 van L. Duinkerken te Harenkar spel en Frans 4 van Jac. Kooy Cz. te N.- Niedorp. Goedgekeurd met N.H.: Agatha's Athleet van A. Jonker te N.-Niedorp. Eenjarige stieren, voorioopig N.R.S.: Ymkjes Willem van H. en S. v. d. Wal +e N.-Niedorp en Winkel, Charlotte's Roland van W. Keetman te Winkel, Nico van W. J. Keesom te N.-Niedorp, Mina's Bertus van Jn. Pijper te N.-Niedorp, alsmede een stier van S. v. d. Wal te Winkel. N. H. Stieren: Koh I Noor 5 van D. Wit Cz. te N.-Niedorp, Cor Frans 13 van Jb. Rootjes te O.-Niedorp, Niedorp's Max 73 van Jac. Kooy Cz. te N.-Niedorp, Dora's Athleet van Jac. Pijper te N.-Niedorp, San- ny's Bertus van Jn. Pijper te N.-Niedorp. Verder werden nog een aantal z.g. pro vincie-stieren gekeurd. Ontslag gevraagd. 81 Naar wij vernemen, heeft het hoofd der lagere school alhier, de heer J. Renaud, we gens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd, per 1 Augustus a.s. ontslag aangevraagd als hoofdonderwijzer. Een nieuwe vereeniging met een nieuw stuk. 4 De nieuwe jeugdtooneelelub van O. K. K. alhier heeft Zondagavond in de zaal van den heer P. Kramer haar eerste uitvoering gegeven met een speciaal voor dit clubje geschreven blijspel in drie bedrijven-: „Boy's Geheim', van Jan van Alfen. Er was een flinke .belangstelling voor deze uitvoering, vooral van de zijde der jeugd. Het stuk speelt in een fabrieksstadje en handelt over de wederwaardigheden van Boy, een zoon van een ijzerfabrikant, die met een aantal vrienden een clubhuis voor de door hen opgerichte voetbalclub „Vol harding" wil bouwen. Tijdens een voet bal-wedstrijd wordt uit het clubhuis een portefeuille met een briefje van tien gulden gestolen. Als een der jongens later onverwacht bij Boy thuis kort, ziet hij dat Boy geld zit te tellen en daarbij een biljet van tien gulden heeft, dat Boy snel weg stopt. Vermoedende dat Boy de dader van den diefstal is, geeft de vriend een tip aan de politie. Een onderzoek wordt ingesteld en daarbij komt uit, dat Boy met een der andere jongens voor een verrassing tijdens de officieel© opening van het clubhuis, alle mogelijke werkjes heeft gedaan, zooals adressen schrijven, boodschappen enz., om geld bij elkaar te krijgen om daarvan den medewerker bij den bouw, een der arbei ders van zijn vaders fabriek, een invaliden wagentje voor diens dochtertje aan te bieden. Dat was Boy's gehaim. Jan van Alfen, heeft van dit gegeven een vlot tooneelstukje geschreven, waarin het opvoedend element niet ontbreekt. Éi ij deze opvoering door jongelui, die allen voor het eerst op de planken stonden-, is gebleken, dat het wel bij het publiek in slaat. Aan het einde van de uitvoering werden mevr. StetSchrijver, de eenige dame, die meespeelde, door den heer Beeldman bloemen aangeboden, terwijl ook den schrijver, den heer Van Alfen, met een toepasselijk woord bloemen werden over handigd. Afscheid mej. Noorman. Vrijdagavond was het gymnastieklokaal in de lagere school zeer dicht bezet, waarover het hoofd der school, de heer Langhorst, zijn groote voldoening uitsprak. In het bijzonder werden de beide wethouders verwelkomd en de nieuw benoemde onderwijzeres, mej. N. Ploeger. Daarna volgde een alleraardig ste voorstelling, gegeven door kinderen uit de hoogste klasse, onder leiding en met de medewerking van den onderwijzer, den heer Nap. Verrassend leuk gaven de kinderen het gebodene, en het verwekte geweldige pret onder de toeschouwers. Een daverend ap plaus was het loon, en de heer Langhorst dankte den heer Nap voor de moeite, er aan besteed. Besproken werd het jaarlijksche school reisje. De heer Langhorst had eenige in lichtingen omtrent reisgelegenheid en on kosten van bevoegde zijn ontvangen. Het plan is, met de hoogste klassen een twee- daagsch uitstapje naar Arnhem te maken, met de kleineren naar zee en bosch. De heer Schuuring vroeg of het niet aardiger was, het laatste te wijzigen en noemde het Kolo niaal Museum te Amsterdam. Daar de aller jongste kinderen daar nog niet veel aan heb ben, zal men dit punt nog even overwegen. Het hoofd der school deelde mee, dat de meisjes van de 4e tot en met de 7e klas ook handenarbeid krijgen. Toen nam in verband met de afwezigheid van den burgemeester wegens ambtsbezig heden, de loco-burgemeester, weth. Spaan, het woord, om namens het gemeentebestuur afscheid te nemen van mej. Noorman, die na bijna negen jaar werkzaamheid in deze gemeente haar taak neerlegt wegens huwe lijk. Het deed spr. genoegen, de tolk te kun nen zijn van het gemeentebestuur, en zeer zeker ook van de ouders, met hem dank te zeggen voor de wijze, waarop zij haar taak heeft vervuld. Namens B. en W. bood hij een prachtigen ruiker witte seringen en rose anjers aan, met den wensch, dat de herinne ring aan Stompetoren steeds frisch in het geheugen blijve. Namens de oudercommissie sprak de heer P. de Geus er zijn blijdschap over uit, dat mej. Noorman afscheid moet nemen, omdat een nieuwe taak haar roept. Groote waar deering was er bij alle ouders, voor de ma nier waarop zij de kleuters met het onder wijs vertrouwd heeft gemaakt. Met den wensch, dat zij in haar huwelijk veel vol doening mag vinden, bood hij een prachtige bloemenmand aan en hoopte, dat de nieuw benoemde onderwijzeres haar voetstappen zal volgen. Mevr. de Jongv. Houten (secr.) sprak op dichterlijken toon haar dankbaarheid en beste wenschen uit. De heer Langhorst wilde zijn belofte het kort te maken na komen. „Vertrekken" zei hij, is een beetje sterven, doch dit vertrek heeft zijn zonnige zijde. Van harte hoopte hij dat mej. Noorman in Klazinaveen met zijn mooie omgeving, nog dikwijls met plezier aan dezen werkkring zou terugdenken. Hij herinnerde aan het vele dat beleefd was tij dens den verbouw van de school en hij was er van overtuigd, dat de kinderen zeer veel van haar hielden, hetgeen eigenlijk de kroon op den arbeid is. Daarop riep spr. het welkom toe aan mej. Ploeger, die reeds tijdelijk werkzaam was in Stompetoren, onder zeer moeilijke om- standigheiden. Spr. wist dat hij de ouders kon feliciteeren met hare benoeming, zij is hier op haar plaats en hoopte op een pret tige samenwerking. Mej. Noorman dankte een beetje ontroerd voor al de goede woorden en tracteerde op bruidsuikers. Na de pauze werd een film vertoond „Het Volk van Java", waarbij de heer Langhorst h toelichting gaf. Dit viel zoo in den smaak, dat men dadelijk een offertje bracht voor een nieuwe film. Tot slot dankte de heer Langhorst voor den aangenamen avond. DE ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR VERGADERT. In het gebouw van den Haarlemschen kegelbond hield de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur vandaag haar algemeene vergadering. De voorzitter, dr. A. J. Verhage zeide in zijn openingswoord o. m., dat de afge- loopen maanden de juistheid hadden be wezen van zijn woorden, op de Decern bervergadering gesproken, dat de regee- ringsbijdrage van drie millioen aan het surplusfonds niet voldoende was voor een werkelijk behoud van het vak. De grootste moeilijkheid vormde de uit betaling door het surplusfonds met 71 pet. van de binnenlandsche minimumprij zen, waarvoor na de reeds door de regeering toegezegde steun nog ruim 1.6 millioen ontbrak. Het georganiseerde vak had zich op het standpunt gesteld, dat de regeering onder deze omstandigheden dit tekort behoorde aan te vullen. De re geering heeft echter bij herhaling te ken nen gegeven, dat zij een dergelijke stor ting a fonds perdu niet verantwoord achtte. Het verheugde spr., het vertrouwen te kunnen hebben dat, ondanks deze wel zeer uiteenloopende standpunten, een op lossing zal worden gevonden waarop het zonder voor het vak al te bezwarende voorwaarden mogelijk zal zijn, dat het surplusfonds tijdig 71 pet. van den mini mumprijs uitbetaalt. Deze oplossing, die nog niet definitief is, maar die toch vol gens de gevoerde besprekingen wel zal worden aanvaard, zal hierin bestaan, dat een renteloos voorschot aan het surplus fonds wordt verstrekt, waarvan terugbe taling eerst zal aanvangen wanneer de areaal-inkrimping van vorig jaar weer zal zijn ingehaald en die daarna slechts zal plaats hebben, wanneer de terugbetaling kan geschieden door het daarvoor gedeel telijk bestemmen van een overschot van een niet te hooge heffing. Voorts wees spr. erop, dat regeerings- hulp ter tegemoetkoming in de groote verliezen van de kweekers van irissen, gladiolen, anemonen en ranonkels abso luut noodig is, terwijl t. a. v. het door de areaal-beperking vrijgekomen land een snellere beslissing gewenscht is. Nadat vervolgens verschillende agenda punten waren afgehandeld, hield mej. dr. M. P. de Bruyn Ouboter, verbonden aan het laboratorium bloembollenonderzoek te Lisse een voordracht over „virusziekten in verband met de bloembollencultuur". De leerlingen namen afscheid. Zaterdagmorgen hebben de leerlingen en oud-leerlingen afscheid van mej. Noorman genomen. Het werd een spontane demonstra tie van genegenheid. Allen de burge- meeters niet uitgezonderd genoten van de voorstelling, die ook den vorigen avond voor de ouders was gegeven, en een aardig afscheidslied werd gezongen. Natuurlijk ont broken tractaties niet, en mej. Noorman kreeg twee prachtige eadeaux voor haar nieuwe huishouding. Tenslotte namen allen met een handdruk afscheid van hun onder wijzeres, die zoo'n goeden invloed op vele kinderlevens heeft uitgeoefend. Landbouw en Maatschappij. Zaterdagavond hield de afd. L. en M. haar jaarvergadering in café Kamsteeg, on der leiding van den heer Jb. de Boer Gz., die de aanwezigen het welkom toeriep. De heer v. d. Gracht bracht den penning meester hulde voor zijn boekhouding na mens de kas-commissie; de penningemeester, de heer P. Kalis, gaf eenige nadere inlich tingen. Voor de aftr. bestuursleden, de hee ren Jb. de Boer Gz. en Bijvoet, werden ge kozen de heeren M. C. van der Laan en J. Hemke. Uit het jaarverslag bleek, dat de mobili satie en de strenge winter remmend op het afdeelingsleven hadden gewerkt, doch het herstelt zich reeds weder. Demonstratie inet brandbommen en brandbluschapparaten. Zaterdagmiddag had op het gemeente lijk grondbedrijf aan den Westei'weg een demonstratie plaats, uitgaande van den luchtbeschermingsdienst der gemeente Hei- loo. Voor deze demonstratie bestond enorme belangstelling, niet het minst van de jeugd. Aanwezig waren de meeste raadsleden (B. en W. waren door de opening Willibrordus- Stichting verhinderd), de besturen van meerdere vereenigingen buiten de gemeen te, de E.H.B.O., alsmede de gemeente-op zichter en zijn staf, die actief aan de demon stratie deelnamen. Tevoren heeft de heer Deg. de Jager, voorzitter van den dienst, erop gewezen, dat deze demonstratie een tweeledig doel heeft, n.l. zelfbescherming en hoe men kan zien hoe de bommen werken en hoe men een brand kan bestrijden. Vervolgens kregen we te zien: doorsmel- ten van een ijzeren plaat van 8 m.m. dikte. Hierbij werd getoond de enorme hitte welke een brandbom van 1 kg. ontwikkelt. Het ontbranden van een bom op een onbe schermde houten vloer van zolderdikte was een verrassing, daar de bom er niet door viel. Eveneens was een verrassing, dat een bom op een met 4 a 5 c.m. dikke zandlaag beschermde houten vloer van zolderdikte dezen onbeschadigd liet, ja zelfs niet eens heet was, waardoor de waarde van een zandlaag wel bewezen is. Het blusschen van brandbommen met zand en water gaf deze variatie, dat het met beide bommen mogelijk was, hoewel met zand vlugger en zekerder. Het blusschen met een schuim- brandblusch-apparaat heeft in een minimum van tijd de doeltreffendheid van een snelle en accurate blussching bewezen. De clou van den middag was de demon stratie van de Eerste Ned. Brandblusch-on- derneming te Zuilen. Een groote hoog opge taste voorraad van in teer gedrenkte plan ken en andere vullingen, rijk gedrenkt met (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag l April 1940 Hooge Prijzen f 5000.— 20331 f 2000.— 7086 f 1500.— 17112 f 1000.— 3490 9635 11071 15738 f 400 5251 15864 f 200.— 9257 f 100.— 4874 5438 20068 22390 23331 Prijzen van 30— 1005 1016 1027 1038 1121 1192 1232 1392 1462 1466 1472 1542 1617 1626 1673 1693 1805 1903 1907 1916 1955 2117 2150 2151 2153 2165 2175 2196 2215 2264 2311 2336 2420 2440 2445 2461 2468 2487 2578 2580 2609 2622 2629 2656 2703 2762 2763 2798 2805 2818 2844 2888 2891 2917 2933 2943 3011 3123 3142 3204 3265 3299 3502 3509 3524 3574 3630 3711 3747 3750 3770 3778 3786 3822 3825 3869 3897 390r 3923 4003 4022 4145 4228 4237 424L 4252 4341 4354 4359 4412 4539 4584 4613 4636 4693 4704 4759 4818 4819 4869 4959 4996 5070 5117 5182 5238 5249 5251 5284 5333 5359 5366 5401 5436 5522 5561 5567 5623 5658 5707 5750 5774 5781 5950 5982 5990 6001 6015 6021 6035 6066 6126 6182 6217 6225 6227 6239 6265 6271 6289 6328 6381* 6413 6428 6441 6454 6455 6499 6515 6520 6529 6562 6587 6611 6623 6668 6686 6688 6702 6797 6803 6868 6874 6883 6927 7006 7028 7036 7190 7203 7242 7269 7278 7322 7352 7358 7393 7394 7398 7416 7433 7442 7462 7488 7487 7504 7541 7587 7651 7769 7793 7837 7878 7879 7920 7966 8020 8085 8095 8102 8110 8132 8153 8196 8291 8307 8359 8366 8383 8449 8457 8526 8542 8545 8629 8657 8678 8731 8743 8744 8766 8797 8874 8939 8949 9114 9189 9302 9352 9354 9366 9370 8374 9409 9415 9421 9470 9565 9582 9634 9674 9695 9723 9729 9730 9791 9793 9807 9943 9952 9976 9980 10006 10018 10019 10097 10141 10192 10206 10258 10276 10283 10287 10293 10298 10302 10330 10410 10431 10447 10468 10554 10625 10629 10666 10762 10767 10776 10824 10840 10875 10884 11005 11014 11022 11023 11057 11062 11116 11161 11181 11210 11286 11302 11389 11391 11403 11422 11439 11479.11489 11561 11592 11598 11603 11662 11701 11714 11746 11766 11702 1180O 11806 11852 11888 11894 11910 12002 12022 12027 12040 12067 12087 12309 12318 12329 12338 12391 12396 12408 12429 12460 12472 12479 12486 12529 12557 12575 12597 12601 12613 12631 12746 12754 12785 12841 12851 12927 12952 12970 13010 13053 13117 13149 13153 13184 13292 13299 13307 13439 13442 13443 13480 13502 13545 13618 13638 13716 13730 13732 13829 13886 13923 13948 13966 14027 14073 14085 14093 14152 14155 14211 14258 14313 14340 14344 14359 14362 14375 14434 14448 14451 14465 14476 14498 14533 14576 14531 14644 14684 14708 14743 14768 14817 14831 14879 14923 14940 14961 15002 15026 15112 15150 15220 15233 15359 15383 15409 15415 15433 15453 15459 15527 15528 15541 15543 15615 15661 15667 15673 15693 15701 15731 15769 15777 15788 15800 15851 15861 15865 15883 15907 15937 15955 15978 16052 16057 16092 16094 16130 16160 16162 16192 16212 16221 16231 16278 16305 16348 16349 16371 16372 16417 16491 16611 16626 16653 16660 16670 16707 16738 16749 16811 16812 16834 16843 16847 16903 16970 16984 17011 17035 17105 17159 17193 17206 17263 17336 17340 17349 17381 17383 17394 17408 17421 17471 17548 17563 17699 17711 17740 17766 17782 17787 17937 17964 18018 18019 18022 18052 18092 18112 18141 18155 18192 18228 Ï8258 18261 18300 18325 18387 18451 18488 18518 18540 18661 18665 18676 18679 18732 18748 18857 18894 18927 18928 18984 19003 19005 19008 19066 19097 19106 19112 19130 19177 19205 19259 19261 19317 19367 19389 19403 19408 19412 19423 19446 19496 19543 19565 19574 19582 19594 19605 19642 19656 19667 19673 19674 19675 19680 19732 19734 19742 19744 19764 19776 19837 19861 19872 19904 19910 19971 19988 20010 20018 20092 20131 20137 20147 20159 20161 20233 20315 20342 20350 20351 20377 20412 20431 20457 20480 20501 20539 20568 20575 20593 20636 20646 20664 20754 20832 20857 20888 20950 20976 21010 21019 21053 21084 21088 21117 21227 21274 21280 21345 21394 21433 21507 21526 21669 21719 21735 21776 21793 21884 21903 21972 22010 22015 22046 22065 22095 22143 22208 22229 22258 22271 22292 22362 22411 22441 22459 22511 22602 22634 22643 22651 22675 22884 22897 22903 22908 22914 22939 23014 23073 23085 23091 23092 23123 23154 23155 23192 2320G 23228 23237 23246 23262 23350 23386 23421 23476 23480 23522 23523 23539 32577 23583 23600 23609 23637 23638 23655 23677 23680 23708 23709 23735 23771 23787 23794 24005 24019 24032 24087 24089 24101 24110 24116 24130 24193 24204 24224 24253 24313 24321 24345 24348 24356 24357 24373 24402 24511 24548 24556 24606 24642 24671 24672 24745 24814 24918 24922 24940 24960 petroleum en benzine, ontwikkelde een zwa- ren brand met ongekende hitte, zoodat de bezoekers terugdeinsden, doch een tweetal snelblusschers hadden in enkele minuten den zwaren brand gebluscht. Een „huis" van brandbaar materiaal ging nog vlugger. De demonstratie werd besloten met het in brand steken van een lange strook asfaltpapier, welke een verstikkenden rook ontwikkelde. De deskundigen waren over de resultaten en meer speciaal over de snelblusschers tevreden. De burgerij heeft gezien, hoe men moet handelen als een vliegtuig bom men neerwerpt. P. Zut t In het Huis van Zessen te Alkmaar is overleden de heer P. Zut. De overledene heeft in deze gemeente verschillende open bare functies bekleed. Hij was tot voor eeni ge jaren kassier van de Boerenleenbank II. Ook als gemeenteraadslid heeft hij de ge meenschap gediend. Huisvlijt- en. broeitulpen tentoon stelling. De jaarlijksche huisvlijt- en broeitulpen- tentoonstelling is Zaterdag en Zondag in café Kossen gehouden. Ondanks den voor de broeitulpen buitengewoon slechten winter, kon de inzending schitterend worden ge noemd. De jury, bestaande uit de heeren Plug en v. d. Nouland, had dan ook geen gemakkelijke taak. Ook de inzendingen voor de huisvlijt waren dit jaar weer goed. Te vens werd evenals andere jaren de verlo ting van de op den dameskrans gemaakte goederen gehouden, ten bate van de afd. Hensbroek van het Centraal Genootschap. Ongeveer 80 prijzen werden verloot. Dat het goede doel voor oogen werd gehouden, bleek wel daar alle loten waren verkocht. De prijzen voor de tentoonstelling werden uitgereikt door burgemeester Kooiman. De jury voor de dames-huisvlijt bestond uit mevr. Kuiper te Hoorn en mevr. PorteWit uit Heerhugowaard. De heeren-huisvlijt werd beoordeeld door den heer Harder. Nu Church op een ver' bijeenkoms Men voorzi zullen wem land een ei: meer berei in dit stadi pen, is een houden, dal daad tot m; als ongeoor toekomst z£ berichten. Noorsche en inroepen or den kan nie les niet zul! Giinthe het parlemi den in de t waarbij hij ontvangen, hebben eeni van de wen De pub sche ambass venvekt en wenschen or Men mag aai bedoeld wor De regeer de rol va Russisch De Zweedsche de beide Kamers klaring afgelegd c het Finsch-Russis1 Kamer werd de v den minister va Günther, in de T nister-president F De verklaring z regeering van der is gebracht van d aanzien van de kr troepen naar Fin! schen wensch om manieren binnen te helpen. Van de Zweedsche houdi] aanzien van het v bied van materie Toén de kwestie i uit de oorlogvoer; opkwam, wees de zij niet in staat w geven. Toen de Finsche verklaard tot her' oorlog onderbroke; de Zweedsche rege voor de diplomati doel te geraken. Verder herinner aan de Zweedsche gunste van Finland besprekingen met Britannië en Fran stelde van den aar tot de vredesondei hierbij de nadruk geen contact had en dat geenerlei c Finland. Tijdens d< deed de Zweedscb stemming met de mogelijke langs di Finland zoo goed i verkrijgen. De regeeringsve een historisch ove: Fransche interven meeste feiten reed O.m. wordt er nog op 2 Maart aan de: persoonlijke boods treffende het expe nen waren ontwor en over de eventue Zweden. De konin uitdrukking te gev deze actie niet zou

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 10